Αποστολέας Θέμα: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!  (Αναγνώστηκε 269568 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #100 στις: 16/07/08, 18:36 »
Λοιπόν, με τη σειρά ξεκινόντας από κάτω:
micro amp της mxr--Big muff pi της Electro harmonix--cp 251 της moog--deluxe electric mistress της electro harmonix--FM4 της Line 6--2 lowpass filter της moog--Βass murf της moog--murf της moog--lowpass filter της moog--

σορυ για το πρήξιμο αλλα μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως κάνει το καθένα απ τα παραπάνω? ???


micro amp της mxr - καθαρο μπουστερ / http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=253

Big muff pi - φαζ / http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Muff

cp 251 της moog - Control Processor (για πολλα moogerfooger μαζι!) / http://www.moogmusic.com/moogerfooger/?section=product&product_id=12

deluxe electric mistress - φλαντζερ με κορους / http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_Mistress

lowpass filter της moog - ο,τι λεει .. αν δε ξερεις το εφε, δεν ειμαι καλός να στο περιγραψω.. μια φορα το εκανα και  ... τσακωθηκα  ;D ;D ;D δε τη ξαναπατάω !!!!!!!!!!!  8)http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_Mistress

... αν δε παιζεις με ηχους, προφανώς όλα αυτά σου ειναι αχρηστα ..
μην αναρωτιεσαι για ποιο λογο τα θελουμε όλα αυτά .. ειναι προσαρμογή του τροπου παιξιματος επανω στα εφε και μικροβιο αξεπεραστο  :)





και ψυχεδέλιασμα τρελο λεμε!!!!  :D :D

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #101 στις: 17/07/08, 08:27 »
Λοιπόν, με τη σειρά ξεκινόντας από κάτω:
micro amp της mxr--Big muff pi της Electro harmonix--cp 251 της moog--deluxe electric mistress της electro harmonix--FM4 της Line 6--2 lowpass filter της moog--Βass murf της moog--murf της moog--lowpass filter της moog--

σορυ για το πρήξιμο αλλα μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως κάνει το καθένα απ τα παραπάνω? ???


micro amp της mxr - καθαρο μπουστερ / http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=253

Big muff pi - φαζ / http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Muff

cp 251 της moog - Control Processor (για πολλα moogerfooger μαζι!) / http://www.moogmusic.com/moogerfooger/?section=product&product_id=12

deluxe electric mistress - φλαντζερ με κορους / http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_Mistress

lowpass filter της moog - ο,τι λεει .. αν δε ξερεις το εφε, δεν ειμαι καλός να στο περιγραψω.. μια φορα το εκανα και ... τσακωθηκα ;D ;D ;D δε τη ξαναπατάω !!!!!!!!!!! 8) / http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_Mistress

... αν δε παιζεις με ηχους, προφανώς όλα αυτά σου ειναι αχρηστα ..
μην αναρωτιεσαι για ποιο λογο τα θελουμε όλα αυτά .. ειναι προσαρμογή του τροπου παιξιματος επανω στα εφε και μικροβιο αξεπεραστο :)





και ψυχεδέλιασμα τρελο λεμε!!!! :D :D


8) 8)Ε Τ Σ Ι ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #102 στις: 26/07/08, 13:46 »
update παίδες

Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #103 στις: 31/07/08, 09:12 »

Ειχα σκεφτει να τα "δενω" με αυτο το ασπρο πλαστικο που πιανουν τα καλωδια το οποιο με καποιο τροπο θα βιδωνει πανω στο ξυλο της πεταλιερας (για αυτα που κατω απο το Velcro εχουν ξυλο, οπως το δικο μου).
Εχει κανενας κανει κατι παρομοιο?

Μα ούτε κι αυτό θα είναι εύχρηστο όταν θέλεις να αλλάξεις θέση σε κάποιο πετάλι... Velcro και ποδαράκια (βλ. Cry Baby) δυστυχώς δεν τα πηγαίνουν καλά... Για όλα τα υπόλοιπα δοκίμασε μικρότερα κομμάτια velcro και ίσως σε σημεία που δεν έχουν ετικέτες κλπ...
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #104 στις: 31/07/08, 09:29 »
εγω παντως, επειδη απηύδησα  ;D ;D
εβγαλα τις ετικετες και τα ποδαρακια απο όόόόλα τα πεταλια μου (με μια σπατουλα) και τους κόλλησα με βενζινόκολλα βελκρο..
τώρα τα πράγματα ειναι καλύτερα αλλα καποια στιγμη περιμενω να ξεκολησουν ...
αν καποιο απο αυτά καποια στιγμη πουληθει .. ο αγοραστης η θα πρεπει να με πιστεψει, η να αγορασει απο αλλου!!!
 ;)

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #105 στις: 31/07/08, 09:34 »
εγω παντως, επειδη απηύδησα  ;D ;D
εβγαλα τις ετικετες και τα ποδαρακια απο όόόόλα τα πεταλια μου (με μια σπατουλα) και τους κόλλησα με βενζινόκολλα βελκρο..
τώρα τα πράγματα ειναι καλύτερα αλλα καποια στιγμη περιμενω να ξεκολησουν ...
αν καποιο απο αυτά καποια στιγμη πουληθει .. ο αγοραστης η θα πρεπει να με πιστεψει, η να αγορασει απο αλλου!!!
 ;)


Εγώ δεν σε πιστεύω γι' αυτό και θα μου πουλήσεις στο 1/5 της τιμής ;D ;D ;D Είναι όλα μαιμούδες!!!! ;D ;D ;D
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #106 στις: 31/07/08, 10:28 »
εγω παντως, επειδη απηύδησα  ;D ;D
εβγαλα τις ετικετες και τα ποδαρακια απο όόόόλα τα πεταλια μου (με μια σπατουλα) και τους κόλλησα με βενζινόκολλα βελκρο..
τώρα τα πράγματα ειναι καλύτερα αλλα καποια στιγμη περιμενω να ξεκολησουν ...
αν καποιο απο αυτά καποια στιγμη πουληθει .. ο αγοραστης η θα πρεπει να με πιστεψει, η να αγορασει απο αλλου!!!
 ;)


Εγώ δεν σε πιστεύω γι' αυτό και θα μου πουλήσεις στο 1/5 της τιμής ;D ;D ;D Είναι όλα μαιμούδες!!!! ;D ;D ;D

:)
ναι ..
 cry monkey, phaser monkey, monkey fooger, monkey mistress, little big monkey, big monkey pa, synth monkey, whamonkey,το καταπληκτικό monkey encemble klp  ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #107 στις: 21/08/08, 21:25 »
αντε να βαλω κι εγω μια...

 



Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #108 στις: 22/08/08, 01:39 »
Πώς τα καταφέρνετε ρε παιδιά με τόσα πετάλια; Κιθάρα παίζετε ή χορεύετε κλακέτες...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #109 στις: 22/08/08, 01:46 »
Πώς τα καταφέρνετε ρε παιδιά με τόσα πετάλια; Κιθάρα παίζετε ή χορεύετε κλακέτες...;

οσο μενεις αμετοχος και ανεπηρρεαστος απο το να ''μιμιθεις'' τον ηχο ενος ''Ταδε'' καλλιτεχνη,ειναι ομορφο ( για μερικους -αναλογα τα γουστα φυσικα ) να φευγεις απο τα τετριμμενα ,να πειραματιζεσαι με τους ηχους και (γιατι οχι ? )να δημιουργησεις νεες τασεις ξεκινωντας απο εσενα ως ατομο αλλα και κερδισεις την προσοχη και αλλων ακροατων.

ειναι καθαρα μια μουσικη παλετα και δε μενει παρα μονο η εμπνευση ;)

οι ''χορευτικες φιγουρες'' ερχονται μονες  τους και γινονται βιωμα ,οπως ισως σαν σε ακροβατη πανω στο σκοινι

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #110 στις: 22/08/08, 01:51 »
οσο μενεις αμετοχος και ανεπηρρεαστος απο το να ''μιμιθεις'' τον ηχο ενος ''Ταδε'' καλλιτεχνη,ειναι ομορφο ( για μερικους -αναλογα τα γουστα φυσικα ) να φευγεις απο τα τετριμμενα ,να πειραματιζεσαι με τους ηχους και (γιατι οχι ? )να δημιουργησεις νεες τασεις ξεκινωντας απο εσενα ως ατομο αλλα και κερδισεις την προσοχη και αλλων ακροατων.

Αυτό το κάνεις και με 2-3 πετάλια ή με μια πεταλιέρα. Ούτε είναι ζήτημα μίμησης κάποιου συγκεκριμένου καλλιτέχνη. To θέμα για μένα που είμαι (επιεικώς) μέτριος κιθαρίστας, είναι γιατί να αποσπούν την προσοχή μου οι χορευτικές φιγούρες αντί για το παίξιμο.

Αλλά όπως είπες κι εσύ, ο καθένας με τα γούστα του... ;)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #111 στις: 22/08/08, 02:07 »

Αυτό το κάνεις και με 2-3 πετάλια ή με μια πεταλιέρα...To θέμα για μένα που είμαι (επιεικώς) μέτριος κιθαρίστας, είναι γιατί να αποσπούν την προσοχή μου οι χορευτικές φιγούρες αντί για το παίξιμο.

Αλλά όπως είπες κι εσύ, ο καθένας με τα γούστα του... ;)

μην αποκλειεις ομως το ενδεχομενο να εχεις και (επιεικως )''μετριο ''αυτι''...το θεμς ''πεταλιερα'' χωραει μεγαλη συζητηση,αλλα εδω θα περιοριστω στο οτι σε προσωπικο επιπεδο δε με καλυπτει η ''ποιοτητα'' του ηχου σε οτι εχω δοκιμασει για τη χρηση που θελω να κανω....μη φανταστεις οτι χορευουμε και lambada πανω στα πεταλια..απλες κινησεις ειναι μεσα στο χρονο της μουσικης που παιζουμε...

και στην τελικη,,,αν δεν υπηρχαν διαφορετικα γουστα η μουσικη (και η ζωη γενικοτερα) δεν θα ηταν αληθεια πιο βαρετη ?  :)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #112 στις: 22/08/08, 02:17 »
Αν το ζήτημα είναι πράγματι ο πειραματισμός και όχι η ηχητική "τελειότητα" (που είναι και εντελώς υποκειμενικό μέγεθος), ένας ακόμα λόγος να προτιμήσει κάποιος την υποδεέστερη έστω ποιότητα μιας πεταλιέρας προς όφελος των άπειρων δυνατοτήτων που σού δίνει σε ένα πολύ πιο εύχρηστο πακέτο, κάνοντας έτσι τον πειραματισμό σαφώς ευκολότερη υπόθεση. Επομένως διαλέγει κανείς τι θέλει. Ποιότητα ήχου ή χρηστικότητα.

Όσο για το αυτί, εγώ ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι έχω καλό αυτί. Αν κάποια στιγμή τα πούμε από κοντά, μπορεί να το διαπιστώσουμε και αυτό... ;)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #113 στις: 22/08/08, 02:23 »
Αν το ζήτημα είναι πράγματι ο πειραματισμός και όχι η ηχητική "τελειότητα" (που είναι και εντελώς υποκειμενικό μέγεθος), ένας ακόμα λόγος να προτιμήσει κάποιος την υποδεέστερη έστω ποιότητα μιας πεταλιέρας προς όφελος των άπειρων δυνατοτήτων που σού δίνει σε ένα πολύ πιο εύχρηστο πακέτο, κάνοντας έτσι τον πειραματισμό σαφώς ευκολότερη υπόθεση. Επομένως διαλέγει κανείς τι θέλει. Ποιότητα ήχου ή χρηστικότητα.

Όσο για το αυτί, εγώ ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι έχω καλό αυτί. Αν κάποια στιγμή τα πούμε από κοντά, μπορεί να το διαπιστώσουμε και αυτό... ;)


ο πρωτος λογος που μισησα τις πεταλιερες ηταν οτι μου κοβανε το σημα στην εκαστοτε αλλαγη ηχων..δεν ισχυριστηκα ουτε εγω οτι δεν εχεις καλο αυτι (ειπα ισως) μιας που η διακοπη αυτη του σηματος θα ηταν μαλλον καθοριστικη , μια ''επωδυνη'' διακοπη του ηχου σε καποιο σημειο ενος τραγουδιου καθολου επιθυμητα

μακαρι να βρεθουμε και απο κοντα , και γιατι οχι , να μπορουμε να μαλλιοτραβ....εεεε...να τα συζητησουμε και εκτενεστερα.  :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: 22/08/08, 02:37 από taxfreesax »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #114 στις: 22/08/08, 02:40 »
ο πρωτος λογος που μισησα τις πεταλιερες ηταν οτι μου κοβανε το σημα στην εκαστοτε αλλαγη ηχων..δεν ισχυριστηκα ουτε εγω οτι δεν εχεις καλο αυτι (ειπα ισως) μιας που η διακοπη αυτη του σηματος θα ηταν μαλλον καθοριστικη , μια ''εποδυνη'' διακοπη του ηχου σε καποιο σημειο ενος τραγουδιου καθολου επιθημητα

Η λύση σε αυτό το πρόβλημα έχει δοθεί ήδη. Πεταλιέρες Zoom = Αλλαγή patch σε λιγότερο από 5 msec. Σίγουρα στα επόμενα χρόνια οι περισσότερες πεταλιέρες δεν θα έχουν πλέον μεγάλες καθυστερήσεις στις αλλαγές. Όσο για την ποιότητα του ήχου, άκου καμία TC Electronic και τα ξαναλέμε.

Παράθεση
μακαρι να βρεθουμε και απο κοντα , και γιατι οχι ,και να μπορουμε να μαλλιοτραβ....εεεε...να τα συζητησουμε και εκτενεστερα.

Tι κάνεις τον Οκτώβριο; ;)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος bluesbreaker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Ride across the river to the other side!
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #115 στις: 22/08/08, 02:50 »
αντε να βαλω κι εγω μια...

 






Mπραβο από τα πιο ολοκληρωμένα pedalboards που έχω δει!!!είσαι πολύ εκλεκτικός με τα πετάλια σου!!!συγχαρητήρια για τις επιλογές σου ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #116 στις: 22/08/08, 03:01 »
Πάνο είσαι μεγάλη ψωνάρα!
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #117 στις: 22/08/08, 03:03 »
Πάνο είσαι μεγάλη ψωνάρα!

...αντι να πινω ξυδια παιδια...απλα κανω την κλαυα μου  8)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #118 στις: 22/08/08, 03:05 »
όπως και στα ξύδια, τα ναρκωτικά και τις γκόμενες, έτσι και στο gas, υπάρχουν αυτοί που το κάνουν και το απολαμβάνουν, και αυτοί που το κάνουν για να το κάνουν.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #119 στις: 22/08/08, 03:09 »
όπως και στα ξύδια, τα ναρκωτικά και τις γκόμενες, έτσι και στο gas, υπάρχουν αυτοί που το κάνουν και το απολαμβάνουν, και αυτοί που το κάνουν για να το κάνουν.

δεν πειραζει...σε λιγους μηνες ερχεται ο Αι Βασιλης...ενα γραμματοσημο μακρυα εισαι και μερικες γραμμες με τις επιθυμιες σου..
οπως ολα τα παιδακια  :-*

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #120 στις: 22/08/08, 03:16 »
όπως και στα ξύδια, τα ναρκωτικά και τις γκόμενες, έτσι και στο gas, υπάρχουν αυτοί που το κάνουν και το απολαμβάνουν, και αυτοί που το κάνουν για να το κάνουν.

δεν πειραζει...σε λιγους μηνες ερχεται ο Αι Βασιλης...ενα γραμματοσημο μακρυα εισαι και μερικες γραμμες με τις επιθυμιες σου..
οπως ολα τα παιδακια  :-*

Δόξα τω θεώ η επιθυμίες είναι λίγες και μαζεμένες συνειδητά και θα μπορεί να τις πληρώσει ο Άϊ Γαβρίλης μόνος του.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Transparent_criminal

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/transparent_criminal
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #121 στις: 01/09/08, 05:34 »
Να 'μαι κι εγώ :) :) :)

http://i302.photobucket.com/albums/nn100/Teo_gp/DSC02574.jpg?t=1210228077

Πολύ σύντομα το Boss TR2 θα αντικατασταθεί από το Cusack Tap-A-Whirl το οποίο είναι ήδη στον δρόμο :D :D :D. Επίσης λέω να προσθέσω και ένα Octaver έτσι για πλάκα :) :) :)

Μαν, θελω κι εγω ενα clean-mid boost
Θα σε ρωτησω 2 πραγματα:
1)Μπορει ο καθενας να φτιαξει ενα? Κι αν ναι πως?
2)Κατασκευαζεις και πουλας? Ειναι εφικτο να μου το φτιαξεις αν σου το ζητησω? Κι αν ναι ποσο θα παει?

 Χιλια συγνωμη που βγαινω απ το θεμα.
"I M FOREVER BLOWING BUBBLES!"

Αποσυνδεδεμένος thanasis b

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #122 στις: 05/09/08, 17:49 »
το εχω ποσταρει και αλλου αλλα μαλλον δεν το ειδατε.. και ειδα οτι εχει καποιος το big muff θελω να ρωτησω μερικα πραγματα..

εγω θελω γεματο ηχο για σολο .. κανει? υπαρχει κατι αλλο\?

Αποσυνδεδεμένος thanasis b

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #123 στις: 06/09/08, 06:10 »
σορρυ για την συγχηση..!
θελω να ρωτησω και κατι αλλο !

τι παιζει με τους μετασχυτηστες? δεν μπορω να παρω απο καπου εναν με 10 ευρω αντι 40 που κανουν οι ''δικοι'' τους?

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!
« Απάντηση #124 στις: 06/09/08, 10:54 »
σορρυ για την συγχηση..!
θελω να ρωτησω και κατι αλλο !

τι παιζει με τους μετασχυτηστες? δεν μπορω να παρω απο καπου εναν με 10 ευρω αντι 40 που κανουν οι ''δικοι'' τους?

Ανάλογα τις απαιτήσεις σου... Ένας φθηνός μετασχηματιστής ίσως σου κάνει παρασιτα στον ήχο σου ή ίσως να μην μπορεί να τροφοδοτήσει πάνω από 2-3 πετάλια. Γενικά ένας καλός μετασχηματιστής είναι το ίδιο ακριβός με τους ''δικούς'' τους ;) ;) ;)
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
42999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/04, 11:23
από Καρχαρίας
2 Απαντήσεις
2864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 19:07
από jkstigma
...pedalboards...

Ξεκίνησε από zebric « 1 2 » Εφέ

33 Απαντήσεις
11731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/09, 09:58
από teo_gp
8 Απαντήσεις
4534 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/10, 00:23
από jkstigma
11 Απαντήσεις
7196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/11, 16:31
από groovymood
67 Απαντήσεις
62878 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/17, 22:52
από BitCollector
31 Απαντήσεις
65627 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/14, 21:12
από Alani_No.13
4 Απαντήσεις
4066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/15, 11:45
από adrian666
14 Απαντήσεις
6935 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/15, 00:15
από zeoy
0 Απαντήσεις
22417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/15, 19:23
από sfanfan