Ψηφοφορία: amg set/bill lawrence?

emg set
- 2 (15.4%)
bill lawrence
- 4 (30.8%)
ta spas!(δέν το περιμένατε αυτό ε?)
- 7 (53.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 13


Σελίδες:
  • #1 από Giorgos K. στις 06 Jun 2008
  • ok here we go
    είχα κάνει ένα γκάλοπ με τι σετάκι μεγνητών να βάλω σε κιθάρα
    άλλαξα όμως προτίμηση και κανόνισα για άλλη κιθάρα
    η οποία είναι-->http://www.deanguitars.com/bnds_v1/dean_from_hell_cfh.htm
    έχει ένα Bill Lawrence XL500 σε bridge
    σκοπεύω να τον ακούσω αφού την παραλάβω,και να σκεφτώ αν θα τον αλλάξω ή όχι
    μέχρι τότε ανοίγω το τόπικ αυτό για να παίξουμε λίγο και για να ακούσω απόψεις :P
  • #2 από Johnie Darko στις 06 Jun 2008
  • Δεν βλεπω τον λογο να παρεις μια κιθαρα και να της αλλαξεις μαγνητες με την μια... Αν ηταν ετσι καλυτερα να επαιρνες μια κιθαρα που να ειχε τους μαγνητες που ηθελες εξαρχης... Εξαλλου φανταζομαι οτι οι συγκεκριμενοι μαγνητες επιλεχθηκαν απο την Dean για τον "χαρακτηρα" αυτης της κιθαρας.
    Γνωμη μου, κρατα αυτους που εχει πανω τουλαχιστον να παρεις μυρωδια τι μπορεις να κανεις με αυτους και τι μπορουν αυτοι να κανουν για σενα πριν αρχισεις να σκεφτεσαι αλλαγες κτλ.
  • #3 από GreekDudeCovers στις 06 Jun 2008
  • Oι Lawrence είναι πολύ καλοί μαγνήτες, δεν έχει κανένα νόημα να τους αλλάξεις, πόσο μάλλον με EMG. Αν καίγεσαι κάν'το, αλλά η κιθάρα ακούγεται πολύ ωραία με τον BL.
  • #4 από Giorgos K. στις 06 Jun 2008
  • όπα με φάγατε
    σας είπα θα ακούσω τους μαγνήτες αλλα ψηνόμουν για εμγ και ΑΦΟΥ την πραλάβω θα αρχήσω να ψάχνομαι και εκεί :P :) χαλαρώστε

  • #5 από GreekDudeCovers στις 06 Jun 2008
  • Βάλε EMG, είναι γ@μ@τοι, θα την απογειώσουν την κιθάρα λέμε!  ::)
  • #6 από Giorgos K. στις 06 Jun 2008
  • Βάλε EMG, είναι γ@μ@τοι, θα την απογειώσουν την κιθάρα λέμε!  ::)
    πλακατζή :P
  • #7 από Johnie Darko στις 06 Jun 2008
  • Εχεις εμπειρια με ΕMG και ψηνεσαι; Η απλως εχεις ακουσει γνωμες, videακια κτλ;
  • #8 από Jezus στις 09 Jun 2008
  • Eχω βαλει Bill Lawrence L-500-XL σε μια παρομοια κιθαρα (Washburn 333 Dime), και η κιθαρα πεταει, απιστευτος ηχος!
    Αλλα ειμαι και μεγαλος φαν των ΕΜΓ, δεν προκειτε να τους αλλαξω ομως γιατι ΕΜΓ εχω σε 3 αλλες κιθαρες  :P
    Πιστευω οτι θα σε ικανοποιησουν απολυτα αυτοι οι μαγνητες σε αυτη τη κιθαρα, δεν θα σκευτεις καν να τους αλλαξεις...
  • #9 από Ibanezακιας στις 09 Jun 2008
  • Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου EMG. Είμαι Ιbanezάκιας και αποκλειστικά DiMarzio. Τώρα όπως σου λένε και οι υπόλοιποι δεν έχει νόημα να πάρεις την κιθάρα και αμέσως ν'αλλάξεις μαγνήτες...
  • #10 από Giorgos K. στις 09 Jun 2008
  • Εχεις εμπειρια με ΕMG και ψηνεσαι; Η απλως εχεις ακουσει γνωμες, videακια κτλ;
    ναί δύο φίλοι μου έχουν σε jackson και bc rich αντίστοιχα και έχω ακούσει ;)
    αλλά δεν ψήνομαι ΤΟΣΟ για να αλλάξω με εμγ :o
    απλά ήθελα νάξερα τί θαλέγτε γενικώς για μία τετοια κίνηση
    έτσι και αλλιός με το που πέρνω κιθάρα θα κάνω delete το τόπικ οπότε λέγετε όσο μπορείτε :P
  • #11 από hoba στις 15 Jun 2008
  • Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου EMG. Είμαι Ιbanezάκιας και αποκλειστικά DiMarzio. Τώρα όπως σου λένε και οι υπόλοιποι δεν έχει νόημα να πάρεις την κιθάρα και αμέσως ν'αλλάξεις μαγνήτες...

    Δεν θα περιμενα κατι αλλο κρινοντας απο το αβαταρ σου..  ;)
Σελίδες: