Αποστολέας Θέμα: ΒΛΑΣΣΗΣ ΜΠΟΝΑΤΣΟΣ FOR EVER: 1951 - 2004  (Αναγνώστηκε 26316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evilnanouk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #25 στις: 16/10/04, 23:44 »
Κρίμα για τον άνθρωπο και θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του. :-\

Δε θα συμμεριστώ όμως τη συνήθη μετά θάνατον αγιοποίηση. Ο πρώιμος rocker εδώ και χρόνια είχε καταντήσει κοινωνός της show-biz, του μοδάτου life style και της αισθητικής Κωστόπουλου.


Αντε βρε παπαρα που θα κανεις και σχολιο..... >:(

Συγνωμη απο τους admin για την εκφραση αλλα πρεπει να σεβομαστε μερικα πραγματα εστω και μεσα απο ενα forum...

Αποσυνδεδεμένος jimaras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • wanna whole lotta love???
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #26 στις: 17/10/04, 02:11 »
Κρίμα για τον άνθρωπο και θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του. :-\

Δε θα συμμεριστώ όμως τη συνήθη μετά θάνατον αγιοποίηση. Ο πρώιμος rocker εδώ και χρόνια είχε καταντήσει κοινωνός της show-biz, του μοδάτου life style και της αισθητικής Κωστόπουλου.


Αντε βρε παπαρα που θα κανεις και σχολιο..... >:(

Συγνωμη απο τους admin για την εκφραση αλλα πρεπει να σεβομαστε μερικα πραγματα εστω και μεσα απο ενα forum...


σοβαρευτητεεεεεεεε.....




βλαση εχε γεια
Την ηθικη των αφεντικων την αντιπαθησα
            οσο και την ηθικη των δουλων
  μια τριτη ηθικη εβλεπα να διαμορφωνεται μεσα μου
         
           Δινε το χερι σε οποιον σηκωνεται

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #27 στις: 17/10/04, 03:03 »
ρε παιδιά πως καταφέρνουμε πάντα να αρχίζουμε διαμάχες όποιο και να είναι το θέμα ???
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #28 στις: 17/10/04, 04:15 »
ρε παιδιά πως καταφέρνουμε πάντα να αρχίζουμε διαμάχες όποιο και να είναι το θέμα ???

Τα καταφέρνουμε, γιατι -δυστυχώς- υπάρχουν κάποιοι που δε σέβονται τίποτα,εδώ μέσα !!! >:(
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #29 στις: 17/10/04, 15:21 »

Τα καταφέρνουμε, γιατι -δυστυχώς- υπάρχουν κάποιοι που δε σέβονται τίποτα,εδώ μέσα !!! >:(

Πράγματι ->
Παράθεση
Αντε βρε παπαρα που θα κανεις και σχολιο....

Καλό είναι να σεβόμαστε όλες τις απόψεις ιδίως όταν έχουν εκφραστεί κόσμια, είτε συμφωνούμε είτε όχι.

Θα συμφωνήσω μαζί σου kiseichukan.Αλλά ακόμα και με τέτοιο στυλ ο Βλάσσης έδινε κάτι που δεν συναντάς συχνά πια στην τηλεόραση:Καλή διασκέδαση.
Τα περί ναρκωτικών με αφήνουν αδιάφορο.Και ο Παύλος πρεζόνι ήταν αλλά τί μ'αυτό?
Όλοι έχουμε τις αδυναμίες μας.
Ελπίζω να βγούν και άλλοι σαν τον Βλάσση(Πουλικάκο Θεέ πάρε την ΠΑΕ ;D ;) )
« Τελευταία τροποποίηση: 17/10/04, 15:22 από Pontifikas »
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #30 στις: 17/10/04, 18:55 »
Όταν λες σαν τον βλάση, ενοείς να πεθάνουν;  :-X
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Christof

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • See Emily Play
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #31 στις: 17/10/04, 19:39 »
Αντε βρε παπαρα που θα κανεις και σχολιο..... >:(

Ρε evilnanouk και δίκιο να έχεις (που κατ'εμέ δεν έχεις) με τον ερίστικο τρόπο σου το χάνεις...
I've got new Wings to fly,
But I dont know where to fly to...

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #32 στις: 17/10/04, 23:56 »
Για να ξέρουμε και τι λέμε και μην εξισώνουμε πάλι ευθύνες, όλα ξεκίνησαν όταν μερικοί "χαλάστηκαν" που εξέφρασα την άποψη (απ' ό,τι φαίνεται την υιοθετούν κι άλλοι) ό,τι ο Μπονάτσος τα τελευταία χρόνια αναλωνόταν σε show, τηλεπαιχνίδια και γενικώς εκπομπές ελαφριάς διάθεσης και χαβαλέ. Αν αυτό τους αρκεί και τους εκφράζει, ποσώς με κόβει κι όλας, προσωπικά όμως είχα περισσότερες απαιτήσεις από έναν τύπο με το παρελθόν του Μπονάτσου.

Σε τέτοιες περιπτώσεις αιφνίδιων (κι όχι μόνο) θανάτων, συνηθίζουμε να ξεχνάμε την αρνητική πλευρά των προσώπων και εξαντλούμαστε σε κριτικές αποκλειστικά θετικές, λες κι ο εκάστοτε αδικοχαμένος υπήρξε άγιος εν ζωή, χωρίς λάθη, ολισθήματα και παρεκλίσεις. Αρέσει, δεν αρέσει σε κάποιους φρόντισα να αναφέρω και κάποιες επιλογές του Μπονάτσου που δε με εξέφραζαν, αντί να του πλέξω το εγκώμιο. Λειτούργησα όπως θα λειτουργούσα αν ήταν ακόμα ζωντανός, χωρίς να αισθάνομαι πως προσβάλλω το νεκρό κατά οποιονδήποτε τρόπο. Μάλιστα κι ο φίλτατος Χατζηαντωνίου ουσιαστικά επικυρώνει την πεποίθησή μου, πως εν τέλει την τελευταία δεκαετία, ο Μπονάτσος αποτελούσε αποκλειστικά τηλεοπτική περσόνα και τίποτα περισσότερο.

Φυσικά ο καθένας μπορεί να βλέπει το συγχωρεμένο ως μουσική ευφυία, πολιτικοποιημένο ταγό, ακραιφνή ακτιβιστή, υπερασπιστή των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στον ΟΗΕ και τηλεοπτικό Μεσσία. Δικαίωμά του, όπως και δικό μου να τον εξετάζω με τα δικά μου κριτήρια, που στην τελική δεν ήταν δα και τόσο αυστηρά για να προκαλέσουν σχόλια σαν του evilnanouk.

Και μια και μιλάμε για τον τελευταίο, με λυπεί αγαπητή atzolina, που η δική σου κρίση συνεχίζει να εμφορείται από εμπάθεια. Δεν μπορεί να σε ενοχλεί η δική μου, δήθεν, ειρωνία και να σε αφήνει ασυγκίνητη το εξαιρετικό επίπεδο του evilnanouk. Γιατί τόση μεροληψία?
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος Ζωή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Keep it real!!!
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #33 στις: 18/10/04, 00:42 »
    "Έτυχε" να έχω γνωρίσει από κοντά τον Βλάσση (Μπονάτσο).Από τότε που πληροφορήθηκα τον αιφνίδιο θάνατό του είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη.Μην ανησυχείτε κάποιοι:δεν πρόκειται να τον εκθειάσω.Άλλωστε δεν ήταν & του χαρακτήρα του,καθώς κάθε τι άλλο παρά αλαζόνας ήταν.Καλό όμως θα είναι να μην παραποιούν κάποιοι την αλήθεια όσον αφορά στο θάνατό του & στον τρόπο ζωής του.Σ' αυτό είμαι και θα είμαι αμείλικτη.Όσο για την αξία και τις επιλογές του Βλάσση τις έχουμε επικροτήσει οι περισσότεροι από εμάς.Οι υπόλοιποι ας κάνουν το "τίποτα περισσότερο"...Το μόνο βέβαιο είναι ότι θα μείνει βαθειά χαραγμένο μέσα μου κάτι που μου είχε πει κάποτε ο ίδιος & μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.Κλείνοντας,θέλω να του αφιερώσω τους παρακάτω στίχους:
      "Ούτε με το σίδερο,ούτε με το χρυσάφι,
      ούτε με τα χρώματα που σπέρνουν οι ζωγράφοι,
      ούτε με τα μάρμαρα τα τεχνοσκαλισμένα,
      το σπιτάκι σου έπλασε παντοτινά για σένα.
      Μόνο με του πνεύματος τα μάγια!
      Σου το υψώνω σ' έναν τόπο άϋλο,
      απείραχτο από το χρόνο.

      Στο ταξίδι που σε πάει ο μαύρος καβαλάρης,
      κοίταξε απ' το χέρι του τίποτα να μην πάρεις.
      Κι αν διψάσεις μην πεις το νερό ολότελα
      και αιώνια μας ξεχάσεις.
      Βάλε τα σημάδια σου,
      το δρόμο να μη χάσεις...

Καλό ταξίδι Βλάσση & ελπίζω η ψυχή σου να τραγουδάει για πάντα... Το γέλιο σου και η φωνή σου ηχεί ακόμα στα αυτιά μου.
Love on the weekend...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #34 στις: 18/10/04, 00:53 »

Αντε βρε παπαρα που θα κανεις και σχολιο..... >:(

Συγνωμη απο τους admin για την εκφραση αλλα πρεπει να σεβομαστε μερικα πραγματα εστω και μεσα απο ενα forum...

Τι ακριβώς πρέπει να σεβόμαστε? Τον τρόπο σου μήπως? Αυτό μας ζητάς? Και γιατί το ζητάς μόνο από τους admins? Τα υπόλοιπα μέλη?

Δεν θα σου κάνω τη χάρη να σβήσω το μήνυμά σου...Το αφήνω εκεί να το βλέπουν και να το βλέπεις και εσύ και να αισθάνεσαι υπερήφανος....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #35 στις: 18/10/04, 00:53 »
Αυτό που είδα στο fame story... με το μικρόφωνο να στέκεται και να ακούγεται η φωνή του Μπονάτσου... Η τρίχα μου σηκώθηκε. Λίγο μακάβριο μου 'κανε.
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

CHCOME

  • Επισκέπτης
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #36 στις: 18/10/04, 00:54 »

Φυσικά ο καθένας μπορεί να βλέπει το συγχωρεμένο ως μουσική ευφυία, πολιτικοποιημένο ταγό, ακραιφνή ακτιβιστή, υπερασπιστή των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στον ΟΗΕ και τηλεοπτικό Μεσσία. Δικαίωμά του, όπως και δικό μου να τον εξετάζω με τα δικά μου κριτήρια, που στην τελική δεν ήταν δα και τόσο αυστηρά για να προκαλέσουν σχόλια σαν του evilnanouk.


Μα δε χρειάζεται ουτε να δεις καποιον απο την κακή του πλευρά,ουτε απο την καλή του πλευρά τη στιγμή που ο θανατός του ειναι τοσο προσφατος..Ανθρωπινα και μονο να το παρεις το θεμα αγαπητε kiseichukan δε θα πεις τιποτα τουλάχιστον προς το παρον..Το ειπα και αλλου..Ας κατσει λιγο το χωμα που τον σκέπασε και μετά μπορουμε να πουμε τη γνωμη μας..Ουτε εμενα μου αρέσουν οι αγιοποιησεις που γινονται σε κάποιον οταν πεθάνει,αλλά δε μου αρεσει και το να επισημαινονται με καυστικο τροπο τα κακά καποιου(και προσεξε εγω δεν αμφισβητω οτι ειχε κακά,οπως ολοι εχουμε)τη στιγμη που οταν καν εχει προλάβει να μπει στο χωμα..
Κατα τα αλλα ο Μπονάτσος απο οτι βγηκαν καποιοι και ειπαν ειχε βοηθησει οικονομικά κοσμο και κοσμάκη..Για μενα αυτο και μονο-αν ειναι αληθεια-φτάνει..Ποσοι απο εμας στα αληθεια βοηθάμε το διπλανό μας χωρίς κανενας να ξερει τιποτα;

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #37 στις: 18/10/04, 01:21 »
Χαλαρώστε. Όλοι θα πεθάνουμε μια μέρα, δεν έγινε και τίποτα :P Και δε θα πάμε όλοι πλούσιοι και διάσημοι, τυχερός ήταν.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #38 στις: 18/10/04, 09:16 »
Προς kiseichukan

Το θέμα αυτό μπήκε αν κατάλαβα καλά..για να εκφράσουν κάποιοι την λύπη τους για την απώλεια του ανθρώπου...
Σκοπός τους δεν ήταν η κριτική για τα πεπραγμένα του...
Θεωρώ ότι οι τοποθετήσεις σου ήταν αδόκιμες στο εν λόγω θέμα....
« Τελευταία τροποποίηση: 18/10/04, 09:17 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Kική

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βαλε φωτιά !
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #39 στις: 18/10/04, 09:33 »
Μην τρελαθούμε ρε παιδιά! Κάνανε θέμα μεγάλο και τρανό το οτι πέθανε ο Μπονάτσος, ε! εντάξει, δεν περίμενα να το δω και εδω μέσα και απογοητεύτηκα τελείως!  Βουήξανε τα κανάλια... Εδώ γίνονται άλλα και άλλα και δεν ασχολείται κανείς, και έχουμε κάνει θέμα αυτό.
Δεν έχω  κάτι εναντίον του ανθρώπου, και εντάξει κρίμα, χάθηκε ένας άνθρωπος, αλλα μην το παρακάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #40 στις: 18/10/04, 10:00 »
Ο Βλάσης αποσύρθηκε γρήγορα από τη μουσική και λίγοι τον θυμούνται γι'αυτό. Κρίμα.

Όλοι όμως ξέρουν για τη σχέση του με την Αλίκη, ένα τηλεοπτικό σήριαλ, και τα τηλεπαιχνίδια... ιδίως τα τηλεπαιχνίδια για τους νεότερους. Προσωπικά, δεν μπορούσα να αντέξω ούτε 10" να βλέπω το "Πάμε γι'άλλα", εκτός ίσως αν είχε καμμιά ωραία "γλάστρα", οπότε καθόμουν κανά λεπτό... ;D

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #41 στις: 18/10/04, 10:23 »
Δεν θα καθίσω να σχολιάσω το αν ο Μπονάτσος ήταν ένας καλός καλλιτέχνης ή το αντίθετο.Ούτε πρόκειται να έρθω και εγώ σε αντιπαράθεση με τους διάφορους που μίλησαν για αγιοποιήσή του μετά θάνατον .Άλλωστε η γνώμη του καθένα μας αφορά τον ίδιο αποκλειστικά.Αυτό που έχω να πω είναι πως λυπάμαι να ακούω για θανάτους νέων ανθρώπων και λυπάμαι ένα περισσότερο όταν αφήνουν πίσω τους ορφανά ανήλικα .Αυτός είναι -για μένα τουλάχιστον - ο σημαντικότερος λόγος για να εκφράσω την λύπη μου για τον θάνατο του συγκεκριμένου ανθρώπου.

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #42 στις: 19/10/04, 01:41 »
Για να ξέρουμε και τι λέμε και μην εξισώνουμε πάλι ευθύνες, όλα ξεκίνησαν όταν μερικοί "χαλάστηκαν" που εξέφρασα την άποψη (απ' ό,τι φαίνεται την υιοθετούν κι άλλοι) ό,τι ο Μπονάτσος τα τελευταία χρόνια αναλωνόταν σε show, τηλεπαιχνίδια και γενικώς εκπομπές ελαφριάς διάθεσης και χαβαλέ. Αν αυτό τους αρκεί και τους εκφράζει, ποσώς με κόβει κι όλας, προσωπικά όμως είχα περισσότερες απαιτήσεις από έναν τύπο με το παρελθόν του Μπονάτσου.

Σε τέτοιες περιπτώσεις αιφνίδιων (κι όχι μόνο) θανάτων, συνηθίζουμε να ξεχνάμε την αρνητική πλευρά των προσώπων και εξαντλούμαστε σε κριτικές αποκλειστικά θετικές, λες κι ο εκάστοτε αδικοχαμένος υπήρξε άγιος εν ζωή, χωρίς λάθη, ολισθήματα και παρεκλίσεις. Αρέσει, δεν αρέσει σε κάποιους φρόντισα να αναφέρω και κάποιες επιλογές του Μπονάτσου που δε με εξέφραζαν, αντί να του πλέξω το εγκώμιο.

diladi prepei opwsdipote otan kapoio "epwnimo" proswpo xanetai adika,na pernaei aytomata apo to "dikastirio" kapoiwn?kala kanoyme kai tonizoume ta thetika aytwn pou pethainoun...etsi apalinetai ligo kai o ponos twn dikwn tous kai genika toys thimomaste omorfa.skepsou na evgenan oloi sta kanalia kai na elegan ayta pou les esi gia ton mponatso!to 9xrono koritsaki tou twra einai sigoura perifano gia ton patera tou...diladi tha xareis poli an kaneis asximi kritiki se kapoion pou den einai edw,toulaxiston gia na apadisei?ayto pou kaneis,na episimeneis diladi ta arnitika se ti ofelei??
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #43 στις: 19/10/04, 01:54 »
kiseichukan...δεν έχω εμπάθεια προς το πρόσωπο σου ,ούτε ''χειροκροτώ'' το λόγο του evilnanouk,απλά δε μου άρεσε η ασέβεια που έδειξες - και που μετά λύπης διαπιστώνω πως συνεχίζεις να δείχνεις - σε έναν άνθρωπο που ''έφυγε''  !!!
Και για να μη μακρυγορώ...θεωρώ πως η τοποθέτηση  του Πάρη, με υπερ-καλύπτει !!!!

Προς kiseichukan

Το θέμα αυτό μπήκε αν κατάλαβα καλά..για να εκφράσουν κάποιοι την λύπη τους για την απώλεια του ανθρώπου...
Σκοπός τους δεν ήταν η κριτική για τα πεπραγμένα του...
Θεωρώ ότι οι τοποθετήσεις σου ήταν αδόκιμες στο εν λόγω θέμα....
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/04, 15:24 από atzolina »
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος kanellop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Off topic - Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #44 στις: 19/10/04, 13:48 »
Πέρα από το ότι δεν βρίσκω κάτι μεμπτό στο πρώτο σχόλιο του kiseichukan, αν υποθέσουμε πως το θέμα για τις 2lips το είχε ανοίξει η Barbi (για να εκφράσει τον θαυμασμό της) και μετά είχαμε τα ίδια σχόλια που υπάρχουν σε εκείνο το θέμα, θα θεωρούνταν αδόκιμα γιατί το θέμα ανοίχτηκε για να εκφράσουν τα μέλη τον θαυμασμό τους στις 2lips?

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #45 στις: 19/10/04, 15:23 »
Πολύ κακό για το τίποτα μου φαίνεται!

Chcome:

Εντελώς ανθρώπινα το πρώτο πράγμα που εξέφρασα είναι η λύπη μου για την απώλεια ενός ανθρώπου που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο συντρόφευσε μερικές από τις στιγμές της ζωής μου, κυρίως μέσα από τη μουσική. Ούτε τα χίλια μύρια του έσυρα του ανθρώπου, ούτε τον έβρισα, ούτε και είχα τη διάθεση να μπω σε συζητήσεις επί συζητήσεων. Το μόνο που έθιξα και φαίνεται πως κι άλλοι συμμερίζονται είναι πως θα μπορούσε να είναι πολλά περισσότερα από αυτά που τελικώς επέλεξε. Δυσκολεύομαι να δω πόσο αλήθεια μεμπτό ήταν το πρώτο μου σχόλιο για να ξεσηκώσει τέτοια θύελλα αντιδράσεων περί ύβρεων, αμαρτίας, ασέβειας στη μνήμη του νεκρού και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

parpen

Δε γνωρίζω ποια ήταν η πρόθεση του αρχικού poster, αλλά σε ένα thread με το συγκεκριμένο θέμα, νομίζω πως έχεις το δικαίωμα να γράψεις και πολύ περισσότερα από όσα εγώ κατέθεσα με το πρώτο μου πάντα σχόλιο. Για τα υπόλοιπα προκλήθηκα ή απλώς απάντησα. Ό,τι δηλαδή θα έκανε ο οποιοσδήποτε που του απευθύνουν το λόγο ή του αποδίδουν προθέσεις που δεν έχει. Αν το νόημα του thread δεν ήταν να μιλήσουμε για το Μπονάτσο, αλλά απλώς να καταθέσουμε την πικρία μας και μόνο, καλό ήταν να είχε υπάρξει συγκεκριμένη αναφορά, για να μην μπαίνουμε και στον κόπο της συμμετοχής.

eleni23

Μα για ποιο δικαστήριο μιλάμε?! Ούτε η Ιερά Εξέταση να ήμουν! :P

Επειδή υπάρχει ένα κοριτσάκι που αυτή τη στιγμή είναι περήφανο για τον μπαμπά του, πρέπει εγώ να παύσω να θεωρώ πως ο τελευταίος αναλώθηκε ως showman, αναφέροντάς το μάλιστα σε ένα απλό forum στο Kithara.Gr? Ε, δεν της έστειλα και τη γνώμη μου πια πεσκέσι στο σπίτι για να εκφράζεις και τόση υπερ-ευαισθησία αγαπητή Ελένη. Κι αυτό πάλι περί αρνητικής κριτικής στους νεκρούς τι είναι?! Με αυτή τη λογική θα έπρεπε να περνάνε στο απυρόβλητο. Δυσκολεύομαι να σε καταλάβω.

atzolina

Δεν τον "χειροκροτείς", αλλά δεν τον καταδικάζεις κι όλας. Τουτέστιν τον ανέχεσαι.

Και για να μην τρελαθούμε και τελείως. Κι άλλοι ανέφεραν διάφορα για τον Μπονάτσο κι ακόμα το κάνουν, χωρίς κανείς να πέσει (κι ευτυχώς) πάνω τους να τους κατηγορήσει για ασέβεια σε έναν άνθρωπο που έφυγε. Τα πράγματα θα ήταν άλλωστε πιο απλά αν είχες δεχθεί ευθύς εξαρχής πως στη δική μου συνείδηση ο Μπονάτσος ήταν απλώς μια τηλεοπτική περσόνα.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/04, 15:25 από kiseichukan »
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #46 στις: 19/10/04, 15:36 »
atzolina

Δεν τον "χειροκροτείς", αλλά δεν τον καταδικάζεις κι όλας. Τουτέστιν τον ανέχεσαι.

Και για να μην τρελαθούμε και τελείως. Κι άλλοι ανέφεραν διάφορα για τον Μπονάτσο κι ακόμα το κάνουν, χωρίς κανείς να πέσει (κι ευτυχώς) πάνω τους να τους κατηγορήσει για ασέβεια σε έναν άνθρωπο που έφυγε. Τα πράγματα θα ήταν άλλωστε πιο απλά αν είχες δεχθεί ευθύς εξαρχής πως στη δική μου συνείδηση ο Μπονάτσος ήταν απλώς μια τηλεοπτική περσόνα.

Τα πράγματα θα ήταν πιο απλά αν είχες αρκεστεί στο να εκφράσεις απλώς τα θερμά σου συλλυπητήρια !!!

Εσύ όμως θέλησες να εκφράσεις και την αντιπάθεια που έτρεφες για το πρόσωπο του νεκρού...και αυτό,αγαπητέ kiseichukan,ονομάζεται ασέβεια !!!!
 
Κρίμα για τον άνθρωπο και θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του. :-\

Δε θα συμμεριστώ όμως τη συνήθη μετά θάνατον αγιοποίηση. Ο πρώιμος rocker εδώ και χρόνια είχε καταντήσει κοινωνός της show-biz, του μοδάτου life style και της αισθητικής Κωστόπουλου.

Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #47 στις: 19/10/04, 15:39 »
Δεν ήμουν υποχρεωμένος να εκφράσω μόνο αυτά όπως και να 'χει.

Και για να τελειώνουμε, γιατί παρατράβηξε το ανέκδοτο, αυτό που εσύ αποκαλείς αντιπάθεια, δεν είναι παρά πικρία για τις επιλογές του.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #48 στις: 19/10/04, 15:42 »
Και για να τελειώνουμε, γιατί παρατράβηξε το ανέκδοτο, αυτό που εσύ αποκαλείς αντιπάθεια, δεν είναι παρά πικρία για τις επιλογές του.

'Οτι και να είναι...δε δικαιολογεί την ασέβεια και την ειρωνεία !!!


Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #49 στις: 19/10/04, 15:44 »
'Οτι και να είναι...δε δικαιολογεί την ασέβεια και την ειρωνεία !!!

Το πρώτο σχόλιο, ούτε ειρωνικό ήταν, ούτε ασεβές...τα υπόλοιπα ήταν προϊόν αντίδρασης σε υστερίες και δασκαλίστικες υποδείξεις περί άγνοιας.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/04, 15:45 από kiseichukan »
Woman was God's second mistake

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
70 Απαντήσεις
21378 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/04, 10:13
από Arg0
12 Απαντήσεις
5220 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/04, 18:00
από Veron
Euro 2004-Ελλαδάρα

Ξεκίνησε από Pontifikas « 1 2 ... 8 9 » Αθλητισμός

221 Απαντήσεις
62548 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/05, 22:13
από Necromayhem
3 Απαντήσεις
2649 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/04, 22:42
από geni
39 Απαντήσεις
12441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/04, 11:13
από Symeon
31 Απαντήσεις
10564 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/04, 12:26
από nefelh
7 Απαντήσεις
5305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/07, 17:35
από mauros-pit
86 Απαντήσεις
24207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/05, 14:15
από pascal.