Σελίδες:
  • #1 από Απόλλων στις 02 Jun 2004
  • Πολύ ψαγμένη και κατατοπιστική σελίδα, ακόμα και για κάποιον που δεν έχει ιδέα από metal. Όπως οφείλει να είναι μια εγκυκλοπαίδεια. Μέχρι και Ελληνικά συγκροτήματα περιλαμβάνει. Πολύ καλο.

    http://www.bnrmetal.com

  • #2 από Pontifikas στις 03 Jun 2004
  • Κατανοώ ότι ένα τόσο μεγάλο αρχείο είναι δύσκολο να κρατηθεί up-to-date(είδα έναν δίσκο να λείπει και από γνωστό συγκρότημα), αλλά αυτό είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ:
    Δεν έχει τους Shadow Gallery :o :o >:( >:( >:( >:( .Καλύτερα να μην είχε κανένα ελληνικό metal συγκρότημα από το να λείπουν αυτοί.......τί να πω :(
  • #3 από Απόλλων στις 03 Jun 2004
  • Κατανοώ ότι ένα τόσο μεγάλο αρχείο είναι δύσκολο να κρατηθεί up-to-date(είδα έναν δίσκο να λείπει και από γνωστό συγκρότημα), αλλά αυτό είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ:
    Δεν έχει τους Shadow Gallery :o :o >:( >:( >:( >:( .Καλύτερα να μην είχε κανένα ελληνικό metal συγκρότημα από το να λείπουν αυτοί.......τί να πω :(

     :o :o :o

    Θα φροντίσω αμέσως να τιμωρηθούν παραδειγματικά οι υπεύθυνοι για αυτή την τερατώδη παράλειψη, η οποια εμμέσως εκθέτει και εμένα σαν άτομο.  >:(

    YΓ: Τι εστί Shadow Gallery...?
  • #4 από Pontifikas στις 04 Jun 2004
  • Η μεγαλοσύνη μου θα σε συγχωρέσει που δεν γνωρίζεις του Shadow Gallery.Όσο για το ποιοί είναι...αν σου αρέσει έστω και λίγο το Progressive ψάξτους. Θα σε αποζημιώσει.

    Χωρίς πλάκα όμως Αππόλωνα οι Shadow Gallery είναι μέγεθος κατά πολύ μεγαλύτερο από κάτι τελειωμένους που έχει εκεί μέσα.Αυτό δεν είναι προσωπική μου εκτίμηση ούτε λέω ότι είναι οι καλύτεροι,αλλά είναι τέτοιοι που πραγματικά είναι παράλειψη που δεν τους έχει.
  • #5 από ερεβος στις 04 Jun 2004
  • Συμφωνω με τον Παναγιοτατο...Ειναι δυνατον να λειπουν τετοιοι προγκρεσιβοθεοι???? Να στειλουμε μεηλ πατερ να τους ξεχεσουμε!!!! :P :P
  • #6 από Απόλλων στις 04 Jun 2004
  • Panagiwtate file Pontifhka, mh gnwrizontas to sygkekrimeno sygkrothma tha dextw thn apopsh sou. Tha mou epitrepseis omws na parathrhsw oti gia mia egkyklopaideia me tetoio ogko plhroforiwn, opws epeshmanes ki esy, h parablepsh enos sygkrothmatos apo th makrinh kai mikrh (gia ta mousika dedomena) Ellada den tha mporouse na thewrhthei sobaro paraptwma. Emena proswpika tha me endiefere na mathw an brhkes alles paraleipseis, opws aneferes arxika.
  • #7 από ερεβος στις 04 Jun 2004
  • Panagiwtate file Pontifhka, mh gnwrizontas to sygkekrimeno sygkrothma tha dextw thn apopsh sou. Tha mou epitrepseis omws na parathrhsw oti gia mia egkyklopaideia me tetoio ogko plhroforiwn, opws epeshmanes ki esy, h parablepsh enos sygkrothmatos apo th makrinh kai mikrh (gia ta mousika dedomena) Ellada den tha mporouse na thewrhthei sobaro paraptwma. Emena proswpika tha me endiefere na mathw an brhkes alles paraleipseis, opws aneferes arxika.


    Μα δεν ειναι Ελληνες οι Shadow Gallery!!!!!!!!!!! :-\ :-\ :-\
  • #8 από Απόλλων στις 04 Jun 2004
  • Μα δεν ειναι Ελληνες οι Shadow Gallery!!!!!!!!!!! :-\ :-\ :-\

    Den einai; Tote einai diko mou to lathos. Paranohsa ta katwthi legomena sto prwto mhnyma tou Pontifhka:

    Παράθεση
    Καλύτερα να μην είχε κανένα ελληνικό metal συγκρότημα από το να λείπουν αυτοί.
  • #9 από Sound of Rock στις 04 Jun 2004
  • ούτε εγώ ξέρω τους Shadow Gallery και για να πω την αλήθεια από τα λεγόμενα του ποντίφικα νόμιζα πως είναι Έλληνες... ::)
  • #10 από Pontifikas στις 04 Jun 2004
  • Είναι φυσιολογικό τα λόγια του εκροσώπου του Θεού να μην γίνονται εύκολα κατανοητά οπότε σας συγχωρώ πάλι :P :P(κάποιος να με μαζέψει :-[ ;D).

    Απόλλωνα Λείπει ο τελευταίος δίσκος των Edguy(ξέρω->Τι εστί Edguy? :P ) και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, αφού μπαίνουν στο τριπάκι να κατηγοριοποιήσουν το μέταλ, δεν αναφέρονται στο power metal και δεν το έχουν σαν genre.
    Κατά τα άλλα η σελίδα είναι όντως εκπληκτική.Και ήδη έχω αρχίσει την ....διερεύνηση συγκροτημάτων ;)

    Έρεβε προτείνω να ξεκινήσουμε εκστρατεία ενημέρωσης των απίστων για το τί εστί Shadow Gallery γιατί βλέπω ότι ο σκοταδισμός έχει απλώσει τα πλοκάμια του στους κύκλους του Forum αυτού
      ;D ;D :P
  • #11 από Vagabond στις 04 Jun 2004
  • http://www.shadowgallery.com/

    Εκεί μπορείτε να βρείτε και δείγματα σε mp3:
    http://www.shadowgallery.com/sounds2.htm
     ;)

    (Ποντίφικα... σκασμός... :-X :P )
  • #12 από ερεβος στις 04 Jun 2004

  • Έρεβε προτείνω να ξεκινήσουμε εκστρατεία ενημέρωσης των απίστων για το τί εστί Shadow Gallery γιατί βλέπω ότι ο σκοταδισμός έχει απλώσει τα πλοκάμια του στους κύκλους του Forum αυτού
      ;D ;D :P

    Μετα χαρας Παναγιοτατε!!!!!! ;D ;D ;D ;D
  • #13 από Σπύρος στις 05 Jun 2004
  • Πάντως αν θέλετε να βρείτε και το γκρουπ της γειτονιας σας δοκιμαστε το rockdetector.com έχει τα πάντα
  • #14 από Pontifikas στις 05 Jun 2004
  • http://www.shadowgallery.com/

    Εκεί μπορείτε να βρείτε και δείγματα σε mp3:
    http://www.shadowgallery.com/sounds2.htm
     ;)

    (Ποντίφικα... σκασμός... :-X :P )

    Άλλη μια μουσική "Μαρία Μαγδαληνή" που μπήκε στον ορθό δρόμο ;D ;D
    Μην ανυσηχείς Vagabond. Δεν θα χρειαστεί να μου πλύνεις τα πόδια :P(έχω κάτι φανέλες και κάλτσες όμως να στα στείλω αν θές ::)  :P :P ;D)
  • #15 από nikv στις 06 Jun 2004
  •   Πολυ ενδιαφερον site .
     Με ομως ενα μειονεκτημα , δεν εχει τους Linkin Park !Ενταξει ουτε και τους Shadow Gallery .
     Το οτι εχει και Ελληνικα συγκροτηματα παντως ειναι πολυ καλο - ελπιδοφορο .
  • #16 από Σιδηρόπουλος στις 06 Jun 2004
  • κακο οτι δεν ειχε τους λινκιν παρκ??
    το πιο αξιολογο πραμα στο σαιτ ειναι  ;D
  • #17 από nikv στις 06 Jun 2004
  •  Off Topic :
     Κολλημενε Σιδηροπουλε !!!
     Δεν αστιευομαι  ;D
  • #18 από psomas στις 06 Jun 2004
  • Off Topic :
     Κολλημενε Σιδηροπουλε !!!
     Δεν αστιευομαι  ;D

    Εεεεε, λίγα με τον σιδ!!!!  :o 8)
  • #19 από Holy Diver στις 16 Oct 2004
  • Ρε παιδιά, αυτοί δεν έχουν τους Rotting Christ! >:(
  • #20 από Arg0 στις 18 Oct 2004
  • Ρε παιδιά, αυτοί δεν έχουν τους Rotting Christ! >:(


    Μαλλον δεν ειδες καλα...  ;)

    http://www.bnrmetal.com/groups/roch.htm
  • #21 από Holy Diver στις 23 Oct 2004
  • Α! Εγώ κοίταγα στο Black Metal... Αν και εκεί έπρεπε να τους έχουν...
Σελίδες: