Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 270919 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #700 στις: 20/11/08, 22:52 »
http://www.sport-fm.gr/article/151696

voila
τις απαντησεις τις πηρες και τις διαβασες πριν φροντισουν να τις σβησουν.σε προτρεπω να εισαι πιο προσεχτικος εσυ κι οποιοσδηποτε αλλος γιατι στο τελος δεν το σηκωνετε....το χιουμορ.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #701 στις: 21/11/08, 17:54 »
ρε παιδια που πηγε το θεμα με τον μπαγιεβιτσ;??τεσπα................εγω διαβασα σε μια εφημεριδα το εξης.......ΝΤΟΥΣΑΝ ΜΠΑΓΙΕΒΙΤΣ 3 Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ........... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D   ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑΙΝΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ.......(ΚΩΜΩΔΙΑ ΠΑΝΤΑ)........ ;D ;D ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.....

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #702 στις: 21/11/08, 20:49 »
φιλε μου το θεμα για τον ντουσαν μας τελειωσε.ενα κομματι θα το βρεις στο θεμα Αεκ και το υπολοιπο διαγραφηκε.ριξε και μια ματια στο θεμα "ασχετο απο Αεκ" κι οτι καταλαβεις...

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #703 στις: 21/11/08, 21:10 »
φιλε μου το θεμα για τον ντουσαν μας τελειωσε.ενα κομματι θα το βρεις στο θεμα Αεκ και το υπολοιπο διαγραφηκε.ριξε και μια ματια στο θεμα "ασχετο απο Αεκ" κι οτι καταλαβεις...
οχι οτι ηθελα να πω κατι.......μονο αυτο που διαβασα στην εφημεριδα και δεν το βρηκα αλλα οκ.....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #704 στις: 21/11/08, 21:35 »
Παρακαλώ για λόγους ισότητας και σεβασμού απέναντι στους φίλους της ΑΕΚ να συγχωνευθούν τα παρακάτω θέματα...
Με τίτλο "ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ" να ενσωματωθούν τα θέματα: 1) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ, 2) Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;  ,3) ΟΣΦΠ--CHAMPIONS LEAGUE , 4)O Ριβάλντο αποχωρεί από τον ΟΣΦΠ.

Με τίτλο "ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ" να ενσωματωθούν τα θέματα : 1) ΠΑΟ-CHAMPIONS LEAGUE 2008-2009, 2) Οι εξελίξεις στα διοικητικά του Παναθηναικού, 3) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2007-2008 (euroleague- uefa cup), στο κομμάτι που αφορά το ποδόσφαιρο του ΠΑΟ, 4)Γήπεδο Παναθηναικού.

Σε περίπτωση που δεν προβείτε σε αυτή την ενέργεια νομιμοποιούμε εγώ και όλοι οι ΑΕΚτζήδες να θεωρήσουμε ότι αντιμετωπίζετε την ΑΕΚ σαν μικρή ομάδα περιορισμένου ενδιαφέροντος, ενώ στηρίζεται τους άλλους δύο και τα θέματά τους.

Τέλος παραθέτω το μήνυμα του Joevaicci με την εξής επισήμανση. Όπου αναφέρεται η λέξη ΑΕΚ βάλτε τη λέξη ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ή ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Ρε παιδιά, καλή χρυσή η ΑΕΚ, αλλά δεν είναι ανάγκη να ανοίγετε καινούρια τόπικ συνέχεια. Για κάθε ματς, για κάθε διοικητική εξέλιξη, για κάθε προπονητή κτλ. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες ομάδες απλά με τα θέματα για την ΑΕΚ τώρα τελευταία έχει παραγίνει (Ρε Μακμίσα αδερφέ κάνε ένα τόπικ ''ΑΕΚ'' να τα γράφετε ΟΛΑ εκεί).

"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #705 στις: 21/11/08, 23:50 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά και χίλια συγγνώμη για την ταλαιπωρία ;)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #706 στις: 23/11/08, 06:00 »
Ανεξάρτητα της προσωπικής μου θέσης στο θέμα επιστροφή, ομολογώ πως θαυμάζω το εμπνευσμένο σύνθημα -ενδεικτικό του βαθύτατου εσωτερικού διχασμού- του μέσου οριτζιναλίστα, "κάνε την Αεκάρα πάλι πρώτη, βρε προδότη, βρε προδότη". :D

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #707 στις: 23/11/08, 12:56 »
Νομίζω ότι πλέον πολύ ασχοληθήκαμε με τον "μέσο οριτζιναλίστα". Το που βρίσκετε τα τελευταία χρόνια η ομάδα είναι η απόδειξη ότι έχει μεγάλο μέρος ευθύνης και η ορίτζιναλ, είτε με τη στάση της απέναντι στον Μπάγεβιτς, είτε απέναντι στον Ντέμη. Αν νομίζουν αυτοί οι 400-500 έστω 1000 άνθρωποι ότι η ΑΕΚ τους ανήκει και ότι μόνο αυτοί πέρνουνε "πιστοποιητικό ΑΕΚφροσύνης" είναι γελασμένοι. Πρέπει να έρθει κάποτε η στιγμή να καταλάβουνε ότι είναι η μειοψηφία απέναντι στους ΑΕΚτζήδες και να μην κάνουν σαν τη "χήρα στο κρεβάτι", η καλύτερα σαν την ζωντοχήρα που τη παράτησε ο γκόμενος για κάποια άλλη. Από τη στιγμή που ο Μπάγεβιτς βγαίνει και ζητάει συγγνώμη, το μόνο που οφείλουν να κάνουν είναι να ανταποδώσουνε τη συγγνώμη για τα αίσχη που κάνανε και εκείνοι και να δούμε την ΑΕΚ από δω και μπρος. Σήμερα έχουμε παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, κανένας πλέον δεν εγγυάται αν θα κερδίσουμε με 1-0,2-0  ,αν θα φέρουμε ισοπαλία, ή αν θα χάσουμε και με 3-0. Ο Μπάγεβιτς έχει αποδείξει ότι όπου και εάν δούλεψε, οι ομάδες του παίξανε πολύ καλή μπάλλα κάποια στιγμή και αυτό περιμένουμε ότι θα συμβεί σύντομα και στην ΑΕΚ. Μόνο αυτό...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #708 στις: 23/11/08, 14:12 »
Σήμερα το πρώτο του dusan,άντε να δούμε τι θα γίνει.Μακάρι να ξεκινήσει νικηφόρα,αλλα πολύπιθανό και το χ.Τεσπά, για μένα δεν υπάρχει λόγος να βρίσουν έναν επαγγελματία προπονητή.Και με τον όρο επαγγελματία εννοώ πως καλά έπραξε τότε για προσωπικό το όφελος και πήγε στον Ολυμπιακό,δεν γουστάρω που το έκανε επειδή είμαι ΑΕΚτζής αλλά του δίναν διπλάσια λεφτά και μια καλή διοίκηση,σε αντίθεση με την ΑΕΚ που είχε μπλέξει με κάτι Τροχανάδες.είτε με dusan είτε χωρίς ''****** τους, ΑΕΚ, ΑΕΚ, ΑΕΚ....''
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #709 στις: 26/11/08, 11:58 »
Ερώτηση προς ΑΕΚτζήδες και όποιον ενδιαφέρεται. Ποιοί νομίζεται ότι θα είναι στη΄"μαύρη λίστα του Μπάγιεβιτς";
Εγώ πάντως από ότι έχω νοιώσει και από την προηγούμενη εμπειρία με τον Ντούσαν, πιστεύω ότι οι παίκτες που θα κοπούν ή θα φύγουνε νωρίς είναι ο Χουανφράν και ο Μαιστόροβιτς (εκτός και εάν βελτιωθεί). Μιά μεγάλη έκπληξη που μπορεί να παίξει ακούει στο όνομα Ίσμαελ Μπλάνκο. Ναι γιατί το έχει κάνει στο παρελθόν. Το 1989 ερχόμενος στην ΑΕΚ έδιωξε τον Χένρικ Νίλσεν που ερχόταν από μιά φανταστική πρώτη χρονιά με την ΑΕΚ όπου είχε και αυτός βγει πρώτος σκόρερ στο Ελληνικό πρωτάθλημα.Ο Μπάγιεβιτς αν δεν του κάνει ένας παίκτης , δεν καταλαβαίνει τίποτα. Ο Μπλάνκο έχει δείξει ότι έχει "φονικό" ένστικτο σκόρερ, αλλά αν δεν του δείξει ότι μπορεί και να κάνει και άλλα πράγματα μέσα στο γήπεδο, τότε δυστυχώς βλέπω ότι θα είναι από τους πρώτους που θα φύγουν. Άλλη περίπτωση επίσης είναι ο Τζιμπούρ.Δύσκολος χαρακτήρας και ο Μπάγεβιτς δεν τα πήγε ποτέ καλά με τους "περίεργους". Τον μόνο που βλέπω να κρατάει θέση είναι ο Εντίνιο.
Τέλος αντίθετα βλέπω να ανεβαίνει σιγά σιγά ο Ράμος γιατί ο Μπάγεβιτς είχε ανέκαθεν συμπάθεια στους νέους γρήγορους ακραίους. Για τους Μαντούκα και Ενσαλίβα, έχει φανεί ήδη ότι θα τους δώσει ευκαιρίες.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #710 στις: 26/11/08, 17:11 »
Φίλε macmi , περί Ντούσαν ο λόγος. Το σίγουρο είναι ότι θα προτιμήσει γρήγορα  και επιθετικά πλάγια μπακ. Σίγουρα ο Ενσαλίβα θα έχει θέση στο αρχικό σχήμα, ίσως και ο Μαντούκα. Με μυστήριους όπως ο Τζιμπούρ,  ο Ντούσαν δε μασάει, παρ΄ όλα αυτά θα του δώσει ευκαιρίες και πιστεύω ότι θα χτίσει επάνω του την επίθεση. Αν τα πάρει στο κρανίο, ο Ρέφικ δεν θα κάνει παρέλαση την άνοιξη. Όσο για τον Μπλάνκο, αν δε γράψει τα διπλάσια χιλιόμετρα και δεν μαρκάρει στα 3/4 του γηπέδου, θα γυαλίσει πολύ τον πάγκο.

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #711 στις: 30/11/08, 23:55 »
αυτό το "εμπρός της ΑΕΚ παλικάρια, σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια" φροντίστε να το αποβάλλετε!  :P ;D
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #712 στις: 01/12/08, 20:19 »
Όχι ο Μπάγιεβιτς δεν σας σώνει,ο Θεός να κατέβει...Φιλικά...Δείτε τα 4 μπαλάκια χθες να μάθετε λίγο μπάλα...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #713 στις: 01/12/08, 20:27 »
Όχι ο Μπάγιεβιτς δεν σας σώνει,ο Θεός να κατέβει...Φιλικά...Δείτε τα 4 μπαλάκια χθες να μάθετε λίγο μπάλα...
Για το 3-2 λες;
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #714 στις: 02/12/08, 10:17 »
Δείτε τα 4 μπαλάκια χθες να μάθετε λίγο μπάλα...
Για το 3-2 λες;

Αν εννοείς ότι το 4ο γκολ του Ολυμπιακού ήταν οφσάιντ και ότι αν έδινε το καθαρό πέναλτι στον Πανιώνιο ίσως αυτός έβαζε και 2ο γκολ, τότε έχεις δίκιο.

Πάντως περίμενα ένα τέτοιο σχόλιο από Παναθηναϊκό και όχι από ΑΕΚτζή! Το πέναλτι - δωράκι που σας έδωσε στο 90 κι ενώ το σκορ ήταν 0-0 ήταν πολύύύύύ πιο ουσιώδες από τις φάσεις του Ολυμπιακού: 2 βαθμοί δώρο! Άσχετα που είστε ευγενικοί σαν ομάδα και δεν τους δεχτήκατε.

Εγώ όμως θα ξαναπώ ότι είναι ανόητο να στεκόμαστε σε διαιτησίες. Αυτή είναι η καραμέλα των αθλητικών δημοσιογράφων για να συνεχίζουν να έχουν δουλειά.

Η ουσία είναι ότι ο Ολυμπιακός παίζει τον τελευταίο καιρό την καλύτερη μπάλα με απόσταση από τους άλλους, προσφέροντας ουσία και θέαμα. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτό, αλλά εθελοτυφλούμε αν δεν το βλέπουμε, ανεξάρτητα ποια ομάδα υποστηρίζουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/12/08, 10:26 από indie-anos laternative »
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #715 στις: 02/12/08, 14:02 »
Βρε indie κακώς τα παίρνεις στο κρανίο. Μου την είπε ο φίλος και του την είπα και εγώ λίγο...Άντε να απαντήσω σοβαρά...Ο ΟΣΦΠ μέχρι τώρα είναι άπαιχτος, το 4-1 αντί για 3-2 που είπα αν θέλατε μπορούσε να είναι 7-1 και φυσικά το πέναλτυ της ΑΕΚ ήταν φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή.Ο.Κ τώρα;
Παιδιά αθλητικό θέμα είναι, αν δεν πειράζουμε και λίγο ο ένας τον άλλο...θα είναι και λίγο ξενέρωτο το πράμα...
Εγώ τώρα δεν μπορώ σαν ΑΕΚ παρά να περιμένω τις μεταγραφές, αν και Δεκέμβριο και καλούς παίκτες σπάνια βρίσκεις (ε ρε και να'χαμε τον Σέζαρ ακόμα, που φτάσαμε δηλαδή....), μπας και τελειώσουμε με αξιοπρέπεια τη χρονιά.

"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #716 στις: 02/12/08, 14:14 »
Και πανω που θα ελεγα να αφησετε τους οπαδισμους ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #717 στις: 02/12/08, 17:40 »
@ MACMISIAS & freemind

ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΡΑΝΙΟ :) ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!! ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!

Καταλαβαίνω την πλακίτσα και τη γουστάρω. Ούτε οπαδός είμαι. Άλλωστε τα αθλητικά μόνο γι' αυτό είναι. Να πειράζουμε ο ένας τον άλλο να γίνεται χαβαλές! :)
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #718 στις: 02/12/08, 17:58 »
Στο post του ΠΑΟ δεν έχουμε οπαδισμούς :P.. Είμαστε όλοι κυριλέ (πλάκα κάνω ;D)..

Επειδή ακούγεται το τελευταίο καιρό ότι ο Ολυμπιακός είναι 2,3 και 4 ταχύτητες γρηγορότερος από τους ανταγωνιστές του, ότι τον βλέπουν με τα κυάλια και άλλα τέτοια τα οποία αποδεικνύονται και στο γήπεδο είναι η αλήθεια, εγώ θα διαφοροποιηθώ από το σύνολο και θα πω ότι μια ομάδα είναι φορμαρισμένη όταν παίζει καλά σερί παιχνίδια για τουλάχιστον 1 μήνα.. Μην ξεχνάμε ότι ο Ολυμπιακός στο ΟΑΚΑ έπαιζε 11 παίχτες πίσω από τη σέντρα και είχε να κάνει καλό παιχνίδι εκτός έδρας από πέρυσι.. Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στην Ουκρανία, όπου θα είναι ένα δυνατό τεστ και έπειτα τα συμπεράσματα θα είναι πλουσιότερα..

Disclaimer: Επουδενί δεν θέλω να δημιουργήσω εντυπώσεις κατά του Ολυμπιακού.. Η ομάδα μου δεν μπορεί να κερδίσει εντός την Τρίπολη, απλά στην Ελλάδα έχω βαρεθεί τον Οκτώβριο οι οπαδοί να θέλουν να διώξουν τον προπονητή και τον Δεκέμβρη να φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του..

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #719 στις: 02/12/08, 18:59 »
Επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω για οπαδισμούς, αυτό που έχω να πω και ας με βρισετε, είναι ότι η κατάσταση της ΑΕΚ οφείλεται σε μεγάλο βαθμο στη στάση των οργανομένων οπαδών της και κυρίως της οριτζιναλ που εκτος των άλλων διχάζει και τους απλους αεκτζήδες...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #720 στις: 02/12/08, 19:54 »
Επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω για οπαδισμούς, αυτό που έχω να πω και ας με βρισετε, είναι ότι η κατάσταση της ΑΕΚ οφείλεται σε μεγάλο βαθμο στη στάση των οργανομένων οπαδών της και κυρίως της οριτζιναλ που εκτος των άλλων διχάζει και τους απλους αεκτζήδες...
Εγώ όχι μόνο δεν θα σε βρίσω αλλά και +1000000 >:(
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #721 στις: 07/01/09, 13:27 »
Τι δεν έχει δει ποτέ ένα παιδί 14 χρονών ; Πολλά πράγματα και σίγουρα ένα από αυτά είναι την  Α.Ε.Κ να παίρνει πρωτάθλημα. Είναι δυνατόν; Κι όμως ναι…Αποφάσισα λοιπόν από αυτό το θέμα της ομάδας μου να παρουσιάσω τα τελευταία 15 χρόνια της Α.Ε.Κ στο πρωτάθλημα Ελλάδος για να θυμούντε οι παλιότεροι και να μαθαίνουν οι νεώτεροι. Θέμα που απευθύνετε σε φίλους της Α.Ε.Κ αλλά και φιλάθλους γενικότερα. Θα ενημερώνετε περίπου κάθε 15 μέρες. Κάνω αρχή με την περίοδο 1993-94 που είναι και το τελευταίο πρωτάθλημα του αγαπημένου μας δικέφαλου.

1993-1994 Α.Ε.Κ Πρωταθλήτρια Ελλάδος 79 βαθμοί 63-28 τέρματα  25νίκες 4 ισοπαλίες 5 ήττες .

Προπονητής : Ντούσαν Μπάγιεβιτς

Το τελευταίο μέχρι σήμερα πρωτάθλημα της Α.Ε.Κ ήταν το τρίτο ενός σερί που ξεκίνησε το 91-92 και το τέταρτο από τη περίοδο 1988-89 που προπονητής της ήταν ο Ντούσαν Μπάγεβιτς. Παίζοντας πολύ θεαματικό ποδόσφαιρο και έχοντας ιδιαίτερα σταθερή απόδοση πήρε τη πρώτη θέση με διαφορά 7 βαθμών από τον δεύτερο Παναθηναικό. Ένα χαρακτηριστικό της περιόδου εκείνης αλλά και γενικά της εποχής Μπάγεβιτς είναι ότι η Α.Ε.Κ δεν είχε σχεδόν καθόλου απώλειες με τις λιγότερο μικρές ομάδες, αλλά δυσκολευότανε στα ντέρμπυ. Το 93-94 μπορεί να κέρδισε μέσα-έξω τον Παναθηναικό,αλλά έχασε και στα δύο παιχνίδια από τον Ολυμπιακό. Με τον Π.Α.Ο.Κ ισοπαλία στη Τούμπα και νίκησε στη Φιλαδέλφεια , με τον Άρη έχασε στου Χαριλάου και νίκησε στην Αθήνα, ενώ με τον Ηρακλή έφερε επίσης δύο νικηφόρα αποτελέσματα.

ΟΜΑΔΑ 1993-94                ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ       ΓΚΟΛ
Ηλίας Ατματσίδης                 33                      0
Βασίλης Μπορμπόκης            24                      2
Βάιος Καραγιάννης               25                      0
Στέλιος Μανωλάς                 24                      2
Ρέφικ Σαμπανάτζοβιτς           25                      0
Μανώλης Παπαδόπουλος       10                      0
Αλέκος Αλεξανδρής              32                     24
Τόνι Σαβέβσκι                     31                      3
Βασίλης Δημητριάδης            33                     11
Τάσος Μητρόπουλος             29                      0
Μιχάλης Κασάπης                 30                      3
Γιώργος Αγορογιάννης          24                      2
Σταύρος Σταματής                23                      2
Μιχάλης Βλάχος                   26                     1
Ζόραν Σλίσκοβιτς                 26                     6
Χάρης Κοπιτσής                    11                     1
Γιώργος Κούτουλας               12                     0
Βασίλης Τσάρτας                   22                     3
Βασίλης Καραγιάννης             1                      0

Στα χαρακτηριστικά του πίνακα τα 24 γκόλ του Αλεξανδρή που ήταν και τα τελευταία του με την Α.Ε.Κ καθώς την επόμενη χρονιά μεταγράφηκε στον Ολυμπιακό, καθώς και η παρουσία του Τάσου Μητρόπουλου που αγωνίστηκε δύο χρονιές με τους κιτρινόμαυρους.

ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ
ΑΕΚ-ΠΑΟ 2-0 , ΠΑΟ-ΑΕΚ 1-2
ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 1-2, ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 3-0
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-0, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0-0
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 3-0, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 2-0
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 2-1, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 0-1 .


1994-95 A.E.K 5η θέση , 62 βαθμοί, 61-33 τέρματα 17 νίκες, 11 ισοπαλιές ,6 ήττες.

Προπονητής  Ντούσαν Μπάγεβιτς

Η Α.Ε.Κ του 1994-95 δεν ήταν τόσο κακή ομάδα  όσο δείχνει η τελική της  θέση. Αυτή είναι η χρονιά που για πρώτη φορά μιά Ελληνική ομάδα προκρίνεται στους ομίλους του Champions League, αυτή είναι η πρωταθλήτρια της περασμένης χρονιάς 1993-94  και για πρώτη φορά φαίνετε και το πρόβλημα που  έχουν τις περισσότερες φορές οι Ελληνικές ομάδες στο c.l , ότι δηλαδή “δύο καρπούζια στην ίδια μασχάλη δεν χωράνε”. Με τον Αλεξανδρή να έχει πάει στον Ολυμπιακό και τον Δημητριάδη να αναπολεί τα 28 και 32 γκολ της εποχής 1991-1993 τα πράγματα θα ήταν δυσοίωνα, αν δεν έκαναν την εμφάνισή τους τρεις ποδοσφαιριστές. Ο Δημήτρης Σαραβάκος που σε ηλικία 33 ετών ήθελε να αποδείξει στον Βαρδινογιάννη ότι κακώς τον άφησε να φύγει από τον ΠΑΟ (και το απέδειξε περίτρανα), ο Χρήστος Κωστής ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα του Ελληνικού ποδοσφαίρου γενικότερα, που η ατυχία δεν  τον άφησε να ολοκληρωθεί και να εξελιχθεί στον παίκτη που πρώτος θα έκανε την πολύ μεγάλη καριέρα στην Ευρώπη , και ο Τιμούρ Κετσπάγια (ή Κετσμπάγια κανονικά…) που μετά από την Α.Ε.Κ έκανε σημαντική καριέρα στην Premiership και σήμερα είναι ο πασίγνωστος προπονητής της Ανόρθωσης που τρέλλανε κόσμο φέτος στο Champions League( το σύνθημα μάλιστα “Είναι τρελός ο καραφλός” πρωτοβγήκε στη Φιλαδέλφεια για τον Τιμούρ). Μαζί με αυτούς έρχεται στην Α.Ε.Κ από την Ξάνθη και ένας από τους πολύ καλούς αμυντικούς που έχουμε δει και από τα καλύτερα παιδιά και σήμερα προπονητής επίσης, στον Αστέρα Τρίπολης (αλλά και πέρυσι της Α.Ε.Κ  με την νίκη-οξυγόνο για τους Αεκτζήδες με 4-ο επί του Ολυμπιακού) Νίκος Κωστένογλου. Και τέλος φυσικά ο “μικρός” (22 ετών τότε) Βασίλης Τσάρτας, πιο απελευθερωμένος αρχίζει να ξεδιπλώνει το ταλέντο του, που τον κατατάσει κατά τη γνώμη μου σαν το τελευταίο μεγάλο “δεκάρι” του Ευρωπαικού ποδοσφαίρου γενικότερα.
Η ΑΕΚ λοιπόν εκείνης της χρονιάς μοίραζε εύκολα βαθμούς με 11 ισοπαλίες και 6 ήττες εκ των οποίων 3 εντός έδρας με…Εθνικό, Λάρισα και Αππόλων Αθηνών (βέβαια αυτή είναι και η τελευταία μεγάλη χρονιά του Αππόλωνα που τερμάτισε 4ος)
Στα ντέρμπυ συνολικά ούτε καλά ,ούτε άσχημα. Δυό ήττες από ΠΑΟ , νίκη και ισοπαλία με ΟΣΦΠ ,το ίδιο με ΠΑΟΚ και Ηρακλή  και τέλος νίκη και ήττα με Άρη.

ΟΜΑΔΑ 1994-95                    ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ                        ΓΚΟΛ
Ατματσίδης Ηλίας                            29                                 0
Σταματής Σταύρος                           14                                 1
Καραγιάννης Βάιος                          18                                 0
Μανωλάς Στέλιος                            23                                 1
Σαμπανάτζοβιτς Ρέφικ                      27                                  0
Βλάχος Μιχάλης                              20                                 1
Σαραβάκος Δημήτρης                        30                               21
Κωστής Χρήστος                              31                                11
Δημητριάδης Βασίλης                        29                                 8
Τσάρτας Βασίλης                              28                                 5
Κασάπης Μιχάλης                             25                                 1
Κοπιτσής Χάρης                               27                                  1
Μιρτσέκης Νίκος                               2                                  0
Σαβέβσκι Τόνι                                 23                                  3
Αγορογιάννης Γιώργος                     16                                   2
Κωστένογλου Νίκος                         15                                   0
Κετσπάγια Τιμούρ                             22                                  5
Παπαδόπουλος Μανώλης                   25                                   0
Μπορμπόκης Βασίλης                        11                                   1
Κούτουλας Γιώργος                          12                                   0
Καραγιάννης Βασίλης                         5                                   0
Ανανιάδης Γιώργος                            2                                   0
Αγγελής Γιώργος                               3                                   0
Κωνσταντέλος Δημήτρης                     1                                    0
Χάλαρης Φανούρης                            1                                    0
ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ

ΑΕΚ-ΠΑΟ 0-1, ΠΑΟ-ΑΕΚ 3-0
ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 2-2, ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 0-1
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 4-3, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-1
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 3-1,ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 2-1
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 4-1,ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 3-3.


1995-96 A.E.K 2η θέση , 81 βαθμοί, 87-22 τέρματα 25 νίκες, 6 ισοπαλίες ,3 ήττες.

Προπονητής  Ντούσαν Μπάγεβιτς

Η Α.Ε.Κ της περιόδου 95-96 έπαιξε ίσως το ομορφότερο και το καλύτερο ποδόσφαιρο που μπόρεσε να παίξει Ελληνική ομάδα στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Μια ομάδα με τέλειους αυτοματισμούς, ταχύτητα και ταλέντο που χαιρόσουνα να βλέπεις. Μιά ομάδα απόλυτα επιθετική που προκαλούσε τρόμο στις αντίπαλες άμυνες,φορτώνοντας πολλές από αυτές με πολλά γκόλ (Παναχαική 5-1,Καλαμάτα 5-1,Ιωνικό 6-0,Αθηναικό 6-0, Εδεσσαικό 5-2 , ΠΑΟΚ 4-0 και Άρη 4-0). Αλλά αυτό δεν σήμαινε ότι η άμυνα πήγαινε πίσω.Μαζί με τον ΠΑΟ εκείνη της χρονιάς με μόλις 22 γκολ παθητικό , είχανε τις καλύτερες άμυνες. Η ΑΕΚ βέβαια είχε και την καλύτερη επίθεση με 87 γκολ. Παρ’όλα αυτά όμως Πρωταθλητής στέφθηκε ο Π.Α.Ο που και αυτός είχε εξαιρετική ομάδα, αλλά όχι καλύτερη από την Α.Ε.Κ κατά τη γνώμη μου.
Τέσσερις ποδοσφαιριστές με διψήφιο αριθμό γκολ. Βασίλης Τσιάρτας από άλλο πλανήτη με 26 γκολ πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα να προσφέρει μαγεία στα γήπεδα και να “υποχρεώνει” τη Σεβίλλη  να δώσει 1 δισεκατομμύριο δραχμές (περίπου 3.000.000 ευρώ σήμερα) για να τον αποκτήσει και να συνεχίσει τη καριέρα του στην Ισπανία, κερδίζοντας με το σπαθί του το παρατσούκλι “El mago” που τον ακολούθησε ως το τέλος της καριέρας του. Χρήστος Κωστής με 19 γκόλ, αέρινος, ταχύτατος με τρομερή ποδοσφαιρική ευφυία και οξυδέρκεια. Τιμούρ Κετσμπάγια με 14 γκολ και τρομερή ταχύτητα από τα πλάγια. Και τέλος, Ντανιέλ Μπατίστα με 10 γκολ προς το τέλος της καριέρας του, αλλά με ουσιαστική παρουσία και ένα στυλ που μόνο όσοι τον ζήσανε εν ενεργεία και τον θυμούντε μπορούνε να καταλάβουνε το πόσο ολοκληρωμένος και θεαματικός ποδοσφαιριστής υπήρξε. Αλλά και αμυντικοί όπως ο Μανωλάς, ο Μπορμπόκης, ο Κασάπης , Μέσοι όπως ο Σαβέβσκι , ο Μαλαδένης και για τον πρώτο γύρο ο Σαραβάκος και στη θέση του τερματοφύλακα ένας Ηλίας Ατματσίδης στα καλύτερά του. Όμως είναι και η χρονιά που ξεκινάνε τα διοικητικά προβλήματα για την Α.Ε.Κ με την έλευση του Τροχανά στην προεδρεία, ενός ιδιόρυθμου παράγοντα, ο οποίος ήταν και η αρχή του τέλους για αυτή τη πολύ μεγάλη ομάδα που ξεκίνησε τη περίοδο 1987-88 με τον Τόζα Βεσελίνοβιτς και ολοκληρώθηκε το 1995-96 με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς. Αυτή η ομάδα σαν ομάδα άντεξε και την επόμενη χρονιά με προπονητή τον Πέτρο Ραβούση, αλλά η ουσία είναι ότι απλά είχε την κεκτημένη ταχύτητα της ομάδας που έφτιαξε ο Μπάγεβιτς…
1995-96 λοιπόν και η πολύ μεγάλη Α.Ε.Κ έχασε ένα πρωτάθλημα που δικαιούταν όσο καμμιά άλλη ομάδα στην ιστορία της Α’Εθνικής, μένοντας απλά με την κατάκτηση του κυπέλλου με το σκορ-ρεκόρ για τελικό Κυπέλλου Ελλάδος 7-1, με αντίπαλο τον Αππόλωνα Αθηνών ο οποίος δεν ήταν καθόλου αμελητέα ποσότητα, έχοντας παικταράδες όπως ο Μπάρνιακ, ο Κόλα, ο Βελέντζας και φυσικά ο Ντέμης Νικολαίδης…Τελευταία χρονιά του Ντούσαν Μπάγεβιτς ο οποίος την επομένη πήγε στον Ολυμπιακό και έφτιαξε ουσιαστικά τον σημερινό μόνιμο Πρωταθλητή, αφήνοντας την Α.Ε.Κ σε μιά μιζέρια που κρατάει ακόμα μέχρι σήμερα και που ίσως αυτό είναι που δεν του έχουνε ακόμα συγχωρέσει…

ΟΜΑΔΑ 1995-96                                 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ                         ΓΚΟΛ
Ατματσίδης Ηλίας                                             30                                          0
Μπορμπόκης Βασίλης                                        24                                          2
Καραγιάννης Βάιος                                           14                                          0
Κούτουλας Γιώργος                                            4                                          0
Κωστένογλου Νίκος                                          28                                          0
Σαμπανάτζοβιτς Ρέφικ                                        28                                          3
Μαλαδένης Χρήστος                                          27                                          1
Σαβέβσκι Τόνι                                                  31                                          2
Μπατίστα Ντανιέλ                                              27                                        10
Κωστής Χρήστος                                               34                                         19
Κετσμπάγια Τιμούρ                                            31                                         14
Τσιάρτας Βασίλης                                              33                                         26
Δημητριάδης Βασίλης                                         21                                           1
Παυλόπουλος Κώστας                                        15                                           1
Μανωλάς Στέλιος                                              23                                           3
Κοπιτσής Χάρης                                                 19                                           1
Κασάπης Μιχάλης                                              27                                           0
Βλάχος Μιχάλης                                                23                                           0
Σαραβάκος Δημήτρης                                         17                                            1
Καραγιάννης Βασίλης                                          4                                            0
Σταματής Σταύρος                                               1                                            0

ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ:
ΑΕΚ-ΠΑΟ 1-0, ΠΑΟ-ΑΕΚ 1-0
ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 1-1,ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 1-1
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 4-0, ΠΑΟΚ- ΑΕΚ 1-3
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 4-0, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 2-1
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 3-1, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 1-3


ΑΕΚ 1996-97  2η Θέση 72 βαθμοί, 75-28 τέρματα, 22 νίκες, 6 ισοπαλίες, 6 ήττες.

Προπονητής: Πέτρος Ραβούσης.

Η Α.Ε.Κ του 1996-97 ήταν ουσιαστικά η ομάδα του Μπάγεβιτς χωρίς εκείνον. Αμέσως μετά το τελικό του 1996 με τον Απόλλωνα Αθηνών (7-1) και τη κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος ο λατρεμένος για τους ΑΕΚτζήδες μέχρι εκείνη τη χρονιά Ντούσαν, ο “πρίγκηπας” ΄οπως τον αποκαλούσαν, άφησε την Α.Ε.Κ για τον Ολυμπιακό παίρνοντας μαζί του στον Πειραιά και έναν παίκτη-κλειδί τον Ρέφικ Σαμπανάτζοβιτς. Προπονητής στην Α.Ε.Κ ήταν ο Πέτρος Ραβούσης μέλος της μεγάλης ομάδας 1977-1980 και βοηθός προπονητής μέχρι τότε. Παρ’όλα αυτά τα προβλήματα (συν την απώλεια του πολύ μεγάλου Βασίλη Τσάρτα που πήγε εκείνη τη χρονιά στην Ισπανία και στη Σεβίλλη), η ομάδα  ενισχύθηκε πρωτίστως με έναν από τους καλύτερους strikers που έβγαλαν τα Ελληνικά γήπεδα και αμφιλεγόμενο ακόμα ως προσωπικότητα, τον Ντέμη Νικολαίδη. Το σενάριο της μεταγραφής του Ντέμη είναι και αυτό από μόνο του μιά ολόκληρη ιστορία…Ενδεικτικά αναφέρουμε ότι ήταν διακαής πόθος του Ολυμπιακού για 2 σεζόν, όμως παρ’όλο που ο Κόκκαλης του πρόσφερε σημαντικά και πολύ περισσότερα χρήματα από την Α.Ε.Κ και ο πρόεδρος του Αππόλωνα τότε Αλαμάνος, τον απειλούσε ότι θα του “κόψει” τη μπάλλα, εκείνος με τη στάση του αλλά και με δηλώσεις, δήλωνε “η στην Α.Ε.Κ ή πουθενά”. Αυτά για να ξέρουν και οι νεώτεροι και να θυμούντε οι παλαιότεροι και όποιος αμφισβητεί ότι ο Νικολαίδης ήταν και είναι ΑΕΚτζής…Αγωνιστικά η ομάδα συνέχισε το θεαματικό ποδόσφαιρο της προηγούμενης χρονιάς, αλλά εκτός έδρας δυσκολευόταν μιας και έχασε 24 βαθμούς με 6 ισοπαλίες και 4 ήττες, ενώ στοίχισαν στην ομάδα και οι 2 εντός έδρας ήττες με τον τρίτο και τον τέταρτο εκείνης της χρονιάς, ΠΑΟΚ και ΟΦΗ αντίστοιχα. Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός παρ’όλο που δεν είχε καλύτερη ομάδα από την Α.Ε.Κ έχανε πάρα πολύ δύσκολα βαθμούς (το γιατί είναι μιά άλλη ιστορία, δεν θα ήθελα να επεκταθώ, αλλά η συγκεκριμένη χρονιά ήταν ίσως η πιο σκανδαλώδης από όλες…) και έτσι μοιραία η Α.Ε.Κ έμεινε στη δεύτερη θέση. Πρόεδρος της Α.Ε.Κ για δεύτερη χρονιά ο Μιχάλης Τροχανάς…
Μόνη “παρηγοριά” της περιόδου 1996-97 η κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδος για 2η συνεχόμενη χρονιά, με την επικράτηση στα πέναλτυ  με 5-3 (0-0 κανονικός αγώνας και παράταση) με αντίπαλο τον Παναθηναικό και highlight της βραδυάς το τελευταίο πέναλτυ που μετέτρεψε σε γκολ, ο τερματοφύλακας της Α.Ε.Κ , Ηλίας Ατματσίδης.

ΟΜΑΔΑ 1996-97                                 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ                         ΓΚΟΛ
Ατματσίδης Ηλίας                                       31                                    0
Μπορμπόκης Βασίλης                                  27                               4
Καραγιάννης Βάιος                                     13                                   0
Κούτουλας Γιώργος                                      1                                   0
Κωστένογλου Νίκος                                    29                                   0
Μαλαδένης Χρήστος                                    20                                   0
Σαβέβσκι Τόνι                                            33                                   4
Μπατίστα Ντανιέλ                                        20                                   7
Κωστής Χρήστος                                          34                                 19
Κετσμπάγια Τιμούρ                                       30                                   5
Δημητριάδης Βασίλης                                      5                                   0
Παυλόπουλος Κώστας                                     3                                   0
Μανωλάς Στέλιος                                         23                                   2
Κοπιτσής Χάρης                                           28                                   2
Κασάπης Μιχάλης                                         31                                   1
Βλάχος Μιχάλης                                           26                                   1
Καραγιάννης Βασίλης                                      4                                   0
Ντόμπος Άντον                                             22                                   2
Μαρτσέλο Βεριντιάνο                                     27                                   6
Μαχαιρίδης Τριαντάφυλλος                             15                                   0
Νικολαίδης Ντέμης                                        32                                  20
Καρτάλης Γιώργος                                          2                                   0
Πλατάκης Ματθαίος                                        5                                    0

ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ:

ΑΕΚ-ΠΑΟ 3-0, ΠΑΟ-ΑΕΚ 2-0
ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 2-0,ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 2-0
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-2, ΠΑΟΚ- ΑΕΚ 0-0
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 5-1, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 3-2
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 6-1, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 2-2

"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #722 στις: 07/01/09, 13:39 »
Έτσι έτσι...Ο Ολυμπιακός δεν είχε ποτέ καλύτερη ομάδα...συνεχίστε να το πιστεύετε αυτό και θα δείτε σύντομα πρωτάθλημα.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #723 στις: 07/01/09, 13:59 »
Έτσι έτσι...Ο Ολυμπιακός δεν είχε ποτέ καλύτερη ομάδα...συνεχίστε να το πιστεύετε αυτό και θα δείτε σύντομα πρωτάθλημα.
Εντελώς άσχετο...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #724 στις: 07/01/09, 14:58 »
Τελευταία χρονιά του Ντούσαν Μπάγεβιτς ο οποίος την επομένη πήγε στον Ολυμπιακό και έφτιαξε ουσιαστικά τον σημερινό μόνιμο Πρωταθλητή, αφήνοντας την Α.Ε.Κ σε μιά μιζέρια που κρατάει ακόμα μέχρι σήμερα και που ίσως αυτό είναι που δεν του έχουνε ακόμα συγχωρέσει…

απο την ομάδα του Μπάγεβιτς ο μοναδικός παίκτης που έχει παραμείνει στην ομάδα είναι ο Τζόρτζεβιτς

Παράθεση
(το γιατί είναι μιά άλλη ιστορία, δεν θα ήθελα να επεκταθώ, αλλά η συγκεκριμένη χρονιά ήταν ίσως η πιο σκανδαλώδης από όλες…) και έτσι μοιραία η Α.Ε.Κ έμεινε στη δεύτερη θέση. Πρόεδρος της Α.Ε.Κ για δεύτερη χρονιά ο Μιχάλης Τροχανάς…

Καθόλου άσχετο...εσύ τα γράφεις...
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr