Σελίδες:
  • #76 από Jezus στις 30 Mar 2008
  • Αμα σου αρεσει και σε καλυπτει καλα εκανες και δεν χρειαζεσαι την γνωμη μας, αν δεν σου αρεσει τοτε μαλλον θα επρεπε να προτιμησεις κατι αλλο... για τους Marshall MG εχουμε πει σε αλλο θεμα  :)
  • #77 από Meolas στις 10 May 2008
  • Φίλε Petrucci θα συμφωνήσω τα μάλλα με τον κύριο Cornholio! Δεν ξέρω αν τελικά πήρες ενισχυτή αλλα μια ματιά στους Line6 θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα! Ακόμα και οι πιο φθηνοί Spider μπορεί να σε ανεβάσουν ψυχολογικά! Πέρα απο το γεγονός πως η τεχνολογία τους είναι εκπληκτική και οι προσομοιώσεις των ενισχυτών+καμπινών και εφέ ειναι καταπληκτικές, η τιμή τους είναι συμφέρουσα (σκέψου πόσα χρήματα θα ήθελες γαι να αγοράσεις έστω και έναν απο όλους τους ενισχυτές που σου αναπαράγει ο Line6). Επίσης ορισμένα μοντέλα ( πχ. ο Flextone XL III που έχω εγώ) συνδέονται με το PC σου και κατεβάζουν "ήχους" απο το διαδύκτιο> Για παραδειγμα ήχους του κύριου.... Petrucci! Αν δεν κατέληξες ακόμα, σκέψου το σοβαρά ακόμα κι αν χρειαστεί να περιμένεις λιγάκι.  Φιλικά! Vaiking.

    Φιλε  Vaiking ειμαι αναμεσα σε Line 6 spider Valve 112 και Line 6 Flexstone III. O μεν πρωτος ειναι λαμπατος και εχει 12 εξομειωσεις ενω ο δευτερος 32 εξομειωσεις αλλα ειναι transistor και ποιο φτηνος. Ποια ειναι η δικη σου γνωμη? επισης το γεγονος της συνδεσης του δευτερου με Internet ακουγεται ακρως ενδιαφερον. Ακουστικα παιρνει?
  • #78 από Vaiking στις 05 Jun 2008
  •  Δεν εχω δοκιμασει τον Spider Valve παρα μονο απο το internet.. αρα δε μπορω να πω και πολλα. Παντως ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερον το παντρεμα της modelling τεχνολογιας με τις λυχνιες και ακομα πιο ενδιαφερον οτι σε αυτο βοηθησε ο Bogner! Νομιζω πως και η τιμη του ειναι πολυ καλη οποτε ριξε του μια ματια.. Η αληθεια ειναι παντως πως οσον αφορα στη Line 6 παντα θα αισθανεσαι λιγο ανοητος γιατι με το που αγοραζεις κατι και το χαιρεσαι, βγαινει αμεσως κατι καινουριο και λες παντα: "Γιατι να μην περιμενα λιγο καιρο για να παρω το καινουριο μοντελο;" Τουλαχιστον ετσι νιωθω εγω... Παντως αν ξερεις τι θες απο τον ηχο σου(συνηθως μετα απο πολλες αναζητησεις καταληγουμε σε 3-4 ηχους και 3-4 βασικα εφε), ακομα και οι 12 εξομοιωσεις του Spider Valve ισως να ειναι αρκετες για εσενα.
  • #79 από Johnie Darko στις 05 Jun 2008
  • Ο spider valve εμενα μου αρεσε παρα πολυ. Πηγαινε στον Νακα να δοκιμασεις... Αν εισαι αναμεσα στους 2 θα προτεινα τον spider valve παντως...
  • #80 από Jezus στις 05 Jun 2008
  • Η αληθεια ειναι παντως πως οσον αφορα στη Line 6 παντα θα αισθανεσαι λιγο ανοητος γιατι με το που αγοραζεις κατι και το χαιρεσαι, βγαινει αμεσως κατι καινουριο και λες παντα: "Γιατι να μην περιμενα λιγο καιρο για να παρω το καινουριο μοντελο;" Τουλαχιστον ετσι νιωθω εγω...

    Ειναι γιατι δεν παιρνεις ενισχυτη αλλα υπολογιστη  ;D
  • #81 από if_it_is? στις 06 Jun 2008
  • Η αληθεια ειναι παντως πως οσον αφορα στη Line 6 παντα θα αισθανεσαι λιγο ανοητος γιατι με το που αγοραζεις κατι και το χαιρεσαι, βγαινει αμεσως κατι καινουριο και λες παντα: "Γιατι να μην περιμενα λιγο καιρο για να παρω το καινουριο μοντελο;" Τουλαχιστον ετσι νιωθω εγω...

    Ειναι γιατι δεν παιρνεις ενισχυτη αλλα υπολογιστη  ;D

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!! +1000000000 ;D ;D ;D ;D ;)
  • #82 από Vaiking στις 06 Jun 2008
  • χαχαχαχα αυτο ειναι αληθεια! Αν το σκεφτεις ειναι πραγματικα υπολογιστης με ηχεια :P Τουλαχιστον δεν κολλαει, δε θελει antivirus (ακομα) και οταν επιλεγω ενα μοντελο δε με ρωταει¨"Are you sure?" :P :P :P Αυτο δεν αναιρει βεβαια το γεγονος πως μου αρεσει πολυ ο ηχος τους και μπορουν να κανουν σχεδον ο'τι θελω σε πολυ λογικη τιμη. Τωρα τελευταια που συνδιαζω το PodXt Live με τον Flextone ειμαι ακομα πιο ευχαριστημενος ;)
  • #83 από dunkan στις 21 Jul 2008
  • κεφαλη 300-400 ευρω...με αυτα τα λεφτα μην παρεις καθολου.θα κλαις τα λεφτα σου.οτι πληρωνεις παιρνεις.και εννοειται οτι μιλαμε μονο για λαμπα.νομος.αν ανεβεις σε χρημα το συζηταμε.sorry man αλλα ειναι η αληθεια
  • #84 από Johnie Darko στις 21 Jul 2008
  • ενταξει δεν θα κλαις τα λεφτα σου (εντελως) αλλα δεν θα ναι και κατι που θα θες να κρατησεις για μεγαλο διαστημα.
    Καλυτερα με 400 ψαξε για μεταχειρισμενο μηπως βρεις κατι που να αξιζει. Παντως ειμαι σαφως υπερ της line6. Ειχα παλιοτερα ενα pod pro και τωρα εναν Vetta και ειμι υπερ-ευχαριστημενος και απο ηχο και απο ευελιξια. Ο μονος λογος που εδωσα το pod (και που τωρα σπρωχνω και τον vetta) ειναι επειδη κανω γενικη ανανεωση εξοπλισμου που και που (για αυτο τα βγαλα ολα στο σφυρι) για να αποκτω εμπειριες και απο αλλα μηχανηματα. Μακαρι βεβαια να ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να μην πουλαγα τπτ. Αν ειχα πχ τετοια δυνατοτητα, και το pod και ο vetta δεν θα εφευγαν ποτε γιατι απλα τα σπανε...
  • #85 από sasou08 στις 07 Aug 2008
  • καλησπερα

    Αγορασα κι εγω χθες μια κιθαρα cort g 200 για εναν φιλο που ειναι αρχαριος και στα ξεκινηματα ακομα.
    Αλλά απο ενισχυτη δεν ξερουμε γρι. Λεμε να διαθεσουμε για αρχη μεχρι 70 ευρω μιας και θα παιζει μονο σε σπιτι και ειναι και αρχαριος.
    Μουσικη ροκ
    Υπαρχει κατι αξιολογο σ αυτην την τιμη;
    Ευχαριστω  :)
  • #86 από Johnie Darko στις 07 Aug 2008
  • Αξιολογο και 70; Απλα παρε εναν που σου ταιριαζει καπως ο ηχος και μην περιμενεις τπτ παραπανω...
  • #87 από sasou08 στις 07 Aug 2008
  • Αξιολογο και 70; Απλα παρε εναν που σου ταιριαζει καπως ο ηχος και μην περιμενεις τπτ παραπανω...

    οσο αξιολογο μπορει να ειναι κατι σ αυτην την τιμη για καποιον που τωρα κανει τα 1α του βηματα.
  • #88 από Jezus στις 07 Aug 2008
  • Oι επιλογες σε αυτα τα χρηματα πολλες, εγω θα ελεγα να μην βγει ενα σαββατοβραδο, καινα κρατησει αλλα 30 ευρω, να παρει εναν roland micro cube ή ενα Peavey Vypyr 15
  • #89 από Alani_No.13 στις 19 Dec 2009
  • Γεια χαρα παιδια! Εχω εκπλαγει με ολες τις απαντησεις σας και την πολυτιμη βοηθεια που προσφερεται και ειπα να εποφεληθω κι εγω απο αυτην.

    Ας τα παρουμε απο την αρχη.

    Εχω προσφατα αγορασει μια Ibanez XPT700 Chameleon γνωστη και ως Xiphos απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

    Επεισης εχω αγορασει ενα Line6 Pod Studio GX με κατι προσομειωσεις που ειχε ειδη μεσα αλλα το ατιμο δεν με εμπνεει if u know what I mean. Ειναι αρκετα μονοτονος ο ηχος του και επεισης επειδη εχω ηχεια με ενσωματωμενο μπασσο πανω (woofer) ο ηχος βγαινει πολυ "ξερος" και αν παω να χωσω λιγο παραπανω mid η μπασσα ακουγετε πολυ... μπασσος (απιστευτο  ;D).

    Εχω ενα συγκροτημα με το οποιο παιζω Thrash/Death metal και
    σκεφτομαι να αγορασω τωρα στας εορτας εναν amp γυρω στα 300€ που να ανταποκρεινεται στις απαιτησεις μας.

    Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Marshall MG100DFX: http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=MG100DFX
    Αν και δεν τον εχω ακουσει live παρα μονο σε κατι βιντεακια ενος φιλου που τον εχει. Απο εκει ομως λογω της χαμυλης αποδοσης της μαπα καμερας του δεν απεκτησα πολυ σαφη αποψη.
    Επεισης λενε πολλα για το δινεις πολλα για το ονομα.
    Τι αλλο εχετε να προτεινετε?
    Σημειωτεον το γεγονος οτι δεν εχω πεταλι/ερα οποτε μεχρι να σκεφτω να αγορασω θα παιζω με τον ενισχυτη οπως ειναι.

    Σκεφτομουν επεισης κατι σε κεφαλη αλλα λογω του χαμηλου badget χωρις καμπινα.Ελεγα στις επομενες εορτες δηλ. το Πασχα να παρω και καμπινα αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να παιξω σε κεφαλη σκετη.  ???
    Εαν ισχυει κατι τετοιο μπορειται να μου προτεινεται μερικες φθηνες λυσεις που να μην ξεφευγουν απο το badget κατα πολυ?

    Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!

  • #90 από Jezus στις 22 Dec 2009
  • Για δες και κατι τετοιο

    http://www.thomann.de/gr/randall_kh75_combox_series.htm

    ή τετοιο

    http://www.thomann.de/gr/vox_vt50.htm

    ειδικα αν βρεις την XL εκδοση που ειναι πιο high-gain
Σελίδες: