Σελίδες:
  • #1 από SANIOCASTER2004 στις 28 May 2005
  • ρε παιδια ειμαι σε διλλειμα ???


    δεν ξερω ποιον ενισχυτη να παρω.να παρω τον marshall mg100dfx η τον line6 spiderII 212 ???Αυτοι οι δυο πρεπει να ειναι στα ιδια χρηματα ε?
    αν ξερετε και κανα μαγαζι που θα μπορουσα να αγορασω πειτε μου
  • #2 από explorer στις 28 May 2005
  • prota dokimase tous na deis poios sou aresei perissotero ;)ego tha sou proteina ton mg, pou ton exo parei apo stolla.exei perissotera gkazia apo ton spider alla nomizo einai ligo acriboteros.ton spider tha ton breis ston naka. :)
  • #3 από explorer στις 28 May 2005
  • sorry, lathos, den exo agorasei ton mg apo stolla alla apo katastima pou sinergazetai meto stolla :-\
    tespa an psacseis olo kai kapou tha breis...
  • #4 από SANIOCASTER2004 στις 28 May 2005
  • τι να ψαξω ρε φιλε πηγα στον καγμακη και αυτος ο τσιγκουνης δε με αφησε να τον δοκιμασω.ασε που ειχε μονο τον τριανταρη εξω τον οποιο δοκιμασε ο ιδιος και μου εδειχνε εμενα τι κανει.και στο τελος μου λεει η πλακετα τους ειναι ιδια τα βατ αλλαζουν
  • #5 από SANIOCASTER2004 στις 28 May 2005
  • καλα απ οτι ειδα στο site του νακα ο line 6 εχει γυρω στα 500 και ευρα
    ισχύουν αυτες οι τιμες?
  • #6 από kronus στις 28 May 2005
  • Αν πάρεις marshall μόνο τον 100άρη. Αλλιώς πάρε τον line6. Το θέμα αυτό βέβαια έχει συζητηθεί πάρα πολύ στο forum. Αν μπεις στο forum στην πρώτη σελίδα του "μουσικά όργανα κι εξοπλισμός" θα βρεις ένα σχετικό post. ;)
  • #7 από SANIOCASTER2004 στις 28 May 2005
  • σημερα πηγα και δοκιμασα τον 100σταρη της marshall.Ειναι φοβερος αλλα ακομα δεν εχω δοκιμασει τον 112 της line 6
  • #8 από SANIOCASTER2004 στις 29 May 2005
  • παιδια σημερα δοκιμασα τον line 6 spider ii 112.Εμενα μου φανηκε καλος.εντυπωση μου εκαναν οι ηχοι που εβγαζε για blues.Ηταν super!
    Και καποιο αλλο θετικο του ειναι οτι ειναι αρκετα καλος και δυνατος για τα watt του και την τιμη του!!!!


  • #9 από explorer στις 29 May 2005
  • telika poios sou arese pio poli? :)
  • #10 από SANIOCASTER2004 στις 30 May 2005
  • ρε explorer και οι δυο ειναι καλοι αλλα να σου πω κατι?
    Ο marshall ειναι 100 watt και εχει 400 και ο line 6 ειναι 75 watt και εχει 390 ευρω.Σαν μαρκα ο marshall ειναι ποιο καλος ποιο ακουστος και ποιο δυνατος σε watt αφου ειναι περιπου στην ιδια τιμη οποτε............

    Παρ΄ολ΄αυτα το δειλλημα μου παραμενει ???
  • #11 από Σιδηρόπουλος στις 30 May 2005
  • ρε explorer και οι δυο ειναι καλοι αλλα να σου πω κατι?
    Ο marshall ειναι 100 watt και εχει 400 και ο line 6 ειναι 75 watt και εχει 390 ευρω.Σαν μαρκα ο marshall ειναι ποιο καλος ποιο ακουστος και ποιο δυνατος σε watt αφου ειναι περιπου στην ιδια τιμη οποτε............

    Παρ΄ολ΄αυτα το δειλλημα μου παραμενει ???

    ΑΡΓΚ μπορει ο μαρσαλ να ειναι ποιο ακουστός ομως ΟΧΙ για τα MG μοντέλα..
    ο marshall εχει το όνομα για τους παλιούς Plexi λαμπάτους ενισχυτές του..
    αρα πηγαινε καθαρα για ηχο και οχι για ονομα.. και 75W ειναι υπεραρκετα..
  • #12 από SANIOCASTER2004 στις 30 May 2005
  • να σου πω ομως κατι εγω εχω μια epiphone goth g-400 και εχω ακουσει πως καλυτερος συνδυασμος ειναι με marshall παρα με line 6.....

    Παντως σε αυτο που λες δεν εχεις καθολου αδικο..... ;)
  • #13 από Σιδηρόπουλος στις 30 May 2005
  • η γνωμη μου ειναι πως αυτα ειναι βλακείες.. δεν υπάρχει καλυτερος συνδιασμος.. παρε την κιθάρα σου και δοκίμασε και τους 2.. με την κιθάρα σου ομως, και δες ποιος σου κάθετε καλύτερα στο αυτί..
    ασε τι εχεις ακουσει απο αλλους ;) να εισαι εσυ ο τελικός κριτής
  • #14 από SANIOCASTER2004 στις 30 May 2005
  • οκ ειδη εχω φυγει ;D
  • #15 από kronus στις 30 May 2005
  • να σου πω ομως κατι εγω εχω μια epiphone goth g-400 και εχω ακουσει πως καλυτερος συνδυασμος ειναι με marshall παρα με line 6.....

    Παντως σε αυτο που λες δεν εχεις καθολου αδικο..... ;)
    Συμφωνώ. αλλά όταν ο marshall αξιζει, κι εξαλλου ο line6 εχει ήχο ενισχυτή marshall plexi οπότε εσυ θέλεις να ταιριάζουν εμφανισιακά ή ηχητικά; Σκέψου το καλά το θέμα
  • #16 από SANIOCASTER2004 στις 30 May 2005
  • kronus η εμφανιση δε με ενδιαφερει καθολου.Εγω θελω να ταιριαζουν στον ηχο και απ΄οτι βλεπω μαλον τον line 6 θα παρω.....


    και στο κατω κατω εμφανισιακα ποιο ομορφος ειναι ο line 6
  • #17 από kronus στις 30 May 2005
  • kronus η εμφανιση δε με ενδιαφερει καθολου.Εγω θελω να ταιριαζουν στον ηχο και απ΄οτι βλεπω μαλον τον line 6 θα παρω.....


    και στο κατω κατω εμφανισιακα ποιο ομορφος ειναι ο line 6
    Αντε και μόλις τον πάρεις ρίξε και καμια πενιά και για μας ;D
    (οταν εννοούσα το θέμα εμφάνισεις, εννοούσα αυτό που λένε οι gibson/epiphone με marshall και oι fender με fender ;))
  • #18 από SANIOCASTER2004 στις 30 May 2005
  • cronus απ΄οτι ειχα δει σε ενα αλλο θεμα ειχες πει οτι εχεις τον 212.Για πες μας τιποτα γι΄αυτον αν και πιστευω πως διαφερουν μονο σε watt με τον 112............
  • #19 από Arg0 στις 30 May 2005
  • cronus απ΄οτι ειχα δει σε ενα αλλο θεμα ειχες πει οτι εχεις τον 212.Για πες μας τιποτα γι΄αυτον αν και πιστευω πως διαφερουν μονο σε watt με τον 112............

    Διαφερουν στο οτι ο 112 εχει 1 ηχειο των 12", ενω ο 212 2 ηχεια των 12"... Η διαφορα στον ηχο ειναι μεγαλη...
  • #20 από Boogieman (του Kithara.gr!!!) στις 31 May 2005
  • ... δεν υπάρχει καλυτερος συνδιασμος.. παρε την κιθάρα σου και δοκίμασε και τους 2.. με την κιθάρα σου ομως, και δες ποιος σου κάθετε καλύτερα στο αυτί..
    ασε τι εχεις ακουσει απο αλλους ;) να εισαι εσυ ο τελικός κριτής

    Σωστότατος. Τι άλλο να πείς παραπέρα...

    Όσο για το θέμα εμφάνισης, έκανα πολλά χρόνια να το ξεπεράσω, πλήν της κιθάρας.
    Ακόμα συλλαμβάνω τον εαυτό μου όταν παίζω με κάποιον ενισχυτή να τον κοιτάω, πράγμα που με εκνευρίζει αφάνταστα...
  • #21 από kronus στις 01 Jun 2005
  • cronus απ΄οτι ειχα δει σε ενα αλλο θεμα ειχες πει οτι εχεις τον 212.Για πες μας τιποτα γι΄αυτον αν και πιστευω πως διαφερουν μονο σε watt με τον 112............

    Διαφερουν στο οτι ο 112 εχει 1 ηχειο των 12", ενω ο 212 2 ηχεια των 12"... Η διαφορα στον ηχο ειναι μεγαλη...
    Ακριβώς έτσι είναι. Έχει μεγάλη διαφορά κυρίως στον όγκο του ήχου, αλλά και στην ένταση. Πάντως ώς ενισχυτής έχει τις ίδιες δυνατότητες με όλους τους spider IΙ(εννοώ για τα μοντέλα ήχων, εφφέ κτλ)
  • #22 από SANIOCASTER2004 στις 01 Jun 2005
  • στο θεμα του ογκου ηταν φυσικο να εχει διαφορα αφου δε γινεται να συγκρινουμε ενα 12αρι με 2 12αρια
  • #23 από explorer στις 01 Jun 2005
  • an telika pareis spider pare ton 212 exoun megali diafora ston ixo.an ton xreiazese gia kana live h proba tha einai poli kaliteros apton 112.
  • #24 από SANIOCASTER2004 στις 01 Jun 2005
  • ρε explorer δεν μπορω να βρω 500 και ευρω για τον 212.Αν ηταν ετσι θα εβαζα λιγα ακομα και θα επαιρνα τον flextone III

    (Yπαρχει ομως και η αλλα λυση.να μου δωσεις εσυ 200 ευρω ;D ;D ;D)
    Πλακα σου κανω!!!!!Εχω απαντησει σε εναν στις αγγελιες που πουλαει τον flextone II και ισως να τον παρω ;) ;).τι λες λεει?
  • #25 από explorer στις 01 Jun 2005
  • kololeei :)alla den icsera oti o 112 me ton 212 exoun tosi xontri diafora :-\
Σελίδες: