Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 135936 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #550 στις: 27/02/11, 13:15 »
Εδω freemind πεφτει και θεμα φανατισμου. Οποιος ειναι τοσο φανατισμενος που δεν βλεπει οτι ο ΠΑΟ εχει προβληματα τοσο στα διοικητικα του, οσο και στα αγωνιστικα του, ολα τα προβληματα θα τα φορτωσει εκει που του δειχνουν οι φυλλαδες... δηλαδη στον ΟΣΦΠ, στο πουλημενο συστημα κ αλλα τετοια.
Απο εκει και περα ομως, ειναι αδοκιμο το να σχολιαζουμε το τι γινεται τωρα στη βαση του τι θα μπορουσε να ειχε γινει αν ηταν τα πραγματα αλλιως... και εξηγουμαι: "Μετα απο αυτο το 1-1 νομιζω πως λυθηκε η απορια πολλων για το εαν ο ΠΑΟ   φετος μπορουσε να διεκδικησει το πρωταθλημα!" λες, χωρις ομως να λαμβανεις υποψιν σου οχι μονο τη βαθμολογικη διαφορα που προεκυψε, αλλα και τον ολο αντικτυπο του ντερμπι. Δηλαδη εμμεσως πλην σαφως λες οτι επειδη ο ΠΑΟ δεν κερδισε χτες τον Ατρομητο, πως περιμενε μετα να παρει και το πρωταθλημα, ακομα και αν ειχε κερδισει στο ντερμπυ. Και σε ρωταω, αν ειχε κερδισει ο ΠΑΟ στο ντερμπυ, μπορεις να εισαι σιγουρος οτι δεν θα κερδιζε και χτες? Οχι, κανενας δεν μπορει να ειναι σιγουρος για κατι τετοιο. Συνεπως δεν εχει νοημα να μπαινουμε σε μια τετοια φιλολογια του τυπου "αν η γιαγια μου ειχε καρουλια θα ηταν πατινι".
Ο ΠΑΟ σιγουρα κανει μια μετρια χρονια, και σιγουρα ειναι τοσο πισω στη βαθμολογια, οχι εξαιτιας του ντερμπυ αλλα επειδη εχασε πολλους βαθμους σε πιο μετρια παιχνιδια. Συμφωνω οτι δεν η ομαδα δεν παιζει και το καλυτερο ποδοσφαιρο που θα μπορουσε. Αυτο ομως δεν μπορει να αλλαξει με τιποτα τη βαρυτητα των γεγονοτων της περασμενης εβδομαδας. Σε ενα κομβικοτατο σημειο του πρωταθληματος, σε ενα απο τα πιο νευραλγικα παιχνιδια στον ελληνικο χωρο (ΟΣΦΠ-ΠΑΟ) υπηρξε καταφορη αλλοιωση αποτελεσματος, και αυτο κανενας λογικος φιλαθλος δεν μπορει να το αρνηθει. Απο εκει και περα το να προσπαθει ο καθε φιλαθλος του ΟΣΦΠ, να πεισει οτι ο ΠΑΟ ετσι κ αλλιως δεν εχει την ομαδα να χτυπησει το πρωταθλημα κλπ κλπ εγω τα ακουω εκ του πονηρου. Σαφως, αν ειχαμε μια υπερομαδα θα ημασταν εμεις πρωτοι στη βαθμολογια γιατι θα ειχαμε κερδισει περισσοτερα παιχνιδια. Ομως αυτο δεν μπορει να προδικασει "τι θα γινοταν αν" η εκβαση του ντερμπυ ηταν διαφορετικη. Ο ΟΣΦΠ εχει ακομα 2 μεγαλα παιχνιδια μπροστα του, οποτε ενα διαφορετικο αποτελεσμα θα εφερνε αλλον αερα στο πρωταθλημα.
Ξερω οτι θα ακουσω απο πολλους φιλαθλους του ΟΣΦΠ να μου λενε για τις φορες που ευνοηθηκε ο ΠΑΟ κλπ κλπ. Ο ΟΣΦΠ κατα τη δικη σας αποψη δεν ευνοηθηκε καθολου φετος? πουθενα? Ακομα δηλαδη εχουμε παραμεινει στην εποχη που μεσουρανουσε ο Σωκρατης, οπου η συντριπτικη πλειοψηφια των ολυμπιακων θεωρουσε οτι "ολοι ειναι εναντιον μας, και η διαιτησια και το συστημα και ολα αλλα ο ΟΣΦΠ με την ψυχαρα και τη λεβεντια του και με συμπαραστατη το λαο του παντα θα βγαινει νικητης"? Ελεος. Σε καθε πρωταθλημα οι μεγαλες ομαδες παιρνουν περισσοτερα σφυριγματα (και αυτο δεν το λεω για δικαιολογια, ουτε επειδη με βολευει, αλλα επειδη ειναι η αντικειμενικη αληθεια. Ιταλια, Ισπανια, Αγγλια, εκει οι μεγαλες ομαδες δεν παιρνουν κατατι περισσοτερα σφυριγματα?), αλλα εδω στην Ελλαδα το εχουμε παραξηλωσει! Αυτο ειναι το προβλημα, οτι η διαιτησια γενικως δεν ειναι καλη (+ οτι στα παραπανω πρωταθληματα οι μεγαλες ομαδες εχουν λιγοτερο "αναγκη" απο ευνοικη διαιτησια). Απο εκει και περα εγω δεν θα βαλω στο ζυγι και στο μετρο ποσο ευνοηθηκε ο ενας και ποσο ο αλλος σε καθενα παιχνιδι... ομως ειναι σαφες οτι στα μεγαλα παιχνιδια μεταξυ ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ οπου το διακυβευμα ειναι μεγαλυτερο (τοσο απο πλευρας βαθμολογικης, οσο και απο θεμα γοητρου και "φανελας", οσο επισης και απο θεμα οπαδων... αυτα τα ματς "αγγιζουν" πολυ περισσοτερο κοσμο), θα πρεπει και η διαιτησια να ειναι αναλογως σοβαρη. Και ακριβως επειδη ολες οι παραπανω ομαδες φερουν το ειδικο βαρος τους, θα πρεπει και η διαιτησια να ειναι 50-50. Το λανθανειν ανθρωπινον, βεβαια, αλλα υπαρχει κανεις που να θεωρει οτι η αλλοιωση αποτελεσματος στο ντερμπυ προηλθε απο "λαθη"? Δεν το νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #551 στις: 27/02/11, 16:24 »
Adoni, εγώ πιστεύω ότι ο ΠΑΟ και -4 βαθμούς διαφορά να είχε από τον ΟΣΦΠ, χθες πάλι δεν θα κέρδιζε.. Ο Ατρόμητος στήθηκε άριστα, ενώ οι ομάδες του Δώνη φημίζονται για την καλή κυκλοφορία της μπάλας και για το πάγωμα του παιχνιδιού τις στιγμές που αυτό είναι απαραίτητο.. Χθες ο ΠΑΟ είχε αρκετές ελλείψεις και αν πει κανείς ότι οι απουσίες του Ζιλμπέρτο, Βύντρα και Μπουμσόγκ αναπληρώνονται, αυτές του Λέτο και Χριστοδουλόπουλου ήταν κρισιμότατες.. Φάνηκε ξεκάθαρα ότι ο ΠΑΟ επιθετικά μπορεί να περιμένει πράγματα μόνο από τους 2 που ανέφερα και το Νίνη (ο Σισέ συνήθως δεν "φτιάχνει" παιχνίδι αλλά τελειώνει φάσεις).. Όλοι οι άλλοι απλά συμμετέχουν στο παιχνίδι του ΠΑΟ.. Δυστυχώς δεν υπάρχει ο παλιός Καραγκούνης ενώ οι Γκοβού & Γκαρσία που ήρθαν φέτος με περγ**ηνές και ελπίδες, εμφανίζονται αδιάφοροι και χωρίς καμία διάθεση να βοηθήσουν..
 
Όσο για το γύρο του θριάμβου, προσωπικά πιστεύω ότι είναι γραφικό να κάνεις τέτοια κίνηση 7 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος, με απόσταση 4/7/10 βαθμών από την κορυφή (εσείς αποφασίζετε), με τόσες απώλειες βαθμών σε κομβικά ματς και με απούσα διοίκηση από το Νοέμβριο.. Κατανοώ ότι υπάρχει πίκρα για το χαμένο παιχνίδι στο Καραισκάκη, αλλά μην κάνουμε αυτά που κοροϊδεύουμε..

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #552 στις: 27/02/11, 23:47 »
Με παρεξηγησες. Εγω ουτε για το στησιμο του Ατρομητου μιλησα, ουτε για τον "γυρο του θριαμβου". Το δευτερο ειναι τοσο φαιδρο που δεν αξιζει καν σχολιασμου... Οσο για το πρωτο, εγω το μονο που ειπα ειναι οτι δεν ειναι δοκιμο να φτιαχνουμε σεναρια με το τι θα μπορουσε να ειχε συμβει εαν οι εξελιξεις του ντερμπυ ηταν αλλες. Οχι μονο απο βαθμολογικης αποψης, αλλα και απο το γενικοτερο κλιμα που επικρατησε. Πιστευει κανεις οτι με ολον αυτον τον ντορο εγινε σοβαρη προετοιμασια γι αυτο το παιχνιδι? Ο Ατρομητος αφου μπορεσε να παρει τον βαθμο αντιμετωπιζοντας μια ομαδα θεωρητικα ανωτερη, καλως και δικαιως τον πηρε. Κατα τα αλλα, το πως θα επαιζε ο ΠΑΟ μετα το ντερμπυ, αν θα επαιρνε τα απιχνιδια, αν θα παθιαζοταν περισσοτερο, αν αν αν.... αυτα δεν ειναι παρα υποθεσεις και συζητησεις καφενειου για να περναει η ωρα. 

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #553 στις: 28/02/11, 00:29 »
Με παρεξηγησες. Εγω ουτε για το στησιμο του Ατρομητου μιλησα, ουτε για τον "γυρο του θριαμβου". Το δευτερο ειναι τοσο φαιδρο που δεν αξιζει καν σχολιασμου... Οσο για το πρωτο, εγω το μονο που ειπα ειναι οτι δεν ειναι δοκιμο να φτιαχνουμε σεναρια με το τι θα μπορουσε να ειχε συμβει εαν οι εξελιξεις του ντερμπυ ηταν αλλες. Οχι μονο απο βαθμολογικης αποψης, αλλα και απο το γενικοτερο κλιμα που επικρατησε. Πιστευει κανεις οτι με ολον αυτον τον ντορο εγινε σοβαρη προετοιμασια γι αυτο το παιχνιδι? Ο Ατρομητος αφου μπορεσε να παρει τον βαθμο αντιμετωπιζοντας μια ομαδα θεωρητικα ανωτερη, καλως και δικαιως τον πηρε. Κατα τα αλλα, το πως θα επαιζε ο ΠΑΟ μετα το ντερμπυ, αν θα επαιρνε τα απιχνιδια, αν θα παθιαζοταν περισσοτερο, αν αν αν.... αυτα δεν ειναι παρα υποθεσεις και συζητησεις καφενειου για να περναει η ωρα.
Συγγνώμη αν σου φάνηκε "κάπως" η απαντησή μου.. Δεν είχα σκοπό να πω κάτι αντίθετο από αυτό που είπες.. Όσο για το γύρο του θριάμβου δεν ήταν σχόλιο πάνω στο δικό σου post αλλά δική μου παρατήρηση.. Έχεις δίκιο για τα διάφορα "αν" που μπαίνουν στις συζητήσεις.. Τις περισσότερες φορές δεν βγαίνει άκρη.. Όντως, οι παίχτες ήταν ξενερωμένοι αλλά έπρεπε από την άλλη να παίξουν καλά για να δείξουν σε όλους τους άλλους ότι οι τελευταίες καλές εμφανίσεις και το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη δεν ήταν πυροτεχνήματα.. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα λειτουργούσα.. Βέβαια όταν οι παίχτες βλέπουν και αυτό το τεράστιο διοικητικό κενό και όταν δεν υπάρχει κανένας να τους τραβήξει το αυτάκι για τις άσχημες εμφανίσεις τους σε πολλές περιόδους της φετινής σεζόν, δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά.. Νομίζω ότι το κακό ξεκινά από τη φετινή φυσική κατάσταση των παιχτών.. Φαίνεται από μακριά ότι δεν δουλεύτηκε καθόλου το συγκεκριμένο κομμάτι και ο φετινός ΠΑΟ μοιάζει πάρα πολύ με τον περσινό ΟΣΦΠ.. Η κακή οργάνωση και κυκλοφορία του παιχνιδιού μας έκαναν φέτος να ξεχάσουμε την τεράστια τρύπα στην άμυνα.. Βρε λέτε να τα κανόνισαν όλα ο Σαριέγκι με τον Καντέ για να γλιτώσουν λίγο κράξιμο φέτος; :D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #554 στις: 01/04/11, 15:46 »
EEEEE, OOOOO, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ!!! ;D ;D ;D


Who da f*ck is Navarro, να 'ουυμε.... :P

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #555 στις: 01/04/11, 18:24 »
Τεράστια πρόκριση κόντρα στους αχώνευτους....ο ομπράντοβιτς έχει πάρει πολλές ταυτότητες....

p.s. κάποτε σε μια μπασκετική συζήτηση, όταν είχε ανακοινωθεί ο καλάθης απο τον παναθηναικό, έλεγα πως το παλικάρι θα κάνει παπάδες...Πλεον είμαι 100% σίγουρος ότι για τα επόμενα 10 χρόνια θα μιλάμε για τον καλύτερο playmaker που πατάει στα ελληνικά (και όχι μόνο) γήπεδα...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #556 στις: 01/04/11, 18:28 »
Τεράστια πρόκριση κόντρα στους αχώνευτους....ο ομπράντοβιτς έχει πάρει πολλές ταυτότητες....

p.s. κάποτε σε μια μπασκετική συζήτηση, όταν είχε ανακοινωθεί ο καλάθης απο τον παναθηναικό, έλεγα πως το παλικάρι θα κάνει παπάδες...Πλεον είμαι 100% σίγουρος ότι για τα επόμενα 10 χρόνια θα μιλάμε για τον καλύτερο playmaker που πατάει στα ελληνικά (και όχι μόνο) γήπεδα...

Αρκει να καταφερει να γινει και λιγο απειλητικος στην επιθεση...εχω κουραστει να τον βλεπω να κανει διεισδυση και μετα να βολταρει κατω απο τη μπασκετα. Παντως, τη μπαλα δεν του την κλεβεις με τιποτα, ενω ειναι και σκυλος στην αμυνα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #557 στις: 01/04/11, 18:33 »
Τεράστια πρόκριση κόντρα στους αχώνευτους....ο ομπράντοβιτς έχει πάρει πολλές ταυτότητες....

p.s. κάποτε σε μια μπασκετική συζήτηση, όταν είχε ανακοινωθεί ο καλάθης απο τον παναθηναικό, έλεγα πως το παλικάρι θα κάνει παπάδες...Πλεον είμαι 100% σίγουρος ότι για τα επόμενα 10 χρόνια θα μιλάμε για τον καλύτερο playmaker που πατάει στα ελληνικά (και όχι μόνο) γήπεδα...

Αρκει να καταφερει να γινει και λιγο απειλητικος στην επιθεση...εχω κουραστει να τον βλεπω να κανει διεισδυση και μετα να βολταρει κατω απο τη μπασκετα. Παντως, τη μπαλα δεν του την κλεβεις με τιποτα, ενω ειναι και σκυλος στην αμυνα.

Βασικά εγώ όταν έβλεπα στιγμιότυπα απο το κολλεγιακό στη nova....το παλικάρι είχε και χέρι άσχημο....τέλειωνε κάθε ματς με 20+ πόντους και σχεδόν όλους απο τρίποντα....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σουτάρει εδώ πέρα...θυμάμαι μια φορά είχε 5/5 τρίποντα και μου είχε κάνει εντύπωση...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #558 στις: 13/04/11, 16:15 »
Κυριοι...επτωχευσαμε! ;D

http://www.sport-fm.gr/article/469764

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #559 στις: 08/05/11, 20:28 »
Στη Βαρκελώνη θα 'ρθω, Πανάθα για σένα, για να σηκώσουμε με τρέλα άλλο ένα...


 
 
 
 
ΥΓ: Κι αλλαζοντας καναλι, παφτω στο novasport να δειχνει playoffs Superleague...απο τη μια αστερια κι απο την αλλη μιζερια, γιατι στη μιζερια εφτασε ο ποδοσφαιρικος ΠΑΟ! Οχι επειδη βγηκε 2ος, αλλα επειδη παρουσιαζει εικονα "ομαδουλας"...Χιλια συγχαρητηρια και ευχαριστω, λοιπον, σε Γιαννακοπουλαιους, Ομπραντοβιτς, τεχνικο τιμ, παικτες, αλλα και σε ολους τους αφανεις που εργαζονται γι' αυτην την ομαδα, γιατι αυτοι μας κανουν περηφανους ως Παναθηναϊκους! Αντε, ραντεβου του χρονου για το 7ο στην Πολη...
« Τελευταία τροποποίηση: 08/05/11, 20:32 από Eagle Of Kamelot »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #560 στις: 08/05/11, 20:41 »

Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #561 στις: 08/05/11, 21:39 »
Αυτό ήταν το δεύτερο δυσκολότερο ευρωπαικό πρωτάθλημα που κατακτά ο ΠΑΟ, μετά από αυτό της Μπολόνια.. Και ο λόγος είναι ότι στις αρχές της σεζόν θεωρούταν ξεγραμμένος από μεγάλη μερίδα οπαδών του, επειδή απλά δεν είχε λύση στον άσσο μετά τον Διαμαντίδη και επειδή απέκλεισε την περσινή πρωταθλήτρια και μοναδική ομάδα που είχε αρκετές πιθανότητες να τον παίξει και να τον νικήσει στα ίσα, Μπαρτσελόνα.. Μπορεί φέτος να μην είχες Σπανούλη και Σάρας, αλλά ήταν όμως ήταν η χρονιά του Καλάθη, ο οποίος στα δύσκολα φώναξε παρών και έδωσε τις καθοριστικές απαντήσεις εκεί που μετρούσε περισσότερο.. Συγχαρητήρια στους παίχτες και στον Ομπράντοβιτς ο οποίος έδειξε για ακόμα μια χρονιά ότι με πειθαρχία, κίνητρο και γνώση του αθλήματος μπορεί να καταφέρει αυτό που γνωρίζει καλύτερα από τον καθένα: να δημιουργεί μια ομάδα ανταγωνιστική, με ότι υλικά έχει στη διάθεση του κάθε φορά (ενίοτε και χωρίς σταρ, όπως καλή ώρα φέτος)..

Kamelot, παράτα το μεμψίψηρο ποδοσφαιράκι γιατί και 100 χρόνια να περάσουν, τέτοιες χαρές δεν θα πάρεις από δαύτους.. Όταν ο ΠΑΟ, ο οποίος είναι ομάδα που σύμφωνα με το τωρινό status quo είναι ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό κάθε χρονιά, είναι η ομάδα με τα περισσότερα λάθη στη Superleague, καταλαβαίνεις τι δουλειά γίνεται στη προπόνηση και τι κίνητρο έχουν οι παίχτες για να νικήσουν.. Τελευταία φορά που είδαμε μπάλα από αυτή την ομάδα ήταν επί μακαρίτη Κυράστα (δεν θυμάμαι και εγώ πόσα χρόνια πίσω).. Δεν περιμένω άμεσο comeback, δυστυχώς..
« Τελευταία τροποποίηση: 08/05/11, 21:40 από faser »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #562 στις: 08/05/11, 21:55 »
Συγχαρητηρια στα παιδια του ΠΑΟ για το Κυπελλο! Και του χρονου ευχομαι παλι μια ελληνικη ομαδα να ειναι σε αυτη τη θεση ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #563 στις: 09/05/11, 14:45 »
Αυτό ήταν το δεύτερο δυσκολότερο ευρωπαικό πρωτάθλημα που κατακτά ο ΠΑΟ, μετά από αυτό της Μπολόνια..
 
Kamelot, παράτα το μεμψίψηρο ποδοσφαιράκι γιατί και 100 χρόνια να περάσουν, τέτοιες χαρές δεν θα πάρεις από δαύτους..

Εγω, παλι, θεωρω οτι ηταν το πιο ευκολο, απο τη στιγμη που αποκλεισαμε τη Barcelona και εμεινε κι ο ΟΣΦΠ εκτος...η αμφισβητηση δε λεει τιποτα σε μια ομαδα, ισα-ισα που την πεισμωνει κ περισσοτερο. Οκ, η φετινη Ευρωλιγκα δεν ειχε τη δυνατη CSKA των προηγουμενων χρονων, αλλα πανω-κατω, οι υπολοιπες ομαδες ηταν στα ιδια επιπεδα.

Οσο για το ποδοσφαιρο, δεν παραταω τιποτα. Οταν υποστηριζεις μια ομαδα, την υποστηριζεις σε ολα τα αθληματα. Με ενδιαφερει το ποδοσφαιρο οσο και το μπασκετ κατ υπολοιπα αθληματα, αλλα το που διαλεγω να δωσω τα λεφτα μου, αυτο εξαρταται απο πως λειτουργει το καθε τμημα. Οταν εγω τα ελεγα περυσι για τους Νιοπλιες κ τα ρεστα, σε καποιους σας αρεσε...επρεπε να φτασουμε εδω για να ξενερωσει ο κοσμος? Αλλα μη νομιζεις, με ενα πρωταθληματακι, παλι θα τρεξουν να παρουν διαρκειας κλπ και να προτιμησουν το "αρρωστο" ποδοσφαιρικο τμημα με τους, τεχνοκρατικα και ηθικα, αναξιους διοικουντες του.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
2979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia