Σελίδες:
  • #26 από JIM1908 στις 13 Nov 2008
  • Ευχαριστω το καταλαβα
  • #27 από groovymood στις 13 Nov 2008
  • Χμμμ γι'αυτό το 90% θα διαφωνήσω λίγο..
    Κιθάρα με floyd-locking nut και 24άρα ταστιέρα απέχει κάπως απο μια fender strat.
  • #28 από Jezus στις 13 Nov 2008
  • Και εγω εχω κιθαρα με παρομοια χαρακτηριστικα, και με το κοιλ-σπλιτ πιστευω οτι ειμαι πολυ κοντα στον ηχο μιας στρατ.
    Αυτο με το φλουντ δεν το ειχα προσεξει, ειχα δει λαθος φοτο μαλλον, επηρεασμενος και απο τις υπολοιπες πασιφικα που ειναι αντιγραφα φεντερ σε μεγαλο βαθμο... αυτη ειναι σουπερ-στρατ ομως.
  • #29 από MechMech στις 23 Nov 2008
  • 2-3 γρηγορες παρατηρησεις:

    1) Δεν "ακους" μια κιθαρα στο youtube. Καλυτερα θα την ακουγες απο τηλεφωνικο συρμα 50.000 χιλιομετρα μακρια.
    2) Νομιζω υπαρχει μια κινδυνολογια σχετικα με το warmoth. Αν δεν καταλαβαινεις τι ειναι vintage radius η δεν εχεις υποψιν σου τις ιδιοτητες του bubingα, δεν εχεις παρα να μην τα ακουμπησεις!
    Αν δηλαδη επιλεξεις ενα απλο αλδερ σωμα, ενα νορμαλ κελεμπεκι μανικι, νορμαλ κλειδια, ηλεκτρικα, καλους μαγνητες κλπ, και δωσεις σε εναν τεχνικο να καταλαβει ποιο μανικι θες δινοντας ενα παραδειγμα (πχ θελω ενα μανικι σαν της ΤΑΔΕ φεντερ), υπαρχει περιπτωση να μην καταληξεις με ενα μια χαρα οργανο το οποιο θα παταει κατω καθε φεντερ παραγωγης?
    Εγω ηδη το σκεφτομαι, μολις για την 2η μου κιθαρα. Ειμαι ανοιχτος σε εκφραση αντιρρησεων.

    3ο και σημαντικοτερο)
    Στην οικονομικη κατηγορια που συζηταμε, υπαρχει η Musicman silhouette special, η μακραν καλυτερη στρατοκαστερ μαζικης παραγωγης (το πολυ μεταχειρισμενη). Οποιος τολμαει ας με διαψευσει ;D
Σελίδες: