Αποστολέας Θέμα: ψιλοπραγματα... που μετρούν  (Αναγνώστηκε 28147 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
ψιλοπραγματα... που μετρούν
« στις: 15/01/11, 16:52 »
Θα ακουστει ηλίθιο... :burn Η αληθεια ειναι οτι η αισθητικη μετράει πολύ στις μέρες μας ακόμα και για ένα forum. Καλο λοιπον θα ηταν αν αλλαζε η γενικη αποχρωση του kithara.gr σε ενα σκουροτερο χρωμα, που να μην βαριεται το ματι οπως στα σχολικά βιβλια. Επισης ωραιο θα ηταν να μεγαλωσουν οι εικονες των avatar καθως να αλλαξουν και τις διαβαθμισεις των μελων(θμωνας, περαστικος, παλιος κλπ κλπ) σε κατι ποιο ουσιαστικο και σχετικο με την μουσικη και την κιθαρα οπως λεω ενα παραδειγμα αχαριος κιθαριστας, εμπειρος και παει λεγοντας. Οι νοτες απο πανω ειναι πολυ ωραιες κ ταιριαζουν με την ολη κατασταση  :up Εντωμεταξυ σε ενα αλλο forum, το οποιο ηταν ασπρο(γενικη αποχρωση) κ παιρνουσε κριση επειδη κανεις δεν εμπαινε, με το που αλλαξε χρωμα, ολα εγιναν κανονικα. Παρακαλω μην αρχισετε κατευθειαν τα μπινελικια αν δεν σας αρεσει η ιδεα μου... Δεν εχετε τιποτα να χασετε... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/11, 12:57 από Θοδωρής »
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #1 στις: 15/01/11, 18:22 »
συμφωνω απολυτως πραγματικα το χρωμα του φορουμ ειναι αθλιο μα ΑΘΛΙΟ!

Αποσυνδεδεμένος Player

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #2 στις: 15/01/11, 18:46 »
ναι  καλό θα ταν ν αλλάξει το χρώμα σε πιο σκούρο και για αισθητικούς λόγους, και για να ναι πιο ξεκούραστο
στο μάτι,  αλλά και για  λιγότερη κατανάλωση ενέργειας ;)
"The electric guitar is kind of a bastard instrument,but the bass guitar is a real instrument,a unique instrument."-Jack Bruce ...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #3 στις: 15/01/11, 18:47 »
Παιδιά υπάρχει και η νυχτερινή προβολή...
Για δοκιμάστε την από το προφίλ σας...επειδή τη χρησιμοποιώ πολύ καιρό αρχικά δεν κατάλαβα καν το νόημα του θέματος... :P

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #4 στις: 15/01/11, 18:50 »
Συμφωνω.Στο οτι και οι 2 σας δεν εχετε εξερευνήσει τις επιλογές εμφάνισης που βρίσκονται στο:
Προφίλ, περίληψη,αλλαγή προφίλ, ρυθμίσεις εμφάνισης και να αλλάξετε την επιλεγμένη εμφάνιση... ;) ;)
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #5 στις: 16/01/11, 17:27 »
Δκεπσου ομως οτι εκτος απο εμας τους 2 υπαρχουν αλλοι 1000 που δεν εχουν ψαξει τις ρυ8μισεις. Κ ουτως η αλλως καλο θα ηταν να αλλαξει το χρωμα για να γινει αποδεκτο το site με την πρωτη ματια. Εμενα αυτο το χρωμα απο πρωτη οπση μου θυμιζει νοσοκομειο!  :P Ευαχριστω ομως πολυ για αυτο το tip για τισ ρυθμισεις
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #6 στις: 16/01/11, 18:34 »
Thnx σε K@frer και Καθίκι, η νυχτερινή προβολή πραγματικά κάνει μεγάλη διαφορά σε αίσθηση και στο μάτι.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #7 στις: 17/01/11, 02:57 »
διαφωνώ με την ιδέα οριζοντίως και καθέτως  ;D
μια χαρα το βρίσκω ετσι (υπάρχει για όποιον θέλει και η νυχτερινή) και πιστεύω οτι το μαύρο ή σκούρο τέλος πάντων είναι πολύ ποιο κουραστικό για τα δικά μου μάτια. Ποιο ξεκούραστο ίσως να ειναι για αυτούς που διαβάζουν μπροστά στην οθόνη με κλειστό το φως του δωματίου αλλα σε καμιά περίπτωση δεν είναι ποιο ξεκούραστο για "νορμαλ" συνθήκες. Και στο chat που ειναι μαύρο καθώς και σε άλλες σελίδες μετά απο ώρα στον υπολογιστή βλέπεις οπου και να κοιτάξεις παντού γραμμές γιατι με το μαύρο η κόρες του ματιού συστέλλονται (αμα το λεω καλά) και δεχόμαστε περισσότερη ακτινοβολία. Δεν είναι τυχαίο οτι τα βιβλία ειναι άσπρα. Λυπηθείτε και εμάς που έχουμε ακόμα CRT οθόνες (και 2 μάλιστα  :P )
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #8 στις: 19/01/11, 19:42 »
τεσπα... με τα λλα πσηλοπραγματα θα γινει τιποτα?
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #9 στις: 24/01/11, 14:14 »
Επισης ωραιο θα ηταν να μεγαλωσουν οι εικονες των avatar καθως να αλλαξουν και τις διαβαθμισεις των μελων(θμωνας, περαστικος, παλιος κλπ κλπ) σε κατι ποιο ουσιαστικο και σχετικο με την μουσικη και την κιθαρα οπως λεω ενα παραδειγμα αχαριος κιθαριστας, εμπειρος και παει λεγοντας.

Τα avatar/πορτραίτα ειναι 65x65 pixel, εδώ και χρόνια. Τώρα που οι οθόνες Η/Υ μεγάλωσαν (σε διάσταση), θα μπορούσαμε να τις κάνουμε 100x100. Ένα πρόβλημα είναι ότι κάποια avatar που είχα κόψει/ράψει/σμικρύνει (όπως αυτό που επέλεξες εσύ Guitarholic_punk) χρειάζεται να τα ξανακόψω/ράψω/σμικρύνω στη νέα διάσταση, αλλά αυτον τον καιρό δεν μπορώ να το βάλω ψηλά στις προτεραιότητές μου σε ότι αφορά στο site.
Άραγε μπορεί να βοηθήσει κάποιος σε αυτό;...

Οι διαβαθμίσεις των μελών δεν έχουν ιδιαίτερη ουσία. Αφορά μόνο στο πλήθος των μηνυμάτων τους. Κάποτε σκεφτήκαμε να αλλάξουμε αυτούς τους χαρακτηρισμούς, αλλά δεν βρήκαμε κάτι αρκετά καλύτερο.
Ιδέες, ευπρόσδεκτες.

Τώρα. για τα χρώματα και γραφικά, πράγματι φαίνεται λιτή η εμφάνιση του φόρουμ. Από την άλλη, μια "βαριά" εμφάνιση ίσως αποσπά τον επισκέπτη από το περιεχόμενο. Το καλύτερο θα ήταν να βάλει το χέρι του ένας γραφίστας που γνωρίζει με ποιες λίγες πινελιές θα κάνει το φόρουμ πιο ευχάριστο στο μάτι. Μέχρι στιγμής δεν το έχει αναλάβει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #10 στις: 24/01/11, 21:39 »
Επισης ωραιο θα ηταν να μεγαλωσουν οι εικονες των avatar καθως να αλλαξουν και τις διαβαθμισεις των μελων(θμωνας, περαστικος, παλιος κλπ κλπ) σε κατι ποιο ουσιαστικο και σχετικο με την μουσικη και την κιθαρα οπως λεω ενα παραδειγμα αχαριος κιθαριστας, εμπειρος και παει λεγοντας.

Τα avatar/πορτραίτα ειναι 65x65 pixel, εδώ και χρόνια. Τώρα που οι οθόνες Η/Υ μεγάλωσαν (σε διάσταση), θα μπορούσαμε να τις κάνουμε 100x100. Ένα πρόβλημα είναι ότι κάποια avatar που είχα κόψει/ράψει/σμικρύνει (όπως αυτό που επέλεξες εσύ Guitarholic_punk) χρειάζεται να τα ξανακόψω/ράψω/σμικρύνω στη νέα διάσταση, αλλά αυτον τον καιρό δεν μπορώ να το βάλω ψηλά στις προτεραιότητές μου σε ότι αφορά στο site.
Άραγε μπορεί να βοηθήσει κάποιος σε αυτό;...

Οι διαβαθμίσεις των μελών δεν έχουν ιδιαίτερη ουσία. Αφορά μόνο στο πλήθος των μηνυμάτων τους. Κάποτε σκεφτήκαμε να αλλάξουμε αυτούς τους χαρακτηρισμούς, αλλά δεν βρήκαμε κάτι αρκετά καλύτερο.
Ιδέες, ευπρόσδεκτες.

Τώρα. για τα χρώματα και γραφικά, πράγματι φαίνεται λιτή η εμφάνιση του φόρουμ. Από την άλλη, μια "βαριά" εμφάνιση ίσως αποσπά τον επισκέπτη από το περιεχόμενο. Το καλύτερο θα ήταν να βάλει το χέρι του ένας γραφίστας που γνωρίζει με ποιες λίγες πινελιές θα κάνει το φόρουμ πιο ευχάριστο στο μάτι. Μέχρι στιγμής δεν το έχει αναλάβει κάποιος.
Οντως θα χρειαστουν πολλες αλλαγες Βραζιλη... Ολα ομως ειναι μεσον της προπαγανδας. :P Εννοω οτι ο παρατηρητης θα χαιρεται να μπαινει σε ενα φορουμ με ωραιο παρουσιαστικο... Τωρα αυτο το μαυρο που εχω βαλει  απο τις ρυθμισεις ειναι οτι πρεπει. Οι εικονες το ξερω οτι ειναι δυσκολο να αλλαξουν αλλα σκεψου το αποτελεσμα... Τωρα για τις διαβαθμησεις: Οι νοτουλες ειναι πολυ ωραιες αλλα πρεπει να εχουν καποια σχεση με τις διαβαθμησεις. Θα μπορουσε να ειναι πχ 1απλος μουσικοφιλος, 2κιθαριστας στο δωματιο, 3κιθαριστας σε κλαμπ, 4κιθαριστας σε περιοδεια, 5θρυλος-κιθαριστας. Αυτα μπορεις να τα παραλλαξεις αν θες. Παντως ετσι ο καθενας θα θελει να παρει καλυτερη διαβαθμηση κ θα συμμετεχει περισσοτερο στα threads. Κ δεν υπαρχει περιπτωση spaming κ off topic εφοσον αυτα απαγορευονται. Ακουγεται μωρουδιστικο ετσι; Κ ομως θα εχει καπια απηχηση κ θα βοηθησει το φορουμ. ;) Καθε ψηλοπραγμα μετραει... Κ αν δεν με πιστευεις δολιμασε... Δεν εχεις τιποτα να χασεις.
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #11 στις: 25/01/11, 01:04 »
σκέψου οτι υπάρχουν άτομα εδω μεσα που δεν παίζουν καν κιθάρα  ;D και συντονιστή αν δεν κάνω λάθος έχουμε που δεν παίζει. Ε πώς θα τον λεμε αυτόν θρύλο της κιθάρας? Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λεω.
 Οσο για τις διαβαθμίσεις γενικότερα στα forum εγω είμαι κατά!!!!!  Σβήστε τες όλες να τελειώνει το πανηγύρι. Σε αλο forum που είμαι, λεγόμαστε όλοι "μέλος".   Αυτά τα "μέλος" "παλιός" κτλ ξεκίνησαν στα πρώτα κομπλεξικά forum στις αρχές του ιντερνετ και έμειναν και τα θεωρώ γελοία, όπως και τα "καρματα" και άλλες τέτοιες αθλιότητες που έχουν οδηγήσει σε καβγάδες πολλές φορές σε άλλα forum.  Όλοι οι άνθρωποι ίσοι είναι και κρίνονται απο αυτό που θα γράψουν στο κάθε θέμα ξεχωριστά.

 Εγω προτείνω για να γίνει ποιο φιλικό το φορουμ να βάζουμε και το όνομα μας κάτω απ το avatar προαιρετικά. πχ Δημήτρης
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #12 στις: 25/01/11, 09:57 »
στο kithara δεν έχω δει ποτέ καβγά για τις προσφωνήσεις...
ούτε καν να αναφέρονται σαν επιχείρημα....
αν βρίσκαμε κάτι γενικό και ωραίο ας τα αλλάζαμε....ακόμα και κιθαριστικό...μπορεί μερικά μέλη να μην παίζουν κιθάρα αλλά σε ποιο φόρουμ είμαστε? :)
αλλιώς μην τα πειράξουμε καθόλου...εγώ έχω χρόνια να τα παρατηρήσω ;D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #13 στις: 25/01/11, 10:01 »
Οντως, jim.ni, ποτε στο kithara δε τεθηκε θεμα για τους "χαρακτηρισμους" αναλογα με την παλαιοτητα ( βασικα με την παραγωγικοτητα των posts ), οποτε δε νομιζω στο παρων forum να υπαρχει προβλημα με αυτο ;)

Οι τακτικες "καρμα" και λοιπες "πατεντες" εφαρμοζονται απο αλλα forums και δε νομιζω πως ειναι στη δικαιοδοσια μας να αναλυσουμε κατα ποσο εχει επιτυχια ενα τετοιο συστημα!

Εμ, εαν παντως ειναι να αλλαξουμε τους χαρακτηρισμους κι επειδη μαλλον εγω ειμαι ο συντονιστης που δε παιζει κιθαρα ( οκ, κουτσοπαιζει ειναι η σωστη εννοια στη περιπτωση :P ), θα προτεινα να βαλουμε κατι πιο...ουδετερο :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #14 στις: 25/01/11, 10:24 »
ε τι?
πιο γενικό μουσικά θα ήταν:
"μαθαίνω τις νότες"
"διαβάζω σολφέζ"
"συνθέτω" κτλ....

αλλά υπάρχουμε κι εμείς  που δεν έχουμε βγάλει ωδείο....!!! ;D ;D

τέλος πάντων, πλάκα κάνω....βάλτε όοοοτι θέλετε...κι αυτά χρησιμοποιήστε αν θέλετε...


(freemind είμαστε οι μόνοι ξύπνιοι ή μου φαίνεται?)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #15 στις: 25/01/11, 10:32 »
Εννοεις οι  μονοι εξυπνοι, προφανως :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #16 στις: 25/01/11, 10:38 »
όχι....ξύπνιοι....up....πως το λένε....
σε δύο θέματα μόνο εμείς απαντάμε ;D

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #17 στις: 25/01/11, 12:24 »
Πραγματικά δεν βλέπω κανένα λόγο να αλλάξουν οι "διαβαθμίσεις" των μελών. Εξάλλου ποιος θα κρίνει πόσο καλή κιθάρα/μουσική/μαγειρική/whatever ξέρω, και κυρίως γιατί;;;
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #18 στις: 25/01/11, 12:26 »
εε...γιατί νομίζεις πως κρίνεται απ'το πόσα μηνύματα έχεις ποστάρει σε ένα φόρουμ η ικανότητα σου στην κιθάρα? ;D

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #19 στις: 25/01/11, 14:19 »
εε...γιατί νομίζεις πως κρίνεται απ'το πόσα μηνύματα έχεις ποστάρει σε ένα φόρουμ η ικανότητα σου στην κιθάρα? ;D


Αυτό κατάλαβα από το αρχικό ποστ...

Επισης ωραιο θα ηταν να μεγαλωσουν οι εικονες των avatar καθως να αλλαξουν και τις διαβαθμισεις των μελων(θμωνας, περαστικος, παλιος κλπ κλπ) σε κατι ποιο ουσιαστικο και σχετικο με την μουσικη και την κιθαρα οπως λεω ενα παραδειγμα αχαριος κιθαριστας, εμπειρος και παει λεγοντας.


Γιατί αν εννοεί να αλλάξει απλά ο τίτλος της κάθε διαβάθμισης, σίγουρα δεν είναι "ουσιαστικό". Τέλος πάντων, γράψε λάθος. Γενικά πάντως, σε άλλα threads και ειδικά στο πρόσφατο θέμα Η πτώση του kithara.gr αναζήτηση αιτίων και προτάσεις έχουν συζητηθεί πολύ πιο σοβαρά προβλήματα από αυτό.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #20 στις: 25/01/11, 14:30 »
μ αρέσει πάντως που άγνωστοι μεταξύ μας συζητάμε για το πως θα βελτιώσουμε έναν κοινό χώρο που μας δίνεται...  :)

μωρέ όντως....γράψτε μερικές ιδέες για χαρακτηρισμούς κι ας επιλέξουν οι admins ή ας γίνει μια ψηφοφορία για το ποιο θέλουν όλοι....
πραγματικά είναι το λιγότερο αυτό! ;D

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #21 στις: 25/01/11, 16:27 »
παιδιά νομίζω τα ελληνικά μου είναι αρκετά καλα, είπα σε αλλα forum έχουν δημιουργήσει καβγάδες και να μην γίνει το ιδιο και εδώ οχι οτι είχαμε ποτέ καβγάδες εδω, τεσπα. Πείτε μου ενα λόγω που υπάρχουν και που χρησιμεύουν οι διαβαθμίσεις?
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #22 στις: 25/01/11, 19:42 »
σκέψου οτι υπάρχουν άτομα εδω μεσα που δεν παίζουν καν κιθάρα  ;D και συντονιστή αν δεν κάνω λάθος έχουμε που δεν παίζει. Ε πώς θα τον λεμε αυτόν θρύλο της κιθάρας? Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λεω.
 Οσο για τις διαβαθμίσεις γενικότερα στα forum εγω είμαι κατά!!!!!  Σβήστε τες όλες να τελειώνει το πανηγύρι. Σε αλο forum που είμαι, λεγόμαστε όλοι "μέλος".   Αυτά τα "μέλος" "παλιός" κτλ ξεκίνησαν στα πρώτα κομπλεξικά forum στις αρχές του ιντερνετ και έμειναν και τα θεωρώ γελοία, όπως και τα "καρματα" και άλλες τέτοιες αθλιότητες που έχουν οδηγήσει σε καβγάδες πολλές φορές σε άλλα forum.  Όλοι οι άνθρωποι ίσοι είναι και κρίνονται απο αυτό που θα γράψουν στο κάθε θέμα ξεχωριστά.

 Εγω προτείνω για να γίνει ποιο φιλικό το φορουμ να βάζουμε και το όνομα μας κάτω απ το avatar προαιρετικά. πχ Δημήτρης
Χαχα! οκ. για τις διαβαθμησεις μην το παιρνεις τοσο πατριωτικα!(μια ιδεα ηταν)  :P Ποιο πολυ ετσι για πλακα υπαρχουν...Για να μην χανουμε την παιδικοτητα μας (οκ αν κ ειμαι 17 χρονων) τελος παντων... Η ιδεα σου για το ονομα κατω απο το avatar ειναι πολυ ωραια κ προτοτυπη. :up Συμφωνω με τα 1000 επειδη δεν μ'αρεσει να απευθυνομαι σε εναν με το nickname του
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #23 στις: 25/01/11, 20:19 »
God damned!! Προκαλεσα ολιγον πανικο μ'αυτο το thread (λεμε τωρα) ;D . Καταρχην δεν χρειαζεται να τσακωθει κανεις εδω μεσα για ψηλοπραγματα και αυτος ειναι ο λογος που ονομασα ετσι το thread. %( Οι διαβαθμησεις οντως δεν χρειαζονται πουθενα (ψηλοπραγματα). Και εγω δεν ηξερα αν το thread θα εχει εστω 10 απαντησεις... Το θεμα επισης δεν ηταν μονο για τις διαβαθμησεις. Η ιδεα με τις διαβαθμησεις μου ηρθε ετσι επειδη ειδα σε ενα φορουμ που μπαινει ο αδερφος μου με warhammer μινιατουρες οπου οι διαβαθμησεις ειναι recruit, knight, champion κ παει λεγοντας. Ετσι λοιπον ειπα: γιατι να μην εχουμε κ μεις στο φορουμ μας κατι αναλογο; Αυτο βεβαια με τις διαβαθμησεις δεν με ετσουζε τοσο οσο το φοντο κ οι εικονιτσες(καλα... κ αυτα ψλοπταγματα ειναι...)... :P Αλλα μ'αρεσει που βρηκατε κ θεμα αντιδρασης. Σωστος ο hot sause. Kαντε κει μια ψηφοφορια για τις διαβαθμησεις να σπασει η μονοτονια(να ενας λογος που χρειαζομαστε τις διαβαθμησεις 8) ) Αλλα plz πρεπαι να ληφθει υποψη  η ιδεα του Δημητρη για τα ονοματα. Αν οχι συστηνομαι σε ολους εδω: Σταυρος (χαρηκα) :P :shake
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: ψηλοπραγματα... που μετρούν
« Απάντηση #24 στις: 26/01/11, 00:25 »
Για σου Σταύρο   :shake   

Δεν μαλώνουμε ρε μην φοβάσαι (αλήθεια ετσι φαίνεται ? οτι μαλώνουμε  ;D )
Εχω λαμπατο LePou.......  :run