Αποστολέας Θέμα: Μεγάλες αλήθειες  (Αναγνώστηκε 33274 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #25 στις: 25/09/08, 00:05 »
-ολοι εχουμε ''συλληφθει'' απο καποιον συγγενη να αυτοικανοποιουμαστε η να διαθετουμε πορνογραφικο υλικο μαζι μας


νομίζω πως αυτό είναι όντως μια τεράστια αλήθεια δυστυχώς!

Επίσης θυμήθηκα την υπέρτατη μεγάλη αλήθεια ever :
¨
Όταν βλέπεις τσόντα προχωράς το βίντεο στο fast forward και σταματάς και γυρνάς πίσω στην αλλαγή της στάσης
« Τελευταία τροποποίηση: 25/09/08, 00:15 από KgSoloman5000 »

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #26 στις: 25/09/08, 00:44 »
Πάντα όταν γίνεται μια παράξενη αλλαγή, αυτός που κάνει την μετάδοση θα κάνει κριτική για την επιλογή του προπονητή αλλά στο τέλος θα προσθέσει ότι "ο προπονητής ξέρει καλύτερα από εμάς"..
Εκτος απ τον Συριγο, που παντα επιμενει..!

- Ολοι καποια φορα παιζοντας μπασκετ εχουμε βαλει ενα καλαθι που μας αρεσε, και μετα σκυβουμε το κεφαλι για να μη δεχτουμε συγχαρητηρια, αποφασισμενοι να συνεχισουμε πιο δυνατα!
- Οταν παιζαμε ποδοσφαιρο μικροι, και καναμε ειτε χαζο σουτ, ειτε βαζαμε γκολ, οι αντιπαλοι καποια φορα θα ελεγαν οτι σουταραμε χαζα, με το μυτακι, και εμεις προσπαθουσαμε να τους πεισουμε: "Δεν ηταν μυτο, δεν ηταν μυτο!!"
- Οσοι εχουμε συρτη στην πορτα, σιγουρα υπαρχει μια φορα την οποια ξεχασαμε να τον βγαλουμε ανοιγοντας την πορτα, με αποτελεσμα αυτη να κοπανησει δυνατα κ εμεις να πεταχτουμε απ την τρομαρα μας!
- Που σκαρφιζομασταν 1000 τροπους να στελνουμε χαρτακια την ωρα του μαθηματος, ωστε να μη μας δει ο καθηγητης, ενω αν το καλοσκεφτουμε τωρα, κανενας απ αυτους τους 1000 δεν ειναι δυνατον να μη γινει αντιληπτος!...
- Οι μαμαδες, που οσο κ αν μεγαλωνεις σου λενε "να προσεχεις, μην αργησεις" κ ας γυρνας στις 5 με το αυτοκινητο καθε φορα.. Κ ακομα κ αν περασουν στο επιπεδο της αυτογνωσιας, κ καταλαβουν οτι δεν τις ακουμε πια και δεν θα εξαρτηθει τι ωρα θα γυρισουμε απο εκεινες, ουτε θα προσεχουμε επειδη μας το ειπαν εκεινες, αντι να το σταματησουν θα πουν κατι σαν "το ξερω οτι δε σημαινει τιποτα, αλλα εγω ησυχαζω να το λεω.."
- Ολοι οι μουσικοι-μουσικοφιλοι σπαζομαστε να ακουμε ενα μικρο ή εναν ασχετο να βαραει τα πληκτρα του πιανου/αρμονιου ή την κιθαρα ηλιθια, αλλα σε καποια στιγμη εκτονωσης το κανουμε κ εμεις, με την ιδεα-αλλωθι οτι το κανουμε ισως πιο κομψα..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #27 στις: 25/09/08, 12:11 »
-Παντα οταν πεθαινει ενας γνωστος μουσικος λεμε RIP και ηταν μεγαλος κλπ εστω και αν ποτε δεν ακουσαμε το συγκροτημα που επαιζε..(παραδειγματα παρα πολλα :P)
-Ολοι μα ολοι λενε οτι ακουνε led zeppelin,pink floyd και black sabbath.Ζητημα αν οι περισσοτεροι εχουν ακουσε 4 κομματια απο την καθε μπαντα(αχ βγαζω χολη τωρα :P)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #28 στις: 25/09/08, 12:40 »


Επίσης θυμήθηκα την υπέρτατη μεγάλη αλήθεια ever :
¨
Όταν βλέπεις τσόντα προχωράς το βίντεο στο fast forward και σταματάς και γυρνάς πίσω στην αλλαγή της στάσης
Ναι αυτο ειναι ΠΟΛΥ μεγαλη αληθεια ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #29 στις: 25/09/08, 12:46 »
-Ποτε μα ποτε δεν παιρνεις αυτο που θελουν απο την Υπεραγορα, ακομα κι εαν ειναι αυτο που σου εγραψαν στο χαρτι
-Ακομα κι εαν ειναι το σωστο προϊον, μαλλον θα εχει προβληματικη ημερομηνια ληξεως ( που ισως να ειναι και ενα μηνα μετα :D ).
-Ομως, και η ημερομηνια μια χαρα να ειναι, τοτε η συσκευασια θα εχει ενα εμφανες προβλημα που εσυ δεν το προσεξες
-Παρολαυτα, εαν εκανες το λαθος να ειναι και το σωστο προϊον, και να ληγει σε δεκτο χρονικο διαστημα και να πληρει τις προϋποθεσεις για μια τελεια συσκευασια, σιγουρα θα ειναι πιο ακριβο απ'ο,τι περιμεναν και γι'αυτο θα σε κατηγορησουν που τελικα δεν επελεξες ενα πιο φτηνο προϊον!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #30 στις: 25/09/08, 12:49 »
-ολοι εχουμε ''συλληφθει'' απο καποιον συγγενη να αυτοικανοποιουμαστε η να διαθετουμε πορνογραφικο υλικο μαζι μας


νομίζω πως αυτό είναι όντως μια τεράστια αλήθεια δυστυχώς!

Επίσης θυμήθηκα την υπέρτατη μεγάλη αλήθεια ever :
¨
Όταν βλέπεις τσόντα προχωράς το βίντεο στο fast forward και σταματάς και γυρνάς πίσω στην αλλαγή της στάσης
αυτο ΕΙΝΑΙ μεγαλη αληθεια..:P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #31 στις: 25/09/08, 14:36 »
Αληθειες της τουαλετας (θα βγουν πολλα στην φορα ::) :P)

-Ολοι μας καποια στιγμη που ειμασταν μονοι στο σπιτι πανω που εχουμε ξαλαφρωσει στην τουαλετα διαπιστωσαμε με τρομο οτι δεν υπαρχει χαρτι υγειας
-Το απο πανω ισχυει και για πετσετα οταν κανουμε μπανιο
-(για αντρες)Ολοι καποια στιγμη την ωρα που κατουρουσαμε διαπιστωσαμε οτι τελικα η λεκανη ειναι λιγο πιο χαμηλη απο οτι υπολογιζαμε και εχουμε κανει μια ωραιοτατη λιμνουλα λιγο πιο κει
-Ολοι μας εχουμε εναν πακο με περιοδικα καπου τοποθετημενη στην τουαλετα για να διαβαζουμε
-Ολοι μας εχουμε πει καποια στιγμη "παω να ψηφισω"
-Σε ολους εχει συμβει να παει να μπει καποιος στην τουαλετα και να φωναξουμε με θυμο "αλλος λεμε!!!!"
-Παντα σε τουαλετες που γραφουν "παρακαλω πετατε τα χαρτια στο καλαθακι" θα βρουμε χαρτια στην λεκανη
-Σε ολες τις αντρικες τουαλετες εστιατοριων/σχολειο/πανεπιστημιων/καφετερειων υπαρχει μπροστα απο την λεκανη μια μικρη λιμνουλα απο κοσμο που συχαινεται να πλησιασει πολυ κοντα στην λεκανη

Επεται συνεχεια
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #32 στις: 25/09/08, 19:14 »
Αληθειες της τουαλετας (θα βγουν πολλα στην φορα ::) :P)

-Ολοι μας καποια στιγμη που ειμασταν μονοι στο σπιτι πανω που εχουμε ξαλαφρωσει στην τουαλετα διαπιστωσαμε με τρομο οτι δεν υπαρχει χαρτι υγειας
-Το απο πανω ισχυει και για πετσετα οταν κανουμε μπανιο
-(για αντρες)Ολοι καποια στιγμη την ωρα που κατουρουσαμε διαπιστωσαμε οτι τελικα η λεκανη ειναι λιγο πιο χαμηλη απο οτι υπολογιζαμε και εχουμε κανει μια ωραιοτατη λιμνουλα λιγο πιο κει
-Ολοι μας εχουμε εναν πακο με περιοδικα καπου τοποθετημενη στην τουαλετα για να διαβαζουμε
-Ολοι μας εχουμε πει καποια στιγμη "παω να ψηφισω"
-Σε ολους εχει συμβει να παει να μπει καποιος στην τουαλετα και να φωναξουμε με θυμο "αλλος λεμε!!!!"
-Παντα σε τουαλετες που γραφουν "παρακαλω πετατε τα χαρτια στο καλαθακι" θα βρουμε χαρτια στην λεκανη
-Σε ολες τις αντρικες τουαλετες εστιατοριων/σχολειο/πανεπιστημιων/καφετερειων υπαρχει μπροστα απο την λεκανη μια μικρη λιμνουλα απο κοσμο που συχαινεται να πλησιασει πολυ κοντα στην λεκανη

Επεται συνεχεια

να προσθέσω ότι όταν κάνεις το χοντρό σου και βρωμάει πολύ θα ανοίξεις το παράθυρο και θα κάνεις την κλασική κίνηση για να φύγει η βρώμα, παρότι ξέρεις ότι δεν έχει νόημα...Επίσης στις τουαλέτες πανεπιστημίων και σχολείων μετά την ανάγκη σου διαβάζεις πάντα και το κράξιμο που ρίχνουν αναρχικοί με τους χρυσαυγίτες
« Τελευταία τροποποίηση: 25/09/08, 19:21 από KgSoloman5000 »

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #33 στις: 25/09/08, 19:56 »
-ολοι εχουμε σκεφτει τον εαυτο μας ως μεγαλο σταρ
-ολοι εχουμε πει ψεμματα για να "δειχτουμε"

Amylo... μην είσαι απόλυτη, μην είσαι απόλυτη!!!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #34 στις: 25/09/08, 20:01 »
Μεγάλες αλήθειες των εξόδων:

  • Όταν συναντιέσαι για πρώτη φορά με μια μεγάλη παρέα, όταν σου συστηθούν όλοι και τελειώσουν, συνειδητοποιείς ότι δεν θυμάσαι κανένα όνομα..
  • Ο αριθμός των ατόμων της παρέας είναι ανάλογος με την καθυστέρηση που προκύπτει μέχρι να μαζευτεί όλη η παρέα στο meeting point..
  • Όταν πας σε κάποιο club ενώ θα σπρωχτείς τουλάχιστον 10 φορές μέσα σε ένα βράδυ, μόνο ο ένας θα σου ζητήσει συγνώμη ή θα σου κάνει νεύμα..
  • Πάντα όταν γνωρίζουμε άτομα για πρώτη φορά μέσα στην παρέα και εν τέλει δεν κάτσει να ανταλλάξουμε ούτε κουβέντα, στο τέλος της βραδιάς θα πούμε ο ένας στον άλλον "χάρηκα" ενώ θα ξέρουμε και οι δύο ότι αυτό δεν είναι αλήθεια..
  • Όταν βλέπουμε στο ημίφως από πίσω μια κοπέλα, δείχνει 100 φορές καλύτερη απ'ότι αν γυρίσει και την δούμε από μπροστά..
  • Πάντα κατά την επιστροφή θα υπάρχει τουλάχιστον ένας/μία στο πίσω κάθισμα που θα αποκοιμηθεί..
  • Κατά το τέλος της βραδιάς θα υπάρχει τουλάχιστον ένας που θα θέλει να φάει είτε βρώμικο είτε κρέπες..
  • Την επόμενη μέρα οι κοπέλες θα πάρουν τηλέφωνο η μία την άλλη για να σχολιάσουν τι φόραγε χθες η ξανθιά της απέναντι παρέας ή πόσο θεληματικό πηγούνι είχε ο τύπος με την κόκκινη μπλούζα, ενώ οι άντρες θα τηλεφωνηθούν για να κανονίσουν σε ποιανού το σπίτι θα δούνε το derby..

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #35 στις: 26/09/08, 01:48 »
-όλοι εχουμε σκεφτεί ερωτικά καποιον καθηγητή/τρια από το σχολιο/φροντηστήριο
-όλοι εχουμε πει απο ευγένεια και μόνο "παρα πολυ ωραίο φαί" ενω στην πραγματικότητα δεν τρώγεται
-όλοι εχουμε πει σε καποιον που μας ρωταει "το ξερεις αυτο το συγκροτημα/ταινια/κλπ?" "μα ναι! φυσικα" ενω στην πραγματικοτητα δεν εχουμε ιδεα, μονο και μονο για να του κανουμε εντυπωση επειδη μας αρέσει
-όλοι έχουμε στείλει ερωτικό γραμματάκι στο δημοτικο
-όλοι εχουμε αλλάξει ρούχο που μας εχουν φερει δωρο και δεν μας αρεσε καθολου με την δικαιολογία "δεν μου έκανε αυτο το νουμερο"
-όλοι εχουμε πει τη δικαιολογία "είχε κίνηση" ενώ στην πραγματικότητα ο δρόμος ήταν άδειος και εμεις αργήσαμε να ξεκινήσουμε
-σε κάθε σχολείο υπάρχουν 2 καθηγητές που "κατι παίζεται μεταξύ τους"
-όλοι όσοι εχουμε μικροτέρα αδέρφια τους εχουμε φορτώσει εστω και μια φορα το φτέξιμο για κατι που καναμε εμεις
-όλοι εχουμε κρατήσει κάτι το οποιο το δανιστήκαμε

Αποσυνδεδεμένος μαντολιναδα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθε ζωή εχει τη δική της μελωδία!!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #36 στις: 26/09/08, 12:53 »
Βαρεθηκα με τις γενικευσεις σας ...ολοι ολοι ολοι......

Ποτε μην λες ποτε.......!!!!!!!!!!!


λολ!
CANTO.......

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #37 στις: 26/09/08, 13:11 »
Βαρεθηκα με τις γενικευσεις σας ...ολοι ολοι ολοι......

Ποτε μην λες ποτε.......!!!!!!!!!!!


λολ!
+1!!!
εγώ δεν έχω στείλει ερωτικό γράμμα στο δημοτικό!δημοτικο(6η και μετά)-γυμνάσιο=πολύ HATE περίοδος για μένα και μου έχει αφήσει κατάλυπα-λολ
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #38 στις: 26/09/08, 13:47 »
ρε γιωργαρα πολλα δεν εχουμε κανει αλλα επειδη δεν τα εκανεςς εσυ δεν σημαινει οτι ενα μεγαλ συχολο του πλυθισμου δεν το εχει κανει :P
μπερδεγουέι αυτο με το χαρτι της τουαλετας ηταν ελεος :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #39 στις: 26/09/08, 16:29 »
μν μ πεις οτι δν το χεις πάθει! :P

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #40 στις: 26/09/08, 17:51 »
μν μ πεις οτι δν το χεις πάθει! :P
οχι γιατι τα ρολα ειναι μπροστα μου παντα και τα περνουμε 12αδες,ασε ου εχω μαμα που παει καθε φορα στο σουπερ μαρκετ :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #41 στις: 26/09/08, 18:07 »
μν μ πεις οτι δν το χεις πάθει! :P
οχι γιατι τα ρολα ειναι μπροστα μου παντα και τα περνουμε 12αδες,ασε ου εχω μαμα που παει καθε φορα στο σουπερ μαρκετ :P
Οταν θα μεινεις μονη σου τοτε καποια στιγμη θα το παθεις δεν υπαρχει περιπτωση ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #42 στις: 26/09/08, 18:19 »

Οταν θα μεινεις μονη σου τοτε καποια στιγμη θα το παθεις δεν υπαρχει περιπτωση ::)
μονη μνενω απο τα 16 :P αλλα να ..πως να το πω...ειμαι λιγο μαμακιας... ::) ;D :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #43 στις: 27/09/08, 04:35 »
μν μ πεις οτι δν το χεις πάθει! :P
οχι γιατι τα ρολα ειναι μπροστα μου παντα και τα περνουμε 12αδες,ασε ου εχω μαμα που παει καθε φορα στο σουπερ μαρκετ :P
εγω το έχω πάθει πάνω απο 10 φορές!
καθε φορα που πάω στου αδερφου μου και με πιάνει ποτε δεν έχει χαρτι και με πιάνει απελπισία
μάλιστα μια φορά με κόψημο ενώ 'εβλεπα οτι δεν είχε φώναζα πολυ δυνάτα "ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩΩΩ"
έχω πάρει τηλέφωνα απτον καμπινέ και εχω αράξει εκεί μέσα μέχρι να έρθει κάποιος με χαρτι πολλή ώρα στη ζωή μου
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #44 στις: 27/09/08, 11:02 »
Ιδιαιτερα οταν σε παλιο χωριατικο σπιτι η τουαλετα απεχει απο το κυριως οικημα περι τα 15m ( μια υπεροχη hand made τουαλετα, αναμεσα απο δεντρα για φυσικη προστασια απο τους..περιεργους ;) ) και το χαρτι ειναι το πιο πολυτιμο αγαθο στην περιφερεια :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #45 στις: 27/09/08, 12:27 »
Ιδιαιτερα οταν σε παλιο χωριατικο σπιτι η τουαλετα απεχει απο το κυριως οικημα περι τα 15m ( μια υπεροχη hand made τουαλετα, αναμεσα απο δεντρα για φυσικη προστασια απο τους..περιεργους ;) ) και το χαρτι ειναι το πιο πολυτιμο αγαθο στην περιφερεια :D

ενώ παράλληλα χαζεύεις τα ξεχαρβαλωμένα τούβλα και τον ιστό αράχνης που έχει σχηματίσει πανό. Το πιο ωραίο της υπόθεσης όμως είναι να κάνεις την ανάγκη σου και να περνάνε από το σπίτι για επίσκεψη οι θείοι με τα τρίτα ξαδέρφια σου που τα βλέπεις μια φορά το χρόνο και αν και ακούς τη φράση : "Ο Βασίλης που είναι ;"
...Και επειδή ζεστάθηκα να αναφέρω μερικές μεγάλες αλήθειες χωριού.

- οι περισσότεροι έχουν κάποιον ελληνοαμερικάνο ξάδερφο/η στο χωριό που τον βλέπουν στο χωριό μόνο τον Αύγουστο και επικοινωνούν με μισά αγγλικά μισά ελληνικά. Αγαπημένες εκφράσεις είναι τα ελληνοαγγλικά υβρίδια "μαρκέτα" (δηλ.σουπερμάρκετ), "τικέτα" (δηλ. εισιτήριο), φλώρι (δηλ. πάτωμα) και η στιγμή που παραγγέλνουν φαγήτο και θα πουν " 3 souvlakis".
-  Πάντα με αυτά τα ξαδέρφια κανονίζετε να σας φιλοξενήσουν αμερική, αλλά ποτέ δε γίνεται αυτό
- Το χωριό έχει πάντα 4 κύρια κομβικά σημεία. Το καφενείο, την εκκλησία, την παιδίκή χαρά και ένα μπονους, που μπορεί να είναι το μοναδικό σημείο του χωριού με παγκάκια, μια πηγή, μια θέα κτλ
- όταν είμασταν πιτσιρίκια και μας έβγαζε ο πατέρας το χιλιάρικο να πάμε να του παρουμε μπύρες από το καφενείο, το θεωρούσαμε τόσο φοβερό που πηγαίναμε τρέχοντας ώστε να τα φέρουμε όσο πιο γρήγορα γινόταν
- πάντα υπάρχει κάποιος γεράκος που θα σου πει "μπράβο που έρχεσαι στο χωριό" και θα σου εξηγήσει πόσο σπουδαίο ήταν παλιά το χωριό και πόσους κατοίκους είχε
- η πιο καλτ ατάκα του καλοκαιριού θα είναι το "ποιανού είσαι εσύ;"
- κάθε μέρα θα φιληθείς με μια γριά που δεν θα έχεις ξαναματαδεί στη ζωή σου και στη συνέχεια θα σε ρωτήσει με νάζι "εγώ ξέρεις ποια είμαι ;". Η μόνη απάντηση σε αυτήν την περίπτωση είναι " σας ξέρω φυσιογνωμικά αλλά δε θυμάμαι τώρα"
- κάθε χωριό έχει έναν που τον κατηγορούν για μπεκρή και μια για την οποία λένε ότι είναι βρωμιάρα και σε συμβουλεύουν να μη πάρεις τίποτα από αυτήν.
- πάντα ανάμεσα στα γλυκά και τις πίτες που σου φέρνουν, θα υπάρχει μια μερίδα που θα είναι τόσο χάλια ώστε θα πας στο νεροχύτη να φτύσεις τη μπουκιά που έφαγες.
- στο χωριό υπάρχει πάντα ένας κοντινός θείος που κλάνει χωρίς να νοιάζεται αν τον ακούς.
 

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #46 στις: 28/09/08, 00:58 »
XAXAXAXAXA ποιανου εισαι εσυ?.... κορυφαιο και γινεται παντα!!!!
-Οι περισσοτεροι θεωρουμε το χωριο μας πολυ γ.... μερος αλλα μολις φερουμε φιλους μας κλπ λενε οτι ειναι ωραιο μονο απο ευγενια..
-Παντα οι γεροι θα λενε οτι το χωριο ειχε 2000-3000 κατοικους πριν τον πολεμο αν και αυτο ποτε δεν ειχε συμβει
-σΣε καθε χωριο υπαρχει ενα τρελος(στο δικο μου εχουν αυξηθει επικινδυνα παντως..)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #47 στις: 28/09/08, 02:26 »
Αλήθεια για τις μανάδες
- Όταν έρθει οποιοσδήποτε γνωστός ή μη στη μάνα σου σπίτι σου και ρωτήσει απο ευγένεια "Τι κάνετε;"
9 στις 10 η μητέρα απαντάει "Τι να κάνουμε, συμμαζεύουμε τα χάλια μας"...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #48 στις: 28/09/08, 02:32 »
-Σε καθε χωριο υπαρχει ενας τρελος(στο δικο μου εχουν αυξηθει επικινδυνα παντως..)

Tοτε μαλλον εννοεις...."τουλαχιστον ενας..." ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #49 στις: 28/09/08, 02:50 »
Αλήθεια για τις μανάδες
- Όταν έρθει οποιοσδήποτε γνωστός ή μη στη μάνα σου σπίτι σου και ρωτήσει απο ευγένεια "Τι κάνετε;"
9 στις 10 η μητέρα απαντάει "Τι να κάνουμε, συμμαζεύουμε τα χάλια μας"...

στανταρ όμως, ίσως με λίγο διαφορετικά λόγια, αλλά ναι!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
1976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/05, 22:53
από Niiiiikos
0 Απαντήσεις
2090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/06, 12:44
από Θοδωρής
48 Απαντήσεις
15629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/07, 18:59
από founio
39 Απαντήσεις
18398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/20, 20:25
από GVen
0 Απαντήσεις
1738 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/08, 11:03
από Foveras
3 Απαντήσεις
2126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/08, 23:06
από Ωρίωνας
2 Απαντήσεις
3417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/11, 18:17
από hot_sauce (φλουτσ)
17 Απαντήσεις
5777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/12, 22:56
από Metaldon
0 Απαντήσεις
1545 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/18, 16:29
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
1591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/19, 20:17
από Ιππέας