Αποστολέας Θέμα: Eχει παραγγειλει κανεις απο http://guitare.playback-europe.com/ ;;  (Αναγνώστηκε 15751 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Μολις ειδα οτι το μικροφωνο το εχουν 40 ευρω πιο ακριβα πλεων!!!
Στελνω αμεσως να ακυρωσω τη παραγκελια!!!!!!!!!!!!!
Ειχα παραγκειλει bass LTD (b155 νομιζω?), bass gig-bag, MXL mic.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Και εγω που εκανα αγορα απ το Playback,εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος...
Jesus,ειναι ατυχια αυτο που σου συνεβη,και κριμα πραγματικα!
μην αγχωνεσαι ομως,δεν προκειται να σε κλεψουν η κατι αλλο,θα σου επιστραφουν τα παντα..απλα πρηξτους στα mail!
μην αγχωνεσαι πραγματικα!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Άρα μάλλον τους έπιασες πάνω στην ανατίμηση, εξ'ού κι η καθυστέρηση κι οι μαλακισμένες δικαιολογίες, γιατί δεν παίζει να διακόψαν τα συγκεκριμένα. Μεγάλη μούφα ρε φίλε. :-\ Πάντως μπορείς, αν παρήγγειλες με κάρτα, να σταματήσεις το wire, μια και οι "κανόνες" τους λένε πως τη χρεώνουν αφού σταλούν τα προιόντα - ή τουλάχιστον έτσι θυμάμαι... Αισθάνομαι τυχερός που ακύρωσα και τη δική μου παραγγελία πριν καμιά βδομάδα (γι'άλλους λόγους βέβαια)!

Αποσυνδεδεμένος sakis1981

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.
Τα πράγματα που στέλνουν από το playback, παραδίδονται στο σπίτι ή παω και τα παραλαμβάνω από το ταχυδρομείο;

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Σπίτι σου τα φέρνουν.

Αποσυνδεδεμένος sakis1981

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Και μια τελευταία (ελπίζω) ερώτηση. Όταν είναι να μου τα φέρουν στο σπίτι υπάρχει κάποια συνεννόηση μέσω τηλεφώνου για την ώρα της παράδοσης; Κι επίσης πληρώνεις κάτι σε αυτόν που θα σου τα φέρει; (μιλάω για την περίπτωση που το κόστος των προϊόντων είναι πάνω από 300 ευρώ)
Συγνώμη αν κάνω πολλές και ενδεχομένως χαζές ερωτήσεις, αλλά δεν έχω ψωνίσει ποτέ από internet.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
μην αγχωνεσαι  :)
1)οταν το παραγγελνεις,στα φερνει μια μεταφορικη αυτα που αγορασες..σου δινεται λοιπον ενας κωδικος,απο το site,μεσω mail,και θα πηγαινεις στο site της Μεταφορικης και θα βλεπεις απο κει με τον κωδικο σου,που βρισκονται τα προιοντα σου...εσυ ξερεις την μερα παραδωσης,ωρα ακριβως δεν ξερεις....
2)Οχι,δεν τον πληρωνεις τιποτα :),βαζεις μια υπογραφουλα οπου θα σου πει αυτος,και γεια σας :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Kανα 10λεπτο πριν φτασουν σπιτι σου σε περνουν τηλεφωνο στο κινητο(συνηθως) και σου λενε πως ερχομαστε η ειμαστε κατω κτλπ...στα ξεφωρτονουν στην εισοδο και οχι δε χρειαζεται να δωσεις τιποτα σε κανεναν,αυτα.
Συννεονοση σε μενα δεν υπηρχε,απλα μολις ειχαν φτασει κανα 200μετρα κοντα στο σπιτι μου με πηρανε τηλ να κατεβω.Οτι χρεωσεις αλλες υπαρχουν για shipping cost πανω απο το οριο των 300 η κατω θα μπουνε στην πιστωτικη σου εφοσον θα στο αναγραφει στο checkout
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Εμένα πάλι μου τα φέρνουν κανονικά μέχρι τον 3ο, χαλλλαρά! Και σ'αυτό που είπε ο spellalchemist, η UPS συγκεκριμένα στο tracking είναι βράστα! Στο site έλεγε πως είναι ακόμα Γερμανία, και την ίδια ώρα μου τηλεφώνησε η UPS ότι έρχονται. Γενικά UPS κλπ. δεν πολυεμπιστεύομαι πλέον. Αντιθέτως, όταν μου έστειλε το playback με την chronopost, και ΑΡΙΣΤΗ ήταν στο tracking (ανανεωνόταν συνέχεια και σωστά), και ήρθε πάρα πολύ γρήγορα - σε δυό μέρες ήταν εδώ, και υπολογίζω και τη μέρα που ήταν να βάλω τα χρήματα στην τράπεζα για το έμβασμα.

Πάντως μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά, δεν νομίζω να σου τύχει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Πάντως μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά, δεν νομίζω να σου τύχει κάτι.

Εκτος αν εχεις νικ-νειμ Τζιζουζ  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Πάντως μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά, δεν νομίζω να σου τύχει κάτι.

Εκτος αν εχεις νικ-νειμ Τζιζουζ  ;D

Kαλά ναί... Αμάν ρε φίλε!  :-X

Αποσυνδεδεμένος Stoyo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδια παρηγγειλα κατι απο playback και δεν ξερω αν τα χρηματα θα πρεπει να τα βαλω πριν μου ερθουν τα προιοντα ή μετα; Μεσα λεει: Αν θελετε να ειναι εγγυρη η παργγελια σας πρεπει να γινει ληψη των χρηματων εντος 7 ημερων.... Αρα πρωτα καταθετω και μετα ερχονται. Ε;;; ??? :-\ ???
Η ταλαιπωρία είναι προσωρινή, τα έργα όμως μόνιμα.
Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
ναι..
την στιγμη που λαβουν τα χρηματα αυτοι,τοτε αμεσως πανε και στελνουν την παραγγελια σου..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Telika akyrwsa thn paragkelia giati einai aparadektoi, twra prepei na perimenw 29 meres gia na akyrw8ei h plhrwmh kai na apodesmeytoyn ta xrhmata sto logariasmo moy...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος ioannios

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
  Πηρα πρόσφατα μια ακουστική κιθάρα από τα γαλλάκια, 10 ευρω φθηνότεροι από τον Θωμά για sunburst χρώμα που ο Θωμάς δεν το είχε, ενώ για το natural 20 ευρω φθηνότεροι. Από Ελλάδα 135 ευρώ φθηνότερα, χωρίς βέβαια να λάβουμε υπόψιν τυχόν παζάρια. Με τη συνεννόηση ολα οκ, απάντησαν την επόμενη μέρα σε ένα e-mail που τους έστειλα. Τα προιόντα που δεν είναι σε στοκ κάνουν περίπου μία εβδομάδα να τους έρθουν και μετά περίπου 4 μέρες για να έρθουν στην Ελλάδα. Εμένα βέβαια έκαναν μόνο μία. Πέμπτη βράδυ έκανα την παραγγελία, την επόμενη παρασκευή ήταν στην πόρτα μου, ωραία πακεταρισμένο με πλήρη ενημέρωση με e-mail για την πορεία της παραγγελίας. Πλήρωσα με προπληρωμένη Visa της Eurobank, πολύ καλή λύση για αγορές στο ίντερνετ. Παίρνουν προμήθεια περίπου 1%, που δεν νομίζω πως είναι πολύ.
  Τα κακά τώρα. Όλα τα αξεσουάρ για την κιθάρα είναι ακριβότερα από τον Θωμά ενώ δεν έχουν μεγάλη ποικιλία. Επίσης ένα σταντ για την κιθάρα που πήρα, δεν ήταν το ίδιο με αυτό στη φωτογραφία της σελίδας αλλα για ηλεκτρική! Τα μεταφορικά είναι 30 ευρώ, μετά τα 300 ευρώ παραγγελία δωρεάν, ενώ του Θωμά 20. Τα δωρεάν αξεσουάρ, θήκη, πένες, κουρδιστήρι δεν ήρθαν ακόμα και είμαι περίεργος να δω την ποιότητα τους. Τέλος η κιθάρα έχει ένα μικρό λεκέ στο ξύλο του καπακιού, ελάχιστα πιο σκούρο από το υπόλοιπο. Δεν χτυπάει στο μάτι αλλά όπως και να το κάνεις είναι λίγο σπαστικό.
  Αν πρόκειται να αγοράσετε κάτι συγκεκριμένο από το ιντερνετ και το βρήτε φθηνότερο στο playback προτιμήστε τους, ειδικά αν η παραγγελία είναι μεγαλύτερη των 300 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Αυτή είναι η δεύτερη φορά που αγοράζω από το playback.. Τώρα τελευταία σε μερικά προϊόντα έχει τεράστιες διαφορές από το Thomann και Musikstore και έτσι επωφελήθηκα.. Αγόρασα ένα Triaxis κοντά €400 φθηνότερα από τα άλλα 2 καταστήματα.. Στις Ibanez και στους Boogie έχει τεράστιες διαφορές.. Όσον αφορά την εξυπηρέτηση την πρώτη φορά ήταν όλα ΟΚ, ενώ αύριο θα παραλάβω τη δεύτερη παραγγελία μου.. Μέχρι στιγμής έχουν επιδείξει επαγγελματισμό με ενημερωτικά emails και ήταν φιλικοί στο τηλέφωνο.. Η μόνη ένσταση μου είναι ότι μπορούσαν την πρώτη φορά το G-Force να το πακετάρουν κάπως καλύτερα.. Αν αύριο πάντως δω καφρίλες στον Triaxis, με καμιά προενισχύτρια να έχει σπάσει θα αναθεωρήσω την άποψη μου..

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
No love for the JSX anymore?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
No love for the JSX anymore?
Χαχα!! ;D Η αλήθεια είναι ότι με κούρασε το γεγονός ότι δεν μπορούσα να αλλάζω εύκολα τα κανάλια του JSX και πήγα σε κάτι του οποίου ο ήχος μου αρέσει κάπως περισσότερο και είναι και midi compatible..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1684 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/04, 23:14
από ερεβος
8 Απαντήσεις
11526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 12:06
από m@ster k@frer
3 Απαντήσεις
2315 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/07, 21:12
από buckethead RULES!!
0 Απαντήσεις
2422 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/07, 12:25
από Spell@lchemist!
2 Απαντήσεις
3251 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/08, 14:00
από Si_rah
19 Απαντήσεις
10045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/08, 21:33
από Meolas
7 Απαντήσεις
3767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/12, 20:54
από xaros43
10 Απαντήσεις
3313 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/13, 10:53
από Mike Moss
1 Απαντήσεις
3694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/14, 10:58
από Απόλλων
4 Απαντήσεις
16252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/15, 22:38
από Starrider