Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης  (Αναγνώστηκε 11587 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
καινουργιο cd για τον Μπαμπη πρωην μελος των πυξ λαξ
μαζι του το σχεδιο ΓΑΜΜΑ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΛΙΟΣ ντραμς (τρυπες)
ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΖΑΜΠΕΤΑΣ κιθαρα (τρυπες)
ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΠΡΑΖΗΣ μπασο(ξυλινα σπαθια
ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΤΟΣ κιθαρα(πυξ λαξ)απο τα πολυ παλια
ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ πιανο(πυξ λαξ)

πολυ δυνατες μουσικες και πολυ ποιηση
η φωνη του Μπαμπη φανταστικη αφου μπορει να τραγουδησει σχεδον τα παντα
το παντρεμα των μουσικων ειναι απιστευτο
τα πολλα λογια ειναι......
ακαλυψτε αυτο το cd!!

Αποσυνδεδεμένος mleo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Εδώ δεν είναι το σπίτι μου
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #1 στις: 16/02/06, 12:27 »
Τι έγινε αυυτός ο άνθρωπος απο το καιρό που διαλύθηκαν οι πυξ λαξ? Δεν φαίνεται και τόσο πολύ. Πως είναι η νέα δουλειά του?

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #2 στις: 16/02/06, 17:20 »
ο μπαμπης συνεχιζει μια ποιο μοναχικη πορεια
σε αντιθεση με τον φιλιππο,
μια πορεια που θυμιζει τους πυξ λαξ.
ξεκινησε εμφανισεις στην αρχιτεκτονικη στης 12 δεκεμβριου και για εναν μηνα....
ο ενας μηνας εγινε 2 και τωρα κανει της τελευταιες εμφανισεις καθε δευτερα και
τριτη.μαζι του ειναι σαν Guest ο μανος ξυδους.η μπαντα απο πισω ροκαρει.
γενικα ο δισκος ειναι ποιο ροκ απο οτιδηποτε εχουμε ακουσει εως τωρα και προερχεται
απο τους πυξ λαξ σαν μπαντα και ατομικα....ειναι καταπληκτικο το cd!!!
το καλοκαιρι θα δουμε τον μπαμπη στοκα μαζι με τον πανο κατσιμηχα και
τον μανο ξυδους να περιοδευουν στην ελλαδα

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #3 στις: 17/02/06, 01:37 »
Τι έγινε αυυτός ο άνθρωπος απο το καιρό που διαλύθηκαν οι πυξ λαξ? Δεν φαίνεται και τόσο πολύ. Πως είναι η νέα δουλειά του?

Λογικο ειναι...Ποσα τραγουδια πια να γραψει κανεις απο Λα μινορε??? Ετσι κι αλλιως και επι Πυξ Λαξ η συνθετικη συνδρομη του Μπαμπη ηταν πολυ μικρη συγκριτικα με τους αλλους δυο..
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #4 στις: 17/02/06, 01:51 »
η φωνιτικη ωμος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #5 στις: 17/02/06, 01:55 »
Α ρε Ζαμπέτα, Τόλιο και Τσαπραζή...ποιος να το έλεγε πως κάποτε θα γίνεται το "συγκρότημα" του Στόκα. :P

Ρημάδα ζωή πως τα φέρνεις καμιά φορά. Ας όψονται κι οι καθημερινές ανάγκες. ::)

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #6 στις: 24/02/06, 17:16 »
και μια δισκοκριτικη
http://new.e-go.gr/music/articles.asp?catid=3761&subid=2&pubid=311743

αν και υπαρχουν πολλα φωτεινα στοιχεια στο cd κυρια
γεωργια μου

Αποσυνδεδεμένος Aggelos_1980

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #7 στις: 06/03/06, 22:22 »
Σημειωση : Ο Μπαμπης Στοκας ειναι μακραν ο αγαπημενος μου ερμηνευτης οποτε η αποψη μου ΜΠΟΡΕΙ να ειναι μεροληπτικη (και τα "παπακια" να τραγουδαγε θα το ακουγα!!!!)

Με το πρωτο ακουσμα του δισκου σχεδον απογοητευτηκα περιμενωντας ισως κατι πιο "δυνατο" φωνητικα.Και η ενωρχηστρωση ηταν πολυ "βαρια" για το αυτι μου και κατι ισως διαφορετικο απο οτι με εχει συνηθησει ο Στοκας. Με το δευτερο ακουσμα ομως "πειστηκα" .Ειναι οντως καλος δισκος.Οχι πληρης αλλα καλος.Φοβερες ερμηνειες εστω και χαμηλων τονων (για το Στοκα παντα) και πολυ ενδιαφερουσες μουσικες αποχρωσεις (απο εναν ανθρωπο που δεν ξερει καν να πιανει μπαρε).Το "Τερατα αλλης εποχης" ειναι φοβερο δεσιμο ροκ ηχου με "λαικο" σολακι και εναν εκπληκτικο αμανε στο τελος και ο "Βασιλιας της Μοναξιας" ειναι απλα Α-ΠΙ-ΣΤΕ-ΥΤΟ.Τελικα υπαρχουν δισκοι που απλα θελουν το χρονο τους για να περασουν στον ακροατη.

Υ.Γ.Κι ομως μπορεις να γραψεις πααααρα πολλα κομματια απο Λα μινορε και συμφωνω για το "Απλα ανασαινω" (αν και σαν μουσικη θυμιζει εκπληκτικα τα "Πετρινα Νησια" του Πλιατσικα απο τον δισκο των Πυξ Λαξ "Παιξε παλιατσο τα τραγουδια σου τελειωνουν")

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #8 στις: 07/03/06, 01:21 »
Κι από C#m μπορείς να γράψεις εξίσου πολλά...αναπόφευκτα κάποια θα μοιάζουν ιδιαίτερα μεταξύ τους, αν μάλιστα χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά τις λοιπές "οικογενειακές" συγχορδίες, όπως και συνηθίζουν.

Έδωσαν ό,τι είχαν να δώσουν (λίγο ή πολύ), φύγανε και τα φώτα από πάνω τους, προτιμώ να ζήσω με κάποιες αχνές αναμνήσεις και να μην εμπλακώ σε μια σοβαρή συζήτηση περί της τωρινής τους προσφοράς.

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #9 στις: 07/03/06, 11:47 »
σε αυτο το cd περα απο 2 με 3 τραγουδια
δεν θα ακουσεις αλλο ενα δισκακι των πυξ λαξ

ξερεις η μουσικη παντα σου επιφυλασει εκπληξεις
και αδιαφορει για τις αποψεις του καθε εναν απο εμας

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #10 στις: 07/03/06, 15:15 »
Καλά κάνει κι αδιαφορεί η μουσική για μάς, έστω και τώρα...το πρόβλημά συνήθως ήταν πως η μουσική τους παρα-ενδιαφερόταν για το σύνολο του κόσμου κι έφτανε το σημείο των εκπτώσεων. Βέβαια μέτριους μουσικούς τους θεωρούσα πάντα, ακόμα και στα καλύτερά τους, αλλά ας είναι.

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #11 στις: 08/03/06, 01:22 »
μα και αυτοι μετριους θεωρουσαν
τους εαυτους τους
τραγουδακια με δυο τρια ακορντα κανουμε ελεγε ο ξυδους...
τεσ πα δεν εχει νοημα να συνεχισουμε αυτην την κουβεντα....
εγω εγραψα για αυτο το cd γιατι πιστευω οτι ειναι αξιολογο
και τετοιες δουλειες μπορουν να δωσουν ωθηση σε ενα ειδος μουσικης
που ειναι πλεον στην ελλαδα σαν την καρετα καρετα...
αυτο αλλωστε ειχαν πετυχει οι πυξ και ολοι οι αλλοι στην 10ετια του 90...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #12 στις: 08/03/06, 01:26 »
Θα με ενδιέφερε να μάθω το είδος αυτό της μουσικής που συναντάται με τη συχνότητα προστατευόμενης χελώνας και χρειάζεται να του δοθεί ώθηση.

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #13 στις: 08/03/06, 01:43 »
αν εισαι απο αθηνα τοτε δεν μπορεις να με καταλαβεις
ακους red atlantis και πολους αλλους τετοιους σταθμους οαση......
ελα στην επαρχια.......και ζητα πυξ λαξ θα σε περασουν για χεβιμεταλα
ζητα αγγελακα το καινουργιο του θα σε περασουν για δαιμονισμενο
ετσι καταντησαμε.....................

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #14 στις: 08/03/06, 01:51 »
Τον Atlantis δεν τον θεωρώ όαση, εκτός κι αν μιλάμε για αποξηραμένη εδώ κι ορισμένους αιώνες. Μάλλον για την απόλυτη παρακμιακή έκφανση αυτού που κάποιοι θεωρούν ελληνόφωνο rock. Όσο για το αθηναϊκό ραδιόφωνο γενικότερα, περνάει κρίση ολκής και δε βλέπω και να βγαίνει σύντομα, όταν δεν υπάρχει η πρόθεση να ρισκάρουμε σε λιγότερο εμπορικές επιλογές.

Αν τώρα στην επαρχία (που έχω βρεθεί κι ο ίδιος πάμπολλες φορές εδώ και χρόνια) θεωρούν τους Πυξ Λαξ φαινόμενο εκπορευόμενο από το δαιμονικό metal, τότε καλύτερα να κάνετε κανέναν εξορκισμό σε όποιον πρεσβεύει τέτοια άγνοια. Μάλλον όμως υπερβάλλεις κι αδικείς και την επαρχία...ζούμε πλέον και στην εποχή του διαδικτύου (ακόμα και με το φτωχό 56αράκι μας). Όποιος θέλει να ενημερωθεί, το κάνει, για να μη χρειάζεται να θεωρεί τον Αγγελάκα έκπτωτο άγγελο, το δε Στόκα τον επί γης rock φωστήρα.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/03/06, 01:56 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος petrtaz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #15 στις: 08/03/06, 02:10 »
εγω απο αθηνα οταν ερχομαι ακουω μονο red....
τωρα αν εσυ λες οτι το ραδιοφωνο της αθηνας περναει κριση τι να πουμε και
για την επαρχια....κανενας δεν εχρισε κανεναν φωστηρα...
τελος εδω............

Αποσυνδεδεμένος Aggelos_1980

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #16 στις: 08/03/06, 14:27 »
Ενα πραγμα δεν καταλαβαινω...απο τη μια κραζουμε ανελεητα το επιπεδο της ελληνικης γενικα μουσικης και απο την αλλη ακομα και κατι σχετικα καλο να δουμε το "ριχνουμε" στην κατηγορια των "σκουπιδιων" και εξαπολυουμε πολεμο.Οχι οι Πυξ Λαξ ΔΕΝ ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η ελλαδα σαν μουσικη η στιχος.Αυτος δεν ειναι λογος να τους κραζουμε σαν να ηταν ο Πετρελης ή η Βανδη.Στα κατα τους εχουν οτι ειναι ερασιτεχνες και σχετικα "ατεχνοι" σαν συνθετες καθως επισης οτι ειχαν μεγαλη απηχηση στο ευρυ κοινο (αν αυτο ειναι μειονεκτημα που δεν το καταλαβαινω γιατι οταν ο αλλος σε βαζει εστω και με μελοτραγουδα στη διαδικασια να ακουσεις κατι διαφορετικο απο το "Αμαν Αμαν αμανε πες μου μωρο μου το ναι" και το "Gucci" να ειναι κακο).Ομως οτι και να τους προσαψει καποιος εχουν δικο τους "ηχο".Ποσοι μουσικοι μπορουν να το ισχυριστουν αυτο.Επισης για ατομα που μονο ακορντακια παιζουν εχουν επιδειξει φοβερο ενστικτο στο θεμα ενορχηστρωση (Μπαγλαμαδες,Μπουζουκια και ηλεκτρικες κιθαρες μαζι να δενουν αψογα!).Και ναι με 3-4 ακορντακια εχουν γραψει απο Latin σε Λαικο σε Μπαλαντα σε Ροκ σε Ορχηστρικο σε Τσιφτετελι (βλεπε το Singlaki toυ Νικου Νομικου "Κουβεντες της αναγκης" που περασε απαρατηρητο απο πολλους) κρατωντας ΠΑΝΤΑ τον δικο τους ηχο και κανωντας το με τον δικο τους τροπο.Στην τελικη η μουσικη ειναι στο μυαλο και στην καρδια και οχι παντα στα δαχτυλα και στην τεχνικη.

Για να κλεισω το μακροσκελες post μου ,δεν θα τους απογειωσω αλλα ουτε θα τους ριξω στο επιπεδο της "τσιφτετελοποπ" ελληνικης σκηνης και ναι θα τις ψαξω τις δουλειες τους γιατι αμα περιμενουμε μονο το αψογο και το τελειο πετωντας οτιδηποτε συγκλινει κατω απο αυτη τη γραμμη στην τελικη δεν θα χουμε τιποτα! (Ακομη και οι Beatles ...Boys Band ηταν στην αρχη τους αλλα τους εχουμε "Θεους")



Αποσυνδεδεμένος Σιωπή

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ^Silence the purest music..^
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #17 στις: 27/03/06, 01:21 »
Άσχετο κ άκρως πειρατικό..οποιος το θέλει πείτε μου να το ανεβάσω..Οι πυξ λαξ μετα την στιλβη καβάλησαν το καλάμι..ως τότε άξιζαν..γιατι γουσταραν κ έκαναν μουσική..Βλέπε σε τωρινά δεδομένα εκείνος & εκείνος..
Such Silence Is Violence..
Εγώ ο μικρός,ο αμνός του θεού..

Αποσυνδεδεμένος Μ.Π

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας χρόνος μετά είναι λίγο πιο λίγο απ'το λίγο...
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #18 στις: 22/05/07, 11:21 »
Κοιταξε να δεις... Εμένα τα πρώτα μου ακούσματα ήταν πυξ λαξ. αυτή την στιγμή έχω επεκταθεί πάρα πολύ αλλά δεν μπορώ να αγνοήσω το τι άκουσα πρώτο. Και χαίρομαι που ήταν αυτό. γιατί όντως μπορεί να γράφουν απλή μουσική με ακορντάκια (όπως λέει ο ξυδούς " τα καλύτερα τραγούδια γράφονται με 3 ακόρντα, όπως τα καλύτερα γκόλ μπαίνουν με 3 μπαλιές) αλλά ο στίχος νομίζω απέχει από οτιδήποτε χαζό ακούγεται γενικότερα. Και επίσης, ασχέτως αν έχουν απλό ήχο, εχουν δικό τους ήχο. Και ήταν διαφορετι΄κοί μεσα στην γενικότερη παρακμή που επικρατεί
Θέλει, αστέρι μου, ατέλειωτα νυχτέρια
Να γίνει η κάμπια χρυσαλίδα και μετάξι

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #19 στις: 22/05/07, 15:59 »
Ο δισκος μπορει να ξενισει αρκετα σε καποιον που δεν εχει ακουσει τα "πουλια της νυχτας". Προσωπικα, ειναι αρκετα γεματος απο συνθεσεις και πολυ πειραματικος δισκος. ειναι και ο πρωτος τους ισως γι' αυτο. αλλωστε τα ατομα που παιζουν μαζι του (και δεν ειναι το συγκροτημα του Μπαμπη!) ως γνωστον πειραματιζονται πολυ με τον ηχο και βγαζουν πρωτοτυπα πραγματα στην Ελλαδα. σε καποια σημεια πιστευω οτι δεν πετυχε ιδιαιτερα το γεμισμα των τραγουδιων, αλλα σε αλλα σημεια ειναι φοβερο. σαν πρωτο ακουσμα δεν τρελαθηκα, αλλα με τον καιρο τον αγαπησα πολυ το δισκο, και μπηκα στο πνευμα. παιζουν πολυ δυναμικα και διχνουν οτι το γουσταρουν. τραγουδια που μου αρεσαν πολυ : ο βασιλιας της μοναξιας, μικρη νερα'ι'δα, την ακρη της γιορτης, απλα ανασαινω, η βροχη. το i love your money θα αρεσει μονω σε καποιους που κοιμουνται το βραδυ μονο αν ακουσουν το "Αντεχω" απο τον προηγουμενο του δισκο, το οποιο πρωσωπικα πιστευω πως ειναι και μια απο τις μεγαλυτερες του εμπνευσεις. αυτα... :)

Αποσυνδεδεμένος Μ.Π

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας χρόνος μετά είναι λίγο πιο λίγο απ'το λίγο...
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΟΚΑΣ-στην ακρη της γιορτης
« Απάντηση #20 στις: 25/05/07, 13:25 »
το i love your money θα αρεσει μονω σε καποιους που κοιμουνται το βραδυ μονο αν ακουσουν το "Αντεχω" απο τον προηγουμενο του δισκο, το οποιο πρωσωπικα πιστευω πως ειναι και μια απο τις μεγαλυτερες του εμπνευσεις. ... :)

tasosgr το i love your money, είναι για λίγο κόσμο και χαίρομαι που έισαι ένας απ'αυτούς γιατί και μένα μου αρέσει πολύ. με το μόνο που θα διαφωνήσω μαζί σου είναι ο παραλληλισμός που κάνεις του προηγούμενου του δίσκου με αυτόν. κατά την προσωπική μου άποψη, ο προηγούμενος θύμιζε "στόκα". Εμένα μου θύμιζε έντονα τα τραγούδια που έγραφε με πυξ λαξ. αυτό εξηγείται αν κοιτάξουμε την σύνθεση των μουσικών. ενώ ο καινούριος είανι τελείως διαφορετικός ήχος και δεν θυμίζει καθόλου πυξ λαξ θα έλεγα... όχι πως με χαλάει...
Θέλει, αστέρι μου, ατέλειωτα νυχτέρια
Να γίνει η κάμπια χρυσαλίδα και μετάξι

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/03, 12:53
από Witchking
1 Απαντήσεις
1913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/05, 13:11
από Σ.απ.φώΣ
17 Απαντήσεις
4782 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/06, 01:54
από KOYPEAS
1 Απαντήσεις
3154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/06, 12:31
από Garakatsamol
11 Απαντήσεις
3650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/24, 10:04
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
1747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/09, 16:50
από gkou
5 Απαντήσεις
5031 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/09, 16:56
από agrammatos
1 Απαντήσεις
2339 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/10, 23:19
από gffermari
3 Απαντήσεις
2033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/11, 13:06
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
0 Απαντήσεις
1740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/18, 22:17
από ΠΟΙΟΣ