Αποστολέας Θέμα: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες  (Αναγνώστηκε 13190 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« στις: 19/10/09, 18:27 »
Καλησπέρα παιδιά,λέγομαι Ναπολέων και πριν 1 ακριβώς μήνα ξεκίνησα ηλεκτρική κιθάρα και φυσικά έχω κολλήσει.Έχω διαβάσει σχεδόν κάθε  θέμα αυτής της όμορφης κοινότητας(ό,τι θες είδαν τα μάτια μου ;D) και κάνω αυτό το θέμα γιατί έχοντας δει-ακούσει-διαβάσει διάφορα έχω κάποιες επιφυλάξεις στο αν βρίσκομαι σε κάλο επίπεδο για τον καιρό που παίζω.Θα ήθελα λοιπόν τις συμβουλές σας :)

Αποσυνδεδεμένος Wise_One

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
  • I have the power of HyBrit!!!
    • Προφίλ
    • WisePlace
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #1 στις: 20/10/09, 11:16 »
Σε τί έχεις κολλήσει;
How to program a metalhead?

Αποσυνδεδεμένος Fminmaj7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #2 στις: 20/10/09, 16:28 »
Φιλε Ναπολεον66,
Μπηκες σε μεγαλη περιπετεια,
Βρες εναν πολυ καλο δασκαλο που να ειναι ενεργος μουσικος για ιδιαιτερα μαθηματα,
αποφυγε τα ωδεια,παιζε με φιλους,και ξεκινα να λυνεις αποριες απο τωρα σε οτι αφορα τη μουσικη.
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ-ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΝΤΑΙ:VHT PITTBULL FIFTY/CL HEAD,ESP MII MAPLE,BREEDLOVE ACOUSTIC AC250CR

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #3 στις: 22/10/09, 22:39 »
Σε τί έχεις κολλήσει;


Με την κιθάρα εννοώ :P
Φιλε Ναπολεον66,
Μπηκες σε μεγαλη περιπετεια,
Βρες εναν πολυ καλο δασκαλο που να ειναι ενεργος μουσικος για ιδιαιτερα μαθηματα,
αποφυγε τα ωδεια,παιζε με φιλους,και ξεκινα να λυνεις αποριες απο τωρα σε οτι αφορα τη μουσικη.


Κάνω μάθημα με δάσκαλο.Απλά μια τρίτη γνώμη :)

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #4 στις: 22/10/09, 22:42 »
Παίζεις γ**άτα.


Και στο πιο σοβαρό τώρα.Μη σε απασχολεί σε πρώτη βάση η γνώμη 3ων για το πώς παίζεις, και το αν παίζεις καλά. Αφενώς γιατι δεν έχουμε κανένα δείγμα σου, εξού και η ειρωνία του αρχικού μέρους του μηνύματός μου, αφετέρου, οι μόνοι που έχουν λόγο αυτή τη στιγμή, πάνω στον ένα μήνα, είναι ο καθηγητής σου, και το πόσο ευχαριστημένος είναι απο την προσπάθειά σου, πάντε σε λογικά πλαίσια βέβαια.Αφετέρου, ο άλλος που έχει λόγο είσαι εσύ. Νιώθεις εντάξει με την εξέλιξή σου? Την παρακολουθείς και είσαι ευχαριστημένος? Νιώθεις τη μελέτη σου να αποδίδει?

Ενας μήνας είναι πολύ, μα πολύ μικρό χρονικό διάστημα για να κρίνεις τη ποιότητα του παιξίματός σου.Να θυμάσαι όμως οτι σε αυτούς τους πρώτους μήνες, θα θέσεις τις βάσεις για το παίξιμό σου.Θυμήσου έχεις την ευκαιρία να μη τα μάθεις λάθος, το οποίο είναι κάτι που έχουν αντιμετωπίσει πολλοί.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/10/09, 23:22 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #5 στις: 22/10/09, 22:50 »
Παίξε άλλους 11 κι αν συνεχίσεις να έχεις το συγκεκριμένο κόλλημα ξαναπόσταρε.

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #6 στις: 24/10/09, 16:33 »
Παίζεις γ**άτα.


Και στο πιο σοβαρό τώρα.Μη σε απασχολεί σε πρώτη βάση η γνώμη 3ων για το πώς παίζεις, και το αν παίζεις καλά. Αφενώς γιατι δεν έχουμε κανένα δείγμα σου, εξού και η ειρωνία του αρχικού μέρους του μηνύματός μου, αφετέρου, οι μόνοι που έχουν λόγο αυτή τη στιγμή, πάνω στον ένα μήνα, είναι ο καθηγητής σου, και το πόσο ευχαριστημένος είναι απο την προσπάθειά σου, πάντε σε λογικά πλαίσια βέβαια.Αφετέρου, ο άλλος που έχει λόγο είσαι εσύ. Νιώθεις εντάξει με την εξέλιξή σου? Την παρακολουθείς και είσαι ευχαριστημένος? Νιώθεις τη μελέτη σου να αποδίδει?

Ενας μήνας είναι πολύ, μα πολύ μικρό χρονικό διάστημα για να κρίνεις τη ποιότητα του παιξίματός σου.Να θυμάσαι όμως οτι σε αυτούς τους πρώτους μήνες, θα θέσεις τις βάσεις για το παίξιμό σου.Θυμήσου έχεις την ευκαιρία να μη τα μάθεις λάθος, το οποίο είναι κάτι που έχουν αντιμετωπίσει πολλοί.



Οκ.Εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος,αλλά θα δείξει στην πορεία :/






Και κάτι άλλο...Τι θα πρέπει να πάρω για την συντήρηση της κιθάρας?

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #7 στις: 24/10/09, 16:50 »
Φιλε ναπ.για την συντηρηση ε?
Υπαρχουν πολλα προιοντα οπως Αυτο η και Αυτο αν και για μενα καλο θα ειναι να την σκουπιζεις μετα απο καθε(???)παιξιμο με ενα πανακι.εγω εχω ενα μεγαλο σαν αυτα που καθαριζεις τα γυαλια...απο εκει και περα επιλογη σου ειναι
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #8 στις: 24/10/09, 18:04 »
Φιλε ναπ.για την συντηρηση ε?
Υπαρχουν πολλα προιοντα οπως Αυτο η και Αυτο αν και για μενα καλο θα ειναι να την σκουπιζεις μετα απο καθε(???)παιξιμο με ενα πανακι.εγω εχω ενα μεγαλο σαν αυτα που καθαριζεις τα γυαλια...απο εκει και περα επιλογη σου ειναι




Ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)





Ακόμα,να πάρω stand ή στην θήκη(η θήκη δεν είναι ''σκληρή''),έχω τις εργοστασιακές χορδές,να τις αλλάξω?


Προφανώς γίνομαι κουραστικός,απλά με έχει κατακλήσει δίψα για γνώση!:P


(Ίσως και λίγο άγχος γιατί είναι και ακριβή η κιθάρα(Epiphone LP standard LH))

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #9 στις: 24/10/09, 18:38 »
δες και εγω ειχα αυτο το προβλημα.θηκη η σταντ.το σταντ ειναι υπερβολικα βολικο απο την αλλη αν μενεις(οπως εγω)σε μερος με πολυ υγρασια θα σου ελεγα να παρεις θηκη.Βεβαια και μεσα στην θηκη λογο της θεσης του οργανου δεν υπαρχει απολυτη ασφαλεια.Ριξε μια ματια σε αυτο.ειναι πολυ καλο αρθρακι και παιζει στο φορουμ πολυ.
Για τις χορδες δεν βλεπω λογο γιατι να τις αλλαξεις.αν το οργανο ειναι καλα σεταρισμενο πανω σε αυτες τις χορδες ολα ειναι οκ.απο την αλλη μπορεις να πας σε εναν καλο μαστορα να σου περασει τις χορδες που εσυ θελεις και να σου κανει και ενα καλο σεταρισμα του οργανου.
Για ο,τι αλλο θες εδω ειμαστε :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #10 στις: 24/10/09, 19:07 »
δες και εγω ειχα αυτο το προβλημα.θηκη η σταντ.το σταντ ειναι υπερβολικα βολικο απο την αλλη αν μενεις(οπως εγω)σε μερος με πολυ υγρασια θα σου ελεγα να παρεις θηκη.Βεβαια και μεσα στην θηκη λογο της θεσης του οργανου δεν υπαρχει απολυτη ασφαλεια.Ριξε μια ματια σε αυτο.ειναι πολυ καλο αρθρακι και παιζει στο φορουμ πολυ.
Για τις χορδες δεν βλεπω λογο γιατι να τις αλλαξεις.αν το οργανο ειναι καλα σεταρισμενο πανω σε αυτες τις χορδες ολα ειναι οκ.απο την αλλη μπορεις να πας σε εναν καλο μαστορα να σου περασει τις χορδες που εσυ θελεις και να σου κανει και ενα καλο σεταρισμα του οργανου.
Για ο,τι αλλο θες εδω ειμαστε :P



Ευχατιστώ πολύ.Επειδή και εδώ έχει πολύ υγρασία(Γιάννενα)θα μείνει στην θήκη.Ευχαριστώ και για το link.Χρήσιμα αυτά που έλεγε.Τώρα,όσον αφορά το σετάρισμα χτες έγινε :P.Δηλαδή πόσο ακόμα να κρατήσω τις χορδές? :)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #11 στις: 24/10/09, 19:30 »
Εξαρταται απο το ποσες ωρες παιζεις.Βλεπεις και κρινεις.Αν εχεις παρα πολυ υγρασια νομιζω πως θα ηταν καλο να βαλεις κανενα σακουλακι gel silice(αυτα που εχουν μεσα τα παπουτσια οταν τα αγοραζεις).νομιζω οτι θα βοηθισει αλλα καλο ειναι να το επιβεβαιωσει και κανενας αλλος απο το φορουμ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #12 στις: 24/10/09, 19:40 »
Εξαρταται απο το ποσες ωρες παιζεις.Βλεπεις και κρινεις.Αν εχεις παρα πολυ υγρασια νομιζω πως θα ηταν καλο να βαλεις κανενα σακουλακι gel silice(αυτα που εχουν μεσα τα παπουτσια οταν τα αγοραζεις).νομιζω οτι θα βοηθισει αλλα καλο ειναι να το επιβεβαιωσει και κανενας αλλος απο το φορουμ


Τι βλέπω για να κρίνω όμως?Παίζω 3-4 ώρες/μέρα....

Να αλλά μήπως αυτό το σακουλάκι τραβήξει όλη την υγρασία και κάνει κακό στο ξύλο?

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #13 στις: 24/10/09, 19:45 »
Για αυτο δεν ξερω αν πρεπει να το βαλεις.Βεβαια ο Θωμας τα οργανα του τα στελνει με ενα σακουλακι μεσα οποτε  δεν νομιζω οτι τραβαει και ολη την υγρασια.Οσον αφορα τις χορδες.Εγω τις αλλαξω ανα δυο+ μηνες.Οταν σου λεω πως θα δεις και θα κρινεις εννοω οτι εξαρταται κατα ποσο θα παιζεις,ποσο θα υδρωνεις κτλ κτλ.Θα καταλαβεις την αισθηση της χορδης που θελει αλλαγμα.θα δεις και διαφορα στο κουρδισμα.κατσε πρωτα να στρωσουν οι χορδες που φοραει πανω η κιθαρα.νωρις ειναι.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/09, 20:00 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #14 στις: 24/10/09, 19:52 »
Για αυτο δεν ξερω αν πρεπει να το βαλεις.Βεβαια ο Θωμας τα οργανα του τα στελνει με ενα σακουλακι μεσα οποτε  δεν νομιζω οτι τραβαει και ολη την υγρασια.Οσον αφορα τις χορδες.Εγω τις αλλαξω ανα δυο+ μηνες.Οταν σου λεω πως θα δεις και θα κρινεις εννοω οτι εξαρταται κατα ποσο θα παιζεις,ποσο θα υδρωνεις κτλ κτλ.Θα καταλαβεις την αισθηση της χορδης που θελει αλλαγμα.θα δεις και διαφορα στο κουρδισμα.κατσε πρωτα να στρωσουν οι χορδες που φοραει πανω η κιθαρα.νωρις ειναι.


όπότε θα βάλω και εγώ 1 τέτοιο.Ok οπότε έχω καιρό ακόμα μέχρι το άλλαγμα.Ευχαριστώ για τον χρόνο σου κιόλας.Εμ...προς στιγμήν δεν έχω κάτι άλλο να ρωτήσω...Καμιά άλλη συμβουλή? :P 8)

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #15 στις: 24/10/09, 19:53 »
Η έλλειψη υγρασίας μόνο καλό κάνει στα ξύλα οπότε μην ανησυχείς. Αν όμως σκοπεύεις να την έχεις μονίμως σε θήκη όταν δεν πάζιεις, φρόντισε να την σκουπίζεις κάθε φορά πάρα πολύ καλά πριν την βάλεις μέσα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #16 στις: 24/10/09, 19:57 »
Ναι την καλυτερη συμβουλη.Μη σε κ**λωνει πιο πολυ η φαση παω "για καφε με την μπαντα μου και εχω το οργανο μαζι μου",απο το να κανεις προβα με την μπαντα σου(αν εχεις.)
Καλα μαθημα ζωης ηταν αυτο οχι συμβουλη..δακρισα ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/09, 20:00 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #17 στις: 24/10/09, 20:04 »
Ναι την καλυτερη συμβουλη.Μη σε κ**λωνει πιο πολυ η φαση παω "για καφε με την μπαντα μου και εχω το οργανο μαζι μου",απο το να κανεις προβα με την μπαντα σου(αν εχεις.)
Καλα μαθημα ζωης ηταν αυτο οχι συμβουλη..δακρισα ;D ;D

Αν δεν έχω? χαχαχα ;D

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #18 στις: 24/10/09, 20:04 »
Η έλλειψη υγρασίας μόνο καλό κάνει στα ξύλα οπότε μην ανησυχείς. Αν όμως σκοπεύεις να την έχεις μονίμως σε θήκη όταν δεν πάζιεις, φρόντισε να την σκουπίζεις κάθε φορά πάρα πολύ καλά πριν την βάλεις μέσα.

Ευχαριστώ και εσένα φίλε μου για την βοήθεια

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #19 στις: 24/10/09, 20:09 »
δες για να λεμε και την αληθεια το ξυλο "χρειαζεται"καποια σχετικα επιπεδα υγρασιας οπως το γνωστο 40-60% απλα βαζοντας το σακουλακι πιστευω πως θα τραβηξει την υπερβολικη υγρασια.ψαξε λιγο στο φορουμ νομιζω πως το θεμα εχει ξανασυζητηθει.
Αν δεν εχεις μπαντα βρες μια...βοηθαει πολυ στο παιξιμο,στον ρυθμο,σε ολα..ασε τον χαβαλε που θα βγαλετε...τα Γιαννενα ειναι και φοιτητριουπολη οποτε θα εχεις και τα τυχερα σου(εκτος αν εισαι 13 οποτε θα εχεις τα τυχερα σου στο σχολειο)
Οπως ειπε και ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ Τζιμακος αποτερος σκοπος της τεχνης ειναι το γ**ησι..
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/09, 20:12 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #20 στις: 24/10/09, 20:15 »
δες για να λεμε και την αληθεια το ξυλο "χρειαζεται"καποια σχετικα επιπεδα υγρασιας οπως το γνωστο 40-60% απλα βαζοντας το σακουλακι πιστευω πως θα τραβηξει την υπερβολικη υγρασια.ψαξε λιγο στο φορουμ νομιζω πως το θεμα εχει ξανασυζητηθει.
Αν δεν εχεις μπαντα βρες μια...βοηθαει πολυ στο παιξιμο,στον ρυθμο,σε ολα..ασε τον χαβαλε που θα βγαλετε...τα Γιαννενα ειναι και φοιτητριουπολη οποτε θα εχεις και τα τυχερα σου(εκτος αν εισαι 13 οποτε θα εχεις τα τυχερα σου στο σχολειο)
Οπως ειπε και ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ Τζιμακος αποτερος σκοπος της τεχνης ειναι το γ**ησι..

Θα το θυμάμαι αυτό ;)


Thanks

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #21 στις: 12/12/09, 17:58 »
Καλησπέρα παιδιά,παίζοντας κιθάρα 3 μήνες,αποφάσισα να κάνω στον εαυτό μου ένα δώρο για τα Χριστούγεννα.Ξέρω ότι μου λείπουν πολλά για αυτό θέλω να ρωτήσω τι θα ήταν το πιο σημαντικό αυτή την στιγμή??


Έχω μια Epiphone Les Paul standard και έναν Roland cube 15x


Μπορώ να ξοδέψω εώς και 150ευρώ

Κάθε άποψη καλοδεχούμενη.Ευχαριστώ ;D
Να πω ότι σκέφτομαι να την κρατήσω αυτή την κιθάρα οπότε κάποτε θα γίνει και αλλαγή μαγνητών....Τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #22 στις: 12/12/09, 18:11 »
κρατα τα λεφτα σου φιλε μου 150 ευρο= 0 για μενα ,ποσα πραγματα εχω αγορασει με τοσα περιπου λεφτα και αργοτερα ειχα κ αλλα κ με εβριζα γιατι αν τα ειχα κρατησει θα περνα κατι πολλυ καλυτερο...ασε που με 3 μηνες δε χρειαζεσε τιποτα εξτρα ΤΙΠΟΤΑ

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #23 στις: 12/12/09, 18:15 »
Καλησπέρα φίλε,δηλαδή να τα κρατήσω και να τα επενδύσω αργότερα πού? :)

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες-κριτικές-συμβουλες
« Απάντηση #24 στις: 12/12/09, 18:24 »
κρατα για 1 χρονο τα λεφτα σου (τοτε που θα εχεις γινει ενας αξιοσεβαστος καλλιτεχνης δλδ) και οι επιλογες σου θα ειναι πολλες κ αφου θα ξερεις πιο πολλα η ικανοποιηση θα ειναι μεγαλυτερη για σενα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
24119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/07, 13:01
από dunkan
2 Απαντήσεις
2917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 16:42
από Seth21
9 Απαντήσεις
4256 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/08, 01:02
από vartanis
9 Απαντήσεις
4516 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 15:41
από Back_For_More
1 Απαντήσεις
2641 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/09, 01:41
από Crossroad
3 Απαντήσεις
8864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/09, 04:28
από Holyshock
0 Απαντήσεις
34289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/11, 21:12
από Βραζίλης
15 Απαντήσεις
18601 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/15, 11:46
από Antonis_Liakos
9 Απαντήσεις
22432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/16, 21:11
από saved
4 Απαντήσεις
18354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/17, 23:36
από Uriah