Αποστολέας Θέμα: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;  (Αναγνώστηκε 16694 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος The Guitarist

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • I love Iron Maiden and my guitars!
    • Προφίλ
Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« στις: 20/04/03, 16:28 »
Πιστευετε οτι ενα συγκρότημα αποτελούμενο από δύο κιθαρίστες, ένα ντράμερ, μπασίστα και τραγουδιστή ηλικίας  ολοί 13 ετών έχει πιθανότητες για επιτυχία?
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/03, 18:07 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
And I know all the pain
that you feel the same as me
and I dream of the rain
as it fall upon the leaves!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #1 στις: 20/04/03, 16:38 »
Ρε φίλε νομίζω ότι η ερώτηση είναι κάπως... κατ αρχήν πρέπει να έχετε κοινά μουσικά ακούσματα (για παράδειγμα να μην ακούει ο ένας Pantera και ο άλλος Άντζυ Σαμίου!!!Το έχω πάθει εγώ ο ίδιος!!!), δε νομίζω ότι μετράει πολύ η ηλικία αλλά κοιταξε να μην την ψωνίσετε!!!Τέλος πάντων δώσε μας παραπάνω στοιχεία όπως τι μουσική θα παίζετε, πόσα χρόνια παίζεις κιθάρα κλπ...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #2 στις: 20/04/03, 17:45 »
Με συγχωρειτε που θα απαντησω λιγο...αγενεστατα...αλα η ιδια η ερωτηση δεν επρεπε να γινει
"ΧΕΖΟΥΝ ΟΙ ΑΡΚΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ?"
Μα και φυσικα το συγκροτημα στεκει, αρκει και τα ιδια του τα μελη να δειξουν την απαραιτητη σοβαροτητα..
« Τελευταία τροποποίηση: 07/08/04, 00:55 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #3 στις: 20/04/03, 19:57 »
Gia mena h mousikh einai thema wrimothtas.Opote ta pragmata einai ligo duskola toulaxiston se auth thn hlikia. Tipota omws den einai akatorthwto...
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #4 στις: 21/04/03, 00:05 »
Φυσικα και στεκει ενα τετοιο συγκροτημα, αλλα τι εμπειρια μπορει να εχετε παιδια? ειναι ισως το καλυτερο ξεκινημα που μπορει να κανει καποιος. Αλλα μην περιμενετε να ειστε ΤΟ καλυτερο συγκροτημα , σημερα.
  Τα νεα παιδια εχουν πολυ φαντασια, ενεργητικοτητα, ταπεραμεντο, και ορεξη για δουλεια και τεραστιο παθος. Η εμπειρια θα ερθει με τον καιρο απο μονη της.
  Σας ευχομαι το καλυτερο. και να αντεξετε στον χρονο, γιατι οι περισσοτεροι χωριζουν μετα απο λιγο καιρο, για διαφορους λογους.
       Καλη επιτυχια. ;)
Nick the best.- Κάθε βράδυ με νανουρίζει ο ρυθμός των αναπνοών σου.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #5 στις: 21/04/03, 12:30 »
Φυσικά όλα εξαρτώνται και από το τι ακριβώς εννοείς με την λέξη "επιτυχία".

Πιστεύω ότι από μουσικής πλευράς και μουσικών ικανοτήτων, ένα συγκρότημα από μελη ηλικίας 13 μπορεί να είναι παραπάνω από εντάξει. Το πρόβλημα είναι αν αυτό φτάνει για να προχωρήσει ένα συγκρότημα, και η δικιά μου γνώμη είναι πώς όχι.

Για να πετύχει ένα νέο συγκρότημα (οποιασδήποτε ηλικίας) πρέπει να περάσει από πολλές δύσκολες καταστάσεις, να γνωρίσει απογοητεύσεις, να κάνει θυσίες, να προσπαθήσει, να φάει "φάπες", κλπ. Χρειάζεται κότσια, υπομονή, επιμονή και αποφασιστικότητα και πιστεύω ότι στην ηλικία των 13 ετών κάποιος δεν είναι στην αντίστοιχη φάση της ζωής του για όλα αυτά.

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα παρατήσετε, ίσα-ίσα, πρέπει να συνεχίσετε ώστε να μαζέψετε τις απαραίτητες εμπειρίες και γνώσεις για αργότερα. Τις περισσότερες φορές η επιτυχία δεν έρχεται με την πρώτη αλλά με την δεύτερη, τρίτη, τέταρτη κλπ. προσπάθεια...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #6 στις: 21/04/03, 16:22 »
File mou eisai mikros akoma, exeis sxedon mideniki empeiria alla exeis ena terastio atou akoma. Afthormitismo kai enthousiasmo. Doulepse oso eisai mikros akoma kai min apogoitevesai apo tipota. Tha deis oli ti douleia sou na antamoivetai otan tha xreiastei. Sto katw katw ti eixes, ti exases?
The Floydian

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #7 στις: 21/04/03, 19:29 »
   Σε τοσο μικρη ηλικια δεν νομιζω! Αλλα αν παιζετε συνεχεια και δεθητε καλα και εχετε κατι καινουργιο να προσφερετε αργοτερα, σιγουρα θα πετυχετε! Το μελλον θα δειξει!
   Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια στο μελλον! (για να την χαρειτε κι ολας!)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Νεα Συγκροτίματα
« Απάντηση #8 στις: 21/04/03, 21:53 »
Μια φιλική συμβουλή.
Μην απογοητεύεστε και να προσπαθείτε να γινόσαστε κάθε μέρα και καλλίτεροι ,να αποκτήσετε δέσιμο και σαν μουσικό σύνολο ,αλλά και σαν πάρέα.Τέλος προσπαθήστε κα χαιρόσαστε κάθε στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #9 στις: 25/02/04, 15:52 »
Αν εννοείς την μπάντα που έχετε τώρα δεν νομίζω, εκτός αν βγείτε σε κανένα Alter και τραγουδάτε τα στρουμφάκια!!! :P
Σαν μουσικοί μπορεί, αλλά θα δείξει το μέλλον και μάλλον το μακρυνό μέλλον. Δεν νομίζω να μπορέσετε να κρατήσετε την μπάντα αυτή πολλά χρόνια με την ίδια σύνθεση και το ίδιο. Θα αλλάξουν πολλά στην πορεία σας, μην αναζητάτε από τώρα την δόξα.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Re:Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #10 στις: 06/08/04, 20:54 »
Εμείς είμαστε χειρότεροι! Είμαστε δύο 13, ένας 11 και ένας 12. Απλά αρχίζουμε από τώρα για να είμαστε έτοιμοι αργότερα. Για αρχή έχουμε πει να παίξουμε τα εξής:
Jumping Jack Flash
Sultains Of Swing
Honky Tonk Women
Hells Bells
Poison
Day Tripper
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #11 στις: 22/09/04, 05:10 »
Εξαρτάτε από το τι είναι επιτυχία για το συγκρότημα σας. Να βγάλετε δίσκο μέσα στους επόμενους μήνες (λίγο χλωμό εχτός και αν είστε παιδια-μουσικά θαύματα ή έχετε κάποιους να σας προοθήσουν). Επιτυχία όμως είναι και το μάθετε ο ένας από τον άλλον και άπο τα τραγούδια που παίζετε ή αν καταφέρετε να γράψετε κάτι. Από προσωπική εμπειρία και νομίζω όσοι ήταν ή είναι σε συγκρότημα θα το πουν αυτό είναι ότι αν δουλεψεις και αν το συγκρότημα καταφέρει να δουλέψει τότε μαθαίνεις πολλά. Όσο για την ηλικία μου έτυχε να παίζω για κάποιο καιρό πέρσι με ένα 13χρονο drummer(όχι live απλά δυό τρεις ώρες τα σαβατοκυρίακα όταν δεν έπαιζα με το άλλο το συγκρότημα στο οποίο ήμουν μέλος) και ήταν ταλεντάρα. Με αυτό θέλο να σου πω ότι μπορεί να έχετε ταλέντο αλλά δεν φτάνει αυτό. Θέλει δουλεία. Καλή δουλειά και καλή επιτυχία 8)
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Winmmisterakias

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει ο Winmmister
    • Προφίλ
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #12 στις: 06/02/05, 17:25 »
φυσικα και δεν υπαρχει μελλον εδω εμεις που ειμαστε ολοι 17 χρονων και ολο μαλωνουμε μεταξυ μας.... η προσπαθεια βεβαια αξιζει τωρα αν δεν εχετε ιδια μουσικα ακουσματα και ειστε οτι να'ναι διαλυστε το παιδια και πιαστε κανενα βιβλιο φυσικης....!!!
Winmmisterakias ή αλλιως Winstonerakias

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυκλοφορώ και οπλοφορώ...
    • Προφίλ
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #13 στις: 06/02/05, 21:06 »
Φίλε μου, όλοι που ξεκινήσαμε να παίζουμε με κάποιους φίλους μας, λίγο πολύ σ αυτή την ηλικία ήμασταν. Σημαντικό είναι να έχετε κοινή γνώμη σα μουσικό σχήμα, κοινά ακούσματα (ή τουλάχιστον κοινές προτάσεις στα κομμάτια που θα παίζετε), και επίσης μια στοιχειώδη σοβαρότητα.

Από εκεί και πέρα, σιγά σιγά, θα μάθετε να παίζετε ομαδικά (πολύ σημαντικό κατ εμέ, να ξέρεις να παίζεις μέσα σε ένα μουσικό σχήμα), θα μάθετε να συνεργάζεστε και σιγά σιγά θα χαράξετε τη δική σας πορεία !

Καλή αρχή και καλή συνέχεια, μην απογοητεύεστε, όλα μες το πρόγραμμα είναι !
Ibanez RG 270 DX - Digitech RP7 - Peavey Bravo 112

Ζητείται δάσκαλος κιθάρας, πληροφορίες εντός...!

Αποσυνδεδεμένος nanoukka

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dont worry-be hippie!!
    • Προφίλ
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #14 στις: 06/02/05, 21:33 »
Φιλαράκι μου κοίτα να περνάτε καλα με αυτό που εχετε αυτή την στιγμή-είναι νωρίς να ψάχνεστε για επιτυχία από τα 13.Έχετε ακόμα αρκετό καιρο να κυνηγήσετε επιτυχία κ' δόξα.Τώρα κοίτα να το διασκεδάσετε γιατί αυτό είναι που μετρά και τα υπόλοιπα θα έρθουν με τον καιρό κ' την σκληρή δουλειά..Ήμουν κ' γω σε συγκρότημα κ αν και το διαλύσαμε λόγω σπουδών έχω τις καλύτερες μου αναμνήσεις από αυτό.....
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος manolios19

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Η υπομονη ειναι το κλειδι για ολες τις κλειδαριες
    • Προφίλ
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #15 στις: 06/02/05, 21:44 »
Μαγκες ελατε να συνεργαστουμε να βγαλουμε κανενα αξιοπρεπες και σοβαρο τραγουδι στην Γιουροβιζιον τζουνιορ!!! ;D ;D 8) 8)!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #16 στις: 12/05/06, 21:10 »
Αν σας ενδιαφέρει 13χρονών παιδιά έστω και λίγο να κάνετε επιτυχία, τι να σας πω, παίξτε λαϊκοπόπ και μπιτάκια, ΕΛΕΟΣ. Είναι δυνατόν να έχει τόσο χαθεί ο ενθουσιασμός που να σκέφτεστε την επιτυχία; ΟΧΙ, επαγγελματική επιτυχία δεν θα έχετε, αλλάξτε όμως νοοτροπία και προτεραιότητες! Αν πάτε με καλά μυαλά(δηλαδή χωρίς μυαλά) στην μπάντα, σας περιμένουν απίστευτες ώρες, τέλειες εμπειρίες, συγκλονιστικά συναισθήματα. Γι'αυτό αφήστε την επιτυχία για τον Τσαλίκη και πηγαίντε βγάλτε τα πιο τρελά σας γούστα και περάστε τέλεια, θα γίνετε καλύτεροι άνθρωποι. Καλή συνέχεια παιδιά, αφήστε τη μουσική να σας συνεπάρει..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Re:Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #17 στις: 31/05/06, 13:40 »
Εμείς είμαστε χειρότεροι! Είμαστε δύο 13, ένας 11 και ένας 12. Απλά αρχίζουμε από τώρα για να είμαστε έτοιμοι αργότερα. Για αρχή έχουμε πει να παίξουμε τα εξής:
Jumping Jack Flash
Sultains Of Swing
Honky Tonk Women
Hells Bells
Poison
Day Tripper


   ...AYTO EINAI!!! μπραβο ρε παιδια! Μπραβο και παλι μπραβο! Ειναι ευχαρηστω να ακους παιδια να γουσταρουν να παιξουν αυτα τα κομματια που γραφτηκαν οταν και γω ημουν αγεννητος! Ευγε!!  ;) ;) 8) 8) :)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #18 στις: 17/06/06, 02:50 »
Εμείς είμαστε χειρότεροι! Είμαστε δύο 13, ένας 11 και ένας 12. Απλά αρχίζουμε από τώρα για να είμαστε έτοιμοι αργότερα. Για αρχή έχουμε πει να παίξουμε τα εξής:
Jumping Jack Flash
Sultains Of Swing
Honky Tonk Women
Hells Bells
Poison
Day Tripper


 ...AYTO EINAI!!! μπραβο ρε παιδια! Μπραβο και παλι μπραβο! Ειναι ευχαρηστω να ακους παιδια να γουσταρουν να παιξουν αυτα τα κομματια που γραφτηκαν οταν και γω ημουν αγεννητος! Ευγε!! ;) ;) 8) 8) :)

Ευχαριστούμε, αν και πλέον φτάσαμε τα 15... ;)
reveduncurieux.blogspot.com

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Re:Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #19 στις: 17/06/06, 03:09 »
Εμείς είμαστε χειρότεροι! Είμαστε δύο 13, ένας 11 και ένας 12. Απλά αρχίζουμε από τώρα για να είμαστε έτοιμοι αργότερα. Για αρχή έχουμε πει να παίξουμε τα εξής:
Jumping Jack Flash
Sultains Of Swing
Honky Tonk Women
Hells Bells
Poison
Day Tripper

αν υπάρχει παιδί 11 χρονών που να παίζει τα σόλο του poison ή να βγάζει τα φωνητικά του hells bells τι να πω έπρεπε να σας είχαν πάρει με υποτροφία στο berklee. Δεν νομίζω πως είστε τόσο καλοί για να παίξετε και να δεθείτε για τόσο δύσκολα κομματια. Αλλα δεν σας έχω ακούσει για να ξέρω κιόλας. Σκεφτήκατε να γράψετε κανενα δικό σας; Θα ήταν πολύ καλύτερα γιατί θα ήταν κομμένο και ραμμένο μόνο και μόνο για σας.

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #20 στις: 17/06/06, 11:23 »
Ο ντράμερ ήταν 11. ;) Πλέον δε παίζουμε μαζί, όμως.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #21 στις: 08/09/06, 16:44 »
   ...τωρα ποιοι εχετε μεινει? χρειαζομαι μουσικους για ενα side-project!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Louminis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Συγκρότημα όλοι 13 ετών;;;
« Απάντηση #22 στις: 13/09/07, 21:38 »
Επιτέλους μπήκα σε μια "σταθερή" μπάντα. Ας πάρω όμως την ιστορία μου από την αρχή. Άρχισε φέτος λίγο πριν τις εξετάσεις, όταν είχα ψιλοβαρεθεί την κιθάρα κ σκεφτόμουν να πάρω κανένα μπάσο. Το πήρα τελικά το μπάσο κ ένας πρώην συμμαθητής μου μου είπε αν θελω να γίνω μπασίστας στη μπάντα που έπαιζε κιθάρα. Δέχτηκα αλλά υπήρχαν 2 προβλήματα. Το πρώτο ήταν ότι μόνο εγώ κ το παιδί βρισκόμασταν να κάνουμε "πρόβα". Το άλλο ήταν τα ακούσματα. Όλοι, όπως μου είχε πει άκουγαν GreenDay ενώ εγώ Black Sabbath, Beatles, Zeppelin, Floyd.... τσι δεν δέσαμε. Μετά από κανα μήνα μέσα από μια ιστοσελίδα που έφτιαξε ένας άλλος παλιός συμμαθητής γνωρίστηκα με κάτι παιδιά κ αποφασίσαμε να κάνουμε μπάντα κ να παίζω μπάσο, ας μην ήξερα πάρα πολλά. Τελικά όταν γύρισα από τις διακοπές μ είπαν ότι είχαν βρει άλλο μπασίστα που γνώριζαν πολύ καλά κ ότι αν ήθελα να παίζω κιθάρα. Νευρίασα λίγο στην αρχή, αλλά μετά ασχολήθηκα ξανά με την ηλεκτρική μου κ άρχισα να βγάζω τα κομμάτια που είχαμε πει. Τώρα παίζω Lead κιθάρα στη μπάντα έχουμε κάνει 5-6 πρόβες κ έχουμε βγάλει τα (αν κ δεν έχουμε ίδια ακούσματα, συμφωνούμε): Iron Man, Smells like teen spirit, Tears don't fall, Dying in your arms, Fear of the dark και έχουμε βγάλει επίσης μουσική για αρκετά δικά μας κομμάτια, το μόνο που μας μένει είναι να βρούμε λόγια.

Το συγκρότημα απαρτίζετε από:
2 τραγουδιστές
2 κιθαρίστες (εγώ lead κ ο άλλος rythm)
1 μπάσο
κ drums

Επίσης συζητάμε του χρόνου το καλοκαιράκι να κάνουμε κ κανένα live...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/08, 12:36
από UNPLAGGED
10 Απαντήσεις
3673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/09, 08:39
από Ωρίωνας
12 Απαντήσεις
5086 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/09, 15:47
από Fteo
0 Απαντήσεις
1999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/09, 20:25
από studio54
3 Απαντήσεις
3022 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/09, 17:25
από hot_sauce (φλουτσ)
28 Απαντήσεις
22112 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 19:19
από vagtanplan
0 Απαντήσεις
1986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/11, 10:01
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
1900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/12, 21:01
από Βραζίλης
10 Απαντήσεις
5200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/12, 13:25
από fanhs
5 Απαντήσεις
3466 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/12, 12:45
από Μητσάκος