Αποστολέας Θέμα: Δημιουργία νέου θέματος  (Αναγνώστηκε 39604 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δημιουργία νέου θέματος
« στις: 22/11/12, 22:23 »
Η συζήτηση μεταφέρθηκε από εδώ:

http://forum.kithara.gr/index.php?topic=85771.0


____________________________________________________


πολύ ωραία τα λέει ο Παναγιώτης και να τονίσω κι εγώ αυτό (για όποιον τύχει και το δει):
έχει παραητηρηθεί το φαινόμενο στο forum πολλοί να κάνουν ερωτήσεις, να κουράζουν κόσμο, ενώ στο τέλος αποδεικνύεται πως δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι τί ψάχνουν.

το να ζητάμε πληροφορίες και γενικότερα βοήθεια από αγνώστους στο φόρουμ, ουσιαστικά τους ζητάμε να ψάξουν, να κάτσουν να μας απαντήσουν κτλ κτλ

και δεν είναι κανενός δουλειά...όλοι το κάνουμε από μεράκι και καλή θέληση...

γι'αυτό, όταν κάποιος ζητάει από έναν άγνωστο, συνήθως, να τον βοηθήσει σε κάτι ας είναι πρώτα σωστά προετοιμασμένος και ας έχει ψάξει όσο μπορεί και ο ίδιος...

το να μπαίνουν 4-5 μέλη κάθε μέρα και να ρωτάνε τα ίδια πράγματα που έχουν χιλιογραφεί στο φόρουμ κουράζει με αποτέλεσμα να απομακρύνονται μέλη όπως ο Mistral

(προς tzabros: όλα αυτά τα γράφω γενικά με αφορμή το ποστ του Mistral και δεν πάνε προσωπικά σε σένα ;) )
« Τελευταία τροποποίηση: 23/11/12, 01:05 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος tzabros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #1 στις: 23/11/12, 00:11 »
Και κάτι ακόμα που ίσως βοηθήσει κάποιους στο να έχουν περισότερη περίσκεψη και υπομονή στο θέμα που επεμβαίνουν να βοηθήσουν-σχολιάσουν είναι ότι την ίδια ακριβώς ερώτηση έθεσα και στο Αμερικάνικο-Διεθνές Forum ακουστικής κιθάρας μου απήντησαν έως τώρα περίπου 25 κιθαρίστες ήταν οι περισσότεροι ακριβέστατοι στα σχόλια τους βάση της ερώτησης και κανένας μα κανένας δεν μου είπε ότι τους ΚΟΥΡΑΖΩ..............................

Αποσυνδεδεμένος tzabros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #2 στις: 23/11/12, 00:41 »
πολύ ωραία τα λέει ο Παναγιώτης και να τονίσω κι εγώ αυτό (για όποιον τύχει και το δει):
έχει παραητηρηθεί το φαινόμενο στο forum πολλοί να κάνουν ερωτήσεις, να κουράζουν κόσμο, ενώ στο τέλος αποδεικνύεται πως δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι τί ψάχνουν.
το να ζητάμε πληροφορίες και γενικότερα βοήθεια από αγνώστους στο φόρουμ, ουσιαστικά τους ζητάμε να ψάξουν, να κάτσουν να μας απαντήσουν κτλ κτλ

και δεν είναι κανενός δουλειά...όλοι το κάνουμε από μεράκι και καλή θέληση...

γι'αυτό, όταν κάποιος ζητάει από έναν άγνωστο, συνήθως, να τον βοηθήσει σε κάτι ας είναι πρώτα σωστά προετοιμασμένος και ας έχει ψάξει όσο μπορεί και ο ίδιος...

το να μπαίνουν 4-5 μέλη κάθε μέρα και να ρωτάνε τα ίδια πράγματα που έχουν χιλιογραφεί στο φόρουμ κουράζει με αποτέλεσμα να απομακρύνονται μέλη όπως ο Mistral

(προς tzabros: όλα αυτά τα γράφω γενικά με αφορμή το ποστ του Mistral και δεν πάνε προσωπικά σε σένα ;) )

Συγνώμη φίλε μου αλλά είσαι λάθος ,δεν τους ζητάμε να ψάξουν γιατί να ψάξει μπορεί κι ο καθένας μόνος του ,τους ζητάμε τις εμπειρίες τους ΑΝ έχουν κι αν θέλουν βέβαια να τις μοιραστούν κανείς δεν τους υποχρεώνει , καθώς επίσης να προσέχουν τι επακριβώς ρωτάει ο καθένας κι όχι στο περίπου.Εγώ συγκεκριμένα ζήτησα αν κάποιοw έχει εμπειρία από τα δύο μοντέλα που αναφέρω κι όχι μόνο από το ένα και θεωρίες κ.α ,κι εγώ τις έχω παίξει στο παρελθόν αυτές τις κιθάρες μου άρεσαν και οι δύο απλά δεν έχω πρόσφατη φρέσκια εικόνα σύγκρισης ,αυτό λοιπόν ζητούσα και αφού κανένας δεν είχε την συγκεκριμένη εμπειρία έκρινε ξαφνικά χωρίς να ξέρει ποιος είμαι ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε κι ότι κουράζουμε λες κι είμαστε χτεσινοί κι αυτοί οι πανέμπειροι. Γενικά μιλάω !!!!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #3 στις: 23/11/12, 01:00 »
από το προηγούμενο ποστ σου έχω καταλάβει πως τα πήρες προσωπικά τα σχόλια (τουλάχιστον για τα δικά μου μπορώ να πω πως δεν απευθύνονταν σε σενα και το έγραψα)

δεν ξέρω αν είσαι ενεργό μέλος σε κάποιο φόρουμ ώστε να καταλάβεις τι εννοώ αλλά σκέψου μια ομάδα/κοινότητα ανθρώπων που μπαίνουν κάθε μέρα...γράφουν πράγματα....προσφέρουν τις εμπειρίες τους όπως είπες...απλά για να δημιουργήσουν κάτι ωραίο και να ενισχύσουν/προσφέρουν σ'αυτήν την κοινότητα

φαντάσου τώρα να γράφεις κάθε μέρα τα ίδια....και τα ίδια...και τα ίδια...
ενώ αρκετά εώς τα περισσότερα απ'αυτά είναι απαντημένα σε παλαιότερα θέματα του φόρουμ
το δικό σου ήταν αρκετά εξειδικευμένο και δεν πιστεύω πως έχει ξανατεθεί και να ξανατονίσω πως ότι έγραψα στο προηγούμενο το έγραψα με αφορμή μια φράση του Mistral και όχι του θέματός σου...
αναφέρομαι κυρίως σε θέματα σχετικά με (τυχαία παραδείγματα) setup,καταστήματα, manuals, αγορά εξοπλισμού απλά με την αγορά κάποιου budget κτλ κτλ

και φυσικά....δεν εννοώ πως ο καθένας δεν έχει δικαίωμα να ανοίγει κάποιο θέμα...φυσικά και το έχει
αλλά ας το κάνει αφού έχει διαβάσει τα παλαιότερα και έχει κάποια απορία που δεν του καλύφθηκε...
εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω...γιατί από τη στιγμή που θα ανεβάσω ένα θέμα με μια ερώτηση, κάποιος που θα αποφασίσει να με βοηθήσει, θα μπει στη διαδικασία να ψάξει..να γράψει..κτλ κτλ κάποιον θα βάλω σε κόπο τέλος πάντων

αυτά και φιλικά
πάντα στα πλαίσια συζήτησης

Αποσυνδεδεμένος tzabros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #4 στις: 23/11/12, 02:25 »
Τώρα είδα το μην σου Είναι η πρώτη και από ότι διαπιστώνω τελευταία φορα που ζητώ απόψεις από αυτό το Forum γιατί όπως αποδεικνύεται  δεν συνενονούμαστε (άλλωστε πόσες φορές αγοράζουμε ακριβές κιθάρες) και επι πλέον  είναι και κάποιες "παλιοσειρές" που με το παραμικρό και με πλάγιους τρόπους εξαπολύουν υποτιμητικά σχόλια χωρίς να ξέρουν με ποιον έχουν να κάνουν Το θέμα μου πριν το θέσω σε πληροφορώ ότι το αναζήτησα αν ήδη υπάρχει και σχολιαστεί αλλά δεν υπήρχε ούτε το ένα ούτε το άλλο σκέλος έστω και μεμομονομένα που και πάλι δεν ήταν αυτό το ερώτημα.Το ερώτημα ήταν αν κάποιος Έλληνας συνάδελφος έχει εμπειρία από αυτά τα δύο μοντέλα ταυτόχρονα !!!!!!!να την καταθέσει να συγκρίνει κι αν είναι να προτρέψει να μας πει τα συν και τα κατά ,κι όχι να αρχίσουμε το δεδικασμένο "δεν ξέρεις τι θέλεις " πρέπει να τη δοκιμάσεις ο ίδιος " και πολλά ακόμα λες κι είμαστε χθεσινοί και δεν τα ξέρουμε όλα αυτά......και αυτοί ούτε καν να τις έχουν ακουμπήσει.Αυτά είχα να πω και ναι πήρα προσωπικά κάποιοα σχόλια παρότι έγιναν με πολύ διπλοματικό τρόπο αλλά ήταν μομφές εναντίον μουξεκάθαρες Δεν υποχρέωσα κανένα φίλε να τρέξει σε εκθέσεις από μουσικά όργανα και να δοκιμάσει τα συγκεκριμένα μοντέλα για μένα ,να γράψει τις εμπειρίες του ζήτησα αν είχε όποιος είχε την διάθεση
« Τελευταία τροποποίηση: 23/11/12, 02:35 από tzabros »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #5 στις: 23/11/12, 02:28 »
.Αυτά είχα να πω και ναι πήρα προσωπικά κάποιοα σχόλια παρότι έγιναν με πολύ διπλοματικό τρόπο αλλά ήταν μομφές εναντίον μου
όπως νομίζεις...

Αποσυνδεδεμένος tzabros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #6 στις: 23/11/12, 02:37 »
.Αυτά είχα να πω και ναι πήρα προσωπικά κάποιοα σχόλια παρότι έγιναν με πολύ διπλοματικό τρόπο αλλά ήταν μομφές εναντίον μου
όπως νομίζεις...
αφού έτσι έγινε !!!!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #7 στις: 23/11/12, 03:34 »
.Αυτά είχα να πω και ναι πήρα προσωπικά κάποιοα σχόλια παρότι έγιναν με πολύ διπλοματικό τρόπο αλλά ήταν μομφές εναντίον μου
όπως νομίζεις...
αφού έτσι έγινε !!!!!
τουλάχιστον για τα δικά μου γραπτά έχω ξεκαθαρίσει την κατεύθυνσή τους...
αν επιμένεις να πιστεύεις πως ήταν συγκαλυμμένες μομφές εναντίον σου (λες και έχω κάποιο λόγο να σου πω ψέμματα αν όντως το έκανα ή ότι έχω λόγο να σου επιτεθώ γενικότερα) δεν έχω άλλα επιχειρήματα για να σε πείσω πέρα απ'το λόγο μου! :)

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία νέου θέματος
« Απάντηση #8 στις: 12/12/12, 10:51 »
lolz...
 
και με αυτόν τον τρόπο αποδεικνύεται περίτρανα γιατί μετά τους τραγουδιστές παραπάνω από 3 κιθαρίστες  δεν μπορούν να κάνουν χωριό  ;D !!!  μακάρι να μπορούσαμε να σας μεταδώσουμε την αδελφική αγάπη που μοιράζεται το rhythm section  :kiss !!!

Φιλιά. & Αγάπη
Η.

ΥΓ: πολύ κακό για το τίποτα ... (στην τελική δεν νομίζω πως κάποιος forum-ίτης ξυπνά πρωί – πρωί και σκέφτεται πως μπορεί να μειώσει κάποιον για να αισθανθεί ο ίδιος καλύτερα επειδή η αυτοεκτίμηση του έχει χτυπήσει all time low).  Όπως θα έλεγε και ο Σωκράτης personne ne fait du mal de son plein gré, γραπτός λόγος είναι, κάποια πράγματα πρέπει να τα παίρνουμε με μια πρέζα αλάτι,  :beer  (και μπύρα).
 
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
29 Απαντήσεις
14045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/02, 08:19
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
2920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/03, 09:58
από bartatilas
2 Απαντήσεις
3157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/06, 16:56
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/08, 11:20
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
2903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/09, 13:53
από myster maze
33 Απαντήσεις
13009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/09, 13:23
από filthy_dwarf
0 Απαντήσεις
2310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/09, 22:25
από Ο Νέος Κιθαρωδός
9 Απαντήσεις
11944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/12, 19:04
από bassman(4 String Suicide!)
26 Απαντήσεις
8476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/12, 11:24
από Rosstrobon
25 Απαντήσεις
8779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/14, 15:00
από Μητσάκος