Αποστολέας Θέμα: Τι καθοριζει την ιεραρχια;  (Αναγνώστηκε 80898 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« στις: 23/05/02, 13:14 »
Πως καθοριζεται αν καποιος ειναι επισκεπτης περαστικος θαμωνας κτλ;
μολις μαθουμε πως ειναι η ζωη
αυτη μας παιρνει μακρια..

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #1 στις: 23/05/02, 13:33 »
Ο αριθμός των μηνυμάτων του.
Αλλά μην αρχίσετε τώρα τα ^^KEEP ON^^ :)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #2 στις: 05/04/03, 16:27 »
Δηλαδη,στα ποσα μηνυματα αλλαζει κατι; ??? :)
« Τελευταία τροποποίηση: 05/04/03, 16:30 από Laura »
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #3 στις: 07/04/03, 11:44 »
Οι χαρακτηρισμοί αλλάζουν στα 50, 150, 250, 500 μηνύματα.
Οι χαρακτηρισμοί δεν προσδίδουν καμμία παραπάνω ιδιότητα στα μέλη, απλά μας δίνουν μια ιδέα για το πόσο ενεργά είναι. Τώρα, αν γράφουν βλακείες αυτό είναι άλλο θέμα που δεν αφορά το πρόγραμμα αλλά την κοινή γνώμη και τους Διαχειριστές.

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #4 στις: 20/04/03, 21:18 »
Πραγματι παιδια και μη στέλνετε άσχετα μηνυματα του τύπου KEEP ON μόνο και μονο για να αυξάνετε τα μηνύματά σας σαν κι εμένα που κατακρίβεια δεν έχω και τίποτα να πω αλλά γράφω το μήνυμα γιατί λιγουρεύομαι εδώ και καιρό εκείνο το "εδώ είναι το σπίτι μου"..... ;D ;D ;D ;D
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #5 στις: 20/04/03, 23:45 »
   Το χειροτερο ειναι οταν καποιος ρωταει κατι και απαντανε "μπα! εγω δεν ξερω". Μου τη δινει τοτε δεν ξερω! Περα απο τον αριθμο τον μνματων, αμα δεν ξερεις ρε φιλε μην απαντας!


   Κλασικα παραδειγατα:
Παράθεση
- Τι **** εχετε?
- Δεν εχω!

- Ποιος ειναι ο καλυτερος ****?
- Δεν ξερω!

   και αλλα πολλα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #6 στις: 21/04/03, 15:47 »
Καλά θα μας τρελλάνεις? Κατακρίνεις κάτι που κάνεις κι εσύ? Όλοι το κάνουν για να αυξήσουν τα μηνύματα. Σαν και σένα δηλαδή...!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #7 στις: 21/04/03, 16:24 »
Καλά θα μας τρελλάνεις? Κατακρίνεις κάτι που κάνεις κι εσύ? Όλοι το κάνουν για να αυξήσουν τα μηνύματα. Σαν και σένα δηλαδή...!

Χωρίς καμία πρόθεση να γίνω συνήγορος του sotriani, αν αναφέρεσαι σε κάτι σχετικό που είπε σε μια άλλη συζήτηση, είχα την εντύπωση ότι μιλούσε ειρωνικά.  Και βέβαια είναι μάλλον αυθαίρετο συμπέρασμα ότι ΟΛΟΙ στέλνουν ανόητα και ανούσια μηνύματα για να αυξήσουν το συνολικό αριθμό των μηνυμάτων τους.  Αν μη τι άλλο είναι εμφανές ποιοί έχουν κάτι να πουν και ποιοί αρκούνται σε συντομότατες "απαντήσεις" όπως αυτές που ανέφερε ο sotriani (Κeep on, συμφωνώ, ωραία τα λες, δεν ξέρω) προκειμένου να αναρριχηθούν ταχύτερα σε αυτή την περίφημη "ιεραρχία".  Ελπίζω ότι σύντομα οι συντονιστές θα ξεκαθαρίσουν την κατάσταση...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #8 στις: 21/04/03, 19:27 »
Παράθεση
Καλά θα μας τρελλάνεις? Κατακρίνεις κάτι που κάνεις κι εσύ? Όλοι το κάνουν για να αυξήσουν τα μηνύματα. Σαν και σένα δηλαδή...!

   Kατ αρχην με ποιο δικαιωμα αναφερθηκες στο ατομο μου?
Κατα δευτερο, βαλτε κατω και τα 1000-τοσα μνματα που εχω και διαβασε τα ενα προς ενα και μετα πες μου...
   ...Αντε λοιπον ξεθαψτε κανα "αρχαιο" ποστ να κανετε κανα μνματακι και αφηστε μας ησυχους!
   Το ποσο εχω βοηθηθει και το ποσο εχω βοηθησει σε αυτο το site φαινεται στους πινακες μνματων που καποιοι αγνοουν εντελως...
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #9 στις: 21/04/03, 21:48 »
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για παρεξηγήσεις .
Η υπομονή και η ηρεμία είναι σημαντικό στοιχείο ένος μέλους της κιθάρας και ενός μουσικού. !!!!

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #10 στις: 21/04/03, 21:56 »
Οι χαρακτηρισμοί αλλάζουν στα 50, 150, 250, 500 μηνύματα.
Οι χαρακτηρισμοί δεν προσδίδουν καμμία παραπάνω ιδιότητα στα μέλη, απλά μας δίνουν μια ιδέα για το πόσο ενεργά είναι. Τώρα, αν γράφουν βλακείες αυτό είναι άλλο θέμα που δεν αφορά το πρόγραμμα αλλά την κοινή γνώμη και τους Διαχειριστές.
Ηθελα να πω απλως "ευχαριστω" στον Βασιλη για την πληροφορια,αλλα με κανατε να εχω τυψεις που ηθελα να γραψω μονο μια λεξη... :P :)
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #11 στις: 22/04/03, 03:55 »
Καλά θα μας τρελλάνεις? Κατακρίνεις κάτι που κάνεις κι εσύ? Όλοι το κάνουν για να αυξήσουν τα μηνύματα. Σαν και σένα δηλαδή...!

Χωρίς καμία πρόθεση να γίνω συνήγορος του sotriani, αν αναφέρεσαι σε κάτι σχετικό που είπε σε μια άλλη συζήτηση, είχα την εντύπωση ότι μιλούσε ειρωνικά.
Δεν έχω την εντύπωση ότι αναφέρεται στο συγκεκριμένο ειρωνικό σχόλιο του sotriani... (χωρίς να θέλω ούτε κι εγώ να γίνω συνήγορος του Σταμάτη ;D) αλλά επειδή ο φίλος Σωτήρης με παρόμοιο τρόπο και σε παρόμοιο θέμα αναφέρθηκε έστω και έμμεσα σε εμένα, το βρίσκω τουλάχιστον άτοπο να διαμαρτύρεται που κάποιος άλλος έκανε το ίδιο και με εκείνον... το επιχείρημα "μη με κατηγορείτε ότι θέλω να αυξήσω τα μηνύματά μου επειδή είναι ήδη πολλά" για εμένα δε λέει τίποτα... με την ίδια λογική, κι εγώ "στο σπίτι μου" είμαι, παρ' όλα αυτά ο sot υπεννόησε (για να μην πω έθεσε ευθέως) ότι έχουμε στήσει στοιχήματα με τον Σταμάτη για το ποιός θα περάσει τον άλλον... μα πού είμαστε πια... στο νηπιαγωγείο..? ::)
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #12 στις: 22/04/03, 04:52 »
Mε κίνδυνο να πέσω κι εγώ στην παγίδα αυτής της αντιδικίας (τους λόγους της οποίας δεν έχω καταλάβει) θα ήθελα να διευκρινίσω το εξής: πραγματικά δεν ήθελα να γίνω συνήγορος κανενός και το μόνο μου κίνητρο για να απαντήσω στον Σταμάτη ήταν ο ισχυρισμός του ότι "όλοι το κάνουν αυτό" προκειμένου να αυξήσουν τα μηνύματά τους.  Επομένως η ευγενής και καλοπροαίρετη υπεράσπισή σου μάλλον δεν έχει αντίκρυσμα.  Ακόμα και αν δεν υπάρχει αυτή η υποτιθέμενη κόντρα μεταξύ σας για τα μηνύματα, ο Σταμάτης θέτει εαυτόν ανοιχτό σε κατηγορίες από τη στιγμή που παραδέχεται ότι αυτός τουλάχιστον πράττει το ίδιο.  Εξάλλου αν δεις σε ποιό μήνυμα του sotriani απάντησε με τον συγκεκριμένο ισχυρισμό, θα διαπιστώσεις ότι η αντίδρασή του ήταν τουλάχιστον περίεργη και σε ανεξήγητα έντονο ύφος.

Για να δώσω λοιπόν το παράδειγμα στους νεότερους :P, δηλώνω ότι θα προσπαθήσω να σβήσω όσα μηνύματά μου θεωρώ ότι έχουν επιτελέσει το σκοπό τους και η ύπαρξή τους δεν είναι πλέον απαραίτητη στο forum.  Eλπίζω να με ακολουθήσουν και άλλοι.  Όσο γι αυτούς που εξακολουθούν να ονειρεύονται ιεραρχικές "πρωτιές", ιδού η ευκαιρία...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #13 στις: 22/04/03, 08:55 »
το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι "ΑΝΟΗΣΙΕΣ" παιδιαστικα καμωματα.

σιγα τους τιτλους.
μιληστε βρε ελευθερα. βγαλτε απο μεσα σας οτι κρυβετε. και τι καταλαβαινω εγω που συγκρατουμαι καθε φορα για να μη γραφω ολοκληρα σεντονια? ειναι μηπως πιο περιεκτικα απο τα δυο λογια καποιων αλλων?
εχουμε τοση λογοκρισια εξω, εχουμε τοση καταπιεση, και τοσες ανουσιες αντιπαραθεσεις... μη τις μεταφερουμε εδω... δεν αξιζει...

φιλια σε ολους...και μη μαλωνετε  :-*  :-*  :-*   :-*  :-*

Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #14 στις: 22/04/03, 08:58 »
Mε κίνδυνο να πέσω κι εγώ στην παγίδα αυτής της αντιδικίας (τους λόγους της οποίας δεν έχω καταλάβει) θα ήθελα να διευκρινίσω το εξής: πραγματικά δεν ήθελα να γίνω συνήγορος κανενός και το μόνο μου κίνητρο για να απαντήσω στον Σταμάτη ήταν ο ισχυρισμός του ότι "όλοι το κάνουν αυτό" προκειμένου να αυξήσουν τα μηνύματά τους.  Επομένως η ευγενής και καλοπροαίρετη υπεράσπισή σου μάλλον δεν έχει αντίκρυσμα.  Ακόμα και αν δεν υπάρχει αυτή η υποτιθέμενη κόντρα μεταξύ σας για τα μηνύματα, ο Σταμάτης θέτει εαυτόν ανοιχτό σε κατηγορίες από τη στιγμή που παραδέχεται ότι αυτός τουλάχιστον πράττει το ίδιο.  Εξάλλου αν δεις σε ποιό μήνυμα του sotriani απάντησε με τον συγκεκριμένο ισχυρισμό, θα διαπιστώσεις ότι η αντίδρασή του ήταν τουλάχιστον περίεργη και σε ανεξήγητα έντονο ύφος.

Για να δώσω λοιπόν το παράδειγμα στους νεότερους :P, δηλώνω ότι θα προσπαθήσω να σβήσω όσα μηνύματά μου θεωρώ ότι έχουν επιτελέσει το σκοπό τους και η ύπαρξή τους δεν είναι πλέον απαραίτητη στο forum.  Eλπίζω να με ακολουθήσουν και άλλοι.  Όσο γι αυτούς που εξακολουθούν να ονειρεύονται ιεραρχικές "πρωτιές", ιδού η ευκαιρία...

οσο για σενα, οσα και σβησεις, ποσο μπορεις να τα μειωσεις???? σιγα την μειωση.
αρα η δηλωση σου ειναι χωρις ιδιαιτερη αξια.
γιατι παλι στο σπιτι σου θα εισαι και με 100 μηνυματα λιγοτερο
 :P   :P  :P  :-*  
« Τελευταία τροποποίηση: 22/04/03, 08:58 από holliday »
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #15 στις: 22/04/03, 09:41 »
Αγαπητή μου holliday, όσον αφορά στην αξία του σβησίματος κάποιων μηνυμάτων, μπορείς να το δεις με δύο τρόπους.  Κατ' αρχήν σαν χειρονομία καλής θέλησης, η οποία αποσκοπεί στην κάμψη του γνωστού φαινομένου της αλόγιστης αποστολής μηνυμάτων χωρίς νόημα και ουσία.  Και αυτό είναι κάτι που έχουν εντοπίσει πολλοί εδώ μέσα.  Δεύτερον, αν λόγου χάρη 100 άτομα σβήσουμε από 50 ή έστω 30 μηνύματα ο καθένας, πιθανόν να επέλθει μια εμφανής μείωση του συνολικού όγκου των συζητήσεων.  Και όπως μας έχουν πληροφορήσει οι admin στο παρελθόν, αυτό βοηθάει τη λειτουργία του site λόγω μείωσης του bandwidth, ταχύτερου φορτώματος των σελίδων κλπ.  Εξάλλου πολλές παλιές συζητήσεις θα μπορούσαν να σβηστούν χωρίς κανένα πρόβλημα, ειδικά από τα νέα και τις διορθώσεις.

Όσο για το "σπίτι" μου, το ψάχνω εδώ και μία δεκαετία, χωρίς αποτέλεσμα.  Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μπορεί και να μην το βρώ ποτέ.  Θα προτιμούσα λοιπόν να λέει η συγκεκριμένη φράση "Εδώ είναι το στέκι μου".  Πράγμα το οποίο είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #16 στις: 22/04/03, 10:18 »
αγαπητε μου Απολλωνα... :P  :-* θα ανησυχουσα αν ειχες βρει το σπιτι σου εδω μεσα... οσο για την λειτουργικοτητα... ναι θα συμφωνησω μαζι σου... αλλα γιατι να σβηστουν παλια θεματα?
μπορουν να μπουν σε αρχειο. θα μου πεις και ποια η αξια τους? μπορει καμια, μπορει καποια...

οσο για την καλη θεληση...αν σου κανει καλο... τι να πω...

και οσο για το σπιτι σου...χε χε χε... μικρος εισαι ακομα... εχεις δρομο...και πολλες χωρες ακομα για να ψαξεις. αλλωστε που πηγες? εδω διπλα εισαι....  :P  :P  ;D  ;D
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #17 στις: 22/04/03, 12:25 »
Φίλε Απόλλωνα ,δεν νομίζω ότι το να σβήσεις κάποια μηνύματα δίνει λύση στο πρόβλημα .Εδω είναι ένας χώρος ελεύθερης έκφρασης ,ποτέ δεν καταπιέστηκε κανεις στις απόψεις του ,ήτε ήταν μονολεκτικές ήτε μεγάλες .Τώρα αν κάποιος θέλει να κάνει αγώνες μηνυμάτων δικαιωμά του ,αρκεί να ξέρει ότι βραβείο δεν υπάρχει ,αλλά και στα μάτια όλων μας δεν κερδίζει τίποτα σημαντικό. Αρα κόπος χαμένος .

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #18 στις: 22/04/03, 12:49 »
Τεο μιλας πολυ σωστα..τα αστερακια δεν σου δεινουν απολυτος τιποτα..ασχετα αν στην αρχη ολοι λιγο πολυ αγωνιζοντε να αποκτησουν οσο το δυνατον περισσοτερα και αυτο ειναι καλο απο την μια μερια γιατι ετσι αναιβενει και το Φορουμ ;)
Τωρα ομως το να αγωνιζετε καποιος στελνοντας μηνυματα με μια λεξη μονο και μονο για να αναιβει σε αστερακια, νομιζω οτι ειναι ματαιο!! :)

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #19 στις: 22/04/03, 15:34 »
Mε κίνδυνο να πέσω κι εγώ στην παγίδα αυτής της αντιδικίας (τους λόγους της οποίας δεν έχω καταλάβει) θα ήθελα να διευκρινίσω το εξής: πραγματικά δεν ήθελα να γίνω συνήγορος κανενός και το μόνο μου κίνητρο για να απαντήσω στον Σταμάτη ήταν ο ισχυρισμός του ότι "όλοι το κάνουν αυτό" προκειμένου να αυξήσουν τα μηνύματά τους.  Επομένως η ευγενής και καλοπροαίρετη υπεράσπισή σου μάλλον δεν έχει αντίκρυσμα.  Ακόμα και αν δεν υπάρχει αυτή η υποτιθέμενη κόντρα μεταξύ σας για τα μηνύματα, ο Σταμάτης θέτει εαυτόν ανοιχτό σε κατηγορίες από τη στιγμή που παραδέχεται ότι αυτός τουλάχιστον πράττει το ίδιο.  Εξάλλου αν δεις σε ποιό μήνυμα του sotriani απάντησε με τον συγκεκριμένο ισχυρισμό, θα διαπιστώσεις ότι η αντίδρασή του ήταν τουλάχιστον περίεργη και σε ανεξήγητα έντονο ύφος.

Για να δώσω λοιπόν το παράδειγμα στους νεότερους :P, δηλώνω ότι θα προσπαθήσω να σβήσω όσα μηνύματά μου θεωρώ ότι έχουν επιτελέσει το σκοπό τους και η ύπαρξή τους δεν είναι πλέον απαραίτητη στο forum.  Eλπίζω να με ακολουθήσουν και άλλοι.  Όσο γι αυτούς που εξακολουθούν να ονειρεύονται ιεραρχικές "πρωτιές", ιδού η ευκαιρία...
Να διευκρινίσω και πάλι το εξής: δεν υπερασπίζομαι κανέναν, πλην του εαυτού μου. Το αν κάποιοι κατηγορούν κάποιες κινήσεις που οι ίδιοι κάνουν πρώτοι, ναι μεν με ενοχλεί, αλλά όχι τοσο ώστε να πάρω θέση, μια και το ζήτημα λίγο με αφορά. Το να ασχοληθούν όμως οι συγκεκριμένοι κάποιοι, μεταξύ άλλων και μαζί μου για να δημιουργήσουν τις όποιες εντυπώσεις θεωρούν εκείνοι χρήσιμο να δημιουργήσουν, με αφορά άμεσα και η αλήθεια είναι ότι με δυσαρεστεί έντονα.
Το αν ο Σταμάτης εννοούσε το ένα ή το άλλο, θα το διευκρινήσει μόνος του.
Το αν έχω εγώ μπει σε αγώνα ταχύτητας για να μαζεύω μηνύματα όμως (τα οποία θα μου χρησιμεύσουν ως........? ???) με αφορά άμεσα, ειδικά όταν η κατηγορία προέρχεται από κάποιον που ακολουθεί την συγκεκριμένη πολιτική για λόγους που δεν με αφορούν... η δική μου λοιπόν αντίδραση υπήρξε μόνο και μόνο επειδή ο φίλος sotriani προφανώς ήθελε την άποψή μου στο θέμα και δεν υπήρχε τρόπος να την έχει, παρά μόνο ανακατεύοντάς με...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #20 στις: 22/04/03, 15:53 »
Kαλέ μου Απόλλωνα, έχεις δίκιο. Δεν έπρεπε να πω όλοι αλλά σχεδόν όλοι. Εσύ ομολογώ αποτελείς τις λιγοστές εξαιρέσεις εδώ μέσα.
Δεν ανέχομαι αγαπητέ κύριε sotriani να μου μιλάς έτσι. Είτε από εδώ είτε σε μια καφετέρια. Έπειτα αν ψάξεις εσύ ο ίδιος τα μηνύματά σου θα δεις κάτι μηνυματάκια "..." ή "το κάνω για να αυξήσω τον αριθμό των μηνυμάτων μου". Προδίδεις μόνος σου τον εαυτό σου. Έπειτα εσύ ο ίδιος έχεις πει ότι θες να φτάσεις τον Απόλλωνα. Εξ ιδίον κρίνεις τα αλλότρια? Δεν μπορώ ειλικρινά να καταλάβω πως έβγαλες ένα τέτοιο συμπέρασμα. Λες και δεν έχω άλλη δουλειά από το να γράφω 40 μηνύματα την ημέρα στο forum. Την ζωή μου δεν την καταναλώνω και κυρίως δεν την καταναλώνω μέσα από έναν υπολογιστή. Για μένα όλο αυτό είναι μια ευχάριστη νότα στην καθημερινότητά μου. Αλλιώς όλη την ημέρα θα ήμουν μέσα στο site.
Αυτά και καλή τύχη στα όνειρά σου...!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #21 στις: 22/04/03, 16:09 »
Φίλε Απόλλωνα ,δεν νομίζω ότι το να σβήσεις κάποια μηνύματα δίνει λύση στο πρόβλημα .Εδω είναι ένας χώρος ελεύθερης έκφρασης ,ποτέ δεν καταπιέστηκε κανεις στις απόψεις του ,ήτε ήταν μονολεκτικές ήτε μεγάλες .Τώρα αν κάποιος θέλει να κάνει αγώνες μηνυμάτων δικαιωμά του ,αρκεί να ξέρει ότι βραβείο δεν υπάρχει ,αλλά και στα μάτια όλων μας δεν κερδίζει τίποτα σημαντικό. Αρα κόπος χαμένος .

Κατ' αρχήν στο παρελθόν έχουν σβηστεί μηνύματα κάποιου χρήστη επειδή ήταν εμφανές ότι στάλθηκαν με μόνο σκοπό την αναγωγή του σε θαμώνα.  Eκτός αυτού πιστεύω ότι κάποια παλιά threads με διορθώσεις ή με νέα (μετακόμιση σε άλλο server, ανανέωση του forum), θα μπορούσαν πολύ άνετα να σβηστούν για τον απλούστατο λόγο ότι κανείς δεν πρόκειται να τα διαβάσει ή να τα επαναφέρει πλέον.  Δεν έχουν λόγο ύπαρξης.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος ΒασίληςΔ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Ωραία που 'ναι την αυγή, όταν γλυκοχαράζει...
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #22 στις: 22/04/03, 16:15 »
...Μου επιτρέπεται, έτσι;  :P
Είμαι ακόμα, μόνο "θαμώνας" >:( :-[ :-[ :-[


(Το παρόν κείμενο θα το σβήσω μόνο και  όταν γίνω "παλιός") 8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/03, 17:23 από Λυκόφως »
"Στη φωτιά, ρίχνω όλα τα ταμένα
όνειρα, πάρτε με μαζί κι εμένα
να χαθώ σε τραγούδια περασμένα
κάπου εκεί, όσα έχω χρεωμένα ζω..."

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #23 στις: 22/04/03, 17:31 »
Eκτός αυτού πιστεύω ότι κάποια παλιά threads με διορθώσεις ή με νέα (μετακόμιση σε άλλο server, ανανέωση του forum), θα μπορούσαν πολύ άνετα να σβηστούν για τον απλούστατο λόγο ότι κανείς δεν πρόκειται να τα διαβάσει ή να τα επαναφέρει πλέον.  Δεν έχουν λόγο ύπαρξης.

Οι συζητήσεις με τα νέα έχουν 100% ιστορική/συναισθηματική αξία, αφού μπορούμε μετά από καιρό να δούμε πότε ακριβώς έγινε τι με το site. Ελπίζω να μην τις σβήσει κανείς σας... :o
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Τι καθοριζει την ιεραρχια;
« Απάντηση #24 στις: 22/04/03, 23:48 »
θα μπορουσε να ειναι ενα πολυ καλο αρχειο και να ανατρεχετε για πληροφοριες σχετικα με τα γεγονοτα της χρονικης στιγμης.

Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
45501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/08, 11:46
από Βραζίλης