Σελίδες:
  • #1 από gon στις 01 Oct 2004
  • Λοιπον παιδια αποφασισα πως θα παρω μια epiphone les paul standard.Μαλλον θα παω στο Bon studio.Τωρα για βοηθηστε λιγο για ενισχυτη.Με τι κρητηρια πρεπει να κοιταξω;Ξερετε κανα καλο με υψηλοτερη τιμη  στα 250;
  • #2 από kostis88 στις 01 Oct 2004
  • τσεκαρε τον MARSHALL MG30DFX που εχει 215 και τον VOX AD30VT στα 225..τους εχει και τους δυο το Bon Studio,πηγαινε και δοκιμασε τους και παρε οποιον σου αρεσει περισσοτερο..

    να η σελιδα με τον τιμοκαταλογο για ενισχυτες στο Bon
  • #3 από Πελαργός στις 01 Oct 2004
  • Καπου ειχε παρει το ματι μου καποιον ZOOM fire κατι 15αρι με πολυεφφε αν δεν κανω λαθος στα 170 έυρο και ο τριανταρης στα 200 τοσα.δεν ξερω κατα ποσο αξιζει βεβαιως...Α νομιζω ειχε και "μιμησεις" ενισχυτων

    Τωρα που το θυμηθηκα αν τον εχει ακουσει καποιος ας πει καμια γνωμη γιατι ο δεκαπενταρης για το σπιτι για χαβαλε με τα εφφφεδακια πανω μια χαρα θα μου ερχοταν τοσο φτηνος που ειναι...

    Α.Και κατι σε Kustom με celestion ηχειο δεν ξερω μηπως ερχεται στα λεφτα που θες

  • #4 από nicktzimas στις 03 Oct 2004
  • προτεινω τον Marshall MG 30DFX.Πολυ καλος...εχει και 4 εφφε ειναι με λαμπατη προενισχυση εχει και το κουμπι fdd που κανει μιμηση της αντιδρασεως ενος λαμπατου ενισχυτη με το ηχειο
  • #5 από gon στις 03 Oct 2004
  • Ευχαριστω Σιδηροπουλε, μου εδωσες θαρρος :P
    Κατα την γνωμη σου ο αλλος ειναι καλυτερος;
  • #6 από Σιδηρόπουλος στις 03 Oct 2004
  • αυτο για τα εφφε ηταν και γι ατους 2 ενισχυτες..
    2 λογους για τον Βοξ..
    1) Hybrid > solidstate (εχει εστω και μία λάμπα, και συνήθως οι hybrid της βόξ έχουν πολύ γλυκό ήχο.. εγω τον λατρεύω)
    2) στην ίδια τιμή η Marshall βαζει και όνομα στην τιμή (οχι πως η βοξ δεν το κάνει, μα πιο λιγο απτην μαρσαλ)

    αν και η βοξ απο τιμες.. αααααααχ ρε AC30
  • #7 από Arg0 στις 05 Oct 2004
  • Δες και τον Peavey Transtube, εδω

  • #8 από Acanthor στις 06 Oct 2004
  • Ίσως να έριχνες και μια ματιά στο Spider της Line6. Έχει πολλά επάνω. Γύρω στα 300€ νομίζω ο 30άρης. Έχει εξελιχθεί πολύ αυτή η εταιρεία γενικά και έχει επενδύσει πολλά στη φάση του modelling.
  • #9 από John5 στις 07 Oct 2004
  • Apo th stigmh pu exeis les paul,tha su proteina enan Marshall etsi wste na desei h olh katastash...dokimase ton 30MGDFX, gia arxh kai gia eksaskhsh ,einai mia xara....vevea oi marshall se aftes tis kathgories den einai kai aristurghmata..stus lampatus skizun alla gia na les oti exeis marshall parton 8)
  • #10 από bigmouth_strikes στις 01 Feb 2005
  • παντως μια καλη επιλογη ειναι γενικα οι behrniger, μπορει να μην εχουν ονομα, αλλα ειναι το best value for money που θα βρεις.
    βασικα ειναι κλεφτες αντιγραφουν ενισχυτες μεγαλων εταιριων και τους πουλανε πολυ φτηνοτερα οποτε ειναι καλη φαση
  • #11 από SANIOCASTER2004 στις 06 May 2005
  • ρε παιδια εχω αγορασει εδω και καιρο μια epiphone goth g-400(πολυ καλη)και τωρα σκεφτομαι να αγορασω εναν ενισχυτη.ειμαι αναμεσα στους marshall 30dfx , ibanez tb50r.εγω παιζω κυριως ροκ προσ μεταλ.ποιον απο τους δυο μου προτεινετε?
  • #12 από fender ultra στις 11 Jul 2005
  • με κλειστα ματια line 6 spider τους κανει ολους τους παραπανω αλοιφη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • #13 από Andon1s στις 11 Jul 2005
  • Φίλε gon, εγώ έχω για εξάσκηση τον AD15VT της VOX και μια Epiphone Les Paul.

    Για εξάσκηση τα 15W του AD15VT είναι υπεραρκετά, με γλυκό ζεστό ήχο στα καθαρά και πολύ δυνατές modelling επιλογές όπως USA Hi Gain και άλλα. Τις ίδιες επιλογές έχουν και τα μεγαλύτερα μοντέλα της σειράς Valvetronix, αλλά με πολύ περισσότερη ένταση για μικρά και μεγάλα live.

    Ο ήχος που θέλω εγώ είναι Rock, Hard Rock και Blues (και ΔΕΝ εννοώ μπαλάντες ΟΥΤΕ RnB, για να μην παρεξηγούμαστε  :P ).

    Ο συνδυασμός αυτός (ενισχυτή-κιθάρας) ικανοποιεί απόλυτα το ΔΙΚΟ μου αυτί.

    Αφού έχεις καταλήξει σε κιθάρα, αγόρασε την και μετά κάνε ένα γερό test drive σε όσο περισσότερους ενισχυτές μπορείς, μέχρι να βρεις τον ήχο που γουστάρεις. Αλλιώς αν κάποιο φιλαράκι σου εχει Les, πηγαίντε μαζί να διαλέξετε ενισχυτή πριν πάρεις την δικιά σου  ;)

    Όσο για το ΒΟΝ studio, πρέπει να ξέρεις οτι ως αντιπρόσωπος στην Ελλάδα για Epi, Gibson, VOX, Marshall κλπ κλπ είναι υποχρεωμένο να πουλάει σε τιμές καταλόγου, που σημαίνει οτι σίγουρα θα τα βρεις φτηνότερα αλλού.

    Εγώ προτίμησα του Θωμά http://www.thomann.de

    Αυτά προς το παρόν...
  • #14 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 15 Jul 2005
  •    kata ti gnwmh mou ta xrhmata pou dia8eteis einai poli liga ews elaxista! Kallitera na mazepseis kai alla (kane ligo ypomonh) gia na pareis kati pou tha sou meinei gia arketo kairo!
  • #15 από Gabriel6th στις 16 Oct 2005
  • Όσο καλοί είναι οι AD της VOX, τόσο χάλια μου φάνηκαν οι VR...
  • #16 από jacksonas στις 20 Feb 2006
  • Τελικά ποιον πήρες?
  • #17 από Thunder στις 23 Feb 2006
  • Εχει 2 μέρες που πήρα τον Line 6 spider ii 75W  315E .Εχει πολλά γκάζια και τα απαρετητα εφέ.Πολύ καλό μηχάνημα για τα λεφτά του δύσκολα θα βρεις καλύτερο σε αυτα τα λεφτά.
  • #18 από jacksonas στις 23 Feb 2006
  • όντως.πολύ καλή επιλογή  ;)
  • #19 από Joef - Über Alles στις 23 Feb 2006
  • σιγουρα!!!
    οι line6 Για εμενα ειναι απο τα πιο καλα μηχανηματα
    και τα πιο value for money!
    εχεις  εφε,ενταση και καλο design
  • #20 από vagx69 στις 24 Feb 2006
  • Μεταξύ Vox AD30VT vs Marshall MG30......

    Χωρίς συζήτηση τον Vox!
  • #21 από pureanalog στις 09 Mar 2006
  • πάρε ένα LC-15 λαμπάτο LANEY κοντά 300ε.
  • #22 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 16 Mar 2006
  •    αφου πηρε τον spider!!! πολυ καλη επιλογη! καινουριος ή μεταχειρισμενος ειναι?
  • #23 από dio21 στις 18 Mar 2006
  • το line 6  ειναι μαρκα?ποιος τους εχει στην αθηνα να τους δοκιμασω κ γω?η καποιο σιτε?
  • #24 από Joef - Über Alles στις 18 Mar 2006
  • το line 6  ειναι μαρκα?ποιος τους εχει στην αθηνα να τους δοκιμασω κ γω?η καποιο σιτε?

    www.line6.com
    στο νακα θα τα βρεις.
  • #25 από jacksonas στις 18 Mar 2006
  • το line 6  ειναι μαρκα?ποιος τους εχει στην αθηνα να τους δοκιμασω κ γω?η καποιο σιτε?

    www.line6.com
    στο νακα θα τα βρεις.

    ...αλλά καλύτερα δοκίμασέ τους στο νάκα και αν θέλεις να αγοράσεις κοίτα το www.thomann.de 
Σελίδες: