Αποστολέας Θέμα: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1  (Αναγνώστηκε 143666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #75 στις: 08/09/04, 00:10 »
Σ-Να παίρνει το φτυάρι και να θαβει ή να ρουφιανεύει τις άλλες εν τη απουσία τους.


 :o :o :oΚανουν οι γυναικες τετοια πραγματα?????? :o :o :o :o Δεν το πιστευω!!!!! ;D ;D ;D ;D
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #76 στις: 08/09/04, 00:24 »
Παιδια , sorry που θα παρεμβω λιγο ...
Η εξωτερικη εμφανιση του καθενος (με καποια ορια , ενταξει) και το οικονομικο του status δεν ειναι γυφτια. Τα περισσοτερα που αναφερατε (κυριως στο 3ο Post), εχουν να κανουν ειτε με εξωτερικη εμφανιση (αλλο η μπιχλα) , ειτε με την οικονομικη κατασταση του καθενα.
Γυφτια κατα την γνωμη μου ειναι οι πραξεις που κανει καποιος,τις οποιες πραγματικα θα ΜΠΟΡΟΥΣΕ να μην κανει.

Ενταξει , αν ο αλλος δεν εχει εξτρα λεφτα για σωστο πουρμπουαρ, να μην παει να φαει σε οποιο εστιατωριο μπορει ;
Υπαρχουν ανθρωποι που λογω οικονομικης καταστασης μετρανε καθε €. Αυτο δεν σημαινει οτι ΔΕΝ πρεπει να πανε σε ενα εστιατωριο και ας μην αφηνουν πουρμπουαρ ...
Τωρα αν ειναι εμπεριστατωμενο οτι λεφτα εχουν και παρ' ολα αυτα δεν αφηνουν πουρμπουαρ ή αφηνουν ξερω γω 20 λεπτα ... τοτε αυτο ναι , ειναι γυφτια ...
Αν καποιος δεν εχει να παρει ακριβο αρωμα μαρκας , δεν σημαινει οτι δεν μπορει να αγορασει ενα αποσμητικο απο super market ...
Η γυφτια κατα την γνωμη μου ειναι να αγοραζει το ακριβοτερο αρωμα και μετα να το "απλωνει" πανω του (ειδικα χωρις να κανει συχνα μπανιο) σε στρωσεις , για να το μυριζουν ολοι στο οικοδομικο τετραγωνο.
Γυφτια ειναι να βαζεις στο αμαξι σου τερατα ηχοσυστηματα και μετα να κανεις περατζαδα στην παραλιακη με τα sub ηχεια στην τσιτα , παιζοντας απο σκυλαδικο μεχρι καψουρικο και απο hip-hop μεχρι metal (χλωμο), με απωτερο σκοπο να σε δουν ολοι ...
Γυφτια ειναι να παιζεις κιθαρα με υφακι και στυλ "τα ξερω ολα και γαμαω και δερνω" ,(ακομα κι αν οντως εισαι αριστος κιθαριστας - ειδικα σε αυτην την περιπτωση), να αναβεις το τσιγαρο την ωρα που παιζεις και να το σφηνωνεις αναμεσα στα κλειδια της κιθαρας (οχι γιατι δεν μπορεις να κανεις χωρις τσιγαρο, αλλα γιατι ετσι πρεπει να ειναι το look).
Με λιγα λογια , κατα την γνωμη μου, καραγυφτος ειναι καποιος που προσπαθει με οποιονδηποτε τροπο να τραβηξει την προσοχη (σχεδον παντα με κακογουστο στην καλυτερη, τροπο) και κυριως να δειξει κατι που δεν ειναι στην πραγματικοτητα ....

πχ, ενας τσιγγανος με την δικη του φιλοσοφια , βιωματα , γουστα κτλ , πραγματικα γουσταρει να κυκλοφορει με το πουκαμισακι ξεκουμπωτο μεχρι την κοιλια , χωρις φανελα , με τις χρυσες καδενες σε λαιμο και χερια και τα μαλια μες τη λιγδα (οχι απαραιτητα απο την βρωμα), γιατι ειναι αυτος που ειναι ... ασχετο αν εμεις το θεωρουμε ισως "γυφτια"
Αυτος ομως που ολη την εβδομαδα τρωει καρπαζιες απο το αφεντικο του και ειναι τυπακος χαμηλων τονων και μετα το Σαββατοβραδο βγαζει τα ακριβα αρωματα , τα ακριβα παπουτσια , τα prada (που με τοσο κοπο αγορασε) και τις καδενες και τα χρυσα ρολογια και μετα  ακουμπαει το μηνιατικο του στις λουλουδουδες στα σκυλαδικα για την ηλιθια που εχει μαζι του και μετα στον δρομο πηγαινει με 160 με το lada, με τα σκυλο-beatακια τσιτα και λιωμα απο whiskey μπομπα και βριζει και απειλει οποιον βρεθει μπροστα του .... ε!!! ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΑΓΥΦΤΟΣ και οχι ο προηγουμενος !!!
Φυσικα αυτη ειναι η ταπεινη γνωμη μου και ξερετε για τις γνωμες τι λενε .... ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες , ολοι εχουν απο μια ....  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 08/09/04, 00:29 από Great Cornholio »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #77 στις: 08/09/04, 01:34 »
Aν δεν έχεις την οικονομική άνεση ας μην φας στο εστιατοριο.Απο εκει και πέρα το θεωρώ προσωπικά πολύ γυφτιά να μην αφήνεις μπουρμπουάρ ή να αφήνεις ψιχουλα..Προσωπική γνώμη..Ισως να μην είναι έτσι για άλλους.
Οσο για την κολώνια αν δεν υπάρχουν χρήματα για μια καλή (μία φτάνει)σαπουνάκι του Θεού..Ειναι πολυ προτιμότερη η φρεσκάδα του απο το πατσουλί που αναδίδουν καποιες κολώνιες του πενταεύρω.


simfwnw en meri...kai o xamiloeisodimatias exei dikaiwma na paei pou kai pou se estiatorio...exallou,to pur-boire den einai "ipoxrewtiko"apo tin apopsi oti sta akriva estiatoria oi servitoroi kaloplironontai,se alles doulies isws einai kalitero na dineis kati parapanw...pera apo ayto metraei poli kai i exipiretisi!an den einai kali den eisai giftos an den afiseis purboire...kalitera tipota para ena poso pou prosvalei ton allo!

oso gia ta arwmata,an den iparxoun xrimata gia akrivo,iparxoun kai ta aposmitika me arwma pou den prosferoun lipothimikes taseis stous girw...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #78 στις: 08/09/04, 10:31 »
... εχμμμ ... ένα σύντομο σχόλιο σχετικά με το πουρμπουάρ - και ειδικότερα στα εστιατόρια ... Το "έθιμο" αυτό (μάλλον ?) έχει τις ρίζες του από την εποχή που αυτοί που σέρβιραν ήταν οι βοηθοί των βοηθών -συνήθως παιδιά- και δεν προβλεπόταν αμοιβή γι αυτούς, οπότε το φιλοδώρημα ήταν καθαυτή η αμοιβή τους ... (όποιος ξέρει κάτι σχετικό ας βοηθήσει) ...
Σήμερα δεν είναι έτσι τα πράγματα ... αφ'ενός το φιλοδώρημα του σερβιτόρου περιλαμβάνεται στο λογαριασμό, αφ'ετέρου προσωπικά ΔΕΝ ΑΦΉΝΩ ΦΙΛΟΔΩΡΗΜΑ ΟΤΑΝ H ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ (και συμβαίνει πάάάρα πολλές φορές ... :( ) - Αντίθετα αφήνω, όταν πραγματικά το service είναι τουλάχιστον "φιλότιμο" ...
Επίσης, έχω δει συχνά την εικόνα του τύπου ο οποίος αφήνει μπουρμπουάρ το μισό λογαριασμό μόνο και μόνο για να δείξει στην έτσι ότι τάχει .... :(
Τα σχόλια δικά σας ...
/... πότε πότε γύφτος ... nEwBiE ...  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 08/09/04, 11:11 από nEwBiE »
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος Kική

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βαλε φωτιά !
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #79 στις: 08/09/04, 10:58 »
Ωχ! είμαι σοβαρά γιατρέ μου! πρέπει να μας φέρουν δουλειά κάποια στιγμή εδώ γιατί αν συνεχίσω να είμαι τόσες ώρες μέσα, δεν με βλέπω καλά!
κικι.gr   ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος emay

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Φτιάξε, καρδιά μου, το δικό σου παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #80 στις: 08/09/04, 11:32 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Καρχαρία... έχετε κάτι με τους γύφτους; Τέτοιες συμπεριφορές που περιγράφετε μπορούν κάλιστα να θεωρηθούν απόρροια νεοπλουτισμού και όχι δείγματα του τσιγγάνικου πολιτισμού, που είτε μας αρέσει είτε όχι, είναι διακριτός/υπαρκτός πολιτισμός με δικά του ήθη και έθιμα, δομές και πολιτισμική παραγωγή. Από κει και πέρα, δεν νομίζω ότι είναι σκόπιμο να αναπαράγονται -έστω και σε πλαίσια χιούμορ- στερεότυπα που θα μπορούσαν να θεωρηθούν κοινωνικά ρατσιστικά...
Όσο για τα συγκεκριμένα παραδείγματα, θεωρώ ότι μερικά είναι όντως παρατραβηγμένα, σε βαθμό που να προσθέτουν επιπλέον περιορισμούς στην κοινωνική μας συμπεριφορά... η οικονομική άνεση του καθενός δεν είναι δεδομένη και ούτε θα πρέπει να χρησιμοποιείται ως κριτήριο για οποιουδήποτε είδους αποκλεισμό...
Υ.Γ. Έχεις δίκιο NewBie για το μπουρμπουάρ... έτσι ακριβώς ξεκίνησε, από το 19ο αι και ύστερα...
Όλα είναι δρόμος...

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #81 στις: 08/09/04, 12:12 »
Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο... μην τα παίρνετε όλα τοσο σοβαρα.
Ποιος μίλησε για ρατσισμό???
Ποιος αμφισβήτησε τον πολιτισμό τους και τα ήθη τους??

Νομίζω κανένας!

Μια έκφραση είναι και αυτή περι γυφτιάς και τίποτα παραπανω...
Δεν χρειάζεται να εμβαθύνουμε τόσο πολύ...
Ένα χιουμοριστικό κείμενο είναι και όχι διάλεξη πανεπιστημίου.

Αν είναι έτσι να τα κόψουμε και τα ανέκδοτα, γιατί ας πούμε εγώ σαν γυναικα θίγομαι... εφόσον τα μισά απο αυτά που κυκλοφορούν είναι σεξουαλικού περιεχομένου!!!

Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #82 στις: 08/09/04, 15:19 »
Ναι ρε παιδια , δεν μιλαμε για γυφτους σαν φυλη, αλλα για συμπεριφορες , που στην σημερινη καθομιλουμενη ονομαζουμε γενικοτερα γυφτια .... ας μην γινομαστε υπερβολικοι ... ολοι καταλαβαινουμε για τι ακριβως μιλαμε.
Εξαλλου κι εγω για αυτο αναφερθηκα παραπανω οτι αλλο ο κανονικος γυφτος (σαν μελος της "φυλης" του /καταγωγης του)  και αλλο ο γυφτος ο Νεο-Ελληναρας .... καμια σχεση.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #83 στις: 08/09/04, 15:57 »
Έχετε κάτι με τους γύφτους?

ti exw?de mafisan na koimithw olo to vradi me ta gledia tous! :P padrologiodousan pali (kana  xlm makria,fadasteite oi geitones ti pathane)
kai apo tous pirovolismous kai ta tsiftetelia sto terma mexri to prwi,den ekleisa mati..kai oso skeftomai oti sinithizoun na to giortazoun treis meres... :)

anyway,fadazomai pws i ekfrasi epikratise akrivws epeidi oi giftoi (ohi oi tsigganoi aparaitita) exoun enan idietero tropo na simperiferontai (poli aythormita,xwris na tous niazei an prosvaloun) kai episis mia poli idieteri sxesi me to sapouni!(ohi oloi,i pliopsifia,kiriws aytoi pou den zoun se spitia...)
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #84 στις: 09/09/04, 10:38 »
χεχε.πολυ καλο!!

αν ειναι ασθενεια η γουιντουσοπινκιτις ;D
εγω δηλωνω αρρωστη!!!!! ;D ;D ;) ;)

η χειροτερη κ αυτη που απεχθανομαι ειναι η μπουρναζιτιδα!!μακρια απο'μας!!!! ;D
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος Veron

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στο βυθό της μουσικής συνταξιδεύουμε... (Ο.Ε.)
    • Προφίλ
    • Νίκος Καββαδίας
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #85 στις: 09/09/04, 13:03 »
Akoma ki otan stelno gramma, alla k sta sms..
Perissotero synitheia apo msn kai chat einai omos para apo email..

Στα sms είναι κανόνας πλέον... ;D
Και όντως από chat κολλάει η δουλειά....Τι το θες το e-mail όταν έχεις το msn??  ???
Πούθ' έρχεσαι; -Απ' τη Βαβυλώνα. Πού πας; -Στο μάτι του κυκλώνα.
Ποιαν αγαπάς; -Κάποια τσιγγάνα. Πώς τη λένε; -Φάτα Μοργκάνα.

Αποσυνδεδεμένος Anastrianna

  • Το καλικαντζαράκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Neenie"
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #86 στις: 10/09/04, 19:31 »
Allos ethismos pali to msn... An den anoixo to msn moy aisthanomai san na min exo anoixei to kinito moy.. ::)
Birds fly over the rainbow,
why, oh why can't I?

Αποσυνδεδεμένος paschalia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #87 στις: 10/09/04, 20:32 »
Olo to e-view ηταν σε λιφτινγκ ταιμ για λιγες μερες .
Τωρα δουλευει κανονικα :)

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #88 στις: 16/09/04, 00:47 »
Αγαπημένε μου γιε Γιωρίκα,
Σου γράφω λίγες γραμμές, για να δεις ότι ζω.
Συγχώρεσε με που δακτυλογραφώ την επιστολή, αλλά, όπως ξέρεις, δεν ξέρω ούτε να διαβάζω ούτε να γράφω. Επίσης δακτυλογραφώ αργά, γιατί κι εσύ διαβάζεις αργά. Δεν θα βρεις το σπίτι, όταν επιστρέψεις, γιατί μετακομίσαμε. Δεν ξέρω να σου πω την νέα μας διεύθυνση, γιατί οι προηγούμενοι ένοικοι πήραν μαζί τους το οδόσημο και τον αριθμό, ώστε να μην αλλάξουν τη διεύθυνσή τους.
Ο πατέρας σου έχει μια νέα μοναχική δουλειά και από κάτω του βρίσκονται 500 άτομα. Κόβει το γκαζόν στο νεκροταφείο. Την προηγούμενη βδομάδα έβρεξε μόνο 2 φορές. Την πρώτη έβρεχε για 3 μέρες και την δεύτερη έβρεχε για 4 μέρες.
Θυμάσαι τον φίλο σου τον Κωστίκα; Ε, πάει πέθανε. Πέθανε ο πατέρας του και ζήτησε να θαφτεί στην θάλασσα. Ο Κωστίκας πνίγηκε ενώ έσκαβε τον τάφο του. Στο ψυγείο έβαλα ένα άδειο κουτί γάλα για να πίνεις τον καφέ σου μέτριο χωρίς γάλα, όπως σου αρέσει.
Η αγαπημένη σου μητέρα ΄

ΥΓ. Θα σου έστελνα και μερικά χρήματα, αλλά ήδη έκλεισα τον φάκελο.
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #89 στις: 16/09/04, 01:10 »
Εφαγες πολλα αστειοπιτακια.....
να κατι τετοια λετε εσεις οι ξανθες και σας βγαινει τ'ονομα

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #90 στις: 16/09/04, 10:26 »
Καλό ... αν και ρατσιστικό ως προς τους Πόντιους  ;)

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #91 στις: 16/09/04, 10:41 »
Νομιζω οτι ειναι απο τα λιγοτερο εμπνευσμενα κειμενακια που εχω δει ποτε... ::)
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #92 στις: 16/09/04, 17:11 »
Μπουάχαχαχαχα... καλούτσικο..

Πότε έγινε η συνένωση των θεμάτων.. πωπω.. καλή φάση.. Δλδ αν κάνω μια παράθεση εγώ από την δευτερη σελίδα άντε να βγάλουμε άκρη ποιος λέει τι λέει... Μ'άρέσει... :)

i alithia einai pws egine ligo mpaxalo...kalitera na svinontousan kapoia apo ayta para i sinenwsi...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #93 στις: 16/09/04, 19:31 »
1. Καπνίστε Jimson Weed.. Κάντε ό,τι σας έρθει φυσικό...

2. Προσποιηθείτε συχνά πως έχετε συσπάσεις..

3. Ενώ νομίζει πως κοιμάστε, κάντε πως υπνοβατείτε..

4. Πάρτε μια γυάλα. Γεμίστε τη με μπύρα και ρίξτε μέσα σαρδέλες. μιλάτε τους, όταν είναι και αυτός μπροστά... ;)

5. Γίνετε..subgenious...

6. Κρύψτε προσωπικά του αντικείμενα, ξεκινώντας από μεγάλα, και καταλήξτε να κολλήσετε ό,τι του ανήκει στο ταβάνι.. (λίγο δύσκολο.... :P)

7. Αγοράστε πολλά κουτάκια coca cola, συγκεντρώστε τα στη μέση του δωματίου κάνοντάς τα μια στοίβα, και μετράτε τα συνέχεια..

8. Αγοράστε ή δανειστείτε transformers, και παιξτε μαζί τους το βράδυ. Αν σας πει τίποτα, πείτε του κατάμουτρα ότι υπάρχουν πολλά περισσότερα απ' αυτά που βλέπει το ανθρώπινο μάτι...

9. Αφήστε ανοιχτό τον Η/Υ σας ενώ δεν τον χρησιμοποιείτε, και κλείστε τον όταν είστε εκεί..

10. Προσποιηθείτε πως παθαίνετε καρδιακή προσβολή, και μόλις τον δείτε τρομοκρατημένο να έρχεται προς το μέρος σας, κάντε πως δε συνέβη τίποτα..

11. Χαμογελάτε... ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!.....  ;D ;) :P

12. Κάψτε όλα τα άχρηστα χαρτιά σας και μετά κοιτάξτε τον.."ύποπτα"...

13. Κρύψτε εσώρουχα και κάλτσες στην ντουλάπα του, και μετά κατηγορήστε τον πως τα πήρε αυτός!..

14. Κάθε φορά που έρχεται, περιμένετε 1 λεπτό, σηκωθείτε, και αναγγήλτε του πως πάτε να κάνετε ένα ντουζ. Κάντε. συνεχίστε να το κάνετε για 2, ή και 3 βδομάδες...

15. Τοποθετήστε στη σειρά 13 οδοντόβουρτσες, διαφορετικού χρώματος η μία από την άλλη στο μπάνιο. Αρνηθείτε να συζητείστε περί αυτού...

16. Όποτε είναι έτοιμος να κοιμηθεί, αρχίστε να του κάνετε ερωτήσεις όπως: "έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί......?" Να είστε δημιουργικοί... ;)

17. Τραβάτε το καζανάκι 3 φορές..  ;D

18. Ανοίξτε τα παντζούρια πριν πάτε για ύπνο, και κλείστε τα αμέσως μόλις ξυπνήσετε....  :P ;D



ΑΥΤΑ!!! Ελπίζω να σας άρεσαν!!......... :)
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #94 στις: 17/09/04, 01:56 »
Μάλλον,ο τίτλος έπρεπε να ήταν....''Πως να εκνευρίσετε τον συγκάτοικο σας !!!'' ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/09/04, 01:57 από atzolina »
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #95 στις: 19/09/04, 16:13 »
Γυναίκες:
1. Προσπαθούν να παρκάρουν
2. Παίρνουν ένα καροτσάκι.
3. Το γεμίζουν με χρήσιμα πράγματα σε χρόνο ρεκόρ.
4. Βάζουν τα ψώνια στις σακούλες με απόλυτα
λογικό τρόπο (ό,τι είναι για το ψυγείο σε μία σακούλα, τα λαχανικά σε άλλη κλπ)
5. Πληρώνουν.
6. Γυρίζουν στο σπίτι
7. Αδειάζουν τις σακούλες και τακτοποιούν τα ψώνια.


Άντρες:
1. Παρκάρουν.
2.Μπαίνουν στο σούπερ-μάρκετ...
3.Ξαναβγαίνουν για να πάρουν καροτσάκι
4. Αντιλαμβάνονται ότι δεν έχουν κέρμα.
5. Πηγαίνουν στο περίπτερο να κάνουν ψιλά
6. Βρίσκουν ευκαιρία και διαβάζουν το φίλαθλο
(σε σπάνιες κλινικές περιπτώσεις την ημερησία και τον επενδυτή)
7. Παίρνουν το καροτσάκι.
8. Κάνουν όλες τις πιθανές διαδρομές στο
σούπερ-μάρκετ (κατά μήκος, κατά πλάτος και διαγώνια)
9. Τελικά αγοράζουν ένα ζευγάρι κάλτσες, 2 κατεψυγμένες πίτσες,
φιστίκια, λουκάνικα, μπύρες και ένα κόμικ
10. Δεν ασχολούνται με άχρηστα πράγματα όπως
βούτυρο, γάλα, γιαούρτι,
απορρυπαντικό και λοιπές αηδίες
11. Πηγαίνουν στο ταμείο με την πιο ξανθιά και ......εννοείται πιο αργή ταμία
12. Βάζουν στη σακούλα τις πίτσες μαζί με τις κάλτσες και το κόμικ
13. Γυρίζουν σπίτι
14. Βάζουν τις σακούλες σ ένα τραπέζι (ίσως πάλι
νομίζουν ότι τα ψώνια θα βαρεθούν και θα βγουν μόνα τους).
15. Βάζουν όμως τις μπύρες στο ψυγείο (μα για τι τους περάσατε... για άσχετους
16. Την πέφτουν στον καναπέ με το κόμικ και τα
φιστίκια και περιμένουν να κρυώσουν οι μπύρες
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #96 στις: 19/09/04, 18:49 »
Nα σας πω δικούς μου τροπους για να εκνευρίσετε τον καθηγητή σας ή την καθηγητριά σας(βγαλμένους απο προσωπική εμπειρία):

1)Την ώρα που εκεινος/η λεει να ανοίξετε τα βιβλία στη σελίδα 72 εσεις ρωτάτε ''σε ποια σελίδα;;''..Eχετε συννενοηθεί προηγουμένως με ολη τη σειρά των παιδιων που κάθονται πισω σας και μπροστά σας να ρωτήσουν ακριβώς το ιδιο πράγμα ο ενας μετά τον αλλον..
 
2)Ενώ εκείνος/η μιλάει αρχίστε να καθαρίζετε φυστίκια,τάχα μου στα κρυφά αλλά κοιτώντας τον/την στα μάτια καθώς τα καταπίνετε..Πετάξτε τυχαία τα υπολειμματα στη μοκέτα που πριν λίγο καθάρισε η καθαρίστρια.

3)Ενώ παραδίδει μάθημα αρχίστε να γελάτε χωρίς λόγο και αν σας ρωτήσει γιατί γελάτε πειτε ''κατι θυμήθηκα'' ή αν θέλετε να τον/την κανετε φουρνέλο πειτε του οτι λαθος εκανε...εσεις δε γελάσατε..

4)Την ώρα που είναι εντελώς αφοσιωμένος στο μαθημά του και  βρίσκεται σε διδακτικό οίστρο προσπαθώντας να σας κάνει να καταλάβετε την υποτακτική εγκλιση,κοιτάξτε τον/την με θρασσος καρφι στα μάτια και βγαλτε ενα περιοδικο για μοτοκρος απο την τσάντα σας...Αν κανει να σας το πάρει μουγκρίστε με φωνή υποκωφη σαν του διαβόλου ''πανω απο το πτώμα μου''..

5)Αρχίστε να πετάτε γομάκια η χαρτάκια στους αλλους και αυτοι σε εσάς χρησιμοποιώντας ως φυσοκάλαμο ενα αδειο BIC στυλό..Στην εντονη παρατηρησή του/της καντε ολοι μαζί τους ανήξερους ''ποια χαρτάκια'' κύριε/κυρία;;

6)Μιλάτε ολοι μαζί οταν εκείνος/εκεινη θελει να σας πει τι θα έχετε για διάβασμα..Καντε ερωτησεις του στυλ ''δεν καταλαβα κυρία,μπορείτε να ξαναπείτε;'' ,''κύριε μεχρι που ειπατε;'' ''κύριε/α ολη την παράγραφο ή μονο τις τελευταίες σειρές;''
Επαναλαβετε τις ερωτήσεις τουλάχιστον δέκα φορές..

7)Σε τυχον εξορμησή του/της να μαζέψει τα κινητά μεσα απο την τάξη το κρατάτε σφιχτά στο χερι σας και του λέτε με σταθερή φωνή οτι πρεπει να δοκιμάσει να σας το πάρει με το ζόρι.

8 )Σε παρατηρησή του οτι ειστε αδιάβαστος/η ανασηκώνετε αδιάφορα τους ωμους,λέγοντας ''ωχ πια,ολοι επιστήμονες πρέπει να γίνουμε;'' ή τα αμιμητα ''εμένα ο μπαμπας μου θα μου αγοράσει μαγαζί'' και
''θα παντρευτω πλουσιο αντρα/πλουσια γυναίκα και δε χρειάζεται να δουλευω..ολα αυτα ειναι χασιμο χρόνου για μένα κυρία''

9)Αν ειναι γυναίκα σηκώνετε το χέρι σας την ωρα που παραδίδει μάθημα και της λέτε οτι εχει απίθανo στόμα ή υπέροχα μάτια.

10)Αν ειναι αντρας απλά τον κοιτάτε με λαγνο βλέμμα την ωρα μαθήματος και κοκκινίζετε ολως τυχαίως οταν σας δει.

11)Χύστε πορτοκαλάδα πανω στο θρανίο ουρλιάζοντας και παρασυροντας ολη την τάξη να κάνει το ιδιο.

12)Οταν εκεινος/η φωνάζει ή ουρλιάζει θυμωμενος/η σηκωνετε το χερι σας και με τσαχπινικο υφος λετε
''κυρια/κυριε σας πάει πολυ οταν θυμωνετε''

13)Ενω σας παραδίδει με υφος εκτελεστη το τεστ οπου έχετε βαθμολογηθεί κατω απο τη βάση αρχίζετε να αναφωνείτε με απιστευτη χαρά ''πηρα οχτω'' ''πηρα οχτώ''..
Η βαβούρα που θα δημιουργηθει απο τα γέλια απο των άλλων φτάνει για να χάσετε μαθημα για κανα δεκάλεπτο..

14)Την ώρα που γράφετε κανα διαγώνισμα και εκεινος /η σας επιτηρεί εχοντας παράλληλα και μια εφημερίδα ανοιχτη πανω στην εδρα σηκώνετε το χέρι σας και με αυστηρο τονο λέτε ''χμμ..σε εμας απαγορεύετε να διαβαζουμε περιοδικά την ώρα του μαθηματος..εσεις γιατι διαβάζετε; Το τεστ δεν ειναι μάθημα; Εσεις ειστε εξουσια;;'' και άλλα τετοια χαριτωμένα μεχρι να σας φέρει την εφημέριδα με ο,τι αυτη εχει μέσα ,καπέλο..

Εχει και συνέχεια..πρεπει να θυμηθω και αλλα περιστατικα ή να παρω τηλέφωνα μερικους συναδέλφους.. ;D ;D..εν αναμονη..
(και φυσικα υπαρχουν και οι τροποι για να εκνευρισουν οι καθηγητες τους μαθητές του παραπανω ειδους..θα ερθουμε και σε αυτους.. ::) )
« Τελευταία τροποποίηση: 19/09/04, 19:11 από CHCOME »

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #97 στις: 20/09/04, 00:11 »
Να δούμε τώρα και το ανάποδο.Τροπους για να εκνευρίζουν οι καθηγητες τους μαθητες,ειδικά μαθητές σαν τους παραπανω.. :P

1)Αγνοείτε επιδεικτικά οποιαδήποτε σπαστικά επαναλαμβανόμενη ερώτηση περί ποιάς σελίδας βρίσκεστε στο βιβλίο ή περί της εργασίας για το σπιτι..Τα λέτε ολα μια φορά κοφτά και καθαρά και τέρμα..Σε ερωτήσεις του τυπου ''κύριε/α γιατι δεν απαντάτε'' απλως τους λέτε οτι σας επεσε η μπαταρία απο το ακουστικό.Τους το λέτε φωνάζοντας δυνατά οπως οι κωφοι.

2)Με το που θα δείτε μαθητή να τρωει smarties,Lay's ,φυστικια αράπικα,στραγάλια και ολα τα συναφη τον πλησιάζετε με χαιρέκακο υφος κρατώντας στο χέρι σκουπάκι..Τον υποχρεώνετε μπροστά σε όλη την τάξη να καθαρίσει τα σκουπίδια του και γιατί οχι και εκείνο το πισω τζαμι που ειναι λερωμένο..Εννοειται οτι τον βάζετε να σκουπίσει με την ηλεκτρική ολη την τάξη αν τυχον σας χυσει πορτοκαλάδα,sprite και συναφή υγρά..

3)Με το που θα ακούσετε γέλια χωρίς λόγο,και διαφορα σουψουμουσου διακόπτετε το μάθημα και λέτε ''οκ παιδιά,εσεις πληρώνετε..Δεν πας ρε Κωστή να μου πάρεις κι ενα καφεδάκι απο απέναντι;''...παράλληλα τους υπενθυμίζετε το ποσο που πληρωνουν οι γονεις τους το μήνα και τονίζετε τι καλά παιδιά που ειναι αφου σας αφήνουν να πληρώνεστε χωρις  να θελουν να σας κουράσουν με μάθημα..(λυπάμαι χασατε αν δουλεύετε σε δημόσιο σχολειο..)Στα αποσβολωμένα βλεμματά τους,ρωτάτε με αφελεια:''τι πάθατε ρε παιδιά;Μηπως ειπα καμια μα..κια?''

4)Σε περιπτωσεις επιμονης και μαγκίστικης αρνησης να παραδώσουν κινητα ή περιοδικά που εχουν πάνω ή κατω απο το θρανίο τους απλά επιμένετε και αν ο μαθητής επιμένει πιο πολύ απο σας,με τη μαγκιά να του φεύγει απο τα μπατζάκια,περνάτε σε πιο δραστικές μεθόδους..Τον πλακώνετε με ενα βιβλίο,οπου βρείτε..Για να μην ξεφτιλιστουν μπροστά στους άλλους ειναι ικανοι να σας δώσουν μεχρι και το ρολοι που φοράνε.

5)Σε περιπτωση εσκεμμένου καμακιου απο μαθητη/τρια και σε σχόλια για τα ματια σας ή για το ποσο ομορφος/η ειστε παιρνετε το πιο γλυκό και τσαχπινικο ύφο σας, τον κόβετε πανω κάτω- παντα μπροστά στους άλλους-και του λέτε χαμογελώντας ''Και εσυ δεν πας πίσω''..
Η καζουρα που θα φάνε απο τους άλλους θα τους κανει να μην ξανακανουν παρόμοια σχόλια για τουλάχιστον ενα χρονο..

6)Σε περιπτώσεις που ο μαθητής αδιαφορει παντελώς για τα αρνητικά σας σχόλια σχετικά με την αποδοσή του,απλώς τον διαγράφετε απο το σχολείο..Η γνωση οτι θα το κάνετε οπωσδήποτε ,τους συμμορφώνει,εστω και για καποιο χρονικό διάστημα και αφήστε τους να βρίζουν..(απο μέσα τους...)


7)Σε περίπτωση που ο μαθητής εσκεμμένα ζητάει συνεχώς να πάει τουαλέτα προκαλώντας πονηρά γελάκια απο τους αλλους, στο επομενο μάθημα τοποθετείτε μια πάπια νοσοκομειου κατω απο την καρέκλα του..

8 )Αν ο μαθητής αράζει σε στύλ καφενέ στην καρέκλα του και μονο το μπεγλέρι του λείπει,κανετε ακριβώς το ιδιο ακομη στο πιο αραχτό(ει δυνατόν βάλτε μεχρι και τα πόδια πανω στην έδρα)..
Σε τυχον περίεργα βλεμματα του απαντάτε αθώα ''Δε σ'αρέσει κατι που βλέπεις;Τι συμπτωση!! ''...
Συνήθως τους τη σπάει να κάνετε ο,τι κάνουν ..χεχε..



Ολο και κάτι ακομη θα θυμηθώ..πέρασε και ένα καλοκαίρι..δεν τα έχω και φρέσκα.. :D

*PS :Όλα τα παραπάνω πιάνουν τόπο..δοκιμασμένα και εγγυημένα πράγματα.. ;D











« Τελευταία τροποποίηση: 20/09/04, 00:22 από CHCOME »

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #98 στις: 20/09/04, 21:14 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αχ βρε παιδιά...τι γέλιο...να 'στε καλά. Έκανα και τους κοιλιακούς μου για σήμερα... Όταν μπαίνω από τη σχολή όμως, οι γύρω μου με κοιτάζουν κάπως... :o που να 'ξεραν... ;)
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #99 στις: 20/09/04, 21:48 »
CHCOME τελικά εσείς οι καθηγητές δεν έχετε ιδέα ... Αυτά που λες είναι απλά ερασιτεχνικά κολπάκια και δεν έχουν καμία σχέση με τα "μεγάλα κόλπα" ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
111 Απαντήσεις
100102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/08, 12:08
από Bekos®
211 Απαντήσεις
159783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/14, 02:41
από Bangos