Σελίδες:
  • #1 από Stella Tsiv στις 02 Nov 2015
  • Κράτα το βλέμμα χαμηλά
    Όταν μιλάς σε εμένα
    Κι αυτά που είναι για να πεις
    Να είναι μετρημένα

    Εγώ δεν είμαι σαν τις αλλες
    Να λες κουβέντες τις μεγάλες
    Κοιτά να αλλάξεις τακτική
    Αν θέλεις να μαστε μαζί

    Εγώ δεν είμαι σαν τις αλλες
    Είμαι αλλου ουρανού ψιχάλες
    Εγώ δεν μοιαζω σαν αυτές
    Που τριγυρνούσες μέχρι χθες

    Κρατά το βλέμμα χαμηλά
    Και πρόσεχε μαζί μου
    Εσύ δεν είσαι άξιος
    Να συζητας μαζί μου
  • #2 από gas-13 στις 03 Nov 2015
  • Θα σου έλεγα ,αν επιτρεπεις, ότι θα μπορούσε να μελοποιηθεί σε μια ωραία ζεμπεκια. Θα χρησιμοποιούσα σαν κουπλέ το 1 και το 4 και σαν ρεφρέν το 2  και το 3. Επίσης αν σε ενδιαφερει οι στίχοι σου να είναι μελοποιήσιμοι πρέπει να μετράς τις συλλαβές. Π.χ. αλλου-αλλουνου. Αυτά από έναν καρα-ερασιτεχνη με αγάπη.
    Γιωργος
  • #3 από Βραζίλης στις 03 Nov 2015
  • Συμφωνώ με τον Γιώργο ;)
  • #4 από Stella Tsiv στις 03 Nov 2015
  • Γιώργο και εγώ Συμφωνώ μαζί σου....! Και τα κουπλέ κ τα ρεφρέν πάνε έτσι όπως τα αναφέρεις. Αυτά τα λάθη αν κ μικρά αν κ ερασιτέχνης όπως λες εσύ που έχεις έστω κ μια μικρή ιδέα από μουσική μπορείς να τα δεις...! Εγώ που δεν έχω ιδεα από μουσική δεν μπορώ να τα εντοπίσω .. Σ ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση σου πάντως...!!!  ;) ;)
  • #5 από Archangel στις 04 Nov 2015

  •  θα μπορούσε να είναι και hip-hop/rap/rnb/whatevs κομμάτι και απλά να επιταχύνει τις ρίμες ανάλογα με το beat… ίσως θα ήταν καλό να υπάρχει κανένα verse ακόμα απλά για να μην χτυπά άσχημα το verse / chorus / verse / chorus … dunno ίσως κάποιο bridge ;
     
  • #6 από Stella Tsiv στις 04 Nov 2015
  • Archangel... Εγώ εξ αρχης όταν το έγγραφα... Στο μυαλό μου ήταν λαϊκό κομμάτι...δεν μου έχει περάσει καν από το μυαλό σε στυλ rnb... Δεν λέω ίσως να είναι και καλό! . 
  • #7 από Archangel στις 04 Nov 2015
  • Μπα δεν θα είναι  ;D !!
Σελίδες: