Αποστολέας Θέμα: Χορεύετε;  (Αναγνώστηκε 55613 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Λενα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #25 στις: 24/03/05, 02:33 »
Ναι,ο χορος μου αρεσει πολυ!  ;D
Θα ηθελα να σας ρωτήσω....επειδη μ'αρεσει πολύ το χασάπικο  θα ήθελα πολυ να βρω ενα βιντεακι με τα βήματα. Ξερω λιγο αλλά θα ηθελα να το μάθω καλα. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Μυρτώ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσα η αγάπη ονειρεύεται, τα αφήνει όνειρα η ζωή...
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #26 στις: 26/03/05, 11:01 »
Τρελαίνομαι για χορό κι ας είμαι μουσικός(σχεδόν)
Δικαίωμα δεν έχω πια να σ'αγαπώ, μα σ'αγαπώ με το σώμα δίχως νου, με το μπλε και το μαύρο τ'ουρανού . . .

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #27 στις: 27/03/05, 14:38 »
Επειδη το πιστευω μου για τις τεχνες ειναι οτι "καθε τεχνη ειναι ελευθερη",δεν μου αρεσουν οι παραδοσιακοι χοροι(εκτος αν παιζει ο πιο καλος ο μαθητης και εχω πιει και λιγο κρασακι)!Γουσταρω να χορευω πολυ psycho trance(ποτε δεν ακουω τετοια μουσικη σπιτι μου) και να χτιπιεμαι με metal,rock!Γιατι και αυτο χορος ειναι!
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος dambo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ριξε φλογα ασε τα λογια...
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #28 στις: 30/03/05, 15:41 »
Μου αρεσει πααααρα πολυ ο χορος και αυτος ειναι ο λογος που ακουω ολα τα ειδη μουσικης! απο σκυλαδικο μεχρι δεν ξερω κι εγω τι! Περα απο την μουσικη που μου αρεσει να ακουω απλα γιατι με εκφραζει τα εχω διαχωρισει στο μυαλο μου! δεν πιστευω οτι το γεγονος οτι καποιος ειναι μουσικος μπορει να τον επηρεαζει στο να χορεψει ( παρ'ολο που δεν παιζω μουσικη) μου φαινεται χαζο! ειναι δυο διαφορετικα πραγματα και το γεγονος οτι ξρουμε να κανουμε ενα πραγμα δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο!
ριξε φλογα ασε τα λογια
εγω που ξερω απο φωτιες
για προσαναμμα ριχνω δυο ευχες

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #29 στις: 10/08/05, 02:43 »
οταν πινω!!!.....:P :P :P ;D ;D 
τοτε δεν εχω προβλημα ουτε να χορεψω, ουτε να παιξω μουσικη μπροστα σε κοσμο.. (πιο πολυ να χορεψω, γτ για να παιξω μουσικη γενικα δεν εχω προβλημα!)
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Ο Γενίτσαρος cmaj7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΜΠΑ ΟΥΓΚΑ ΟΥΓΚΑ
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #30 στις: 10/08/05, 08:48 »
Οχι, πενθώ για τον Νουρέγιεφ
".... Αν είσαι ROCK   -   είσαι ΠΑΜΟΚ ..."

Αποσυνδεδεμένος ang6247

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπορούμε να αλλάξουμε τον κόσμο!!!
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #31 στις: 10/08/05, 14:48 »
Αν έχω πιεί λίγο παραπάνω τότε μπορεί να σηκωθώ για το χαβαλέ! ;D
Το παγόβουνο έσπασε,εμείς κάναμε την αρχή!
Τώρα ήρθε η δική σας σειρά!!

η ανοχή είναι συνενοχή

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #32 στις: 10/08/05, 14:54 »
XΧορεύω κυρίως παραδοσιακά τα οποία μου αρέσουν πολύ  :D ;D

Αποσυνδεδεμένος Elenaki_

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το τραγούδι είναι απλα...η ΖΩΗ μου ! ! !
    • Προφίλ
    • Pathfinder.gr !
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #33 στις: 11/08/05, 17:58 »
Χορευω τα πάντα! Αλλα μπορω να πω οτι... προτειμω οτι εχει σχεση με τραγουδι! :-\
*Μπορεί κάποτε να πάψω να Σ'ΑΓΑΠΩ...Αλλά ποτε δεν θα πάψω να αγαπώ τις μέρες που...Σ'ΑΓΑΠΗΣΑ!
*Θα'θελα ξανά να με θές θα'θελα αέρας να γίνεις,να περνάω τις νύχτες που καίς,το πουκαμισό μου να'νοίγεις!

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #34 στις: 12/08/05, 11:56 »
παντα και παντου.... ;)
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος FoZzZ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #35 στις: 12/08/05, 12:43 »
Στη παρο ειδικα καθε καλοκαιρι γινεται της τρελλης μιλαμε για ξεσαλωμα οχι απλα για χωρο..
αρπαζεις οποια (ωραια) βρεις μπροστα σου και αρχιζεις να λικνυζεσαι,ειναι και ενας ωραιος τροπος να κανεις γνωριμιες.

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #36 στις: 19/08/05, 13:37 »
Ο χορός είναι ένας από τους έρωτες μου...Αρκεί να σας πω ότι για χάρη ενός παραδοσιακού γλεντιού σε ένα κατσικοχώρι στην Πιερία...Ξεσήκωσα τους γονείς μου από διακοπές στην Χϊο που πήγαμε οικογενειακώς.Χορεύω ΠΑΝΤΑ εκεί που υπάρχει κέφι και λίιιιιγο καλοί συγχορευτές...γιατί εάν κάνεις πως χορεύεις εδώ εις την Πιερία...σου ξεσκίζουν τα πόδια οι θείτσες στο πάτημα...Άλλωστε είμαι χορευτής και πολλά χρόνια...πάνω από 6...και χορεύω παραδοσιακούς χορούς από όλη τν Ελλάδα,και φυσικά λαικά, που χορεύω αρκετά καλά.Ακόμη...παίζω (γκάιντα)και τραγουδάω...και χορεύω ταυτόχρονα...κάναν έυκολο χορό...Και αυτό που λέτε για τους μουσικόυς δεν πολυισχύει...Με όσους γκαιντατζήδες και γενικά παραδοσιακούς μουσικούς παίζω, μου λένε να παίξω μόνος για λίγο...να ρίξουν καμιά γυροβολιά...Και φυσικά πριν παίξουμε ή χορέψουμε...ένα ποτηράκι τσίπουρο επιβάλλεται, γιατί όπως λένε οι παλιοί...λύνει τα δάχτυλα και παίζουν ευκολότερα...και τα πόδια πάνε παπόρ'!
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος mikrouli

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dance life!!!
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #37 στις: 19/08/05, 15:03 »
 :)Αν χορεύω???????
Ο χορός για μένα είναι τρόπος έκφρασης.
Φέτος λέω να πάρω και το πολυπόθητο πτυχίο...(Δασκάλας)
δε φταίω εγώ που μεγαλώνω...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #38 στις: 19/08/05, 20:07 »
Egw latreuw to xoro.Oti kalytero yparxei gia na ekfrasteis meta thn mousikh.

Kai to forte mou malista einai to zempekiko. Xoreuw apo poly mikros kai exw ginei expert!
Alla goustarw na xoreuw para poly.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος super_freak_me

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • i don't try anything,just do it
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #39 στις: 20/08/05, 12:58 »
e3artatai.den eimai + poli tu xoru.se sigkekrimenes periptwseis xorevw + mono ama exw trela kefia.+ pali an den piw den boro na xorepsw.
you'll never see the lonely me at all

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #40 στις: 20/08/05, 13:12 »
Ti ginetai re paidia? Giati prepei oloi n apieite gia na xorepsete?! Egw xoreuw xwris na piw stagona
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #41 στις: 20/08/05, 14:18 »
Ναι ρε δίκιο έχει ο Roufous...Εγώ πίνω...αλλά δεν χρειάζεται να γίνω φέσι για να χορεψω...Αρκεί ένα καλό...σουμπετάκι ή ταξίμι ή χαβάς...αναλόγως τι ακούω...και με κάνει πύραυλο...Φυσικά αρκεί να έχει και κανένα καλό φουστανάκι... ;) :D
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #42 στις: 20/08/05, 14:19 »
Φυσικά αρκεί να έχει και κανένα καλό φουστανάκι... ;) :D

Nai re auto einai aop ta must alla egw lew oti kai ka8olou na mhn pieis dn mporeis na xorepseis?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #43 στις: 20/08/05, 14:26 »
Οπωσδήποτε ρε αδερφέ...δεν σου είπα; Αρκεί να παίξει ένα καλό σουμπετάκι ο μουσικός στην αρχή για να με βάλει στα κέφια....
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #44 στις: 20/08/05, 14:28 »
Kai na mhn yparxei erwtikh apogohteush giati totes den to kounaw apo ton kanape
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος super_freak_me

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • i don't try anything,just do it
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #45 στις: 20/08/05, 14:46 »
Ti ginetai re paidia? Giati prepei oloi n apieite gia na xorepsete?! Egw xoreuw xwris na piw stagona

ti giati re?den boro allios....pws na sto e3igiso?den eimai atomo tu xoru. _ ama imun 8a xoreva sta parti apo trans mexri tsiftetelia.den paizei!
you'll never see the lonely me at all

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #46 στις: 21/08/05, 16:26 »
Όσον αφορά την αρχική ερώτηση σαφώς προτιμάω να παίζω μουσική , δεν τίθεται θέμα.Αλλά και ο χορός είναι ωραίο πράγμα άμα η μουσική και το περιβάλλον είναι καλά.Και εγώ όμως ανήκω σε αυτούς που ντρέπονται.Ή τουλάχιστον ντρεπόμουνα μέχρι φέτος που το ξεπέρασα.Όταν έβλεπα τόσα άτομα (απ΄την παρέα ή και άγνωστα) να χορεύουν μαζί και να χαίρονται , ζήλευα και ήθελα κι εγώ ! Να συμμετάσχω σε αυτήν την χαρά , στο κέφι ,στην ξεγνοιασιά...Και πιστεύω πως δεν πρέπει κανείς να ντρέπεται.Δεν είσαι υποχρεωμένος να χορεύεις καλά.Άσε που οι άλλοι που χορεύουν ήδη , θέλουν να σηκωθούν και άλλοι να χορέψουν , δεν ενδιαφέρονται για το αν χορεύεις καλά ή όχι.Πάντως όταν πέσει σκυλάδικο στο ρεπερτόριο , κοκαλώνω αμέσως.Δεν προδίδω και τις αρχές μου.
Πολύς κόσμος ντρέπεται , λίγοι είναι αυτοί που αρχίζουν χωρίς κανένα κόλλημα.Αλλά πιστεύω δεν είναι και ωραίο να πρέπει να πιεις για να χορέψεις ή γενικά για να κάνεις πράγματα που αλλιώς δεν θα έκανες.Επίσης ο χορός είναι καλός και για γνωριμίες , για να δημιουργηθεί κάποια οικειότητα και να σπάσει ο πάγος.Έρχεται πιο φυσικά το πράγμα.Αυτά περί χορού.   

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #47 στις: 21/08/05, 17:47 »
 Και την ώρα που παίζουμε μουσική δεν χορεύουμε κατα κάποιο τρόπο; Δε συμμετέχει ρυθμικά όλο το σώμα στη μουσική μας έκφρασή; Δε νιώθουμε εξαντλημένοι όταν παίζουμε κάτι με ένταση και συναισθηματική φόρτιση; Παρ'όλα αυτά και εγώ χορεύω αλλα... θα πρέπει να έχω πιει και το κατιτίς μου  ;)
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #48 στις: 22/08/05, 00:00 »
πολυ! με προτιμηση στα νησιωτικα<ειναι τρελα!!> και στο αργο τσιφτετελι... τις προαλλες στο χωριο μου μπηκα στο χορο και για πρωτη φορα χορεψα 2 ποντιακα και "θρακιωτικο" που δεν ειχα μαθει πιο πριν... καποτε χορευα πολυ λατιν στο σπιτι μου. Αμα το παρω αποφαση και μπιτακια χορευω <που γενικα με ξενερωνουν!>
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Απ: Χορεύετε;
« Απάντηση #49 στις: 22/08/05, 00:01 »
Επίσης ο χορός είναι καλός και για γνωριμίες , για να δημιουργηθεί κάποια οικειότητα και να σπάσει ο πάγος.Έρχεται πιο φυσικά το πράγμα..

+1  <εχει τυχει>
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;