Αποστολέας Θέμα: Dean guitars  (Αναγνώστηκε 9755 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος missionary

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Dean guitars
« στις: 17/06/07, 19:53 »
Χαιρεται. παιδες ποια η γνωμη σας για τις dean ? συγκεκριμενα ενα μοντελο που βγαινει με emg που ειναι φετινο λογω της 30ης επαιτειου της ετερειας και των μοντελων dime.μηπως ξερετε λεπτομεριες για αυτους τους μαγνητες που εχουν οι  dime , γενικα ειμαι σε φαση emg,esp αλλα θελω να το ψαξω. επισης δεν βρισκω τιποτα στον θωμα μονο κατι φτηνα μοντελα ξερεται τι παιζει? εδω τις φερνει ο νακας μηπως ξερει κανενας τιμες?μερικες βγαινουν με    duncan h esp h dimarzio συγκεκριμενα ενδιαφερομαι γιαυτη  http://www.deanguitars.com/summer06/usa_dime_razorback_v.htm. εχει παιξει κανενας?

ναστε καλα
« Τελευταία τροποποίηση: 17/06/07, 20:09 από missionary »

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #1 στις: 18/06/07, 01:19 »
νομίζω ότι τα αμερικάνικα μοντέλα είναι πανάκριβα!(και πολύ καλά)
(κυρίως για metallades) δεν έχουν σχέση κατά διάνοια με τα φθηνά ούτε κατασκευαστικά ούτε και σχηματικά!!!

ο Νάκας πιθανότατα να μπορεί να σου(την  :P) φέρει!
και αλλά μοντέλα που τα δεν έχει στο site μπορεί να σου τα φέρει [γιατί ρώτησα για κάτι vigier] αλλά δεν νομίζω
να αξίζει μια τέτοια αγορά αν είναι η πρώτη σου ακριβή κιθάρα!

από την άλλη κάνε οτι σου αρέσει!τότε θα είσαι και ικανοποιημένος!
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/07, 01:47 από Βαγγέλης »
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος missionary

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #2 στις: 18/06/07, 01:53 »
ειχα την εντυπωση παντως πως ειναι σχετικα φτηνες κιθαρες για αυτα που δινουν και σε σχεση με αλλες παρομοιες καπου στα 1000 νομιζω.τεσπα we'll see

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #3 στις: 18/06/07, 02:05 »
δεν ξέρω ακριβώς αλλά σου λέω ότι μάλλον τα φθηνά μοντέλα δεν είναι usa
http://www.zzounds.com/prodsearch?q=&cat2=3014&cat=2641&ob=p91&button=search%2Ffilter&form=search
καλύτερα να πεις και πιο σε ενδιαφέρει δηλαδή τύπου les paul?, mustaine?, dime?
μην θέτεις γενικά το ερώτημα πες τι θές να ψάξουμε all together για το καλύτερο!
αλλά καλύτερα μπες στο site της dean δες τους greek dealers και χτύπα τους τηλ...
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Veldrin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Tech Freak
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #4 στις: 18/06/07, 02:06 »
αν θες φτηνή κιθάρα σε σχέση με αυτα που σου δίνει πήγαινε σε Schecter

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #5 στις: 18/06/07, 02:10 »
το βρήκα αυτό που θες για τις dean!
http://www.bill-lewington.com/Dean/dean_price.pdf
επίσημος εισαγωγέας σε UK τώρα ο ΝΑΚΑΣ "only god knows"
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #6 στις: 18/06/07, 02:13 »
Παράθεση
αν θες φτηνή κιθάρα σε σχέση με αυτά που σου δίνει πήγαινε σε Schecter
αν όντως γουστάρεις κιθάρα τύπου dean θα λατρέψεις τις schecter!έχουν όλες μαόνια και 300Ε
οπότε με μια αλλαγή στους μαγνήτες είσαι σένιος!

αν είσαι fenderas ή χειρότερα strat/tele! δεν νομίζω να πρέπει να ασχοληθείς καν!
αλλά αν σου αρέσουν dean,gibson χώσου!!!
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος missionary

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #7 στις: 18/06/07, 14:13 »
απαπα. νασαι καλα φιλε βαγγελη θα τσεκαρω.

Αποσυνδεδεμένος Metallos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #8 στις: 18/06/07, 19:57 »
Nα δωσω και εγω τα φωτα μου μιας και εχω παιξει με αρκετες dean.Λοιπον κατ'αρχας να πω πως ολες οι dean μεχρι 1000ε ειναι china (γυρω στο 350αρι) και korea (γυρω στα 1000-1100).Για μεταλ πιστευω πως ειναι απλα γαματες ακομα και οι φτηνες αλλα θα σου ελεγα να προτιμισεις κατι σε σχημα dimebag επειδη εκτος του οτι θεωρω τις v ποζεραδικες , πιστευω πως η dimebag ml θα σε βολεψει πολυ περισσοτερο.Προσωπικα θα σου προτεινα την http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dimebag_razorback_two_tone.htm  μιας και απ'οτι εχω καταλαβει ειμαστε ισα καφροι( ;D) η οποια εχει ηχο που σπαει κοκκαλα και εχει δυο dunkan εκ των οποιος ο ενας ειναι με την υπογραφη του αειμνηστου(dimebucker).Aν θελεις ομως σωνει και καλα v , τοτε λυπαμαι αλλα θα δυσκολευτεις πολυ να βρεις ειδικα στην ελλαδα και ουσιαστικα ακομα και η ακριβη την οποια εχεις στο λινκ(κανει περιπου 3χιλιαρικα αν θυμαμαι καλα) και ακομα και αν τη βρεις και δωσεις τοσα λ7 δεν θα εχει καμια διαφορα με αυτη που σου προτεινω(παντα ηχητικα μιλωντας).Τελος η προσωπικη μου αποψη ειναι πως οι dean ειναι καλυτερες απο τις esp και τις shecter  και δεν ειναι τυχαιο αν δεν το εχεις παρατηρησει πως ολο και περισσοτεροι πανε στο στρατοπεδο της.Αυτα.Ελπιζω να σε βοηθησα.Ο,τι  αλλο θες πες μου.

Υ.Γ. Ξεχασα να σε ρωτισω ποια συγροτηματα σου αρεσουν ετσι ωστε να βοηθησω καλυτερα.
Θελω κι εγω ενα mesa boogie.

Αποσυνδεδεμένος missionary

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #9 στις: 20/06/07, 01:02 »
οχι οχι ηθελα να αποφυγω v κιθαρες απλα ψαρωσα με τους μαγνητες και με το οτι ειναι παραλληλα dean.κυριως dime σχημα εψαχνα αλλα δεν ηξερα καθολου τι παιζει με τον dimebucker και αν μπορουν να βγαλουν καλη καφριλα αυτοι οι sd γιατι τελευταια δοκιμαζα μονο emg.αυτο που μαρεσει ειναι η αισθηση του μπρατσου και το ελαφρα μεγαλυτερο σωμα της αλλα ποτε δεν ειχα την δυνατοτητα να την βαλω σε ενισχυτη.Εχω τσεκαρει και την καινουργια του mustaine,trivium κλπ.απο συγκροτηματα κυμαινομαι απο pantera μεχρι blind guardian(θρασοπαουερ κλπ). ξερω οτι πολλες φορες οι επιλογες των guitar heroes δεν πρεπει να μας επιρρεαζουν γιατι ειναι και πολλα απο πισω αλλα ειχα φετιχ με dean και δεν ειχα πολλες πληροφοριες απο παλια.σιγουρα καπου τοσα θα δωσω αλλα οχι ακομα οποτε θα την τσεκαρω συντομα.thnx  ;D αφου σε βρηκα τα υπολοιπα pm να μην πρηζουμε και τον κοσμο. δλδ ειμαι αναμεσα σαυτη που λεσ και αυτη http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_razorback_255_ttsb.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 20/06/07, 01:18 από missionary »

Αποσυνδεδεμένος Si_rah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #10 στις: 20/06/07, 01:27 »
Πιστευω οτι περισσοτερο θα πληρωσεις τον μακαριτη Dimebag παρα την κιθαρα! Αν μπορεις βρες σε κατι "μη" signature!  Αν και ειναι θεμα γουστο στην τελικη!  :)

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Dean guitars
« Απάντηση #11 στις: 01/10/07, 23:09 »
Παιδια υπαρχει καπιος που να εχει παιξει με κανα 2 dean; Θελω να μαθω πως ειναι το μπρατσο τους και η ταστιερα τους... Συγκεκριμενα ποσο μεγαλα η μικρα ταστα εχουν, γιατι εχω ενα προβλημα σε αυτον τον τομεα λογο τις κιθαρας με την οπια εμαθα
Pure f**k**g Metal From Texas

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
4806 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/08, 23:42
από philip the great
9 Απαντήσεις
4423 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 22:55
από Giorgos K.
19 Απαντήσεις
6568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/08, 15:30
από Baroness
7 Απαντήσεις
3508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 11:53
από Giorgos K.
14 Απαντήσεις
5558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 21:49
από Giorgos K.
46 Απαντήσεις
16722 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/09, 15:51
από Vicarious
0 Απαντήσεις
1726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/09, 20:59
από nikpan92
17 Απαντήσεις
5852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/10, 01:08
από Jezus
2 Απαντήσεις
2368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/09, 09:59
από death
3 Απαντήσεις
3455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/09, 14:36
από Απόλλων