Σελίδες:
  • #26 από Ελίζα στις 20 Aug 2005
  • δε τρελαινομαι κιολας.εσυ εισαι?
  • #27 από YmiRLinG στις 20 Aug 2005
  • Paidia exw mia protash. Na kanoume 2 synadhseis tautoxrona. Mia a8hna kai mia sthn 8essalonikh. Kai na exoume kamera kai na mporoume na velpoume h mia synadhsh thn allh. Dld me liga logia na exoume mia thleorash kai mia web camera p.x. kai na vlepoume h mia synadhsh thn allh. Ti lete? etsi 8a mporesei na ginei san eniaia synadhsh!

    Den 8a sxoliasei kaneis thn idea mou? :'(
  • #28 από master of puppets στις 20 Aug 2005
  • Paidia exw mia protash. Na kanoume 2 synadhseis tautoxrona. Mia a8hna kai mia sthn 8essalonikh. Kai na exoume kamera kai na mporoume na velpoume h mia synadhsh thn allh. Dld me liga logia na exoume mia thleorash kai mia web camera p.x. kai na vlepoume h mia synadhsh thn allh. Ti lete? etsi 8a mporesei na ginei san eniaia synadhsh!

    Den 8a sxoliasei kaneis thn idea mou? :'(

    Άσε τις προτάσεις καλύτερα... :P
  • #29 από Avril στις 21 Aug 2005
  • Paidia exw mia protash. Na kanoume 2 synadhseis tautoxrona. Mia a8hna kai mia sthn 8essalonikh. Kai na exoume kamera kai na mporoume na velpoume h mia synadhsh thn allh. Dld me liga logia na exoume mia thleorash kai mia web camera p.x. kai na vlepoume h mia synadhsh thn allh. Ti lete? etsi 8a mporesei na ginei san eniaia synadhsh!

    Den 8a sxoliasei kaneis thn idea mou? :'(

    ειναι λιγο μαπα να το πω??χχεεχ.... :-\ ::) :-*
  • #30 από YmiRLinG στις 21 Aug 2005
  • Egw padws prosferomai na voh8hsw sthn organwsh.....
  • #31 από Μαρμελακι στις 21 Aug 2005
  • (σχολιο διαγραφηκε)
  • #32 από H kori tou tass στις 21 Aug 2005
  • Sorry αν γίνομαι "κακιά" αλλά εγώ πιστεύω πως κάτι τέτοιο, να μαζευτούνε τόσα πολλά μέλη είναι κάτι το απίθανο... Αν δεν οριστεί συγκεκριμένη μέρα, χώρος κτλ.. να ξέρει ο καθένας να κανονίσει το πρόγραμμα του κ όλα αυτά ! Και ο καθένας θα έχει αντίρρηση για το πότε κ που... Είμαι λίγο αρνητική το ξέρω, αλλά...
  • #33 από Avril στις 22 Aug 2005
  • ε αντε εσεις οι αθηναιοι βρειτε χωρο και κανονιζουμε ολοι ημερομηνια :)
  • #34 από Βραζίλης στις 22 Aug 2005
  • Αν βρεθεί χώρος, όλα τα άλλα είναι εύκολα. Ποιος έχει χώρο και τον διαθέτει; Εγώ είχα κάνει συνάντηση στο σπίτι μου πριν δυο χρόνια, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσω πάλι, θα το σκεφτώ.

    Αν πάμε απλά σε καμμιά παραλία, πάρκο, δεν θα έχουμε ηλεκτρικά όργανα, ψυγείο, ζεστό φαϊ, κλπ. Αν πάμε σε μαγαζί θα είμαστε μαζί με τους υπόλοιπους πελάτες και δεν θα μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα. Ενώ σε δικό μας χώρο θα φάμε και θα πιούμε καλά και φτηνά, θα βάλουμε και μικροφωνική, θα κάνουμε ότι τρέλα μας κατέβει στο κεφάλι.

    Μιλάω πάντα για Αθήνα. Αν θέλουν οι Θεσσαλονικείς κλπ, ας κάνουν κάτι παρόμοιο στην πόλη τους. Το να βρεθούμε κάπου αλλού θα είναι δύσκολο. Θα πρέπει _όλοι_ να κάνουμε ταξίδι, και κάποιοι δεν μπορούν να κάνουν καθόλου λόγω ηλικίας ή υποχρεώσεων, κλπ.
  • #35 από YmiRLinG στις 22 Aug 2005
  • Otan les se diko mas xwro ennoeis se kapoio spiti h kati paromoio. An p.x. exei kapoios apo dw mia taverna h kati paromoio?
  • #36 από Boogieman (του Kithara.gr!!!) στις 22 Aug 2005
  • Αν μαζευτούμε όλοι, θα γίνει κάτι σαν το Γούνστοκ...θα γεμίσει ασφυκτικά ο χόρος και θα αρχίσουμε να επεκτεινόμαστε πρός τα γειτονικά χωράφια και σπίτια... 8)

  • #37 από Μαρμελακι στις 22 Aug 2005
  • (σχολιο διαγραφηκε)
  • #38 από YmiRLinG στις 22 Aug 2005
  • 8elei polla lefta kai ade na vreis sponsores. Isws kapoios apo tous kallitexnes pou exoun dwsei synedeu3h sto kithara na mporouse na mas voh8hsei se kati tetoio
  • #39 από blue_jazz στις 22 Aug 2005
  • Μη ξεφεύγετε ρε παιδιά. Το θέμα άρχισε για πάρτυ. Ας μείνουμε σε αυτό. Πολύ ωραίες σκέψεις αλλά κατά τη γνώμη μου καλό θα ήταν να παρουσιαστούν σε άλλο θέμα. Το σκεφτόμουν και εγώ ένα μεγάλο πάρτυ. Ο χώρος είναι πραγματικά εμπόδιο. Αλλά τόσο κόσμο έχει εδώ. Δεν έχει κανείς κάποιο μαγαζί να μας βολέψει; 
  • #40 από Iroukos στις 22 Aug 2005
  • Ξεφυγαμε απο το θεμα παιδια!
    Λοιπων, επιδει έχω αρκετους γνωστους Καρδιτσα κ Λαρισα ίσως καταφερνα να βρω χωρο χωρις αυτο να σημαινει πως είναι κ βεβαιο!
    πρεπει όμως να σας πω πως αυτο θλει πολυ οργανωση απο όλους κ όλοι να διαθεσουμε 1 μικρο ποσο γιατι θα μας στοιχίσει λιγο!
    αν υπααρχει λοιπων διαθεση να αρχισω να ρωταω κ να όργανωνονομαι!
    αν όχι κ απλα το περνουμε στη πλακα τοτε να μη σκαω κ γω!
    το θεμα είναι να μαζευτουμε όλοι!
    Νοτιοι κ Βόριοι!
    με αυτη την ιδεα ξεκινησε!
    λοιπων ξαναρωταω....υπαρχει διαθεση???
    να δω συμετοχες! :)
  • #41 από Μαρμελακι στις 22 Aug 2005
  • (σχολιο διαγραφηκε)
  • #42 από Ο Γενίτσαρος cmaj7 στις 22 Aug 2005
  • Σήμερα είναι εύκολο να γράφω μηνύματα
    Βάζω ένα +1 σε ό,τι λέει ο φίλος Marmelaki και ΟΚ

    (Υποθετικό επόμενο μήνυμα marmelaki: μου φαίνεται ότι αυτός o Cmaj7 είναι για τα σίδερα - Υποθετική απάντηση Cmaj7: +1)
    [/size]
  • #43 από Avril στις 22 Aug 2005
  • Ξεφυγαμε απο το θεμα παιδια!
    Λοιπων, επιδει έχω αρκετους γνωστους Καρδιτσα κ Λαρισα ίσως καταφερνα να βρω χωρο χωρις αυτο να σημαινει πως είναι κ βεβαιο!
    πρεπει όμως να σας πω πως αυτο θλει πολυ οργανωση απο όλους κ όλοι να διαθεσουμε 1 μικρο ποσο γιατι θα μας στοιχίσει λιγο!
    αν υπααρχει λοιπων διαθεση να αρχισω να ρωταω κ να όργανωνονομαι!
    αν όχι κ απλα το περνουμε στη πλακα τοτε να μη σκαω κ γω!
    το θεμα είναι να μαζευτουμε όλοι!
    Νοτιοι κ Βόριοι!
    με αυτη την ιδεα ξεκινησε!
    λοιπων ξαναρωταω....υπαρχει διαθεση???
    να δω συμετοχες! :)
    τι λαρισα ρε παιδια..... καντε το αθηνα να τελειωνουμε γιατι μου φαινεται οτι τελικα μονο λαρισιωτες θα πανε αντε και κανα δυο αθηναιοι.... μια συγκεντρωση στη θεσ/νικη και μια στην αθηνα, απλα τα πραγματα
  • #44 από FSL στις 23 Aug 2005
  • Kαταρχήν είναι πολύ δύσκολο να γίνει τέτοια μετακίνηση ατόμων είτε από Αθήνα είτε από Θεσσαλονίκη.Πάρτε παράδειγμα τα camping που κατά καιρούς προσπαθήσαμε να κάνουμε.
    Εκτός αυτού όσοι είμαστε λίγο καιρό εδώ παραπάνω ξέρουμε ότι από όσους ενθουσιάζονται με την αρχική πρόταση ή κάποια άλλη το 25% παρουσιάζεται τελικά.
    Οπότε το πιθανότερο αν γίνει κιόλας είναι μια συνάντηση εδώ στην Αθήνα με τους λίγο πολύ γνωστούς άγνωστους και ίσως άλλη μία στη συμπρωτεύουσα.
  • #45 από WINNIE στις 23 Aug 2005
  • Νομίζω οτι πιο σωστά μίλησε η FSL.
    Πολλά άτομα δηλώνουν συμμετοχή κ λίγα ακολουθούν (έχω υπάρξει κ με τους μεν κ με τους δε).
    Νομίζω ότι πιο εφικτό είναι να γίνουν 2 συναντήσεις κ ας κανονίσουν μεταξύ τους τα μέλη..
  • #46 από Balleader στις 24 Aug 2005
  • Ρε παιδια μην αγχωνεστε.Δεν ειναι αναγκη να κλεισουμε χωρους κ τετοια παρομοια γιατι δεν μας βλεπω να κανουμε τπτ.Ας βρουμε εναν ανοιχτο χωρο(π.χ παραλια) που ειναι το πιο ευκολο κ ας κανουμε μπιτς παρτυ για να αποχαιρετησουμε το καλοκαιρακι.Τις λαρισες κ Τρικαλα ουτε 5 ατομα δεν θα μαζευτουν...
    Ρε ρουφους τελεια ιδεα.Φερε ομως αν μπορεις εσυ το βιντεο γουολ γιατι εγω δεν εχω(Τι λες μωρε?) ΤΕΣΠΑ
    Ελπιζω η φωνη του ΠΑΜΟΚ να εισακουσθει
  • #47 από YmiRLinG στις 25 Aug 2005
  • 8a mporousam edld na organwsoume mia synadhsh se paralia kai na feroun oloi apo liga faghta liga pota ligh mousikh kithares na anapsoume kai mia fwtia kai na katsoume. Auto einai men efikto alla den 3erw posoi symfwnoun.Padws irouka ama 8es egw voh8aw oso mporw
  • #48 από Βραζίλης στις 26 Aug 2005
  • Αν πάμε στην παραλία, έχετε υπόψη οτι καλό είναι να έχουμε:

    1. ψάθες, πετσέτες, ή κανένα τεράστιο πλαστικό όπως αυτά που βάζουν στα κάμπινγκ, για να καθήσουμε όλοι[/li]
    2. καρεκλάκια, τραπεζάκια, για αυτούς που δεν βολεύονται χάμω, να ακουμπήσουμε και κανά ποτήρι[/li]
    3. φαγητά, κατά προτίμηση σε θερμομονωτικές τσάντες[/li]
    4. μπύρες-ποτά, σε ψυγεία πάγου[/li]
    5. φωτισμός (δάδες, ή/και λάμπες γκαζιού, κλπ)[/li]
    6. μουσικά όργανα (μη περιμένετε πάλι οτι θα φέρουν οι άλλοι!)[/li]
    7. ενισχυτάκια μπαταρίας (ή μετατροπέας 12V-220V) για να έχουμε και ηλεκτρικά όργανα[/li]
    8. ντοσιέ με εκτυπωμένα τραγούδια[/li]
    9. γραφτήρι ήχου για να κρατήσουμε ηχητικά ντοκουμέντα[/li]
    10. μαγιό, για μπάνιο[/li]
    11. αντικουνουπικό για τα γυμνά μέλη (εννοώ μπρατσάκια, μπουτάκια)[/li]

    Ξεχνάω κάτι;
  • #49 από Μαρμελακι στις 26 Aug 2005
  • (σχολιο διαγραφηκε)
  • #50 από Βραζίλης στις 26 Aug 2005
  • Φωτογραφικη μηχανη

    Αυτο εννοειται! Εγω (τουλαχιστον) φερνω παντα.

    Επίσης, διαθέτω:
    2-3 ψαθες, 2 σκηνες, 1 αεροστρωμα (για υπνο μονο! σε περιπτωση που εχουμε πιει πολυ & δεν θελουμε να οδηγησουμε), μερικα φαγητα-ποτα, 4 δαδες, τουμπελεκι, shaker, μπουζουκι-καυσοξυλο, φορητα ψηφιακα ντραμς με μπαταρια.
Σελίδες: