Αποστολέας Θέμα: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....  (Αναγνώστηκε 46129 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Λοιπόν....τι να πρωτοπει κανεις...εγώ προσωπικα....παρακολουθησα τεσσερις αγώνες.....αρης- πανιωνιος...ξανθη παοκ...ηρακλής- εργοτέλης...παο- οσφπ......ποραγματικα....σκυλοβαρέθηκα την ζωή μου.....ελπιζω τις επομενες αγωνιστικες να φτιαξουν τα πραγματα και να λυθούν τα πόδια των παιχτών....τώρα....έτσι όπως είδα τα πράγματα....η ξάνθη έχει κανει ένα κάποιο σύνολο....η λαρισσα ξεκινησε με ένα θεωρητικά όχι τόσο εύκολο διπλό...ο ηρακλής...για φούντο....ο παναθηναικος...χμμμ...άψυχος.....ο γάυρος....νταξ......κατι έχει να επιδειξει.....αναμεσα σ'αυτους και την αεκάρα μας θα κριθει το πρωταθλημα......αλλα όπως προειπα.....θελουμε να δούμε και λίγο μπάλα ρε παιδια....βάζεις και βλέπεις primera division, premier league ακόμα και bundesliga (φετος με την BAYERN...α ρε ribery παιχτούρα..) και χαίρεται η ψυχή σου....
ΕΠΙΣΗΣ.....πραγματικα πόνεσε η ψυχή μου έτσι όπως είδα το παγκρητιο......πως το καταντησαν έτσι ρε? τρικολορ αγωνιστικος χώρος.....καφε,πρασινος,κιτρινος.....έλεος...απολιτιστοι.....ευτυχώς ο παοκ μεριμνησε (το κρατος δλδ) και φτιαξανε την τούμπα γιατι δεν παλεύονταν.....αυτά....

Άντε καλή αρχή....

P.S. Α ΡΕ ΛΥΜΠΕ...σε φανταζομαι να σηκωνεις την κούπα ψηλά στον ουρανό του ΟΑΚΑ και εκστασιαζομαι.....μακάρι...

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #1 στις: 03/09/07, 16:30 »
Μη φοβασαι...
Παλι καλα που ο Υψηστος ανακαλυψε για εμας τους "πεινασμενους" τη συνδρομητικη τηλεοραση...

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #2 στις: 03/09/07, 17:43 »
Καλα πιαστε την Πριεμερ Λιγκ καλυτερα και αφηστε τα αλλα....
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #3 στις: 04/09/07, 16:53 »
Στο ίδιο έργο θεατές και πάλι. Βλέποντας γήπεδα χωράφια, βλέποντας μετά από τις τόσο καταστροφικές φωτιές στην Πελοπόννησο τα παόκια να καίνε επειδή δεν μπαίνουν στο γήπεδο, χωράφια που με έναν έντονο άνεμο θα φέρνανε τις φλόγες μέσα σε χωριό τι μπορεί να πει κανείς? Εγώ ελπίζω απ' την επόμενη χρονιά να δούμε καλύτερη οργάνωση και καλύτερο ποδόσφαιρο.
Υ.Γ Ποιες πρεμιερ λιγκ ρε παιδιά? Καμπιονάτο. 

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #4 στις: 04/09/07, 16:59 »
Υ.Γ Ποιες πρεμιερ λιγκ ρε παιδιά? Καμπιονάτο. 

Το πιο στημενο πρωταθλημα του κοσμου??Εγω λεω πρεμιερ σιπ κυριως λογω του θεαματος που εχει δειξει αυτες τις πρωτες αγωνιστικες.Και εχουν και ολες οι ομαδες τους καλυτερους παικτες μετα και τις φετινες μεταγραφες.Μονο το Ισπανικο κοντραρει και αυτο με παρα πολυ καλο θεαμα

Υ.Γ.Ποτε επιτελους θα υποβιβαστει ο ΠΑΟΚ??Και μεχρι ποτε θα εχουν την απαιτηση να τους πληρωνουμε εμεις τα χρεη??(το κρατος δλδ)
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #5 στις: 04/09/07, 17:14 »
Ρε σεις δεν ήταν τόσο χάλια τα πράγματα! Το ντέρμπι ήταν αρκετά καλό και μόνο τα γκολ έλειπαν για να ολοκληρωθεί το θέαμα. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, μόνο το Άρης-κάτι που έληξε 0-0 δεν είχε ενδιαφέρον. Δεν λέω ότι η ποιότητα ξεχείλιζε και τα γκολ έπεφταν βροχή αλλά δεν ήταν μια ''κακή'' αγωνιστική. Σίγουρα δεν συγκρίνεται ακόμα το ελληνικό με τα ξένα πρωταθλήματα, αλλά πού θα πάει? Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι πως οι 3 πρώτες ομάδες του πρωταθλήματος (ΟΣΦΠ,ΠΑΟ,ΑΕΚ) στο πρώτο τους επίσημο παιχνίδι έπαιξαν με πολύ πάθος και δύναμη, και ας μην πήραν θετικά αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #6 στις: 04/09/07, 17:20 »
Εμεις (ΑΕΚ) δεν ειχαμε επισημο παιχνιδι ακόμα στο ελληνικο πρωταθλημα...26/9 θα γινει το ματς με την βέροια....

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #7 στις: 04/09/07, 17:25 »
Εμεις (ΑΕΚ) δεν ειχαμε επισημο παιχνιδι ακόμα στο ελληνικο πρωταθλημα...26/9 θα γινει το ματς με την βέροια....

Μιλάω για την συντριβή από Σεβίλλη :) Έφαγαν 4 αλλά το πάλεψαν πολύ

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #8 στις: 04/09/07, 17:29 »
Εμεις (ΑΕΚ) δεν ειχαμε επισημο παιχνιδι ακόμα στο ελληνικο πρωταθλημα...26/9 θα γινει το ματς με την βέροια....

Μιλάω για την συντριβή από Σεβίλλη :) Έφαγαν 4 αλλά το πάλεψαν πολύ

μ'αρεσει ο τρόπος που σκεφτεσαι.... ;) τεσπα...αντε να δούμε την 2η αγωνιστική τι θα γινει...έχουμε κι αλλο ένα θεωρητικά ντέρμπι....παο- παοκ..

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #9 στις: 05/09/07, 16:43 »
Ρε σεις δεν ήταν τόσο χάλια τα πράγματα! Το ντέρμπι ήταν αρκετά καλό και μόνο τα γκολ έλειπαν για να ολοκληρωθεί το θέαμα. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, μόνο το Άρης-κάτι που έληξε 0-0 δεν είχε ενδιαφέρον. Δεν λέω ότι η ποιότητα ξεχείλιζε και τα γκολ έπεφταν βροχή αλλά δεν ήταν μια ''κακή'' αγωνιστική.

Το θέμα φίλε μου δεν νομίζω πως θίχτηκε έτσι όπως το θέτεις εσύ προς συζήτηση. Το θέαμα από τους ποδοσφαιριστές μπορεί σε μία αγωνιστική της Σούπερ Κλίκας να είναι απολαυστικό με πολλά γκολ και παιχνίδια με ένταση και πάθος ως το τελευταίο λεπτό. Το θέμα είναι πως το πρωτάθλημα το δικό μας είναι το πρωτάθλημα του παραλόγου.
Πρώτη αγωνιστική και έρχονται η παοκτζήδες στην Ξάνθη να μπουν με τσαμπουκά στο γήπεδο καθώς ο "άγιος" πρόεδρος Ζαγοράκης δεν ζήτησε εισιτήρια για τα βλαστάρια του και παραμυθιάζοντας τους, τους έστειλε εδώ για να δείξουν τη δυναμική του ΠΑΟΚ. Έχασαν μετά από γκολ ενός Αργεντινού παιχταρά που προσέφερε μια ωραία ποδοσφαιρική στιγμή που είναι και το ζητούμενο.
Είδαμε το ΟΦΗ - Απ. Καλαμαριάς στο Παγκρήτιο. Το Παγκρήτιο όπως είναι γνωστό είναι γήπεδο που φιλοξένησε τους Ολυμπιακούς αγώνες. Ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων που είδαμε την Κυριακή σε εκείνο το παιχνίδι ήταν πραγματικά συγκλονιστικός. Ο αγωνιστικός χώρος όμως ήταν άθλιος. Το χόρτο είχε καεί. Θυμίζω πως έπαιξαν σε γήπεδο που φιλοξένησε Ολυμπιακούς αγώνες και έδωσαν τρομερό θέαμα στο κόσμο.
Στο αδιάφορο παιχνίδι Άρης - Πανιώνιος που λες είδα ένα καλό κι ένα κακό. Είδα την μετακίνηση των "Πανθήρων" στο Κλεάνθης Βικελίδης και ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων να μη δημιουργείται κανένα απολύτως πρόβλημα. Το κακό που παρατήρησα είναι ότι μισό λεπτό πριν ξεκινήσει το παιχνίδι άκουσα τους Αριανούς του Super 3 να ξεκινάνε τη χρονιά με ένα μεγαλόπρεπο "γα..στε τον π.στη τον Πανιώνιο". Έλεος δεν υπήρχε κανένα σύνθημα καλύτερο να ξεκινήσουν τη χρονιά?
Είχαμε και θετικά μέσα σε αυτή την αγωνιστική όμως. Μερικά έχω αναφέρει παραπάνω. Καλό θα ήταν να μην κοιτάμε μόνο τα στραβά αλλά γενικά το σύνολο του προϊόντος -γιατί είναι προϊόν το ποδόσφαιρο- που αφορά στον αγωνιστικό και εξωαγωνιστικό τομέα. Ας πούμε είδαμε το διπλό του Εργοτέλη(και πάλι) μέσα στον Ηρακλή. Την Καλαμαριά να διεκδικεί μέχρι το τελευταίο λεπτό τη νίκη μέσα στον ΟΦΗ. Στο ντέρμπι κρατήθηκε πραγματικά ενός λεπτού σιγή!Το ντέρμπι να μην έχει σκοτωμένους αλλά ούτε και παλμό.
Η "Θύρα 13" κάθισε σε μια οθόνη και είδε το παιχνίδι. Το γήπεδο ήταν σαν εκκλησία. Εκτός από αυτό δεν είδαμε τίποτα άλλο όμορφο. Για να δείτε πως εννοούν οι βάζελοι την φετινή αλλάγη έφτιαξαν μια φωτογραφία που τα λέει όλα.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/09/07, 16:59 από pan-The_gunslinger »

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #10 στις: 06/09/07, 01:34 »
Δηλαδή πιστεύεις πως ο σωστός φίλαθλος πρέπει να κοπανιέται και να χοροπηδάει και να πετάει φωτοβολίδες στο γήπεδο όταν παίζει η ομάδα του? Αυτό με αφορμή τις φωτογραφίες που παρέθεσες. Από την τηλεόραση μια χαρά ακούγονταν συνθήματα και φωνές, τι περισσότερο θα μπορούσαν να κάνουν για να βοηθήσουν την ομάδα τους? Για να μη μιλήσω για το εκνευριστικό γιουχάρισμα όταν είχε την μπάλα ο Ολυμπιακός. Στην premiership δηλαδή που κάθονται όλοι ήρεμα και παρακολουθούν τα ματς, κακοπερνάνε ή δεν είναι σωστοί φίλαθλοι? Αλλά πολύ δύσκολα να περάσει αυτή η νοοτροπία σε μας που τα παίρνουμε πολύ ''προσωπικά'' τέτοια θέματα και πρέπει να σκοτώνουμε τους αντιπάλους πετώντας τούβλα και καίγοντας τα γήπεδα

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #11 στις: 06/09/07, 02:12 »
Δηλαδή πιστεύεις πως ο σωστός φίλαθλος πρέπει να κοπανιέται και να χοροπηδάει και να πετάει φωτοβολίδες στο γήπεδο όταν παίζει η ομάδα του? Αυτό με αφορμή τις φωτογραφίες που παρέθεσες. Από την τηλεόραση μια χαρά ακούγονταν συνθήματα και φωνές, τι περισσότερο θα μπορούσαν να κάνουν για να βοηθήσουν την ομάδα τους? Για να μη μιλήσω για το εκνευριστικό γιουχάρισμα όταν είχε την μπάλα ο Ολυμπιακός. Στην premiership δηλαδή που κάθονται όλοι ήρεμα και παρακολουθούν τα ματς, κακοπερνάνε ή δεν είναι σωστοί φίλαθλοι? Αλλά πολύ δύσκολα να περάσει αυτή η νοοτροπία σε μας που τα παίρνουμε πολύ ''προσωπικά'' τέτοια θέματα και πρέπει να σκοτώνουμε τους αντιπάλους πετώντας τούβλα και καίγοντας τα γήπεδα
περνας πολυ ευκολα απο το ενα ακρο στο αλλο.δεν ειναι το ιδιο να πετας τουβλα με το να γιουχαρεις και να αναβεις φωτοβολιδες.ελεος δεν πας να δεις οπερα.οι αγγλοι μπορει στο γηπεδο να ειναι κυριοι με τα μπουφανακια και τα ποπκορν αλλα απ εξω γινεται της ποπης.και ναι το γηπεδο την κυριακη ηταν εκκλησια γιατι εκτος της μικρης εντασης των συνθηματων(αμα δεις προηγουμενα ντερμπυ στη λεωφορο θα καταλαβεις την διαφορα)δεν υπαρχαν οι υπευθυνοι για να συντονισουν τον κοσμο.γι αυτο και ακουστηκαν ενα-δυο συνθηματα ουσιαστικα με την πρωτοτυπια να την καταλαμβανει αυτο για την γυναικα του αντζα.ελεος...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #12 στις: 06/09/07, 13:27 »
Μη ξεχνάτε ότι είναι αρχή του πρωταθλήματος και καμία ομάδα δεν είναι 100% έτοιμη για να μπορέσει να αποδώσει τα μέγιστα.

Ολες οι ομάδες στην αρχή των αγωνιστικών τους υποχρεώσεων, χρειάζονται μια περίοδο προσαρμογής η οποία λαμβάνει χώρα μετά την 3η-4η αγωνιστική.
Ακόμα και σε πρωταθλήματα άλλων χωρών όπως Αγγλίας, Ισπανίας κλπ το ίδιο φαινόμενο παρουσιάζεται.

Δεν λέω ότι ξαφνικά οι ελληνικές ομάδες θα αποδώσουν θεϊκό ποδόσφαιρο αλλά σίγουρα θα είναι καλύτερο από τις αρχικές αγωνιστικές.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε ως ποδοσφαιρική χώρα είναι τα γήπεδα και όχι οι ποδοσφαιριστές που τα τελευταία χρόνια ειδικά έχουν έρθει μεγάλοι και καλοί παίκτες.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #13 στις: 06/09/07, 14:02 »
Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε ως ποδοσφαιρική χώρα είναι τα γήπεδα και όχι οι ποδοσφαιριστές που τα τελευταία χρόνια ειδικά έχουν έρθει μεγάλοι και καλοί παίκτες.

σε ηλικία? :P

τεσπα....τα γήπεδα όντως ειναι χαλι μαύρο...ειδικά φέτος.......

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #14 στις: 14/09/07, 13:05 »
Έρχονται καλά ονόματα παιδιά αλλά αν στην Ευρώπη συνεχιστεί το ίδιο τροπάριο τότε το πρωτάθλημα της Σούπερ Μαμαλίκας θα γίνει χειρότερο από τα Σκανδιναβικά και τα Βουλγάρικα τα οποία τα παρακολουθούν μόνο για το στοίχημα.

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #15 στις: 05/10/07, 00:13 »
Ήδη παντως η σούπερ τρομπαλιγκα έχει αρχισει τα σημαδια της διαφ(θ)ορας.....πρώτα ο βούλης που απλά ειχε φαγούρα...(αμα όμως κανας φιλαθλος του παναθηναικου του πεταγε κανα μπουκαλι στο κεφαλι για να τον βοηθήσει στο...ξυσιμο..)..μετα η άδικη κλήση σε απολογία του λούα λούα επειδή καποιες κοκκινες φυλλαδες είχαν μαμακιες για πρώτο φύλλο....μετα ο κάκος που απαγορευσε στον μπλάνκο να βάλει την μάσκα......ο τεροβίτσας που εκανε οργια στην λεωφόρο....ο αλλος ο λέτσος (δεν θυμαμαι ποιος..) στο ατρομητος λάρισσα.....τραγικές καταστασεις...και απο μπάλα....τπτ...μονο ο πανιωνιος αποτελει ευχαριστη εκπληξη.....τεσπσ..αντε να δουμε στην συνεχεια...

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #16 στις: 10/10/07, 12:49 »
Ευτυχως, το Ελληνικό μπάσκετ μας κανει περιφανους και προσφερει ισως το καλυτερο θεαμα στην Ευρωπη ..
Αν περιμενουμε απο τη superleage ...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #17 στις: 10/10/07, 16:29 »
Αν περιμενουμε απο τη superleage ...
Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι το φετινό πρωτάθλημα ξεκίνησε πολύ καλά ειδικά σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Οι διαιτησίες έχουν βελτιωθεί το ποδοσφαιρικό θέαμα δεν συγκρίνεται με άλλες χρονιές, και όλοι το βλέπουν αυτό.. Το Ελληνικό μπάσκετ μας έκανε ανέκαθεν περήφανους.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #18 στις: 10/10/07, 16:45 »
Αν περιμενουμε απο τη superleage ...
Οι διαιτησίες έχουν βελτιωθεί (.....) και όλοι το βλέπουν αυτό..
Gia pesto ston Doni ayto na doume ti tha ginei :P
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/07, 16:55 από Vampovorator »

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #19 στις: 11/10/07, 00:13 »
Αν περιμενουμε απο τη superleage ...
Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι το φετινό πρωτάθλημα ξεκίνησε πολύ καλά ειδικά σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Οι διαιτησίες έχουν βελτιωθεί το ποδοσφαιρικό θέαμα δεν συγκρίνεται με άλλες χρονιές, και όλοι το βλέπουν αυτό.. Το Ελληνικό μπάσκετ μας έκανε ανέκαθεν περήφανους.

Ναι βασικα οι διαιτησιες ειναι εντελως αθλιες....Εκτος αν βλεπουμε αλλο πρωταθλημα τι να πω....
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #20 στις: 11/10/07, 15:56 »
Αν περιμενουμε απο τη superleage ...
Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι το φετινό πρωτάθλημα ξεκίνησε πολύ καλά ειδικά σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Οι διαιτησίες έχουν βελτιωθεί το ποδοσφαιρικό θέαμα δεν συγκρίνεται με άλλες χρονιές, και όλοι το βλέπουν αυτό.. Το Ελληνικό μπάσκετ μας έκανε ανέκαθεν περήφανους.

Ναι βασικα οι διαιτησιες ειναι εντελως αθλιες....Εκτος αν βλεπουμε αλλο πρωταθλημα τι να πω....
δεν νομιζω αν εξαιρεσουμε το γελοιο σφυριγμα στο περιστερι τα υπολοιπα λαθη ειναι στα πλαισια καθε καλου πρωταθληματος στην ευρωπη.και ναι φετος,ειδικα τις δυο τελευταιες αγωνιστηκες,βλεπουμε καλη μπαλα.αυτο το σωνει και καλα ειναι κακο το πρωταθλημα δεν το καταλαβαινω

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #21 στις: 11/10/07, 16:10 »
μιά ζωή μουρμούρα...παντού γίνονται λάθη και κακές διαιτησίες...απλα εμείς το τραβάμε χ10 γιατί γουστάρουμε να κλαιγόμαστε. Μια χαρά έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Και καλό θέαμα και δυνατές ομάδες και καλές διαιτησίες με εξαίρεση 1-2 παιχνίδια στα οποία οι διαιτητές τιμωρήθηκαν. Αυτό γίνεται σε όλο τον κόσμο. Το πρωτάθλημα έχει ανέβει επίπεδα και θα έπρεπε να το υποστηρίζουμε και να χαιρόμαστε γι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #22 στις: 11/10/07, 17:32 »
Καλά, αν δείτε κάτι γελοία γκολ που έχουν μετρηθεί/ακυρωθεί σε άλλες χώρες (π.χ. Αγγλία) θα τραβάτε τα μαλλιά σας!! ;D :P
Μάλιστα αν γινόταν κάτι τέτοιο εδώ, οι διαιτητές θα είχαν μεταφερθεί στο ΚΑΤ!!...(το λιγότερο)...

Υ.Γ. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν λανθασμένα σφυρίγματα!!

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #23 στις: 11/10/07, 18:15 »
Τουλαχιστον στην Αγγλια βλεπεις και λιγη μπαλα...
Ασε που στα προηγμενα ποδοσφαιρικα πρωταθληματα οταν γινουν φαλτσοσφυριγματα ολοι μιλουν για ανθρωπινα λαθη,ενω εδω καθε φαλτσοσφυριγμα κρυβει φθονο...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #24 στις: 11/10/07, 19:13 »
Τουλαχιστον στην Αγγλια βλεπεις και λιγη μπαλα...
Ασε που στα προηγμενα ποδοσφαιρικα πρωταθληματα οταν γινουν φαλτσοσφυριγματα ολοι μιλουν για ανθρωπινα λαθη,ενω εδω καθε φαλτσοσφυριγμα κρυβει φθονο...

γι'αυτό φταίνε οι δημοσιογράφοι και οι φίλαθλοι, όχι οι διαιτητές και η superleague...
και μπάλα έχουμε δει πολύ καλή ως τώρα φέτος και ευτυχώς όχι από τις 3 μεγάλες ομάδες...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 02:44
από Satchy
20 Απαντήσεις
8048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/07, 18:58
από fake7
31 Απαντήσεις
11690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
54 Απαντήσεις
17226 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
17 Απαντήσεις
7288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/08, 00:02
από Moonchild_
47 Απαντήσεις
16250 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/08, 12:57
από GermanRock
179 Απαντήσεις
57296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
1 Απαντήσεις
2886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/08, 11:20
από Βραζίλης