Αποστολέας Θέμα: Προσοχη Κινδυνος απο ιους  (Αναγνώστηκε 3776 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« στις: 30/01/10, 17:57 »
Εεν σας ερθει μηνυμα απο αγνωστη προελευση οτι εχει μολυνθει ο υπολογιστης η το σαιτ σας απο υιο και αναλαμβανουν καποιοι δηθεν να σας απαλλαξουν μην το κανετε, χθες μεσα απο το Κιθαρα,μου ηρθε ενα τετοιο πακετο, μπορει να ελθει και απο αλλη πηγη οπως το Φεισμπουκ , εφιστω την προσοχη και στους διαχειριστες, να εχουν το νου τους, αττακ μειντ ιν Τσαινα >:D
Ερχεται σε φιλους και μεσω τζι μειλ απο το Κιθαρα, >:( μου κανει εντυπωση ρε παιδια κανεις δεν ενοχλειται μιλαμε για υιους τυπου ρογκ, νεα δωρακια του διαδυκτιου, αραγε γιατι δωσαν τοση τεχνολογια οι μεν στους δε;. Εχουν ρημαξει τα παντα ουτε το..αστο...δεν μπορει να τους ανακοψει. Παντως οι φιλοι απο το ΙΤ μιλανε για νετ γουορ, αλλα αμα δεν εχετε βαλει κωδικους καρτων, μην φοβαστε και πολυ, δεν ξερω απο τη μερα που μου ηρθε αυτο το μυνημα, παρολο οτι εχω πολυ ισχυρο Αντιβαιρους, το λαπτοπ που χρησημοποιω γονατισε, την πρωτη φορα πριν ενα χρονο μου χαλασε ολο το συστημα που δουλευω, αυτο χαλαστε το, εχετε χαρη που ειστε μακρια γιατι δεν ξερετε μονο εσεις.....κουνγκ-φου, τι σας καναμε ρε φιλαρακια μουσικοι ειμαστε οχι ο μπιλ γκειτς >:D.
DrRaTnaBolenaTh

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« Απάντηση #1 στις: 31/01/10, 09:43 »
Κάποια ΠΜ που ήρθαν σε μερικούς από εσάς, στα αγγλικά, για κάποιον υποτιθέμενο ιό που έχετε και με έναν σύνδεσμο για να κατεβάσετε ένα υποτιθέμενο αντιβιοτικό, ΔΕΝ προήλθαν από τους διαχειριστές του kithara.gr, αλλά από forum bots που "τρύπωσαν" κάνοντας εγγραφή στο φόρουμ μας.

ΜΗΝ ακολουθήσετε τον σύνδεσμο που προτείνουν, και διαγράψτε τα.

Έχουμε λάβει μέτρα για την αποφυγή εμφάνισης ξανά αυτού του φαινομένου.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/01/10, 10:55 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« Απάντηση #2 στις: 31/01/10, 10:52 »
Καποιος ωρε παιδια, ας φτιαξει και τον τιτλο."Προσοχη Κινδυνος απο Υιους".

« Τελευταία τροποποίηση: 31/01/10, 10:56 από Απόλλων »
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« Απάντηση #3 στις: 31/01/10, 10:57 »
Καποιος ωρε παιδια, ας φτιαξει και τον τιτλο."Προσοχη Κινδυνος απο Υιους".

Σωστά, γιατί υπάρχει κίνδυνος και από Κόρες... ::)

ΥΓ: To διόρθωσα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιαδης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« Απάντηση #4 στις: 31/01/10, 12:41 »
Σωστά, γιατί υπάρχει κίνδυνος και από Κόρες... ::) ΥΓ: To διόρθωσα.

Κ. Γιώργο , κ. Γιώργο ,  σάς επαναφέρω στη σωστή τάξη .  :P :P :P
Όταν μιλάτε κύριέ μου για Κόρες
< κεφαλαίο το κάππα για να μη το μπερδεύετε με τις θυγατέρες >
επιβάλλεται να μιλάτε για επικείμενη καταστροφή κι όχι για πιθανό κίνδυνο.
Μάλιστα κύριε Απόλλωνα  :)



μια νυχτα μπορει να κλεισει μεσα της
όλες τις νυχτες που περασαν
κι αυτες που θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« Απάντηση #5 στις: 31/01/10, 21:49 »
Συγνώμη για το τίτλο αλλά απλά μέσα στη μαυρίλα που επικρατεί, να κάνουμε και λίγο πλάκα, όπως προανέφερα το θέμα δεν είναι της πλάκας για τον απλούστατο λόγο ότι κάποιοι θέλοντας να κάνουν ζημιά σε μεγάλους οργανισμούς, παίρνει η μπάλα και τους απλους ανθρωπους που δεν γνωριζουν ουτε από ιους ουτε απο κόρες η Κούρες και αφήστε την ειρωνεία, δεν είναι δείκτης ποιότητας η νοημοσύνης, το καλό χιούμορ ίσως.
Καποιος ωρε παιδια, ας φτιαξει και τον τιτλο."Προσοχη Κινδυνος απο Υιους".

Σωστά, γιατί υπάρχει κίνδυνος και από Κόρες... ::)

ΥΓ: To διόρθωσα.
Μπραβο Απολλωνα αυστηρε, ειπαμε χιουμορ καναμε, ο Απολλων ηταν θεος με Διαισθηση, αλλα στο φορουμ πρεπει να εχουμε μια ανεση Ελευθεριας, αλλεως να εισερχωμεθα εις τα Ακαδημαϊκά η Ιπποτικά φορουμ, που το χιουμορ, οχι η ειρωνεια, που συχνα αντιλαμβανομεθα, δεν ειναι επιτρεπτα, εχω γραψει εργα για Τραγωδιες, λες να μη γνωριζω τη γλωσσα, η την Ελληνικη Γραμματεια αντε μη το πω εις τον Διαν, να γελαμε χρειαζεται, να γελαμε με εξυπνο χιουμορ, οχι σαν το δικο μου, δεν εχω τετοιο ταλεντο, προσπαθω .... .
DrRaTnaBolenaTh

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« Απάντηση #6 στις: 01/02/10, 21:10 »
Φίλε mixolydian, κανείς δεν είπε ότι η ειρωνία (ή καλύτερα ο σαρκασμός, να δω επιτέλους πότε θα μάθουν οι Έλληνες τη διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο), απαγορεύεται στο forum. Ο καλός σαρκασμός όμως είναι κυρίως εύστοχος και δηκτικός. Ο δικός σου υποτιθέμενος αστεϊσμός με το λογοπαίγνιο υιών και ιών δεν κατάλαβα καν πού στόχευε και γιατί, πόσο μάλλον πού ακριβώς ήταν το στοιχείο του σαρκασμού. Εκτός αν έχεις την εντύπωση ότι οποιοδήποτε τυχαίο λογοπαίγνιο ή ευφυολόγημα αποτελεί σαρκασμό, πράγμα το οποίο φυσικά δεν ισχύει.

Όσο για τις γνώσεις σου σε θέματα γλώσσας και ειδικά σωστής χρήσης της γλώσσας δεν είμαι σε θέση να τις γνωρίζω από πρώτο χέρι καθώς δεν έτυχε να διαβάσω τις τραγωδίες σου. Μπορώ επομένως να τις κρίνω μόνο από τα μηνύματα που γράφεις στο forum. Επ' αυτού, ίσως θα έπρεπε να ξανακοιτάξεις λίγο τα γραπτά σου και να σκεφτείς αν πράγματι ο λόγος σου είναι στρωτός και κατανοητός. Γιατί εκτός από το σαρκασμό, στο forum επίσης επιτρέπονται και οι τελείες. Ενίοτε δε και επιβάλλονται... ::)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσοχη Κινδυνος απο ιους
« Απάντηση #7 στις: 03/02/10, 21:52 »
Δεν εχεις διαβασει τις τραγωδιες μου, δεν καταλαβα, ειπα οτι εχω γνωση της Ελ. Γραμματειας και οτι εχω γραψει μουσικη για αρχαια τραγωδια, μη το χοντραινεις αμα θες να το χοντρυνεις μονο απο κοντα, δεν σε προσβαλλα ποτε, εσυ γιατι το κανεις, μηπως επειδη εισαι μονιμως προβληματικος οπως λες; θες να εισαι ο πρωτος; θες να εισαι ο καλυτερος; ε να εισαι. αρκει να μη με προσβάλλεις. Εχεις δει ποτε σε αυτα που γραφω να προσβαλλω καποιον, πολυ ασχοληθηκα, εσυ εισαι πολυ σοβαρος και εγω δεν μπορω ουτε την επιθετικοτητα, ουτε τη σοβαροφανεια, να σε ακουσω να παιζεις και μετα βλεπουμε, εξ αιτιας σου ενω ειχα και εχω τις καλυτερες προθεσεις, δεν θα ξαναασχοληθω, μην απαντησεις, εκτος εαν θελεις να κανεις φιγουρα, τα υπολοιπα απο κοντα αν τυχει που δεν το ευχομαι.
DrRaTnaBolenaTh

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
35 Απαντήσεις
12830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/05, 13:17
από Iroukos
55 Απαντήσεις
35585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/06, 17:45
από juggernot breaker*
26 Απαντήσεις
9282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 14:30
από Germ1984
4 Απαντήσεις
3482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/08, 07:15
από .:°:. Apollon .:°:.
250 Απαντήσεις
64117 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/08, 23:32
από Mίκα
8 Απαντήσεις
3740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/07, 18:47
από ilianthos-Kanlis
2 Απαντήσεις
2489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/08, 15:48
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
7 Απαντήσεις
3791 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/10, 01:14
από jim.ni
0 Απαντήσεις
47448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/11, 21:29
από Korgy
3 Απαντήσεις
2720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/11, 17:06
από hot_sauce (φλουτσ)