Σελίδες:
  • #1 από Ikaros στις 21 Feb 2006
  •   Ψαχνω για ενισχυτη με τελεια καθαρα τυπου fender θα λεγα το πολυ 20watt για λαμπα και 50 watt για τρανζιστορ.Πανω στον ενισχυτη θα μπαινει πεταλι για βρωμικα.Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω για εναν τετοιο ενισχυτη φθανουν τα 400 ευρω.Εχετε κατι να μου προτεινετε?
  • #2 από Arg0 στις 22 Feb 2006
  • Eσυ τελικα τι θα παρεις? :)

    Ολο θεματα ανοιγεις... :p

    Παντως για λαμπατο στα 20W και 400€ μονο ο LC-15R υπαρχει...

  • #3 από ερεβος στις 22 Feb 2006
  •   Ψαχνω για ενισχυτη με τελεια καθαρα τυπου fender θα λεγα το πολυ 20watt για λαμπα και 50 watt για τρανζιστορ.Πανω στον ενισχυτη θα μπαινει πεταλι για βρωμικα.Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω για εναν τετοιο ενισχυτη φθανουν τα 400 ευρω.Εχετε κατι να μου προτεινετε?

    Τι ειναι παλι τουτο????/ Ρε εχεις καει εντελως....Επι του θεματος αν και θα στα ψαλλω απο κοντα, συμφωνω με τονArg0
  • #4 από D@ve Murray στις 22 Feb 2006
  • Εναν DC-2 εξω μπουγκι τι τον εκανες;;;
  • #5 από Ikaros στις 22 Feb 2006
  •    Αγαπητοι μου φιλοι(και οι 3),ο συγκεκριμενος ενισχυτης δεν ειναι για την αφεντια μου αλλα για τον αλλον κιθαριστα μου ο οποιος χρησιμοποιει ενα παρα πολυ καλο πεταλι για βρωμικα οποτε θελει εναν ενισχυτη με καθαρα.Ο συγκεκριμενος ενισχυτης,θα χρησιμοποιειται και σε λαιβ με μικροφωνο μπροστα!Εσεις μου προτεινεται τον LC-15R.Ειναι καλος?
  • #6 από Arg0 στις 22 Feb 2006
  • Ε, πες το ετσι... :)

    Παντως αν περιμενεις εγω να πω κακο λογο για τους λαμπατους Laney σωθηκες! ;D

    Ειδικα σε αυτη τη τιμη και τα Watt που ζηταει ο φιλος σου, δεν υπαρχει τιποτε αλλο...
  • #7 από Ikaros στις 22 Feb 2006
  •   Αναμεσα σε αυτον:http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-183405.html?sn=aaeff0bdab85b95619c75535e40b98e2
    και αυτον:http://www.thomann.de/thoiw2_laney_lc15r_egitarrencombo_prodinfo.html?sn=6460dbaeea724ece5028efb76bf2bebe
     ποιον θα προτεινατε και γιατι?Μαλλον σε laney θα καταληξουμε!Τυχερε Argo οταν ερχεσαι Σαλονικη θα τζαμαρεις  ;)
  • #8 από Ikaros στις 22 Feb 2006
  •   Η αναζητηση τελειωσε...ακουσαμε πολλα μηχανηματα(εως 400 ευρω) ολα με τον ιδιο εξοπλισμο.Δυστυχως δεν ακουσαμε τον VC15-110 διοτι δεν υπαρχει στη ΘΕσσαλονικη.Ας πω 2-3 λογια για τον RC15R.Ωραιος ενισχυτης αλλα για μπλουζ μονο δλδ γιατα δικα μου γουστα.Δυστυως δεν κανει καλη συνεργασια με πεταλια distortion.Το βρωμικο του φθανει εως και λιγο hard-rock.Τελικα το παλικαρι κατεληξε στον spider II 75 watt(Που εισαι Great Cron.?).Ο συγκεκριμενος ενισχυτης εχει ολα αυτα που θελει και σε καλη τιμη 330 μετρητης.Και κανει αψογη συνεργασια θα ελεγα με το πεταλι του.Εγω θα προτιμουσα τον LC15R γιατι οσο και να'ναι εχει εναν πολυ ωραιο bluez ηχο για τα κυβικα του!Γουστα ειναι αυτα!!!
  • #9 από vagx69 στις 22 Feb 2006
  • 2πλο post
  • #10 από vagx69 στις 22 Feb 2006
  • Δυστυχως δεν ακουσαμε τον VC15-110 διοτι δεν υπαρχει στη Θεσσαλονικη.
    Για την ακρίβεια στην Ελλάδα. ΌΛΗ την σειρά VC δεν την φέρνει ο Νάκας.... Τι άλλο θα ακούσουμε. Ηθελα τον VC30 212 και μου είπαν πως πρέπει να τον παραγγείλω, χωρίς την δυνατότητα να τον ακούσω έχωντας δώσει προκαταβολή. Αν δεν τον πάρω... τους μένει η προκαταβολή. Και τιμή.... 990€ μετρητής... Άρε μονοπώλειο.....
  • #11 από Arg0 στις 22 Feb 2006
  • Δυστυως δεν κανει καλη συνεργασια με πεταλια distortion.


    Eτσι απο περιεργεια για πες ποια πεταλια distortion δοκιμασατε στον Laney?

    Για το distortion του οτι ειναι το πολυ hard-rock πρεπει να το εχω αναφερει καπου...
  • #12 από Gabriel6th στις 22 Feb 2006
  • Μεταχειρισμένο Fender Blues Junior.
  • #13 από fenderiarhs στις 22 Feb 2006
  • ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ............. :-) :-)
  • #14 από Ikaros στις 23 Feb 2006
  • Δυστυως δεν κανει καλη συνεργασια με πεταλια distortion.


    Eτσι απο περιεργεια για πες ποια πεταλια distortion δοκιμασατε στον Laney?

    Για το distortion του οτι ειναι το πολυ hard-rock πρεπει να το εχω αναφερει καπου...

      umber metal-behringer & mt-2 boss
     Ισως δεν μου εκατσε στα αυτια γιατι δεν μπορεσαμε να τον τσιτωσουμε λογω κοσμου στο μαγαζι!ΘΑ ξαναπαω να το ακουσω.ΠΑντως το καθαρο του...ποπο!!!
  • #15 από ερεβος στις 23 Feb 2006
  • Τελικα το παλικαρι κατεληξε στον spider II 75 watt


    Καλα να παθει....
  • #16 από Ikaros στις 23 Feb 2006
  •   Γουστα ειναι αυτα... ;)  :P
  • #17 από Arg0 στις 23 Feb 2006
  • Eτσι απο περιεργεια για πες ποια πεταλια distortion δοκιμασατε στον Laney?

      umber metal-behringer & mt-2 boss
     Ισως δεν μου εκατσε στα αυτια γιατι δεν μπορεσαμε να τον τσιτωσουμε λογω κοσμου στο μαγαζι!ΘΑ ξαναπαω να το ακουσω.ΠΑντως το καθαρο του...ποπο!!!


    Συγνωμη αλλα βαλατε ενα behringer κι ενα Metal-zone μπροστα απο λαμπατο ενισχυτη και περιμενατε να βγαλτε ηχο?

    Και ποιες ρυθμισεις πειραζατε? Του πεταλιου η του ενισχυτη?

    Και στο κατω κατω της γραφης, αφου το εχουμε ξαναπει... Ενισχυτης λαμπατος στα 15W που να βγαζει Boogie γκαζι? Παρε Βοοgie?




  • #18 από Ikaros στις 23 Feb 2006
  •    Για΄μενα εχω παρει ;) Φλάτ ρυθμισεις ο ενισχυτης και πειραγμα απο τα πεταλια καναμε.Κοιτα στη θεση του τον laney θα επαιρνα χωρις δευτερη κουβεντα.Αλλα ειναι θεμα γουστου και αυτιου!Αυτο θελει αυτο θα παρει.
  • #19 από profsokin στις 16 Feb 2008
  • Αποφάσισα να το ξεθάψω, μια και είμαι και γω για vc 15 ή lc 15.
    To gain δε μου φτάνει σε κανέναν απ'τους δύο.. Μάλλον πάω για vc γιατί είναι και δικάναλος και η διαφορά είναι 50Ε.. Με τι προτείνετε να τον boostάρω;
Σελίδες: