Αποστολέας Θέμα: Παραπονα απο Studio  (Αναγνώστηκε 125595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Xaris(πρωην Jizm)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #25 στις: 14/03/08, 15:31 »
Απο δω και περα,κριτηριο για το αν παμε σε ενα στουντιο ή οχι 8α ειναι και αν εχει τσαμπα cafe... επισης αν μας κερασει pizza ο στουντιάς ή αν μας κανει και το τραπεζι ακομα καλυτερα ...   ;D 

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #26 στις: 14/03/08, 15:33 »
Ναι! να εχει και κανα γυμνό γκομενάκι να στολίζει τον χορο ρε παιδί μ! ετσι να γουστάρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Xaris(πρωην Jizm)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #27 στις: 14/03/08, 15:34 »
Τι να πω..εμενα καλο μου φαινεται το crystal meth... για προβες κτλ..δεν εχω παει στα αλλα που λες,ισως να ειναι καλυτερα,παντως δεν νομιζω οτι ο καφες αποτελει κριτηριο κατα την αποψη μου.

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #28 στις: 14/03/08, 15:39 »
ολα αυτα ειναι μ***κιες! στο studio πας για 2-3 ώρες. η όσεσ χρειάζεσαι, κανεις τη δουλειά σου και φεύγεις! Αντε, να κάτσεις και λίγο να συζιτήσεις... Τι καφέδες και πράσνα αλογα? αν γουστάρεις καφέ τράβα πάρε απο το περίπτερο.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #29 στις: 14/03/08, 15:51 »
Παίδες θα ήθελα να προτείνω κάτι.Αν κάποιος από εσάς μπορεί να βάλει μια ψηφοφορία με 10 στούντιο και να ψηφίζουμε ,θα κάνουμε μια καλή λίστα που θα διαβάζεται γρήγορα και θα είναι και αρκετά χρήσιμη.Εγώ δεν το κάνω γιατί έχω παίξει σε τρία τέσσερα στούντιο και από εκεί και πέρα έχω ιδιωτικό χώρο οπότε η γνώμη μου δεν είναι και πολύ σφαιρική...
Εν τούτοις ,θα πω ότι έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τα παιδιά στο R.P.N στον Πειραιά (Πραξιτέλους 159) και για πρόβα αλλά και για ηχογράφηση.
« Τελευταία τροποποίηση: 14/03/08, 15:57 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #30 στις: 14/03/08, 20:43 »

Στα αρνητικα τωρα ηταν η υπερβολη λιγακι του ιδιοκτητη με τα ντραμς(Σε φαση να κανουμε προβα και να μας ανοιγοκλεινει τα φωτα για να μην "βαραει" ο τοτε ντραμερ μας δυνατα!)

Oσον αφορα το τερρα και αυτο που λες για τα ντραμς δεν αναβοσβηνει το φως, απλα εχει καποιο προβλημα η λαμπα και οταν βαρας δυνατα αναβοσβυνει απο μονη της :P
χαχαχα, ό,τι πιο γελοίο έχω ακούσει!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #31 στις: 14/03/08, 20:46 »
Δεν είναι λαμπάτη η λάμπα?  ;D

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #32 στις: 14/03/08, 21:48 »

Στα αρνητικα τωρα ηταν η υπερβολη λιγακι του ιδιοκτητη με τα ντραμς(Σε φαση να κανουμε προβα και να μας ανοιγοκλεινει τα φωτα για να μην "βαραει" ο τοτε ντραμερ μας δυνατα!)

Oσον αφορα το τερρα και αυτο που λες για τα ντραμς δεν αναβοσβηνει το φως, απλα εχει καποιο προβλημα η λαμπα και οταν βαρας δυνατα αναβοσβυνει απο μονη της :P

χαχαχα...
δεν γίνονται αυτα!! χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #33 στις: 16/03/08, 21:52 »
Ο καφες ειναι μεσα στις παροχες.. Προσωπικα δεν εχω βρει  στουντιο που να χρεωνει τον καφε....
Μπορείς να αναφέρεις τουλάγχιστον 2-3 αν όχι περισσότερα στούντιο με τσάμπα καφέ? Όχι τίποτα άλλο, να αποδείξεις οτι μιλάς για τη πλειοψηφία...
Kai βεβαια μπορω... Σορρυ που αργησα να απαντησω αλλα σημερα μπηκε η dsl...
 1) Εσωτερον
1μιση χρόνο που πάω στο Εσώτερον, δεν μου προσέφεραν ποτέ καφέ...
Ενταξει δεν θα στον σερβιρουν κιολας!!  ;) ;) Στο μπαρ εχει ποτηρια, καφε και ζαχαρη, γαλα, την μηχανη, παιρνεις και φτιαχνεις.... Σημερα πριν 1 ωρα εκει ημουν...
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #34 στις: 16/03/08, 21:53 »
Απο δω και περα,κριτηριο για το αν παμε σε ενα στουντιο ή οχι 8α ειναι και αν εχει τσαμπα cafe... επισης αν μας κερασει pizza ο στουντιάς ή αν μας κανει και το τραπεζι ακομα καλυτερα ...   ;D 
Χαρηκες τωρα;;;  ;D ;D ;D
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος Hellborn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #35 στις: 21/03/08, 18:02 »
Eνα πολυ ωραίο προβάδικο είναι το Noise Factory στον Πειραιά...

Μεγάλη αίθουσα, μονιτοράκια να ακούνε όλοι, triggers  και διπέταλα για τους ποιο κάφρους ( ;D) και όλα μια χαρά.
Το παλικάρι που το έχει είναι φοβερό και εξυπηρετικότατο. Έχω να πάω καιρό γιατί έχω καιρό να κάνω πρόβα εντώς ατικής αλλιώς εκεί θα πήγαινα ακόμα. Λογικά τώρα θα έχει άλλες 2 αίθουσες που έφτιαχνε τότε.  Γενικά κάθε φορά που πήγαινα εκεί ο τύπος είχε και κάτι ανανεωμένο και αγαπούσε ότι έκανε. Έχει κάμερες μέσα η αίθουσα αλλά άν δεν είστε πιτσιρίκια που θεωρούν το studio παιδική χαρά και τα μηχανήματα κούνιες δεν θα έχετε το παραμικρό πρόβλημα, δεν είναι απο τους σπαζα*****δες τύπους.

Εφ'όσον μετράει και αυτό απ'οσο βλέπω, Νερο/καφές τσάμπα αρκει να πάρετε τα κουλά σας να φτιάξετε  :P


Επίσης αναλαμβάνει και ηχοληψίες σε Live και κάνει και recording, για την ποιοτητα σε αυτές τις υπηρεσίες δεν γνωρίζω για να σας προτίνω/αποτρέψω.

Αποσυνδεδεμένος brougos7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #36 στις: 26/03/08, 10:22 »
Ας αφησουμε τις ...κιες με τους καφεδες και τζακουζι κ ας πουμε σοβαρα τα παραπονα μας για τα στουντια. Εχω να πω για το παζλ στα πατησια οτι οι τυποι ειναι τελειως αντιεπαγγελματιες και 2 φορες που κλεισαμε προβα εκει, ειχαν κλεισει την ιδια ωρα , την ιδια αιθουσα και σε αλλους. 1 φορα ειναι τυχαιο, 2η ομως οχι. Επισης το υφακι του ιδιοκτητη απαραδεκτο, να μη μιλησω για τα διαλυμενα ντραμς. Ειναι κριμα σε ενα στουντιο σαν αυτο που το προτιμουν τοσοι γνωστοι καλλιτεχνες να συμπεριφερεται με τετοιο αντιεπαγγελματισμο στα ερασιτεχνικα συγκροτηματα. Οσο για τον ηχο επιοικως απαραδεκτος.
Ποια είναι η χειρότερη ευχή που μπορεί να δώσει κάποιος σε έναν drummer?
- Μπα που κακό χρόνο να 'χεις!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #37 στις: 26/03/08, 11:40 »
ωπ! έλα ρε btougos7! κι εγώ εκεί σκεφτόμουν να κλείσω μία από αυτές τις μέρες βασικά επειδή μένω κοντά αλλά πιο πολύ λόγω του ότι έχω ακούσει πως πηγαίνουν αρκετοί γνωστοί και υπέθετα πως θα είναι καλό...!
+ ότι είναι από τα πιο φτηνά π έχω βρει...
και τώρα λες εσύ πως είναι τόσο χάλια...(?)
αλήθεια...τι κάνατε με το διπλό κλείσιμο της αίθουσας?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #38 στις: 26/03/08, 11:55 »
Θα ηταν ενδιαφερον να κλεισεις hot_sauce, ωστε να δεις εαν θα εχεις την ιδια αντιμετωπιση ;) Ειναι καλο να υπαρχουν 2 και 3 αποψεις για το ιδιο στουντιο, ωστε να εχουμε μια σφαιρικη αποψη.

Επισης, να πω πως το Noise Factory στον Πειραια, αποτελουσε καποτε ενα αγαπημενο studio, ομως μετα απο ενα διαστημα καταλαβα πως περα απο την ορεξη του και την αγαπη του σε αυτο που εκανε, δεν ειχε να δωσει κατι αλλο.
Επι 3 μηνες ακουγα το "ε, θα το φτιαξω αυτο" και τελικα δεν ειδα καμια αλλαγη. Δεν ειναι παραπονο σαφως, ομως η υπογεια αιθουσα του εχει πολυ δρομο ακομα, μιας και η τοποθετηση των drums και των οργανων ειναι προβληματικη.
Σαφως ειναι απο τα πιο καινουρια studio στον Πειραια. Βεβαια, με εξαιρεση το fame studio, ολοι οι ιδιοκτητες πειραιωτικων studios ειναι τρομεροι τυποι και χαιρεσαι να πηγαινεις εστω και για το καλαμπουρι μαζι τους!

Να πω λιγο και για το fame studio στον Πειραια, που ειναι το πιο απαραδεκτο, βρωμικο, κακοδιατηρημενο studio που εχω δει ποτε στη ζωη μου.
Παρολο που στον 1ο οροφο εχει ενα οργανωμενο studio ηχογραφησεων, στο ισογειο εχει 2 απο τα πιο αθλια προβαδικα ολων των εποχων. Χαλασμενα drums, χαλια ηχος, βρωμικοι χωροι..Και βεβαια δεν τους ενδιαφερει καθολου να το φτιαξουν σαν χωρο και σαν εξοπλισμο, με τη κλασσικη λογικη "Ε, εαν ερθουν καποιοι καφροι και μας τα ξανασπασουν?"..Δεν αποτελει ομως δικαιολογια αυτο, οταν τα πληκτρα του ( DX7 εαν τα εχει ακομα ) ειναι μεσα στη χυμενη μπυρα και στη κολλημενη σκονη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος brougos7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #39 στις: 26/03/08, 12:26 »
hot sauce μας πηγε 2 ωρες πιο μετα και ακυρωσε κατι αλλους που ειχε το βραδυ κ γενικα εκανε ολο το προγραμμα του ανω κατω. και αυτο γιατι δεν ειχε συννενοηθει με το συνεργατη του για τις ωρες. Εαν δε σε λενε πλιατσικα,Μαλαμα, Ξυδους κλπ μη πας. Το μονο θετικο σε αυτο το στουντιο ειναι οτι ειναι φτηνο. Τα ντραμς στη μικρη αιθουσα ειναι διαλυμενα. Ο ηχος στα πληκτρα κανει παραμορφωση και οι ενισχυτες κιθαρας ειναι λιγο περιεργοι.
Ποια είναι η χειρότερη ευχή που μπορεί να δώσει κάποιος σε έναν drummer?
- Μπα που κακό χρόνο να 'χεις!!

Αποσυνδεδεμένος Hellborn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #40 στις: 28/03/08, 14:18 »
Ωραία μιας που ποιασαμε την περιοχή μου προσθέτο και γω freemind

Το νοιζ εμένα μ'αρεσε πολύ αλλά όπως είπα δεν ξέρω τι γίνετε τώρα.

Το fame κάποτε (όταν είχα προτοξεκινήσει) ήταν το καλύτερο στον Πειραιά μακράν απο εξοπλισμο. αίθουσες κλπ ήταν εξυμηρετικότατο. Δυστηχως όμως έπεσε πλιάτσικο απο πολλούς πιτσιρικάδες και οι ιδιοκτήτες κάνανε το κορόιδο. Εν μέρη καλά κάνανε αλλα απο την άλλη εγω δεν παίζω εκεί  :P

Sound Machine: Φοβερος και αυτός ο τύπος που είναι εκεί, στην μεγάλη του αίθουσα η κατάσταση ειναι οκ, μπορείς να βγάλεις ήχο και να κάνεις πρόβα άνετα, η μικρή που έχει είναι λίγο για κλάματα οποτε η κατάσταση είναι όποιος προλάβει  :P

RPN: Οι ιδιοκτήτες είναι εξυπηρετικοι και μεγάλες μορφές,με την καλή ένια. Η αίθουσα ειναι οκ μεν αλλά έχει πολύ  ζέστη εκει μέσα. Γενικά είναι για χαμηλά και οι ποιο κάφροι δεν θα μείνουν ευχαριστημένοι. Αν κλεισετε πρόβα και δεν σας ανοίγει ο τύπος, χτυπήστε επίμονα θα τον έχει πάρει ο ύπνος πάλι!!!


Αποσυνδεδεμένος metalslugger5

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #41 στις: 08/06/08, 18:01 »
καλα μαγκες που να μενατε και Χαλκιδα που εχει μονο 2 στουντιο το ενα πιο ηληθιο απο το αλλο..στο ενα μονο ο τυποσ που δουλευει εκει μετραει αλλα απο μηχανιματα οχι και πολα

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #42 στις: 08/06/08, 18:11 »
hot sauce μας πηγε 2 ωρες πιο μετα και ακυρωσε κατι αλλους που ειχε το βραδυ κ γενικα εκανε ολο το προγραμμα του ανω κατω. και αυτο γιατι δεν ειχε συννενοηθει με το συνεργατη του για τις ωρες. Εαν δε σε λενε πλιατσικα,Μαλαμα, Ξυδους κλπ μη πας. Το μονο θετικο σε αυτο το στουντιο ειναι οτι ειναι φτηνο. Τα ντραμς στη μικρη αιθουσα ειναι διαλυμενα. Ο ηχος στα πληκτρα κανει παραμορφωση και οι ενισχυτες κιθαρας ειναι λιγο περιεργοι.
brougos7 αν παρακολουθείς ακόμα...
πήγα 3 φορές στο pazl και...εντάξει...δεν ξέρω τι περιμένετε εσείς από ένα στούντιο αλλά εγώ μπήκα πάντα στην ώρα μου, οι ενισχυτές οκ...
ο τύπος μας έφερνε ότι του ζητήσαμε εκτός από μπαγκέτες για ντραμσ....
προς το παρόν δεν έχω κανένα παράπονο...

Αποσυνδεδεμένος DeathFromAbove

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #43 στις: 18/08/08, 15:43 »
Ρε παιδιά πού είναι τα οι θεσσαλονικείς ?

Καλύτερο στούντιο κατα τη γνώμη μου στη Σαλονίκη : Underground. Ultra kewl για προβάδικο αξιόλογος εξοπλισμός άψογη εξυπηρέτηση από τα παιδία εκεί. Οσο για ηχογραφήσεις κλπ είναι επίσης άψογο. Όσο και αν σκέφτομαι δεν μπορώ να βρω κάτι να του προσάψω. Μόνο οτι δεν ξέρουν pro ;P

Παραπονεμένος έχω φύγει από το Rover ενώ ήμουν ακόμα στα πρώτα μου βήματα. Μούφα εξοπλισμός και εξυπηρέτηση.

Καλό για πρώτες πρόβες είναι το "Studio N". Αρκετά "δυνατός" εξοπλισμός αλλά απο ένα επίπεδο και μετά δεν αξίζει.

"Red House" Καλό στουντιάκι. Έχω πάει μόνο για πρόβα και έμεινα υπέρ ευχαριστημένος. Μεγαλη γκάμα εξοπλισμου να διαλέξεις.

Γενικά όλα τα στούντιο που ανέφερα κυμαίνονται στα 20 Ε το δίωρο οπότε do the count.

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #44 στις: 20/08/08, 13:58 »
Μόνο οτι δεν ξέρουν pro ;P
That's true  ;D

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #45 στις: 20/08/08, 14:44 »
Ρε παιδιά πού είναι τα οι θεσσαλονικείς ?


Που αλλού? Στα ΜΙΧ!!! Και για πρόβες, και για ηχογραφήσεις!!!  Ο Φώτης είναι αρχηγός σε όλα!!!

Αποσυνδεδεμένος mille_p

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #46 στις: 06/09/08, 16:40 »
Εχω παει με την μπαντα μου δυο φορες στο prova και ναι μεν τα παιδια ειναι πολυ καλα, αλλα ηχογραφοντας προβα με κονσολα κ οχι με το μαγνητοφωνακι που εχουν ταλαιπωρηθηκαμε πολυ για να φτιαξουμε τον ηχο αλλα στο τελος τιποτα. Ξερει κανεις ρε παιδια κανα στουντιο, οπουδηποτε στην Αθηνα που να βγαζεις πραγματικα καλο ήχο, να εχει συνεργασιμο ηχολήπτη, και οχι πανακριβο αλλα προσεγμενο εξοπλισμο??

Αποσυνδεδεμένος proToolsLe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #47 στις: 08/09/08, 03:34 »
Αθηναιοι αλλα και Θεσσαλονικης (λιγο δυσκολο αλλα δεν πειραζει)θα
σας προτινα το Jummin Studio στην Νεα Ιωνια
1)Πολλα καλα μηχανιματα ενα θα πω στους κιθαριστες
X2 dimeback signature κεγαλφ με randall καμπινα
2)Απιστευτη ατμοσφαιρα (φωτα..)
3)Επαγγλεματισμος
Τρια πολυ βασικα  στοιχεια ...Θα σας το προτινα

Υ.Γ Παιζουν και η rotting christ για τους καφρους   της υποθεσης :P

Αποσυνδεδεμένος skrewdriver

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #48 στις: 24/11/08, 03:14 »
Να πω και γω τη γνωμη μου:

Hall of fame:

Baseline (Ταυρος): Για μενα απο τα κορυφαια studio της Αττικής. Στα υπερ πολυ καλοι χωροι, καλός εξοπλισμος (αν κ πολυς κοσμος δεν γουσταρει τους marshall) και κορυφαία ηχητική. Στα κατά τα τύμπανα τα οποία ενώ υπαρχουν δυο κασες, δεν εχουν καλη ποιότητα ήχου. Επισης 5 ευρω κοστιζει η ενοικιαση οργανου(ελεος) Απο τα λίγα στουντιο στα οποια μπορεις να παιξεις αξιοπρεπως ολα τα ειδη μουσικής.  12 ευρω η ωρα

Εσώτερον (Δαφνη): Αρκετα καλο στουντιο με τα τυμπανα να βρισκονται σε διαφορετικη αιθουσα αποτι η υπολοιπη μπαντα. (καποιοι το θεωρουν πλεονεκτημα καποιοι αλλοι μειονεκτημα). Το προβλημα ειναι οτι επικοινωνεις με το ντραμμερ μεσω μικροφωνου κ δν υπαρχει αμεση συννενοηση. Ο fender ενισχητής δν δινει πολλα γκάζια και ο αλλος που ειναι marshall εχει μονιμα χαλασμενο το δευτερο κανάλι (εναλλακτικη ενας Β-52). Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλο για rock-hard rock-metal αλλα απο κει κ περα δεν... Επισης οταν ανεβαζεις ενταση στα οργανα γινεται λιγο βαβουρα. Στα θετικα τωρα, ισως εχει την καλυτερη ποιοτητα οσον αφορα τη φωνη κ επίσης εχει δωρεαν ηχογραφιση προβας με καλη ποιότητα. Ισως το καλυτερο drumset απο όλα τα στουντιο που εχω παει. Επισης δωρεαν ενοικιαση οργανου. Επειδη ανεφερε ενα παιδι πιο πανω για τις ωρες, να πω οτι βρισκεις πολυ ευκολα διαθεσιμη ωρα ακομα κ τα απογευματα που υποτιθεται πανε οι περισσοτεροι. Το αντιθετο συμβαινει με το baseline. 12 ευρω η ωρα.

Encore (κοντα στη Μιχαλακοπουλου): Φοβερός εξοπλισμος (ενισχυτης randall dimebag signature) αλλα χανει λιγο λογω μικρου χωρου (δυσκολα χωρανε 5 ατομα), δν εχεις χωρο για να βαλεις πολλα πεταλια (αμα εχεις) κ ειναι πραγματικα ο ενας πανω στον αλλον. Καλο απο αποψη ηχου κ τυμπάνων. 12 ευρω η ωρα (νομιζω)

Crystal meth (Νεα σμυρνη): Με δυο λογια συνισταται για μπαντες metalcore, deathcore, death/black metal. Απο τα κορυφαια για τετοια στυλ μουσικής.Καλός εξοπλισμος κ ηχητικη, χαμηλες τιμες. 8 ευρω η ωρα.

Hall of shame:

Terra (αγιος δημητριος): Ειχα ακουσει παρα πολυ καλα λογια για αυτο κ δυστυχως επαληθευται το οπου ακους πολλα κερασια... Ενω εχει φαινομενικα καλο εξοπλισμο, πραγματικα ο ηχος ειναι για γελια. (μονη εξαιρεση τα τυμπανα που οντως ειναι πολυ καλα) Πολυ βαβουρα, χαλια διαμορφωση του χωρου κ τν τελευταια φορα που πηγα ειχε προβλημα το μονιτορ κ εβγαζε ενα συνεχες τσιριχτο πολυ εκνευστικο. Με μια κιθαρα τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα αλλα κ παλι δεν αξιζουν τα 12 ευρω την ωρα κ το ταξιδι για να πας στον αγιο δημητριο (για οσους μενουν βορεια). Επισης τα ατομα μεσα δν μου φαινονται να ξερουν κ πολυ καλα τη δουλεια τους κ το λεω με πληρη επιγνωση.

Tribal (αγια παρασκευη, επι της μεσογειων): Απο που να αρχισω κ που να τελειωσω. Απο  αυτους που δουλευουν εκει μεχρι τον εξοπλισμο. Εχει τρεις αιθουσες η μια χειροτερη απ την αλλη. Χαλια ηχος, πολυ βαβουρα χαλια ενισχυτες (ισως παλευονται καπως στη μικρη αλλα κ παλι ειναι ΠΟΛΥ μικρη αιθουσα). Μονιμως χαλασμενα καλωδια, κ το χειροτερο 5 ευρω το διωρο για διπεταλο.  Οι πλασμα τηλεορασεις τους μαραναν. >:(

Ηχορυπανση: (λιγο πιο κατω απο το τριβαλ κοντα στην εθνικη αμυνα): Ισως το χειροτερο στουντιο στην Αττικη. Ισχυουν τα ιδια με το τριβαλ. ( το μηλο κατω απ τη μηλια θα πεσει (κ οσοι καταλαβαν κατάλαβαν  ;D)  ). Ενδεικτικο παραδειγμα  που μου εχουν πει είναι ότι καμια φορα παιζεις κ ηλεκτριζεσαι. Τα λογια είναι περιττα.

Αποσυνδεδεμένος Maestros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #49 στις: 06/01/09, 12:10 »
Παντως εγω στο δικο μου studio, μας φερνουν καφε απο το διπλανο καφενειο και τον πληρωνω μεχρι και εγω τον καφε μου!!!!

Οσο για το αν ειναι υποχρεωμενο ενα studio να σε κερασει καφε..........οχι δεν ειναι υποχρεωμενο, γιατιν αν εχω την ωρα 8 ευρω και κερασω μια μπαντα το λιγοτερο 5 καφεδες, θα δουλευω για τη δοξα και μονο

Και εγω παλιοτερα στη νεαρη μου ηλικια που τρωγαμε το studio με το κουταλι και δεν υπαρχαν και παρα πολλα ( οι μεγαλυτεροι θα το γνωριζουν αυτο), επαιρνα τον καφε και το νερο μου απ' εξω, πριν παω για προβα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/03, 10:13
από Πέτροc
57 Απαντήσεις
38728 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/11, 16:53
από Sakis28
2 Απαντήσεις
4285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/06, 23:02
από Candlemass
19 Απαντήσεις
20825 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/06, 19:58
από theabyss
74 Απαντήσεις
53382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/08, 11:13
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
0 Απαντήσεις
2377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/07, 19:47
από corazon
41 Απαντήσεις
14573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/07, 14:55
από Alex Flouros
1 Απαντήσεις
2233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 12:46
από freemind
7 Απαντήσεις
4411 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/08, 18:37
από jorje
48 Απαντήσεις
15790 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 23:27
από Mike Moss