Σελίδες:
  • #1 από fertis στις 11 Oct 2009
  • παιζω κιθαρα 2 χρονια αλλα οσο μπαινω βαθια στη τεχνικη του οργανου αρχιζει να μη μου αρεσει με αποτελεσμα να βαριεμαι να κανω εξασκιση-(εχω ηδη εμπειρια στο πιανο 5 χρονια) θελω να μου πειτε κατα τη αποψη σας αν αξιζε να ασχοληθω με το μπασο σαν εναλλακτικη μιας και το εχω λιγο και σαν απωθημενο.
  • #2 από red hot στις 11 Oct 2009
  • Για μια τετοια επιλογη μονο εσυ μπορεις να καθορισεις τις προτιμησεις σου.Δεν εχεις παρα να παρεις ενα μπασο στα χερια σου..
  • #3 από Fteo στις 11 Oct 2009
  • Εάν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει να μη χάσεις την όρεξη σου, δεν χάνεις τίποτα. Επίσης, τα απωθημένα πρέπει να τα καταπολεμούμε για να μη μας δημιουργούν πρόβλημα αργότερα. Αλλά και το μπάσο θέλει μελέτη, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ένα καινούριο όργανο με τελείως διαφορετική λογική από τα προηγούμενα.
  • #4 από bassman(4 String Suicide!) στις 12 Oct 2009
  • Aπλα τα πραματα.Ακριβως με τον ιδιο τροπο ξεκινησα να παιζω μπασο προ δεκαετιας.Κατι στην κιθαρα δεν με γεμιζε.Και με το που πρωτοεπιασα μπασο απλα αισθανθηκα μια φοβερη αισθηση...κατι σαν αποκαλυψη αν θες.Και ναι το ειχα και εγω απωθημενο τρελο.

    Πηγαινε παρε ενα μπασο και παλεψε το.Τουλαχιστον βγαλε το απωθημενο.Κ αν δεις οτι σε ενδιαφερει καλως.Αν οχι τουλαχιστον εβγαλες ενα απωθημενο.Σε καθε περιπτωση πιστευω οτι σε συμφερει.
  • #5 από fertis στις 12 Oct 2009
  • ποσα λεφτα να διαθεσω για αρχη για να παρω ενα,να ξεκινησω μαθηματα  ?
  • #6 από bassman(4 String Suicide!) στις 14 Oct 2009
  • Nομιζω οτι με 200Ε παιρνεις ενα συμπαθητικο μπασακι για αρχη τυπου ιμπανεζ η κορτ η σκουαηερ.Για μαθηματα υπαρχουν καθηγητες με 15-20Ε το μαθημα.Αυτα σαν πολυ ενδεικτικα.Καλη τυχη ευχομαι ολοψυχα.
Σελίδες: