Αποστολέας Θέμα: Ενα jam, σχολιάστε :P  (Αναγνώστηκε 7891 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ενα jam, σχολιάστε :P
« στις: 25/03/10, 22:48 »


thanx

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #1 στις: 26/03/10, 11:19 »
Οι αλλαγές στον επιλογέα ακούγονταν πιο δυνατά από το σόλο.  ;D

Γεράσιμε, νομίζω είναι καιρός να πάρεις κάποιο guitar port ή να συνδέσεις την πεταλιέρα με την κάρτα ήχου, να ακούσουμε επιτέλους τα σόλο κανονικά και όχι από τον ήχο της κάμερας που πολλές φορές αδικεί την προσπάθεια.

Ωραίος ο ήχος που χρησιμοποιείς πάντως, κλασσικός 80's rock.  ;)

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #2 στις: 02/04/10, 12:35 »
Ωραιο παίξιμο φίλε, χαλάρος και καθαρός!

Όσο για τον επιλογέα μου θύμησε κάτι απο την απόβαση της Νορμανδίας!  ::)

μη με παρεξηγείς αστειάκι είναι

Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #3 στις: 02/04/10, 12:42 »
Να σαι καλα αδερφε,

απο οσο φαινεται παντως στο kithara.gr για να παρεις σχολιο η πρεπει να εισαι "νεος" η ως "παλιος" πρεπει να εχεις φίλους....εδω μεσα...

εγω λοιπον μονιμως θα λαμβανω / απο οτι δειχνει το πραγμα / σχολια απο τον ενα και μοναδικο φιλο που εχω εδω μεσα ( να σαι καλα Παρη ) και απο οποιονδηποτε καλοπροαιρετο ακροατη / περαστικο που δεν ανηκει στην "κλικα" του kithara.gr


Φιλικα παντα

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #4 στις: 02/04/10, 14:35 »
Το αποκλείεις δλδ ,απλά ,να είναι αδιάφορα σε κάποιους, ως ακούσματα; ;D
Αυτά περί κλίκας δε τα κατάλαβα, για να πω την αλήθεια...
Να 'σαι καλά, και καλή Ανάσταση! :)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #5 στις: 02/04/10, 15:00 »
έχεις βελτιώσει το vibrato σου...ωραίος!
μου άρεσε αυτό που άκουσα!!πολύ ωραίος!

αυτό που θέλω να πω είναι αυτό που είπε και ο Πάρης, για την ποιότητα τον ηχογραφήσεων! πρέπει να το κάνεις κάποια στιγμή!
 ;)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος FloatingPoint

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #6 στις: 02/04/10, 15:04 »
Είδα το θέμα που άνοιξες σήμερα Γεράσιμε. Για να είμαι ειλικρινής δεν θα πήγαινα στο λινκ σου στο youtube αν δεν το ξαναέβλεπα να βγαίνει πάνω-πάνω στα σχολιασμένα θέματα. ο τίτλος του βασικά με απότρεπε. εδώ μέσα εννιά στα δέκα θέματα έχουν ως τίτλο κάτι σχετικό με τζαμαρίσματα κι όσο να'ναι πρέπει να είσαι ξετρελαμένος με την ηλεκτρική κιθάρα για να τα διαβάζεις όλα. αλλά και πάλι... ας είναι κι ας πάμε σ'αυτό που ενδιαφέρει εσένα, μια γνώμη από κάποιον δηλαδή. δεν είμαι παλιός εδώ μέσα ούτε φίλους έχω, με την έννοια πάντα ότι δεν έχω γνωρίσει κάποιο άτομο προσωπικά. άρα αντικειμενικός είμαι μαζί σου. πρώτα τα δυσάρεστα λοιπόν και μετά τα ευχάριστα. ο ήχος που άκουσα είναι αρκετά χάλια και δεν ξέρω αν φταίει το youtube ή κάτι δικό σου κι έτσι τον έκλεισα λίγο μετά. στα ευχάριστα τώρα, εστιάστηκα στην τεχνική σου, στον τρόπο δηλαδή που τρέχουν τα χέρια σου επάνω στην κιθάρα κι είδα ότι κατέχεις ήδη πολλά τεχνικά στο παίξιμο. καλό αυτό και υπόσχεται καλίτερη συνέχεια για εσένα. :) κι όσο για το καθαρά μουσικό μέρος τής υπόθεσης ξέρεις κι εσύ ότι το στυλ του ανήκει στα '80. καλή δεκαετία κι αυτή, μετά από αυτήν ... το μηδέν ;D για μένα, προσωπική μου γνώμη. συμπέρασμα : μια χαρούλα τα πας :)
προγραμματιστής μόνος δεν ψάχνει
<όχι αγρότης μόνος, προγραμματιστής είπαμε>

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #7 στις: 02/04/10, 16:24 »
Πρωτα πρωτα ευχαριστω για τα σχολια σας, ασχημα η ομορφα...ο ηχος μου μονιμως ειναι αθλιος, ειναι κατι που γνωριζω...πιο πολυ για μια αποψη οσον αφορα το τεχνικο part ποσταρω και φυσικα για το improvise....τεσπα...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/04/10, 20:10 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #8 στις: 02/04/10, 17:11 »
Νομίζω ότι το να βιντεοσκοπείς 1 λεπτάκι ενός "ξεκάρφωτου" αυτοσχεδιασμού όπου δεν ακούγεται καν τι θέλεις να παίξεις, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να αποσπάσει περισσότερα σχόλια από όσα απέσπασε.. Μην βλέπετε φαντάσματα συνεχώς.. Αν σε δούμε σε κάτι πιο ολοκληρωμένο πιστεύω ότι θα σου απαντήσουν πολλοί περισσότεροι, γιατί κιθάρα ξέρεις (από τα λίγα που κατάφερα να ακούσω) και μάλιστα αρκετά καλή..

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #9 στις: 02/04/10, 17:20 »
ισχύει. κατά καιρούς έχω δεί κάποια βιντεάκια σου, αλλά δεν μπήκα στον κόπο να απαντήσω γιατί δεν μπορούσα να ξεχωρίσω το καθετί που παίζεις οπότε θα ήμουν άδικος ό,τι και αν σου έλεγα. Απ'τα λίγα που ακούω απο αυτό το βίντεο φαίνεται ότι έχεις πολύ καλό legatto και έχεις ενδιαφέρον delay. Μόνο κόψε ίσως λίγο απ'το mix του delay. Επίσης για το γούστο μου, κάποια bends σου είναι πολύ "wild" για μπαλαντέ καταλήξεις.

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #10 στις: 02/04/10, 17:26 »
ρε συ, παιζεις καλα!
Μονη μου ερωτηση ειναι, επειδη και γω εχω δει αρκετα videos δικα σου, γιατι δεν παλευεις λιγο τον ηχο σου; (ενταξει το ξερεις οτι δεν ειναι καλος αλλα τι σημαντικοτερο απο τον ηχο οταν ακουμε ενα κομματι;)

Γιατι δε δοκιμαζεις να ηχογραφησεις σε καποιο sequencer τον ηχο και μετα να τα κολησεις; Το αποτελεσμα θα ειναι απειρως καλυτερο ;)

φιλικα :)
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #11 στις: 02/04/10, 17:29 »
Νομίζω ότι το να βιντεοσκοπείς 1 λεπτάκι ενός "ξεκάρφωτου" αυτοσχεδιασμού όπου δεν ακούγεται καν τι θέλεις να παίξεις, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να αποσπάσει περισσότερα σχόλια από όσα απέσπασε.. Μην βλέπετε φαντάσματα συνεχώς.. Αν σε δούμε σε κάτι πιο ολοκληρωμένο πιστεύω ότι θα σου απαντήσουν πολλοί περισσότεροι, γιατί κιθάρα ξέρεις (από τα λίγα που κατάφερα να ακούσω) και μάλιστα αρκετά καλή..

xωρις να εχω την παραμικρη προθεση για αντιπαραθεση αγαπητε faser θα πω απλως οτι σε αντιστοιχο forum μουσικων σε διαστημα μολις λιγων ωρων ειχα 8 σχολια, και δεν ειναι ο αριθμος...ας ειχα εστω ενα. Δυστηχως αυτα που αναφερω...πιο πανω ειναι ουσιαστικα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #12 στις: 02/04/10, 17:35 »
ρε παιδια ο Παρης ποιος ειναι?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #13 στις: 02/04/10, 17:40 »
Να σας ευχαριστησω και παλι, τα σχολια σας...

...εγω μαζι σας για τον ηχο....αλλα δεν ειναι δυνατον να ποσταρω ενα video και λογω ηχου και μονο να μην λαμβανει σχολια....ενω αλλα jams απο "αλλους" εδω μεσα..με χειροτερο ηχο...και χειροτερα παικτικα..να λαμβανουν ενα καρο σχολια σε χρονους ρεκορ...

και φυσικα αυτο δε συμβαινει μονο σε μενα...θα δανειστω για λιγο το ονομα του συμφορουμιτη mikemoss η του mehiko οπου τα παληκαρια παιζουν γ**ατα και καθε πασχα και λαμπρη λαμβανουν σχολια / ΓΙΑΤΙ ??? ( και δε παω να συγκριθω μαζι του σε καμια περιπτωση ) .... και αλλα ατομα...που ειναι "κοινοι γνωστοι" που ΟΚ...καλως η κακως δεν "το" εχουν και πολυ με την κιθαρα και λαμβανουν σχολια ....με το κιλο.

Γιατι τετοιες διακρισεις ???? αυτο με ενοχλει....και οχι ο αριθμος των σχολιων....


Ειναι κριμα απλως...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/04/10, 18:09 από Narcsoul »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #14 στις: 02/04/10, 19:17 »
Aχ....Με είχε λείψει ένας καλός και ανούσιος καυγάς...

Για να μείνω εντός θέματος, εφόσον βέβαια δε κατηγοριοποιηθώ σαν παντελώς άσχετος:Ο ήχος σε καταστρέφεί. Γιατι όπως είπε και ο Snowy , τί να το κάνεις αμα παίζεις γ**ώ, και δεν ακούγεται? Και για να είμαστε σε θέση να σχολιάσουμε το τεχνικό μέρος....Τί να κάνουμε αμα δεν ακούγεται?

Οτι μπορεσα να ακούσω μου φάνηκε καλοπαιγμένο, και υπάρχουν κάποια μέρη που θέλω να πείς αν είναι legatto.

Aν θυμάμαι καλά, είχες μια απορία για το πως να γράφεις ξεχωριστά βίντεο και ήχο και μετά να τα συγχρονίσεις. Δοκίμασε Πριν και Μετά το βίντεο να κάνεις μια κίνηση-φασαρία όπως το να χτυπήσεις παλαμάκια, να χτυπήσεις μια συγκεκριμένη συγχορδία. Κάτι που να φαίνεται και στη κάμερα και στον ήχο, έτσι ώστε να έχεις 2 κοινά σημεία αναφοράς και να κάνεις το ανάλογο stretch σε διάρκεια, αν αυτό χρειαστεί.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #15 στις: 02/04/10, 19:22 »
Aχ....Με είχε λείψει ένας καλός και ανούσιος καυγάς...

Για να μείνω εντός θέματος, εφόσον βέβαια δε κατηγοριοποιηθώ σαν παντελώς άσχετος:Ο ήχος σε καταστρέφεί. Γιατι όπως είπε και ο Snowy , τί να το κάνεις αμα παίζεις γ**ώ, και δεν ακούγεται? Και για να είμαστε σε θέση να σχολιάσουμε το τεχνικό μέρος....Τί να κάνουμε αμα δεν ακούγεται?

Οτι μπορεσα να ακούσω μου φάνηκε καλοπαιγμένο, και υπάρχουν κάποια μέρη που θέλω να πείς αν είναι legatto.

Aν θυμάμαι καλά, είχες μια απορία για το πως να γράφεις ξεχωριστά βίντεο και ήχο και μετά να τα συγχρονίσεις. Δοκίμασε Πριν και Μετά το βίντεο να κάνεις μια κίνηση-φασαρία όπως το να χτυπήσεις παλαμάκια, να χτυπήσεις μια συγκεκριμένη συγχορδία. Κάτι που να φαίνεται και στη κάμερα και στον ήχο, έτσι ώστε να έχεις 2 κοινά σημεία αναφοράς και να κάνεις το ανάλογο stretch σε διάρκεια, αν αυτό χρειαστεί.

μονο για αυτο ... γινεται η εν λογω κουβεντα

"αλλα δεν ειναι δυνατον να ποσταρω ενα video και λογω ηχου και μονο να μην λαμβανει σχολια....ενω αλλα jams απο "αλλους" εδω μεσα..με χειροτερο ηχο...και χειροτερα παικτικα..να λαμβανουν ενα καρο σχολια σε χρονους ρεκορ...

και φυσικα αυτο δε συμβαινει μονο σε μενα...θα δανειστω για λιγο το ονομα του συμφορουμιτη mikemoss η του mehiko οπου τα παληκαρια παιζουν γ**ατα και καθε πασχα και λαμπρη λαμβανουν σχολια / ΓΙΑΤΙ Huh ( και δε παω να συγκριθω μαζι του σε καμια περιπτωση ) .... και αλλα ατομα...που ειναι "κοινοι γνωστοι" που ΟΚ...καλως η κακως δεν "το" εχουν και πολυ με την κιθαρα και λαμβανουν σχολια ....με το κιλο.

Γιατι τετοιες διακρισεις Huh? αυτο με ενοχλει....και οχι ο αριθμος των σχολιων...."

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #16 στις: 02/04/10, 19:24 »
Ζητώ συγνώμη  από τα μέλη του Κιθάρα, για την τοποθέτησή μου στο όλο θέμα. Γεράσιμε, αν απλά ήθελες σχόλια κι όχι να ειρωνευτείς μέλη (βασικά ολο το Κιθάρα ειρωνεύτηκες με όλο αυτό που πόσταρες στην αρχή) μπορούσες να βρεις άλλο τρόπο να το κάνεις ;)
Από μένα καμία άλλη απάντηση :)


επιχειρηματολογω....και λεω....οτι γινονται διακρισεις....και αυτο ειναι γεγονος....αν ακουγεται ειρωνικο....τοτε ναι....ειρωνευομαι

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #17 στις: 02/04/10, 20:04 »
Narcsoul,
το ξεφτιλίζεις...μην κάνεις σαν μικρό παιδί...οποιος θέλει σχολιάζει,οποιος δεν θέλει ΔΕΝ σχολιάζει..επιλογές του καθενός είναι..
ΓΙΑΤΙ οι διακρίσεις?
χμ, πολλοί λόγοι: ίσως είσαι λιγότερο δημοφιλής απο άλλα παιδιά, ίσως σε θεωρούν noob-ά κάποιοι, ίσως τους φαίνεσαι εκνευριστικός, ίσως ο τρόπος που πλασάρεις τα videos σου είναι lame...κλπ κλπ κλπ

εμένα για κάποιο λόγο μου φαίνονται ενδιαφέροντα τα βιντεάκια σου και τα κοιτάω, και σχολιάζω σχετικά συχνά..
αυτό πρέπει να σου αρκεί...
η λέξη "κλίκα" είναι σχετική..και στη ζωή εκτός του υπολογιστή σου και των fora υπάρχουν παντού παρέες-κλίκες...δεν είναι κακό, είναι υγιές...
so, να ασχολείσαι με τα σχόλια που σου γίνονται, και ΟΧΙ με το ΤΙ θα μπορούσε να γίνεται...χάνεις την ουσία!

take care
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #18 στις: 02/04/10, 20:09 »
Tα flames διαχωρίστηκαν και πήγαν στον κάδο. Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα μας και να αποφύγουμε περαιτέρω αντιπαραθέσεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #19 στις: 03/04/10, 08:48 »
Νομίζω ότι το να βιντεοσκοπείς 1 λεπτάκι ενός "ξεκάρφωτου" αυτοσχεδιασμού όπου δεν ακούγεται καν τι θέλεις να παίξεις, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να αποσπάσει περισσότερα σχόλια από όσα απέσπασε.. Μην βλέπετε φαντάσματα συνεχώς.. Αν σε δούμε σε κάτι πιο ολοκληρωμένο πιστεύω ότι θα σου απαντήσουν πολλοί περισσότεροι, γιατί κιθάρα ξέρεις (από τα λίγα που κατάφερα να ακούσω) και μάλιστα αρκετά καλή..

xωρις να εχω την παραμικρη προθεση για αντιπαραθεση αγαπητε faser θα πω απλως οτι σε αντιστοιχο forum μουσικων σε διαστημα μολις λιγων ωρων ειχα 8 σχολια, και δεν ειναι ο αριθμος...ας ειχα εστω ενα. Δυστηχως αυτα που αναφερω...πιο πανω ειναι ουσιαστικα.

Συμφωνώ με τον faser και λοιπούς που έκαναν παρόμοια επισήμανση.
Ουσιαστικό είναι να ακούμε αυτό που παίζεις, όχι να βλέπουμε εσένα να παίζεις!
Ουσιαστικό είναι να λαμβάνεις σχόλια που να σου χρησιμέψουν για την βελτίωσή σου ως κιθαρίστας, όχι σχόλια που να λένε ότι έχεις κακό ήχο (όπως φαντάζομαι είναι και τα περισσότερα σχόλια στο άλλο site που λες)

Επίτέθηκες προς την κοινότητα του kithara.gr κατηγορώντας την για "κλίκες" και "γλυψίματα", ενώ αυτό που δείχνεις να αποζητάς είναι τα πολλά σχόλια (για ένα βίντεο με άθλιο ήχο). Δεν έκανες τον κόπο να προσφέρεις το κομμάτι σου για κριτική με αξιοπρεπή ήχο, σεβόμενος αυτούς που θέλεις να σε αξιολογήσουν και που σου έχουν επισημάνει πολλάκις αυτό το ζήτημα.
Επιτέθηκες και σε μεμονωμένο μέλος δημοσίως, λόγω προσωπικών προηγόυμενων (απ'οτι φαίνεται), επιδεικνύοντας απαράδεκτη συμπεριφορά.
Επιβάλλεται αποκλεισμός 10 ημερών.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/04/10, 09:55 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος shred@

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #20 στις: 03/04/10, 13:17 »
Τα επιχειρηματα σας "μπαζουν" απο παντου! Κανενα νοημα....και ναι...υπαρχουν και "κλικες" αλλα και "γλυφτες" εδω μεσα...

Δεν ηξερα οτι υπαρχει ενα ειδος χουντας και στο Kithara.gr...

Να ειστε καλα

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #21 στις: 03/04/10, 14:00 »
Τα επιχειρηματα σας "μπαζουν" απο παντου! Κανενα νοημα....και ναι...υπαρχουν και "κλικες" αλλα και "γλυφτες" εδω μεσα...

Δεν ηξερα οτι υπαρχει ενα ειδος χουντας και στο Kithara.gr...

Να ειστε καλα
[off_topic]
όσο και να μου την δίνει στα νεύρα να το λέω, το kithara.gr δεν είναι κάτι άλλο απο ένα forum που ανήκει σε κάποιον. Οπότε οπως σε κάθε forum, και εδώ πρέπει να ακολουθείς τους κανόνες που θέτει ο εκάστοτε admin. ( και γω δεν τους ακολουθω πολλές φορές, και μετά νευριάζω, αλλά έχω άδικο, πως να το κάνουμε.... )
Οπότε δεν υπάρχει λόγος για λέξεις οπως "χούντα" κλπ...
[/off_topic]
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #22 στις: 03/04/10, 17:50 »
Ποιά επιχειρήματα "μπάζουν", φίλε shred@; Ο Βραζίλης δεν σχολίασε καθόλου αν υπάρχουν ή όχι κλίκες, γλύφτες ή οτιδήποτε άλλο, αλλά τον τρόπο με τον οποίο εκφράστηκαν κάποια πράγματα στην παρούσα συζήτηση από πλευράς του Narcsoul. Και σε τελική ανάλυση, τι σημασία έχει αν υπάρχουν κλίκες (που υπάρχουν) και γλύφτες (που επίσης υπάρχουν) εδώ μέσα; Ξέρεις εσύ κάπου όπου δεν υπάρχουν όλα αυτά; Εκτός αν αυτό που ενοχλεί κάποιους είναι ότι δεν είναι κι οι ίδιοι μέλη της όποιας κλίκας. Γιατί η δική μου γνώμη είναι ότι αν οι κλίκες και οι γλύφτες είναι φαινόμενα που δεν συμφωνούν με την προσωπικότητα και την ιδιοσυγκρασία σου, απλά δεν ασχολείσαι μαζί τους. Και αν εδώ μέσα υπάρχουν δείγματα τέτοιας συμπεριφοράς από άτομα που ανήκουν σε μια παρέα ("κλίκα" αν θέλεις) και οι οποίοι αλληλογλύφονται, εγώ απλά θα ήμουν ευχαριστημένος που δεν έχω καμία σχέση με αυτούς αντί να επιζητώ παρόμοια αντιμετώπιση για το άτομό μου.

Όσο για τα περί χούντας, έχουν καταντήσει πλέον γραφικά. Όποιος διαφωνεί με κάτι και δεν έχει ένα σοβαρό επιχείρημα, αρχίζει αμέσως τις κατηγορίες για φίμωση της ελευθερίας του λόγου, χουντική συμπεριφορά και άλλα πολλά εμπριμέ. Μόνο που η δημοκρατία απαιτεί και έμπειρους πολίτες, ικανούς να την εκτιμήσουν και να την προστατέψουν, όχι κακομαθημένα παιδάκια που δεν έχουν μάθει ποτέ να κάνουν διάλογο. Και φυσικά υπάρχει πάντα το αναφαίρετο δικαίωμά σου να μη συχνάζεις σε ένα χώρο που επικρατεί "χούντα", το οποία μπορείς άνετα να εξασκήσεις όποτε θέλεις...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #23 στις: 03/04/10, 20:41 »
Ο χρήστης shred@ ανιχνεύθηκε ότι είναι διπλοεγγραφή του Narcsoul και αποκλείστηκε δια παντός.

Ο αποκλεισμός του Narcsoul αυξήθηκε στις 30 ημέρες... και βλέπουμε...
Σε περίπτωση που ανακαλυφθεί κι άλλο παράπτωμα, θα υπάρξει αποκλεισμός δια παντός. Δεν μπορούμε να ασχολούμαστε συνέχεια με μέλη που κατ'επανάληψη δεν σέβονται τον χώρο αυτό και τα υπόλοιπα μέλη.

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα jam, σχολιάστε :P
« Απάντηση #24 στις: 03/04/10, 20:55 »
Βραζίλη αφησε και ενα παραθυρο ανοιχτο λογω της ημερας.
ριξε μια ματια εδω στην τοποθετηση μου Απ: Διπλοί λογαριασμοί;

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4552 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/09, 18:17
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/10, 20:07
από Απόλλων