Αποστολέας Θέμα: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame  (Αναγνώστηκε 7061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Οι Metallica έχουν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν την ένταξή τους στο Rock N Roll Hall Of Fame, 25 χρόνια μετά την πρώτη επίσημη κυκλοφορία τους, καθώς περισσότεροι από 500 επαγγελματίες της μουσικής βιομηχανίας θα επιλέξουν 5 από τις 9 υποψηφιότητες για την 24η «απονομή»-«ένταξη», στις 4 Απριλίου στο Cleveland.
 Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν τον Ιανουάριο του 2009.

Οι υπόλοιποι υποψήφιοι είναι οι: Jeff Beck, Chic, Wanda Jackson, Little Anthony And The Imperials, Run D.M.C., The Stooges, War και Bobby Womack.......και θετω τις εξης ερωτησεις....1η)ποιους απο αυτους υποψηφιους θα θελατε να μπουν στο Rock N Roll Hall Of Fame?
2η)αξιζουν οι metallica να μπουν στο Rock N Roll Hall Of Fame?θα προτιμουσατε καποιο αλλο group?


Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι οι metallica ειναι ενα πολυ μεγαλο συγκροτημα με μεγαλη ιστορια πισω του και ναι θα αξιζε σε αυτους τους θεους του heavy metal να παρουν μια θεση στο Rock N Roll Hall Of Fame........περιμενω και τις δικες γνωμες.......

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #1 στις: 26/09/08, 00:07 »
Αν χωρισω σε μερη την καριερα τους:

Απο Kill Em All εως Black Album ναι
Απο Load εως Death Magnetic οχι......  :hmm

  Αποψη παντα δικη μου... Εγω θα ηθελα να μπουν, φανατιλα ειμαι, αλλα το βλεπω ρεαλιστικα.... ;D ;D
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #2 στις: 26/09/08, 00:08 »
Οι Metallica αναμφίβολα αξίζουν μια θέση στο RnR Hall Of Fame. Δεν τίθεται θέμα. Μιλάμε για μια μπάντα που κατόρθωσε (με τις μπαλάντες τύπου Nothing Else Matters) να γνωρίσουν ακόμη και οι πιο mainstream ακροατές το Heavy Metal. Μια μπάντα που δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν θα βρει έστω ένα τραγούδι της που δεν θα του αρέσει ανάμεσα σε τόσους δίκους. Τέλος πάντως...οι Metallica είναι οι Metallica. Απλά θα προτιμούσα να μπει πρώτα ο Beck. Λόγω παλαιότητας και προσφοράς φυσικά. Οι Metallica έχουν ακόμη χρόνια μπροστά τους.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #3 στις: 26/09/08, 00:18 »
Αν χωρισω σε μερη την καριερα τους:

Απο Kill Em All εως Black Album ναι
Απο Load εως Death Magnetic οχι......  :hmm

Δεν ειναι λογικη αυτο.ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ οι μπαντες εχουν καλα και λιγοτερο καλα αλμπουμ.Απο τους led zeppelin και τους deep purple μεχρι τη JLO και τον Παριο..

Οχι οτι με νοιαζει και ιδιατερα αν θα μπουν η οχι.-
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #4 στις: 26/09/08, 00:21 »
Re man τα St.Anger kai Death Magnetic ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑLLICA!!!! 1+1=2!!! Ειναι σιντι που απλα βγηκαν για να βγουν. Αδιαμφισβητητα αναγνωριζω την προσφορα τουσ αλλα δεν με πειθουν πια....
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος harisz

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #5 στις: 26/09/08, 00:31 »
Re man τα St.Anger kai Death Magnetic ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑLLICA!!!! 1+1=2!!! Ειναι σιντι που απλα βγηκαν για να βγουν. Αδιαμφισβητητα αναγνωριζω την προσφορα τουσ αλλα δεν με πειθουν πια....

και γιατι μπορείς εσύ να πεις εσύ τι είναι metallica? το ότι τους εμα8ες με ένα τρόπο δεν σημαίνει ότι και αυτό σώνει και καλά..δική τους η μπάντα,αυτοί την ορίζουν στην τελική!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #6 στις: 26/09/08, 00:59 »
Νταξει δεν ειναι και τοσο σοβαρο πραγμα να συζηταμε για το αν αξιζει να μπουν ή οχι, αυτα τα πραγματα γινονται κυριως με εμπορικα κριτηρια...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #7 στις: 26/09/08, 02:13 »
Σαφώς ισχύει αυτό που λέει ο Ρούφους, αλλά και αξιοκρατικά να το πάρουμε το αξίζουν.Εξ' άλλου hall of fame είναι δεν είναι hall of the best...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #8 στις: 26/09/08, 12:12 »
Re man τα St.Anger kai Death Magnetic ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑLLICA!!!! 1+1=2!!! Ειναι σιντι που απλα βγηκαν για να βγουν. Αδιαμφισβητητα αναγνωριζω την προσφορα τουσ αλλα δεν με πειθουν πια....
Μα δεν μιλησα επ αυτου.Αλλα μας λες οτι οι Μεταλικα μετα το 1991 δεν αξιζουν το χολ οφ φειμ.Με αυτη τη λογικη καμια μπαντα δεν αξιζει να μπει στο χολ οφ φειμ.Ολες εχουν κακες περιοδους.
Τεσπα και εγω συμφωνω οτι ολα αυτα ειναι πατατες.Κατι σαν τις λιστες του kerrang και του classic rock με τα 100 καλυτερα αλμπουμ του ροκ :P ???
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #9 στις: 26/09/08, 14:53 »
βασικα πιστευω πως επρεπε να ειναι ηδη στ οhall of fame.ειναι τ οσυγκροτημα που εβαλε στα σαλονια ολου του κοσμου το μεταλ.κ βεβαια το αξιζουν που ειναι υποψηφιοι!
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #10 στις: 26/09/08, 15:45 »
Να ρωτήσω κάτι χαζό?
στο RnR Hall of Fame τι δουλειά έχει μια μέταλ μπάντα?
1ον...

και 2ον...συμφωνώ με Kiratzoharri στο ότι οι Metallica είναι αυτοί που είναι και είναι μεγάλη μπάντα...
θα είχε και τις άσχημες περιόδους της όπως και τις καλές της που την έκανε γνωστή..

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #11 στις: 28/09/08, 19:27 »
Οταν δεν είναι ο Lemmy μέσα πως γίνεται να μπει μία metal μπάντα και επιπλέον εάν ήταν να μπουν metal μπάντες πρώτα θα έπρεπε να μπουν οι priest και άλλες heavy μπάντες που δημιούργησαν το metal αλλά τι κάθομαι και λέω αφού κάτι τέτοια τα κ΄΄ανουν οι εταιρίες ετσ όπως τις συμφαίρει  όπως είπαν πριν από εμένα άλλα μέλη

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #12 στις: 28/09/08, 23:59 »
Εν τω μεταξύ, στο RnR Hall Of Fame είναι και η Madonna. Μιας και ήρθε πρόσφατα στην Έλλαδα, είπα να το αναφέρω για να ξέρουμε τι μας γίνεται και να μην "πέφτουμε" στις παγίδες που στήνουν οι εταιρείες και η show biz. Το ζήτημα δεν είναι να μπει κάποιος σε κάποιο Hall Of..κάτι !! Αυτό που πάντα όλοι μας θα ξέρουμε, είναι τι έχει προσφέρει αυτός ο "κάποιος" στη μουσική. Κι η Madonna, προσωπική μου εκτίμηση, έχει προσφέρει πολλά στην show biz και σχεδόν τίποτα στη μουσική. Αυτά που έχει τραγουδήσει, θα μπορούσε να τα έχει τραγουδήσει και κάποια άλλη. Ενώ αυτά που έγραψαν και τραγούδησαν οι AC DC, που μπήκαν στο RnR Hall Of Fame τo 2003, δεν θα μπορούσαν να τα πουν άλλοι, με αυτόν τον pure rock τρόπο.

Ορίστε και το link με τους μέχρι σήμερα εισαχθέντες...

http://www.rockhall.com/inductees/alphabetical-list/

Εκεί θα βρείτε και τον Michael Jackson. Άλλο "Μεγάλο Rock Αστέρι" !!! Ό,τι να 'ναι... >:D
« Τελευταία τροποποίηση: 29/09/08, 00:01 από BluesMe »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #13 στις: 29/09/08, 00:12 »
Εκεί θα βρείτε και τον Michael Jackson. Άλλο "Μεγάλο Rock Αστέρι" !!! Ό,τι να 'ναι... >:D
Σόοορυ αλλά ο Michael Jackson μπορεί να μν είναι ροκ αστέρι αλλά σίγουρα έχει προσφέρει πολλά στη μουσική και όχι μόνο....σωστά?

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #14 στις: 29/09/08, 00:22 »
Σε αυτό άδικο δεν έχεις. Απλά είναι ξεκάθαρος ο τίτλος της εν λόγω λίστας και πιστεύω οτι εκεί ο Μιχαλάκης... δεν ανήκει. Δεν έπαιξε ποτέ Rock, δεν τραγούδησε ποτέ Rock, δεν είχε ποτέ Rock Lifestyle. Ό,τι ήταν και ό,τι τραγούδησε ήταν και είναι Pop. Για το Pop λοιπόν, είναι Θεός. Για το Rock...είναι...τίποτα! Σωστά?? Άρα, δεν ανήκει εκεί. Τον έβαλαν όμως γιατί το θεώρησαν σωστό. Όπως εδώ θεωρούν σωστό να δίνουν στον δικό μας Μιχαλάκη, το βραβείο του έντεχνου καλλιτέχνη. Ό,τι να 'ναι σου λέωωωωωω...... >:D

Αποσυνδεδεμένος rory duke

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #15 στις: 29/09/08, 13:34 »
Πιστευω οτι η metallica εχουν μια θεση εκει αναμφιβολα,ασχετα αν τα προσφατα αλμπουμ τους δεν ειναι ανταξια σε καμμια περιπτωση του παρελθοντος τους,για για ειμαστε ομως δικαιοι η θεση τους αξιζει και με το παραπανω,το προβλημα ομως που βλεπω σε αυτο το RNR hall of fame  ειναι οτι δεν βλεπω το ονομα του τρισμεγιστου RORY GALLAGHER πραγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ δηλαδη καποια αλλα ονοματα εκει τυπου prince και madona περισσοτερα εχουν προσφερει στην μουσικη απο τον ΜΕΓΑΛΟ  και ΠΑΝΤΑ ΑΞΕΧΑΣΤΟ RORY GALLAGHER?

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #16 στις: 29/09/08, 15:40 »
Εν τω μεταξύ, στο RnR Hall Of Fame είναι και η Madonna. Μιας και ήρθε πρόσφατα στην Έλλαδα, είπα να το αναφέρω για να ξέρουμε τι μας γίνεται και να μην "πέφτουμε" στις παγίδες που στήνουν οι εταιρείες και η show biz.Το ζήτημα δεν είναι να μπει κάποιος σε κάποιο Hall Of..κάτι !! Αυτό που πάντα όλοι μας θα ξέρουμε, είναι τι έχει προσφέρει αυτός ο "κάποιος" στη μουσική. Κι η Madonna, προσωπική μου εκτίμηση, έχει προσφέρει πολλά στην show biz και σχεδόν τίποτα στη μουσική. Αυτά που έχει τραγουδήσει, θα μπορούσε να τα έχει τραγουδήσει και κάποια άλλη. Ενώ αυτά που έγραψαν και τραγούδησαν οι AC DC, που μπήκαν στο RnR Hall Of Fame τo 2003, δεν θα μπορούσαν να τα πουν άλλοι, με αυτόν τον pure rock τρόπο.

Ορίστε και το link με τους μέχρι σήμερα εισαχθέντες...

http://www.rockhall.com/inductees/alphabetical-list/

Εκεί θα βρείτε και τον Michael Jackson. Άλλο "Μεγάλο Rock Αστέρι" !!! Ό,τι να 'ναι... >:D

Ετσ υπάρχουν κάποιοι όπως Lemmy,Ozzy,Page,Gallagher που είναι θεοί δεν χρειάζεται να μπουν σε κάποιο Hall of fame για να το αποδείξουν το έχουν αποδείξει με αυτά που έχουν γράψει

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #17 στις: 30/09/08, 00:15 »
Δεν ξέρω γιατί, αλλά βρίσκω το συγκεκριμένο θέμα μια πάρα πολύ καλή ευκαιρία να ... επεκταθουμε λίγο. Θέλω να πω πως ο όρος "Μουσική Βιομηχανία" από κάπου πηγάζει, έτσι? Κι ως "βιομηχανία" κάτι πρέπει να παράγει, όπως έιναι φυσικό. Τι παράγει ?? Είδωλα !!! Κακά τα ψέματα, στην παγκόσμια μουσική σκηνή που λέγεται Rock, είδωλα υπήρξαν πολλά. Ε, κανένα Hall Of Fame, δεν μπορεί να βάλει ή και να βγάλει κάποιον από την καρδιά μας, αν εμείς τον ή δεν τον γουστάρουμε. Παράδειγμα ο Rory, που είπε και ο φίλος rory duke . Αν είναι δυνατόν να μην υπάρχει ο Rory ανάμεσα στα ονόματα. Ούτε ο SRV ??? Τέλος πάντων...απλά μην παθιαζόμαστε με ανούσια πράγματα.

Μπουν δεν μπουν οι Metallica, τραγούδια όπως το Nothing Else Matters και δίσκοι όπως το Master Of Puppets, θα ακούγονται για πολλές δεκαετίες ακόμα κι αυτό είναι που μετράει.

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #18 στις: 30/09/08, 15:56 »
Πρωτα jeff beck και stooges( οι τελευταιοι, εκτος απο τρομερα κομματια που εχουν, εχουν επισης μια απο τις πιο rock punk στασεις ζωης,για οσους δεν ξερουν ας ριξουν μια ματια στο uncut σεπτεμβριου ;) αφηστε που εχουν και τον iggy! ;D ;D)

Απο εκει και περα πιστευω πως αξιζουν και οι μεταλλικα μια γωνιουλα..οπως επισης και ο lemmy.
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #19 στις: 03/10/08, 14:19 »
Ένα έχω να πώ...ΗΜΑΡΤΟΝ!

Αποσυνδεδεμένος ariman86

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • bassara
    • Προφίλ
Απ: Οι Metallica υποψήφιοι για το Rock N Roll Hall Of Fame
« Απάντηση #20 στις: 10/10/08, 02:56 »
Αν χωρισω σε μερη την καριερα τους:

Απο Kill Em All εως Black Album ναι
Απο Load εως Death Magnetic οχι......  :hmm

  Αποψη παντα δικη μου... Εγω θα ηθελα να μπουν, φανατιλα ειμαι, αλλα το βλεπω ρεαλιστικα.... ;D ;D

sevasti i apopsi sou megale,alla 8a ypo8esw pws den sou aresoun oi Metallica apo to load kai meta gia gnwstous logous,e?na fantasteis omws pws kamia mpanta den mporei na meinei idia.oloi allazoun kai i mousiki kai oi mousikoi megalwnoun kai ola auta giati einai an8rwpino...eksallou mi nomizeis,ftanei se kapoio simeio ka8e kallitexnis pou leei : ''de g@_ietai?!?! mia zoi ta idia 8a paizw?''....egw to death to akouw me poly megali xara kai mou deixnoun oi Metallica mesa apo auto to disko pws 8eloun na poun: ''eimaste akoma dynatoi kai eimaste edw''.alla ena dikio to exeis giati oi Metallica exoun ''simadeutei'',san apo tatoo,me to kill 'em all,to ride the lightning,master of puppets,...and justice for all kai apo to black album san ena apo ta megalytera sygrotimata pagosmiws apo tote pou ekanan to mpam.an kai gia emena einai i agapimeni mou mpanta logw tou oti exei na sou dwsei na akouseis stixo pou se kanei na skefteis.....o James den kserw an gnwrizeis ti exei perasei kai pws,den grafei stixous oti na 'nai....emena oi Metallica file me ekanan na skeftw polla apo auta pou egrapsan kai me epireasan kai mousika....alla oxi mono oi Metallica.telos pantwn,mi se kourazw,oi Metallica exoun ena stixo ''anarxiko'',vasika pio an8rwpino,pou se ksypnaei kai sou leei na mi skypseis pote to kefali se kanena m@kaka...ksereis!auto me voi8ise san an8rwpo....to Death Magnetic einai kalos diskos mousika kai stixourgika,an kai nomizw pws i8elan na mimi8oun ton palio kalo tous eauto epi JUSTICE...exeis dikio pantws....mexri kai to Black Album 8a elega kai egw....(apla i8ela na dwsw mia apopsi tou pws vlepw tin kariera twn Metallica).
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/08, 02:59 από ariman86 »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
5344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 01:48
από Jezus
12 Απαντήσεις
7878 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/11, 20:01
από Fourier
1 Απαντήσεις
2822 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/18, 07:38
από Uriah
0 Απαντήσεις
1469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/12, 09:01
από DeniaHD
6 Απαντήσεις
3363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/12, 19:50
από davemurrayaris
6 Απαντήσεις
3514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/12, 00:58
από sotto
7 Απαντήσεις
3602 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/13, 21:22
από elrich
7 Απαντήσεις
4007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/13, 09:22
από vagtanplan
17 Απαντήσεις
5099 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/17, 07:36
από saved
10 Απαντήσεις
3651 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/18, 07:30
από Uriah