Σελίδες:
  • #26 από SANIOCASTER2004 στις 01 Jun 2005
  • παρ΄ολ΄αυτα υπαρχει και η δυσκολη περιπτωση να παρω τον 210 ο οποιος ειναι 120 watt και εχει 2 ηχεια 10ρια
  • #27 από Arg0 στις 01 Jun 2005
  • Λοιπον, Saniocaster2004...

    Αν δεν κανω λαθος εχεις περι τα 400€ να ξοδεψεις για ενισχυτη...

    Δυστηχως αν το ποσο αυτο ευσταθει οι μονες σου επιλογες απο τις προαναφερομενες ειναι οι εξης:
    • Line 6 Spider II 112 στα 75W = 390€
    • Marshall Park MG100DFX στα 100W = 400€

    Τωρα αν ειναι να προβουμε σε συγκριση τοτε το μονο που μπορεις να πει καποιος ειναι οτι ο Line 6 προσπαθει να μοιασει με 12 αλλουςε ενισχυτες, ενω ο Marshall εχει εναν δικο του ηχο...

    Βεβαια μην ξεχνας οτι δεν ειναι Marshall αλλα Marshall Park... Οπως λεμε Squier-Fender η Epiphone-Gibson...
  • #28 από SANIOCASTER2004 στις 02 Jun 2005
  • αφηστε παιδια πηγα σε ενα μαγαζι στη σολωνος που κανει και γ**ω τις εκπτωσεις.

    φανταστειτε τον line 6 112 που εχει 390 ευρω μου τον αφηνε 330 μαζι με πεταλι(της line 6) :D

    Δηλαδη αν ειναι ετσι ποσο θα μου αφησει τον 212?
  • #29 από Arg0 στις 02 Jun 2005
  • O Διαμαντοπουλος σε αγορες της μετριτοις κανει σκοντο 15-16%...

    Φυσιολογικο ειναι... Δεν ειναι τρελη εκπτωση...

    Μη μας πιανουν και κοτσο...  ;)

  • #30 από SANIOCASTER2004 στις 02 Jun 2005
  • τι κοτσο ρε Αrgo ψαχνω εδω και δυο μηνες για ενισχυτη και ειναι το μονο μαγαζι που κανει τετοια εκπτωση
  • #31 από kronus στις 03 Jun 2005
  • Μπορείς να μου πεις σε ποιό μαγαζί αναφέρεσαι; Να σου πω, τους rocktron τους έχεις δοκιμάσει; Κατα την γνώμη μου είναι πολύ καλά μηχανήματα. Αν και η rocktron ειδικεύεται σε ρακιέρες και πεταλάκια, η σειρά rampage μου φάνηκε πάρα πολύ καλή και φτηνή. Το μόνο κακό είναι οτι αντιπρόσωπος της rocktron στην ελλάδα είναι ο Νάκας, αλλά νομίζω ότι στο guitar-shop(γωνία Σόλωνος-Τρικούπη) κάνουν καλύτερες τιμές σε σχέση με άλλα καταστήματα του Νάκα(βλέπε Ζαρανίκας :P :P)
  • #32 από Costa στις 03 Jun 2005
  • Πάρε τον line6.
    Ο mg είναι "marshall", όχι marshall νομίζω... Οπότε αν δεν (τα σκάσεις για να) πάρεις marshall, μη συμβιβαστείς με "ημίμετρα" και πάρε καλύτερα τον Line6 8)
  • #33 από SANIOCASTER2004 στις 03 Jun 2005
  • Cronus το μαγαζι που πηγα ειναι αυτο που λες ;)
    Costa o marshall mg100dfx εχει 370 ευρω και line 6 330(τοσο μου τους αφηνουν δηλαδη)
  • #34 από profsokin στις 06 Jun 2005
  • Για τον marshall δε μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά ο spider είναι κόλαση. Αν είχα τα λεφτά θα τον είχα πάρει τώρα...
  • #35 από kronus στις 07 Jun 2005
  • αφηστε παιδια πηγα σε ενα μαγαζι στη σολωνος που κανει και γ**ω τις εκπτωσεις.

    φανταστειτε τον line 6 112 που εχει 390 ευρω μου τον αφηνε 330 μαζι με πεταλι(της line 6) :D

    Δηλαδη αν ειναι ετσι ποσο θα μου αφησει τον 212?
    Βασικά ο spider έχει 370 ευρώ, κι όχι 390 πλέον. Επίσης πάντα με ενισχυτές αυτής της κλάσης δίνουν ποδοδιακόπτη(το πετάλι που έλεγες), και όχι σαν ''δώρο'' απο το κατάστημα, αλλά έιναι στην συσκευασία με τον ενισχυτή. Τώρα αν όντως είναι stomp box, τι να πώ; πάντως θέλει πολύ ψάξιμο η δουλειά
  • #36 από SANIOCASTER2004 στις 07 Jun 2005
  • το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολη αποφαση γιατι 370 ευρω δεν τα βρισκεις στο δρομο!!!!

    Ακομα δεν εχω καταληξει αλλα κλινω προς τον line 6.Tον marshall τον εχω δοκιμασει ποσες φορες και δε μου φαινεται τοσο καλος οσο ο αλλος.Μου φαινεται οτι βουιζει πολυ στην παραμορφωση του!!!
  • #37 από kronus στις 07 Jun 2005
  • Δεν σου φαίνεται, ΒΟΥΙΖΕΙ!!!!! Για αυτό μην έχεις αμφιβολία ;D Πάντως μην λυπηθείς τα λεφτά που δίνεις για να φτιάξεις το rig σου. Εξάλου ένα rig που είναι καλό το κρατάς για μια ζωή.
    Βασικά, γιατί έχεις κολήσει σε αυτούς τους δύο ενισχυτές; Κοίτα και σε άλλες εταιρίες. ίσως βρείς κατι καλύτερο σε πιο φτηνή τιμή.
  • #38 από SANIOCASTER2004 στις 07 Jun 2005
  • Κατι αλλες εταιριες που εχει ο Νακας δεν τις πολυεμπιστευομαι οπως(roctron,laney,crate κ.τ.λ)
    (LANEY:αστο καλυτερα μη φαμε ξυλο απο τον ARGO ;D)

    ψιλοκαλοι μου φαινονται οι vox οπως ο ad50vt
  • #39 από kronus στις 07 Jun 2005
  • Κοίτα να δεις δεν έχει μόνο ο νάκας ενισχυτές. Πάντως απο αυτούς που ανέφερες οι Laney και οι Rocktron είναι πολύ καλοί κατά την γνώμη μου. Γιατί δεν ψάχνεσαι για κανέναν fender ή peavey;
  • #40 από SANIOCASTER2004 στις 07 Jun 2005
  • fender δε θελω γιατι 1)  εχω epiphone ταυρακι
                                2)  δεν εχουν καλα βρωμικα
    για peavey δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει κιολας
  • #41 από math2014 στις 07 Jun 2005
  • Για τα λεφτα που λες παντως ο 15ρης λαμπατος της Λανευ ειναι ετη φωτος καλυτερος απο οτι εχεις αναφερει μεχρι τωρα.
  • #42 από Arg0 στις 07 Jun 2005
  • (LANEY:αστο καλυτερα μη φαμε ξυλο απο τον ARGO ;D)

    Ετσι, ετσι... Να διατηρειται η πειθαρχεια!  ;D

    Οι Vox δεν ειναι καθολου κακη ιδεα παντως...

    Για τα λεφτα που λες παντως ο 15ρης λαμπατος της Λανευ ειναι ετη φωτος καλυτερος απο οτι εχεις αναφερει μεχρι τωρα.

    Εσυ εχεις αναλαβει την 'αντιπροσωπια' της Αγγλιας, ετσι?  ;) ;D
  • #43 από Ikaros στις 07 Jun 2005
  • Κατι αλλες εταιριες που εχει ο Νακας δεν τις πολυεμπιστευομαι οπως(roctron,laney,crate κ.τ.λ)
    (LANEY:αστο καλυτερα μη φαμε ξυλο απο τον ARGO ;D)

    ψιλοκαλοι μου φαινονται οι vox οπως ο ad50vt
     
      Καλησπερα
     
      Πριν λιγες μερες αγορασα τον Ad50 Vt.Ωφειλω να σου πω πως στα λεφτα του δε θα βριες καλυτερο μηχανημα.Μαλιστα την Κυριακη ειχα live και τον εβαλα διπλα στον mg100 την marshall.Ωφειλω να σου πω οτι ειχα πολυ μα πολυ καλυτερα καθαρα απο τον μαρσαλ και τα βρωμθικα μου ηταν πολυ καλυτερα!Ασε που εγω επαιζα στο 3,5 κι αλλος επαιζε στο 4,5 κι ο δικος μου ακουγοταν περισσοτερο!Τωρα σχετικα με τον spider ΙΙ,επιδη τον εχω ακουσει θα σου ελεγα πως ειναι ειναι υποδιαιστερος απο τον Vox διοτι ειναι αρχικα τρανζιστορ ενω ο Vox υβριδικος(λαμπα στην προενισχυση) οποτε ο δευτερος εχει αρκετα πιο μελωδικα καθαρα και τα amps του δευτερου ειναι πολυ πιο πιστευτα σε σχεση με τα amps του spider II που μου ακουγονται ψηφιακα!Εγω τον τσιμπηα 400 ευρω μαζι με πεταλακι της marshall!Αν θελεις παντως πηγαινε στα bon studio στην Αθηνα να τον ακουσεις!Αξιζει....
  • #44 από SANIOCASTER2004 στις 08 Jun 2005
  • τι ενισχυτες μιμειται ο vox?

    ο line 6 μιμειται marshall plexi 68,fender σε καθαρα και αλλα
  • #45 από SANIOCASTER2004 στις 08 Jun 2005
  • παιδια τελικα αγορασα τον line 6.Δεν τον εχω δοκιμασει ακομα δυνατα γιατι ειναι μεσημερι


    argo μπορεις να διαγραψεις το θεμα
  • #46 από Arg0 στις 08 Jun 2005
  • Καλοριζικος και καλες κιθαριες!

  • #47 από SANIOCASTER2004 στις 08 Jun 2005
  • thanks argondsl

    Παλαιοτερα ειχες nickname argo σκετο τωρα γιατι γραφει argondsl
  • #48 από Arg0 στις 08 Jun 2005
  • [offTopic] Διοτι τωρα ειμαι Αrg-On-DSL  ;D [/offTopic]
  • #49 από Ikaros στις 08 Jun 2005
  • παιδια τελικα αγορασα τον line 6.Δεν τον εχω δοκιμασει ακομα δυνατα γιατι ειναι μεσημερι


    argo μπορεις να διαγραψεις το θεμα
     
      Ποσο τον πηρες κι απο που?Καλες κιθαριες...
  • #50 από explorer στις 08 Jun 2005
  • παιδια τελικα αγορασα τον line 6.Δεν τον εχω δοκιμασει ακομα δυνατα γιατι ειναι μεσημερι


    argo μπορεις να διαγραψεις το θεμα

    TI EKANES LEEI??? >:( >:(
    pires auto to nteneke kai afises th marshallara??

    plaka kano,kaloriziko to mixanima kai me tin epomeni lampa 8)
Σελίδες: