Αποστολέας Θέμα: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???  (Αναγνώστηκε 11690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IRONMAIDENAKIAS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
pisteuw pws tou xronou 8a einai ena apo ta kalytera rockwave,epeidi axoun anevei oi apetiseis,alla an to ticket einai pali toso tsouxtero oso fetos,8a yparxei sigoura provlima apo pollous,pantws perimenw na dw opwsdipote maiden,pou fetos 8a einai tromeri periodeia,ac/dc,rhcp.,lamb of god,chlidren of bodom kai tous guardian,pou 8a einai pragmatika ena tromero headliner

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Πωπω απο τωρα αρχισαμε...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Κοιτα αν περιμενεις ολους αυτους τοτε θα φαληρισουν για να τους φερουν :P Δεν γινεται ac dc και rhcp σε μια χρονια εινια πολλα τα λεφτα. Maiden με το επομενο dvd guardin ηρθαν φετος ε και τους αλλους νταξει.... Παντως νωρις το σκεφτηκες :P Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεχει μελλονακομα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Σας παρακαλώ τώρα που η συζήτηση είναι φρέσκια, μην αρχίσετε ποιους θα φανταζόσασταν να έρθουν.
Μην αρχίσετε μου είπε η θεία του ανιψιού της γάτας του τρίτου βοηθού του διευθυντή μου κλπ αλλιώς η συζήτηση θα πάρει την κατιούσα.

Αποσυνδεδεμένος IRONMAIDENAKIAS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
nai re paidia einai nwris akoma,ala prepei na 3eroume pao nwris poioi 8a er8oun giati pali 8a mas sfa3oun me times kai 8a prepei na arxizoume na mazeuoume lefta apo twra.....den xreiazetai na anafer8w sto fetino rockwave kai stis times tou.fantazeste na eixan anakoinw8ei oi metallica dyo mines prin?e3aitias tis timis den 8a eixe toso kosmo!ara kalytera einai na kanoume apo twra enan mikro apologismo

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Nαι αλλα ο σκοπός είναι να μην αρχίσουν οι φήμες όπως προανέφερε ο Parlats. Οταν βρείτε κάποιο νέο απο έγκυρη πηγη, γράφτε, όχι όμως υποθέσεις...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
οι maiden και οι wasp να έρχονται και οι άλλοι να πάνε να γαργαληθούνε  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Για τους Maiden είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα περάσουν από Ελλάδα, αφού η Somewhere Back On Tour θα είναι στην Ευρώπη τον Ιούνιο - Ιούλιο. Τώρα αν θα ενταχθούν στο Rockwave ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα...

Πέρα από αυτό, συμφωνώ οτι είναι νωρίς ακόμα για να έχουμε εικόνα. Μη ξεχνάτε οτι τώρα ετοιμάζονται οι καλοκαιρινές περιοδείες και γίνονται οι πρώτες διερευνιτικές επαφές από διοργανωτές και ατζέντηδες.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Today I introduced myself to my own feelings...
    • Προφίλ
nai re paidia einai nwris akoma,ala prepei na 3eroume pao nwris poioi 8a er8oun giati pali 8a mas sfa3oun me times kai 8a prepei na arxizoume na mazeuoume lefta apo twra.....

Τι λέτε ρε???? σιγά μην καταστρέφω εγώ τη ζωή μου για να μαζεύω λεφτά για να βλέπω συναυλίες(τα ίδια και τα ίδια ως επί το πλείστον) ΤΣΑΜΠΕ παΝΤΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!
I'm trying to change my direction!
Ours is pathetic in my own humble estimation....

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σωστος ο πανω...ντου δεν ειναι και τοσο απαραιτητο στη μαλακασα.παιρνεις ενα διαφημιστικο απ το εδαφος το χεις ψιλοκρυμμενο και δεν παιρνουν χαμπαρι τα ζωα της πορτας.χαλαραροτατα μπαινεις απο την πορτα ετσι...εχω μπει 3 φορες ετσι...τωρα αμα δεν πιασει αυτο,πας με τον λαικο κια δυναμικο τροπο...ντουυυυυυυ
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #10 στις: 22/09/07, 12:50 »
Έτσι... ντου από παντού... Πάρτε και την "ροκού τραγουδίστρια" από το Jet' Aime για μασκότ...

Ο ατομικισμός και η βλακεία κάποιων πάντα με εκπλήζει...  ::)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #11 στις: 22/09/07, 13:36 »
Να φανταστώ ότι υπολογίζεται περίπου την ίδια εποχή με το φετινό? (αρχές ιουλίου)?
Πάντως με Maiden και Children of Bodom, και 90€ θα έδινα ...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #12 στις: 22/09/07, 14:12 »
Ξανάρχονται οι IRON MAIDEN? :o :D :D Αυτά είναι... 8)

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #13 στις: 22/09/07, 14:38 »
sorry κιολας που δεν εχουμε να πληρωνουμε 60ευρα...η μηπως να μην παμε στη συναυλια?
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #14 στις: 23/09/07, 10:34 »
sorry κιολας που δεν εχουμε να πληρωνουμε 60ευρα...η μηπως να μην παμε στη συναυλια?

Όχι μωρε, ας αφήσουμε τους βλάκες τους διοργανωτές να πληρώνουν...

Αμα δεν έχεις, γιατί να πάς με το ζόρι? Επιχείρηση είναι η διοργανώτρια εταιρία, όχι φιλανθρωπικός οργανισμός...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #15 στις: 23/09/07, 22:06 »
ναι τους κακομοιρηδες πληρωνουν για τη ψυχη της μανας τους και βγαζουν μερικα ψιχουλακια και αυτοι.ισως να πρεπει να τους δωσουμε και κανα φραγκο να τα βγαλουν περα.δεν παμε καλα μου φαινεται.δηλαδη οποιος δεν εχει λεφτα να μην παει στη συναυλια ξαναρωταω?οποιος δηλαδη δεν εχει τα 50-60ευρα δεν δικαιουται να δει τις αγαπημενες του μπαντες?οποιος θελει να πληρωσει αμα τα χει επιλογη του,δεν θα τον πω κοροιδο.εγω προσωπικα που δεν τα χω βλεπω τις αγαπημενες μου μπαντες τσαμπα και δεν μου καιγεται καρφι για το αν θα τα κονομησει η didi η η καθε didi.
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #16 στις: 23/09/07, 22:16 »
ναι τους κακομοιρηδες πληρωνουν για τη ψυχη της μανας τους και βγαζουν μερικα ψιχουλακια και αυτοι.ισως να πρεπει να τους δωσουμε και κανα φραγκο να τα βγαλουν περα.δεν παμε καλα μου φαινεται.δηλαδη οποιος δεν εχει λεφτα να μην παει στη συναυλια ξαναρωταω?οποιος δηλαδη δεν εχει τα 50-60ευρα δεν δικαιουται να δει τις αγαπημενες του μπαντες?οποιος θελει να πληρωσει αμα τα χει επιλογη του,δεν θα τον πω κοροιδο.εγω προσωπικα που δεν τα χω βλεπω τις αγαπημενες μου μπαντες τσαμπα και δεν μου καιγεται καρφι για το αν θα τα κονομησει η didi η η καθε didi.

πολυ ώριμη σκέψη.μπραβο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #17 στις: 23/09/07, 23:41 »
ναι ευχαριστω(για την ειρωνεια).πειτε μου ολοι οτι ειστε και κατα της πειρατειας.ελεος δηλαδη να μην βγαλουν και τιποτα οι εταιριες?τσ τσ τσ
οπως και να χει νομιζω οτι ειναι καιρος να ρθουν οι πεππερς φετος.παιζουν σε καθε γιδοχωρι στην ολλανδια η δεν ξερω και γω που και εδω γιοκ.ελεος πια
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #18 στις: 24/09/07, 00:18 »
δηλαδη οποιος δεν εχει λεφτα να μην παει στη συναυλια ξαναρωταω?οποιος δηλαδη δεν εχει τα 50-60ευρα δεν δικαιουται να δει τις αγαπημενες του μπαντες?
Αν δεν έχεις,δεν πας.Δηλαδή γιατί να μην ξεκινήσεις δυο μήνες πριν,και εφόσον έχεις μάθει οτι έρχεται το αγαπημάνο σου συγκρότημα,να μαζέυεις χρήματα για να πας. ;)
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #19 στις: 24/09/07, 01:03 »
ναι ευχαριστω(για την ειρωνεια).πειτε μου ολοι οτι ειστε και κατα της πειρατειας.ελεος δηλαδη να μην βγαλουν και τιποτα οι εταιριες?τσ τσ τσ
οπως και να χει νομιζω οτι ειναι καιρος να ρθουν οι πεππερς φετος.παιζουν σε καθε γιδοχωρι στην ολλανδια η δεν ξερω και γω που και εδω γιοκ.ελεος πια

Πολλές φορές ο σκοπός δεν είναι να βγάλουν κέρδος, αλλα να βγάλουν τα έξοδα. Οπως και να εχει το γεγονός οτι δεν θες να πληρώσεις σημαίνει οτι θα δείς τη συναυλία. Και αν είναι όπως τα λες, γιατί μια εταιρία να φέρει τους RHCP, αν το κοινό δεν είνα διατεθειμένο να πληρώσει? Βλάκες είναι?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #20 στις: 24/09/07, 01:54 »
@giorgos_k

Ας μην προσπαθήσουμε να προσδώσουμε και ιδεολογική βάση στην όλη ενέργεια. Υποθέτω πως και Porsche δεν διαθέτεις, αλλά μάλλον δε θα μπουκάρεις σε ένα κατάστημα για να την τσιμπήσεις. Επί της ουσίας λοιπόν το κάνεις επειδή οι πιθανότητες να έχεις συνέπειες και δη νομικές είναι ελάχιστες.

Αν πάλι η εταιρία δεν αναμένει και κάποιο -έστω ελάχιστο- κέρδος, προφανώς και δε θα ζήσει για πολύ ώστε να φέρει και στο μέλλον κάποιο συγκρότημα για να δεις εσύ κι όποιοι άλλοι τσαμπατζήδες. Αν δεν υπάρξουν και τα "κορόιδα" οι νόμιμοι, σε βλέπω να τη βγάζεις με τα MAD Awards μια και το Glastonbury πέφτει λίγο μακρυά για την τσέπη σου.

Αποσυνδεδεμένος IRONMAIDENAKIAS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #21 στις: 24/09/07, 17:18 »
logika 8a feroun sigoura kapoio megalo onoma pou den exei kairo na er8ei i den exei er8ei pote,alla itsepi mas 8a mas afisei na pame???den 3erw alla pisteuw pws i diorganwtries etairies katastrefoun me tis times tous olo to klima!as poume an oi metallica eixan ticket 45 eurw den 8a mporousan na mazepsoun ton diplasio kosmo?

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #22 στις: 24/09/07, 17:39 »
Υπέρογκες τιμές και αισχροκέρδεια υπάρχει πάντα. Αν όμως κάποιος έχει τόσο κάψα να δει το αγαπημένο του συγκρότημα, ας βάζει από τώρα 50 λεπτά την ημέρα στην άκρη, για να έχει μέχρι τον επόμενο Ιούλιο καμιά 150αριά € διαθέσιμα. Δε χρειάζεται να ψάχνεσαι τελευταία στιγμή και να κλαις τη μοίρα σου.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #23 στις: 24/09/07, 18:14 »
Δέν είναι απαράιτητα θέμα αισχροκέρδειας, αν και αυτή υπάρχει και στον κλάδο της διοργάνωσης συναυλιών όπως και σε όλους τους κλάδους.

Το θέμα έγγυται στο πως επιλέγει ο άλλος να διασφαλίσει το κέρδος του, διότι οπως πολυ σωστά προείπε και ο Isnogood οι εταιρείες διοργάνωσης συναυλιών δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα.

Η τιμή του εισιτηρίου καθορίζεται από την αμοιβή του συγκροτήματος και από το κόστος της παραγωγής. Αν ο διοργανωτής πιστεύει οτι το σίγουρο κοινό του είναι μικρό τότε θα βάλει υψηλή τιμή στο εισιτήριο και θα βγάλει το κέρδος από τον επιπλέον κόσμο πέρα από τον σκληρό πυρήνα των οπαδών. Η άλλη σχολή θέλει το εισιτήριο χαμηλό ώστε να προελκύσεις όσο περισσότερους μπορείς με μεγαλύτερο βέβαια ρίσκο αφού αν μείνεις μόνο με τους φανατικούς έχεις χάσει πολλά.

Δεδομένου οτι η μόνη πηγή εσόδων του διοργανωτή είναι τα εισιτήρια πολλές φορές τότε είναι λογικό να είναι σχετικά ψηλά οι τιμές των εισιτηρίων. Μη ξεχνάτε οτι ο Έλληνας δεν είναι μαθημένος να πηγαίνει σε συναυλίες, πάει σε λίγες συγκριτικά με τους υπόλοιπους ευρωπαίους.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: τι σγκροτηματα θα φερουν στο rockwave του 2008???
« Απάντηση #24 στις: 06/10/07, 13:51 »
Ρε παιδια, συγνωμη κιολας αλλα δεν αντεχω πια να το διαβαζω αυτο το πραγμα... Δλδ ειναι πολλα 100 ευρω για να δεις Iced Earth, Dream Theater, Black Sabbath, Mastodon και Metallica; Εγω παλι τα βρισκω λιγα... και εγω επρεπε περα απο αυτα τα 100 να πληρωσω και εισιτιρια πηγενε-ελα, να πληρωσω και ξενοδοχειο... Εσεις που εχετε μονο να πληρωσετε το εισιτριο της συναβλιας παραπονιεστε;.... 
Pure f**k**g Metal From Texas

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
550 Απαντήσεις
142575 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
176 Απαντήσεις
46127 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/08, 16:32
από MACMISIAS
6 Απαντήσεις
3324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 02:44
από Satchy
20 Απαντήσεις
8048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/07, 18:58
από fake7
179 Απαντήσεις
57296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
151 Απαντήσεις
40992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15315 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης