Αποστολέας Θέμα: rock..ιες  (Αναγνώστηκε 4272 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sustain

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
rock..ιες
« στις: 28/01/06, 18:51 »
Δυο διασκευες απο δυο καλες ροκιες,
1.sweet child of mine
http://members.lycos.co.uk/petrospage/site%20files/sweet%20child.mp3
2.man on the silver mountain
http://members.lycos.co.uk/petrospage/site%20files/man%20on%20the%20silver.mp3

...οποιος θελει ας πει την γνωμη του...


*με δεξι κλικ "αποθηκευση ως" πανω στο link που εχω βαλει
  η αλλιως ξεκιναει ο windows media player
« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/06, 18:53 από sustain »

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #1 στις: 28/01/06, 19:24 »
πολύ καλή η γυναικεία φωνή!!!και το sweet child από τα αγαπημένα μου κομμάτια!!!congratulations!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #2 στις: 29/01/06, 02:32 »
Λοιπόν αγαπητέ sustain δεν άντεξα και κατέβασα όλα τα κομμάτια, ειδικά το hold the line που είναι από τα αγαπημένα μου  ;D

Ως μπάντα είστε πολύ δεμένοι. βέβαια δεν ξέρω αν ήταν λάιβ ηχογράφηση ή απλά πολυκάναλη.
Πολύ καλοί οι οργανοπαίχτες και ωραία τα σόλο της κιθάρας αν και ακριβώς τα ίδια με τα original.  :)

Η τραγουδίστρια τώρα: Πολύ ωραία φωνή αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά. Εχω την αίσθηση ακούγοντας την ότι απλά τραγούδησε τα κομμάτια λες και ήταν αγγαρεία, χωρίς δλδ πολύ συναίσθημα. Σόρι αν ακούγομαι λίγο σκληρός αλλά είμαι σίγουρος ότι με αυτή τη φωνή μπορεί να τα πει πολύ πολύ καλύτερα τα κομμάτια.

Συνεχίστε τη καλή δουλειά που κάνετε και πείτε μας σε ποιο μαγαζί εμφανίζεστε να έρθουμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος sustain

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #3 στις: 29/01/06, 13:33 »
Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια....Αγαπητε parlats on the edge για αυτο
τα εβαλα εδω για να ακουσω τις αδυναμιες μας,οποτε περιμενω την κριτικη σου,
και οποιαδηποτε αλλη κριτικη.
Παντως εδω ειμαστε ουτε 3 μηνες μπαντα,
μεσα στο Οκτωβριο πηρε την μορφη αυτην,αλλα στην ηχογραφηση ειναι θαμενα τα πληκτρα για μενα ιδιως
στο sweet child(γενικα και τα πληκτρα ηταν πολυ φτωχα σε ηχους στο συγκεκριμενο studio).
H ηχογραφηση εγινε σε studio προβαδικο ολοι μαζι με εξοδο απο την κονσολα σε cd recorder.
Παντως το hold the line δεν το εχω βαλει εδω,το βρηκες στο ιδιο site με τα αλλα mp3,
αλλα εκει στο σολο παιζω οτι μου κατεβει εκεινη την στιγμη,δεν ειναι το ιδιο με τους Toto.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #4 στις: 29/01/06, 17:46 »
Άκουσα και τα δυο κομμάτια. Το sweet child δε μου αρεσε πολυ απο την αποψη οτι ηταν λιγο αψυχο και στη κιθαρα και στη φωνη (το συγκρινω σε σχεση με το original).Το αλλο των rainbow ηταν αρκετα καλυτερο. Μου αρεσε πολυ η φωνη της κοπελας η οποια εχει το μεταλλο για rock..ιες παροτι σε μερικα σημεια ξεφευγει απο τη μελωδια. Εχετε μια κιθαρα στο γρουπ? Γενικα καλη προσπαθεια παιδια συνεχιστε ετσι!

Αποσυνδεδεμένος sustain

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #5 στις: 01/02/06, 22:58 »

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #6 στις: 02/02/06, 14:13 »
Σε γενικες γραμμες μου αρεσε... η φωνη λιγο δεν μου εκατσε καλα... η προφορα της θελει δουλεια... η κιθαρα ωραια,αλλα σε μερικα σημεια στα σολο χανει καποιες σημαντικες,οπως ενα εντελως λαθος bend στο sweet child που ειναι σημαντικη παραφωνια... και θελει λιγο δουλεια στον ηχο... παντως αν παιζετε μονο τοσο λιγο καιρο μαζι τοτε σε λιγο καιρο θα ειστε σε πολυ καλο επιπεδο...

Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος StRiNgBrEaKeR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #7 στις: 10/02/06, 13:59 »
καταρχας ακουσα τα sweet child και livin' on a prayer.

πολυ καλες και οι δυο εκτελεσεις, πραγματικα χαρηκα παιδια.

λεπτομερως, η κιθαρα εχει πολυ σωστο ηχο, αν και καποια σολακια θελουν δουλιτσα, ο μπασιστας
γεμιζει ομορφα συν τα μινι σολακια του, τα πληκτρα γεμιζουν ωραια στο prayer και το πιανακι στο
sweet, αν και θα προτιμουσα μια σιγανη πλατουλα, η φωνη ειναι απλα, παρα πολυ καλη, και ο
ντραμμερ αρκετα καλος αν και με προβληματισε λιγο ο "μετρονομος" και τα γυρισματα του, και τα
δυο αυτα κομματια τα πατε με χιλια, που εχει ως αποτελεσμα να "σκοτωνετε" τη φωνη, που ναι μεν
εχει τις εκτασεις που απαιτουν & τα δυο κομματια (ειδικα το prayer) αλλα καπου φαινετε οτι θα σκασει.

περιμενω ανακοινωση για λαιβ παιδια, και καλη συνεχεια. ;)

Αποσυνδεδεμένος sustain

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: rock..ιες
« Απάντηση #8 στις: 17/02/06, 22:01 »
Ευχαριστω τους D@ve Murray και StRiNgBrEaKeR για τα καλα τους λογια.Ναι η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν,
αυτα που επισημανατε,αλλα και αλλα μικροπραγματα θελουν φτιαξιμο η κακως εγινε η ηχοληψια (δηλαδη
οι εντασεις μεταξυ των οργανων ειναι κραυγαλεα)γιατι δεν ειμαι εραστης να ακουγεται η κιθαρα και μετα οι αλλοι,
ακομα και στα σολα της κιθαρας θελω να ακουγονται αρκετα τα αλλα οργανα ωστε να πατησουν ομορφα οι νοτες.
Απλα αυτος που ειχε το στουντιο ηταν κιθαριστας και θεωρησε δεδομενο να ακουγεται η κιθαρα πολυ,οπως και η ντραμς.
Παντως με λυπησε το γεγονος οτι πολλοι εκαναν το κοπο να ακουσουν τα κομματια (το βλεπω και απο τον counter
απο το site που τα εχω ανεβασει,μιλαμε τωρα πανω απο 130)και δεν θελουν να γραψουν καποιο σχολιο.
Θα ηθελα να τους ενθαρυνω να το κανουν και δεν χρειαζεται να ειναι παντα θετικα τα σχολια για να γραψουν κατι.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
44 Απαντήσεις
13518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/07, 20:55
από Kiratzoharris
17 Απαντήσεις
7347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/07, 04:36
από Fys
6 Απαντήσεις
3452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/09, 20:05
από King Lui
11 Απαντήσεις
4873 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/09, 19:54
από PaSapounakis
12 Απαντήσεις
4661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/09, 22:21
από armagedon
5 Απαντήσεις
3282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/09, 17:37
από Kli Klis
1 Απαντήσεις
1908 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 03:56
από newGuitarMan
25 Απαντήσεις
13248 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/10, 14:54
από KOYPEAS
0 Απαντήσεις
2643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:05
από Metal_Throne
6 Απαντήσεις
3514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/12, 00:58
από sotto