Σελίδες:
  • #26 από Mistral στις 30 Apr 2010
  • G.K ο επίσημος αντιπρόσωπος PRS στην Ελλάδα είναι ο Ζοζέφ...Πάρε ένα τηλ.και ρώτα γιατί ενδέχεται να μην έχει τη συγκεκριμένη στο κατάστημα.
    cu
  • #27 από Γιωργάνας στις 30 Apr 2010
  • Παιδια να στε καλα ολοι σας γιατι μ βαλατε πραγματα στο μυαλο που δεν υπηρχαν ως τωρα θα ψαξω λιγο για αυτα που μου αναφερατε και αν εχω καποια απορια θα ξαναστειλω...
    Χαιρομαι που πειρε εκταση το συγκεκριμένο θέμα ;)
  • #28 από Adoni στις 01 May 2010
  • Εαν δεν προσανατολιζεσαι σε πολυ high gain καταστασεις (γιατι ειπες οτι τη θες για ροκ, μπλουζ) ριξε μια ματια και σε αυτη

    http://www.thomann.de/gr/ibanez_sas36fmtrs.htm

    Οχι παχια ταστιερα οπως ειπες, σωμα μαονι με καπακι maple, set-in λαιμος, στρατ στυλ μονο που η συγκεκριμενη εχει 2 μονους και εναν διπλο. Τσεκαρε για καποιο παρομοιο μοντελο με 2 διπλους (στην ιδια σειρα) ή 2 διπλους 1 μονο.
  • #29 από Γιωργάνας στις 03 May 2010
  • Παιδιά εγώ ξέρω πως είναι καλο να παιζεις με παχυ μανικι γιατι προσθέτει όγκο...και μου φαινεται λογικό!
  • #30 από MechMech στις 03 May 2010
  • Ε ναι, γενικα, οσο πιο πολυ ξυλο, τοσο το καλυτερο.... Αλλα τι να το κανεις αμα δε φτανεις να πατησεις τις χορδες. Και εννοειται προτεραιοτητα αποτελει η ανεση στο παιξιμο.

    Μια κιθαρα με μανικι φλουδα που την παιζεις εχει περισσοτερο ογκο απο μια με μανικι κουπι που καθεται στο σταντ, ετσι ?

    Μακαριοι οσοι βολευονται με παχια μανικια, παντως (εμου συμπεριλαμβανομενου ευτυχως).
  • #31 από Γιωργάνας στις 03 May 2010
  • Εγώ εχω μια τζάκσον και ξέρεις για τι μανικι μιλάμε...αλλα προσφατα αγόρασα ακουστικη με σχετικά παχυ μανικι και συνηθισε το χερι μ επειδη την ειχα ψιλοπαρατήσει την ηλεκτρικη...Και σκεφτηκα μια που το συνήθισα να παρω και μια ηλεκτρικη με παχυ μανίκι...αλλα σε καμια περιπτωση φαρδια ταστιερα...
Σελίδες: