Αποστολέας Θέμα: Πειτε μου εντυπωσεις ?  (Αναγνώστηκε 11523 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος proToolsLe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πειτε μου εντυπωσεις ?
« στις: 05/09/08, 14:51 »
Αυτο ειναι το συγροτημα και ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις (βεβαια ειναι ποιο παλια ηχογραφηση)
Τωρα ειναι πεδιοδος ηχοφραφησεων και τα καινουργiα ερχονται...)





www.myspace.com/thedicesband
« Τελευταία τροποποίηση: 06/09/08, 18:25 από kimonas_thedices »

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: παρακαλω πειτε μου εντυπωσεις?
« Απάντηση #1 στις: 05/09/08, 21:17 »
οπως λεω παντα μπραβο για την προσπαθεια ασχετα με το αποτελεσμα.μιας και ζητας την γνωμη μας αλλαξε την εισαγωγη ειναι σχεδον ιδια με την διασκευη των πυξ-λαξ ΄΄μια ζωη μεσα στους δρομους΄΄.προσπαθησε να γραψετε κατι που να στηριζεται σε αντιχρονισμους.το εκανε ο blackmore και επιανε παντα.keep rocking

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: παρακαλω πειτε μου εντυπωσεις?
« Απάντηση #2 στις: 05/09/08, 21:40 »
Συγγνωμη ρε παιδια,αλλα η ρυθμικη κιθαρα τα εθαψε ολα. :solo:

Γιατι τοσο δυνατα;Καλυπτει τα παντα. :eee:

Και σε δευτερη αναλυση, πιστευω οτι υστερει το κομματι ως προς την μελωδικη γραμμη.Πολυ .....αδυναμη και σχεδον απαρατηρητη. :P :P :P

Καλη συνεχεια.



προσπαθησε να γραψετε κατι που να στηριζεται σε αντιχρονισμους.το εκανε ο blackmore και επιανε παντα

Υ.Γ. Τι εννοεις φιλε μου με αυτο που λες;Μπορεις να με φωτισεις;Με ενδιαφερει.
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: παρακαλω πειτε μου εντυπωσεις?
« Απάντηση #3 στις: 05/09/08, 22:20 »
Εμένα δε μου άρεσε ο τραγουδιστής σας... Μου δίνει την εντύπωση ότι ντρέπεται ή ότι φοβάται να τραγουδήσει...

Αποσυνδεδεμένος proToolsLe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: παρακαλω πειτε μου εντυπωσεις?
« Απάντηση #4 στις: 06/09/08, 18:22 »
Συγγνωμη ρε παιδια,αλλα η ρυθμικη κιθαρα τα εθαψε ολα. :solo:

Γιατι τοσο δυνατα;Καλυπτει τα παντα. :eee:

Και σε δευτερη αναλυση, πιστευω οτι υστερει το κομματι ως προς την μελωδικη γραμμη.Πολυ .....αδυναμη και σχεδον απαρατηρητη. :P :P :P

Καλη συνεχεια.




κοιτα καταρχας δεν αντιλεγω  με αυτα που μου ειπες απλα  οπως παρατηρεις δεν ηταν πολυ καλο το μιχαρισμα..
επισης για την μελωδια θα ηθελα να μου πεις πως βγηκε αυτο το συμπερασμα... λογω το ειδους? :)

Υ.Γ Ηταν απο τις πρωτες μας ηχοφραφησεις και ηθελα να ακουσω εντυπωσεις..θελω και στα επομενα κοματια που ερχονται να '
ακουσω εντυπωσεις γιατι θα μου ειναι πολυ σημαντικες κατα τα αλλα ευχαριστω για τον ενδιαφερον!  :)

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #5 στις: 06/09/08, 18:56 »
Εμένα δε μου άρεσε πάλι ο τραγουδιστής... Πολύ σφίξιμο και δεν έχει τόσο καλή προφορά. Και δεν μου άρεσε επίσης ότι όποτε υπήρχε "τρύπα" στο τραγούδι έμπαινε σόλο και η δίκαση στο τέλος... Προσπαθήσατε να δώσετε δύναμη στο κομμάτι αλλά δεν του πήγαινε τελικά. Τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά.

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #6 στις: 06/09/08, 19:56 »
Θα σου απαντησω με την σειρα. :P

Δεν εχω το παραμικρο προβλημα με το ειδος της μουσικης,αλλα με την μελωδικη γραμμη του τραγουδιου.
Δηλαδη τι εννοω.
Να μεινει στον ακροατη του τραγουδιου κατι .....να θυμαται,ας το πω ετσι και εστω κατι να τον κεντρισει, ωστε να θελει να το ξανακουσει.
Δυστυχως δεν εχει το κομματι σας αυτο το .....κατι. :P

Και ειναι και το δυσκολο στην ολη ιστορια της συνθεσης.Να γραψεις κατι,που να αρεσει.

Οσο για το θεμα της μειξης, να μην το κανει ξανα ο κιθαριστας, γιατι αυτος σιγουρα το εκανε,μια και η κιθαρα μονο ακουγεται. ;D ;D ;D

Καλη συνεχεια.
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: παρακαλω πειτε μου εντυπωσεις?
« Απάντηση #7 στις: 07/09/08, 12:44 »
Συγγνωμη ρε παιδια,αλλα η ρυθμικη κιθαρα τα εθαψε ολα. :solo:

Γιατι τοσο δυνατα;Καλυπτει τα παντα. :eee:

Και σε δευτερη αναλυση, πιστευω οτι υστερει το κομματι ως προς την μελωδικη γραμμη.Πολυ .....αδυναμη και σχεδον απαρατηρητη. :P :P :P

Καλη συνεχεια.



προσπαθησε να γραψετε κατι που να στηριζεται σε αντιχρονισμους.το εκανε ο blackmore και επιανε παντα

Υ.Γ. Τι εννοεις φιλε μου με αυτο που λες;Μπορεις να με φωτισεις;Με ενδιαφερει.
ας πουμε ενα απλο παραδειγμα απο ενα κλασικο κοματι.smoke on the water το βασικο ριφ παιζεται σε αλλο χρονο απο την φωνη του ian.με λιγα λογια δεν χρειαζεται η φωνη να ακολουθει ντε και καλα τα ακορντα της κιθαρας

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: παρακαλω πειτε μου εντυπωσεις?
« Απάντηση #8 στις: 07/09/08, 13:02 »
Συγγνωμη ρε παιδια,αλλα η ρυθμικη κιθαρα τα εθαψε ολα. :solo:

Γιατι τοσο δυνατα;Καλυπτει τα παντα. :eee:

Και σε δευτερη αναλυση, πιστευω οτι υστερει το κομματι ως προς την μελωδικη γραμμη.Πολυ .....αδυναμη και σχεδον απαρατηρητη. :P :P :P

Καλη συνεχεια.



προσπαθησε να γραψετε κατι που να στηριζεται σε αντιχρονισμους.το εκανε ο blackmore και επιανε παντα

Υ.Γ. Τι εννοεις φιλε μου με αυτο που λες;Μπορεις να με φωτισεις;Με ενδιαφερει.
ας πουμε ενα απλο παραδειγμα απο ενα κλασικο κοματι.smoke on the water το βασικο ριφ παιζεται σε αλλο χρονο απο την φωνη του ian.με λιγα λογια δεν χρειαζεται η φωνη να ακολουθει ντε και καλα τα ακορντα της κιθαρας

Δεν νομιζω οτι μπορεις να το πεις αντιχρονισμο αυτο το πραμα, αντιχρονισμος ειναι κατι πιο συγκεκριμενο, οπως το να παιζεις με την αρση και την θεση στα ντραμς(μποτα βς σνεαρ).

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #9 στις: 07/09/08, 13:29 »
Yπερβολικα αρνητικες κριτικες βλεπω...αλλα δικαιωμα το καθενος να εχει την αποψη του και να την παραθετει με τροπο θεμιτο.Λοιπον...εμενα δεν μου θυμισε Πυξ Λαξ.Η μιξη οντως αδικει το κομματι...μπορειτε ομως καλλιστα να το διορθωσετε.Το κομματι ηταν συμπαθητικο...αλλα ρε παιδια με το ζορι ακουω το μπασο.Αμα ειναι να εχετε τετοιες ρυθμισεις μην εχετε καν μπασο..βαλτε ενα βουητο να σας γεμιζει το κομματι.Η φωνη μου φανηκε μια χαρα.Λιγο δουλιτσα θελει το σχημα..και λιγο δουλεια στον ηχο σας.Συνεχιστε να γουσταρετε.. ;)

Υ.Γ.:Σε καποια φαση προς το τελος το αυτι μου επιασε μια μελωδια που φερνει πολυ στο requiem for a dream.Πονηρε πληκτρα.. >:D
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #10 στις: 07/09/08, 14:29 »

Υ.Γ.:Σε καποια φαση προς το τελος το αυτι μου επιασε μια μελωδια που φερνει πολυ στο requiem for a dream.Πονηρε πληκτρα.. >:D

σωστός!...όμορφο όμως... :P

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #11 στις: 07/09/08, 17:07 »
Συγνωμη φιλε μου let me know,αλλα μαλλον τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου. :P

Αυτο που ειπες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι αντιχρονισμος και κατα δευτερο δεν καταλαβα πως και τι   εκανε ο blackmore και επιανε παντα.

Για αυτο σου ειπα γινε πιο σαφης.

Και φιλε Βαssman ...γελασα πολυ μαζι σου,γιατι ενω λες για αρνητικες κριτικες, κανεις το μεγαλυτερο κραξιμο απο ολους και με διαφορα. ;D ;D ;D

Ακομη γελαω.Απιστευτος. ;D ;D ;D ;D ;D
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #12 στις: 07/09/08, 18:41 »
Συγνωμη φιλε μου let me know,αλλα μαλλον τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου. :P

Αυτο που ειπες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι αντιχρονισμος και κατα δευτερο δεν καταλαβα πως και τι   εκανε ο blackmore και επιανε παντα.

Για αυτο σου ειπα γινε πιο σαφης.

Και φιλε Βαssman ...γελασα πολυ μαζι σου,γιατι ενω λες για αρνητικες κριτικες, κανεις το μεγαλυτερο κραξιμο απο ολους και με διαφορα. ;D ;D ;D

Ακομη γελαω.Απιστευτος. ;D ;D ;D ;D ;D
μην με τρελανετε και ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.καταρχην δεν το λεω εγω για αντιχρονισμο .ριχτε μια ματια σε κανα dvd με deep purple να δειτε οτι το αναφερει ο ιδιος ο gillan.λετε νε το εβγαλα απο το μυαλο μου? μαλλον τοτε φιλε vartanis δεν θα ξερει και ο gillan τι ειναι αντιχρονισμος!

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #13 στις: 07/09/08, 18:52 »
Συγνωμη φιλε μου let me know,αλλα μαλλον τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου. :P

Αυτο που ειπες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι αντιχρονισμος και κατα δευτερο δεν καταλαβα πως και τι   εκανε ο blackmore και επιανε παντα.

Για αυτο σου ειπα γινε πιο σαφης.

Και φιλε Βαssman ...γελασα πολυ μαζι σου,γιατι ενω λες για αρνητικες κριτικες, κανεις το μεγαλυτερο κραξιμο απο ολους και με διαφορα. ;D ;D ;D

Ακομη γελαω.Απιστευτος. ;D ;D ;D ;D ;D

Δεν εκανα αρνητικη κριτικη.Ειπα οτι το κομματι ειναι συμπαθητικο,οτι λογω μιξης και εντασεων το αποτελεσμα δεν ειναι και πολυ καλο..και απο μπασιστικης πλευρας και σαν μπασιστας ειπα οτι δεν ακουγεται το μπασο παρα ενα βουητο.Επισης προσθεσα οτι με δουλεια το πραμα εχει μελλον και ενθαρρυνα το παλικαρι.Τωρα αμα εσυ το θεωρεις κραξιμο..η εισαι υπερευαισθητος η μαλλον εισαι αντιδραστικος εγωκεντρικος επειδη ειδες μια γνωμη αντιθετη με σενα.

Υ.Γ.:Αμα ειναι να γελασουμε να ενθαρρυνω τα παιδια του κιθαρα να δουν την ιστοσελιδα σου στο myspace.Εγω παντως αφου ακουσα την μουσικη σου..καταλαβα οτι υπαρχει κοσμος που κρινει τους αλλους ενω δεν εχει ιδεα περι μουσικης..αρα δεν αξιζει καν να ασχολουμαστε μαζι τους.Να σαι καλα..και αυτο μαθημα ζωης ηταν.. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/09/08, 19:03 από bassman 5χορδος wannabe! »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #14 στις: 07/09/08, 19:56 »
Απο αλλου το ξεκινησαμε και αλλου το πηγαμε. :P :P :P

1.Αγαπητε let me know μην τρελλενεσαι και μην λες για Gillan και dvd κ.λ.π γιατι ο ανθρωπος μπορει σωστα να τα λεει αλλα εσυ να μην τα καταλαβαινεις η να μην τα αναφερεις σωστα.

Δεν νομιζω να ξεχασεις αυτα που ηξερες,αλλα σιγουρα δεν τα εξηγεις η μαλλον δεν τα καταλαβες σωστα.
Ξαναδες το dvd και τι λεει ο Gillan η πες μας που τα λεει ,να τα δουμε και εμεις και χωρις κανενα υφος ειρωνιας για να μην εχουμε παρεξηγησεις.

2.
Yπερβολικα αρνητικες κριτικες βλεπω...αλλα δικαιωμα το καθενος να εχει την αποψη του και να την παραθετει με τροπο θεμιτο.Λοιπον...εμενα δεν μου θυμισε Πυξ Λαξ.Η μιξη οντως αδικει το κομματι...μπορειτε ομως καλλιστα να το διορθωσετε.Το κομματι ηταν συμπαθητικο...αλλα ρε παιδια με το ζορι ακουω το μπασο.Αμα ειναι να εχετε τετοιες ρυθμισεις μην εχετε καν μπασο..βαλτε ενα βουητο να σας γεμιζει το κομματι.Η φωνη μου φανηκε μια χαρα.Λιγο δουλιτσα θελει το σχημα..και λιγο δουλεια στον ηχο σας.Συνεχιστε να γουσταρετε.. ;)
Τα σημεια ειναι της .....καλης σου κριτικης.Σιγουρα δεν ειμαι ευαισθητος,το αντιθετο θα ελεγα, αλλα τα περι αντιδραστικου,εγωκεντρικου τα βρισκω τελειος ατοπα.

Αλλα το θεμα ειναι, οτι θελοντας να δειξεις το ποσο ......καλο χαρακτηρα εχεις, αναφερεσαι στο myspace  μου βγαζοντας την χολη σου,αλλα και το επιπεδο σου.

Δεν κρυβομαι ξερεις, αλλα και με την ευκαιρια που το εθιξες, θελω να ευχαριστησω τα 1300 παιδια που το επισκευτηκαν μεσα στους δυο μηνες και κατι, που το εχω ανοιξει.

Ευχαριστω και σενα για την διαφημηση. ;D ;D ;D
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος proToolsLe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #15 στις: 07/09/08, 20:02 »
Ευχαριστω και παλι για ολες τις κριτικες ειναι πολυ χρησιμες και ας
κρινουν κατι που δεν μας αντιπροσωπευει αυτη την στιγμη
σαν συγκροτημα ...διοτι θα παρακολουθησετε στην πορεια την δουλεια
που κανουμε ..διοτι ολα τα πραγματα στην πορεια φαινονται ;)




Υ.Γ Ευχαριστω τον bassman για την σωστη και την αντικειμενικη κριτικη
την οποια μπορει και την στηριζει με βασιμα επειχηρηματα :D

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #16 στις: 07/09/08, 20:12 »
Ωπππππςςςςςςςςς............. :beer:

Υ.Γ Ευχαριστω τον bassman για την σωστη και την αντικειμενικη κριτικη
την οποια μπορει και την στηριζει με βασιμα επειχηρηματα :D

ΤΟ ΕΠΙΑΣΑ.....  :yeah: :yeah: :yeah:
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #17 στις: 07/09/08, 22:26 »
Εμένα το κομμάτι μου αρέσει. Έτσι απλά, χωρίς πολλά πολλά, γιατί αυτό έχει σημασία στο τέλος τέλος. Αν εξαιρέσει κανείς τον απαίσιο ήχο (ειδικά από εκεί που παίζει η distortion κιθάρα και μετά), ο οποίος καλύπτει φωνή, μπάσο (όπως πολύ σωστά λέει ο bassman) και την μελωδική γραμμή του κομματιού, μπόρεσα να διακρίνω μια όμορφη σύνθεση. Δεν ξέρω αν υπόκειται ακριβώς στο είδος και στο ύφος που θέλετε να παίξετε, αλλά ήταν αρχή τότε, όπως μας λες, όποτε μέχρι σήμερα σίγουρα θα έχουν αλλάξει πολλά, αν έχετε δουλέψει σκληρά (όπως όλοι μας πρέπει να κάνουμε αν θέλουμε το αποτέλεσμα να είναι σωστό).

Θέλω να σας πω (και μιλάω στον πληθυντικό, απευθυνόμενος σε όλη την μπάντα) μόνο το εξής. Αν θέλετε να παίξετε alternative και rock, έτσι όπως το έχουμε μάθει από αμέτρητες κορυφαίες μπάντες του εξωτερικού, ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΤΕΧΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ (τα οποία υπεραγαπώ). Το λέω αυτό γιατί σχεδόν σε όλο το κομμάτι (με εξαίρεση το τελευταίο του θέμα) , νόμιζα πως άκουγα ελληνική έντεχνη μουσική με αγγλικό στίχο.Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω έτσι ? Δημιουργήστε σύμφωνα με αυτό που θέλετε να παίζετε κι οχι σύμφωνα με τις επιρροές που ίσως έχετε ή με το πως παίζουν οι άλλοι αυτή τη μουσική.

Εγώ προσωπικά περιμένω την δουλειά σας και θα σας κάνω και add για να ενημερωθώ από πρώτο χέρι μόλις τελειώσουν οι ηχογραφήσεις.  :)

Keep Rockin'...



Υ.Γ. Μην τσακώνεστε...It's only rock 'n' roll... 0:)

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #18 στις: 08/09/08, 01:44 »
Απο αλλου το ξεκινησαμε και αλλου το πηγαμε. :P :P :P

1.Αγαπητε let me know μην τρελλενεσαι και μην λες για Gillan και dvd κ.λ.π γιατι ο ανθρωπος μπορει σωστα να τα λεει αλλα εσυ να μην τα καταλαβαινεις η να μην τα αναφερεις σωστα.

Δεν νομιζω να ξεχασεις αυτα που ηξερες,αλλα σιγουρα δεν τα εξηγεις η μαλλον δεν τα καταλαβες σωστα.
Ξαναδες το dvd και τι λεει ο Gillan η πες μας που τα λεει ,να τα δουμε και εμεις και χωρις κανενα υφος ειρωνιας για να μην εχουμε παρεξηγησεις.

2.
Yπερβολικα αρνητικες κριτικες βλεπω...αλλα δικαιωμα το καθενος να εχει την αποψη του και να την παραθετει με τροπο θεμιτο.Λοιπον...εμενα δεν μου θυμισε Πυξ Λαξ.Η μιξη οντως αδικει το κομματι...μπορειτε ομως καλλιστα να το διορθωσετε.Το κομματι ηταν συμπαθητικο...αλλα ρε παιδια με το ζορι ακουω το μπασο.Αμα ειναι να εχετε τετοιες ρυθμισεις μην εχετε καν μπασο..βαλτε ενα βουητο να σας γεμιζει το κομματι.Η φωνη μου φανηκε μια χαρα.Λιγο δουλιτσα θελει το σχημα..και λιγο δουλεια στον ηχο σας.Συνεχιστε να γουσταρετε.. ;)
Τα σημεια ειναι της .....καλης σου κριτικης.Σιγουρα δεν ειμαι ευαισθητος,το αντιθετο θα ελεγα, αλλα τα περι αντιδραστικου,εγωκεντρικου τα βρισκω τελειος ατοπα.

Αλλα το θεμα ειναι, οτι θελοντας να δειξεις το ποσο ......καλο χαρακτηρα εχεις, αναφερεσαι στο myspace  μου βγαζοντας την χολη σου,αλλα και το επιπεδο σου.

Δεν κρυβομαι ξερεις, αλλα και με την ευκαιρια που το εθιξες, θελω να ευχαριστησω τα 1300 παιδια που το επισκευτηκαν μεσα στους δυο μηνες και κατι, που το εχω ανοιξει.

Ευχαριστω και σενα για την διαφημηση. ;D ;D ;D

Δεν κανει τπτ φιλε μην το συζητας..οποτε εχεις ορεξη να μου λες να σε κραζω...ευχαριστηση μου..  8)

It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #19 στις: 08/09/08, 02:23 »
Το τραγούδι σε γενικές γραμμές μ'άρεσε, επιγραμματικά θα πω όμως συγκεκριμένα σημεία όπου χωράει βελτίωση (πολλά αναφέρθηκαν ηδη).
-όντως η μίξη δν είναι καλή, ανεβάστε φωνή και μπάσο και χαμηλώστε κιθάρα
-ο τραγουδιστής έχει χροια, έχει και προφορά, πρέπει όμως να κάνει το κάτι παραπάνω, να πιάσει τον ακρωατή απ το γιακά!
-προσπαθήστε να κάνετε τον ήχο της κιθάρας πιο "ζεστό", ειδικά στα "βρώμικα".
-επειδή η ακολουθία των ακόρντων κ το τεμπο ειναι αρκετά τετριμμένα, καλό θα 'ταν η μελωδία της φωνής και το σόλο να ναι πιο χαρακτηριστικά ή πιο ιδιαίτερα και να υπάρχει κάποια αλλαγή, κάτι που να ακούσει ο άλλος και να τον εκπλήξει ευχάριστα.
-η δίκαση στο τέλος όχι πολύ καλή ιδέα, με άγχωσε..!!!..
 
και μια (ακόμα!) συμβουλή.. αντί για το θεματάκι στα πλήκτρα που μοιάζει με το ρεκβιεμ, βάλτε το ίδιο το θέμα του ρεκβιεμ!!, και θα κάνει εντύπωση και δε θα σας πει κανένας ότι αντιγράφετε γιατί θα ναι προφανές ότι το χετε ενσωματώσει (ειδικά λαιβ θα τα σπάει να το κάνετε αυτό)
Α, επίσης σβήστε το 'official site' δίπλα στο όνομα σας, είναι κομματάκι πλεονασμός αν δε λέγεσαι paul mccartney ή AC/DC

Αυτά από μένα, σας κάνω κ γω αντ στο μσπεις κ περιμένω νέα σας
Rock n roll 8)

Αποσυνδεδεμένος proToolsLe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #20 στις: 08/09/08, 02:41 »
Απο αλλου το ξεκινησαμε και αλλου το πηγαμε. :P :P :P

1.Αγαπητε let me know μην τρελλενεσαι και μην λες για Gillan και dvd κ.λ.π γιατι ο ανθρωπος μπορει σωστα να τα λεει αλλα εσυ να μην τα καταλαβαινεις η να μην τα αναφερεις σωστα.

Δεν νομιζω να ξεχασεις αυτα που ηξερες,αλλα σιγουρα δεν τα εξηγεις η μαλλον δεν τα καταλαβες σωστα.
Ξαναδες το dvd και τι λεει ο Gillan η πες μας που τα λεει ,να τα δουμε και εμεις και χωρις κανενα υφος ειρωνιας για να μην εχουμε παρεξηγησεις.

2.
Yπερβολικα αρνητικες κριτικες βλεπω...αλλα δικαιωμα το καθενος να εχει την αποψη του και να την παραθετει με τροπο θεμιτο.Λοιπον...εμενα δεν μου θυμισε Πυξ Λαξ.Η μιξη οντως αδικει το κομματι...μπορειτε ομως καλλιστα να το διορθωσετε.Το κομματι ηταν συμπαθητικο...αλλα ρε παιδια με το ζορι ακουω το μπασο.Αμα ειναι να εχετε τετοιες ρυθμισεις μην εχετε καν μπασο..βαλτε ενα βουητο να σας γεμιζει το κομματι.Η φωνη μου φανηκε μια χαρα.Λιγο δουλιτσα θελει το σχημα..και λιγο δουλεια στον ηχο σας.Συνεχιστε να γουσταρετε.. ;)
Τα σημεια ειναι της .....καλης σου κριτικης.Σιγουρα δεν ειμαι ευαισθητος,το αντιθετο θα ελεγα, αλλα τα περι αντιδραστικου,εγωκεντρικου τα βρισκω τελειος ατοπα.

Αλλα το θεμα ειναι, οτι θελοντας να δειξεις το ποσο ......καλο χαρακτηρα εχεις, αναφερεσαι στο myspace  μου βγαζοντας την χολη σου,αλλα και το επιπεδο σου.

Δεν κρυβομαι ξερεις, αλλα και με την ευκαιρια που το εθιξες, θελω να ευχαριστησω τα 1300 παιδια που το επισκευτηκαν μεσα στους δυο μηνες και κατι, που το εχω ανοιξει.

Ευχαριστω και σενα για την διαφημηση. ;D ;D ;D

Δεν κανει τπτ φιλε μην το συζητας..οποτε εχεις ορεξη να μου λες να σε κραζω...ευχαριστηση μου..  8)


Kαλα δεν ενοουσα αυτο ...χαχαχα :D

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #21 στις: 08/09/08, 02:48 »
δεν είμαι ο πλέον ειδικός αλλά θα συμβούλευα να μειώσετε το βάθος κατά πολύ, είναι το κληροδότημα του να ακούς πολύ πυξ λαξ νομίζω. Επειδή είδα τον όρο alternative στο σαιτ σας, θα συμβούλευα να προσέξετε τα πιο γνωστά συγκροτήματα του είδους, radiohead, rem, u2, cranberries κλπ. Στα "ήρεμα" σημεία θα προτιμούσα πιο ακουστικό ήχο, ελάχιστο reverb και στα πιο heavy σημεία απαραιτήτως διαφορετικό ήχο,κάτι πιο απλό. Κατ' εμέ καλύτερα να είναι λίγο πιο στεγνός από εφέ ο ήχος σας, γιατί θα αναγκαστείτε να βγάλετε από το παίξιμο σας χαρακτήρα, παρά να το φορτώσετε με πράγματα που είναι ξένα προς αυτό που θέλετε να κάνετε.Πιστεύω ας πούμε ότι το πασίγνωστο zombie των cranberries είναι κοντά στον ήχο που θέλετε.

Επίσης η ιδέα να κρατήσετε αυτούσιο το requiem στα πλήκτρα με βρίσκει σύμφωνο.

Αποσυνδεδεμένος proToolsLe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #22 στις: 08/09/08, 20:35 »
Επισης θα αναφερω κατι δεν ανεφερα προηγουμενος..(βλακεια μου)
το συγκεριμενο που θα ακουσεται η εχετε ακουσει ηδη ...
γραφτηκε για ενα φιλος μας ο οποιος αυτοκτονησε...
αρα οπως καταλαβαινεται εχει ξεχωριστη σημασια ...


Υ.Γ Αγαπητη μου μουσικοι ενα κομματι κρινεται απο
τρια βασικα πραγματα..
1)Μουσικη
2)Συνθεση
αλλα και
3)Στιχο

 ;)

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #23 στις: 09/09/08, 00:32 »
Παράθεση
Υ.Γ Αγαπητη μου μουσικοι ενα κομματι κρινεται απο
τρια βασικα πραγματα..
1)Μουσικη
2)Συνθεση
αλλα και
3)Στιχο

Τι θες να πεις με αυτό που λες ; Μου φαίνεται αρκετά αυτονόητο όπως το λες αλλά ακόμη και έτσι δε συμφωνώ. Έχουν γίνει 4.453.882 διασκευές του Knockin' on heavens door και έχουν όλες την ίδια μουσική, σύνθεση και τους ίδιους στίχους αλλά δε μπορείς να κρίνεις το ίδιο τη διασκευή των Guns με τη διασκευούλα που κάνει ένα συγκρότημα 15χρονων που δεν έχει τι άλλο να παίξει. Ένα τραγούδι κρίνεται σε πολύ μεγάλο βαθμό και από το πόσο καλά είναι παιγμένο, πόσο καλή χημεία έχουν οι οργανοπαίκτες και φυσικά τον ήχο. Και την 9η συμφωνία να σου βάλουν αν είναι κακοπαιγμένη και έχει άθλιο ήχο δε θα κάτσεις να την ακούσεις.

Αποσυνδεδεμένος proToolsLe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πειτε μου εντυπωσεις ?
« Απάντηση #24 στις: 09/09/08, 01:32 »
Παράθεση
Υ.Γ Αγαπητη μου μουσικοι ενα κομματι κρινεται απο
τρια βασικα πραγματα..
1)Μουσικη
2)Συνθεση
αλλα και
3)Στιχο

Τι θες να πεις με αυτό που λες ; Μου φαίνεται αρκετά αυτονόητο όπως το λες αλλά ακόμη και έτσι δε συμφωνώ. Έχουν γίνει 4.453.882 διασκευές του Knockin' on heavens door και έχουν όλες την ίδια μουσική, σύνθεση και τους ίδιους στίχους αλλά δε μπορείς να κρίνεις το ίδιο τη διασκευή των Guns με τη διασκευούλα που κάνει ένα συγκρότημα 15χρονων που δεν έχει τι άλλο να παίξει. Ένα τραγούδι κρίνεται σε πολύ μεγάλο βαθμό και από το πόσο καλά είναι παιγμένο, πόσο καλή χημεία έχουν οι οργανοπαίκτες και φυσικά τον ήχο. Και την 9η συμφωνία να σου βάλουν αν είναι κακοπαιγμένη και έχει άθλιο ήχο δε θα κάτσεις να την ακούσεις.
ακριβως φιλε μου στα λογια μου ερχεσαι αν το καταλαβες...
οταν εννοω μουσικη αυτο ειναι μεσα και επισης στην συνθεση στην οποια ειναι διαμορφωμενη.. ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
92 Απαντήσεις
34730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/07, 23:31
από d3vilsoul
7 Απαντήσεις
3757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/08, 21:43
από Mike Moss
15 Απαντήσεις
6196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/08, 17:51
από Johnie Darko
9 Απαντήσεις
4199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/08, 01:02
από vartanis
4 Απαντήσεις
2726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/08, 08:42
από gkou
3 Απαντήσεις
3426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/10, 16:46
από Wise_One
0 Απαντήσεις
9593 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/12, 22:18
από harrisxr650
1 Απαντήσεις
3697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/14, 10:58
από Απόλλων
27 Απαντήσεις
6669 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/17, 11:04
από kotsos_ESP
2 Απαντήσεις
17863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/17, 13:43
από dejavu28