Αποστολέας Θέμα: My Dying Bride - For Lies I Sire  (Αναγνώστηκε 3406 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
My Dying Bride - For Lies I Sire
« στις: 11/04/09, 23:37 »


τι να πω.... ενας πολυ ωραιος δισκος.... αρκετα βαρυς αλλα οχι τοσο πειθετικος οσο ο προηγουμενος...
ακουσαμε μετα απο καιρο τον ηχο του βιολιου... μας αρεσε... δε μας τρελανε κι ολας...
βασικα εκαναν αυτο που ξερουν να κανουν καλυτερα...

τις γνωμες σας παρακαλω



υ.γ. να και μια καλη κριτικη που ψαρεψα
For Lies I Sire

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire
« Απάντηση #1 στις: 12/04/09, 02:20 »
Λεποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοον....οι bride αποτελουν μια πολύ μεγάλη αδυναμία μου....δεν μπορώ να ξεχωρισω ποιος δίσκος τους μ'αρέσει περισσότερο γιατι κάθε δισκος τους έχει να μου πει κάτι...το line of deathless kings μου χε δημιουργήσει τρομερά συναισθήματα......όλος ο δίσκος ήταν κατι εξαιρετικό (για μενα).....δεν ξέρω γιατι αλλά περιμένα πως τώρα ήρθε η σειρά να βγάλουν κάτι που να μην με ενθουσιάσει...που να μην είναι άξια συνεχεια του alodk (το οποιο αποτελει για μενα μια απο τις πιο ολοκληρωμένες δουλειές τους....)...και ευτυχώς με έβγαλαν λάθος......το the lies i sire είναι διαμαντάκι...περιέχει κομμάτια που πραγματικά σε καθηλώνουν......όπως είπε και ο φίλος neikos επανηλθε το βιολί (στοιχείο που ταιριάζει γάντι).....συνθέσεις που σε κάνουν να θες να ξανακούσεις τον δίσκο....ο aaron όπως πάντα τα δίνει όλα....γενικότερα....ειναι ένας δίσκος που συνεχίζει την θετική πορεία των mdb......αξίζει...με τα χίλια.....

p.s. δεν ειμαι και πολύ αντικειμενικος καθως η συγκεκριμένη μπάντα μετράει παααααρα πολύ για μένα.....και μπορει να ωραιοποιώ περισσότερο τα πράγματα.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire
« Απάντηση #2 στις: 12/04/09, 11:38 »
Εγω γενικως δεν ειχα ασχοληθει με mdb αν και ειχα κανει προσπαθιες.Μολις βγηκε ο δισκος το ελιωσα με κολησε στο τοιχο..Αυτο με εκανε να ακουσω και το like gods of the sun οπου επισης επαθα.Πισω στο δισκο εχει κομματαρες..Και το βιολι σε σημεια ειναι τοοοοσο εθιστικο 0:)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire
« Απάντηση #3 στις: 16/04/09, 23:18 »
κατα την ταπεινη μο αποψη περιμενα τον δισκο λιγο πιο επιθετικο... κατι στα χναρια του προηγουμενου...
αλλα δε με χαλασε καθολου το συγκεκριμενο αποτελεσμα!

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire
« Απάντηση #4 στις: 21/04/09, 17:28 »

Καλα ειμαστε σοβαροι?Τι εξωφυλλο ειναι αυτο?Εχει παραγινει το κακο με το φοτοσοπ.Μηδεν αισθητικη τερμα πλαστικουρα,κριμα,ειδικα απο συγκροτηματα οπως αυτο περιμενα κατι πολυ καλυτερο.Ετσι μου ρχεται να δημιουργησω κανα θρεντ που θα θαβω τετοια "εξωφυλλα".Μουσικη ασχολιαστη.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire
« Απάντηση #5 στις: 21/04/09, 22:16 »
εκτος απο τον προηγουμενο δισκο... οι my dying bride δε νομιζω να φημιζονται για τα εξωφυλλα τους...
το εσωτερικο πιστευω πως μας αποζημιωνει... τωρα γιατι ειναι η μουσικη ασχολιαστη... μαλλον θα ξερεις καλυτερα...
αλλα φαινεται πως την γνωμη την κρατας για τον εαυτο σου...

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: My Dying Bride - For Lies I Sire
« Απάντηση #6 στις: 21/04/09, 23:15 »
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι φαν της μουσικης τους κ δεν με κερδησε κανενα αλμπουμ τους παρολαυτα ομως ειναι φανερο οτι προκειται για ενα σεβαστο κ αρκετα ποιοτικο συγκροτημα "υψηλης αισθητικης" αν θελεις κ καπως χτυπησε πολυ ασχημα το συγκεκριμενο εξωφυλλο στο ματι μου.Η μουσικη τους βγαζει εναν ρομαντισμο που δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να "δεσει" με το κομπιουτεραδικο εξωφυλλο.Το "turn loose the swans" με το αγαλμα κ τα λιωμενα κερια ας πουμε ηταν αρκετα καλο κ εξυπνο εξωφυλλο.Δεν απεφυγα να σχολιασω το αλμπουμ για να το παιξω υπερανω κτλ απλα δεν ειμαι αρμοδιος να το σχολιασω.
Αυτο που μπορω να σχολιασω ομως ειναι οτι τα εξωφυλλα πανε απο το κακο στο χειροτερο.Εχω κ μια προκαταληψη μπορεις να πεις κατα του συγκεκριμενου τυπου εξωφυλλων αφου το μοναδικο αλμπουμ πραγματικα σπουδαιο με τετοιο εξωφυλλο που μπορω να θυμηθω ειναι το theli των therion.Ειναι αστειο να βλεπεις μπαντες διασημες για τα εξωφυλλα τους οπως οι μειντεν ας πουμε να κυκλοφορουν εξωφυλλα σαν αυτο του "dance of death".
Θα μου πεις "τωρα καλα σε δισκοκριτικη mdb τι μου αραδιαζεις για εξωφυλλα?" κ οντως ειμαι εντελως οφ τοπικ απλα μαρεσει η μουσικη να παει πακετο με το εξωφυλλο,απο τους mdb περιμενα κατι παραπανω κ δεν αντεχω αλλο να βλεπω τετοια εξωφυλλα που σιγουρα οι εταιρειες τα επιλεγουν αντι για τις μπαντες.(παραληρημα ;D )

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/06, 16:59
από Χάρης(DJ Ha)
My dying bride

Ξεκίνησε από GarvinFromBlackout Μουσικά νέα και συζητήσεις

16 Απαντήσεις
5899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/07, 14:45
από sterghios
0 Απαντήσεις
1740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/07, 16:47
από master of puppets
2 Απαντήσεις
2336 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/09, 11:21
από Panos-Echidna
27 Απαντήσεις
7241 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/10, 14:48
από flea
15 Απαντήσεις
11867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/12, 21:43
από let me know 796
9 Απαντήσεις
3596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/12, 18:54
από kkmspm (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
3272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/15, 12:49
από sfanfan
5 Απαντήσεις
4075 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/17, 13:08
από panixgr
3 Απαντήσεις
4234 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/17, 17:55
από master of puppets