Αποστολέας Θέμα: Αγγελιες  (Αναγνώστηκε 10807 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Αγγελιες
« στις: 03/02/12, 07:51 »
Καταρχην καλημερα.Δεν ηξερα που να βαλω το θεμα οποτε το βαζω εδω.
Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως λειτουργουν οι ''συναλλαγες'' (να αγορασεις η να πουλησεις) μεσω των αγγελιών?
(πως τα στελνουν,πως παιρνει τα λεφτα ο ιδιοκτητης κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #1 στις: 03/02/12, 08:33 »
Μιλάς για το http://aggelies.kithara.gr ; Αν ναι:

1) Ο πωλητής βάζει την αγγελία
2) Ο αγοραστής πατάει το κουμπί "Άμεση αγορά" (ή "Προσφορά" αν πρόκειται για δημοπρασία).
3) Ο αγοραστής επικοινωνεί με τον πωλητή για να κανονίσει τόπο και χρόνο συνάντησης για την συναλλαγή. Αν αυτό δεν είναι δυνατό, κανονίζεται πληρωμή και αποστολή με κάποιο τρόπο που βολεύει και τους δύο.
4) Αγοραστής και πωλητής αξιολογούν ο ένας τον άλλον για την συγκεκριμένη συναλλαγή, πατώντας "Υποβολή αξιολόγησης για ..."

Σημείωση:
- Το kithara.gr δεν έχει καμία ευθύνη για συναλλαγές που γίνονται μεταξύ μελών.
- Πολλοί παραλείπουν τα βήματα 2 & 4, και έτσι δεν καταγράφονται ούτε οι επιτυχημένες συναλλαγές που έγιναν ούτε καμία αξιολόγηση. Όμως όσο πιο πολλές συναλλαγές και θετικές αξιολογήσεις έχει κάποιος, τόσο πιο έμπιστος δείχνει.

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #2 στις: 26/04/12, 17:14 »
Ας μην ανοίξω άλλο θέμα...

Είμαι από εκείνους που συχνά-πυκνά ρίχνει κλεφτές ματιές στις μουσικές αγγελίες.
Τον τελευταίο καιρό διαπιστώνω μια απίστευτη απαξίωση της αντικειμενικής τιμής των μουσικών οργάνων ελέω κρίσης.
Τώρα θα μου πείτε εδώ πάνε να μας απαξιώσουν-εξαθλιώσουν σαν ανθρώπους στα μουσικά όργανα θα κολλήσουμε;

Θα ήθελα να παραθέσω ενδεικτικά κάποιες αγγελίες που έχουν αναρτηθεί σε γειτονικό forum,χωρίς να έχω καμία σχέση με αυτές και πραγματικά αναρωτιέμαι αν έχει σταματημό αυτός ο κατήφορος..
Γιατί ο χαρούμενος αγοραστής σήμερα, θα γίνει δυσαρεστημένος πωλητής αύριο.

Ενδεικτικά:
-Fendet Αffinity Tele με σημάδια χρήσης 95 ευρώ συζητήσιμη μάλιστα..
-Gibson ταυράκι worn cherry 400 ευρώ
-Εpiphone Les Paul με θήκη 150
-3-4 Ibanez και Jackson στα 100-130 ευρώ
-Ενισχυτές 15-20 watt με 30-40 ευρώ
και άλλες ανάλογες περιπτώσεις..

Ακόμη παρατηρώ ότι τελευταία πωλούνται και πράγματα πολύ μικρής αξίας 5-10 ευρώ που κάποτε θα τα είχαμε στο ράφι ή το συρτάρι μας και δεν θα τα δίναμε σημασία.

Θα φρενάρουμε ποτέ ή μπα;

Τέλοσπάντων,σκέψεις παραθέτω,μην είναι μόνο δική μου ιδέα το όλο φαινόμενο...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #3 στις: 26/04/12, 18:35 »
Συμφωνω σε αυτα που λες ΑΛΛΑ θα μιλησω για μενα:
Παλιοτερα οι τιμες στα μεταχειρισμενα ηταν πιο ανεβασμενες με αποτελεσμα να αγοραζω παρα πολλα πραγματα απο ebay...πλεον εχω σταματησει τελειως και ψωνιζω μονο απο τα μεταχειρισμενα στην Ελλαδα...αν λιγο πολυ αυτο κανουμε ολοι,τοτε κινειται πιο πολυ το χρημα στο εσωτερικο!

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #4 στις: 26/04/12, 19:35 »
-Fendet Αffinity Tele με σημάδια χρήσης 95 ευρώ συζητήσιμη μάλιστα..
-Gibson ταυράκι worn cherry 400 ευρώ
-Εpiphone Les Paul με θήκη 150
-3-4 Ibanez και Jackson στα 100-130 ευρώ
-Ενισχυτές 15-20 watt με 30-40 ευρώ
Rodort1, οι τιμές που αναφέρεις εμένα μου φαίνονται αρκετά φυσιολογικές. Δεν μπορώ να επιχειρηματολογήσω, αφού δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι τα όργανα που λές. Όμως οι τιμές των μεταχειρισμένων επηρεάζονται -και- απο τις τιμές των ελληνικών μαγαζιών, που επίσης πέφτουν. Αν π.χ βρίσκεις σε μαγαζί την Squier affinity tele στα < 200 (στον Θωμα με 180), τότε τα 95 είναι η μισή τιμή = πολύ δικαιολογημένη πτώση για entry-level όργανο, με απρόσεκτη χρήση.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/04/12, 20:08 από kopaniamento »

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #5 στις: 26/04/12, 22:08 »
Συμφωνω σε αυτα που λες ΑΛΛΑ θα μιλησω για μενα:
Παλιοτερα οι τιμες στα μεταχειρισμενα ηταν πιο ανεβασμενες με αποτελεσμα να αγοραζω παρα πολλα πραγματα απο ebay...πλεον εχω σταματησει τελειως και ψωνιζω μονο απο τα μεταχειρισμενα στην Ελλαδα...αν λιγο πολυ αυτο κανουμε ολοι,τοτε κινειται πιο πολυ το χρημα στο εσωτερικο!

Kαι εγώ τα τελευταία χρόνια έχω κάνει κυρίως μικρές αγορές από αγγελίες και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου..
Αλλά να πω την αλήθεια το εκανα απλά για ιδιοτελείς λόγους και όχι γιατί με ενδιέφερε να κινείται το χρήμα στο εσωτερικό.
Τώρα βλέπω ότι βοηθάω κάποιον άλλο φίλο να πουλήσει ένα αντικείμενο και το αποκτώ εγώ σε καλή τιμή.



-Fendet Αffinity Tele με σημάδια χρήσης 95 ευρώ συζητήσιμη μάλιστα..
-Gibson ταυράκι worn cherry 400 ευρώ
-Εpiphone Les Paul με θήκη 150
-3-4 Ibanez και Jackson στα 100-130 ευρώ
-Ενισχυτές 15-20 watt με 30-40 ευρώ
Rodort1, οι τιμές που αναφέρεις εμένα μου φαίνονται αρκετά φυσιολογικές. Δεν μπορώ να επιχειρηματολογήσω, αφού δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι τα όργανα που λές. Όμως οι τιμές των μεταχειρισμένων επηρεάζονται -και- απο τις τιμές των ελληνικών μαγαζιών, που επίσης πέφτουν. Αν π.χ βρίσκεις σε μαγαζί την Squier affinity tele στα < 200 (στον Θωμα με 180), τότε τα 95 είναι η μισή τιμή = πολύ δικαιολογημένη πτώση για entry-level όργανο, με απρόσεκτη χρήση.

Και εγώ δεν ξέρω την  καταστασή τους.Από όσα γράφουν οι αγγελίες και δείχνουν οι φωτογραφίες μόνο.

Επίσης η φράση "δεκτός κάθε έλεγχος" σημαίνει για μένα πολλά,μπορεί να κάνω και λάθος...

Απλά δε θυμάμαι ποτέ ηλεκτρική κιθάρα gibson κάτω από 500 ευρώ ή fender κάτω από 100.

Επίσης πριν 1-2 χρόνια έδιναν τα mini-amp 40 ευρώ,ενώ τώρα δίνουν τους 15-20 watt.

Τέλοσπάντων εύχομαι κάπως να αντιστραφεί το κλίμα γιατί πιστεύω ότι πολύς κόσμος πλέον αντί να πουλάει "σκοτώνει"..

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #6 στις: 26/04/12, 22:31 »
Απλά δε θυμάμαι ποτέ ηλεκτρική κιθάρα gibson κάτω από 500 ευρώ ή fender κάτω από 100.
Η Gibson έβγαλε τα τελευταία χρόνια την σειρα studio faded, για τα μοντέλα les paul και sg (σαν αυτήν που είδες). Την LP την έχω βρει σε ελληνικό κατάστημα στα 715 euro, ενώ ο thomann κάποια στιγμή την είχε στα ~650. Η sg πρέπει να είναι ακόμα φθηνότερη. Μην φοβάσαι, Gibson LP standard αν ψάξεις κάτω απο 1000 euro, μόνο με σπασμένο Headstock βρίσκεις.

Η Fender που είδες, είναι Squier by Fender. Η φθηνότερη squier ξεκινά στα 100 καινούργια.

Επίσης πριν 1-2 χρόνια έδιναν τα mini-amp 40 ευρώ,ενώ τώρα δίνουν τους 15-20 watt.
Πριν 2 χρόνια όμως, αν έλεγες οτι ψάχνεις εξιοπρεπή λαμπάτο γύρω στα 200 - 300 eurο θα σε παίρνανε με τις πέτρες.

Εγώ επιμένω οτι τσάμπα ανησηχείς. 


Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #7 στις: 27/04/12, 00:07 »
Απλά δε θυμάμαι ποτέ ηλεκτρική κιθάρα gibson κάτω από 500 ευρώ ή fender κάτω από 100.
Η Gibson έβγαλε τα τελευταία χρόνια την σειρα studio faded, για τα μοντέλα les paul και sg (σαν αυτήν που είδες). Την LP την έχω βρει σε ελληνικό κατάστημα στα 715 euro, ενώ ο thomann κάποια στιγμή την είχε στα ~650. Η sg πρέπει να είναι ακόμα φθηνότερη. Μην φοβάσαι, Gibson LP standard αν ψάξεις κάτω απο 1000 euro, μόνο με σπασμένο Headstock βρίσκεις.

Η Fender που είδες, είναι Squier by Fender. Η φθηνότερη squier ξεκινά στα 100 καινούργια.

Επίσης πριν 1-2 χρόνια έδιναν τα mini-amp 40 ευρώ,ενώ τώρα δίνουν τους 15-20 watt.
Πριν 2 χρόνια όμως, αν έλεγες οτι ψάχνεις εξιοπρεπή λαμπάτο γύρω στα 200 - 300 eurο θα σε παίρνανε με τις πέτρες.

Εγώ επιμένω οτι τσάμπα ανησηχείς.
1300 εχει νομιζω η συγκεκριμενη...οι τιμες δε καταποντιστηκαν απλα εφτασαν επιπεδα μεταχειρισμενων του εξωτερικου!

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #8 στις: 27/04/12, 00:35 »
@noe13 : Νομιζώ οτι μιλάμε για αυτήν (Special Faded).

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #9 στις: 27/04/12, 01:11 »
εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο....

ότι δηλαδή οι πωλητές "σκοτώνουν" αυτά που πουλάνε...

πιστεύω πως γενικώς έχουν πέσει οι τιμές σε πολλές κατηγορίες αλλά η ποσοστιαία μείωση καινούριου/μεταχειρισμένου παραμένει πάνω κάτω η ίδια

φράση κλειδί είναι αυτή:

Πριν 2 χρόνια όμως, αν έλεγες οτι ψάχνεις εξιοπρεπή λαμπάτο γύρω στα 200 - 300 eurο θα σε παίρνανε με τις πέτρες.

τουτέστιν, οι εταιρείες, πλέον, παράγουν φθηνότερα μοντέλα οπότε και οι πωλητές τα πουλάνε ανάλογα

υγ.άλλο Fender, άλλο Squier ;)

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #10 στις: 27/04/12, 01:14 »
@noe13 : Νομιζώ οτι μιλάμε για αυτήν (Special Faded).
μαλλον κανενας μας δεν εχει δικιο...Αν λεμε για αυτη την αγγελια

http://smart.noiz.gr/details.php?id=82386

τοτε ειναι αυτη

http://www.thomann.de/gr/gibson_sg_standard_eb.htm


Ακυρο kopaniamento εχεις δικιο!

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #11 στις: 27/04/12, 05:25 »
Γεια σας παιδιά, εγώ τώρα με την κρίση έχω παρατηρήσει ναι μεν λίγο ανεβασμένες τις περιπτώσεις των ευκαιριών αλλά επίσης επειδή προσπαθώ να πουλήσω μια κιθάρα τελευταία παρατηρώ mail που προσπαθούν να σε πιάσουν μ...ακα. Ναι το ξέρω και παλιά παίζαν αυτά αλλα έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο ανεβασμένα τελευταία!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #12 στις: 27/04/12, 10:36 »
Γεια σας παιδιά, εγώ τώρα με την κρίση έχω παρατηρήσει ναι μεν λίγο ανεβασμένες τις περιπτώσεις των ευκαιριών αλλά επίσης επειδή προσπαθώ να πουλήσω μια κιθάρα τελευταία παρατηρώ mail που προσπαθούν να σε πιάσουν μ...ακα. Ναι το ξέρω και παλιά παίζαν αυτά αλλα έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο ανεβασμένα τελευταία!
δηλ?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #13 στις: 27/04/12, 11:26 »
Η γνώμη μου είναι ότι και οι δύο πλευρές έχουν κάποιο δίκιο. Παρατηρώ π.χ. στο ebay ότι κιθάρες πουλιούνται σε τιμές που δεν θα μπορούσα να φανταστώ πριν μερικά χρόνια, ενώ άλλες δεν πουλιούνται καν γιατί δεν πλειοδοτεί κανένας για αυτές ή γιατί δεν φτάνουν το reserve που έχει θέσει ο πωλητής. Το περασμένο Σαββατοκύριακο έκλεισε στις 115 λίρες περίπου μια Cort M600 της παλιάς καλή εποχής (Κορεάτικης κατασκευής, Mighty Might μαγνήτες, καλό hardware κλπ) και δυστυχώς δεν πουλήθηκε καθώς ο πωλητής είχε βάλει reserve 200 λίρες. Βλέπω ακόμα και vintage όργανα (Gibson και Fender κιθάρες της δεκαετίας του '50 ή του '60) να βγαίνουν προς πώληση σε χαμηλές (αναλογικά πάντα) τιμές και να μην υπάρχει ενδιαφέρον. Δεν γνωρίζω καθόλου την Ελληνική αγορά, αλλά υποθέτω ότι καθώς εκεί η κρίση είναι πολύ πιο έντονη, τέτοια φαινόμενα θα παρατηρούνται αρκετά συχνά.

Όσο για το αν προσπαθούν να σε πιάσουν... οτιδήποτε, νομίζω ότι είναι θεμιτό για έναν υποψήφιο αγοραστή να κάνει μια προσφορά στον πωλητή (σε λογικά πλαίσια εννοείται, δεν λέω να προσφέρει 100 Ευρώ για μια κιθάρα που κοστίζει 500). Και πάλι τέτοιες τακτικές υπαγορεύονται σε μεγάλο βαθμό από την οικονομική κατάσταση. Γενικά δεν είναι καλή εποχή για πωλητές.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #14 στις: 27/04/12, 13:02 »
[Αν λεμε για αυτη την αγγελια

http://smart.noiz.gr/details.php?id=82386

Ωχ, αυτήν όντως την σκοτώνει..

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #15 στις: 27/04/12, 15:19 »
Να πω λίγο κάτι περί σκοτώματος; Αν ο άνθρωπος έχει ανάγκη 600 ευρώ για μια -χτύπα ξύλο- ιατρική ανάγκη, πολύ που χέστηκε. Θα τα πάρει από όπου βρει.

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #16 στις: 27/04/12, 15:32 »
Να πω λίγο κάτι περί σκοτώματος; Αν ο άνθρωπος έχει ανάγκη 600 ευρώ για μια -χτύπα ξύλο- ιατρική ανάγκη, πολύ που χέστηκε. Θα τα πάρει από όπου βρει.
καλα οσοι πουλαν σε καλες τιμες,δε σημαινει οτι ειναι ετοιμοι για επεμβαση...να πω και μια ιστορια...
ημουν καποτε αναμεσα σε 2 αγγελιες κιθαρων,με ιδια τιμηκαι η μια εγραφε 'Πωλειται κιθαρα αμεσα λογω πολυ σοβαρου προβληματος,ειναι αναγκη κτλ'
Λεω και εγω θα δωσω προτεραιοτητα στο παιδι αφου δε μπορω να αποφασισω κιολας...τον παιρνω λοιπον τηλ,το σηκωνει ενας πιτσιρικας,πιανουμε συζητηση,του λεω ρε φιλε τι προβλημα αντιμετωπιζεις κλπ και τι απανταει ο Θεος
'Ασε φιλαρακι,εχω βρει παπακι σε απιστευτη τιμη,νικελωμενο τα παντα και καιγομαι'!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #17 στις: 27/04/12, 16:05 »
@noe13 : Νομιζώ οτι μιλάμε για αυτήν (Special Faded).


Nαι για αυτήν μιλάω.

Δεν ήξερα ότι καινούργια κάνει 600,απλά κόλλησα με το Gibson στο Headstock και τα 400 σε μεταχειρισμένη μου φάνηκαν λίγα...

Μαζί με όσα έγραψα προηγουμένως έχω την εντύπωση ότι οι αγγελίες πώλησης "ανεβαίνουν" με πολύ γρήγορο ρυθμό.
Ειδικά στο διπλανό site κάθε μέρα ανεβαίνουν τόσες που δεν προλαβαίνω να τις διαβάσω.
Ίσως για αυτό έχω και αυτή την εντύπωση του γενικού "ξεπουλήματος",αλλά μπορεί να 'ναι και ιδέα μου..

Επίσης παλιά νομίζω ότι οι ανταλλαγές ήταν πιο συχνές και όχι έσχατη λύση.

Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει και μου κάνει εντύπωση είναι η ζήτηση που έχουν οι replikes.
Έχω δοκιμάσει 2-3 πια και ενώ ειδικά οι τελευταίες σε παραγωγή, αισθητικά είναι αρκετα πιστές,σαν όργανα μου θυμίζουν κακές epiphone....
Ένας φίλςο μου πουλούσε μια 50 ευρώ κάτω από όσο την αγόρασε με τελωνείο και έγινε λαϊκό προσκύνημα.

Πάντως πριν κανά 2 βδόμαδο που μιλούσα με κάτι παιδιά από το gitarren.de  βρήκαν και αυτοί κάποιες κιθάρες στην Ελλάδα,κυρίως πιο ακριβά μοντέλα,σε δελεαστικές τιμές.

Να πω λίγο κάτι περί σκοτώματος; Αν ο άνθρωπος έχει ανάγκη 600 ευρώ για μια -χτύπα ξύλο- ιατρική ανάγκη, πολύ που χέστηκε. Θα τα πάρει από όπου βρει.
καλα οσοι πουλαν σε καλες τιμες,δε σημαινει οτι ειναι ετοιμοι για επεμβαση...να πω και μια ιστορια...
ημουν καποτε αναμεσα σε 2 αγγελιες κιθαρων,με ιδια τιμηκαι η μια εγραφε 'Πωλειται κιθαρα αμεσα λογω πολυ σοβαρου προβληματος,ειναι αναγκη κτλ'
Λεω και εγω θα δωσω προτεραιοτητα στο παιδι αφου δε μπορω να αποφασισω κιολας...τον παιρνω λοιπον τηλ,το σηκωνει ενας πιτσιρικας,πιανουμε συζητηση,του λεω ρε φιλε τι προβλημα αντιμετωπιζεις κλπ και τι απανταει ο Θεος
'Ασε φιλαρακι,εχω βρει παπακι σε απιστευτη τιμη,νικελωμενο τα παντα και καιγομαι'!!!!!!


Καλά όπως λέει και ο Υπνοβάτης ότι βρει θα σκοτώσει ο καθένας στην ανάγκη,χωρίς δεύτερη σκέψη..

@noe Εντάξει κάγκουρες υπάρχουν πολλοί και δυστυχώς σε όλες τις ηλικίες.. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 27/04/12, 16:09 από rodort1 »

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελιες
« Απάντηση #18 στις: 27/04/12, 19:12 »
Παιδιά, όσο γουστάρει πουλάει ο καθένας τα πραγματά του και είναι δικαίωμα του, δεν βρίσκω το λόγο να γίνεται τέτοια συζήτηση, και δεν υποχρεώνει κανείς κανέναν να πουλάει τα πραγματά του ακριβά ή φθηνά...ειδικά στης μέρες μας που υπάρχουν πολλοί που πουλάνε όργανα γιατί λόγω κρίσης δε μπορούν να τα βγάλουν πέρα οικονομικά μου φαίνεται εντελώς λογικό κάποιοι να τα σκοτώνουν (και φυσικά θα υπάρξει κάποιος σαν κι εμάς να το θέλει και να το αγοράσει).

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
67767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/10, 16:17
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
3688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/04, 02:49
από παπ50
6 Απαντήσεις
4079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/05, 11:08
από Θοδωρής
8 Απαντήσεις
4398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 14:20
από parlats
5 Απαντήσεις
4102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/08, 10:15
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
2603 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/08, 23:23
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
13293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 10:42
από mace
2 Απαντήσεις
2705 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/09, 00:30
από stressless
6 Απαντήσεις
33473 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/11, 11:03
από Βραζίλης
15 Απαντήσεις
6614 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/12, 17:38
από hot_sauce (φλουτσ)