Αποστολέας Θέμα: Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.  (Αναγνώστηκε 72045 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Μετά από πολλά παράπονα (2 ατόμων) σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών είπα να επαναφέρω το θέμα.
Λύσεις:
1.Κλείσιμο της σελίδας για να μην γινόμαστε ρόμπα
Μπα, όχι

2.Διόρθωση όλων των τραγουδιών από άτομο με τουλάχιστον 10ετή φοίτηση σε κρατικό ωδείο
Δεν νομίζω να δεχθεί (ακόμα περιμένω τα 40 τραγούδια)

3.Βοήθεια όλων που θέλουν να προσφέρουν επισημαίνοντας και διορθώνοντας λάθη
Καλό και υπάρχουν αρκετά άτομα που το κάνουν

4.Να "χώσουμε" τον Κιθαρωδό να προσθέσει δυνατότητα ranking στα τραγούδια
Νομίζω με την νέα βάση δεδομένων είναι πιο εύκολο να προστεθεί ένα πεδίο "βαθμολογήστε την πιστότητα του τραγουδιου" από 1-5. Έτσι μετά από λίγο καιρό θα μπορούμε να ξέρουμε ποια τραγούδια είναι λάθος και να δώσουμε περισσότερη προσοχή σε αυτά.
Αν συμφωνείτε στείλτε από 15 mail ο καθένας στον Κιθαρωδό με την πρότασή μου

5.Έχετε καμιά καλύτερη ιδέα;
Δηλώστε την.


Υ.Γ. Ελπίζω μερικοί να μην παρεξηγήσουν το humor και το στυλ μου.
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #1 στις: 14/05/02, 22:26 »
Οι λύσεις υπ' αριθμόν 1, 2 και 4 δεν μου φαίνονται και τόσο καλές...  

Την πρώτη δεν τη συζητάω καθόλου.  Έτσι κι αλλιώς ρόμπα έχουμε γίνει ήδη...!  :P.

Η δεύτερη καθίσταται ανέφικτη, δεδομένου ότι ο Κουκου μας εγκατέλειψε...  Εκτός άν διορθώνει ακόμα εκείνα τα 40 τραγούδια... (Τι γελάτε ρε; αποκλείεται...; ;)).  

Όσο για την τέταρτη, θεωρητικά είναι πολύ καλή.  Ποιός όμως εμποδίζει τον κάθε άσχετο (όπως π.χ. εμένα...) να δώσει ΚΑΛΟΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ μεν, ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ δε, μια βαθμολογία που δεν είναι αντιπροσωπευτική της πιστότητας ενός τραγουδιού;  Δεν θα αναφερθώ καν σε άτομα που έχουν ΚΑΚΗ ΠΡΟΘΕΣΗ και θα θελήσουν να υπονομεύσουν την όλη προσπάθεια.  Και τέλος, μου έρχεται στο μυαλό η παροιμία με τους πολλούς κοκόρους...

Απομένει λοιπόν η λύση υπ' αριθμόν 3.  Μια ομάδα εθελοντών που θα έχουν το χρόνο και κυρίως τις γνώσεις να συνεργαστούν προκειμένου να διορθώσουν κάποια τραγούδια.  Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η πιο ενδεδειγμένη λύση.  

Εκτός αν έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο...
« Τελευταία τροποποίηση: 26/05/02, 01:04 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #2 στις: 14/05/02, 23:33 »
ego simfono apolita me ton apollon... ;)i lise uparitho 3 einai i kaliteri... kai tha itan kalo giati iparzoun tragoudia lathos se auto ta site.. an apofasistei na ginei auto eimai prothimos na foisthiso.. apla peste mou...:) ;D
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Μανδρακούλος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #3 στις: 15/05/02, 00:04 »
H alhthia einai pos iparxoun arketa tragoudia sto site pou exoune kapia la8h. Afto pou den mporo na katalavo einai giati na parapone8ei kapios giafto, efoson ola einai tsampa kai ta exoune stilei tis perissoteres fores erasitexnes kai oxi epagelmaties mousikoi. Prosopika pistevo oti afto pou ginete apla prepei na sinexistei: opios diladei anakaliptei kapio lathos na to epishmenei kai na diorthonete (exo paratirisei oti shnh8os diorthononte amesos). Ego pantos den exo parapono, na po thn alhthia oute pisteva oti kapios pote tha ekane olh afth th doulia..
"Εμπρός ν' αρχίσει ο χορός
Ν' αρχίσουνε οι τρέλες.
Ανοίξτε τις ομπρέλες σας
Θα βρέξει καραμέλες!"

Αποσυνδεδεμένος casper

  • ΚΟΥΚΟΣ
  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • H μουσικη ανηκει σ'οσους  την εχουν αναγκη
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #4 στις: 15/05/02, 01:08 »
Δεν εχω ξαναγραψει για το θεμα αυτο ... αλλα να επεσα στον πειρασμο.
Μου ειναι ομως εντελως αδυνατο να καταλαβω γιατι θεωρειται μειζον προβλημα.
Βλεπεις ενα κομματακι που εχει γραψει καποιος φιλος .... νομιζεις οτι το ακορντο η η ταμπλατουρα εχει λαθος σε ενα η περισσοτερα σημεια .... εεεε παιξτο εσυ οπως νομιζεις οτι ειναι σωστο.Αν θελεις στειλε στο site και μια διορθωση ....χωρις φιοριτουρες και φανφαρες.... γιατι το κανουμε τοσο θεμα πια?
John Williams γιναμε ξαφνικα ολοι εδω μεσα και τοσο πια μας ενοχλει η υπαρξη λαθος ακορντου ???
Μη γινει καποιο λαθος και δεν αποδοθει σωστα το μουσικο εργο των <<ονειροπαγιδα>>, του Μαργαριτη , του Πλουταρχου,των  Πυξ Λαξ και ολων αυτων των γιγαντων της μουσικης ??????Νισαφι πια...
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΡΝΤΑ ΑΠΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ.ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος quisler

  • Eγώ δεν είμαι
  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • End The Isolation
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #5 στις: 15/05/02, 02:36 »
Parolo pou tha eixe fasi na xwsoume ton kitharwdo e3 apostasews, sumfwnw me ton apollwn oti oi bathmologies den tha einai pio a3iopistes apo ta idia ta tragoudia.
Ki egw den exw antilifthei giati ginetai fasaria, to polu polu an brethoun ethelontes me gnwseis na moirastoun kapoia kommatia kai na ta koita3oun gai lathi. Peran autou opoios thelei ta paizei opws thelei.

PS: Ean apotatheite stous kallitexnes, kai ean oi idioi exoun ta pneumatika diakiwmata twn dimiourgiwn tous... den tous lete na sas upograpsoun kai mia eidiki dilwsi gia na parei i AEPI to mesaio gia dithen pneumatika dikaiwmata?

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #6 στις: 15/05/02, 08:41 »
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, η λύση 3 δεν προτείνει να βάλουμε κάποια άτομα να διορθώσουν όλα τα τραγούδια , αλλά να συνεχίσουμε αυτό που γίνετε τώρα. Όσοι βρίσκουν λάθη να τα δηλώνουν εδώ και αυτά να διορθώνονται αμέσως.
Επίσης αν συμφωνείτε με κάποια διόρθωση να το δηλώνετε για να ξέρουμε και μεις αν πρέπει να την κάνουμε
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #7 στις: 15/05/02, 10:25 »
To Olga παραθέτει 2 ίσως και 3 versions του ίδιου τραγουδιού. Τα περισσότερα από αυτά έχουν πάνω πάνω μία προτασούλα που λέει

This file is the author's own work and represents their interpretation of the song.

Νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα

Κώστας

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 315
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι............
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #8 στις: 15/05/02, 14:22 »
Το site δεν θα κλείσει,  το 2 δεν το συζητώ και το 4 δεν είναι ότι λυπάμαι το Ν Κ αλλά μη λεμε μαλ***ες. Εμένα πάντως σπάνε τα νεύρα μου στο funny.com ας πούμε που πρέπει να ψηφίσω για να με πάει παρακάτω. Στο κάτω κάτω άμα είναι λάθος εντάξει, είναι λάθος. Δηλαδή αν δεν υπήρχε καθόλου στην σελίδα τι διαφορά θα έκανε;  
Ασ. : Φοβάσαι; Φοβάσαι μερικά θηριάκια;
Όβ. : Ω, δεν είναι τα θηρία. Είναι το κοινό, όλος αυτός ο κόσμος....
Ασ. : Στην αρένα θα σου περάσει το τρακ....

Αποσυνδεδεμένος kostasd

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #9 στις: 22/05/02, 15:02 »
Δεν ξέρω αν είναι εφικτό αλλά τι θα λέγατε αν κάθε τραγούδι είχε την δική του σελίδα παρατηρήσεων?Όταν δηλαήη μπαίνεις σε ένα κομμάτι θα υπάρχει στο τέλος της σελίδας ένα link όπου θα βέπεις τι σχόλια ή διορθώσεις έχουν γίνει κ θα μπορείς να κάνεις κ τις δικές σου παρατηρήσεις??? Τί λέτε?
How I wish you where here......

Αποσυνδεδεμένος organopextis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
  • To ποιό μεγάλο λάθος ήταν αυτο το πάθος !
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #10 στις: 22/05/02, 15:15 »
den ksero kata poso einai efikto na ginei auto kai kata poso einai kalo.. :-\ :-\
Το πάθος
Το λάθος
και η παραγγελιά
πληρώνονται . .!

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #11 στις: 22/05/02, 15:34 »

Π.χ ο Νάκας πιθανότατα θα ενδιαφερόταν με τόσο μεγάλη προσέλευση που έχουμε πλέον (αν σβήναμε και  κάτι θαψιματάκια που του κάναμε στο forum  ;) )


Den to kovw kai toso pithano, otan leitourgei antagwnistika se sxesh me to site prospathwntas na poulhsei tis dikes tou ekdoxes kommatiwn se partitoura.

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #12 στις: 22/05/02, 15:40 »
Παιδιά, η γνώμη μου είναι πως, αφού δεν εφευρέθηκαν ακόμα προγράμματα που να βγάζουν αυτόματα τα ακόρντα ενός κομματιού, και δεν νομίζω ότι είναι πολύ πιθανό να εντοπίσουμε πολλούς καλλιτέχνες εκτός από το Μιλτο Πασχαλίδη, που να προτίθενται να βοηθήσουν(έχω ξεκόψει και με τον Αλκίνοο τώρα τελευταία ρε γμτο :-\, άσε που δεν νομίζω ο διάσημος φίλος του ΚΟΥΚΟΥ να πέσει στο επίπεδό μας :'( ) πρέπει να κάνουμε μόνοι μας όσο το δυνατό καλύτερες προσπάθειες να διορθώσουμε τα μικρολάθη.
Εγώ προσωπικά δεν νομίζω να έχω την πείρα άλλων εδωμέσα ( έχω ακόμα μερικά χρονάκια στο ωδείο μέχρι να φτάσω τα 10 του "ακαδημάϊκού" της παρέας ;D ) Αλλά μόλις ξεμπερδέψω με τις εξετάσεις μου, υπόσχομαι να δοκιμάσω τουλάχιστον όσα τραγούδια έχω σε CD ελπίζω πως κάτι θα βρώ... :)
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος dobluth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #13 στις: 26/05/02, 00:02 »
Να προσθέσω στο σχόλιο του MiChArOυ ότι:

1. Ποτέ δεν είναι αργά να κάνουμε καινούργιους φίλους (μπορούμε να γίνουμε κολλητσίδες στους καλλιτέχνες που μας ενδιαφέρουν τα τραγούδια τους)

2. Φυσικά και επιβάλλεται να πάμε (ή να ξαναπάμε όσοι/ες σταματήσαμε) σε ωδείο και να συμπληρώσουμε όλοι την επιβαλλόμενη δεκαετή θητεία για να αποκτήσουμε μετά την άδεια να περνάμε συγχορδίες στους στίχους τραγουδιών.  Όποιος/α έχει κολλητό/ή με εμφανίσεις στην TV θα παίρνει έξτρα μόρια ( μα πώς τον λένε αυτόν τον κολλητό; ).

3. Αν είναι να παίρνει λεφτά η ΑΕΠΙ ας μας στείλει και τις σωστές παρτιτούρες επιτέλους!!!! Ε, τι, μισές δουλειές θα γίνονται;

Αυτά     ;)

4. Πλάκα πλάκα μήπως θα μπορούσαμε να δούμε από μόνοι μας αν υπάρχουν κι άλλοι εθελοντές πέρα απο τον Πασχαλίδη; Να στείλουμε email σε όσους μας ενδιαφέρουν (και έχουν email σε κάποια σελίδα τους) ;;;
Αυτό που μας λείπει δεν υπάρχει πουθενά

Αποσυνδεδεμένος kappa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Είδα πολλούς που ζήσανε για πλάκα...
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #14 στις: 30/05/02, 00:14 »
 Η ιδέα του dobluth είναι πολύ καλή.Θα΄ταν ωραίο να 'χαμε μερικά "σίγουρα" κομμάτια στο site, από τους ίδιους τους καλλιτέχνες.Αρκεί να μην προσκρούει πάλι σε τίποτε ηλίθιους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.Αλήθεια αυτό με τον Πασχαλίδη πότε και τι ακριβώς έγινε; Και τέλος θα'θελα να συστήσω σε όλους ψυχραιμία.Είδα κάτι πολύ "θερμά" μηνύματα.Κατά τη γνώμη μου πρέπει να διορθώνονται μόνο τα σοβαρά λάθη σε ακκόρντα ή στίχους και όχι το παραμικρό.Είναι πολύ απλό, παν μέτρον άριστον :)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #15 στις: 30/05/02, 10:46 »

3. Αν είναι να παίρνει λεφτά η ΑΕΠΙ ας μας στείλει και τις σωστές παρτιτούρες επιτέλους!!!! Ε, τι, μισές δουλειές θα γίνονται;


Mbaaa ta lefta pou pernei h AEPI einai gia tous stoixous mono. Fantasou na zhthsoume kai thn authentikh synthesh...kaymenoi admins...

Αποσυνδεδεμένος zaf1981

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • BE ROCK OR BE DEAD
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #16 στις: 01/06/02, 21:16 »
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ :D ΕΧΩ ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ.

Αποσυνδεδεμένος Anastrianna

  • Το καλικαντζαράκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Neenie"
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #17 στις: 05/07/02, 12:03 »
Symfono apolyta me aytoys poy lene oti ta lathakia den toys enoxloyn katholoy!!! Sto kato kato oles oi tamblatoyres k ta accorda einai oi prosopiki doyleia toy kathenos kai den prepei na tis krinoyme! An den mas aresei den tin katevazoyme i tin tropopoioyme kai tin paizoyme opos theloyme!!!
Exalloy, to oraio se ayto to site einai oti periexei tin prosopiki doyleia olon ayton poy stelnoyn kommatia kai den einai tipota viomixanopoiimeno!!! Ego gia na po tin alitheia protimo na einai etsi (me ta psilolathakia toy, tis psiloateleies toy klp) anti na einai mia aprosopi istoselida xoris to paramikro lathos!!! To www.kithara.gr to aisthanomai edo kai poly kairo san diko moy xoro!!! Ayto den tha synevaine an den ypirxan ta lathakia kai oi ateleies!!! Opote den pisteyo oti prepei na allaxei kati.. Prepei na synexisoyme na stelnoyme ersitexnika doylemena kommatia, kai na stelnoyme sxoleia kai diorthoseis opos synvainei kai tora!!!
Birds fly over the rainbow,
why, oh why can't I?

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #18 στις: 05/07/02, 13:43 »
 ???Νομίζω ότι ακόμα μια φορά αποδεικνύουμε ότι η μιζέρια και η γκρίνια είναι χαρακτηριστικά μας.
 :) Βέβαια η κριτική και η προσπάθεια να κάνουμε καλύτερα τα πράγματα είναι και αυτά χαρακτηριστικά μας.
:D Μετά απ' αυτή την εισαγωγή θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που δούλεψαν και συνεχίζουν να δουλεύουν για αυτό το site.
8)Nα ευχαριστήσω όλα τα παιδιά(μικρά και μεγάλα)που μπαίνουν ακόμα και στη διαδικασία να στείλουν ένα τραγούδι σωστά η λάθος καθώς και τα παιδιά πού στέλνουν τις διορθώσεις.
     ΤΟ ΕΦΙΚΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ            
           
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Χρήστοςς

  • Βενιαμίν
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Άντρας
  • The temple of the king
    • Προφίλ
    • Γ.Σ.Νίκαιας
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #19 στις: 27/07/02, 14:57 »
Εγώ πιστεύω πως η καλύτερη λύση είναι να βάλουμε βαθμολογία στα τραγούδια.Έτσι θα δούμε πια είναι λάθος και θα τα διορθώσουμε και άμα γίνει αυτό που λέω ίσως να καταφέρουμε να τα διορθώσουμε όλα τα τραγούδια :D
I close my eyes
only for a moment and the moments gone
all my dreams
pass before my eyes the curiosity.
"Dust in the wind"

Αποσυνδεδεμένος Dotis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ......ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΘΕΑΜΑ...!
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #20 στις: 05/08/02, 02:16 »
Δεν νομιζω οτι ειναι δα και τοσο μεγαλο προβλημα ενα-δυο λαθη. Επισεις δεν νομιζω οτι χρειαζονται και 10 χρονια σε ωδειο για να δωσεις σωστα ακορντα. Ενα καλο (απολυτο) αφτι, αρκει. Για να μην πω περισσευει...
Καλη συνεχεια παιδες....
Dotis

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #21 στις: 13/08/02, 23:22 »
giati na min iparxei kai enas tropos na vathmologoume ta tragoudia?den thewrw oti etsi ipovathmizoume tin douleia twn paidiwn pou kathontai kai ta vgazoun . isa isa pou einai kai enas tropos epivraveusis kai entharinsis tis kalis douleias

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #22 στις: 14/08/02, 23:33 »
Ειμαστε ομως που ειμαστε 1100 και πλεον μελη και αλλοι τοσοι που μπαινουν στο site χωρις να ειναι μελη.Σκεψου να στελνουν ολοι βαθμολογια τι μπαχαλο θα δημιουργηθει,χωρις ιδιαιτερο κερδος

Αποσυνδεδεμένος kostasd

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #23 στις: 15/08/02, 00:16 »
Εγώ πάντως είμαι υπέρ μιας βαθμολογίας.....Γιατί να μην μπορεί κανείς να δει ανάμεσα σε 2 ή 3 εκδοχές του ίδιου τραγουδιού ποιό συγκεντρώνει πιο πολλές προτιμήσεις??? Δεν θα είναι καταδικαστική για κανέναν αυτή η βαθμολογία.....αντιθέτως μπορεί να είναι τρόπος ενθάρρυνσης για κάποιον!
  Τέλος οι admins θα μπορούν να έχουν μια γρήγορη κ σχετικά σαφή άποψη για το ποιά τραγούδια μπορεί να έχουν πρόβλημα....αν π.χ υπάρχουν 15 άτομα που ψήφισαν κ έβαλαν χαμηλή βαθμολογία σε ένα τραγούδι τότε πιθανότατα το τραγούδι έχει κάπου πρόβλημα....Αλλωστε στο topic "Λάθη κ προτάσεις' οι διορθώσεις επισημαίνονται από έναν κ αν συμφωνήσουν 2-3 ακόμη γίνεται η συγκεκριμένη αλλαγή,γιατί λοιπόν δεν θά είναι ενδεικτική  η ψήφος 5-10-15 ατόμων για ένα τραγούδι???
How I wish you where here......

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.
« Απάντηση #24 στις: 17/08/02, 10:25 »
Επειδή απο ότι έχω παρατηρήσει στα λάθη και προτάσεις για τα τραγούδια ,υπάρχουν πολλές φορές προτάσεις αρκετά περίεργες έως αρκετά λάθος (ανάλογα με το πώς παίζει ο καθένας ),φαντάζεστε τι θα γίνει με τις βαθμολογίες .Αλλωστε η σωστη μορφή ενός τραγουδιού είναι ΜΟΝΟ ΜΙΑ  ,αν πάρουμε υπ όψιν μας την πρώτη εκτέλεση του τραγουδιού και όχι τις επανεκτελέσεις .Αν κάποιος δεν ξέρει την αρχική εκτέλεση ,αλλά μια μετέπειτα φαντάζεστε τι θα γίνει με ψηφοφορίες και τέτοια .Τώρα ισως μπορεί να βρεθει ένας τρόπος κάπως να εφανίζονται διαφορετικές εκτελέσεις ,αν δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα .

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
34 Απαντήσεις
19957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/09, 10:10
από jonakos
6 Απαντήσεις
4279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/08, 21:07
από Rose of Jericho
14 Απαντήσεις
5557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/09, 15:28
από polpolpol
2 Απαντήσεις
3289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/09, 13:06
από Mrs Brightside
8 Απαντήσεις
4914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/10, 23:31
από yiannakis
1 Απαντήσεις
3586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 00:02
από gffermari
1 Απαντήσεις
5202 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/11, 22:59
από Spyros Delta
15 Απαντήσεις
6629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/11, 22:21
από happydreamer
1 Απαντήσεις
4904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/15, 09:21
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
8874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/19, 15:41
από apostolosntanis