Αποστολέας Θέμα: Βαθμολογία  (Αναγνώστηκε 24701 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Βαθμολογία
« στις: 10/10/08, 12:53 »
α)Στον πινακα δικοι μας στιχοι και ποιηματα, προσθεσατε βαθμολογια?
βου) Σαν πρωτη σελιδα εμφανιζει δημιουργηματα του 2006!
    (Ανακαλυψατε και τη μηχανη του χρονου;; :D)
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #1 στις: 10/10/08, 13:02 »
α) Ναι, μολις πριν λιγα λεπτα (Απ: Βαθμολογία θεμάτων)
β) Μηπως εκανες κλικ πανω σε καποιον τιτλο στηλης και αλλαξε η ταξινομηση;
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/08, 13:05 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #2 στις: 10/10/08, 13:13 »
β) Ναιι! Μπραβο το βρηκες αυτο εκανα  ::)
α) Ωραια σκεψη
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #3 στις: 10/10/08, 13:15 »
κι εγω η αλήθεια είναι πως ζοριστηκα πολύ να καταλάβω...
Δεω ξέρω πόσο χρήσιμη θα φανει αυτή η διαδικασία εδω...(δικοι μας στιχοι και ποιήματα). Θέλει πιστεύω πολύ προσοχή
και ίσως εκ των πργμάτων, αδικούνται παλιότερα θέματα...Ισως θα πρεπε να ισχύσει απο εδω και πέρα.

« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/08, 13:37 από lampros l. »

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #4 στις: 10/10/08, 13:41 »
Τα αστερακια εμφανιζονται απο μονα τους;
Αν οχι πως θα ξερουμε ποιος μας βαθμολογησε και αν περασαμε τη βαση;  ;D


edit: Τι σημαινει το Ν/Α; και γιατι δεν το εχουν ολα τα θεματα?
        (Το αν εμφανιζονται απο μονα τους τα αστερακια αγνοηστε το. Χαζη ερωτηση. Ποτέ αστερακια δεν εμφανιζονται μονα απο τους   :P)
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/08, 14:29 από argentina »
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #5 στις: 10/10/08, 21:14 »
argentina,
Τα αστεράκια είναι ο μέσος όρος και υπολογίζονται αυτόματα.
Δεν μπορείτε να ξέρετε ποιοι βαθμολόγησαν. Δεν υπάρχει καμία "βάση"

Το Ν/Α σημαίνει Not Available, μάλλον θα πρέπει να το μεταφράσω, ως Μ/Δ ή -


Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #6 στις: 11/10/08, 12:30 »
Κυρίες και κύριοι, συγχωρήστε με αλλά αν παρακολουθήσετε τον πίνακα ''Δικοι μας στίχοι και ποιήματα'' σήμερα (24 ωερς απο την προσθήκη της βαθμολογίας) πιστεύω να συμπεράνετε πως αυτός πρέπει να αποσυρθεί...και μάλιστα το συντομότερο δυνατόν...
Ίσως θα  ταν πιο ωφέλιμο να βάλετε σε ψηφοφορία το συγκεκριμένο θέμα, δινοντας έτσι την δυνατότητα στους ίδιους τους δημιουργούς να επιλέξουν ή να εκφραστούν...;

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #7 στις: 11/10/08, 15:47 »
αν παρακολουθήσετε τον πίνακα ''Δικοι μας στίχοι και ποιήματα'' σήμερα (24 ωερς απο την προσθήκη της βαθμολογίας) πιστεύω να συμπεράνετε πως αυτός πρέπει να αποσυρθεί...και μάλιστα το συντομότερο δυνατόν...

Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα;

Ίσως θα  ταν πιο ωφέλιμο να βάλετε σε ψηφοφορία το συγκεκριμένο θέμα, δινοντας έτσι την δυνατότητα στους ίδιους τους δημιουργούς να επιλέξουν ή να εκφραστούν...;

Δεν το έπιασα αυτό. Να μπει ψηφοφορία για να ψηφίσουμε αν θέλουμε βαθμολογία ή όχι; (γενικά ή ειδικά; )

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #8 στις: 11/10/08, 17:54 »
γενική άποψη δεν μπορώ να έχω...Για την στήλη ''δικοι μας στίχοι και ποιήματα'' αναφέρομαι και πιστευω πως ίσως θα έπρεπε να αρχίσετε απο μια τέτοια ψηφοφορία βαθμολογίας...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #9 στις: 12/10/08, 16:29 »
αφου εγινε εγινε.... αν και δε το βλεπω με καλο ματι διοτι δεν μπορεις να βαθμολογισεις κατι με 5 αστερακια.....
και αν θες περισσοτερα??:P το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον αυτοι που εχουν ανοιξει το θεμα δε θα πρεπει να βλεπουν ποιος και ποτε εδωσε τα αστερακια?? αυτο ισως θα αλλαξει τα δεδομενα με τα οποια μπορει καποιος να καταθεσει το αστερακι του....
anyway εγω ειμαι γενικα της ιδεας να βαζουμε ολοι 5* !!

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #10 στις: 12/10/08, 21:49 »
Κατά τη γνώμη μου καμιά πρακτική αξία δεν έχει.
Αυτή τη στιγμή θέμα χωρίς κανένα σχολιασμό έχει πέντε αστέρια.
 
Αν είναι εφικτό προτείνω ένα αστέρι μια μόνο φορά κάθε μέλος, χωρίς δικαίωμα ψήφου ο αναρτήσας το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #11 στις: 13/10/08, 08:39 »
το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον αυτοι που εχουν ανοιξει το θεμα δε θα πρεπει να βλεπουν ποιος και ποτε εδωσε τα αστερακια??

Για ποιον λόγο;

Αν είναι εφικτό προτείνω ένα αστέρι μια μόνο φορά κάθε μέλος, χωρίς δικαίωμα ψήφου ο αναρτήσας το θέμα.

Μια βαθμολογία δίνει ο καθένας, και μπορεί να την αλλάξει όποτε θέλει.

Για το άλλο, θα δω αν μπορώ να επέμβω στον κώδικα.
Επίσης, θα'θελα να εμφανίζεται το πόσοι βαθμολόγησαν (όσο πιο πολλοί, τόσο πιο αξιόπιστο το αποτέλεσμα). Αν γίνει αυτό, θα ισχύσει από την εφαρμογή του και μετά (όχι για προηγούμενες βαθμολογήσεις)

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #12 στις: 13/10/08, 11:16 »
       Καλημέρα φίλοι...

μέχρι στιγμής λοιπόν έχουμε

ή  να αφαιρεθεί η βαθμολογία..
ή  να μείνει ως έχει...
ή  να βαθμολογούμε όλοι με 5...
ή  αυτός που  άνοιξε το θεμα να βλέπει, ποιός και πότε ...
ή  ένα αστέρι μια μόνο φορά για κάθε μέλος, χωρίς δικαίωμα ψήφου ο αναρτήσας το θέμα...
ή  και την  εμφάνιση των πόσων βαθμολόγησαν...

Αναλόγιστείτε τώρα, πόσες προτάσεις θα υπήρχαν ακόμη... αν υπήρχε ψηφοφορία για το θέμα,  που στο κάτω κάτω μπορεί να θεωρηθεί και ως γεννηση ιδεών για μια στήλη που αυτό στην ουσία πραγματεύεται...;


Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #13 στις: 13/10/08, 11:30 »
Να πω και εγώ την άποψή μου.Κατά καιρούς έχουνε προκύψει κάποια τέτοια ζητήματα στα οποία είχα αντιδράσει και εγώ στο παρελθόν αλλά το ξανασκέφτηκα και πλέον πιστεύω το εξής. Είναι ένα από τα ελλατώματα των forum και ειδικά των πετυχημένων όπως αυτό εδώ, το να ξεχνιόμαστε και να το θεωρούμε σαν κάτι δικό μας.Το κιθάρα όπως και άλλα forum ανήκουν στους ιδιοκτήτες τους και στους δημιουργούς τους οι οποίοι παίρνουν τα ρίσκα των επιλογών και των αποφάσεων.Με αυτό δεν λέω ότι δεν έχουμε δικαίωμα να λέμε την άποψή μας, αλλά τελικά είναι και κάπου μάταιο.Το ζήτημα της αξιολόγησης των ποιημάτων ήταν κάτι που το είχα σκεφτεί και εγώ παλιότερα, αλλά καθώς έχει πολλά συν και πλην, δεν το πρότεινα ποτέ.Μπορεί αυτή τη στιγμή να μην είναι ίσως και ο πιο πετυχημένος τρόπος, ο τρόπος με τ'αστέρια αλλά πιστεύω ότι και τα παιδιά θα δούνε κάποια πράγματα στη πορεία και θα πάρουνε τις αποφάσεις τους.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #14 στις: 13/10/08, 11:34 »
Αναλόγιστείτε τώρα, πόσες προτάσεις θα υπήρχαν ακόμη... αν υπήρχε ψηφοφορία για το θέμα,  που στο κάτω κάτω μπορεί να θεωρηθεί και ως γεννηση ιδεών για μια στήλη που αυτό στην ουσία πραγματεύεται...;


Ψηφοφορία με ποιες επιλογές; Ο,τι κατέβει στο μυαλό του καθενός ή μόνο "Ναι / Όχι";

Πάντως, ακόμα δεν έχω διαβάσει συγκεκριμένο λόγο για τον οποίο δεν πρέπει να υπάρχει βαθμολογία στον πινακα "δικοι μας στιχοι και ποιηματα" (και ίσως και σε άλλους, καθώς και στο http://music.kithara.gr)


MACMISIAS,
Ποιος άλλος τρόπος βαθμολόγησης θα μπορούσε να υπάρχει; Ή το πρόβλημα είναι μόνο στην εμφάνιση (αστεράκια);

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #15 στις: 13/10/08, 11:46 »

Αυτη τη στιγμή ίσως να μην δυναται να το αντιληφθείτε ( γιατι σχεδόν παντού υπάρχουν πέντε αστέρια). Τις πρώτες 24 ώρες όμως μελετώντας τον πίνακα θα διαπιστώνατε πως είναι προβληματικός ο τρόπος της βαθμλόγησης.. ( και πιο πάνω αναφέρθηκε απο τον justin πως...(Αυτή τη στιγμή θέμα χωρίς κανένα σχολιασμό έχει πέντε αστέρια.) κάτι που είσήμανα κι εγώ τις πρώτες 24 άμεσα...

Πρέπει να δείτε το θέμα ως μέλος-δημιουργός  ή σαν ιδιοκτήτης - δημιουργός...
Αν και πάλι η λύση είναι δύσκολη, σκεφτείτε μια ψηφοφορία γέννησης ιδεών...Το ναι ή όχι, δεν είναι ο επιτυχέστερος  τρόπος σε ένα φορουμ και σελίδες ποίησης...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #16 στις: 13/10/08, 12:25 »
Δε ξερω γιατι σας χαλαει τοσο. ισα ισα που θα δωσει feedback στους δημιουργους

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #17 στις: 13/10/08, 12:33 »



MACMISIAS,
Ποιος άλλος τρόπος βαθμολόγησης θα μπορούσε να υπάρχει; Ή το πρόβλημα είναι μόνο στην εμφάνιση (αστεράκια);
[/quote]Νομίζω Βραζίλη ότι είτε με αστεράκια είτε με βαθμούς θα έπρεπε να βρίσκεται μέσα στο θέμα και όχι στο πίνακα.Από την άλλη και οι απαντήσεις που παίρνει ένα ποίημα είναι ενδεικτικές του αν κάτι αρέσει ή όχι.Οπότε για αυτό δεν ξέρω αν χρειαζόταν κιόλας, αλλά όπως είπα εσείς ξέρετε...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #18 στις: 13/10/08, 14:10 »
Αυτη τη στιγμή ίσως να μην δυναται να το αντιληφθείτε ( γιατι σχεδόν παντού υπάρχουν πέντε αστέρια). Τις πρώτες 24 ώρες όμως μελετώντας τον πίνακα θα διαπιστώνατε πως είναι προβληματικός ο τρόπος της βαθμλόγησης..

Δεν είναι προβληματικός ο τρόπος. Αλλού είναι το ζήτημα: Ο κάθε χρήστης βάζει ότι βαθμολογία θέλει. Αν όλοι βάζουν μόνο 5 αστέρια και μόνο στα θέματα που τους αρέσουν, τότε λογικά έχουμε τέτοια φαινόμενα.

(Αυτή τη στιγμή θέμα χωρίς κανένα σχολιασμό έχει πέντε αστέρια.)

Ελπίζω να μην υπονοείς ότι θα πρέπει να γράφονται σχόλια πριν την βαθμολόγηση... τότε θα έχουμε άλλες "παρενέργειες"...

Πρέπει να δείτε το θέμα ως μέλος-δημιουργός  ή σαν ιδιοκτήτης - δημιουργός...
Αν και πάλι η λύση είναι δύσκολη, σκεφτείτε μια ψηφοφορία γέννησης ιδεών...Το ναι ή όχι, δεν είναι ο επιτυχέστερος  τρόπος σε ένα φορουμ και σελίδες ποίησης...

Ακόμα δεν έχω καταλάβει σε τι θα αφορά η ψηφοφορία, τι επιλογές ψήφου θα έχει, και πως θα μπορεί να γεννάει ιδέες.
Νόμιζα οτι αναφέρεσαι σε ψηφοφορία για το αν θέλετε βαθμολόγηση, γι'αυτό είπα το "Ναι/Όχι".

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #19 στις: 13/10/08, 19:59 »
Αγαπητέ μου φίλε
Ήδη ζούμε αυτά τα φαινόμενα στα οποία αναφέρθηκες… Πιστεύω πως σε όποια αλλαγή και να θες να προχωρήσεις πρέπει να μηδενιστούν τα αστέρια και να πας πάλι από την αρχή.

Για την ψηφοφορία είναι πολύ απλό αυτό που απ’ την αρχή πρότεινα. Θα μπορούσες να είχες θέσει το θέμα κάπως έτσι…

Έχουμε την πρόθεση να επεκτείνουμε την βαθμολογία και στη στήλη ’’Δικοί μας στίχοι και ποιήματα΄΄. Πιστεύεται πως θα ήταν ωφέλιμο και αν ναι, προτείνετε πιθανούς τρόπους αξιολόγησης.

Έτσι θα είχες την δυνατότητα να ακούσεις απόψεις ανθρώπων που άμεσα εμπλέκονται  και ίσως λέω απλά ίσως… να είχες ένα καλό ερέθισμα για κάτι πιο αξιόπιστο και χρήσιμο.

Όσο για τις ‘’παρενέργειες’’ που εικάζεις (αν και είναι κάτι που δεν πρότεινα εγώ) θέλω απλά ως τρίτος να σου πω πως η συγκεκριμένη στήλη έχει ένα είδος αξιολόγησης μέσω των πιο δημοφιλών θεμάτων και κριτήρια τις απαντήσεις των μελών της κοινότητας…Εγώ το θεωρώ δίκαιο και αν μη τι άλλο εμπεριστατωμένο!
Με αποδείξεις του γιατί…ένα θέμα μπορεί να θεωρηθεί δημοφιλή. Στην παρατήρηση του justin πιο πάνω, θα θελα να ακούσω την δική σου εξήγηση του γιατί;… και αν μου πεις πως ο δημιουργός του θέματος το ψήφισε κιόλας με πέντε αστεράκια θα συμπεράνω κι εγώ πως είναι το ίδιο αξιόλογο με το η ‘’ζωή είναι ροκ’’…

Εκτός των ανωτέρω όπως έχεις παρατηρήσει σε πολλές περιπτώσεις ένα θέμα δεν συνεπάγεται ένα ποίημα…
( προτείνετε βέβαια να αποφεύγεται αυτός ο τρόπος παρουσίασης αλλά μάλλον κάτι δεν πήγε καλά εκεί)
Σε αυτές τις περιπτώσεις πιθανόν ένα πρώτο δημοσιευόμενο  ποίημα θα είναι πιο δημοφιλή από το ‘’έργο ζωής’’ κάποιου μέλους, που υπό την ανέχεια σας ή για άλλους λόγους (περιπτώσεις συνεχειών κ.λ.π.) δημοσιεύει περισσότερα του ενός, σε ένα θέμα.

Τέλος θέλω να τονίσω, πως ο τρόπος βαθμολογίας που τώρα ισχύει είναι εκτός των άλλων και αντιφατικός ως προς τον ρόλο αξιολόγησης την μελών,
γιατί εφαρμόζοντας τον σε ένα πίνακα που τα μέλη εκφράζονται με περιορισμό τα 5 μηνύματα ανά 24ωρο,
( κάνοντας την πολύ σοβαρή δουλεία που έχει σαν αποτέλεσμα την μεγάλη επισκεψιμότητα και αποδοχή της σελίδας) ως αντίβαρο, θα δύναται να έχουν τα πέντε αστεράκια και μάλιστα χωρίς κανέναν μα κανέναν περιορισμό… Πιστεύω πως  καταλαβαίνεις τι εννοώ και πραγματικά εύχομαι να μην το αφήσεις έτσι…Θα είναι κρίμα για την δουλειά που έως τώρα έχει γίνει…και για να μην νομίσει κανείς πως υποστηρίζω αυτές τις απόψεις επειδή το θέμα με τίτλο ‘’Πρόσκληση του Στεκιού η στάση’’ πέρασε τις 100 απαντήσεις και τις 3.000 εμφανίσεις, κάτι που θεωρείται ρεκόρ για τα σημερινά δεδομένα… θα πω πως είναι δική μου πρόθεση το θέμα μετά την Κυριακή και την συνάντηση,  να διαγραφεί ή μεταφερθεί γιατί μπορεί να είναι ποίημα και έτσι ξεκίνησε όμως εξελίχθηκε  να ασχοληθεί με τα ‘’εν οίκο ‘’ της σελίδας.
Στη διαθεσή σου, πάντοτε φιλικά...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #20 στις: 13/10/08, 20:51 »
lampros l.,
Χωρίς πολύ κόπο (εκ μέρους μου), υπάρχουν οι επιλογές: Ναι βαθμολογία (όπως είναι τώρα) / Όχι βαθμολογία.

Κάθε τι ενδιάμεσο (τροποποιήσεις, περιορισμοί, νέες δυνατότητες, κλπ) χρειάζεται αρκετή προγραμματιστική δουλειά (δεν ξέρω πόση, δεν έχω δει ακόμα τον κώδικα). Δεν έχει νόημα να συζητάμε αόριστα, ούτε να προτείνουμε ό,τι να'ναι. Αν υπάρχουν συγκεκριμένες προτάσεις (συνοπτικές κατά προτίμηση), μετά από περίσκεψη, τότε να τις ακούσω και θα απαντήσω για το αν είναι εφικτές ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #21 στις: 13/10/08, 21:06 »
Εγω προσπάθησα απλά να βοηθήσω... λέγοντας την άποψη μου όπως και τόσοι άλλοι εδω.

Δεν μίλησα αόριστα ούτε πρότεινα ότι να ναι...

Για την βαθμολογία... όπως είναι τώρα,
οι θέσεις μου πιο πάνω υπάρχουν σαφείς.

Ευχαριστώ για τον χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #22 στις: 13/10/08, 21:28 »
Προσωπικη μου προταση θα ηταν η αφαιρεση της βαθμολογιας..

Το καλυτερο ουτοπικα θα ηταν να ειναι ονομαστικη αλλα δεν προκειται να γινει κατι τετοιο αρα οπως ειπα πριν ψηφιζω υπερ της καταργησης..


--------edited-----------
« Τελευταία τροποποίηση: 16/10/08, 02:57 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #23 στις: 13/10/08, 22:33 »
Αγαπητέ Βασίλη (Βραζίλης)

Το (Αυτή τη στιγμή θέμα χωρίς κανένα σχολιασμό έχει πέντε αστέρια) είναι από τη δική μου απάντηση Νο 10 και όχι από τον lampros. Και δεν υπονοώ πως χωρίς σχολιασμό δεν έχει και το δικαίωμα να βαθμολογήσει κάποιος.  Απλώς τη στιγμή που διάβαζα κάποιο θέμα είδα να εμφανίζεται μια καινούργια ανάρτηση ταυτόχρονα με πέντε αστέρια. Ήθελα λοιπόν απλώς να υποστηρίξω την πρόταση μου να μην έχει δηλαδή δικαίωμα ψήφου ο αναρτήσας το θέμα.   

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #24 στις: 14/10/08, 00:25 »
σορρυ αν παρεμβαινω... αλλα αν εννοεις το θεμα "ενα,δυο,ενα  τελος" του μελους androula .... εγω το βαθμολογησα...
για να μη γινει καμια παρεξηγηση και θεωρηθει οτι το ιδιο το μελος εδωσε την ψηφο του...
τωρα ο λογος για τον οποιο το εκανα δε νομιζω να ειναι του παροντος... αλλα αν θελετε σας τον αναφερω κι ολας....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
3185 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/08, 12:59
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
27834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.