Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 672860 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3250 στις: 06/12/09, 19:35 »
ΥΓ.Μου αρεσει ο τροπος σκεψης σου.Επισης μου αρεσει που τιμησαν τη μνημη ενος νεκρου χωρις περαιτερω φανφαρες για κρατικη καταστολη,αστυνομια,ρολο κρατους και λοιπα κουραφεξαλα.Αλεξηδες καθημερινα πεθαινουν πολλοι απο λαθη γιατρων,λαθη οδηγων κλπ .Να κανουμε τετοιες πορειες και για εκεινους.Θα υμνουμε και το θανατο ετσι.Ελπιζω να αρχιζεις λιιιγο λιγο να καταλαβαινεις οτι το θεμα των πορειων δεν ειναι το μνημοσυνο.Αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι σημερα στη Μεσολογγιου.Αντε και καλα κρασια.


Ας το επεκτεινω για να δειτε τον παραλογισμο!Σκοτωνεται ενα παιδι σε μια εθνικη οδο απο λαθος του οδηγου-πατερα του.Μετα βγαινουν καποιοι και κανουν πορεια οπου θυμουνται τον μικρο Κωστακη και λενε ποσο κακος οδηγος(μπατσος) ηταν ο πατερας του.Δεν μιλανε ουτε για τους κακους δρομους ουτε για την αθλια οδηγικη παιδεια.nice.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3251 στις: 06/12/09, 19:42 »
Ο στρατος ειναι κατι υποχρεωτικο που εαν μπορουσα θα απεφευγα Αρη...Ομως θα τον περασεις κι εσυ και θα καταλαβεις πως η συμπεριφορα μου δεν εχει καμια σχεση με το στρατο. ;)

Απο εκει και περα, ξερω πως κατι τετοιο θα απαντουσες κι επειδη ξερω πως ο προπαγανδισμος σου ειναι αρκετα μεγαλυτερος απο την υπομονη μου να συζηταω μαζι σου, θα αποφυγω τη διενεξη και θα αφησω τους σκεπτομενους αυτου του forum να κρινουν και μια φωνη αντιδρασης στη μαζικη προπαγανδα των μεν και των δε! Ομως, οπως λες και για μενα, ουτε και τα δικα σου λεγομενα ειναι η αληθεια. Ετερον, εκατερον...


Κιρατζο, η πορεια της Κυπρου περιλαμβανε κλασσικα συνθηματα οπως "Μπατσοι, γουρουνια, δολοφονοι", κλπ.. Ομως ελειπε ο υπερμετρος φανατισμος που δε βοηθησε καμια πορεια να εχει καποιο ιδεολογικο υποβαθρο! Δεδομενου μαλιστα πως στην πορεια συμμετειχαν και γονεις με μικρα παιδια, νομιζω πως ειχε κατι καλο να δωσει σε μια κοινωνια που η αστυνομια κανει εκκαθαρισεις σκουπα σε μεταναστες ( και μαλιστα με ξυλο ).

Το προβλημα της ελληνικης κοινωνιας δυστυχως ξεκιναει απο τη στενομυαλια και τον παρωπιδισμο μιας μεγαλης μεριδας του λαου. Κυριως του "εσεις" και του "αυτοι κι εμεις"  ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3252 στις: 06/12/09, 19:57 »
Τα κλασικα συνθηματα μπατσοι γουρουνια δολοφονοι περιεχουν τονους ιδεολογιας μεσα τους.
Επισης αφου ειναι ετσι ισως το προβλημα δεν βρισκεται μεταξυ Ελληνων και Κυπριων αναρχικων(αυτοι δεν ηταν ψευδο? :o) αλλα μεταξυ ελληνικου και κυπριακου κρατους..Ισως μετραει και το οτι στη Κυπρο τους τελευταιους 4 μηνες δεν υπαρχει σε καθε γωνια μπατσος..Ισως και επειδη δεν εγινε εκει η δολοφονια και δεν γνορισαν εκει την αγρια καταστολη..Ισως ισως επειδη το βιωτικο επιπεδο στη Κυπρο ειναι 10πλασιο απο δω(τουλαχιστον μισθολογικα) οποτε ο κοσμος δεν ειναι τοσο εξαγριωμενος..Πολλα τα ισως πανω σε ενα γεγονος που μας μεταφερεις εσυ.Μηπςω παλι κανω καποιου ειδους προπαγανδα?
Και ομως θες να το δεις η οχι και στη σημερινη πορεια υπηρχαν παιδια(τις φαγαν μια χαρα) και σε καποιες περιπτωσεις γονεις με παιδια.Και γω αν ημουν γονιος δεν θα πηγαινα το 10 χρονο να φαει χημικα,ουτε να δεχτει επιθεση απο παπακια και φυσικα θα ειχα φοβηθει αν η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ηταν η τηλεοραση ;) :D ;D

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3253 στις: 06/12/09, 20:06 »
Α ρε Κιρατζο...

Ωστε δεν υπαρχει στην Κυπρο μπατσος σε καθε γωνια;..Λυπαμαι, ειμαι πανω απο 8 μηνες στην Κυπρο πλεον και ξερω πως σε καθε γωνια οχι μονο υπαρχει ενας μπατσος, αλλα κι ενας ασφαλιτης που αναζηταει παρανομους μεταναστες ( ή και γενικα μεταναστες ).
Επισης, μια φουκαριαρα καφετερια κοντα στα κατεχομενα ( Τα Καλα Καθουμενα ) εχει γινει κεντρο ομορφων κι ανατρεπτικων ιδεων, που συνεχως "εξοριζονται" απο την αστυνομια, ως...φασαριοζοι!
Να διαβαζουμε το μαθημα μας πριν κανουμε καποια αναφορα σε αυτο ;)

Βεβαια, το γεγονος πως η καταστολη δεν ειναι ιδια, δε σημαινει πως η αστυνομια δεν συμπεριφερεται τελειως χουντικα, μην αφηνοντας πολλους απο τους νεους στο συγκεκριμενο μερος να εκφραστουν. ;) Αλλα κι αυτο το ηξερες καλυτερα απο εμενα που επι 8 μηνες περναω απο εκεινο το σημειο,ε; ;)

Ο κοσμος της παλαιας γενιας δεν ειναι εξαγριωμενος ;) Ο νεος κοσμος απορει με την νωθροτητα και την αφελεια των παλαιοτερων και προσπαθει να κανει κατι νεο. Ενα χασμα γενεων που μεταφραζεται σε κλασσικους συντηρητικους μεγαλους και ενθουσιωδεις νεους που δε θελουν να αποχαυνωθουν απο το ρευμα "αρτος, θεαμα και σαλιο" ;)

Ευτυχως που υπαρχει και το indymedia πχ..για να δινει τη σωστη πληροφορηση ;)

Παυω εδω. Απλως μπηκα στην εξοδο μου να δω και μου γυρισαν τα ματια απο τις ασυναρτησιες. Δεξιες τσεπες, αριστερες αποψεις και χεσμενες ποδιες!

Οποιον προσεβαλλα, ας κανει παρατηρηση για να φυγω απο mod και γενικα απο το site ως προσβλητικο μελος....Απλως βαρεθηκα τη προπαγανδα και τη μασημενη τροφη τοοοοσα χρονια! Αντε, μεγαλωστε να ωριμασετε λιγακι..

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3254 στις: 06/12/09, 20:11 »
Μη δημιουργεις εντυπωσεις.Ουτε ξερω τι γινεται στην Κυρπο.Υποθετικα μιλησα
Και επειδη αναφερθηκες και στις ποδιες..Χ...... απο το αν προσεβαλες καποιον η οχι οπως και το αν εισαι mod..Παντα θα γουσταρω να συζηταω με ατομα που εκφραζουν τις αποψεις τους με τετοια εμπαθεια. ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3255 στις: 06/12/09, 20:13 »
Ε, αφου δε ξερεις τι γινεται στην Κυπρο και μιλας υποθετικα, τοτε να υποθεσω πως και σε αλλα θεματα η υποθετικη τοποθετηση πανω σε πραγματα που αγνοεις, υπαρχει ;)

Παντως ησουν σιγουρος πως στην Κυπρο δε υπαρχει αστυνομικος σε καθε γωνια...Χαιρομαι τουλαχιστον οταν μιλαω με τοσο ενημερωμενους συνομιλητες, που θεωρουν εμπαθεια οταν τους λες πως εχουν χεσμενη τη φωλια τους ;)

Kisses... Καλη συνεχεια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3256 στις: 06/12/09, 20:14 »
Ωπ, o freemind. Νομιζα οτι αποχωρησες.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3257 στις: 06/12/09, 20:16 »
Ε, ειπα να παρω το δωρο μου! Δεν αναφερθηκα καν στο ζητημα!

Πωπω, με ταπωσες για 2η φορα! Σημερα θα κοιμηθεις χαρουμενος!!

( ποσο ευκολα μπορεις να αποπροσανατολισεις μια συζητηση οταν οι συζητητες ειναι κυριοι της αξιοπρεπειας τους ;) )

οκ οκ, παυω...ουφ, δυσκολο να συγκρατηθεις με τοσες ομορφες μπηχτες!

Συνεχιστε το παιχνιδι! Να, δε θα ανακατευθω ξανα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3258 στις: 06/12/09, 20:25 »
Freemind είσαι με διαφορά ο χειρότερος mod που έχω δει ποτέ σε forum.
Σκέψου μόνο τον ανταγωνισμό που έχεις για αυτή την πρωτιά και ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΟΥ.
Παράθεση
ΥΓ2: flames το θεμα!
ροφλ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3259 στις: 06/12/09, 20:26 »
Ευχαριστω ευχαριστω!! :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3260 στις: 06/12/09, 20:32 »
Εγώ δεν πρόκειται να αναλωθώ πάλι σε συζητήσεις που έχουν γίνει άπειρες φορές. Άλλωστε η βλακεία είναι ανίκητη και αυτό έχει αποδειχθεί άπειρες φορές εδώ. Θέλω μόνο να αναρωτηθώ κατά πόσο μπορεί το forum (admins, mods και απλά μέλη) να ανέχεται τέτοιο troll-άρισμα από διαχειριστή... Από τη στιγμή που προφανώς ο μόνος σκοπός του είναι να δημιουργήσει flames, είναι δυνατόν να είναι υπεύθυνος για την ομαλή διεξαγωγή των συζητήσεων;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3261 στις: 06/12/09, 20:37 »
Η πιο ορθη παρατηρηση που απορω πως δεν περασε απο το μυαλο ολων. Γιατι ξαφνικα ο freemind να συμπεριφερεται σαν βλακας ( οκ, βλακας ειναι, αλλα οχι τοσο ) σε 2 συγκεκριμενα θεματα; Μονο και μονο για να διασυρει την εικονα του ή για να κανει κι εκεινος ο,τι κανουν οσοι κατεβαινουν και τα καινε ολα; Καταστρεφουν κατι που με κοπο καποιοι εκτισαν και δημιουργησαν; Think for yourself!

Οπως σας πειραζει εσας λοιπον να σας καταστρεφουν τη συζητηση, ετσι σκεφτειτε πως πειραζει κι αλλους χιλιαδες Ελληνες να καταστρεφουν τις περιουσιες και την ελευθερια τους!

Μια διορθωση μονο. Δε φταινε οι admin που μπηκα ξαφνικα κι αρχισα να απανταω σε 2 θεματα ( συγκεκριμενα ) ;) Οταν θα τα δουν, θα τοποθετηθουν. Οσο για τους mods, κι εκεινοι δεν ειναι παροντες τωρα που ξεκινησα τα post.

Ε, τα μελη ισως να μην ενδιαφερονται για καποιες συζητησεις που εσεις θεωρειτε ως...σημαντικες. Ενδεχομενως καποια παλαιοτερα μελη να ξερουν τι εργο εχω προσφερει στο site και στο kithara γενικοτερα..

Αν μη τι αλλο, θα μπορουσε να ειναι και μια λογικη εκρηξη βλακειας σε ενα αντιστοιχο θεμα, που δε μπορεσα να συγκρατησω βλεποντας τοσους να περιμενουν στη σειρα! ;)

Οπως και να εχει, συνεχιστε. Η βλακεια του mod περασε. Τουλαχιστον δε μπορει να θεωρηθει χουντικος, διοτι δεν εσβησε, δεν αλλοιωσε, ουτε κλειδωσε αυτο το θεμα ;)

Καλη συνεχεια!
« Τελευταία τροποποίηση: 06/12/09, 20:40 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3262 στις: 06/12/09, 20:40 »
Καποιος εχει διαστρεβλωμενη αποψη της "αποχωρησης" νομιζω.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3263 στις: 06/12/09, 20:42 »
Μπα, σας πειραζουν οι φωνες που καινε το θεμα;

...φανταστειτε ποσο πειραζουν οι δικες σας μολοτωφ τους υπολοιπους Ελληνες!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3264 στις: 06/12/09, 21:26 »
Δεν μπορω να το χωρεσω στο μυαλο μου ποσο ΕΥΚΟΛΑ εχουν αποπροσανατολισει την κοινη γνωμη αυτοι που κανουν κουμαντο στη χωρα. Παιδια σκοτωνουνε παιδια.
Οι αστυνομικοι 20 και 21 ετων (ο τελευταιος τροχος της αμαξης) ειναι το δεντρο και ολοι μας εχουμε χασει το δασος.
Αν νομιζετε πως για το οτι εχει γινει στην Ελλαδα ευθυνονται αυτοι, τοτε η νεολαια μας εχει χειραγωγηθει χωρις να το καταλαβει.
Αλλα δεν ειδα κανενα να παει να καψει τη Βουλη...
Δεν ειδα κανενα να διαλυσει κανενα αμαξι drug dealer. Δεν ειδα κανενα ιδεολογο αναρχικο να καψει κανενα νταβατζη καπιταλιστικο γουρουνι...
Στα λογια ολοι οι Ελληνες ειμαστε πολυ μαγκες να'ουμ...Στις πραξεις παντα κοτες. Και οπου μας παιρνει.


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3265 στις: 06/12/09, 21:30 »
Α δηλαδη ειναι κοτα αυτος που συγκροουεται σωμα με σωμα σε μια πορεια με εναν πανοπλο αστυνομικο. Σημερα μαθαινουμε πολλα και ωραια πραγματα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3266 στις: 06/12/09, 21:33 »
Εγω θα παραδεχτω οχι μονο αυτον που θα πεταξει μια μολοτοφ για να σωσει εναν Πακιστανο απο τους μπατσους, αλλα και αυτον που θα πεταξει μια μολοτοφ στο νταβατζη που θα βαρεσει τη Ρωσιδα πουτ@ν@ και αυτον που θα ορμηξει στον ντιλερ που θα πουλησει ηρωινη στον Αλβανο ναρκωμανη...

Ολα τ'αλλα τα ακουω βερεσε...


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3267 στις: 06/12/09, 21:36 »
Μιλαμε για αρκετα διαφορετικα πραγματα. Παντως τουλαχιστον απο αναρχικους στα εξαρχεια γινονται προσπαθειες να φυγει η πρεζα απο την πλατεια (προσοχη, η πρεζα οχι οτι διωχνει κανενας τα πρεζακια).
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3268 στις: 06/12/09, 21:40 »
Μακαρι να γινουν και τετοιες προσπαθειες.
Εγω τις επικροτω. Ομως τα σπασιματα μικρων καταστηματων και η τυφλη βια με βρισκουν αντιθετο.


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3269 στις: 06/12/09, 21:50 »
Γινονται. Και οσο για τα αλλα που αναφερεις νομιζω τα εχουνε συζητησει παμπολλες φορες. Και σημερα δεν υπηρξε ουτε τυφλη βια ουτε σπασιματα μικρων καταστηματων.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3270 στις: 06/12/09, 21:51 »
Aυτην την αποψη περι βουλης την ακουω συνεχεια..Και δεν καταλαβαινω ποια ειναι η παραπανω σημασια μιας τετοιας ενεργειας εκτος της συμβολικης..Εκτος αν καουν και οι βουλευτες μεσα.Που και αυτο συμβολικο ειναι..Και στην τελικη μποροουν να βγουν αλλοι.Εκτος αν ζητατε ανατροπη του συστηματος και δεν το εχω καταλαβει..Αραγε αν βγει μια νεα 17 Νοεμβρη με στοχους τον Παυλοπουλο,τον Χρυσοχοιδη αυτους που εφαγαν τα λεφτα απο τη Siemens τους υπευθυνους του Βατοπεδιου κλπ(θα πρεπει να φαει ολους τους Ελληνες σχεδον) θα την επικροτισετε η θα πειτε οτι ειναι φασιστικη οτι καταλυει τη δημοκρατια,καλυπτει συμφεροντα κλπ.Απο τη στιγμη που ζητας το καψιμο της βουλης πχ πρεπει να κατσεις και να σκεφτεις τι πρεσβευεις και τι προσδοκεις.

Οι αστυνομικοι 20 και 21 ετων ΔΙΑΛΕΞΑΝ να κανουν αυτη τη δουλεια και να παιζουν ενα συγκεκριμενο λογο.Δεν διαφωνω βεβαια οτι αυτοι ειναι μονο το εκτελεστικο οργανο αλλα απο την αλλη ειναι οι στυλοβατες αυτης της δομης και αυτοι που καποιος θα βρει πρωτα αντιμετωπους μπροστα του.
Σε περιπτωση μιας υποθετικης επαναστασης(λεμε τωρα) δεν θα κατσεις να ασχοληθεις με την αστυνομια αλλα και παλι θα ειναι ο πρωτος που θα συγκρουστεις.

Επισης τυφλη βια σημερα δεν υπηρχε.Περυσι τις πρωτες μερες ναι.Και ηταν λογικο γιατι υπηρχε πολλη περισσοτερη συσσωρευμενη οργη.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3271 στις: 06/12/09, 21:57 »
αλλα απο την αλλη ειναι οι στυλοβατες αυτης της δομης

Αυτο που λεμε κοιταω το δεντρο και χανω το δασος...

Αν οι αστυνομικοι ειναι οι στυλοβατες της δομης τοτε εγω το 2010 θα κανω sold out live στο Wembley...
Φιλικα παντα και χωρις ιχνος ειρωνιας αλλα να ξερουμε και που βρισκομαστε.  ;)


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3272 στις: 06/12/09, 21:58 »
Ειναι οι στυλοβατες με την εννοια οτι για να φτασεις σε επιπεδο συγκρουσης με τους απο πανω θα αναγκαστεις να συγκρουστεις με τον "στρατο" τους, δηλαδη την αστυνομια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3273 στις: 06/12/09, 22:03 »
Ειναι οι στυλοβατες με την εννοια οτι για να φτασεις σε επιπεδο συγκρουσης με τους απο πανω θα αναγκαστεις να συγκρουστεις με τον "στρατο" τους, δηλαδη την αστυνομια.

Αυτο ειναι το θεμα...
Οτι εν τελει μονο με το ''στρατο τους'' καταφερνεις να συγκρουστεις...
Και ετσι πεφτεις στην παγιδα που τοσο ευκολα και απλα σου εχουν στησει.


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3274 στις: 06/12/09, 22:13 »
GK καταλαβαίνω τι θες να πεις.Προσωπικά και εγώ είμαι κατά του φετιχ που υπάρχει από το χώρο με τους μπάτσους.
Αλλά από την άλλη υπάρχουν και κάποια δεδομένα.Ας πούμε η είσοδος στη βουλή που έθεσες σαν ιδεατή συμβολική κίνηση μπορεί να γίνει μόνο με την εξουδετέρωση των αστυνομικών που υπάρχουν μπροστά από αυτή.Με άλλα λόγια την σύγκρουση δεν την αποφεύγεις.
Επιπλέον λάβε υπόψιν σου ότι μπάτσοι είναι υπεύθυνοι για το θάνατο πολλών ανθρώπων του χώρου.