Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 667805 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3300 στις: 09/12/09, 01:19 »
Αχ αχ αχ αυτό το φόρουμ όσος καιρός και αν περάσει παραμένει το ίδιο... ;D Σαν να μην πέρασε μια μέρα....

Καλά το θεωρώ περιττό να μιλήσω για την καρτική καταστολή και με ποιούς τρόπους έδειξε αυτές τις μέρες το πασοκ ότι θα συμπεριφερθεί για να περάσει την πολιτική του, αυτό που θέλω να πω είναι ότι

Για πρώτη φορά στη Θεσσαλονικη το άσυλο καταπατήθηκε ασύστολα και επανειλημμένα τις τελευταίες 4 μέρες με αστυνομία να μπαίνει στο πολυτεχνείο,να ρίχνει χημικά,να συλλαμβάνει κόσμο...Έχετε κάτι να πείτε για αυτό? Η έτσι ας το περάσουμε στο ντούκου δεν βαριέσαι????

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3301 στις: 09/12/09, 15:49 »
http://www.skai.gr/articles/news/greece/%CE%9C%CE%B5%CF%86%CE%BF%CE%B9%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CE%B7%CE%B5%CE%AF%CF%83%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%9D%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CE%A3%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%AE/

Με φοιτητική ταυτότητα η είσοδος στη Νομική Σχολή


Ανοίγει από την Τετάρτη η Νομική Σχολή Αθηνών.

Οι φοιτητές θα εισέρχονται με την επίδειξη της φοιτητικής τους ταυτότητας, όπως αποφάσισε το συμβούλιο του διδακτικού προσωπικού της Σχολής.

Επίσης, στο εξής δεν θεωρούνται χώροι ασύλου τα σημεία, όπου δεν εκτελείται διδακτικό έργο.




Ένα καλό πρώτο βήμα για να καταλάβουν μερικοί ότι ο θεσμός του ασύλου ουσιαστικά δεν υφίσταται.Μπαίνουν όπου,όποτε και όπως γουστάρουν.
Παραδείγματα πάμπολλα,από το 85 με τον Καλτεζά στο χημείο μέχρι προχθές στο ΑΠΘ.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3302 στις: 09/12/09, 15:50 »
καδος καδος...
Λαθος ακουσα ή 2 απο αυτούς που ήταν στο ρεσαλτο εχουν σχεση με καποιον υπουργο??

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3303 στις: 09/12/09, 16:43 »
καδος καδος...
Λαθος ακουσα ή 2 απο αυτούς που ήταν στο ρεσαλτο εχουν σχεση με καποιον υπουργο??
Στο ρεσάλτο ήταν μέσα 4 φίλοι μου, όπου έχουν συλληφθεί οι 3. Εννοείτε ότι όλα αυτά περί μολότοφ κλπ είναι μπαρούφες.Επίσης στην κατάληψη του δημαρχείου ήταν δύο παιδιά του βουλευτή του Πασόκ Γρ. Νιώτη και έχουν συλληφθεί και αυτά. 

Edit:
Τα παιδιά του Νιώτη απελευθερώθηκαν με εγγύηση 5000ε, όσοι είχαν κλειδιά με 3000ε και αυτός που είχε το χώρο στο όνομα του με 15000ε. Οι υπόλοιποι απλά αφέθηκαν ελεύθεροι.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/09, 16:49 από Fteo »

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3304 στις: 09/12/09, 19:44 »
Kαι να μην μιλησουμε για το που και με τι δικαιολογιες κρατηθηκαν αυτοι που εκαναν την καταληψη διαμαρτυριας στο δημαρχειο...Χρηματικη καταστολη ειναι μια νεα εννοια που ακουσα και δεν ειναι και πολυ λανθασμενη ε.

Ρε αυτο με το πασο ειναι ΑΣΤΕΙΟ.Εδω στη Γαλλια που στεκια καταληψεις κλπ απαγορευονται αν ειναι πολιτικου περιεχομενου(κινδυνος θανατος δηλαδη) στο πανεπιστημιο δεν υπαρχει αυτο με τις καρτες(μονο στις εστιες) παρολο που δεν υπαρχει καποιου ειδους ασυλο εκει.
Αυτο ειχε προσπαθησει να εφαρμοσθει και πιο παλια γυρω στο 03 τοτε πριν τον μεγαλο χαμο περι αρθρου 16 αλλα ευτυχως τοτε ανακοπηκε.Τωρα πανε σιγα σιγα  και οσο κοινωνια δειχνει ανοχη και αριστερα κοιμαται ολα αυτα που θεωρουνται δεδομενα τρωγονται.

ΣΥΓΝΩΜΗ γιατι συζηταμε σε αυτο το θεμα?Αφου το κατεστρεψαν οι υπευθυνοι εδω κανοντας το αχρηστο προς συζητηση..Ευχαριστουμε :)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3305 στις: 10/12/09, 00:04 »
wow μπήκε αυτό κάδο...

Το κιθάρα έγινε πιο συντηρητικό από όσο το θυμόμουν.Το ξέρουμε ότι κατα βάσιν είναι ένα μουσικό φόρουμ όπου η βάση συζητήσεων είναι πάνω στη μουσική και τα περεπόμενα της, αλλά από τη στιγμή που υπάρχουν αυτά τα θέματα και επιλέγετε οι δημιουργοί και οι συντονιστές να υπάρχουν και να δημιουργούνται , αφού έχετε επιλέξει να υπάρχει τομέας συζήτησης πάνω στο ''ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΖΩΗ'' ή όπως λέγεται, ασ έχετε και λίγο την αξιοπρέπεια και το ήθος να τα συντηρείτε και να μην κατακρεμνίζεται όποιο θέμα δεν σας βολεύει και απαιτεί πολύ συντονισμό η whatever.

Πραγματικά,τα θέματα που συζητάμε στο συγκεκριμένο τόπικ είναι τα πιο φλέγοντα,και είναι προφανές ότι υα υπάρξουν και διαφωνίες και εντάσεις και κάποιες έντονες διαφωνίες.Το ζήτημα είναι να μπαίνει συντονιστής όταν η κατάσταση ξεπερνάει τα όρια και αρχίζουν τα βρισίδια και οι προσωπικές επιθέσεις, αλλά το να το πάτε στον κάδο είναι πραγματικά αξιοκατάκριτο και άνω ποταμών!

Δεν θέλω να σας μάθω τη δουλειά σας,είπα τι πιστεύω ότι πρέπει να γίνεται στο φόρουμ και ή τουλάχιστον όπως μου είχε φανεί ότι γίνεται όταν έμπαινα πιο συχνά.Άν κατάλαβα λάθος ή αν το χρονικό διάστημα που δεν έμπαινα άλλαξαν οι κανόνες πείτε το μου. Αλλά και πάλι θεωρώ ανεπιτρεπτο να μπει αυτό το θέμα στον κάδο, που μας έχετε βάλει και τον περιορισμό των 3 μυνημάτων αν θυμάμαι καλά.

Δεν έχω τί άλλο να πω, ελπίζω να εξηγήσουν οι υπεύθυνοι επαρκώς για ποιό λόγο το έκαναν αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3306 στις: 10/12/09, 18:59 »
Εχουν δοθεί πολλές εξηγήσεις και συστάσεις πρός όλους να κρατάνε ένα θέμα με σοβαρότητα και σύμφωνα με τους κανονισμούς .Δυστυχώς αν μπορέσεις να κοιτάξεις το τι έχει ειπωθεί σε αυτό το θέμα (αν έχεις το κουράγιο λόγω του μεγέθους του ),θα διαπιστώσεις ότι είτε γίνονται προσωπικές επιθέσεις ,είτε λέγονται εκφράσεις απαράδεκτες μεταξύ των μελών .Ακόμα παρ όλες τις συστάσεις συνεχίζεται η ίδια κατάσταση .Το ότι κατέληξε εδώ ,ας βρει ο καθένας την δική του ευθύνη .Δεν είναι ούτε κούραση των συντονιστών ,ούτε αν μας βολεύει ή όχι ,ούτε ότι άλλαξαν οι κανονισμοί .Απλά πρέπει να καταλάβουν κάποιοι ότι όλα τα πράγματα έχουν τα όριά τους .

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3307 στις: 10/12/09, 19:28 »
Θοδωρή, αναφέρεις προσωπικές επιθέσεις και απαράδεκτες εκφράσεις μεταξύ μελών, μπορώ ωστόσο να σου βρω τουλάχιστον ισάριθμες χρήσιμες και ουσιώδεις απαντήσεις στο θέμα αυτό, τις οποίες μετακινήσατε στα σκουπίδια..

Νομίζω πως η δουλειά σας είναι να συντελείτε στην ομαλή και δημοκρατική λειτουργία του forum, όχι να πετάτε αβέρτα θέματα όπως αυτό στον κάδο.. Δεν είναι μ*****ς αυτοί που δαπανούν χρόνο ώστε να συμμετέχουν κόσμια και να καταθέτουν τις απόψεις τους (που μπορεί να ενδιαφέρουν πολλούς). Εάν νομίζετε πως υπάρχουν flames, καθαρίστε τα, αυτή είναι η δουλειά σας. Αν πάλι αδυνατείτε, δε χρειάζεται να επεμβαίνετε, δε σας φταίει ούτε ο δημιουργός του θέματος, ούτε και όσοι συμμετέχουν ορθά.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3308 στις: 10/12/09, 20:25 »
Πάντως αν η όποια συζήτηση που δεν αφορά μαγνήτες και τρανζιστοράκια θεωρείται φανατισμένη, τι να πω... Πάντως, εκτός του ότι τα τελευταία (και όχι μόνο) flames και οι προσωπικές επιθέσεις προκλήθηκαν από ένα συγκεκριμένο άτομο, αναλογικά δεν είναι περισσότερα από κάποια μουσικά θέματα. Αλλά σε θέμα 3000+ μηνυμάτων λογικό είναι να υπάρχουν περισσότερες έντονες αντιπαραθέσεις.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3309 στις: 10/12/09, 23:11 »
Θα συμφωνήσω με τον gers ότι μέσα στα 3000 ποστ υπάρχουν προσωπικές αντιπαραθέσεις κα ιδιενέξεις και γενικά κάποιες φορές τα πράγματα ξεφεύγουν από τα όρια, αλλά είναι τέτοιο και το θέμα που οι αντίθετες απόψεις μερικές φορές καταλήγουν σε καυγάδες.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και πολύ καλές και σωστότατες τοποθετήσεις μέσα στα τόσα ποστ.Είναι γενικολογία και κατα τη γνώμη μου προκλητικό να λέμε ω εκεί μαλώνουν,ας το κλείσουμε.Είναι σοβαρά ζητήματα που συζητιούνται στο συγκεκριμένο θέμα και αυτό το κάνει να είναι μερικές φορές μια εστία αντιπαράθεσης. Τώρα για μένα προσωπικά είναι θέμα του συντονιστή πώς θα λειτουργήσει και τι θα κάνει για επανέρχεται η τάξη όταν παρεκτρέπονται κάποιοι και δεν δίνω καμία δικαιολογία στο να μαλώνετε,να κάνετε προσωπικές επιθέσεις κλπ κλπ. Η δουλειά του συντονιστή είναι να επεμβαίνει όταν κάποιοι ξεφεύγουν τα όρια και να προσπαθεί να επιβάλλει την τάξη με τρόπο που να μην προσβάλλει και τις 2 μεριές.Δεν θα συνεχίσω επειδή δεν θέλω να μαλώσω με κανέναν συντονιστή, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να βγει απο τον κάδο αυτό το θέμα άμεσα. Αυτά....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3310 στις: 11/12/09, 00:29 »
Όντως το να καταλήγει ένα τέτοιο θέμα στον Κάδο δεν είναι ό,τι καλύτερο.. Από την άλλη όμως έχω να πω το εξής.. Το γεγονός ότι οι συντονιστές δεν έχουν τραβήξει μερικά αυτάκια (μέσω απαγόρευσης posting για κάποιο χρονικό διάστημα σε κάποιο μέλος που παρεκτρέπεται ή σε ακραίες περιπτώσεις ban) έχει κάνει το forum ζούγκλα.. Φαίνεται ότι κάποιοι εκμεταλλεύονται την καλή θέληση ή τον ελάχιστο χρόνο της πλειοψηφίας των moderators (γιατί φυσικά όπως ισχύει παντού υπάρχουν και moderators που δεν κάνουν ιδιαίτερα σωστά τη δουλειά τους) και νομίζουν ότι πίσω από ένα πληκτρολόγιο μπορεί ο καθένας να εκφράζεται όπως νομίζει.. Κλασική περίπτωση δύναμης της ανωνυμίας..

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3311 στις: 11/12/09, 09:05 »
Mίκα

Το αν εδώ μέσα κάποιος ή κάποιοι έχουν αξιοπρέπεια ή ήθος δε νομίζω πως μπορείς να το κρίνεις εσύ και μάλιστα από τη μετακίνηση ενός θέματος.Δηλαδή επιτέλους ας προσέχουμε τι λέμε ή ακριβέστερα τι γράφουμε.

Το θέμα αυτό δεν ανοίχτηκε αρχικά όπως κάποιος είπε για να αναφέρονται τα κακώς κείμενα της αστυνομίας αλλά τελικά κατέληξε να αποτελεί θέμα όπου έχουμε στήσει το αστυνομικό σώμα στα 3 μέτρα και κατηγορούμε αβέρτα παραβλέποντας όμως επιμελώς οτιδήποτε άλλο επίσης κακό.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3312 στις: 11/12/09, 12:10 »
Επισης Μικα και gers οι διαχειριστοσυντονιστες δεν ειναι no-lifers που μπορουν να δαπανησουν απειρες μα απειρες ωρες διαβαζοντας τον πνευματικο οχετο του καθενος για να διαχωρισουν τα ελαχιστα χρησιμα ( κατα την αποψη σας παντα ) μυνηματα αυτου του θεματος...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3313 στις: 11/12/09, 12:48 »
Πάντως αν η όποια συζήτηση που δεν αφορά μαγνήτες και τρανζιστοράκια θεωρείται φανατισμένη, τι να πω... Πάντως, εκτός του ότι τα τελευταία (και όχι μόνο) flames και οι προσωπικές επιθέσεις προκλήθηκαν από ένα συγκεκριμένο άτομο, αναλογικά δεν είναι περισσότερα από κάποια μουσικά θέματα. Αλλά σε θέμα 3000+ μηνυμάτων λογικό είναι να υπάρχουν περισσότερες έντονες αντιπαραθέσεις.

Αν θεωρούσαμε φανατισμένη ό,τι διαφορετικό από μαγνήτες κλπ, όλο το άνθρωπος και ζωή θα είχε διαγραφεί. Επίσης θα είχε διαγραφεί και το μισό φόρουμ. Οι μη μουσικές κατηγορίες, δημιουργήθηκαν για να εξαπλώσουμε λίγο το φόρουμ. Πολλοί όμως το κατήντησαν έτσι όπως είναι σήμερα και όχι ένας μόνο και κακώς βέβαια με την ανοχή μας. Δεν πιστεύετε δλδ ότι πρέπει να σταματήσει κάπου αυτό?

Μίκα, αντιπαραθέσεις και διαφωνίες υπάρχουν παντού και θα υπάρχουν πάντα. Δε διαγράφει κανείς μας τη διαφωνία και την αντιπαράθεση, διαγράφουμε τον τρόπο και το ύφος.
Αν κάποιοι δεν μπορούν να εκφράζονται κόσμια και ο μόνος τρόπος είναι με βρισιές και προσωπικές επιθέσεις, τότε μάλλον βρίσκεται σε λάθος φόρουμ.

Απόδειξη σ'αυτό που σου γράφω, είναι η απάντησή μου προς εσένα Μίκα και στον Vrachnoprofiter. Διαφωνώ και με τους 2 σας, είδες πουθενά καμιά βρισιά ή να σας επιτίθομαι προσωπικά? Οχι! Ετσι θα έπρεπε να κάνετε όλοι, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.

Επίσης ο Dave Murray έχει απόλυτο δίκιο. Εργαζόμαστε όλοι οι Mods και Admins. Δεν μπορούμε να είμαστε 24/7 πάνω από το φόρουμ για να προσέξουμε πότε ο καθένας θα χρησιμοποιήσει την ανωνυμία του για να δημιουργεί προβλήματα. Αν πιστεύετε εσείς ότι μπορείτε να το κάνετε καλύτερα, τότε να γίνεται όλοι mods και προσπαθήστε.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3314 στις: 11/12/09, 17:16 »

Το θέμα αυτό δεν ανοίχτηκε αρχικά όπως κάποιος είπε για να αναφέρονται τα κακώς κείμενα της αστυνομίας αλλά τελικά κατέληξε να αποτελεί θέμα όπου έχουμε στήσει το αστυνομικό σώμα στα 3 μέτρα και κατηγορούμε αβέρτα παραβλέποντας όμως επιμελώς οτιδήποτε άλλο επίσης κακό.
Άρα να το σβήσουμε γιατί η μαμά μας μικροί μας έλεγε ότι οι αστυνομικοί είναι φίλοι μας και δεν πρέπει να τους πειράζουμε.

Επισης Μικα και gers οι διαχειριστοσυντονιστες δεν ειναι no-lifers που μπορουν να δαπανησουν απειρες μα απειρες ωρες διαβαζοντας τον πνευματικο οχετο του καθενος για να διαχωρισουν τα ελαχιστα χρησιμα ( κατα την αποψη σας παντα ) μυνηματα αυτου του θεματος...
Πνευματικός οχετός,μάλιστα ωραία στάση προς τους συνφορουμίτες σου.
Επίσης κεσκεσέ χρήσιμο μήνυμα?Και ποιός είπε ότι το αστυνομία και αλητεία είχε ελάχιστα τέτοια?
Τα threads σε ένα forum διαπραγματεύονται ένα συγκεκριμένο ζήτημα και προσφέρουν την δυνατότητα στα μέλη του να εκφράζουν την γνώμη τους επ'αυτού.Αυτό και τέλος.Αν μέσα σε συζήτηση 3000 μηνυμάτων προέκυψαν και 2 μεγάλοι τσακωμοί με βρισίδια κλπ(εγώ έναν θυμάμαι) τότε οι mods επεμβαίνουν σβήνοντας τα επίμαχα post και δίνοντας και ban αν χρειαστεί(εγώ ποτέ δεν θα έλεγα κάποιον mod φασίστα επειδή μπάναρε άτομο που έβριζε,επειδή κάτι τέτοιο είπε ο parlats).
Και τέλοσπάντων νομίζω ότι και από τα λεγόμενα των mods παραμένω στην αρχική μου εντύπωση.Το θέμα στάλθηκε στον κάδο γιατί κάποιοι δεν γούσταραν τις φωνές που ακούγονταν μέσα σε αυτό.Αυτά περί τσακωμών,flames(σε θέμα 3000 απαντήσεων έτσι) όταν μάλιστα ο MOD freemind ποσταρε επί λέξει "ώρα για flames", είναι για γέλια.
H παραπάνω τοποθέτηση της fsl νομίζω ότι επιβεβαιώνει πλήρως τα λεγόμενά μου.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3315 στις: 11/12/09, 18:05 »
Ο freemind επραξε αυτοβουλως και δεν πρεπει να συνδυαζεται η συμμετοχη του με το ιδιο το kithara. Γνωριζει επισης πως η συμμετοχη του ηταν καθαρο trollαρισμα, ομως ουδεποτε αξιοποιησε τις δυνατοτητες του moderating για να φιμωσει ενα συνομιλητη του τωρα και στο παρελθον ;)

...αντιθετως οι συνομιλητες του κατα καιρους αξιοποιησαν τη τρομολαγνεια "δημοκρατια ή χουντα" για να κανουν ενα συγκεκριμενο θεμα του kithara, τσιφλικι τους...

Διοτι αγαπητα μου παιδια, εαν κοιταξει κανεις ΠΟΣΑ μελη συμμετεχουν στο συγκεκριμενο θεμα σε σχεση με το ΠΟΣΑ μελη ειναι ενεργα σε αλλα θεματα, θα διαπιστωσετε πως ειστε οι ιδιοι και οι ιδιοι...

Αυτα τα ολιγα!

Ε κι οσους δεν αρεσει καποια αποφαση, δε σημαινει πως ειναι και η αποψη της πλειοψηφιας...Εκτος αν πλειοψηφια ειστε οι 4-5 που συμμετεχετε σε ενα μονολογο συγκεκριμενου τυπου!

Μιλωντας παλι εκ μερους του εαυτου μου κι ως ΜΕΛΟΣ, νομιζω πως εαν δεν σας αρεσει, ξερετε πως μπορειτε να μην πατησετε στο kithara...

Τοσο καιρο παντως, καλομαθημενοι ησασταν!

« Τελευταία τροποποίηση: 11/12/09, 18:07 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3316 στις: 11/12/09, 22:58 »
To προβλημα freemind ειναι οτι τα φορουμς ειναι διαδραστικα δηλαδη εκτος απο τους βασικους κανονες που τιθενται απο τους admins οι μεν χρειαζονται τους δε.Αν εσυ και δεν ξερω ποιοι αλλοι mods πιστευετε οτι μπορειτε να εχετε ενα φορουμ μονοι σας η εστω με μελη που αντιπροσωπευουν μονο την δικη σας αποψη πανω στα πραγματα πειτε το ξεκαθαρα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3317 στις: 12/12/09, 03:27 »
Νομιζω πως ημουν αρκετα ξεκαθαρος πως μιλαω εκ μερους του Freemind κι οχι εκ μερους των υπολοιπων mods ;) Μην μπερδευουμε τα αυγα με τα καλαθια ;) Μην δημιουργειτε εντυπωσεις απο το πουθενα, διοτι τοσο καιρο συντηρειτε τις ιδεες και τις ανακοινωσεις σας μεσα απο το kithara.

Βρες μου αλλο μουσικο site ( ελληνικο προφανως ) που να επιτρεπει τετοιες συζητησεις χωρις να υπαρχει αμεση παρεμβαση απο τους admin/mods! Πιθανον να μπερδεψατε την υπερμετρη ελευθερια λογου ( που ναι, υπαρχει εδω μεσα ) με το "δωσε θαρρος στο χωριατη να σου ανεβει στο κρεβατι".

Ε, επαναλαμβανω πως δεν εκπροσωπειτε το πληθος των μελων του kithara. Και το πληθος των μελων του kithara δεν ασχολειται καν με αυτη τη συζητηση. Οι ιδιοι ανακυκλωνεστε μεσα στο θεμα, οι ιδιοι τσακωνεστε, συμμετεχετε κι αντιδρατε.

Μαλλον εσεις πρεπει να καταλαβετε πως καποια πραγματα φτανουν στο οριο τους. Και το συγκεκριμενο θεμα ειχε φτασει προ πολλου σε ενα οριο που θεσατε οι ιδιοι. Κι οχι, δεν ειμαι εγω η αιτια που πηγε το θεμα οπου πηγε. Flames υπηρξαν και παλαιοτερα ( α ρε inthewoods...τουλαχιστον μαζι σου ειχα ορεξη να αντιπαρατεθω γιατι ειχες ιδεολογια κι αποψεις ).

Ομως το παρακανατε...Μπορει να λαβω την κλασσικη απαντηση "ωπα μεγαλε, πανω μας το ριχνεις;", αλλα δε θα δωσω σημασια. Γιατι ξερω πως πανω απο 2,5 χρονια αυτο το θεμα ηταν το τσιφλικι σας. Ομως φτανει πια!

Ο κλασσικος Ελληνας ( το εζησα και στο στρατο ). Του δινουν τοοοση ελευθερια και αμεσως θελει να την κανει τοοοοοοοση! Ε, λοιπον...Ειστε φιλοξενουμενοι εδω. Οπως κι εγω, οπως κι ολα τα υπολοιπα μελη!

Κι ο σεβασμος που αναζητησατε απο το προσωπο μου ως μελος ( πρωτα ) κι ως mod, το λαβατε αρχικα. Ομως μετα απο καποιο διαστημα θελατε να φιμωσετε με γελοιες επιχειρηματολογιες και υπεκφυγες οσες φωνες δεν συμφωνουσαν μαζι σας!

Αν με ρωτατε εαν θα μετεφερα το θεμα στο Καδο, ΣΑΝ FREEMIND κι αγνοωντας το λογο που μεταφερθηκε απο τη διαχειριση, θα ελεγα οχι. Θα προτιμουσα την πληρη απομακρυνση του απο το kithara. Κι οποιου δε του αρεσε, θα μπορουσε απλως να φυγει! Να λετε δηλαδη ευτυχως που δεν ειμαι ο Βασιλης!

Δοξα τον Θεο, το indymedia θελει μελη ( εαν δεν ειστε ) και τοσα forum κανουν παρομοιες συζητησεις! Δεν ειναι αναγκη να μαζευεστε ολοι εδω! Κοινως...αντε στο καλο ( απο το ΜΕΛΟΣ freemind αυτες οι αποψεις! Δεν εκφραζουν τις αποψεις της διαχειρισης ).

Αυτα τα ολιγα για να ξεκαθαρισει ο χουντικος freemind τις αποψεις του! Κι οσα κι αν μου σουρνετε, ξερω πως ποτε μα ποτε δε φιμωσα λογο συνομιλητη μου.

Ακομα κι οταν ο Αρης με εβρισε δημοσια ;) Ετσι, για να θυμαστε ποσο καλα παιδια ησασταν!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3318 στις: 12/12/09, 11:43 »
Eιπα αν το πιστευουν και αλλοι.Και πιο πανω φαινεται οτι το πιστευουν.

Σε αλλa γνωστα φορουμ μπαινω.Και τα 2 εχουν παμπολλες παρομοιες συζητησεις παρολο που το γενικο θεμα τους ειναι ασχετο με τα πολιτικα.
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4207
http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewforum.php?f=13&start=50
Η παρεμβαση απ τους admins mods εγγειται στο να παρεμεβαινουν στο θεμα και να ριχνουν ποντους η και bans οταν χρειαζεται.Ετσι η κουβεντα συνεχιζεται χωρις να φιμωνεται.Το kithara εχει χαλαρο moderating δεν κατηγορω τα παιδια που το κανουν αλλα δεν δικαιολογω με τιποτα τη σταση χαλαρο Moderating η διαγραφη. ;)..Δεν θυμαμαι ποια ειναι η υπερμετρη ελευθερια λογου ομως και αν υπαρχει αυτο σαν ορος γενικα.Εκτος αν ειμαστε σε καποιο σχολειο τελικα και αντιμιλησαμε σε καποιο καθηγητη μας.

Δεν με νοιαζει αν ειμαι η πλειοψηφια η οχι.Ειμαι o kiratzos,ο roufus ο papus ο MACMISIAS Ο faser εσυ o ss και τοσοι αλλοι με λιγοτερα μηνυματα και δεν ξερω ποσοι ακομα μας διαβαζουν.Δεν οικιοποιουμαι τους αλλους συμμετεχοντες αλλα σου δειχνω οτι δεν ειμαστε καμια μειοψηφια που εχει μπει στο κιθαρα για να βγαζει την πολιτικη γκαβλα της.

Ποια ειναι τ αορια τελικα?Η συζητηση για ολα αυτα που γινονται εξω τη στιγμη που γινονται?Ησουν η αφορμη που πηγε το θεμα καδο(και θα μπει ο Βασιλης τωρα και θα πει οτι δεν ησουν) και αυτο ειναι εξωφθαλμο.

Τσιφλικι μας επειδη λεγαμε την αποψη μας και συζηταγαμε.Η επειδη σπαταλουσαμε περισσοτερο χρονο απο καποια αλλα θεματα αφου αυτα θεωρουσαμε πιο σημαντικα.ΕΥΤΥΧΩΣ που υπαρχουν μελη στο κιαθαρα που σπαταλουν χρονο στα ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ και στις ΔΙΣΚΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ.Μπαινει θεμα για τα 10 καλυτερα των 00s και απαντανε μετρημενα 5(πεντε) ατομα :)

Εγω σου μιλησα για διαδραστικοτητα και αλληλεξαρτηση.Τα φορουμ χρειαζονται μελη και mods.Aς μπει ορος κατα την εγγραφη που θα λεει οτι στο κιθαρα μπαινουν μονο θεματα για πεταλακια,ενισχυτες,ποιηματα και αστεια βιντεο ωστε να ειναι πιο ειλικρινες προς αυτον που εγγραφεται τουλαχιστον.

Οσο για τις γελοιες επειχειρηματολογιες και υπεκφυγες που λες γελαει ο κοσμος.Εγω θυμαμαι το freemind σε καθε ποστ του να μας ειρωνευεται,να τονιζει την καταγωγη του καθενος και να μας προσαπτει χαρακτηρισμους.Επισης θυμαμαι το αστειο κολλημα με το ΣΥΡΙΖΑ(λες και ειμαστε εκπροσωποι του και θα μας ποναγε) που οτι και αν γινοταν παντα θα ελεγε για αυτο. :D

Ειχαμε καποιο οφελος απο την συμμετοχη μας στη συζητηση και απο την δημοσιευση ανακοινωσεων που αφορουσαν τα εκαστωτε τρεχοντα γεγονοτα?Προσπαθησαμε να βαλουμε σε καποια οργανωση καποιον?Μιλησαμε εκ μερους καποιας οργανωσης? ???..Συζηταμε εδω επειδη γουσταρουμε να συζηταμε.Οπως κανει ο παπους ο μακ και ο φειζερ.

Ωχ τελειωνουν τα 3 μηνυματα.Τελος η συζητηση.Νομιζω ομως πως με αυτο το τροπο εκπληρωσα το καθηκον μου και τα συμφεροντα μου με τη γελοια επιχειρηματολογια μου :)

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3319 στις: 12/12/09, 11:59 »
Δηλαδη Κιρατζο λες να ακυρωσουμε οτιδηποτε μουσικο σε αυτο το site, οποιαδηποτε μουσικη συζητηση των 5 ατομων και να επιχορηγησουμε με την ανοχη μας πολιτικες, αντιεξουσιαστικες κι επικινδυνες συζητησεις για την εννομη ταξη;

Οταν σας ειρωνευονταν αλλα μελη, αμεσως μας κανατε αναφορα με το "Αναφορα στο διαχειριστη" για να του κανουμε "ντα" ( θυμασαι Αρη; ) και να φιμωσουμε το δικαιωμα του να εκφραζεται..οπως εκφραζεστε κι εσεις!

Οταν ο Αρης λεει ενα μελος "μαλακα", οπως σε προσφατο παραδειγμα εκανε κι αλλο μελος "αντιεξουσιαστης", ειναι εννομη ταξη;

Οχι κυριοι, νομιζω πως υπερβηκατε καθε οριο και τωρα αναζητατε μια δημοκρατικοτητα που μονοι σας καταργειτε! Ιδιαιτερα απο τη στιγμη που οποιος ειναι αντιθετος με εσας, σημειωνεται ως "φασιστας", "χουντικος" κι αλλα συναφη στολιστικα!

Ειρωνια δεν υπηρχε παντα εκ μερους μου. Μπορεις να αναζητησεις το μελος inthewoods που μιλαγαμε ωρες ατελειωτες. Ομως απο τοτε που εφυγε επεσε κατακορυφα η ποιοτητα των συνομιλητων, των επιχειρηματων και των ιδεολογιων!

Ναι, λυπαμαι που το λεω, αλλα σας μιλαω οπως μιλατε κι εσεις! Οπως μεταφερετε γεγονοτα και φιλτραρετε κατα το προσωπικο σας συμφερον πραγματα!

Αλιμονο εαν αφηναμε σε ενα forum ΜΟΥΣΙΚΩΝ να μιλανε για καταστροφες, να εγκρινουμε αντιεξουσιαστικες κινησεις ( ανευ αιτιας οι περισσοτερες ) και μετα να μιλαμε για φιμωση!

Καλος ειναι κι ο Καδος! Νομιζω πως εκει ανηκει το θεμα! Εχετε και 3 μηνυματα! Αποφευγετε τους τσακωμους και μπορειτε να παραμεινετε εδω...Μαζι με τα υπολοιπα "σοβαρα" θεματα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3320 στις: 12/12/09, 12:58 »
Που ειδες να ειπα κατι τετοιο?Το rocking.gr εχει ενα απο τα καλυτερα ελληνικα φορουμ οσον αφορα το ροκ και οχι μονο.Μπορεις να βρεις εκει οτιδηποτε γουσταρεις.Παραλληλα εχει τοπικς με χαβαλε και αλλα με σοβαρο πολιτικο περιεχομενο.Επισης δεν θυμαμαι να εγινε μεσω φορουμ συζητηση για το ποτε θα πυρπολησουμε καποιο Α.Τ ή οτιδηποτε.Και αν κατι παρομοιο γινεται μπορουν να διαγραφουν καποια μηνυματα ΚΑΙ να γινουν οι απαραιτητες συαστασεις.Πραξεις αναλογες με την καθε περιπτωση βεβαια.(μελος,συζητηση,ποιος λογος)

Προσωπικα μιλωντας δεν εχω πατησει αυτο το κουμπακι ποτε.Αν υπαρχει καποια βαση δεδομενων μπορεις να το δεις.Αλλα και παλι το κουμπι ειναι εργαλειο και μπορει οποιοσδηποτε να το πατησει και να επεμβει ο διαχειριστης.Το θεμα ειναι ομως οτι στη πλειονοτητα των περιπτωσεων δεν εβρισθη καποιο αλλο μελος απλα εκφραστηκαν αποψεις τοσο ξενες απο αυτο που αφου δεν μπορουσε να τις αντιμετωπισει αρχιζε τους χαρακτηρισμους και τα κοροιδευτικα που σηκωνουν το βρισιμο(ξερεις πσοσο εκνευριστικο ειναι εσυ να μιλας με επιχειρηματα ο αλλος να μη τα αποκρουει και να ειρωνευεται ε?)..Ο καθενας θα μπορουσε να πατησει το report στη περιπτωση που το εβριζε καποιος αλλος.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ?

Ο χαρακτηρισμος φασιστας χουντικος κλπ δεν μπαινει απο μενα αλλα απο αυτα που λες.Οπως χαρακτηριζεις καποια μελη αντιεξουσιαστες χωρις να εχουν δηλωσει ποτε οτι ειναι.Και φυσικα αυτο δεν εγινε σε περιπτωσεις που δεν μπορουσε καποιος να αντικρουσει τις αποψεις του(σορυ αλλα μερικοι απο εμας προσπαθουν να απαντανε σε ολα με επιχειρηματα και καταφευγουν σε ποστ σεντονια) αλλα οταν αυτες οι αποψεις ειχαν αυτο το στοιχειο μεσα.Αυτη τη ταμπελα μπορει παλι να την αντικρουσεις με επιχειρηματα και με τη γενικοτερη σταση σου στις συζητησεις!

Βαζω ειδησεις απο διαφορα σαιτ και οχι μονο απο το μισητο Indymedia(ουτε και μενα με εκφραζει πληρως) και απο κατω εχω το σχολιο μου.Ο καθενας μπορει απλα να πατησει το link η να δει το quote χωρις να δωσει σημασια στο σχολιο μου.Να βγαλει οποιο συμπερασμα θελει.Το φιλτραρισμα σε παρακαλω να μη το προσαπτεις σε μενα αλλα αλλα στις φυλλαδες και στα καναλια που εξυπηρετουν συμφεροντα.Ποιο διαολο ειναι το δικο μου συμφερον τελικα?Τα λεφτα,το κομμα,η συμπαθεια?Ποιο?

Στη προτελευταια παραγραφο δεν λες κατι.Επαναλαμβανεσαι.Kοιτα εδω.Εγινε μια εκπομπη τις προαλλες απο ενα σταθμο που κυβερνητικο πληρως δεν τον λες αλλα οπως και να το κανεις εμπιπτει στα αστικα μεσα ενημερωσης παρολαυτα στην εκπομπη εκφρασθηκαν ολες οι αποψεις ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΒΙΑΣ απο ατομα που δεν ειναι 20χρονοι φοιτητες σαν εμενα ας πουμε(ναι τοσο υποτιμητικο)
http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=107494
Λες και η εξουσια ειναι η ανωτερη δυναμη.Το αλαθητο.Και δεν επιτρεπεται να εχουμε αποψη εναντιον αυτης.

Υποβαθμιζεις ακομα και τον ιδιο σου τον εαυτο με αυτες τις αποψεις εχοντας και ο ιδιος λιγη εξουσια εστω και μεσα σε αυτο το φορουμ.Συγχαρητηρια.

Οπ τελος τα 3 μηνυματα.ΩΡΑΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :)




I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3321 στις: 12/12/09, 15:14 »
Αλιμονο εαν αφηναμε σε ενα forum ΜΟΥΣΙΚΩΝ να μιλανε για καταστροφες, να εγκρινουμε αντιεξουσιαστικες κινησεις ( ανευ αιτιας οι περισσοτερες ) και μετα να μιλαμε για φιμωση!

Τουλάχιστον γίνεται ξεκάθαρο ότι το θέμα μεταφέρθηκε επειδή ενοχλούσε. Είναι τουλάχιστον αστείο πάντως να μιλάς στο β' πρόσωπο όσον αφορά την ειρωνεία και την υπέρβαση ορίων... Δείχνει πώς, ό,τι και να κάνεις, δεν μπορείς να δεις τον εαυτό σου σαν απλό μέλος, συνυπεύθυνο για ό,τι γίνεται.

Για την ιστορία, κι εμείς ("εμείς"... λες και είμαστε καμιά ομάδα με όμοιες απόψεις... τέλος πάντων, απλά χρησιμοποιώ τις εκφράσεις σου) είχαμε πολλές γόνιμες συζητήσεις με μέλη διαφορετικών απόψεων. Αλλά αυτά φυσικά παραβλέπονται, όπως ακριβώς οι ειδήσεις δείχνουν μόνο τα επεισόδια στις πορείες και τίποτε άλλο-για να μην φεύγουμε κι απ' το θέμα. :)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3322 στις: 12/12/09, 20:34 »

Το θέμα αυτό δεν ανοίχτηκε αρχικά όπως κάποιος είπε για να αναφέρονται τα κακώς κείμενα της αστυνομίας αλλά τελικά κατέληξε να αποτελεί θέμα όπου έχουμε στήσει το αστυνομικό σώμα στα 3 μέτρα και κατηγορούμε αβέρτα παραβλέποντας όμως επιμελώς οτιδήποτε άλλο επίσης κακό.
Άρα να το σβήσουμε γιατί η μαμά μας μικροί μας έλεγε ότι οι αστυνομικοί είναι φίλοι μας και δεν πρέπει να τους πειράζουμε.

Επισης Μικα και gers οι διαχειριστοσυντονιστες δεν ειναι no-lifers που μπορουν να δαπανησουν απειρες μα απειρες ωρες διαβαζοντας τον πνευματικο οχετο του καθενος για να διαχωρισουν τα ελαχιστα χρησιμα ( κατα την αποψη σας παντα ) μυνηματα αυτου του θεματος...
Πνευματικός οχετός,μάλιστα ωραία στάση προς τους συνφορουμίτες σου.
Επίσης κεσκεσέ χρήσιμο μήνυμα?Και ποιός είπε ότι το αστυνομία και αλητεία είχε ελάχιστα τέτοια?
Τα threads σε ένα forum διαπραγματεύονται ένα συγκεκριμένο ζήτημα και προσφέρουν την δυνατότητα στα μέλη του να εκφράζουν την γνώμη τους επ'αυτού.Αυτό και τέλος.Αν μέσα σε συζήτηση 3000 μηνυμάτων προέκυψαν και 2 μεγάλοι τσακωμοί με βρισίδια κλπ(εγώ έναν θυμάμαι) τότε οι mods επεμβαίνουν σβήνοντας τα επίμαχα post και δίνοντας και ban αν χρειαστεί(εγώ ποτέ δεν θα έλεγα κάποιον mod φασίστα επειδή μπάναρε άτομο που έβριζε,επειδή κάτι τέτοιο είπε ο parlats).
Και τέλοσπάντων νομίζω ότι και από τα λεγόμενα των mods παραμένω στην αρχική μου εντύπωση.Το θέμα στάλθηκε στον κάδο γιατί κάποιοι δεν γούσταραν τις φωνές που ακούγονταν μέσα σε αυτό.Αυτά περί τσακωμών,flames(σε θέμα 3000 απαντήσεων έτσι) όταν μάλιστα ο MOD freemind ποσταρε επί λέξει "ώρα για flames", είναι για γέλια.
H παραπάνω τοποθέτηση της fsl νομίζω ότι επιβεβαιώνει πλήρως τα λεγόμενά μου.

Θα ήθελες να μου εξηγήσεις τι ακριβώς επιβεβαιώνω?
Το λόγο για τον οποίο ΕΓΩ άνοιξα αυτό το θέμα?Ή το λόγο για τον οποίο εσείς πιστεύετε ότι υπάρχει αυτό το θέμα?
Εγώ δεν είπα ποτέ ότι η αστυνομία είναι τέλεια και εμένα προσωπικά η μαμά μου ποτέ δε μου πε ότι οι αστυνομικοί είναι φίλοι μας, η δική σου μπορεί οπότε καλό θα ναι να μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.
Αν διαβάσει κανείς αυτό σου το post χωρίς να ξέρει τι περιέχει αυτό το θέμα και το πρώτο μέρος του θα νομίζει πως φιμώσαμε της φωνές της λογικής.
Τις φωνές που δικαιολογούν οποιαδήποτε άκριτη καταστροφή,ανάρτηση φωτογραφιών και βίντεο που δείχνουν τα κακώς κείμενα της μίας πλευράς μα ποτέ της άλλης.

Δε χρειάζεται να προτρέψεις κάποιον να κάνει κάτι, αρκεί και μόνο να επικροτήσεις ή και έστω να δικαιολογήσεις χωρίς να καταδικάσεις κάποιες ενέργειες.Το ίδιο αποτέλεσμα έχουν.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3323 στις: 12/12/09, 21:00 »
Δεν νομιζω οτι εχει πολυ νοημα να συζηταμε αυτη τη στιγμη. Καιρο λεγοταν οτι αυτο το θεμα θα παει καδο και καποια στιγμη πηγε. Πηγε σε μια στιγμη που γινοταν ενας απο τους παμπολλους τσακωμους που εχουν γινει σε αυτο το θεμα (εχουν γινει και πιο ακραιοι).

Τωρα σε μενα freemind δεν ξερω γιατι αναφερεσαι συνεχεια κια συνεχεια, νομιζω μιλησα 1 και καμια φορα απο οταν πηγε καδο το θεμα, δεν θυμαμαι. Παρ'ολα αυτα συνεχιζεις σχεδον σε καθε ποστ σου να αναφερεσαι σε μενα σαν να αποτελω το απολυτο παραδειγμα παραβατικης συμπεριφορας στο φορουμ. Δεν προκειται να κατσω να πω αν εχω κανει εγω κατι για το φορουμ σε ολα αυτα τα χρονια που ειμαι, δεν εχει νοημα, αν θες συνεχισε να πετας βελη εδω κι εκει.

ΚΑλως η κακως ειναι ενα θεμα σοβαρο με πολλες πτυχες. Εχουν γινει και πολιτισμενες συζητησεις, εχουν γινει και τσακωμοι. Εχουμε δει ποστ ΣΕΝΤΟΝΙΑ με πολυ μεγαλη επιχειρηματολογια μεσα τους να περνιουνται στο ντουκου γιατι καποιοι βαριοντουσαν να διαβασουν και θελανε να τσακωθουν και εχουν γινει και ουσιαστικες συζητσηεις. ΕΧουν γινει πολλα γενικως σε αυτο το θεμα, σε ενα θεμαπ ου λογικο ειναι να προκαλει γιατι ειναι η φυση του τετοια.

Για να τελειωνουμε ομως λιγο με το προσωπο μου γιατι βαρεθηκα ο free να πεταγεται και να λεει για μενα λες και εγω αναφερομαι ποτε σε αυτον σε ασχετα ποστς, προσωπικα δεν εχω καποιου ειδους χομπυ να μπαινω και να τσακωνομαι μεσα σε φορουμ. Φυσικα δεν λεω οτι δεν εχω τσακωθει ή οτι δεν εχω υπερβαλει καποιες φορες, οπως εχουν κανει ολα τα μελη που εχουν συμμετασχει σε αυτην την συζητηση.

Αν τωρα νομιζεις εσυ free οτι υπερβηκαμε τα ορια (και το καναμε δεν λεω οχι) αλλα βγαζεις την ουρα σου απ'εξω τοτε τι να πω. Λιγη αυτοκριτικη δεν βλαπτει. Μας κατηγορισες οτι καναμε τσιφλικι το θεμα μας (ελεος μονο εγω και ο κιρατζος ας πουμε μιλαγαμε?), οτι βαζαμε τις ανακοινωσεις μας (ε?) τα συμφεροντα μας (μα για ποια συμφεροντα επιτελους μιλας?) και αλλα τετοια. Ενταξει δεν θα κατσω να απαντησω σε καθε τετοια αβασιμη και οτι να ναι κατηγορια που γραφεις. Δεν λεω οτι δεν εχω υπερβει τα ορια στο θεμα καποιες φορες, αλλα σε παρακαλω, "εσεις το καταντησατε".... Κανε μας την χαρη.

Λεω νατ ελεινουμε λοιπον με αυτην την "προσωπικη" αντιπαραθεση που ξεκινησες εδω και 3 ποστ χωρις να εχω μιλησει

Ασχολιαστω δεν θα αφησω το, απαραδεκτο κατα τα αλλα, γεγονος οτι αναφερεις κατι που αφορα μονο τους mods και τους admins και αυτο ειναι η αναφορα σε συντονιστη.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3324 στις: 13/12/09, 13:46 »
Αν το θεμα πήγε καδο επειδη ήταν 133 σελίδες με ανακύκλωση των ιδιων πραγματων απο τα ιδια προσωπα καλώς εκανε και πήγε.  Δινοντας ετσι την δυνατοτητα να ανοίξουν νέα θέματα με βάση την επικαιρότητα. κ να μην υπάρχουν σε ενα θέμα συζητησεις απο τις καταλήψεις του 2006 μεχρι την δολοφονια του γρηγοροπουλου. μου φαινεται πολυ λογικο και Συμφωνω!!!

Αν ομως οι κ.κ διαχειριστες εχουν σκοπο οτιδήποτε τετοιο thread ανοιγει να το στέλνουν στα σκουπιδια τοτε λυπαμαι παρα πολυ για το φορουμ . Τοτε καλυτερα να καταργήσουν το "ανθρωπος κ ζωη" κ να κρατήσουν μόνο τις μουσικες ενοτητες για να διατηρήσουν την μουσικη ακεραιότητα του φορουμ. Απο την στιγμη που υπαρχουν τετοιες ενοτητες θα υπάρχουν κ τετοια θέματα. Το να σβήνεις ενα θέμα επειδη υπάρχει "ενταση" ή επειδή "δεν ταιριαζει με τον χαρακτηρα του φορουμ" ειναι λαθος.
Ξαναλεω, αν δεν θελετε τετοια θεματα, επαναπροσδιορίστε τον χαρακτηρα του φορουμ, σβινοντας τις μη μουσικες ενοτητες, και στείλτε τους μη μουσικους σε "γενικου ενδιαφεροντως" φορουμ (οπως το ροκιν  ::) )