Αποστολέας Θέμα: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??  (Αναγνώστηκε 8610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες :)

Προκειται για μια "ευκαιριουλα" που βρηκα να τσιμπισω μια Schecter Hellraiser V-1 FR!!
Ως τωρα, εχω παιξει το πολυ μια-δυο φορες με κιθαρα σε σχημα V και μου φανηκε λιγο περιεργο που επρεπε να τη βαζω αναμεσα στα ποδια μου για να παιζω...

Εχει κανεις απο εδω V??Εχει παιξει κανεις με κατι αντιστοιχο??
Πιστευεται οτι ειναι κατι που συνιθιζεται ευκολα στο παιξιμο ή θεωρειται μια μεγαλη αλλαγη??
Αυτο ειναι που με τρωει κυριως, μη παρω τη κιθαρα και στο τελος δεν παιζω μ'αυτην!! :P


ΥΓ:Για τη συγκεκριμενη κιθαρα ξερει κανεις κατι απο προσωπικη εμπειρια??Εχω ξεψαχνισει ολα τα reviews στο internet και ακουω κατα κυριο λογο πολυ καλα λογια ;D

O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #1 στις: 25/05/09, 03:31 »
Καθιστος με V δεν μπορω να παιξω με ΤΙΠΟΤΑ...
Βεβαια και οταν εισαι ορθιος αρκετες V (δεν ξερω για τη συγκεκριμενη) τεινουν να γερνουν μπρος το μπρατσο λογω κακης κατανομης βαρους...


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #2 στις: 25/05/09, 08:36 »
δοκίμασες κάποια (ή καλύτερα τη συγκεκριμένη) ?

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #3 στις: 25/05/09, 09:53 »
δοκίμασες κάποια (ή καλύτερα τη συγκεκριμένη) ?

Εχω δοκιμασει μια Jackson V ενος φιλου μου...και με δυσκολεψε λιγακι..

Απλα θελω να ξερω αν ειναι κατι που συνιθιζεται με τον καιρο ή θα μου βγαλει το λαδι :P
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #4 στις: 25/05/09, 10:17 »
κοίτα....ΌΛΑ συνηθίζονται! :P
και αν κουρδίσεις την κιθάρα σου σε DABFBE θα το συνηθίσεις...! :p

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #5 στις: 25/05/09, 10:54 »
Το αν θα τη συνηθισεις εξαρταται αποκλειστικα απο'σενα και τιποτα αλλο  ;)
Προσωπικα ακουω V και βγαζω σπυρια :P
Απλα μην πεταξεις χρηματα σε κατι που απλα φανταζει σαν ευκαιρια και μετα απογοητευτεις σε περιπτωση που δε μπορεις να προσαρμοστεις σε αυτο. :-\
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος a7xjoey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #6 στις: 25/05/09, 11:01 »
καλυτερα δοκιμασε την...
σαν κιθαρα δεν υπαρχει περιπτωση να σε απογοητευσει κατα την γνωμη μου οι σεκτερ ειναι πολυ καλες κιθαρες...
(ευτυχης κατοχος μιας ;D ;D))

για το θεμα του βαρους δε νομιζω να γινεται θεμα....
πολλες κιθαρες τετοιου τυπου χανουν βαρος αλλα μια καλη κιθαρα οπως αυτην ειναι σιγουρα καλοζυγισμενη...
δεν υπαρχει περιπτωση για μενα....
παντως δοκιμασε την κιολας μη σε παρω στον λαιμο μου
αν και να ξερεις καλοζυγισμενη θα ναι ;D ;D ;D
 
Εγω παντως ειμαι σιγουρος οτι θα δαιμονιζομουνα να παιζω με τετοια κιθαρα καθστος και να χριαζεται να εινα το Μπρατσο προς τα πανω...αλλα ειμαι και ανωμαλος παιζω ποοολυ χαμιλα και με την δικια μου την σεκτερ και οταν ειμαι σπιτι συνιθως παιζω στην σταση μεταξη καθισιου και ξαπλας....
αληθεια δε δοκιμαζεις και συ κατι τετοιο? ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #7 στις: 25/05/09, 11:57 »
Το αν θα τη συνηθισεις εξαρταται αποκλειστικα απο'σενα και τιποτα αλλο  ;)
Προσωπικα ακουω V και βγαζω σπυρια :P
Απλα μην πεταξεις χρηματα σε κατι που απλα φανταζει σαν ευκαιρια και μετα απογοητευτεις σε περιπτωση που δε μπορεις να προσαρμοστεις σε αυτο. :-\

Tη βρηκα βρε παιδια πολυ καλη προσφορα στο e-bay και ειπα να τη τσιμπισω... :-\
Επειδη ειναι με αυτα τα bids, ελπιζω να μη μου τη φαει κανενας τελευταια στιγμη και ανεβασουν πολυ την τιμη της >:(

κοίτα....ΌΛΑ συνηθίζονται! :P
και αν κουρδίσεις την κιθάρα σου σε DABFBE θα το συνηθίσεις...! :p

Πιστευω πως ετσι ειναι φιλε hot_sauce...oλα ειναι πραγματικα θεμα συνηθειας..ετσι θελω να πιστευω δηλαδη  ;D

καλυτερα δοκιμασε την...
σαν κιθαρα δεν υπαρχει περιπτωση να σε απογοητευσει κατα την γνωμη μου οι σεκτερ ειναι πολυ καλες κιθαρες...
(ευτυχης κατοχος μιας ;D ;D))

για το θεμα του βαρους δε νομιζω να γινεται θεμα....
πολλες κιθαρες τετοιου τυπου χανουν βαρος αλλα μια καλη κιθαρα οπως αυτην ειναι σιγουρα καλοζυγισμενη...
δεν υπαρχει περιπτωση για μενα....
παντως δοκιμασε την κιολας μη σε παρω στον λαιμο μου
αν και να ξερεις καλοζυγισμενη θα ναι ;D ;D ;D
 
Εγω παντως ειμαι σιγουρος οτι θα δαιμονιζομουνα να παιζω με τετοια κιθαρα καθστος και να χριαζεται να εινα το Μπρατσο προς τα πανω...αλλα ειμαι και ανωμαλος παιζω ποοολυ χαμιλα και με την δικια μου την σεκτερ και οταν ειμαι σπιτι συνιθως παιζω στην σταση μεταξη καθισιου και ξαπλας....
αληθεια δε δοκιμαζεις και συ κατι τετοιο? ;D ;D

Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τις schecter..και δεν πιστευω να εχουν κανει καποιο τετοιο λαθος με ανιση κατανομη βαρους δηλαδη  :-\

Ρε παιδια εχω αγωνια πρεπει να την παρω αυτη τη κιθαρα!!! %(
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος a7xjoey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #8 στις: 25/05/09, 11:59 »
σαν κιθαρα παντως δεν θα μετανιωσεις για την αγορα της...
στα ποσα λεφτα ειναι μεχρι τωρα?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #9 στις: 25/05/09, 13:48 »
Eχει ενας φιλος μια γκιμπσον ν, και παιζω συχνα με αυτη... ο φιλος λεει τη συνηθισε αμεσως, εγω δεν μπορω με τιποτα να τη συνηθισω. Αυτο με το βαρυ μπρατσο ισχυει επισης σε πολλες κιθαρες ν, με αποτελεσμα να παλευεις να κρατησεις την κιθαρα ορθια και να μην μπορεις να παιξεις.
Οσο αφορα ι-μπει, μπορει να φτασει πολυ πιο πανω, η μπορει να μην την πουλησει τελικα αν δεν φτασει στην τιμη που θελει.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #10 στις: 25/05/09, 14:33 »
Το προβλημα του βαρουσ το χα και γω στην rr μου και διορθωθηκε αμεσως με μια φαρδια ζωνη

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #11 στις: 25/05/09, 14:37 »
Ελεγξε κ την χωρα παραγωγης της κιθαρας πρωτου την χτυπησεις.Αποτι εχω διαβασει πολλες MII κ MIC ηταν φτιαγμενες προχειρα με ατελειες κυριως στα ταστα.Nα προτιμησεις κορεατικη.

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #12 στις: 25/05/09, 14:41 »
σαν κιθαρα παντως δεν θα μετανιωσεις για την αγορα της...
στα ποσα λεφτα ειναι μεχρι τωρα?

Φιλε a7xjoey η τιμη της αυτη τη στιγμη εχει φτασει στο εξεφτελιστικο ποσο των 100 δολλαριων!!συν τα μεταφορικα θα μου παει καπου στα 150 συνολικα, αν τα πραγματα μεινουν ετσι...

Eχει ενας φιλος μια γκιμπσον ν, και παιζω συχνα με αυτη... ο φιλος λεει τη συνηθισε αμεσως, εγω δεν μπορω με τιποτα να τη συνηθισω. Αυτο με το βαρυ μπρατσο ισχυει επισης σε πολλες κιθαρες ν, με αποτελεσμα να παλευεις να κρατησεις την κιθαρα ορθια και να μην μπορεις να παιξεις.
Οσο αφορα ι-μπει, μπορει να φτασει πολυ πιο πανω, η μπορει να μην την πουλησει τελικα αν δεν φτασει στην τιμη που θελει.

Κοιτα φιλε Jezus, η προσφρορα αυτη ειναι απο ενα συγκεκριμενο μαγαζι με μουσικα οργανα στην Αμερικη, το οποιο πουλαει 4 μοντελα schecter σε bid ομως μονο.Δηλαδη δεν τις πουλανε και κανονικα με το κλασσικο "buy it now" αλλα τις εχουν βαλει σε πλειστιριασμο, διοτι ειναι υποτιθεται μεταχειρισμενες.Ουσιαστικα τις ειχαν στο μαγαζι στη βιτρινα, και απλα οι κιθαρες εχουν παιχτει αραια και που απο διαφορους που απλα θελαν να τις δοκιμασουν, αλλα ειναι σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση οπως τονιζουν.Και τις βαλαν σε πλειστιριασμο για να τις "ξεφορτωθουν" κατα καποιο τροπο γιατι ειναι μοντελα του 2008..

Επειδη δεν εχω αλλη παρομοια εμπειρια σε πλειστιριασμους στο e-bay, ξερεις κατι συγκεκριμενο να με συμβουλεψεις??
Η αληθεια ειναι οτι εχω δει κιθαρες πραγματικα να εκτοξευονται απο τη μια στιγμη στην αλλη, αλλα εχω δει και κιθαρες να εχουν παραμεινει στην ιδια τιμη...
Ο πλειστιριασμος θα κρατισει μεχρι και αυριο το βραδυ...
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #13 στις: 25/05/09, 14:46 »
Το προβλημα του βαρουσ το χα και γω στην rr μου και διορθωθηκε αμεσως με μια φαρδια ζωνη

Ωραια δηλαδη εστω αν υπαρχει προβλημα βαρους, υπαρχουν τροποι να διορθωθει..
Ελεγξε κ την χωρα παραγωγης της κιθαρας πρωτου την χτυπησεις.Αποτι εχω διαβασει πολλες MII κ MIC ηταν φτιαγμενες προχειρα με ατελειες κυριως στα ταστα.Nα προτιμησεις κορεατικη.

Το ελεγξα φιλε πρωτο πρωτο!!Η παραγωγη ειναι στην Κορεα, και το set up εγινε USA!!Eυχαριστω πολυ για την υπενθιμιση :)
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος a7xjoey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #14 στις: 25/05/09, 14:57 »
πως διορθωνεις το προβλημα βαρους ρε συ?
κρεμας καμια σακουλα λουκανικα απο πισω αναμεσα στο JACK? :P :P
 
εεει....στιλε κανα λινκ...αμα παιζουν 4 που λες ψηνομαι και γω να δωσω 150 ευρο για τετοια κιθαρα...
αλλα να ξερεις...παιζει να περιμενουν πολλοι αλλοι  για να ανεβασουν την τιμη λιγο..τα τελευταια λεπτα...
καποτε κοιτουσα μια αλλη σεκτερ..αμερικανικη και ηταν στα 50 κατι ευρο... για πολυ καιρο..
τελευταιες 2 μερες νομιζω ομως εφτασε τα 900 0:) 0:)

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #15 στις: 25/05/09, 15:07 »
Το προβλημα βαρους σε καποιες κιθαρες λυνεται με μετακομιση του στραπ-μπουτον σε αλλο σημειο, αλλα στις ν πιθανως να μην γινεται αυτο γιατι δεν εχεις και πολλα σημεια για να βαλεις τη βιδα.

Οσο αφορα το ι-μπει εγω εχω χασει κιθαρες τα τελευταια δευτερολεπτα επειδη ειχαν βαλει αυτοματα μπιντ και πηγαν πολλα $$$ πανω. Επισης πολλες δημοπρασιες εχουν ριζερβ, δηλαδη ενα ελαχιστο οριο χρηματων που πρεπει να περασει ο πληστιριασμος, κατω απο το οποιο δεν θα σου πουλησει το αντικειμενο ο πωλητης δες αν εχει.
Γενικοτερα μπες κατι ωρες πριν ληξει και βαλε στο αυτοματο μπιντ το μεγιστο ποσο που προτιθεσαι να δωσεις για αυτη την κιθαρα. (Υπολογισε συν τα εξοδα αποστολης και τελωνεια, που ειναι συνηθως αρκετες εκατονταδες ευρω αν ερθουν απο ΗΠΑ).
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #16 στις: 25/05/09, 16:58 »
πως διορθωνεις το προβλημα βαρους ρε συ?
κρεμας καμια σακουλα λουκανικα απο πισω αναμεσα στο JACK? :P :P
 
εεει....στιλε κανα λινκ...αμα παιζουν 4 που λες ψηνομαι και γω να δωσω 150 ευρο για τετοια κιθαρα...
αλλα να ξερεις...παιζει να περιμενουν πολλοι αλλοι  για να ανεβασουν την τιμη λιγο..τα τελευταια λεπτα...
καποτε κοιτουσα μια αλλη σεκτερ..αμερικανικη και ηταν στα 50 κατι ευρο... για πολυ καιρο..
τελευταιες 2 μερες νομιζω ομως εφτασε τα 900 0:) 0:)


Πωπω ελπιζω να μη μου τη φερουν ετσι ασχημα... :-\οχι τωρα που ψηθηκα :'(
Παρε αυτο το link http://stores.shop.ebay.com/ProGuitarShop_Schecter?_fsub=111599014&_sid=41932694&_trksid=p4634.c0.m14&_pgn=2,ειναι το μαγαζι στο e-bay, και δες τις τελευταιες 4 κιθαρες αυτες πουλανε με bids, οι αλλες εχουν κανονικες τιμες!!
Και σε παρακαλω, εσενα και οποιον αλλο μπει, μη μου βαλετε στοχο να παρετε τη V ;D


Το προβλημα βαρους σε καποιες κιθαρες λυνεται με μετακομιση του στραπ-μπουτον σε αλλο σημειο, αλλα στις ν πιθανως να μην γινεται αυτο γιατι δεν εχεις και πολλα σημεια για να βαλεις τη βιδα.

Οσο αφορα το ι-μπει εγω εχω χασει κιθαρες τα τελευταια δευτερολεπτα επειδη ειχαν βαλει αυτοματα μπιντ και πηγαν πολλα $$$ πανω. Επισης πολλες δημοπρασιες εχουν ριζερβ, δηλαδη ενα ελαχιστο οριο χρηματων που πρεπει να περασει ο πληστιριασμος, κατω απο το οποιο δεν θα σου πουλησει το αντικειμενο ο πωλητης δες αν εχει.
Γενικοτερα μπες κατι ωρες πριν ληξει και βαλε στο αυτοματο μπιντ το μεγιστο ποσο που προτιθεσαι να δωσεις για αυτη την κιθαρα. (Υπολογισε συν τα εξοδα αποστολης και τελωνεια, που ειναι συνηθως αρκετες εκατονταδες ευρω αν ερθουν απο ΗΠΑ).


Mακαρι να μη την εχουν βαλει στο ματι...τωρα που πηρα τη γλυκα :P
Εψαξα και για το reserve που λες, αλλα δεν εχει κατι τετοιο.Ο πλειστιριασμος ξεκινισε πραγματικα απο τα 0 $!!
Μπαινουν και αυτοματα bid δηλαδη??Μπορω να το κανω να βαλει το δικο μου ποσο λιγα δευτερολεπτα πριν ληξει??
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #17 στις: 25/05/09, 17:11 »
Place maximum bid πρεπει να σου λεει καπου, βαζεις εκει τα μεγιστα χρηματα που μπορεις να δωσεις, και την τελευταια στιγμη το κανει αυτοματα... αν εχεις βαλει μαξιμουμ 300 π.χ. και ειναι στα 100, μολις βαλει καποιος 120 θα βαλεις αυτοματα 130 π.χ. εσυ. Αν καποιος εχει βαλει μεχρι 250 π.χ. τοτε βαζεις αυτοματα 260 και ειναι δικη σου. Αν ομως εχει βαλει καποιος οτι δινει μεχρι 350, μολις βαλεις εσυ 300, θα βαλει αυτος 310 και την πηρε.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #18 στις: 25/05/09, 22:17 »
Place maximum bid πρεπει να σου λεει καπου, βαζεις εκει τα μεγιστα χρηματα που μπορεις να δωσεις, και την τελευταια στιγμη το κανει αυτοματα... αν εχεις βαλει μαξιμουμ 300 π.χ. και ειναι στα 100, μολις βαλει καποιος 120 θα βαλεις αυτοματα 130 π.χ. εσυ. Αν καποιος εχει βαλει μεχρι 250 π.χ. τοτε βαζεις αυτοματα 260 και ειναι δικη σου. Αν ομως εχει βαλει καποιος οτι δινει μεχρι 350, μολις βαλεις εσυ 300, θα βαλει αυτος 310 και την πηρε.

Χμμμμ το καταλαβα....
Χιλια ευχαριστω για τη βοηθεια σου φιλε Jezus,σου ειμαι ευγνομων!!
Μακαρι να καταφερω να την παρω..γιατι ειναι χαμηλο το budget μου :-\Και η squier που εχω, με εχει τρελανει στα προβληματα και θελει καθε τρεις και λιγο φτιαξιμο...
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #19 στις: 26/05/09, 01:20 »
Εγω ειχα την πρωτη μου επαφη με με v με μια jackson king v ενος φιλου. Ασχημη εμπειρια γιατι δεν μπορουσα να την κρατησω σταθερη με τιποτα. Εγερνε συνεχεια απο τη μερια του headstock. Αυτο υποθετω θα οφειλεται στα ξυλα και την κατασκευη.
Αργοτερα πηρα μια gibson flying v, και αν και δεν μπορω να παιξω ευκολα καθιστος, οταν πεζω ορθιος ειναι ονειρο.
Δεν γερνει καθολου.
Τωρα δοκιμασε μια v γιατι απο'τι καταλαβες, το playability ποικιλει αναλογα με την μαρκα αλλα και το μοντελο.


Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #20 στις: 26/05/09, 12:09 »
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αδικος κοπος παιδια.... :-\
Η κιθαρα τελικα ξεπερασε την τελευταια μερα πολυ τα αρχικα χρηματα...

Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ που ασχολιθηκατε :)
Θα παραμεινω λιγο παραπανω με τη λατρεμενη μου Squier ;D
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος ed_hunter

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Child in time
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #21 στις: 26/05/09, 13:09 »
Λογικο ειναι να το ξερεις αυτο...παντα ετσι γινεται....
στο ιμπει τις πρωτες μερες παντα τα χρηματα ειναι πολυ χαμηλα συνηθως..και τις τελευταιες ωρες γινεται οτι πονταρισμα γινεται.....


Παντως στο αν δυσκολευει η v ειναι οπως σου ειπαν οι πανω ,οτι ειναι αναλογα την συνηθεια...εγω την πρωτη φορα που επιασα v ηταν μια jackson rr3 και μετα την πρωτη μιση ωρα μου φαινοταν παιχνιδι.....αλλα ειναι οτι βολευει τον καθενα...το μονο που μπορεις να κανεις ειναι πριν κανεις τετοια αγορα ,μεσω ιντερνετ,να πας σε καποιο καταστημα να την δοκιμασει...
Charvel model 4 '88 - Prs Tremonti se
........XANIA............

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #22 στις: 26/05/09, 13:26 »
Λογικο ειναι να το ξερεις αυτο...παντα ετσι γινεται....
στο ιμπει τις πρωτες μερες παντα τα χρηματα ειναι πολυ χαμηλα συνηθως..και τις τελευταιες ωρες γινεται οτι πονταρισμα γινεται.....


Παντως στο αν δυσκολευει η v ειναι οπως σου ειπαν οι πανω ,οτι ειναι αναλογα την συνηθεια...εγω την πρωτη φορα που επιασα v ηταν μια jackson rr3 και μετα την πρωτη μιση ωρα μου φαινοταν παιχνιδι.....αλλα ειναι οτι βολευει τον καθενα...το μονο που μπορεις να κανεις ειναι πριν κανεις τετοια αγορα ,μεσω ιντερνετ,να πας σε καποιο καταστημα να την δοκιμασει...

Χμμμμ....θα το εχω υπ'οψην μου αυτο τωρα πια για το ι-μπει...
Οσο για τη βολικοτητα της κιθαρας V, πηγα στο σπιτι του φιλου μου που εχει μια Jackson και νομιζω οτι συνιθιζεται δεν ειναι προβλημα...επαιξα δηλαδη χαλαρα κανα 20λετπακι!!Απλα τσαντιζομαι λιγο που δεν μπορω να την αλλαξω θεση, ειμαι αναγκασμενος να παιζω στο ιδιο σημειο για οση ωρα προκειται να παιξω  :-\
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #23 στις: 29/05/09, 00:21 »
οταν ειμαι σπιτι συνιθως παιζω στην σταση μεταξη καθισιου και ξαπλας....
αληθεια δε δοκιμαζεις και συ κατι τετοιο? ;D ;D

h kalyterh stash gia kithara einai!!!

Αποσυνδεδεμένος a7xjoey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα τυπου V - Δυσκολευει το παιξιμο??
« Απάντηση #24 στις: 29/05/09, 01:47 »
σαφως ;D ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
17889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/07, 10:33
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
13 Απαντήσεις
4647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/07, 20:11
από jkstigma
4 Απαντήσεις
3888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/08, 12:44
από Απόλλων
1 Απαντήσεις
2577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/08, 12:52
από faser
5 Απαντήσεις
2904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/10, 23:26
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/10, 13:13
από ZaranisPetros
69 Απαντήσεις
20833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/11, 18:01
από Jezus
1 Απαντήσεις
2188 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/11, 10:24
από Rockdude
9 Απαντήσεις
11725 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/12, 21:19
από adr1anos
17 Απαντήσεις
5502 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/21, 14:54
από Crazy Heart