Αποστολέας Θέμα: Ftanei pia...................  (Αναγνώστηκε 59731 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #75 στις: 12/10/05, 14:33 »
Και ποιος ακριβώς μίλησε για επίλεκτα μέλη?

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #76 στις: 12/10/05, 14:38 »
Φίλε schizm ,
Προσωπική μου άποψη είναι ότι η αναζήτηση τραγουδιών δεν επηρεάζει την φύση του forum. Αλλά να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για forum.
Ναι μεν έχει κάποιες ενότητες που εκφράζουν την φύση του forum (να διδάξει με όλη την έννοια) αλλά  έχει και κάποιες ενότητες (διαφόρων θεμάτων) που εκφράζουν τα μέλη του.
Ούτε εμένα μου αρέσει να υπάρχουν μέλη που το μόνο που κάνουν είναι να ζητουν mp3.Αλλα ας λάβουμε υπόψη ότι ακόμα και για αυτό να μπήκαν όσο είναι εδώ κάτι θα μάθουν.
Επίσης δεν υπάρχει μέγιστο μηνυμάτων (πχ 5 μην σε 24 ώρες) όπως υπάρχει αλλού. Άρα δεν μπορείς να πεις οτι τα 5 μηνύματα που έχει κάποιος θα τα ξοδέψει στην αναζήτηση αντι σε άλλες "σημαντικες" ενότητες.
Τέλος να πώ ότι δεν είναι το ίδιο εύκολο για όλους να βρουν τραγούδια στο net.

AAAAA αν αυτό που λες oldnavy για την ευγένεια αφορά εμένα και έχει σχέση με την ηλικία του fatses asteies εχω να πω 2 πράγματα.
1) Μίλησα στον fatses asteies σαν μέλος και όχι σαν άνθρωπο (ξέρω είναι λεπτή η διαφορά)
2) Ζητώ ταπεινά συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον.
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος oldnavy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
  • http://apythanos.blogspot.com
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #77 στις: 12/10/05, 14:42 »
Αγαπητέ φίλε η προτροπή για ευγένια δεν αφορά κανέναν προσωπικά και παράλληλα μας αφορά όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #78 στις: 12/10/05, 15:02 »
Εγώ πάλι φίλε djkostas θεωρώ πως την επηρεάζει και μάλιστα πολύ...νομίζω πως δε χρειάζεται να δηλώσω και πάλι το γιατί. Καλύπτομαι πλήρως από την προηγούμενη τοποθέτησή μου.

Σχετικά με τα μηνύματα που ανέφερες, θα γίνω πολύ συγκεκριμένος για να μη μιλάμε γενικά κι αόριστα...μερικά παραδείγματα λοιπόν:

* Arkas_fan

Ημερομηνία εγγραφής:    20/07/05
Μηνύματα:    19
Όλα τα μηνύματα στην κατηγορία "Αναζήτηση Τραγουδιών"
Πρώτο μήνυμα στις: 05/09/05

Εδώ λοιπόν και ένα μήνα που συμμετέχει (ανεξάρτητα του πότε γράφτηκε) το μόνο ενδιαφέρον ήταν η απόκτηση mp3.

* Peter!

Ημερομηνία εγγραφής:    07/08/05
Μηνύματα:    16
Όλα τα μηνύματα στην κατηγορία "Αναζήτηση Τραγουδιών"
Πρώτο μήνυμα στις: 10/09/05

Το παληκάρι μόνο που δε μας έδειρε, που δεν του αποστείλαμε άμεσα τα 10 (μονάχα) τραγουδάκια που έψαχνε. Τουλάχιστον έλεγε ευχαριστώ κάθε φορά! :P

Βαριέμαι να τσεκάρω κι άλλους...άλλωστε υπάρχουν αρκετοί που γράφονται, ζητάνε 1-2 κομμάτια και την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια για άλλες παραλίες. Mission accomplished!

Για να καταφανεί μάλιστα πόσο έχει αλλοτριωθεί ο χαρακτήρας της ενότητας, παραπέμπω στο thread του guitarlover που ο άνθρωπος το ονόμασε (κι εύλογα) "Πρώτη εποχή (όχι μπ3)", μην αρχίσουν και του στέλνουν τίποτα mp3. Το προφανές δηλαδή για κάποτε, έχει πλέον γίνει ανάγκη επισήμανσης.

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #79 στις: 12/10/05, 15:22 »
Υπαρχουν περιπτωσεις ανθρωπων (ασχετων,οπως εγω) που το μονο που γνωριζουν ειναι τα βασικά ανοιγω το πι-σι,πληκτρολογω τη διευθυνση του σαιτ ,γραφω μηνυματα μπαινω στο τσατ και θελουν να βρουν ενα τραγουδακι τι να κανουν? βαζουν θεματακι στην αναζητηση....ωραια ως εδω.....λογικό...ομως απο τη στιγμή που θελουν κι αλλα κομματακια καλό ειναι να στρωσουν το πωπουδακι τους κατω και να βρουν τον τροπο να τα βρισκουν μονοι τους...
αλλωστε υπαρχουν πολλά θεματα που αναφερουν τον τροπο,δινουν πληροφοριες πως γινεται το καθε τι...
Το φορουμ πρεπει να λειτουργεί ως κεντρο πληροφοριων και βοηθειας παρά ως μαγαζι γρηγορου "φαγητού"....
Καλυτερα ειναι να μαθαινεις πως γινεται κατι να το αποκτησεις παρα να το ζητας ετοιμο...
Σε λιγο θα ζητησουν να εχουμε και λιστα ετοιμη με τιτλους για κατεβασμα... :-\

 
Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #80 στις: 12/10/05, 15:30 »
Εγω δεν εχω ζητησει ποτε τραγουδι απο την αναζητηση. Ψαχνω ζηταω απο φιλους και τετοια. Τελευταιο παντα ερχεται το κιθαρα σαν αναζητηση. Δεν ειναι ο χαρακτηρας του σαιτ τετοιος. Βεβαια το να συγκεντρωσουμε ολα τα τραγουδια σε ενα μερος μπορει να ειναι καλη λυση να μην επιβαρυνεται το φορουμ με επιπλεον μνματα. Αλλα και παλι δεν ειναι καθολου σωστο αυτο που γινεται με τις ανταλαγες mp3. Και οσοι δεν γνωριζουν καλα τα p2p μπορουν να ζητησουν απο καποιο φιλο πιστευω. Τελευταιο να ερχεται παντα στις επιλογες το κιθαρα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #81 στις: 12/10/05, 17:10 »
Εγώ ποτέ δεν διαφώνησα στο οτι υπάρχουν άτομα που μόνο ζητουν mp3.
Αλλα επαναλαμβάνω ότι όσο καιρό περάσουν εδώ μέσα (έστω ζητώντας mp3) όλο και κάτι χρήσιμο θα μάθουν.
Επειδή υπάρχουν κάποια άτομα (λίγα) με αυτόν τον σκοπό πρέπει να καταδικάσουμε την ανταλαγή mp3?
Και εγώ ζήτησα κάποιες φορές κομμάτια που δεν μπορούσα να βρώ αλλού. Έψαξα όσο μπορούσα στο νετ (εκτος απο dc++) και δεν μπόρεσα να τα κατεβάσω. Ίσως κάποιος άλλος πιο μάγκας από μενα να μπορεί να τα βρεί. Αυτό σημαίνει ότι είμαι τεμπέλης? Η οτι έπρεπε να πάω να αγοράσω τα cd? Η μήπως οτι χρησιμοποιώ το forum μονο για αυτό?
Επίσης κοιτάζοντας τα δικά μου στατιστικά είδα ότι τα περισότερα μου μηνύματα(17/78) είναι στην αναζήτηση τραγουδιών. Αυτό σημαίνει οτι συνέχεια ζητώ mp3? Η οτι έχω ζητήσει 17 κομμάτια?
Τέλος να αναφέρω ότι το όλο θέμα μου φέρνει στο μυαλό την φράση δυο γάιδαροι μαλλώνανε σε ξένο αχυρώνα.
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #82 στις: 12/10/05, 21:49 »
Ένας λόγος που σταμάτησα να ανεβάζω τραγούδια στο rapidshare για την "αναζήτηση", είναι και η βασική ιδέα των μυνημάτων του schizm που με καλύπτει απόλυτα. Κάποια στιγμή χάθηκε το μέτρο.
(Εξαιρέσεις πάντα υπήρχαν και 8α υπάρχουν)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #83 στις: 12/10/05, 22:03 »
Εγώ ποτέ δεν διαφώνησα στο οτι υπάρχουν άτομα που μόνο ζητουν mp3.
Αλλα επαναλαμβάνω ότι όσο καιρό περάσουν εδώ μέσα (έστω ζητώντας mp3) όλο και κάτι χρήσιμο θα μάθουν.
Επειδή υπάρχουν κάποια άτομα (λίγα) με αυτόν τον σκοπό πρέπει να καταδικάσουμε την ανταλαγή mp3?
Και εγώ ζήτησα κάποιες φορές κομμάτια που δεν μπορούσα να βρώ αλλού. Έψαξα όσο μπορούσα στο νετ (εκτος απο dc++) και δεν μπόρεσα να τα κατεβάσω. Ίσως κάποιος άλλος πιο μάγκας από μενα να μπορεί να τα βρεί. Αυτό σημαίνει ότι είμαι τεμπέλης? Η οτι έπρεπε να πάω να αγοράσω τα cd? Η μήπως οτι χρησιμοποιώ το forum μονο για αυτό?
Επίσης κοιτάζοντας τα δικά μου στατιστικά είδα ότι τα περισότερα μου μηνύματα(17/78) είναι στην αναζήτηση τραγουδιών. Αυτό σημαίνει οτι συνέχεια ζητώ mp3? Η οτι έχω ζητήσει 17 κομμάτια?
Τέλος να αναφέρω ότι το όλο θέμα μου φέρνει στο μυαλό την φράση δυο γάιδαροι μαλλώνανε σε ξένο αχυρώνα.
Μα το θεμα ειναι οτι μιλαμε για ατομαπου αποκλειστικα ειναι μελη για αυτο το σκοπο. Δεν μιλαμε για ενεργα μελη τα οποια ετυχε μια στο τοσο να ζητουν κανα τραγουδακι. Αλλα εδω υπαρχει κοσμ0οςπου εφταξε λογαριασμο0 μονο για αυτο αυτους κατηγορουμε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #84 στις: 12/10/05, 22:07 »
Λοιπόν εγώ προτείνω όποιος έχει κάνει έστω και ένα post στην αναζήτηση τραγουδιών να διαγραφεί από το forum
και να μην του ξαναεπιτραπεί η είσοδος.
Επίσης να γίνει μια καταγγελία στην αστυνομία και σε όλες τις αρμόδιες υπηρεσίες ότι αυτά τα άτομα στηρίζουν την πειρατεία
και να οργανωθεί ομαδίκος λιθοβολισμός στην πλατεία συντάγματος.
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #85 στις: 12/10/05, 22:15 »
Λοιπόν εγώ προτείνω όποιος έχει κάνει έστω και ένα post στην αναζήτηση τραγουδιών να διαγραφεί από το forum
και να μην του ξαναεπιτραπεί η είσοδος.
Επίσης να γίνει μια καταγγελία στην αστυνομία και σε όλες τις αρμόδιες υπηρεσίες ότι αυτά τα άτομα στηρίζουν την πειρατεία
και να οργανωθεί ομαδίκος λιθοβολισμός στην πλατεία συντάγματος.
Εχεις καταλαβει οτι εχεις φτασει στην απιστευη υπερβολη? Εμεις δεν ειπαμε κατι τετοιο. Εσυ το τραβηξες τοσο
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #86 στις: 12/10/05, 22:23 »
E εντάξει οφείλω να ομολογήσω οτι υπερέβαλα λιγάκι.
Αυτό που ήθελα να πω (και είπα με τόσο ηλίθιο τρόπο παραπάνω) είναι ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιος βλέπει το kithara μόνο ως τρόπο να βρίσκει mp3. Και παραθέτω ως παράδειγμα εμένα που αν και έχω γράψει 17 μηνύματα στην αναζήτηση τραγουδιών το πολυ να έχω ζητήσει 3-4. (με προδίδει η μνήμη μου)
Επίσης το ότι κάποιος δεν γράφει μηνύματα σε μια ενότητα (οποιαδήποτε) δεν σημαίνει οτι δεν την παρακολουθεί.
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #87 στις: 12/10/05, 22:26 »
Μα αυτο λεμε, εσυ εχεις γραψει παντου, και εγω εχω πολλα μνματα στον καδ οδεν σημαινει οτι ασχολουμαι μονο με τον καδο. Το θεμα ειναι οτι μελη που στελνουν 11 μνμ στην αναζητηση ζητανε 5 τραγουδια και λενε και 6 ευχαριστω δλδ και μετα δεν μπαινουν για 5 μηνες προφανως γροαφονται για την αναζητηση
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #88 στις: 12/10/05, 22:35 »
Κάτσε να σε τσεκάρω.
Τιιιι? Γράφτηκες μόνο για τον κάδο?? Αμα θες κάδους να πας αλλού εδώ δεν είναι σκουπιδιάρικο!
(είπα να πω καμιά μ*****α να χαλαρώσει το κλίμα)
Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά ότι αναγνωρίζω οτι υπάρχουν άτομα που γράφτηκαν μόνο για την αναζήτηση.
Αλλά τα πράγματα δεν είναι μαυρο - άσπρο. Δεν μπορούμε να πάντα να ξεχωρίσουμε ποιοι ενδιαφέρονται μόνο για αυτό και ποιοι όχι.
Εκτός αν βάλουμε κάποιον κανόνα πχ αν το 25% των μηνυμάτων είναι στην αναζήτηση κάηκες. ;D
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #89 στις: 12/10/05, 22:36 »
Το καψες :P :P :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #90 στις: 12/10/05, 23:43 »
Ότι πιθανόν να είχα να πω , το είπε ο schizm στην απάντησή του #74 η οποία απηχεί πλήρως την θέση μου...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #91 στις: 12/10/05, 23:44 »
Τι να πω τώρα, με έχουν καλύψει πλήρως και ο schizm και η Porky και ο roufous και ο candlemass και πολλοί άλλοι. Να παραθέσω μόνο την απάντηση του μέλους mirtoiro στο θέμα της για την αναζήτηση τραγουδιών όπου και έκανα την παρατήρηση (άλλο ένα μέλος φίλε schizm από τα πολλά νέα μέλη που όλα τα μηνύματα είναι "θέλω αυτό το τραγούδι")

Συγνώμη για τυχόν ενόχληση, αλλά όταν μπήκα σε αυτό το site και είδα ότι  ζητούν τραγούδια, σκεφτηκα ότι λειτουργεί για το συγκεκριμένο σκοπό.
Όσο για κάποια προγράμματα που προανέφερες αγαπητέ psoma, δεν μπορώ να τα κατεβάσω γιατί μπαίνω πάντα από το pc της δουλειάς μου και λόγω πολυεθνικής εταιρείας, δεν είμαι εγώ o Administrator του pc μου.

Νομίζω ότι με την απάντησή της τα λέει όλα. Νόμιζε ότι το site αυτό λειτουργεί για την ανταλλαγή mp3. Και ερωτώ. Εντάξει όπως είπε η porky αν κάποιος από εμάς μέσα σε όλα χρειάζεται και κάποιο/α τραγούδια να βοηθήσουμε. Αν όμως πάει να ξεφύγει τελείως ο χαρακτήρας του φόρουμ δεν πρέπει εμείς οι υπόλοιποι που συμμετέχουμε ενεργά (άρα και κατά κάποιο τρόπο είμαστε εμείς οι ίδιο το φόρουμ) να προσπαθήσουμε με τη στάση μας να επαναφέρουμε τις ισορροπίες; Δεν έχουμε το δικαίωμα αλλά και την υποχρέωση να πούμε την άποψή μας αλλά και να διατηρήσουμε το χώρο αυτό που αγαπάμε όπως ήταν ή θα θέλαμε να ήταν; Πρέπει δηλαδή να περιμένουμε τους admins να τα ελέγχουν όλα; Ή μήπως πρέπει να τους θεωρούμε κάτι σαν αστυνομία και δικαστικό σώμα μαζί; Όλοι μαζί με τη στάση μας και τα λόγια μας είμαστε η εικόνα του φόρουμ, είμαστε το ίδιο το φόρουμ. Ας βοηθήσουμε και τα νέα μέλη να αγαπήσουν αυτό το χώρο και να μην το βλέπουν μόνο ως "χώρο εξυπηρέτησης" αλλά ως χώρο συμμετοχής.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/10/05, 23:45 από fatses asteies - The band »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #92 στις: 12/10/05, 23:50 »
Η απάντηση που πήρε η myrtoiro ήταν πήγαινε αγόρασε κανένα cd και όχι προσπάθησε να το κατεβάσεις από αλλού πρώτα.
Εγώ κυρίως σε αυτό αντιτίθεμαι.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι ποιό ΑΚΡΙΒΩΣ είναι το πρόβλημα όπως επίσης και τι ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ σαν λύση.
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #93 στις: 12/10/05, 23:58 »
Δεν ξέρω djkostas εαν πρόσεξες ποτέ την περιγραφή της συγκεκριμένης κατηγορίας...
Ψάχνετε για τους στίχους ή τα ακόρντα κάποιου τραγουδιου; Ακούσατε κάποιο τραγούδι και δεν ξέρετε τον ερμηνευτή; Ρωτήστε εδώ..

Αυτό είναι το πρόβλημα...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #94 στις: 13/10/05, 00:03 »
Τότε γιατί δεν μίλησε κανένας όταν έγινε η πρώτη αναζήτηση mp3 στην συγκεκριμένη ενότητα?
Αυτός δεν είναι ο ρόλος ενός συντονιστή? Ενός Κιθαροσυντονιστή???????
Και κυρίως γιατί συνεχίζετε να το επιτρέπετε??
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #95 στις: 13/10/05, 00:04 »
Επίσης να γίνει μια καταγγελία στην αστυνομία και σε όλες τις αρμόδιες υπηρεσίες ότι αυτά τα άτομα στηρίζουν την πειρατεία
και να οργανωθεί ομαδίκος λιθοβολισμός στην πλατεία συντάγματος.

Μάλλον φίλε djkosta έχεις καταλάβει λάθος και συζητάς σε τελείως λάθος βάση. Το θέμα δεν είναι η πειρατεία που όλοι γουστάρουμε να προωθούμε μέχρι να βάλουν μυαλό οι δισκογραφικές. Το θέμα είναι ότι έρχεται κάποιος να τον ταΐσεις γιατί βαριέται να φτιάξει φαγητό μόνος του και να φάει, επί μονίμου βάσεως.
Και αυτά τα λέει ένας βλάκας που είχε γράψει ένα θέμα (μαζί με τον StringBreaker βεβαίως βεβαίως) για το πώς να ανεβάζουμε και να κατεβάζουμε αρχεία στο rapidshare, ώστε να διευκολύνεται η ανταλλαγή των τραγουδιών που ζητούνται στην "αναζήτηση"...
« Τελευταία τροποποίηση: 13/10/05, 00:06 από Candlemass »

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #96 στις: 13/10/05, 00:12 »
Μα ο fatses asteies - The band λέει συγκεκριμένα στην myrtoiro  "Ρε myrtoiro δεν πας να αγοράσεις και κανένα cd ;"
Εγώ έχω καταλάβει λάθος?

Και κάτι που είναι εύκολο για κάποιους (πχ το dc++) δεν είναι απαραίτητα εύκολο για κάποιους άλλους.


Τέλος να επαναλάβω την προηγούμενη μου ερώτηση.
Αφού η ανταλλαγή mp3 είναι αντίθετη με τους κανονισμούς του kithara γιατι οι συντονιστες συνεχίζουν να την επιτρέπουν?
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #97 στις: 13/10/05, 00:14 »
Τότε γιατί δεν μίλησε κανένας όταν έγινε η πρώτη αναζήτηση mp3 στην συγκεκριμένη ενότητα?
Αυτός δεν είναι ο ρόλος ενός συντονιστή? Ενός Κιθαροσυντονιστή???????
Και κυρίως γιατί συνεχίζετε να το επιτρέπετε??


Διότι αρνείσαι πεισματικά να καταλάβεις ότι το πρόβλημα δεν είναι στην αναζήτηση ενός ή δύο ή τριών mp3 που κατά καιρούς όλοι μας , λίγο ή πολύ κάναμε , αλλά στην απώλεια του μέτρου από πάρα πολλούς , που οδηγεί αναπόφευκτα στον εκφυλισμό της κατηγορίας και στο ενδεχόμενο κλείσιμό της...
Μέχρι και πριν από ένα χρόνο περίπου οι σελίδες της κατηγορίας ανέβαιναν με ρυθμό 2 περίπου τον μήνα.Έτσι ως συντονιστής είχα την πολυτέλεια να κρατώ αναζητήσεις 2 μηνών περίπου.Τώρα αυξάνεται με ρυθμό περίπου 3-4 σελίδες την εβδομάδα και αν το άφηνα να εξελιχθεί θα είχαμε φτάσει πάνω από 100 σελίδες...Ρίξε μια ματιά να δεις ότι όλες οι αναζητήσεις έχουν ηλικία λιγότερη του μήνα και ήδη έχουμε 8 σελίδες...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #98 στις: 13/10/05, 00:17 »

Τέλος να επαναλάβω την προηγούμενη μου ερώτηση.
Αφού η ανταλλαγή mp3 είναι αντίθετη με τους κανονισμούς του kithara γιατι οι συντονιστες συνεχίζουν να την επιτρέπουν?

Η ανταλλαγή mp3..δεν είναι ούτε αντίθετη ούτε και σύμφωνη με τους κανονισμούς του kithara.gr
Όταν όμως ένα φαινόμενο τίνει να υποκαταστήσει την φιλοσοφία λειτουργίας του-που σίγουρα δεν είναι η ανταλλαγή mp3-τότε αυτό το φαινόμενο είναι ανεπιθύμητο τουλάχιστον ως προς την έκταση που γίνεται...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #99 στις: 13/10/05, 00:18 »
Ωραία ας πούμε ότι το καταλάβα αυτό.
Τι προτείνετε σαν λύση όλοι εσείς που το κάνατε τόσο μεγάλο θέμα?

Εκτός αν το παραθέτετε σαν ένα γενικό πρόβλημα (όπως πχ η ρύπανση του περιβάλλοντος) και κουβέντα να γίνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/10/05, 00:20 από djkostas »
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....