Αποστολέας Θέμα: JVM 410  (Αναγνώστηκε 6644 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lplefos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
JVM 410
« στις: 23/06/08, 14:40 »
Γεια σε όλους. Είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω (ως καινούργιος στο site) και αφορά την κεφαλή jvm410.
Πρόσφατα πήγα σε ένα κατάστημα στην Αθήνα με μουσικά όργανα και μόλις τον είδα κόλλησα. Είχαν προηγηθεί καποια video από το youtube και έπειτα έβλεπα που τον δοκίμαζε ένας (φυσικά έμενα δεν με άφησε  μάλλον κατάλαβε ότι δεν έχω κεφαλή και έπειτα με έφτυσε στο χαλαρό με απάντήσεις του τύπου ενα λεπτό έχουμε δουλειά σε λίγο και κάτι τέτοιες π@π@ριές.Νευριάζω σηκώνομαι και φεύγω και λέω από μέσα μου (βρε μ@λ@κ@ θα δεις).
Για αυτό θα ήθελα κάποιες πληροφορίες  γενικά με αυτή την κεφαλή κυριως τισ ρυθμίσεις που έχει στο πίσω μέρος της.Μετά το γεγονός αυτό δεν πρόκειται να ξαναπάρω τίποτα από Ελλάδα θα πηγαίνω θα δοκιμάζω και μετά θα εφαρμόζω το κόλπο που όλοι έχουμε μάθει "ΘΩΜΑΣ" kai τελειώνει η υπόθεση. Ακουσε εκεί αντί να πουν και ευχαριστώ που τους δίνουμε τα ωραία τα  λ7 μας , μας κάνουν και τους καμπόσους λες και είχαν jvm στο χωριό τους οοοουυυυυσσσσσττττττ. Σορρυ για τον τόνο μου αλλά μόνο που σκέφτομαι αυτή την φάση νευριάζω.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟς ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥς ΛΟΓΟΥΣ.

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #1 στις: 23/06/08, 15:56 »
Βασικα , ισα ισα που πρεπει να μας πεις το ονομα του μαγαζιου, για ευνοητους λογους...

Παντως δε μας λες και τπτ καινουριο. Η κατασταση ειναι κωμικοτραγικη, με τους μεν πωλητες να κρατανε τα οργανα μες στις γυαλες, τους δε πελατες να φτυνουν τα ελληνικα καταστηματα, ακομα και τα καλα. Πχ, γιατι να αγορασεις απο Τομανν τα προιοντα του Ντουκα...?
+ το οτι πολυ συχνα στις γυρες μου στα μαγαζια, εχω δει επανειλλημενα πολυ συγκεκριμενα ατομα τα οποια εχουν κανει χομπυ να πηγαινουν να δοκιμαζουν, και να μην παιρνουν ποτε τιποτα. Το συζηταγα με τον Δημου μια φορα, και μου λεγε "ενταξει, μερικοι μαγαζατορες το παρακανουνε κιολας, αλλα ειναι και κατι ζωα πελατες που καρφωνονται οτι μονο να περασουν την ωρα τους θελουν".

Φαυλος κυκλος...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: JVM 410
« Απάντηση #2 στις: 23/06/08, 16:36 »
Δεν ξερω αν το θεμα αυτο επρεπε να παει στους ενισχυτες η στα καταστηματα, τι ακριβως θελεις να πεις?
Τον JVM τον ειχαν σε ενα φεστιβαλ και ειχα δοκιμασει, και τον ιδιο παλι σε ενα αλλο λαιβ, δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ.
Οσον αφορα τα καταστηματα τετοιες συμπεριφορες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ και ετσι κακο στη τσεπη τους κανουν οι μαγαζατορες. (υπαρχουν βεβαια και οι απαραδεκτοι αγοραστες, αλλα ο πωλητης οφειλει να ειναι σωστος, μεχρι ενα σημειο τουλαχιστον).
Αλλα συμβαινουν και αλλου αυτα, στις ΗΠΑ ενα παληκαρι που μιλαμε απο νετ ειχε παει στην αλυσιδα Guitar Center, σε καταστημα που εχει σκασει πολλα χρηματα, και λεει στον πωλητη "εχω εναν Crate..." και πριν τελειωσει την προταση του κανει ο πωλητης "λυπαμαι για 'σενα!" !!! Και εχει crate palomino που ειναι καλοι ενισχυτες και πολυ πιο αξιοπιστοι απο τους παλιους crate. Το παληκαρι πηγε στο μανατζερ, επεστρεψε πραγματα αξιας $400 που ειχε μολις αγορασει, τους ειπε οτι δεν ξαναψωνιζει απο αυτους ετσι οπως του συμπεριφερθηκαν και εφυγε...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος lplefos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #3 στις: 23/06/08, 16:55 »
Οπως είπα και παραπάνω η συμπεριφορά του ηταν άθλια μάλλον λάθος δουλειά κάνει (πωλητής πρέπει να ήταν).
Εγώ χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση Καγμάκης απο Αθήνα είναι εξαιρετικος ανεξάρτητα τις τιμες του οι οποιές ειναι υπερβολικές σε μερικά μουσικά όργανα. Επίσης έχω ακούσει και για τον Δήμου καλά λόγια. Δεν λέω υπάρχουν και κάφροι αγοραστές αλλά αν σου συμπεριφέρονται έτσι δεν νομίζω ότι είναι σωστό να τους ακουμπάς τα λ7 σου. Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει, αυτοί κάθονται και κλέγονται οτίδεν ψωνίζουμε από αυτούς. Σε λίγα χρόνια θα δούμε ποιος θα γελάσει, όταν θα αρχίζουν να κλείνουν ο ένας μετά τον άλλον.
ΥΠΕΝΘΙΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΗΝ ΤΟΥς ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΛΟΥ Η ΜΠΑΛΑ ΑΛΛΑ με τισ βλακείες των άλλων θα περάσουν και αυτά την κρίση τους.. ??? ???

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #4 στις: 23/06/08, 18:08 »
Καλα, θα σου λεγα και για τον Καγμακη...Τεσπα.

Λοιπον ποιο ειναι το μαγαζι....?

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #5 στις: 23/06/08, 18:27 »
βασικά στο guitar store το συζήταγε ενας τυπος που δουλεύει εκει...οτι αυτος δεν κατεβάζει την τιμή γιατί αφήνει να δοκιμάσουν οι πελάτες...αν και εκεινη τη στιγμή δοκίμαζε ενας φίλος του και ενας δικός μου φίλος που είχε παει για έρευνα αγορας του είπε ο μαγαζάτορας οτι έχει δουλεια κτλ...τλκ  του έδωσε την κιθάρα να την δοκιμάσει αλλά χωρίς ενισχυτή...Η κιθάρα ήταν συγγεκριμάνα μια ESP KH2 neck through...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: JVM 410
« Απάντηση #6 στις: 23/06/08, 19:09 »
...οτι αυτος δεν κατεβάζει την τιμή γιατί αφήνει να δοκιμάσουν οι πελάτες...

Ισα-ισα που αμα δεν ειναι του κουτιου ριχνεις την τιμη... εκτος αν καταλαβα εγω κατι λαθος...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #7 στις: 23/06/08, 19:43 »
Δεν ξερω man...αυτο ισχυριζοταν  ;D ;D ;D χαχα

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #8 στις: 23/06/08, 19:45 »
δλδ, να διεφκρινήσω οτι άφινε το περιθόριο στον αγοραστή να δοκιμάσει το όργανο πρίν το πάρει ενω με το thomann δεν έχεις αυτή την εφκολία...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: JVM 410
« Απάντηση #9 στις: 23/06/08, 20:08 »
Αλλα συμβαινουν και αλλου αυτα, στις ΗΠΑ ενα παληκαρι που μιλαμε απο νετ ειχε παει στην αλυσιδα Guitar Center, σε καταστημα που εχει σκασει πολλα χρηματα, και λεει στον πωλητη "εχω εναν Crate..." και πριν τελειωσει την προταση του κανει ο πωλητης "λυπαμαι για 'σενα!" !!!

Επειδή έχω ψωνίσει από κατάστημα της συγκεκριμένης αλυσίδας στο Houston, η εντύπωση που μου έχει μείνει είναι ακριβώς η αντίθετη (και απότι μου είπαν τα παιδιά φίλοι μου από εκεί αυτο συμβαίνει γενικά). Κατ'αρχήν εκεί δεν υπάρχει θέμα με το να δοκιμάζεις όργανα. Μπορεί ο καθένας να μπει και να παίξει ότι θέλει και να μην πάρει τίποτα. Επιπλέον, επειδή δεν είχα μεταφορικό μέσο τότε (1994), με είχαν αφήσει εκεί πέρα αυτοί που με φιλοξενούσαν και μου είπαν "κάτσε χάζεψε και θα περάσουμε σε καμιά ώρα να σε πάρουμε". Αυτό έγινε τρεις φορές. Και τις τρεις φορές είχα έναν πωλητή δίπλα μου συνέχεια (χωρίς να εξυπηρετεί κάποιον άλλο ενδιάμεσα), που απαντούσε σε κάθε μου ερώτηση και μου έδειχνε ότι του ζητούσα. Εν τέλει ψώνισα την Fender μου από εκεί, έναν Crate (σύμπτωση!!) μεταχειρισμένο και ένα Zoom (το 9001 νομίζω αυτό που έχει μέγεθος walkman, χωρίς να μου πει "λυπάμαι που το ψωνίζεις αυτό γιατί είναι άθλιο" αν και θα έπρεπε!!!).
Αν ο συγκεκριμένος πωλητής έγινε η αιτία ώστε να επιστρέψει κάποιος πελάτης πράγματα και να φύγει δυσαρεστημένος τότε μάλλον την επόμενη μέρα απολύθηκε.
Επίσης στη συγκεκριμένη αλυσίδα τουλάχιστον, σου αφήναν να δοκιμάσεις αυτό που πήρες στο σπίτι σου για ένα μήνα και αν δεν ήσουν ευχαριστημένος μπορούσες να το επιστρέψεις και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Δεν ήταν φούμαρα γιατί το έκανα και εγώ (είχα πάρει άλλον ενισχυτή στην αρχή και τον άλλαξα για τον Crate επειδή ήταν φτηνότερος και είχα ξοδέψει ήδη αρκετά). Μάλιστα στο ταμείο μου αστειεύτηκε ο πωλητής και μου είπε "ωραία, τώρα σου δίνουμε εμείς λεφτά".
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #10 στις: 23/06/08, 20:47 »
Καλα το παληκαρι απο τις ΗΠΑ που του ειπε ο πωλητης για τον Crate, δεν ειχε κι αδικο ο πωλητης  ;D ;D ;D ;D
Ειχα crate και λαμπατο και τρανζιστορ και τα λεω αυτα... Αφου γενικα υπαρχει σαν αστειο στους κιθαριστικους κυκλους εξω το θεμα ενισχυτης και crate... Πχ, θυμαμαι καποιον που εκραζε ενα αξιολογο μηχανημα (νομιζω καποιον Mesa Boogie Μark) και ελεγε οτι το pod του ειναι καλυτερο κτλ και γυρνανε 2-3 και του λενε (σε ελευθερη μεταφραση):
Μεγαλε εσυ εισαι ακυρος, πρεπει να σαι απο τους τυπους που ξυπνανε το πρωι και το πρωτο που σκεφτονται ειναι, " τι ωραια που θα ταν σημερα να πηγαινα να αγοραζα εναν Crate..."  ;D ;D ;D :P :P :P
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: JVM 410
« Απάντηση #11 στις: 24/06/08, 00:57 »
Γνωριζω περι αξιοπιστιας (και ηχου πολλες φορες...) των κρειτ, το θεμα ειναι οτι δεν γυριζεις στον πελατη να του πεις κατι τοσο υποτιμητικο, ειδικα απο τη στιγμη που σου εχει σκασει χρηματα για να το αγορασει το μηχανημα... αν δεν τα θεωρεις καλα μην τα πουλας καθολου τοτε!  ;)
Επισης εχω διαβασει πολλες παρομοιες γνωμες για τη συγκεκριμενη αλυσιδα... προφανως ειναι τοσο μεγαλη που εξαρταται σε ποιον θα πεσεις...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: JVM 410
« Απάντηση #12 στις: 24/06/08, 00:58 »
Είπαμε, αν δεν είναι ESP, δεν λέει μια.  :-X

Αποσυνδεδεμένος Littlejohn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #13 στις: 24/06/08, 05:01 »
Εγώ επειδή τα τελευταία χρόνια μένω σε νησί και επειδή εδωπέρα δεν υπάρχει όυτε ένα αξιόλογο μαγαζί (υπάρχουν μαγαζιά αλλά οι πωλητές είναι παντελώς άσχετοι με το θέμα ηλεκτρική κιθάρα, σε σημείο να σου πέφτουν τρίχες από το κεφάλι σου με τις παρατηρήσεις τους) ψωνίζω αποκλειστικά από musicstore.
Τιμές τέλειες, φοβερή εξυπηρέτηση και σημαντικότατο σου στέλνουν αντικαταβολή όσο ακριβό πράγμα και να πάρεις.
Γι`μένα αυτό είναι φοβερή εξυπηρέτηση, κάτι που δεν το βλέπεις σε online καταστήματα.

Από εκεί και πέρα μιας και μιλάμε για ελληνικά καταστήματα, κορυφαίο ήταν το μαγαζάκι-αντιπρόσωπος της fernandes επί της Ακαδημίας, δίπλα από την Ζωοδόχο πηγή. Ό άνθρωπος μου συμπεριφέρθηκε τέλεια από την αρχή, με βοήθησε να κάνω σωστές επιλογές (δεν τις μετάνιωσα ποτέ) και υπέμεινε όλη την περιέργεια μου τις ώρες που καθόμουν εκεί, χωρίς μάλιστα να του έχω σκάσει τίποτα από λεφτά. Όταν διάλεγα την πρώτη μου καλή κιθάρα, μου είχε κατεβάσει το μισό μαγαζί να δοκιμάσω, τα ίδια και με τον ενισχυτή (marshall valvestate100), τον οποίο μάλιστα μου τον έφερε στο σπίτι μου με την βέσπα του, γιατί εγώ δεν είχα μεταφορικό μέσο...
Την κιθάρα που πήρα από εκεί (fernandes Le stratocaster) την έχω ακόμα μετά από 15 χρόνια και αν και περνάει την τρίτη της αναπαλαίωση, εξακολουθεί να είναι βασικό axe στην συλλογή μου...

Για τισ φόλες που έχω φάει σε άλλα καταστήματα δεν θα μιλήσω, έτσι και άλλιως όλοι λίγο πολύ τους γνωρίζουμε ποιοι είναι...

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #14 στις: 24/06/08, 12:38 »
σίγουρα αυτή δεν ήταν συμπεριφορά επαγγελματία, όπως την περιέγραψε ο φίλος...αλλά είναι και το άλλο...η εγχώρια αγορά είναι μικρή και το στοκ που μπορεί να έχει ένα μαγαζί είναι και αυτό μικρό...κάποιος είπε για KH-2 Neck-thru...όργανο το οποίο έχει 2500 ευρώ στην Ελλάδα, δεν είναι και τόσο εύκολο να το δοκιμάσεις, για τον ίδιο λόγο που δεν μπορείς να δοκιμάσεις και μία Porsche έτσι επειδή σου την βάρεσε(γιατί υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις)...Στην Ελλάδα πάντα...(δεν μιλάω για την περίπτωση του φίλου, γενικά λέω...)

Στην Αμερική το GC είναι τεράστιο μαγαζί με άλλες πολιτικές...και παίζουν και άλλες συμφωνίες με τους κατασκευαστές...

Είχα πάει τις προάλλες σε γνωστό μαγαζί στο κέντρο, και μου έδειξε ο πωλητής Fender American Deluxe με μία γρατζουνιά από πίσω 10cm... :o...και αυτό γιατί ο πιτσιρικάς φόραγε καννιβαλέ φερμουάρ...και μου λέει, τι να ζητήσω? λεφτά από τον 16-χρονο?...δεν άξιζε το τρέξιμο και την φασαρία που θα ακολουθούσε...εκείνη την στιγμή το όργανο έχασε σημαντικό ποσοστό της αξίας του και το μαγαζί λεφτα...

λοιπόν, ας κοιτάμε καμιά φορά και την δική μας συμπεριφορά πρώτα...πάω και βλέπω σε μαγαζιά και ανοιγοκλείνουν λαμπάτους ενισχυτές λες και είναι διακόπτες για το φως... :P

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #15 στις: 24/06/08, 12:55 »
Είχα πάει τις προάλλες σε γνωστό μαγαζί στο κέντρο, και μου έδειξε ο πωλητής Fender American Deluxe με μία γρατζουνιά από πίσω 10cm... :o...και αυτό γιατί ο πιτσιρικάς φόραγε καννιβαλέ φερμουάρ...και μου λέει, τι να ζητήσω? λεφτά από τον 16-χρονο?...δεν άξιζε το τρέξιμο και την φασαρία που θα ακολουθούσε...εκείνη την στιγμή το όργανο έχασε σημαντικό ποσοστό της αξίας του και το μαγαζί λεφτα...
λοιπόν, ας κοιτάμε καμιά φορά και την δική μας συμπεριφορά πρώτα...πάω και βλέπω σε μαγαζιά και ανοιγοκλείνουν λαμπάτους ενισχυτές λες και είναι διακόπτες για το φως... :P

Δεν μπορείς να κατηγορήσεις τον πιτσιρικά επειδή δεν πρόσεξε την κιθάρα ή επειδή γενικά δεν του κόβει.O καταστηματάρχης θα έπρεπε να είχε προνοήσει να έχει μερικά "όργανα επίδειξης",όπως κάνει κάθε μαγαζί στο εξωτερικό.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #16 στις: 24/06/08, 12:59 »
μα αυτό ακριβώς σου λέω...δεν γίνεται αυτό στην Ελλάδα...δεν μπορείς να έχεις μία american deluxe ή μία KH-2 σαν display item...έτσι θα έπρεπε να γίνεται σαφώς...απλά δεν νομίζω ότι γίνεται...γι'αυτό θα πρέπει να προσέχουμε και εμείς...

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #17 στις: 24/06/08, 14:52 »
ναι, εγω άλλο λεω...εφόσον του την έδωσε να την κρατήσει, θα μπορόυσε να ασχολιθεί και λίγο μαζί του, να του την βάλει λίγο στον ενισχυτη...

Αποσυνδεδεμένος lplefos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #18 στις: 24/06/08, 20:05 »
Tο θέμα είναι ότι δεν κάνουν κάτι για να κρατήσουν την πελατεία. Συμπεριφέρονται χάλια άσε που άμα στείλεις ε-μαιλ σε ελληνικό κατάστημα μπορεί να μην σου απαντήσουν σε αντίθεση με καταστήματα στο εξωτερικό που σου απαντάν σε 24 ώρες το αργότερο. Είχα στείλει μαιλ σε αγγλικό κατάστημα το gak για να ρωτήσω εαν στέλνουν πράγματα στην Ελλάδα μου απάντησαν όχι για κάποιους λόγους (αναφέρονταν αναλυτικά στο μαιλ. κρίμα που δεν το έχω στον inbox για να το δουν  κάποιοι άσχετοι) και η ώρα παραλαβής ήταν ένα λεπτό αφού άνοιξε το μαγαζί.(Το είχα στείλει μεσημέρι και μάλλον δεν πρόλαβαν να μου απαντήσουν.Μετά απο τέτοια εξυπηρέτηση δεν νομίζω οτι έχεις λόγους να αμφιβάλεις για τα online stores px musicstore kai thomann που είναι μεγαλύτερα και ποιο γνωστά απο αυτλο που ανέφερα 8) 8) 8) ???

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #19 στις: 25/06/08, 12:03 »
παιδια το αστειο ειναι οτι μερικοι υπαλληλοι ειναι τελειος ασχετοι...τους κανεις μια ερωτηση  σου απαντανε οοοοοοοοοτι θελουν τελειως ασχετο κ επιμενουν κ ολας..εγω ειχα παει να αγορασω λαμπες(το τονιζω δεν ξερω απλα ειχα φροντισει να ενημερωθω κ εδω απο το κιθαρα κ αν θυμαμαι καλα με ειχε βοηθισει ο jezus...ευχαριστω φιλε αν δεν με ειχες βοηθισει θα με ειχαν κλεψει)κ ενω ο ενισχυτης μου ηθελε ρυθμισμα στο bios ο πωλητης επεμενα να παρω κατι λαμπες που ουτε καν εκαναν για τον ενισχυτη μου κ να τις κανω  κ plug n play....σο λεω οτι ναναι....
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #20 στις: 25/06/08, 16:04 »
Από εκεί και πέρα μιας και μιλάμε για ελληνικά καταστήματα, κορυφαίο ήταν το μαγαζάκι-αντιπρόσωπος της fernandes επί της Ακαδημίας, δίπλα από την Ζωοδόχο πηγή. Ό άνθρωπος μου συμπεριφέρθηκε τέλεια από την αρχή, με βοήθησε να κάνω σωστές επιλογές (δεν τις μετάνιωσα ποτέ) και υπέμεινε όλη την περιέργεια μου τις ώρες που καθόμουν εκεί, χωρίς μάλιστα να του έχω σκάσει τίποτα από λεφτά. Όταν διάλεγα την πρώτη μου καλή κιθάρα, μου είχε κατεβάσει το μισό μαγαζί να δοκιμάσω, τα ίδια και με τον ενισχυτή (marshall valvestate100), τον οποίο μάλιστα μου τον έφερε στο σπίτι μου με την βέσπα του, γιατί εγώ δεν είχα μεταφορικό μέσο...
Την κιθάρα που πήρα από εκεί (fernandes Le stratocaster) την έχω ακόμα μετά από 15 χρόνια και αν και περνάει την τρίτη της αναπαλαίωση, εξακολουθεί να είναι βασικό axe στην συλλογή μου...
Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει στα 15 χρόνια... Αλλά το μαγαζί που περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με το art music σήμερα... :-X

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #21 στις: 25/06/08, 17:51 »
Από εκεί και πέρα μιας και μιλάμε για ελληνικά καταστήματα, κορυφαίο ήταν το μαγαζάκι-αντιπρόσωπος της fernandes επί της Ακαδημίας, δίπλα από την Ζωοδόχο πηγή. Ό άνθρωπος μου συμπεριφέρθηκε τέλεια από την αρχή, με βοήθησε να κάνω σωστές επιλογές (δεν τις μετάνιωσα ποτέ) και υπέμεινε όλη την περιέργεια μου τις ώρες που καθόμουν εκεί, χωρίς μάλιστα να του έχω σκάσει τίποτα από λεφτά. Όταν διάλεγα την πρώτη μου καλή κιθάρα, μου είχε κατεβάσει το μισό μαγαζί να δοκιμάσω, τα ίδια και με τον ενισχυτή (marshall valvestate100), τον οποίο μάλιστα μου τον έφερε στο σπίτι μου με την βέσπα του, γιατί εγώ δεν είχα μεταφορικό μέσο...
Την κιθάρα που πήρα από εκεί (fernandes Le stratocaster) την έχω ακόμα μετά από 15 χρόνια και αν και περνάει την τρίτη της αναπαλαίωση, εξακολουθεί να είναι βασικό axe στην συλλογή μου...
Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει στα 15 χρόνια... Αλλά το μαγαζί που περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με το art music σήμερα... :-X


δικιο εχει ο gers  :/

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #22 στις: 25/06/08, 19:37 »
μα αυτό ακριβώς σου λέω...δεν γίνεται αυτό στην Ελλάδα...δεν μπορείς να έχεις μία american deluxe ή μία KH-2 σαν display item...έτσι θα έπρεπε να γίνεται σαφώς...απλά δεν νομίζω ότι γίνεται...γι'αυτό θα πρέπει να προσέχουμε και εμείς...

Τώρα γίνεσαι φαιδρός.Έχουν την ευχέρεια να αφήνουν 10 κιθάρες στη βιτρίνα να σκεβρώνουν (τις οποίες θα πουλήσουν για καινούριες) και δεν μπορούν να έχουν 5 τεστ όργανα; Aς μην είναι American Deluxe και ΚΗ-2,ας είναι μια Highway και μια Μ-ΙΙ.Αυτός που δεν ξέρει,πάλι θα πάρει μια ιδέα για το τι θέλει να αγοράσει.
(και μην μου αρχίσετε τα "μα δεν είναι ίδια η Highway με την deluxe",φαντάζομαι μπήκατε στο νόημα  ;))
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: JVM 410
« Απάντηση #23 στις: 25/06/08, 21:11 »
Από εκεί και πέρα μιας και μιλάμε για ελληνικά καταστήματα, κορυφαίο ήταν το μαγαζάκι-αντιπρόσωπος της fernandes επί της Ακαδημίας, δίπλα από την Ζωοδόχο πηγή. Ό άνθρωπος μου συμπεριφέρθηκε τέλεια από την αρχή, με βοήθησε να κάνω σωστές επιλογές (δεν τις μετάνιωσα ποτέ) και υπέμεινε όλη την περιέργεια μου τις ώρες που καθόμουν εκεί, χωρίς μάλιστα να του έχω σκάσει τίποτα από λεφτά. Όταν διάλεγα την πρώτη μου καλή κιθάρα, μου είχε κατεβάσει το μισό μαγαζί να δοκιμάσω, τα ίδια και με τον ενισχυτή (marshall valvestate100), τον οποίο μάλιστα μου τον έφερε στο σπίτι μου με την βέσπα του, γιατί εγώ δεν είχα μεταφορικό μέσο...
Την κιθάρα που πήρα από εκεί (fernandes Le stratocaster) την έχω ακόμα μετά από 15 χρόνια και αν και περνάει την τρίτη της αναπαλαίωση, εξακολουθεί να είναι βασικό axe στην συλλογή μου...
Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει στα 15 χρόνια... Αλλά το μαγαζί που περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με το art music σήμερα... :-X

Λοιπον, το καταστημα αυτο ειχε καποιες Φερναντες που ενδιαφεραν εναν φιλο μου ΔΙΠΛΑΣΙΑ+ τιμη απο οτι τις ειχαν στην Αγγλια! (και στην Αγγλια παλι δεν ειναι οτι φθηνοτερο...)
Επισης, ειχε κατι κιθαρες Jack&Danny toy MusicStore, που εχουν 150 ευρω, ειχε βαλει και ενα σετ ΕΜG πανω και τις εδεινε 750 ευρω!!!!!
Αμα σε κλεβουν ετσι φυσικο ειναι να σου φερονται και καλα... επισης σετ χορδες που εχω παρει απο εκει παλι ακριβα ειναι, να μην πω για την εξυπηρετηση, ασχετοσυνη, και τιμες που μου εχουν πει σε αλλα μηχανηματα που εχω ρωτησει...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JVM 410
« Απάντηση #24 στις: 27/06/08, 00:41 »
Από εκεί και πέρα μιας και μιλάμε για ελληνικά καταστήματα, κορυφαίο ήταν το μαγαζάκι-αντιπρόσωπος της fernandes επί της Ακαδημίας, δίπλα από την Ζωοδόχο πηγή. Ό άνθρωπος μου συμπεριφέρθηκε τέλεια από την αρχή, με βοήθησε να κάνω σωστές επιλογές (δεν τις μετάνιωσα ποτέ) και υπέμεινε όλη την περιέργεια μου τις ώρες που καθόμουν εκεί, χωρίς μάλιστα να του έχω σκάσει τίποτα από λεφτά. Όταν διάλεγα την πρώτη μου καλή κιθάρα, μου είχε κατεβάσει το μισό μαγαζί να δοκιμάσω, τα ίδια και με τον ενισχυτή (marshall valvestate100), τον οποίο μάλιστα μου τον έφερε στο σπίτι μου με την βέσπα του, γιατί εγώ δεν είχα μεταφορικό μέσο...
Την κιθάρα που πήρα από εκεί (fernandes Le stratocaster) την έχω ακόμα μετά από 15 χρόνια και αν και περνάει την τρίτη της αναπαλαίωση, εξακολουθεί να είναι βασικό axe στην συλλογή μου...
Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει στα 15 χρόνια... Αλλά το μαγαζί που περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με το art music σήμερα... :-X
Αμα σε κλεβουν ετσι φυσικο ειναι να σου φερονται και καλα...
Μπααααα... Τώρα και σε κλέβουν και δε σου συμπεριφέρονται καλά!! ;D