Αποστολέας Θέμα: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009  (Αναγνώστηκε 53884 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Weird_angel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #75 στις: 19/05/09, 15:24 »
Επειδή ειπώθηκαν πολλά για τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου παραπάνω,σας διαβεβαιώνω πως η μουσική που παίζει ο Βασίλης και η χροιά της φωνής του είναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ.Ο Klaus Meine τραγουδάει ωραία,αλλά δεν μπορεί να φτάσει τον Βασίλη.Πέρα από αυτό που μπορεί να είναι υποκειμενικό,ως Έλληνες θα έπρεπε ΟΛΟΙ να υποστηρίζουμε τον Βασίλη γιατί όσα πέτυχε,τα πέτυχε με μεγάλη προσπάθεια και είναι προς το παρόν ο καλύτερος ροκάς που έχουμε σαν Ελλάδα, είναι ηλίθιο να υποστηρίζουμε με τα λεφτά μας ξένους και να μην υποστηρίζουμε τους δικούς μας καλλιτέχνες ώστε να γίνουν ευρύτερα γνωστοί.Αν ο Βασίλης είχε τοσο marketing και διαφήμιση που είχαν οι scorpions θα ήταν μεγαλύτερος από τους scorpions.Και ξέρετε και κάτι ακόμα;Ο Βασίλης τραγουδάει στη γλώσσα του,τραγουδάει για εμάς,τραγουδάει για την παρτη μας σαν Έλληνες και μόνο.Οι scorpions τραγουδάνε στα αγγλικά(ενώ θα έπρεπε στα γερμανικά-και μετά θα βλέπαμε αν θα γίνονταν οι scorpions που ξέρουμε),τραγουδάνε για τα λεφτά πλέον,κάποτε ίσως τραγουδούσαν για την πάρτη τους άλλα αυτές οι εποχές τελείωσαν γύρω στο '90 όταν βγάλανε το κύκνειο άσμα τους - άλμπουμ και τραγούδι - wind of change(που λίγοι από εσάς ξέρετε σε τι αναφέρεται αυτό το τραγούδι που κατατάσετε στις μπαλάντες λόγω του ρυθμού του).
Ο Βασίλης είναι σταθερή αξία,γεμίζει γήπεδα και 20 και 30 χιλιάδες και όσο θες, αλλά ο σκοπός του δεν είναι τα λεφτά,είναι η διασκέδασή μας,λέει αυτά που διστάζουμε εμείς οι κότες να πούμε,μιλάει για εμάς όποτε ανεβαίνει στη σκηνή!
"Χαιρετίσματα λοιπόν στην εξουσία,εγώ κρατάω την ουσία και ονειρεύομαι,παίρνω την κιθάρα μου και τραγουδάω,ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ μα δεν παντρεύομαι."
Βρείτε στίχους των scorpions που να αναφέρονται στο κοινό τους με ανάλογο τρόπο και τα ξαναλέμε...
Υ.Γ.:και μην ανησυχείτε,θα δείτε στο τέλος της συναυλίας για ποιόν θα μιλάνε πιο πολύ...Για τους scorpions που θυμήθηκαν και φέτος το καλοκαίρι την Ελλαδίτσα, ή τον Βασίλη που δεν μας ξέχασε ποτε και που κατάφερε να παίξει side to side με ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα της rock της εποχής μας?
Στον τάφο μου δεν θέλω εγώνα καίει το καντήλι,μονόχα ένα stereo να ακούω το Βασίλη.

Μήπως είσαι λίίίίίγο υπερβολικός..; Μην θεοποιείς έτσι έναν άνθρωπο που το μόνο που σου προσφέρει είναι κάποια συναισθήματα μέσα απο την ερμηνεία των τραγουδιών του.. Δηλαδή για ανθρώπους πιο σημαντικούς από τον Βασίλη με τί λογια εκφράζεσαι...; Κι εμένα μ'αρέσει και τον ακούω αλλά μέχρι εκεί.. Δεν είναι Θεος..! :)
Αυτός που δεν μπορεί να καταλάβει την σιωπή σου.. Δεν μπορει να καταλάβει ούτε τα λόγια σου...!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #76 στις: 19/05/09, 16:38 »
Πω πω....χαμος.....είχαμε μια groupie τον scorpions.....τώρα αποκτήσαμε και groupie του παπακωνσταντίνου......

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #77 στις: 20/05/09, 01:29 »
Μήπως είσαι λίίίίίγο υπερβολικός..; Μην θεοποιείς έτσι έναν άνθρωπο που το μόνο που σου προσφέρει είναι κάποια συναισθήματα μέσα απο την ερμηνεία των τραγουδιών του.. Δηλαδή για ανθρώπους πιο σημαντικούς από τον Βασίλη με τί λογια εκφράζεσαι...; Κι εμένα μ'αρέσει και τον ακούω αλλά μέχρι εκεί.. Δεν είναι Θεος..! :)

Είναι παραπάνω απο Θεός...Είναι ΗΜΊΘΕΟΣ!!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #78 στις: 20/05/09, 01:44 »
Μήπως είσαι λίίίίίγο υπερβολικός..; Μην θεοποιείς έτσι έναν άνθρωπο που το μόνο που σου προσφέρει είναι κάποια συναισθήματα μέσα απο την ερμηνεία των τραγουδιών του.. Δηλαδή για ανθρώπους πιο σημαντικούς από τον Βασίλη με τί λογια εκφράζεσαι...; Κι εμένα μ'αρέσει και τον ακούω αλλά μέχρι εκεί.. Δεν είναι Θεος..! :)

Είναι παραπάνω απο Θεός...Είναι ΗΜΊΘΕΟΣ!!!!

χααχαααχαχαχ ωραιος...

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #79 στις: 20/05/09, 10:54 »
τι διαβασα ρε παιδια;ο παπακωσταντινου θα ανοιξει την συναυλια;ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ.........τι κανει αυτος με τους θεους.......το πολυ πολυ να παιξει σε κανα μαγαζακι.........και οχι σε σταδιο με 20 χιλιαδες κοσμο

Έλα ρε φίλε, λίγος σεβασμός...

Αποσυνδεδεμένος Weird_angel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #80 στις: 20/05/09, 19:22 »
Μήπως είσαι λίίίίίγο υπερβολικός..; Μην θεοποιείς έτσι έναν άνθρωπο που το μόνο που σου προσφέρει είναι κάποια συναισθήματα μέσα απο την ερμηνεία των τραγουδιών του.. Δηλαδή για ανθρώπους πιο σημαντικούς από τον Βασίλη με τί λογια εκφράζεσαι...; Κι εμένα μ'αρέσει και τον ακούω αλλά μέχρι εκεί.. Δεν είναι Θεος..! :)

Είναι παραπάνω απο Θεός...Είναι ΗΜΊΘΕΟΣ!!!!
Καλό.....!  :P
Αυτός που δεν μπορεί να καταλάβει την σιωπή σου.. Δεν μπορει να καταλάβει ούτε τα λόγια σου...!

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #81 στις: 20/05/09, 20:01 »
Μήπως είσαι λίίίίίγο υπερβολικός..; Μην θεοποιείς έτσι έναν άνθρωπο που το μόνο που σου προσφέρει είναι κάποια συναισθήματα μέσα απο την ερμηνεία των τραγουδιών του.. Δηλαδή για ανθρώπους πιο σημαντικούς από τον Βασίλη με τί λογια εκφράζεσαι...; Κι εμένα μ'αρέσει και τον ακούω αλλά μέχρι εκεί.. Δεν είναι Θεος..! :)

Είναι παραπάνω απο Θεός...Είναι ΗΜΊΘΕΟΣ!!!!
ε τώρα υπερβάλεις,ντάξει θεός αλλά όχι και ημίθεος ;D

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #82 στις: 21/05/09, 00:54 »
 Ετσι οπως εχει γινει εδω και χρονια ο Βασιλης; Τεσπα... αν κατσει τελικα και ανοιξουν οι Spitfire, ο Παπακωνσταντινου θα ειναι απλως ενα αναλαφρο μουσικο διαλλειμα!!! :P :P :P
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #83 στις: 21/05/09, 10:29 »
Scorpions - Β. Παπακωνσταντίνου -Spitfire

Άμα κάτσει αυτό το lineup, όταν μπαίνεις στο Καραϊσκάκη θα 'ναι σα να μπαίνεις σε μηχανή του χρόνου και να βγαίνεις στα 80's...  ;D
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #84 στις: 22/05/09, 11:07 »
ποιος τους ξεθαψε τους spitfire..?  ???

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #85 στις: 22/05/09, 11:34 »
ποιος τους ξεθαψε τους spitfire..?  ???


Έβγαλαν καινούριο δίσκο:

Spitfire - Die Fighting
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #86 στις: 22/05/09, 13:51 »
Αφηστε τις αντιπαλοτητες και ελατε ολοι μαζι να βοηθησουμε το συνταξιοδοτικο προγραμμα των απανταχουν γεροροκαδων που τα χρονια της μεγαλης τους λαμψης εγραφαν την Ελλαδιτσα στα @@ αλλα τωρα και με την οικονομικη κριση μαζευε και ας ειν και ρογες.....

Για να ξεκαθαρισω ....καλος και ο Βασιλης και χρονια τον ακουμε το παραπανω σχολιο ειναι για τα ξενα γρουπ.

Λιγοι και μετριμενοι στα δαχτυλα ειναι οι μεγαλοι ροκαδες που ηρθαν στην Ελλαδα απο 80 και μετα δε παω πιο πισω και μετα το 90...

Ημαρτον με τους δεινοσαυρους πια.....
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #87 στις: 23/05/09, 09:35 »
ποιος τους ξεθαψε τους spitfire..?  ???


Έβγαλαν καινούριο δίσκο:

Spitfire - Die Fighting


ε ενταξει αμα εβγαλαν καινουργιο δισκο ειναι ετοιμοι να τρανταξουν τα λιμναζοντα νερα του εγχωριου (και οχι μονο) metal.  :P
Αφου μονο ο Λογγινιδης παιζει τωρα τι να λεμε...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #88 στις: 23/05/09, 18:08 »
Ακου το δισκο πρωτα και ασες τις εξυπναδες.Ευτυχως που δεν θα χουν τιποτα τελειωμενα Power συγκροτηματα(godiva)..Οχι οτι εγγυομαι για την αποδοση των spitfire αλλα τουλαχιστον ειναι ενα σεβαστο ελληνικο συγκροτημα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #89 στις: 24/05/09, 11:43 »
 Που σαι ρε Garvin! Δεν τα εμαθες; Τα ταραξαν ηδη τα λιμναζοντα νερα οι Spitfire! Die Fighting και ξερο ψωμι!!! Ακουσε το πρωτα και μετα αν εχεις διαθεση ελα παλι εδω να ειρωνευτεις... Τι εχετε παθει ρε σεις; Ενταξει, το αυτοκινητο οταν παλιωσει το παμε για αποσυρση. Απο ποτε συμβαινει και για τους μουσικους αυτο; Μηπως σε καμια 20ρια χρονια πρεπει κι εγω να αυτοκτονησω για να μη με ειρωνευονται;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #90 στις: 24/05/09, 11:57 »
ποιος τους ξεθαψε τους spitfire..?  ???

Ενώ ο Παπ και οι Scorpions είναι στο προσκήνιο... Δε ξέρω που θέλει περισσότερο φτυάρι να τους ξεθάψεις και τους τρεις ή να τους θάψεις...... ?!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #91 στις: 24/05/09, 16:21 »
Ακου το δισκο πρωτα και ασες τις εξυπναδες.Ευτυχως που δεν θα χουν τιποτα τελειωμενα Power συγκροτηματα(godiva)..Οχι οτι εγγυομαι για την αποδοση των spitfire αλλα τουλαχιστον ειναι ενα σεβαστο ελληνικο συγκροτημα.

τι να ακουσω το δισκο ρε;! επειδη δεν ειχαν να φανε αποφασισαν μετα απο 23 χρονια να βγαλουν cd και ειμαστε υποχρεωμενοι να τους φαμε στη μαπα; ποσοι απο αυτους που θα ξερουν τους scorpions και τον παπακωνσταντινου θα ξερουν και τους spitfire? αν ειναι δυνατόν!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #92 στις: 24/05/09, 16:26 »
Που σαι ρε Garvin! Δεν τα εμαθες; Τα ταραξαν ηδη τα λιμναζοντα νερα οι Spitfire! Die Fighting και ξερο ψωμι!!! Ακουσε το πρωτα και μετα αν εχεις διαθεση ελα παλι εδω να ειρωνευτεις... Τι εχετε παθει ρε σεις; Ενταξει, το αυτοκινητο οταν παλιωσει το παμε για αποσυρση. Απο ποτε συμβαινει και για τους μουσικους αυτο; Μηπως σε καμια 20ρια χρονια πρεπει κι εγω να αυτοκτονησω για να μη με ειρωνευονται;

δεν με νοιαζει αν ειναι καλο ή όχι το cd τους. μπορει να ειναι το καλυτερο της καριερας τους,δε με νοιαζει...δεν εχουν καμια σχεση με τους scorpions,που δεν εχουν καμια σχεση με τον παπακωνσταντινου.γενικως ειναι μια σουπα το θεμα,αλλα τουλαχιστον φαντάζομαι πως ειναι περισσοτεροι αυτοι που ακουνε scorpions και παπακωνσταντινου,παρά αυτοί που ακούνε spitfire και scorpions!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #93 στις: 24/05/09, 16:29 »
Ακου το δισκο πρωτα και ασες τις εξυπναδες.Ευτυχως που δεν θα χουν τιποτα τελειωμενα Power συγκροτηματα(godiva)..Οχι οτι εγγυομαι για την αποδοση των spitfire αλλα τουλαχιστον ειναι ενα σεβαστο ελληνικο συγκροτημα.

χαθηκαν δηλαδη νεοτερα σεβαστα ελληνικα groups? οι hannibal ηταν ασχημοι που παιξανε προπερσι; θα φανε που θα φανε παπουδαριο,ειναι αναγκη και τα support να ειναι παππουδες; τωρα θα μου πεις οι spitfire 25αρηδες ειναι,αν εξαιρέσεις τον Ηλια. Η μουσική τους όμως;  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 24/05/09, 16:31 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #94 στις: 24/05/09, 18:08 »
Ρε Garvin, δήλωσες συμμετοχή και δε σε πήρανε?

Και συγνώμη δλδ αλλά η επιλογή του opening act ήτανε του ίδιου του Klaus Meine... Αυτούς ήθελε το παλικάρι (παλικάρι...λέμε τώρα... :P) αυτούς έβλαλε...

Εξάλλου και την Έφη Σαρρή να βάζανε το εισιτήριο ο κόσμος θα το αγοράσει λόγω Scorpions και Παπακωνσταντίνου...

Σα πολύ φασαρία για το τίποτα μου φαίνεται η φάση...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #95 στις: 24/05/09, 18:29 »
Μαλώνετε εν έτει 2009 για scorpions,παπακωνσταντίνου και spitfire ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #96 στις: 24/05/09, 21:03 »
Mαλωνουμε για τη χαζομαρα ορισμενων που χωρις να ξερουν κανουν θεμα το καθετι. ;)

Την επομενη φορα σας παρακαλω support στους scorpions ειτε πειραματικη μπαντα μεταλ η οχι που ανανεωνει τον ηχο με jazz fusion kai industrial επιρροες ειτε μπαντα που θα αγαπαει το κοινο των scorpions(παραδειγμα-ονιραμα)...

Τωρα μπαινω παλι σε τριπακι συζητησης μαζι σου και ειναι κακο..Αλλα στο φεστιβαλ λογικα για τους Σκορπιονς θα πας οποτε καθυστερησε λιγο την αφιξη σου.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #97 στις: 24/05/09, 23:32 »
Garvin...ηρέμησε λίγο πριν απαντήσεις γιατί λες χαζομάρες...
κατ'αρχάς....τι κράξιμο είναι αυτό για τους spitfire?
τους ήξερες από παλιά? σου έχουν κάνει κάτι?
ή θα συμμετάσχουν στο φεστιβάλ του Junior TV που όλοι οι υπόλοιποι που θα παίξουν είναι νήπια?
και τι σχέση έχει η ηλικία?
και γιατί κόπτεσαι ποιος θα ανοίξει τη συναυλία?
όπως είπε ο Κιράτζος...θες να δεις μόνο τους Σκόρπιονς? πήγαινε κανά 2ωρο αργότερα...
και ναι βγάλαν δίσκο μετά από 35 χρόνια....καλά κάνανε, και άμα είναι και καλός μεγαλύτερη μαγκιά τους...
και αν πεινάσαν και έβγαλαν δίσκο για να βγάλουν λεφτά?
αν πουλήσει θα φάνε...αν δεν αξίζει θα συνεχίζουν να πεινάνε....
αδικαιολόγητα κράζεις!

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #98 στις: 25/05/09, 02:02 »
 Αγαπητε Garvin και μονο που λες πως δε σε νοιαζει καν αν ειναι καλο το CD των Spitfire αποδεικνυεις το επιπεδο πανω στο οποιο συζητας. Το αποδεικνυεις επισης λεγοντας πως οι Spitfire δεν εχουν καμια σχεση με τους Scorpions. Μηπως ο Λογγινιδης το εριξε στο σουηδικο Death Metal και δεν το καταλαβα; Και καλα... ο Klaus Meine που τους επελεξε δεν το καταλαβε; Επισης μαλλον δεν εχεις υποψιν σου πως ο τραγουδιστης των Spitfire... ειναι ο Hannibal! Επισης δε μας εξηγεις με τι λεφτα ζουσαν οι Spitfire εδω και 20 χρονια που δεν ειχαν βγαλει δισκο... απο το φιλοπτωχο μηπως; Ειναι δηλαδη τιποτα ανεργοι χασομερηδες που μιας και τους τελειωσε η βοηθεια της ενοριας εβγαλαν δισκο για να εχουν να φανε; Δε μας αφηνεις ησυχους λεω εγω; Αν εχεις καποιο συγκεκριμενο προβλημα με τους Spitfire πες το μας κι εμας και αν εχεις δικιο κι εμεις μαζι σου! Αλλα με το να αραδιαζεις ενα καρο κοτσανες πρωτα απ'ολα μειωνεις τον εαυτο σου και οχι τους Spitfire. Και που σαι: Μην κανεις κανενα λαθος και πας πιο νωρις στη συναυλια γιατι μπορει να ακουσεις κατα λαθος το "Gates Of Fire" η το "Lead Me On"! Μιας και κατα βαθος σε συμπαθω δε θα ηθελα να σου συμβει τετοια συμφορα :P
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #99 στις: 25/05/09, 11:20 »
Μια ωραια βραδια θα ειναι με καλη μουσικη απο δυο αγαπημενους καλλιτεχνες.

Αυτο και τιποτα αλλο.

Αμα γουσταρετε πατε , αλλιως καθηστε σπιτι. Απλα.

Το οτι δισκογραφικα ειναι πλεον πεθαμενοι δεν εχει καμμια σημασια.

Μονο και μονο που θα ειναι ο Roth και ο Michael σημαινει οτι θα ακουσουμε και παλια διαμαντια που δεν τα ακουμε συνηθως.

Και εαν ο Παπακωνσταντινου γιορτασει πραγματι τα 35 χρονια δισκογραφια και δεν αδραξει την ευκαιρια να παρουσιασει τον καινουριο δισκο του θα ειναι μια καταπληκτικη βραδια . Με αναπτηρες (κινητα τωρα πια) στον αερα και αλλα τετοια ωραια.

Αν δεν τους εχετε δει να πατε.

Καποτε στα νιατα μου μου δινανε ενα εισητηριο για Pink Floyd και ειπα "ελα μωρε ποιοι Pink Floyd , πεθαμενοι ειναι , και χωρις Roger Waters δεν αξιζουν μια"  ναι ναι τετοια αγνοια.

Τωρα ακουω τυπους να λενε "ποιοι ACDC πεθαμενοι , χωρις Bon Scott δεν λενε" και θα χασουν τετοια συναυλια εξαιτιας ενος κολληματος.



 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
13247 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/03, 08:18
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
17555 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 15:14
από get down
61 Απαντήσεις
42497 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 14:55
από PapaRoach
13 Απαντήσεις
5302 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/07, 23:20
από ilianthos-Kanlis
111 Απαντήσεις
45457 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 23:41
από Mrs Brightside
17 Απαντήσεις
11985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 14:54
από gers
3 Απαντήσεις
3178 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 22:40
από morpheas
25 Απαντήσεις
11440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/09, 10:12
από philip the great
16 Απαντήσεις
12418 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/09, 14:56
από felecaster
28 Απαντήσεις
11325 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/14, 02:43
από roussos