Σελίδες:
  • #101 από Mίκα στις 01 Aug 2007
  • Να κάνω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν θα είναι βλακεία η όχι...γι'αυτό κουράγιο!! :)Ε οι Helloween δεν είναι και αυτοί epic metal?
  • #102 από Kiratzoharris στις 01 Aug 2007
  • Τσου..Ειναι power metal.Παρολαυτα το παουερ και το επικ συγχεονται πολλες φορες αφου οι επικες μπαντες συνηθως εχουν παουερ στοιχεια.
  • #103 από Mίκα στις 01 Aug 2007
  • Ενταξει γι'αυτό ρώτησα!! ;D ;D Πάντως σε καποιοα τραγούδια τους τους έχουν βάλει και στοιχεία από epic...νομίζω... ;)
  • #104 από Kiratzoharris στις 01 Aug 2007
  • Ναι αυτο εννοειται..Για αυτο απαντησα ;D
  • #105 από Αλ στις 02 Aug 2007
  • Να ρωτήσω κάτι? Μή γελάσετε: η έπικ είναι είδος μέταλ? Γιατί εγώ είχα την αίσθηση οτι είναι από μόνη της ένα είδος μουσικής, όπως ροκ, ερ εν μπι, μέταλ κ.λπ.
  • #106 από pan-The_gunslinger στις 03 Aug 2007
  • Υπάρχει ταμπέλα με την ονομασία "Epic" αλλά καλύπτει πολλά είδη μουσικής. Ας πούμε σε κάτι ταινίες σαν τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών ακούγεται μουσική που όπως και να το κάνεις το καταλαβαίνεις πως είναι Επική. Δεν έχει ηλεκτρικές(γρήγορες) κιθάρες με βαριά ντραμς αλλά ακούγεται απολύτως Επικά.
    Τώρα μου γεννάται μια άλλη απορία το "Epic Metal" είναι παρακλάδι της "Epic" ή του "Metal"? Το αυγό έκανε την κότα ή το αντίστροφο γ.μω τις ταμπέλες μου μέσα?
  • #107 από Transformer στις 03 Aug 2007
  • Το αυγό έκανε την κότα ή το αντίστροφο γ.μω τις ταμπέλες μου μέσα?


    Αυτο ξαναπες το... ;)
  • #108 από HeavyHead στις 04 Nov 2007
  • εναξει δεν ειναι μονο επικ αυτοι..εγω θα σου ελεγα να ακουσεις saviour mashine πρωτα κ αν σου αρεσαν στειλε μου
  • #109 από sterghios στις 05 Nov 2007
  • Δισκάρα είναι και των Virgin Steele "The Marriage of Heaven and Hell part two".

    Οπως επισης το House of Atreus I & II

    Παραθετω με επικη περιφανεια επισης τους Lost Legion (www.thelostlegion.co.uk)

    Οσο για την 'συζητηση', αμαν ρε παιδια, η μουσικη ειναι μουσικη. Ολα τα συγκροτηματα αλλαζουν που και που θεματολογια. Και λοιπον?

Σελίδες: