Αποστολέας Θέμα: 19 - 10 - 2008  (Αναγνώστηκε 18260 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #25 στις: 14/10/08, 12:59 »
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στο Νέο Κιθαρωδό
αλλά και σε όλους όσους θα είναι μαζί μας σ' αυτή την πρώτη συνάντηση...

Για αυτούς τώρα που το σκέφτονται ακόμη...  ακολουθεί εγγυητική επιστολή....



απο..............ΠΟΙΗΤΕΣ- ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΥΣ

πρός ............ΑΞΙΟΤΙΜΑ ΜΕΛΗ



θεμα.............ΔΙΟΝΥΣΟΣ - Κυριακή 19-10-08 στις 11.00 το πρωί.

δήλωση συμμετοχής ..........ΕΔΩ...


................
................
................ΘΑ ΠΕΡΑΣΤΕΤΕ ΚΑΛΑ!!!

............................................................................... ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #26 στις: 14/10/08, 14:37 »
Διστυχώς είναι αδύνατο τελικα να κατέβω από Θεσσαλονίκη εκείνο το σκ...Ένα συγνωμη Λάμπρο και λοιποί!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 14/10/08, 15:26 από qrusticks »

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #27 στις: 14/10/08, 17:10 »
Δεν υπάρχει λογος να ζητάς συγγνώμη... όλοι κατανοούν πως η απόσταση δεν είναι μικρή!!!
Μετρά η καλή σου πρόθεση ειλικρινά, να σαι καλά και θα πιώ εγώ τον καφέ σου!!! ένας δε μου φτάνει ποτέ...
Να σαι καλά... και αρκεί που το πνεύμα σου και οι προτάσεις σου θα ν αι μαζι μας....
Οι συμμετοχές μας, όπως έχουν διαμορφωθεί ως αυτήν την ώρα...

ο κύριος…’’για την ποίηση γνωρίζω τίποτα’’   Neikos
ο κύριος…’’Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!’’   x-versous
η κυρία… ‘’Μικρό μου θαύμα εσύ..’’    pinelopi
ο κύριος… MISTREATED
ο κύριος… justin
η κυρία… ‘’έφυγα πάλι’’   argentina
ο κύριος…’’Γεννημένος γι αλλού...’’ XoLiDoXoS
η κυρία… ‘’Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτές της λογικής.’’  Aganippi 
η κυρία… "...τ' ανοιχτά παραθύρια που ανασαίνουν την ώρα..."  amfenster
ο κύριος… ’’Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης’’    Βραζίλης
ο κύριος…γιος της φωτιάς της βροχής και της στάχτης’’  Σκίρων
ο κύριος…Το μπάσο ΔΕΝ είναι μόνο συνοδευτικό όργανο... bassman 5χορδος wannabe!
και ο ‘’ανάμεσα στα όρια του λάθους και του πάθους’’   Lampros L.

Ενώ στη Β. Ελλάδα από τη Θεσσαλονίκη… η e.t.
θα συνθέσει ένα ποίημα για την συνάντηση ετούτη και την απουσία της…

Το σκέφτονται ακόμη επίσημα οι… pappοus και  ... ο Γητευτής Ήχων nEwBiE
Καθώς και όλοι μα όλοι εσεις!

 Υ.Γ. (καφές υπάρχει ακόμη πολύς!!!! )
« Τελευταία τροποποίηση: 17/10/08, 17:36 από lampros l. »

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #28 στις: 14/10/08, 20:04 »
Άντε βάλτε και εμένα αν και η ώρα για Κυριακή είναι λίγο βάρβαρη ;)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #29 στις: 15/10/08, 11:36 »
Εγω θα ξεκινήσω απο Γιάννενα στις 4.00 ... οπότε μπορώ να αναλάβω χρέη προσωπικής αφύπνισης!!!
με π.μ. στείλτε τηλέφωνο και ώρα...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #30 στις: 15/10/08, 12:56 »
Εγώ μπορεί να περάσω καμιά γρήγορη βολτίτσα από εκεί για να πω ένα γεια και θα φύγω.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #31 στις: 15/10/08, 13:05 »
Χιονάτη ''αδιόρθωτη'' σαν θες να παραμένεις
καλως να 'ρθεις,
μα μη σκεφτείς στα γρήγορα να φύγεις...

εκει θα αλλάξεις όνομα!
κι απο Δευτέρα αν θες μπορείς
''διορθωμένη'' τη ΧΙΟΝΑΤΗ,
μαζί μας, να χαρείς...

Μεγάη μας χαρά να έρθεις, έστω για λίγο...
« Τελευταία τροποποίηση: 17/10/08, 17:35 από lampros l. »

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #32 στις: 16/10/08, 17:16 »
Μαζι μας επίσης φίλοι, εκτός απο την FSL, θα είναι και ο ΓΙΩΡΓΟς Τ. και η seirine...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #33 στις: 17/10/08, 10:47 »
48 ωρες ακόμη φίλες και φίλοι...

Μαζι μας και ο  Gregory...

Η πρώτη μας μεγάλη συνάντηση πλησιάζει...
Καλό δρόμο σε όσους έρθουν απο μακριά, καλο ξύπνημα σε όσους ανησυχούν για το πρωινό της ώρας...
και για όποι αδιευκρύνηση ... εδω, μαζι σας.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #34 στις: 18/10/08, 12:11 »
Λοιπον..καθυστερημενα να ενημερωσω οτι λογω υποχρεωσεων στην δουλεια(κοινως με χωσαν!)..δεν θα μπορεσω να παρευρεθω.Παρολα αυτα..αν μπορεσω εστω και τελευταια στιγμη να ξεμπλεξω θα περασω μια βολτα.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #35 στις: 18/10/08, 22:06 »
Λυπαμαι παιδια..Το τραβηξα απο εδω,το τραβηξα απο εκει το προγραμμα μου αλλα παλι δεν θα τα καταφερω τελικα,αν και θα το ηθελα πολυ να ερθω..
Ειχαμε μιλησει με τον Λαμπρο πριν λιγες μερες αλλα δεν ηθελα να δηλωσω συμμετοχη πριν δω τι θα γινει με το προγραμμα.. :(
Ευχομαι να περασετε πολυ καλα παντως..Ραντεβου στην επομενη συναντηση..
Alex

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #36 στις: 19/10/08, 19:09 »
Γράφτηκαν και κάποια σχόλια για τη συνάντηση στην κατηγορία των στίχων. Αλλά μιας και εδώ ανοίχτηκε επισήμως το θέμα της συνάντησης, να πω τα εξής:

Είχα πολύ καιρό να συμμετάσχω σε θησειότσαρκα ή όπως αλλιώς μπορεί να ονομαστεί αυτό. Λυπήθηκα που έπρεπε να φύγω νωρίτερα γιατί ήταν από τις συναντήσεις που ευχαριστήθηκα (ίσως ακριβώς γιατί είχαμε καιρό να το κάνουμε αυτό). Να πω και εγώ ότι ήμασταν οι justin, pinelopi, amfenster, argentina, SEIRINE, Βραζίλης, Lampros, Gregori, Neikos, X-versous, ΓΙΩΡΓΟΣ Τ. και pascal. Δηλαδή πάρα πολύς καινούριος κόσμος! Χάρηκα που σας γνώρισα και φυσικά που ξαναείδα παλιές μουτσούνες.

Ωραίο και το κερασματάκι, δε μας χάλασε καθόλου νομίζω. Τι θα φαντάστηκαν οι άνθρωποι...

Άντε, με το καλό να συνεχιστεί η καλή διαδικτυακή δουλειά και αν γίνεται με περισσότερους καυγάδες πλιζ!  :P
 
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #37 στις: 20/10/08, 10:43 »
Βρεθήκαμε στις 11. Το μαγαζί δεν το ήξερε κανείς. Είχε μια μεταλλική πόρτα σαν Rock Club. Μπήκαμε μέσα. Ήταν άδειο και είχε μόνο ένα μεγάλο τραπέζι, γύρω γύρω καρέκλες, μια συσκευή στη μέση του τραπεζιού, και ένα σημείωμα, «καθήστε στις θέσεις, κι έρχομαι». Καθίσαμε στις θέσεις. Μόλις κάθισε και ο τελευταίος, ακούστηκε ένας ήχος, και οι θέσεις, μας κλειδώσανε χέρια και πόδια, ενώ η πόρτα έκλεισε αυτόματα. Μια τηλεόραση άνοιξε και εμφανίστηκε μια αηδιαστική κούκλα, σαν κλόουν. Ακούστηκε:

Hello, I want to play a game…
Όλη σας τη ζωή υπήρξατε ψευτοδιανοούμενοι και ψωροποιητές. Νομίζετε πως ο κόσμος στρέφεται γύρω από σας. Πως με τις ρίμες σας μπορείτε να σώσετε τον κόσμο. Τώρα θα δούμε αν μπορείτε να σώσετε και τις δικές σας ζωές.  Στον χώρος έχει αρχίσει να απλώνεται θανατηφόρο αέριο, το οποίο σε μισή ώρα θα σας σκοτώσει όλους. Μπροστά σας βρίσκεται ένας υπολογιστής, ο οποίος ελέγχει τα δεσμά σας. Όποιος καταφέρει να φτιάξει 10 στίχους με την ομοιοκαταληξία «–ην» χωρίς να χάνεται η συνέχεια του νοήματος, θα απελευθερωθεί αυτόματα. Let the game beggin…


Μετά ξύπνησα, για να συμμαζέψω ότι είχα μεταφέρει την προηγούμενη Κυριακή, που έκανα μετακόμιση.

Ήθελα να κατέβω, αλλά τελικά ήταν αδύνατο να είμαι Αθήνα αυτό το σκ…Ελπίζω να περάσατε όλοι καλά, κι αν βγήκε και κάτι από τη συνάντηση, θα ήθελα να το μάθω…

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #38 στις: 20/10/08, 11:44 »
‘’Ελάτε να κάνουμε την ποίηση και τους στίχους θέμα του αύριο…’’
έλεγε η πρόσκληση που χθες είχε σαν αποτέλεσμα δεκαπέντε χαμόγελα, κάτω απ’ την Ακρόπολή να του χαμογελούν….

Το αύριο, κέρδισε… φίλες και φίλοι…

Ευχαριστούμε όσους ήταν εκεί,
όσους έχοντας όλη την καλή διάθεση να είναι εκεί, στηρίζοντας την προσπάθεια άσχετα αν δεν τα κατάφεραν
και τέλος ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ στους υπεύθυνους του Διόνυσου, που υιοθετώντας την συνάντηση,
έκαναν ένα βήμα μπροστά στο αύριο… μαζί με τους δημιουργούς από την Αθήνα, την Κρήτη, την Πελοπόννησο, και την  Ήπειρο… που ένωσε αυτή η πρωτοβουλία…

Σχεδόν για τέσσερις ώρες, 15 άτομα συζητούσαν για το αύριο, τις προκλήσεις του διαδικτύου, τις δράσεις και τους τρόπους που καλούμαστε και δεσμευτήκαμε συλλογικά να επεξεργαστούμε όλοι μας, με την βοήθεια όλων σας… αξίζει να προσπαθήσουμε…

Από καρδιάς  ευχαριστώ… σε όλους σας.

Υ Γ. οι προτάσεις ήταν πολλές και οι απόψεις ακόμη περισσότερες…
Θα μας πάρει λίγες ημέρες  η παρουσίαση τους (αυτονόητοι οι λόγοι!!!)
Να είστε όλοι καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/10/08, 14:41 από lampros l. »

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #39 στις: 20/10/08, 18:04 »
Χάρηκα για όσους γνώρισα και για όσους ξανασυνάντησα.
Είμαστε πολλοί τελικά και ευτυχώς δεν είμαστε τόσο σκόρπιοι  :)

Να ευχαριστήσω προσωπικά τον Λάμπρο, την Κατερίνα και τον Γρηγόρη που ήρθαν από μακριά για τη συνάντηση αυτή, τιμή μας πραγματικά.

Σίγουρα όλοι κάτι κερδίσαμε απ' αυτό και στο μέλλον ελπίζω και εύχομαι (και όσο περνάει από το χέρι μου θα το προσπαθήσω κιόλας) να "κερδίσουμε" περισσότερα όσοι βρεθήκαμε αλλά και όσοι λόγω συγκυριών δεν το μπόρεσαν.

Άιντε να ανάψουν και λιγάκι τα αίματα να το φχαριστηθει κι η φιλενάδα μου η Μαρία που μου μαράζωσε με τόση ευγένεια   :P
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ Τ.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #40 στις: 21/10/08, 06:32 »
Καλημέρα σε όλους.Η συνάντηση ήταν κάτι που με απασχόλησε πολύ και μέχρι την τελεύταια στιγμή δεν ήμουν σίγουρος αν θα έρθω,ίσως επείδη λόγω χαρακτήρα οι κοινωνικές συγκεντρώσεις δεν είναι το φόρτε μου και δύσκολα προσαρμόζομαι σε αυτές,στην συγκεκριμένη ο χρόνος προσαρμογής μου στο περιβαλλον ήταν μετα από δύο ώρες περίπου,όταν μπήκαμε στο ζουμί δηλαδή..
Τώρα λοιπόν που περάσαν σχεδόν δυο μέρες έχω κάτι να πώ γιά όλους αυτούς που παρεβρέθηκαν εκεί.
Για τον Λάμπρο=Φίλε Λάμπρο σε θαύμασα γιά το κουράγιο σου να οργανώσεις όλο αυτο το σκηνικό απο τα Γιάννενα,μου φάνηκες άνθρωπος που προσπαθει πολύ για το καλό όλων,ασχολείσε με πράγματα που η φύση αγαπάει,τα λουλούδια και η μουσική είναι τα προτερηματά σου,σαν πράος ανθρωπος που είσαι έχω να πω πως κέρδισες περισότερα πράγματα από όσα φαντάζεσαι και πιστευω πως το μέλλον θα σε δικαιώσει για τις ενεργειές σου,συνέχισε έτσι.
Για την Βασιλική=Αν και δεν σε ήξερα,ούτε είχα διαβάσει γραπτά σου μου φάνηκες περισότερο πειραχτήρι απο όσο μας έδειξες,πιθανότερο προτέρημα σου ο αυτοσαρκασμός και όι ανατρεπτικές απαντήσεις,έχοντας καλή καρδιά πρέπει να προσπαθείς να ανοίγεσαι περισότερο στους άλλους για να παίρνεις το ανάλογο μερίδιο από την πίτα.
Για τον Neiko=Είσαι πανέξυπνος και πολύ νέος,γιά σένα είμαι σίγουρος πώς θα τα καταφέρεις.Η μετριοφροσύνη σου θα σου βγεί σε καλό γιατί οι άνθρωποι σε συμπαθούν για αυτό που είσαι,βλέπεις τον κόσμο με μάτια ζεστά και λιώνεις τους πάγους της αδιαφορίας.Νομίζω πως έχεις συναισθηση του ποιός είσαι και απλά κυλάς σαν ποτάμι που ξέρει τον προορισμό του,δεν σου πάνε τα καφέ χρώματα..
Για την Pinelopi=Ο γραπτός τρόπος που εκφράζεσε είναι τελικά ο καθρέπτης του ποιά είσαι,μου φάνηκε πως τα πάθη σου όπως και τα λάθη σου γίνονται αντικείμενο ποιητικής εκμετάλευσης και για αυτό έχουμε την τύχη να διαβάζουμε τα υπέροχα γραπτά σου.Οι εμπειρίες σου και οι πειραματισμοί σου στη ζωή θα σε επηρεάσουν ευεργετικά αν το πάρεις απόφαση να ασχοληθείς ποιό επαγγελματικά μαζι τους.
Για τον Gregory=Απο την πρώτη στιγμή που ήρθες σε πρόσεξα και προσπάθησα να καταλάβω το τι σε είχε φέρει στη συνάντηση.Τέλικα οι δρόμοι μας συναντιούνται και ίσως και οι φιλοδοξίες μας,ότι εύχομαι για τον εαυτό μου το εύχομαι και για σένα όμως πρέπει να ξέρεις πως τα εμπόδια είναι περισότερα απο όσα φαντάζεσαι,παρόλα αυτά πιστεύω οτί θα διαδραματίσεις πολύ ενεργό ρόλο στην προσπάθεια που λέμε να κάνουμε,σου ταιριάζει καλύτερα να προβληθείς μέσα από μία ομάδα παρά να προσπαθήσεις μόνος σου γιά αυτό,η επαρχία είναι το περιβάλλον σου και η πρωτευούσα το μέλλον σου.
Γιά τη φίλη της Βασιλικής=Μπερδεύω το ονομά σου,Ιλιανθις,Αλκιονίς,κάτι δύσκολο τέλος πάντων.)Γνώριζες το Γρηγόρη και αυτό σε έκανε να αισθάνεσε ποιό άνετα,είσαι από τούς ανθρώπους που θες οι άλλοι να σε ξέρουν για να τούς ανοιχτείς αλλά παρόλα αυτά απολαμβάνεις τις πολυάνθρωπες συγκεντρώσεις,ό ρόλος σου στη ζωή περιλαμβάνει την αγάπη ως πρωταρχικό μέλημα και σου εύχομαι να την βρείς αν δεν το έχεις ήδη κάνει.Θα διαβάσω γραπτά σου και θα σε καταλάβω καλύτερα.
(Η συνέχεια σε άλλο μνμ)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ Τ.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #41 στις: 21/10/08, 06:35 »
Για τον Μπραζίλη=Βασίλη θαυμάζω τους ανθρώπους που ασχόλουνται με πράγματα που φαινομενικά δεν τους αποκομίζουν κέρδος,μου ήσουν συμπαθής πριν σε γνωρίσω λόγω του ονοματός σου,ή Μητέρα μου είναι απο τη Βραζιλία και οτιδηποτε σχετικό με προδιαθέτει θετικά.Η προσπάθεια που κάνεις είναι τεράστια και το ποιό ενθαρυντικό είναι πως την κάνεις με την ψυχη και όχι με το μυαλό σου,θα ήθελα πολύ να βρεθεί ένας τρόπος από όλους μας για να σε ευχαριστήσουμε για την αφοσιωσή σου,επίσης μου άρεσε το καπελάκι σου..
Για την Argentina=Δεν ξέρω εαν έχεις λάβει μέρος ποτε σε παρόμοιες εκδηλώσεις αλλά μου φάνηκε πώς είχες κάτι στο μυαλό σου,μιά εικόνα ίσως που δεν την είδες,θέλω να σου πω πως η διαφορετικότητα είναι τελικά αυτή που μας κάνει ξεχωριστούς και η αποδοχή μας απο το συνολο είναι απόροια του κατα πόσο θέλουμε εμείς να μας ανακαλύψουν,σημασία είχε το οτί ορισμένοι άνθρωποι με κοινά ενδιαφέροντα καταφέρανε να βγούνε απο το καβούκι τους και να γνωριστούνε.Θα ήθελα πολύ να σε συναντήσουμε και στο μέλλον γιατί για μας μετράει αυτό που είσαι και είσαι ότι γράφεις,σου έχω ξαναπεί πως γράφεις υπέροχα άρα δεν πρέπει να κρύβεσε πίσω απο το Λάμπρο γιατί σε είδαμε και σε ευχαριστούμε που ήρθες..
Για τον X VERSUS=Ενα τραγούδι του Τερζη παραφράζω{Το έταιρον σου ήμιση πως το 'χεις σε εκτίμηση..Δεν το ταλαιπώρεις και το κατανοείς..}Είσαι απίστευτος και ταιριάζεις πολύ με το Νίκο,δεν νομίζω να τα φτιάξετε ποτέ αλλά ταιριάζετε πολύ γιατί είστε πολύ διαφορέτικοι και αλληλοσυμπληρωνοσάστε.Κάτα τα άλλα έχεις απίστευτη αίσθηση του χιούμορ και βοήθησες πολύ να σπάσει ο πάγος και η αμηχανία της πρώτης συνάντησης,έχεις καλές ιδέες που πέριμένω να τις προωθήσεις,χάρηκα που σε γνώρισα..
Για την Pascal=Πραγματικά δεν ήξερα πώς να σε άντιμετωπίσω,στα λόγια και τις κινήσεις μου θύμιζες πολύ μιά καλή μου φίλη που σέβομαι πολύ και αυτό με μπέρδευε αρκετά ώστε να σου μιλάω μία στον εννικό και μία στον πληθυντικό.Εχεις μία χαρούμενη αντίληψη των πραγμάτων και μία αισιόδοξη ματιά,προσπαθείς να είσαι πάντα ευγενική,χαλιναγωγείς τα συναισθηματά σου και δεν δείχνεις εύκολα την δυσφορία σου αν κάτι σε ενοχλήσει,πιστεύω πως θα τα καταφέρεις πολυ καλά σε ότι και αν κάνεις και μάλλον στη ζωή σου θα ασχοληθείς με παραπάνω του ενός πραγμάτων.
Για τον justin=Με σένα έπαθα σοκ!!Είσαι πολύ ζωντανός άνθρωπος και πολύ αληθινός,μακάρι να φτάσουμε στην ηλικία σου και να είμαστε σαν εσένα,απόδειξες σε όλους πως ο άνθρωπος μπορεί να μείνει ζωντανός και νέος ασχέτως αν τα χρόνια περνούν,θα ήθελα πολύ να καθόσουν μέχρι το τέλος και νομίζω πώς ήσουν ο αληθινός σταρ της παρέας αν και δεν το επιδίωξες καθόλου,κάθε σου λέξη και ένα μάθημα ζωής για εμάς,πραγματικά σε σέβομαι και σε θαυμάζω,να σαι πάντα καλά.
Γιά  τον φίλο του Γρηγόρη(Τον Μπάμπη αν θυμάμαι καλά)=Αν και μάλλον δε θα διαβάσεις αυτές τις γραμμές θέλω να σου πώ πως η προσφορά σου και η διάθεση να βοήθησεις όλους έμας μόνο καλή εντύπωση μου έκαναν,ασχέτως εάν τα καταφέρεις και εαν βρείς το χρόνο για αυτο,θέλω να σε ευχαριστήσω εκ των προτέρων για τη συμμετοχή σου.
Για τον φίλο της Pinelopi.Μου άρεσε που την στήριξε και ήταν μαζί της σε ένα μέρος που δεν ήξερε κανέναν και πιθανόν να μην είχε κοινά ενδιαφέροντα με εμάς,αυτό εγώ το αποκαλώ μικρή θυσία και για αυτό του ευχομαι καλή συνέχεια.
Για τη seirine=Είσαι τελικά μία γυναίκα προσφορά,τρία σε ένα δηλαδή.Είσαι μητέρα,σύζυγος και φίλη μου.Το είχαμε ανάγκη να βγούμε λίγο έξω και νομίζω το ευχαριστήθηκες και εσύ.Σε ευχαριστώ που επέμενες να πάω,ήξερες πως χωρις εσένα δεν πάω πουθενά και παρόλο που ήσουν αύπνη με ακολούθησες.Χάρηκα που για μία ακόμα φορά έγινες συμπαθής,είσαι πολύ αγαπητή στους άλλους και βγάζεις κάτι θετικό,ξέρω πως όλη μέρα τρέχεις σαν το Βέγγο και πως αξίζεις περισότερα απο όσα έχεις μέχρι τώρα.Θα ήθελα να ήσουν ποιό ομιλιτική και να καταλάβεις πως με αυτά που έγραψες έχεις τη δικιά σου ξεχωριστη θέση στην παρέα και δε συνοδευεις εμένα.Σε ευχαριστώ που με στηρίζεις σε πράγματα και σε ώρες που δε θα στήριζα ούτε εγώ τον εαυτό μου.
Για εμένα=Πρέπει κάποτε να μάθεις να εμπιστεύεσαι ποιό γρήγορα τους ανθρώπους,έκανες δύο ώρες να εγκλιματιστείς στο περιβάλλον
και αυτό στο μέλλον μπορεί να σου κοστίσει.Απο μικρό παιδί γράφεις και γράφεις μάλλον καλά,είναι καιρός να προχωρήσεις παρακάτω και να πιστέψεις στις δυνάμεις σου,πρέπει να πάψεις να σκέφτεσε μονίμως τα προβληματά σου και πως θα τα λύσεις,ξέρω πως ρισκάρεις πολλά και ξέρεις πως δεν είσαι μόνος σου πλέον αλλά όλα θα πάνε καλά,κάνε μόνο τις σωστές κινήσεις..
Αυτές ήταν οι εντυπώσεις μου απο τη συναντησή μας,δε ξέρω κατα πόσο έπεσα μέσα σε αυτές αλλά το σίγουρο είναι πως δε το μετάνοιωσα ουτε γιά μία στιγμή.Χαίρομαι πολύ που σας γνώρισα,θυμάμαι ακόμα τα χαρακτηριστικά των προσώπων σας και αυτό είναι μάλλον καλό,καλή μέρα σε όλους μας..

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #42 στις: 21/10/08, 09:36 »
Γιώργο τι να πω; Μ' έχεις αφήσει άναυδη με το τόσο αναλυτικό και εμπεριστατωμένο ψυχογράφημά σου! Είναι εντυπωσιακό που σε τόσο λίγο χρόνο είχες τη δυνατότητα αλλά και τη διάθεση να ασχοληθείς σε βάθος με τους συνομιλητές σου , αυτό είναι πραγματικά σπάνιο να το συναντήσεις (είμαστε όλοι τόσο πολύ απασχολημένοι με τις αφεντομουτσουνάρες μας βλέπεις που δε μας μένει χρόνος για τους απέναντι). Με την ήρεμη δύναμη αλλά και την ενσυναίσθηση που μου εμφανίζονται σήμερα στο γραπτό σου είμαι σίγουρη πως θα καταφέρεις πολλά από τα όνειρά σου γιατί ξέρεις να τα προσεγγίζεις από πολλές σκοπιές κι επειδή συνήθως αποκτάμε αυτό που πιστεύουμε πως αξίζουμε τότε πίστεψε πως έχεις τα χρώματα και τον καμβά, ζωγράφισε τον κόσμο που θέλεις και μπες μέσα (όπως είπε και ο Καζαντζάκης). Να είσαι καλά  :)
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #43 στις: 21/10/08, 11:01 »

Για την Βασιλική=Αν και δεν σε ήξερα,ούτε είχα διαβάσει γραπτά σου μου φάνηκες περισότερο πειραχτήρι απο όσο μας έδειξες,πιθανότερο προτέρημα σου ο αυτοσαρκασμός και όι ανατρεπτικές απαντήσεις,έχοντας καλή καρδιά πρέπει να προσπαθείς να ανοίγεσαι περισότερο στους άλλους για να παίρνεις το ανάλογο μερίδιο από την πίτα.

Γιά τη φίλη της Βασιλικής=Μπερδεύω το ονομά σου,Ιλιανθις,Αλκιονίς,κάτι δύσκολο τέλος πάντων.)Γνώριζες το Γρηγόρη και αυτό σε έκανε να αισθάνεσε ποιό άνετα,είσαι από τούς ανθρώπους που θες οι άλλοι να σε ξέρουν για να τούς ανοιχτείς αλλά παρόλα αυτά απολαμβάνεις τις πολυάνθρωπες συγκεντρώσεις,ό ρόλος σου στη ζωή περιλαμβάνει την αγάπη ως πρωταρχικό μέλημα και σου εύχομαι να την βρείς αν δεν το έχεις ήδη κάνει.Θα διαβάσω γραπτά σου και θα σε καταλάβω καλύτερα.
(Η συνέχεια σε άλλο μνμ)

Καλημέρα Γιώργο
Η φίλη μου ήταν η Ηλιάννα (amfenster)   ο λόγος που ήρθα στη συνάντηση μιας και εγώ με το "σπορ" Ποίηση... καμία σχέση  ;D ήταν επειδή ήθελα να δω  κάποιες γνωστές φάτσες (Pinelopi...Argentina) έτσι εξηγείται και το γεγονός ότι ήμουν κάπως "σιωπηλή"  ;)
Σ ευχαριστώ για το "ψυχογράφημα" θα έχω κατά νου όσα είπες  ;D

Αν και δεν συνηθίζω να γράφω στο φόρουμ παρακολουθώ τις εξελίξεις σε καθημερινή βάση, να πω και εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Λάμπρο που ήταν ο εμπνευστής του εγχειρήματος  :) Είχα ένα ευχάριστο πρωινό με καλή παρέα και σας ευχαριστώ όλους.

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #44 στις: 21/10/08, 11:51 »
Για την Argentina=Δεν ξέρω εαν έχεις λάβει μέρος ποτε σε παρόμοιες εκδηλώσεις αλλά μου φάνηκε πώς είχες κάτι στο μυαλό σου,μιά εικόνα ίσως που δεν την είδες,θέλω να σου πω πως η διαφορετικότητα είναι τελικά αυτή που μας κάνει ξεχωριστούς και η αποδοχή μας απο το συνολο είναι απόροια του κατα πόσο θέλουμε εμείς να μας ανακαλύψουν,σημασία είχε το οτί ορισμένοι άνθρωποι με κοινά ενδιαφέροντα καταφέρανε να βγούνε απο το καβούκι τους και να γνωριστούνε.Θα ήθελα πολύ να σε συναντήσουμε και στο μέλλον γιατί για μας μετράει αυτό που είσαι και είσαι ότι γράφεις,σου έχω ξαναπεί πως γράφεις υπέροχα άρα δεν πρέπει να κρύβεσε πίσω απο το Λάμπρο γιατί σε είδαμε και σε ευχαριστούμε που ήρθες..

Καλημέρα!
Θα συμφωνησω απολυτα με την Pinelopi! Ειναι εκπληκτικο αυτο που κανεις, και το πιο υπεροχο σημειο ειναι το οτι το εχεις εμφυτο! Μπραβο!
Σχετικα με 'μενα τωρα, Εχω ξανασυναντηθει με παρεα του κιθαρα αλλα σε φιλικο επιπεδο και οχι ως επισημη συναντηση.
Η συναντηση της Κυριακης, ξεπερασε τις προσδοκιες μου και χαιρομαι παρα πολυ που σας γνωρισα. 
Πισω απο τον Λαμπρο δεν "κρυβόμουν" για να αποφυγω εσας, αλλα... τους παπαρατσι  ;D
Τελικα μαλλον δεν τα καταφερα ...

Ευχαριστω για την ομορφη παρεα και ευχομαι να καταφερω να ειμαι μαζι σας και σε επομενες συναντησεις.
Ηταν εποικοδομητικη η συναντηση, και ελπιζω να εξελιχθουν τα οσα συζητηθηκαν.
Χαιρομαι πολυ που σας γνωρισα και απο κοντα! (δεν θα κρυψω μια ιδιαιτερη συμπαθεια για τον Neikos  :shy:) Να ειστε ολοι καλα!!
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #45 στις: 21/10/08, 13:23 »
Αγαπητέ Γιώργο
Εκτός από το προσωπικό μήνυμα που σου έστειλα θέλω να σε
ευχαριστήσω και δημοσίως.
Να είσαι πάντα καλά.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #46 στις: 21/10/08, 15:36 »
(ίσως εδω ταιριάζει περισσότερο αυτο το θέμα που μεταφέρθηκε απο ''δίπλα'' ... Αυτό και όχι τα γνωστά ευχαριστώ
αφιερωμένα  σε όλους σας...)

Είδα στα μάτια της  κι εγώ την αγωνιά
ήταν και η αύρα απ΄ τη λήθη των αιώνων
ίσως κι η κόπωση δικαιολογεί την ‘’ησυχία’’
των φωνηέντων των συμφώνων…

τα μάτια, πόσα μάτια Θεέ μου ζωγραφίζουν
τα αετώματα!
Τη λάμψη!!! πως αντανακλούν των θέλω τους
τα χρώματα!

Πόση σοφία βυθισμένη σε χαμόγελα
κι αποτυπώματα… Ονόματα;
Μπορεί να μην θυμάμαι πια κανένα!
Όμως είδα , ένιωσα και ξέρω ένα…

Το μάτι σαν να έκλεινε ο ναός
όταν εγώ, όπως κι αυτή, όπως κι αυτός
σαν αδελφή, σαν αδελφός
κάναμε ένα βήμα εμπρός…

Εκείνη η λάμψη πια το χώρο θα χει βάψει
το εγώ του καθενός μας… έχει αλλάξει
κανείς πια μόνος δε θα μείνει ν’ απορεί
το νόημα αν θ’ αγγίξει… Το μπορεί…

Καλή συνέχεια...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #47 στις: 21/10/08, 17:13 »
φιλε γιωργο σε ευχαριστω για τα λογια σου.... ειναι περριτο να πω πως εξεπλαγην απο τα δυο σου αυτα ποστ...
ηταν ενα θετικο σοκ ομολογω... ανεφερες και μονος σου οτι εκανες δυο ωρες να εγκλιματιστεις .... σε αυτες τις δυο ωρες εκανες οτι σχεδον κανενας δεν κανει σημερα.... αν και νομιζω πως ολοι χαρτογραφησαμε τον διπλανο , αυτον που καθοταν απεναντι... στην ακρη του τραπεζιου... και ακριβως επειδη πραξαμε το ιδιο, σε μεγαλυτερο ή μικροτερο βαθμο, βρηκαμε μεγαλες ομοιοτητες και μικρες διαφορες (κανεις αλλωστε δεν αντιλαμβανεται τον κοσμο με τον ιδιο τροπο) στα οσα εγραψες και αυτο ηταν το συγκλονιστικοτερο....

ελπιζω σε μια δευτερη συναντηση οταν το επιτρεψει ο καιρος....

argentina... κρυβε λογια...κρυβε λογια.... :shy: :shy:

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #48 στις: 21/10/08, 23:55 »
Τέτοιου είδους ανάλυση την περίμενα από τον Γιάννη (λόγω επαγγέλματος) όχι από εσένα. να σου πω πώς με εξέπληξες!!!!!!! …
Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα φίλε, όπως και όλα τα παιδιά να είσαι καλά και κουράγιο όλα θα πάνε καλά, τώρα είμαστε πολλοί.
neiko
Καλά αυτό το σχολίασες οκ  :P :P :P

(δεν θα κρυψω μια ιδιαιτερη συμπαθεια για τον Neikos  :shy:)



Για τον X VERSUS=Ενα τραγούδι του Τερζη παραφράζω{Το έταιρον σου ήμιση πως το 'χεις σε εκτίμηση..Δεν το ταλαιπώρεις και το κατανοείς..}Είσαι απίστευτος και ταιριάζεις πολύ με το Νίκο,δεν νομίζω να τα φτιάξετε ποτέ αλλά ταιριάζετε πολύ
για αυτό δεν θα πεις τίποτα ? ;D :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: 21/10/08, 23:57 από x-versous »
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: 19 - 10 - 2008
« Απάντηση #49 στις: 22/10/08, 01:01 »
νομιζα οτι θα περναγε απαρατηρητο.... αλλα δεν αντεξες..... :P :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
54 Απαντήσεις
17224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
179 Απαντήσεις
57281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
7 Απαντήσεις
2979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/08, 19:13
από kuiper
12 Απαντήσεις
4843 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 01:37
από Mike Moss
46 Απαντήσεις
14009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/09, 17:31
από kostas vretos
4 Απαντήσεις
2417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/09, 23:19
από juliad
3 Απαντήσεις
3237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/09, 14:09
από Ammon Jerro
0 Απαντήσεις
2333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 09:59
από Ο Νέος Κιθαρωδός