Αποστολέας Θέμα: Νεο myspace προφιλ με 6 ορχηστρικά κιθαριστικά τραγούδια! Η γνώμη σας πολύτιμη!  (Αναγνώστηκε 4186 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χαιρετώ τους συνφορουμίτες!

Λέγομαι Μιχάλης και παραθέτω το λινκ για το προφίλ μου όπου υπάρχουν 6 συνθέσεις μου!

Όποιος θέλει ας το επισκεφθεί καθώς κάθε κριτική, θετική ή αρνητική, είναι ευπρόσδεκτη και χρήσιμη!

www.myspace.com/mikemossproject

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους τους κιθαρίστες που προσπαθούν και καλή χρονιά σε όλους με καλή μουσική πάνω απ'ολα!

Μike!

(Eπίσης ενημερώνω ότι πλέον υπάρχει και προφιλ εδώ στο Kithara.gr... Το url ειναι http://music.kithara.gr/mike_gr)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/08, 11:27 από mikemoss »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Majestic: Παρα πολυ ωραιο κομματι! Ταξιδιαρικο! Μου αρεσε παρα πολυ ολη η δουλεια που εχει γινει στην ενορχηστρωση και ποσο ωραια η κιθαρα ακουγεται πανω σε ολα τα οργανα. Δυστυχως το mp3 εχει "φαει" λιγο τα μεσαια της κιθαρας και ειναι σαν να γδερνουν τα ηχεια. Η θυσια της συμπιεσης

Strategic Destruction
Αρκετα βαρυ κομματι.Και παλι μ'αρεσουν οι κιθαρες, ιδιαιτερα οι ρυθμικες ειναι παρα πολυ ωραια περασμενες και καλοδουλεμενες. Και το ενδιαμεσο κοψιμο στο ρυθμικο μερος ειναι παρα πολυ ωραιο. Το σολο ειναι λιγο "θαμμενο" στον ηχο, ομως στα ψηλα ξεχωριζει. Μετραω αρκετες κιθαρες, αν δεν κανω λαθος περιπου 4 με 5 μονο στο background? Και το τελος με τις δισολιες ( και μετεπειτα τρισολιες ) σκοτωνει :).Και παλι η κωλοσυμπιεση σκοτωνει τον ηχο, αλλα ειναι ενα θεμα που δεν ευθυνεσαι εσυ.

Warm up 2003 δεν μου αρεσε, γιατι μου θυμιζει εντονα Vai και Satriani οταν κανουν επιδειξη του τι μπορουν να παιξουν. Συγνωμη, μπορει να ειναι τεχνικα δυσκολο, αλλα μουσικα δεν μου εδωσε τιποτα.

Hornpipe
Αλλο ενα Heavy σε ηχο και στυλ κομματι. Η αληθεια ειναι πως περιμενα κατι αλλο, γιατι hornpipe ονομαζε και μια τεχνικη ο Mike Oldfield στην κιθαρα :D ( ξεκολλα freemind ). Εχεις παρα πολυ ωραιο ηχο στη lead κιθαρα. Θυμιζει εντονα Vai, οποτε φανταζομαι πως ειναι ενα απο τα ινδαλματα σου.

Torrential coolwaves
Θα γινω γραφικος εαν και αυτο μου φαινεται Heavy? :D Οπως ο,τι μου θυμιζει εντονα κομματια απο Vai, χωρις να ειμαι απολυτος σε αυτο. Ιδιαιτερα ο ηχος των lead "μυριζει" vai. Οχι πως με χαλαει, απλως το επισημανα απο το 3ο κομματι και μετα.


Προσωπικα με κουραζει λιγακι αυτο το στυλ, γιατι ειναι αρκετα "βαρβατο" χωρις να εχει ηρεμα σημεια, ομως ακουω ευχαριστα 3-4 κομματια πριν αλλαξω playlist. Συγχαρητηρια παντως, γιατι εχει γινει καλη δουλεια στην παραγωγη, στον ηχο και στο παιξιμο. Ευχομαι ο,τι καλυτερο
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
ωραιες οι ιδεες σου....καθαρο instrumental.....

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κατ αρχήν σας ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώσατε!

Freemind από ότι βλέπω είσαι μέλος της Noizreduction οπότε σέβομαι την γνώμη σου πέρι ήχων, γιατί στον τομέα του  ήχου από την άποψη της ρύθμισης - ανάλυσης των συχνοτήτων έτσι ώστε να ακούγεται παντού καλά είμαι σκράπας! Πράγματι από ηχοσύστημα σε ηχοσύστημα ο ήχος αλλάζει δραματικά κι αυτό οφείλεται σε δυο παράγοντες: Πρώτον δεν είμαι απαραίτητα καταρτισμένος για το θέμα eq (κάνω ρυθμίσεις σχεδόν τυχαία ώσπου να πετύχω το επιθυμητό) και δεύτερον τα μόνιτορς που έχω δεν προσφέρουν αντικειμενική άποψη του ήχου. Παράδειγμα το majestic που στα ηχεία μου η κιθάρα ακούγεται πνιγμένη στα μεσαία και τα μπάσα. Επίσης ναι ο vai είναι μία από τις επιρροές μου αναμφισβήτητα. Σε ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες για τις πολύ ωραίες κριτικές (άμα ασχοληθείς με κιθαριστικά Instrumental θα βρεις και ήσυχα σημεία που σου αρέσουν... Όπως τα ακουστικά του Friedman για παράδειγμα) και εύχομαι κάθε επιτυχία με την ομαδα! Καλές παραγωγές-μίξεις-Live κτλ και πάντα καλές μουσικές και δημιουργικότητα!

 

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Πολύ προσεγμένες δουλείες κι ακούγονται όλα πολύ ευχάριστα. Μπράβο και καλή επιτυχία!
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
ωρε μπραβο...εχω παρα πολυ καιρο να ακουσω κατι και να ενθουσιαστω...αν ειχες την lead κιθαρα λιγο πιο δυνατα,θα ειχα παθει οργασμο μελωδιας αυτη τη στιγμη...πραγματικα,το καταχαρηκα......λιγο πιο πανω η lead κιθαρα...τιποτα αλλο...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! όπως είπε και ο freemind τόσο η συμπίεση όσο και η διαφορά από ηχεία σε ηχεία αλλάζει πολύ τον ήχο... ??? Δεν περίμενα τόσα καλά λόγια από τον υιό του ακατονόμαστου άρχοντα του κάτω κόσμου... ;D

Να 'σται καλά! Mike

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Μια ματιά που έριξα μου άρεσε. Θα βρώ χρόνο να κάτσω να τα ακούσω καλύτερα. Πάντως η πρώτη εντύπωση είναι πολύ ωραία  :)
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επίσης να προσθέσω ότι υπάρχει εκ μέρους  μου το ενδιαφέρον για την δημιουργία μπάντας οπότε αν κάποιος πληκτράς - ντράμερ - μπασίστας από την περιοχή της μαγνησίας ενδιαφέρεται και του άρεσε το υλικό ας επικοινωνήσει! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! Mike!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
50 Απαντήσεις
21626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/03, 20:01
από Καρχαρίας
8 Απαντήσεις
42881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/05, 11:04
από Γιάννης [nOiz]
10 Απαντήσεις
5396 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 09:32
από Βραζίλης
16 Απαντήσεις
9904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/04, 14:35
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/07, 18:29
από parlats
4 Απαντήσεις
3273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/09, 16:14
από freemind
0 Απαντήσεις
1560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/09, 18:30
από ilianthos-Kanlis
19 Απαντήσεις
6580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/11, 19:30
από denisgiann
8 Απαντήσεις
3770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/13, 14:23
από klaus77
2 Απαντήσεις
6332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/18, 09:15
από tolisguitar12