Καλλιτεχνικές μας δημιουργίες > Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια

Save Your Best Songs For Me

(1/10) > >>

King Lui:
Ένα τραγούδι σε στίχους της δικιάς μας Μαργαρίτας Πάσχου. Μαργαρίτα σε ευχαριστώ θερμά που μου έδωσες την άδεια να μελοποιήσω τους καταπληκτικούς στίχους σου και να βγει τελικά αυτό το αποτέλεσμα. Να' σαι καλά.
Στα φωνητικά είναι ο Κώστας Τσιμούρης (πρώην Mojo).

http://rapidshare.de/files/32634818/Save_Your_Best_Songs_for_Me_final3_.mp3.html

Οι στίχοι έχουν δημοσιευθεί σε αντίστοιχο thread στο "Δικοί μας στίχοι και ποιήματα".

Arg0:
Κατ' αρχας για την ποιοτητα της δουλειας σου εχω ξαναμιλησει. Θεωρω οτι εχεις ενα πρωτοτυπο και προσωπικο στυλ το οποιο μ' αρεσει παραπολυ.Και αυτη του η συνθεση μπορω να πω οτι διατηρει τα υψηλα στανταρ στα οποια μας εχει συνιθισει.

Δυο παρατηρησεις μονο:

Το εναρκτηριο σολο, θυμιζει το "I Want It All" των Queen.

Η φωνη δεν με ενθουσιασε καθολου. Εκτος του οτι ειναι πολυ πισω στην μιξη, κατι το οποιο ομως συναπτει με την gothic αισθητικη του κομματιου, ειναι και θεμα ερμηνειας. Πιστευω οτι μια πιο ζωνανη ερμηνεια και καποια 2α φωνητικα στο κομματι θα το "απογειωνονταν".

Μην με παρεξηγησεις ομως, απο ολες τις μελοποιησεις των στιχων της Μαργαριτας (συμπεριλαμβανωμενων και των δικων μου) ειναι σαφως η καλυτερη που εχω ακουσει.

Μαργαρίτα Π.:

--- Παράθεση από: King Lui στις 17/04/06, 17:26 ---Ένα τραγούδι σε στίχους της δικιάς μας Μαργαρίτας Πάσχου. Μαργαρίτα σε ευχαριστώ θερμά που μου έδωσες την άδεια να μελοποιήσω τους καταπληκτικούς στίχους σου και να βγει τελικά αυτό το αποτέλεσμα. Να' σαι καλά.
Στα φωνητικά είναι ο Κώστας Τσιμούρης (πρώην Mojo).

http://rapidshare.de/files/18095067/Save_Your_Best_Songs_for_Me_final_.wma.html

Οι στίχοι έχουν δημοσιευθεί σε αντίστοιχο thread στο "Δικοί μας στίχοι και ποιήματα".

--- Τέλος παράθεσης ---


Γιάννη κι εγώ σ' ευχαριστώ θερμά για την προτίμηση που έδειξες στους στίχους μου. Να ΄σαι καλά!  :)

Μουσικόφιλη:
Μου άρεσε πάρα πάρα πολύ!!Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά, τα θερμά μου συγχαρητήρια!! ::)

TAXIS:
ειχα διαβασει τους στοιχους, μου αρεσαν πολυ αλλα και η μελοποιηση ειναι εξαιρετικη.
πολυ ομορφο, πολυ ζωηρο κομματι. μπραβο σου.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View