Σελίδες:
  • #1 από civilbill στις 07 Apr 2011
  • Βγήκαν τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας των αναγνωστών του περιοδικού Guitarist για το καλύτερο solo όλων των εποχών....

    www.musicradar.com/guitarist/the-20-greatest-guitar-solos-of-all-time-403987

    Δεν λέω καλός ο Tremonti, αλλά καλύτερο solo ever στο Blackbird?!? Μήπως παραείναι diehard οι οπαδοί των Alter Bridge και έριχναν μονοκούκι Tremonit??

  • #2 από adr1anos στις 07 Apr 2011
  • Πολύ ενδιαφέρον!.. τεράστια ονόματα στην 20άδα.
  • #3 από Eagle Of Kamelot στις 07 Apr 2011
  • Με εξαιρεση τη σειρα, τον Tremonti που δε νομιζω οτι βαραει 20αδα, τα 2 των Guns 'N' Roses στο "3" κ "4" αντιστοιχα, οπως και το "Hollow Years" του Petrucci, θα ελεγα οτι ειναι απο τις λιγες λιστες που δεν ειναι εντελως για πεταμα...αλλα γενικα, μουφα...που ειναι Satriani, Stevie Ray Vaughn, Buddy Guy?
  • #4 από hot_sauce (φλουτσ) στις 07 Apr 2011
  • καλά...
    με τοπ "20"! πόσους περίμενες να χωρέσει πια μια λίστα?
    εκτός κι αν είχαμε ισοψηφίες κτλ....

    ακούω τώρα μερικά τραγούδια που δεν ξέρω για να βρω τους λόγους που τα έβαλαν στη λίστα και επανέρχομαι....
  • #5 από Eagle Of Kamelot στις 07 Apr 2011
  • καλά...
    με τοπ "20"! πόσους περίμενες να χωρέσει πια μια λίστα?
    εκτός κι αν είχαμε ισοψηφίες κτλ....

    ακούω τώρα μερικά τραγούδια που δεν ξέρω για να βρω τους λόγους που τα έβαλαν στη λίστα και επανέρχομαι....

    Γι' αυτο δεν ειπα περισσοτερους απο 3...αλλα εδω περα, 4-5 solos δεν ειναι καν για Top 40...
  • #6 από s.s. στις 07 Apr 2011
  • That's so 2003.
  • #7 από hot_sauce (φλουτσ) στις 07 Apr 2011
  • λοιπόν...
    αρκετά δεν τα ήξερα....αλλά είδα πως άλλα ήταν ΠΟΛΎ τεχνικα σόλο...και άλλα πιο του συναισθήματος....
    τέλος πάντων....μπράβο στα παιδιά που έκαναν το τοπ...αλλά δε νομίζω πως έχει μεγάλο νόημα
  • #8 από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος στις 07 Apr 2011
  • Σε γενικές γραμμές δεν έχω τις τρελές διαφωνίες...Αλλά ούτε ένας Blackmore ρε παιδιά (Mistreated ή Child in Time)?? Michael Schenker ίσως (Rock Bottom)??
  • #9 από Stathis1 στις 07 Apr 2011
  • Νομιζω το greatest ηταν μια αστοχη λεξη για το συγκεκριμενο θεμα. Θα διορθωνα αν μου επιτρεπετε με την λεξη favorite.
  • #10 από Rockdude στις 09 Apr 2011
  • Where's Jeff ??? Anyway άσχετο...για μένα το "Seasons" του Beck είναι το καλύτερο και το πιό συναισθηματιάρικο που έχω ακούσει ποτέ (και τα δύο solo εννοείτε!!!).  :)
  • #11 από zepfan στις 11 Apr 2011
  • Σε γενικές γραμμές δεν έχω τις τρελές διαφωνίες...Αλλά ούτε ένας Blackmore ρε παιδιά (Mistreated ή Child in Time)?? Michael Schenker ίσως (Rock Bottom)??
    +1

    Αν παρατηρησατε κατα την διάρκεια της ψηφοφοριας,πολλοι καλλιτεχνες καλούσαν τους φαν τους απο την σελίδα τους στο facebook να τους ψηφίσουν...
    Η προηγουμενη ψηφοφορια του 1998,μάλλον ήταν λιγο πιο κοντα στην πραγματικότητα...(πολυ λιγοτερο καθοδηγουμενη αφου δεν υπηρχαν fb,tweeter κλπ)
Σελίδες: